Vastelaovend voor gehandicapten in jeugdtent Floor en Lotte tweede op KVL Bruisende vastelaovend bij Bekkershaof Optocht De Piëlhaas Opstelling Optocht 2005 De residentie is weer terug Eieren eten in Oirlo Grote optocht in Venray Prins Jeu I van de Schutteraars Bijdehandjes in de bus PEEL EN MAAS Donderdag 3 februari 2005 - Pagina PEE Carnavalszaterdag op het groot Mökkebal bij de Spurriemökke in Oirlo is het weer zover: aan het eind van de avond eieren eten voor iedereen die aanwezig is. Prins Emiel d'n Urste en prinses Ankie hebben al weken twee kippen in de tuin lopen en deze op en top ver zorgd. Als het goed is zijn er dan ook zo'n 1000 eieren verzameld. Aan het eind van het Mökkebal, zaterdag in de Mökkestal, zal de vereniging de levensgrote bak plaat weer aanzetten en eieren gaan bakken om alle hongerige magen te vullen. Er zijn een aantal mensen in Oirlo die er weinig vertrouwen in hebben dat de kippen bij het prinsenpaar genoeg eieren heb ben gelegd. Zij hebben via het dorpsblad laten weten dat ze uit voorzorg frikadellen mee zullen nemen. W De Spurriemök zal ook niet te beroerd zijn om ook die op de bakplaat te leggen. Het belooft weer een groots Mökkespektakel te gaan worden, met een live band, met genoeg te drinken en met aan het eind van de avond gratis eten voor alle aanwezigen. Maandag 7 februari trekt er weer een gigantisch spektakel door de straten van Venray. Vastelaovendvereniging de Piëlhaas presenteert dan, in nauwe samenwerking met alle vastelaovensverenigingen uit de kerkdorpen, de grote vastelao- venssoptocht van Rooj. Deze optocht vertrekt dit jaar al om 13.44 uur. Het publiek mag ook dit jaar weer jureren. Voorafgaand aan de optocht zal het kijkend publiek een opstellingslijstje krij gen, waarop alle voorbijkomen de nummers staan vermeld. Op ditzelfde formuliertje kan men zijn of haar beste/ leukste of grappigste deelnemende num mer bekendmaken. Achter de prinsenwagen van Venray zullen alle ingevulde formuliertjes weer opgehaald worden en zal tijdens de prijsuitreiking op het Schouwburgplein de publieks- winnaar bekendgemaakt wor den. Het kan dus een eenling, een duo, een kleine groep, een midden groep, een grote groep, een muziekgezelschap, een joekskapel, een prinsenwagen of een praalwagen zijn. De kijkers bepalen Roojs 'beste' deelnemer van 2005. Deze beoordeling staat los van de jury uitslag. Laat jouw stem dus gelden en vul het for muliertje in. foto: Foto Hoedemaekers Venray. De jaarlijkse prinsenproclamatie van 't Schuttersveld is al achter de rug en ook dit jaar kwamen er weer diverse artiesten langs: de Peeldancers; de Tiroler Belhamels; Pierre v. Helden en de winnende liedjes van Venray. Ook prins Frien van de Hedsbuulen en prins Richard van de Piëlhazen (beiden met gevolg) waren deze avond aanwezig. Het hoogtepunt was de onthulling van de nieuwe prins van de Schutteraars: Prins Jeu I (Staaks). Sinds 2004 woont Jeu Staaks in zorgcentrum 't Schuttersveld waar iedereen hem kent als een vrolijk man en altijd in voor een praatje. Samen met zijn vriendin Truus geniet Jeu nog volop van het leven. De prinsenreceptie is op don derdag 3 februari om 11 voor 7 I het restaurant. Openbaar personenvervoerder Hermes uit Weert reikt in het hele vervoersgebied, dat is Limburg, de regio Eindhoven en de regio Nijmegen, vlak voor carnaval dui zenden 'Bijdehandjes' uit. De actie maakt onderdeel uit van de nieuwe Hermes-campagne 'Voor jou in beweging' waarmee Hermes aan wil geven dat de pas sagier centraal staat. De bus chauffeurs op diverse lijnen heb ben een flinke voorraad klapperhandjes, die ze gratis aan jolige carnavalsvierders uit kun nen reiken. Hermes wil het zo comfortabel mogelijk maken in de bus en wil met de camavalsactie meevieren met de duizenden rei zigers die in de jolige dagen veilig thuis gebracht worden. Met name bij de bestrijding van het rijden onder invloed, speelt het Openbaar Vervoer een gezonde rol. Wat Hermes wil zeggen is: Ga maar veilig uit je dak en steek een Bijdehandje in je zak! TOESCHOUWERS OPGELET!!!!!! Aanvang: 13.44 uur Opstellen Opsteltijden Nr. 1 t/ml5 Langeweg 13-00 - 13 20 Nr. I6t/m 34 Langeweg 13-15 - 13.35 Nr. 35 t/m 58 Langeweg 13-30 - 13-50 Nr. 59 t/m 99 Langstraat 13-45 - 14.05 Inrijroute 's Nr. 1 t/m 5 Via Overloonseweg - St. Josefweg of Westsingel en Hoenderstraat naar Langeweg. Nr. 16 t/m 34 Via Westsingel - Kempweg - naar Langeweg Nr. 35 t/m 58 Via Paterslaan of Langstraat naar Langeweg Nr.59t/m 99 Via Westsingel of Zuidsingel naar Langstraat Route Optocht 2005 Start: Hoek Langeweg/Merseloseweg Merseloseweg Bergweg Hoenderstraat Marktstraat Grote Markt Hofstraat •Julianasingel Poststraat Patersstraat Paterslaan tot aan de kruising met de Langstraat (Witte Huis Eigen Wijze) Einde: Kruising Paterslaan/Langstraat/Langeweg Invalidekaarten af te halen bij; Ad Heijl, Stationsweg 9, Venray Arno Lucassen, Isabellahof 27, Venray Theo Maters, Sanshofstraat 40, Venray Olaf Schaeffers, Pascherhof 15, Leunen Prijsuitreiking: De prijsuitreiking vindt om 16.45 plaats op het schouwburgplein. Uitreiking van herrineringsmedailles voor deelnemers aan de optocht vindt plaats in de Foyer van de Schouwburg. Tegen inlevering van het nummerbord en de inschrijvingskaart. Oproep aan het publiek: Lever uw publieksprijsformuliertjes inl! Houd de straat vrij!! Ouders let op uw kinderen!! Houd ze aan de kant!! 0 Pliesie 1 Uutdaclen publiekspriesbledjes Uutdaele pebliekspriesbledjes 2 M.M.S.K. St. Petrus Banden. Muziekgezelschap Venray M.M.S.K. St. Pen Banden 3 Femilie van de prins. Groep Venray Weej strieke mit de ieër van özze d tieke prins 4 V.V. De Piëlliaas Wagen Venray Prinsenwagen Venray 5 De Sti?ve Groep Venray De Sti?ve 6 Same Uut Groep Venray Zes x elluf 7 De groeëte BK Tent Wagen Venray De groeëte BK Tent 8 Weej hebbe al hieël wat reundjes roond de werreld gevloge Groep Ven r Weej hebbe al hieël wat reundjes roond de werreld gevloge 9 Blaos Um op Groep Venray Weej zien nog lang nie uutgeblaöjd 10 De Roojse Maeter Groep Venray De Roojse Maeter 11 Vastelaovend mit de Tokkies Groep Venray Vastelaovend mit de Tokkiev 12 Femilie van de jeugdprins. Groep Venray Femilie van de jeugdprins. 13 V.V. De Hazekeutel Wagen Venray Jeugdprinsenwagen Venray. 14 Weej Vi?re Groep Venray 6x11?? Weej hange al jaore de kloon uut 15 Noeët Zat Joekskapel Venray Noeët Zat 16 Gèn Gezicht! Eenling Venray Gèn Gezicht! 17 CCL Groep Venray Weej hebbe 'n clubke opgericht 18 't Centrum Groep Venray Oerwoudlol, slang op hol 19 Fanfare "Ons genoegen" Oirlo. Muziekgezelschap Oirlo Fanfare "Ons get#- gen" Oirlo. 20 Vrollie van BKT Groep Venray Weej strieke ok 21 De Plaarzèk Joekskapel Venray De Plaarzèk 22 NN 23 NN 24 Weej speule onder ieën huudje Groep Venray Weej speule onder lei huudje 25 De Mök is zat Wagen Venray De Mök is zat 26 Octet nog Groep Venray Afgesmaerd 27 V.V. De Spuriemökke Wagen Oirlo Jeugdprinsenwagen Oirlo 28 De werreld op ziene kop Duo Venray De werreld op ziene kop 29 Fam. v. Houdt Groep Venray 6 x elfjes) 30 Fanfare "St. Oda" Merselo. Muziekgezelschap Merselo Fanfare "St. 0< Merselo. 31 De Zagewetters Duo Merselo Ruiten-Boer 32 De Veldkamp Groep Merselo Mit dees daag smiete weej dèr mit de ki« norEn geej?????? 33 V.V. De Zagewetters Wagen Merselo Jeugdprinsenwagen Merselo. 34 De Neej Buurt Groep Merselo Of Bo?r of Boef 35 Het Grootdorp Wagen Merselo Weej kunne mit Jan D. wer p(i)raten 36 Leeuw Wagen Boxmeer Leeuw 37 V.V. De Zagewetters Wagen Merselo Prinsenwagen Merselo 38 Richard's striek orkés Groep Venray Richard's striek orkés 39 Fanfare "de Peelklank" Ysselsteyn, Muziekgezelschap Ysselsteyn Fanfc "de Peelklank" Ysselsteyn. 40 Weej hange de vuule was bute Groep Venray Weej hange de vuule bute 41 Buurt Puttenweg II v.d. Piëlreuzen Wagen Ysselsteyn Kiep zonder kop 42 Buurt Puttenweg v.d. Piëlreuzen Wagen Ysselsteyn Weej draeje durii: vastelaovend 43 Buurtgenoten van Prins Richard I Groep Venray Weej strieke 't nöw glai 44 Rats d 'r Naeve Joekskapel Venray Piëlhaas perfisiejat 45 NN 46 V.V. De Piëlreus Wagen Ysselsteyn Jeugdprinsenwagen Ysselsteyn. 47 Buurt De Ueidsepiël Wagen Ysselsteyn Mit vasteloavend kènne we gèi tied 48 Vrollie van de Raod Groep Ysselsteyn Gemaskerd Bal 49 V.V. De Piëlreus Wagen Ysselsteyn Prinsenwagen Ysselsteyn 50 H. Raedts Groep Oostrum Ik heb ze an 'n töwke 51 Harmonie "Sub Matris Tutela Oostrum". Muziekgezelschap Oosti Harmonie "Sub Matris Tutela Oostrum". 52 NN 53 NN 54 Verhoeven, Martens,vd. Munckhof, Valkx Groep Oostrum Carnaval) Kermes laeft ien Aostrum 55 Fam. Staaks Wagen Oostrum Prins Schuttersveld 56 Vrollie van de Raod Groep Oostrum Gén vrollie beej de raod van elluf, c. doen weej 't lekker zelluf 57 C.V. De Karklingels Wagen Oostrum Jeugdprinsenwagen Oostrum. 58 Mien Oeëre Eenling Venray Mien Oeëre 59 De Mechjuhz Groep Venray As de kat van huus is danse de mu?s op toffe 60 V.C. de Sfeermakers Wagen Oostruqi Mar Aostrum het dizze vastelaovc wel 'n tent 61 Doorwerkers Groep Venray Weej motte dur nao 65 62 C.V. De Karklingels Wagen Oostrum Prinsenwagen Oostrum. 63 Gezusters Custers Duo Venray Wor ge ok komt, gezoond of gewoond, rr: öw gèn zörg, de (ge)zusters Custers loeëpe d'r roond 64 Luuster Efkes Joekskapel Veulen Luuster Efkes 65 NN 66 NN 67 DB on Tour Wagen Sambeek Middeleeuws Boxmeer 68 Achterland Groep Veulen Hangplek 69 V.V. Ut Dartele Veulen Wagen Veulen Prinsenwagen Veulen 70 Moj Zat Joekskapel Venray Weej blaoze onzichbaar 71VC Eend Groep Leunen Zes kieër elluf ien Rooj 72 Harmonie "St. Catharina" Leunen. Muziekgezelschap Leunen Harmonie Catharina" Leunen. 73 Ik Ioeëp d'n driej daagse Duo Venray Ik loeëp d'n driej daagse 74 NN 75 Buurtschap Overbroek Wagen Leunen Weej speule onder ieën huudje 76 V.V. 't Knölleke Wagen Leunen Jeugdprinsenwagen Leunen 77 Volleybal vereniging Roojse VK Groep Venray Weej zien de roojse megb; van özze Frans 78 Vriendengroep Praalwagen Leunen De Leunse 70 - 80 Disco 79 V.V. 't Knölleke Wagen Leunen Prinsenwagen Leunen 80 NN 81 NN 82 BUTS Groep Venray BUTS 83 Van turref tot gaold Groep vredepeel Van turref tot gaold 84 Jeugdprinsenwagen Castenray. Wagen Castenray Jeugdprinsenwaglr Castenray. 85 De Soepgroep Groep Heide Beej ös löpt alles ien de soep, dorrum gön w: dizze vastelaovend stevig an de Zoep 86 Hedse Zuipers en de Zoepermannen Wagen Heide Weej halde 'n geslto fieësje 87 Lambalteam Groep Venray Mit carnaval gön weej zo veul zoepe, dat w naor huus toe motte kroepe 88 Jeugdprinsenwagen Heide. Wagen Heide Jeugdprinsenwagen Heide 89 ophalen publiekspriesbledjes ophalen publiekspriesbledjes 90 Bieeeeeeeeestig veul volk Bieeeeeeeeëstig veul volk Vastelaovend in De Artiest Nu er op het Schouwburg plein geen grote tent wordt geplaatst, is er een oud feno meen teruggekeerd. De resi dentie, het thuishonk van de prins van de Piëlhaas, is weer gevestigd in de foyer van de schouwburg. In een ver verle den fungeerden zaal Wilhelmina, het Prinsenhof en de foyer van de schouw burg al eens al residentie. Samen met de Artiest is er een spetterend vastelaovespro- gramma opgezet. "We gaan terug naar het ouder wetse, gezellige carnaval", laat Wilbert van Waayenburg weten. "Dagelijks zal de Hofkapel optre den en zullen tal van artiesten langskomen om de sfeer te ver- hogen." Vastelaovend begint al op zaterdagmiddag met de instal latie van de prins, die dit jaar in de foyer wordt gehouden vanwe ge de verbouwing in het gemei1 tehuis, 's Avonds vindt in foyer het traditionele Hofli plaats. De zondag staat in het tek van de prinsenreceptie met a: sluitend een bal. De prijsuitr king van de optocht zal dit j; op het Schouwburgplein plaa vinden. Samen met café Hulsffi -i heeft de Artiest een feeste! r programma samengesteld, n artiesten en muziek vanaf e grote truck op het plein. Daai is het natuurlijk weer feest in foyer en de Artiest. Tijdens de boerenbruiloft i1 dinsdag is het volle bak. Het o bijt is inmiddels volledig uitv kocht. Ook de receptie zal 's in dags in de foyer plaatsvinden, tegenstelling tot andere jaren i f dit jaar de keuken van De Artii wel gesloten. "Maar dat mag b pret niet drukken", aldus V i. Waayenburg. Nieuw initiatief van De Hazekeutel Jeugdvastelaovend De Hazekeutel heeft voor carna val 2005 een nieuw initiatief op touw gezet. Vastelaovendzondag is de jeugdtent tussen 11.00 en 13.30 uur het domein van alle mensen met een functiebe perking uit de regio. Het is voor het eerst dat er speciaal voor deze doelgroep een bal wordt georganiseerd Jaarlijks gaat de Raad van Elf en de jeugdprins op bezoek bij het carnavalsbal van De Laterije. 'We worden daar elk jaar enthousiast ontvangen. Je voelt dat de men sen blij zijn om met ons te kun nen dansen en hossen", vertelt Gerard Willems van De Hazekeutel. Het idee ontstond om deze mensen eens bij De Hazekeutel uit te nodigen. "Niet alleen deze mensen, maar alle mensen met een handicap of een functiebeperking", aldus Willems. De Hazekeutel vond Alex van Vliet bereid om de vereniging bij het vormgeven van het idee te helpen. Van Vliet organiseert tal van ontspanningsactiviteiten voor De Wendel en het Vincent van Gogh Instituut. "Hij was direct bereid om mee te helpen en wilde ook de haalbaarheid van ons plan onderzoeken. We die nen bijvoorbeeld wel een aantal zaken in onze tent aan te passen." Vervolgens zochten De Hazekeutel en Alex van Vliet con tact met tal van instellingen uit de regio. "Dat heeft binnen enkele dagen geleid tot ruim 400 reac ties. Van een aantal instellingen moeten de reacties nog binnen komen", vervolgt Willems. "Ook het verplegend personeel en de vrijwiligers die altijd voor deze mensen klaarstaan, hebben enthousiast gereageerd. Zij zijn graag bereid de begeleiding van de mensen op zich te nemen." De Hazekeutel is nu volop bezig met de voorbereiding. Zo wordt er bijvoorbeeld voor speci aal sanitair gezorgd. Voor de gas ten staat natuurlijk een natje en droogje klaar en de suikerspinnen zijn tijdens deze ochtend gratis verkrijgbaar. "Tevens hebben al verschillen de artiesten beloofd om te komen optreden. De jeugdharmonie speelt carnavalsmuziek en ook het Venray's Mannenkoor is van de partij. Dit koor brengt ver schillende nummers uit de oude doos die we allemaal kennen, zoals 'Haze stekt', 'Hazebloed' en nog vele andere nummers. Van de nummers die gezongen wor den, zullen de teksten worden uitgedeeld zodat er flink meege zongen kan worden. Verder ver wachten we nog meer artiesten, waar nu de contacten mee wor den gelegd." Overigens is de ochtend niet alleen toegankelijk voor minder- validen. "Iedereen die gezellig is, mag binnenkomen en de toegang is gratis", besluit Willems, die voor deze ochtend zelfs een leus heeft bedacht: "In de rolstoel of op krukken, carnaval samen vie ren gaat lukken." Dirk Jeurissen en Bas van den Beuken uit Horst zijn de winnaars van het Kinjer Vasteloavend Leedjesfestival met het liedje Lache. Van de elf uit heel de pro vincie afkomstige deelnemers, wees de jury het duo uit Horst aan als winnaar. Uit handen van cultuurgedeputeerde Odile Wolfs ontvingen ze de grote provinciale wisselbeker en een oorkonde. Hun liedje mag zich dit jaar de beste kingerschlager noemen. Tweede werden Floor en Lotte Koonings uit Ysselsteyn die het liedje Ik wil danse zongen. Voor alle andere artiesten was er een eervolle derde plaats. "Het zijn allemaal kampioenen", aldus gedeputeerde Odile Wolfs. "De jeugd heeft er in de Venrayse sporthal De Wetteling een schit terend feest van gemaakt." Met zo'n 2000 toeschouwers was de sporthal uitverkocht. Ook het jeugdjournaal kwam een kijkje nemen naar het KVL. Het publiek zag die middag een bonte menge ling aan artiestjes hun liedje bren gen, die stuk voor stuk duidelijk uitstraalden dat ze er veel plezier in hadden. Ze hadden zich alle maal goed voorbereid en onge twijfeld dankzij de steun van ouders en leerkrachten zag meni ge act er uiterst professioneel uit. Zenuwen kon je bijna niet bespeuren. "De steun van de vaak in grote getale meegereisde sup porters zorgde voor een echte 'festivalsfeer', zoals wij die van Floor en Lotte Koonings uit Ysselsteyn behaalden een prach tige tweede plaats eerdere KVL-finales kennen", aldus stichtingsvoorzitter Ans Pennartz. Ze voegt toe: "De kin deren verdienen hiervoor alle eer. Maar de goede organisatie en begeleiding door de plaatselijke jeugdcamavalsvereniging 'De Hazekeutel' verdient ook alle lof." Voor wie er gistermiddag niet bij kon komt nog een mogelijkheid, want het LI-programma De Kinjerkraom zendt het gedurende de carnavalsdagen uit. Voor de echte liefhebbers is ook dit jaar weer de cd met alle finale liedjes in de muziekhandel te koop. Jawel hoor! Ook dit jaar is de vastelaovenstempel van Bekkershaof op zaterdag en zondag 5 en 6 februari open. Dit jaar zwaait prins Hans de scepter over het riek van Bekkershoaof, samen met zijn adjudanten Moniek en Karlijn. Het carnaval van Bekkerhaof is een onderdeel van Vrije Tijd De Wendel en organiseert activiteiten voor mensen met een beperking uit de hele regio Noord- Limburg. Op 5 februari vindt er een grandi oos bal plaats met Joekskapel Kleug Zaat uit Lottum. De zan gers Leo Faessen en Marcel Driessen zullen de bewoners weer met een geweldig optreden amuseren. Een dag later, 6 febru ari, kan iedereen prins Hans en zijn adjudanten Moniek en Karlijn komen feliciteren. Iedereen is hiervoor van harte uitgenodigd. Diverse carnavalsgezelschappen komen op bezoek. De eigen disk- jockey Marly staat garant voor een geweldige muzikale vastelao- vensavond. Beide avonden vin den plaats in de eigen vastelao venstempel van Bekkershaof: Dienstencentrum De Molenbossen, Molenbossen 614, te Venlo-Blerick. Aanvang 19.00 uur. Einde 22.30 uur. Er zijn consumptiebonnen te koop. Toegang vanaf 16 jaar.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 13