Vastelaoven Orde van Verdienste voor Sjef Arts Dion regeert over De Hazekeutels Marcel II prins De Karklingels Lambert Michels prins De Zagewetters Coen I regeert over De Keavers Frien I prins De Hedsbüulen Prins Servé van de Piëlreuzen Opstoekmatinee opwarmer voor carnaval Peter nieuwe prins Bliekers Maashees Kelsmiddeg viert eerste lustrum Kaartverkoop LVK-finale Cc Rt 't Uitreiking orde V G k Si Tl Mé De Orde van Verdienste van CV De Karklingels uit Oostrum wordt dit jaar uitgereikt aan Sjef Arts. De uitreiking van deze hoge onderscheiding vindt plaats op zaterdag 29 januari om 21.30 uur tijdens het Klingelbal in D'n Oester ham. Iedereen heeft dan de gelegenheid om Sjef te felicite ren. Sjef is op 23 september 1948 in Merselo geboren Hij is getrouwd met Gien. heeft een zoon Adri en een dochter Christel. In het dage lijks leven is Sjef al meer dan 40 jaar werkzaam bij de Rabobank. Sjef is iemand die zich op een heel breed vlak verdienstelijk heeft gemaakt voor de Oostrumse gemeenschap. Zo begon hij in 1975 bij de voetbalclub. Bij deze club heeft hij diverse functies ver vuld. Zo was hij 13 jaar wed strijdsecretaris, 8 jaar scheidsrech ter, 4 jaar leider van het 2e elftal en is hij sinds anderhalf jaar voor zitter. Ook heeft Sjef 10 jaar het stratentoernooi georganiseerd en heeft hij deel uitgemaakt van de jubileumcommissies van het 50 en 60 jarig bestaan van de voetbal vereniging en de commissie ver plaatsing sportpark. Vanuit de voetbalvereniging heeft Sjef 10 jaar zitting gehad in het bestuur van het gemeenschapshuis. Sjef is één van de oprichters van buurt vereniging De Aide Beek geweest. Helaas bestaat deze vereniging niet meer. In de Doq?sraad is Sjef 7 jaren actief geweest als bestuurslid, waarvan ca. tweeën half jaar als secretaris Op het cul turele vlak heeft Sjef zich bijzon der verdienstelijk gemaakt Zo was hij commissielid van de Oos trumse Revue rond de eeuwwisse ling (A2000). Èén van zijn groot ste hobby's is toch wel carnaval In de carnavalsvereniging heeft hij bijna alle functies vervuld. Zo was hij 2 jaar secretaris, 8 jaar penningmeester, 13 jaar voorzit ter en 22 jaar lid van de Raad van Elf. Op carnavalsgebied was hij buiten Oostrum ook nog 15 jaar actief in de Vorstenraad. In die periode heeft hij ook in de organi satie van het 3x11 jarig bestaans- feest van de Vorstenraad gezeten. Verder is hij enkele jaren bestuurslid van de Bond van Car navalsverenigingen (BCL) geweest. In 1989 was hij dan ook betrokken bij het BCL-Treffen in Oostrum. Sjef is al 20 jaar lid van de commissie die de zittingsavon den regelen. In het verleden (1991) was hij ook betrokken bij de oprichting van de Aid Aostrum- se Prinsen (AAP), waarvan hij na alweer 3 jaar penningmeester is. Mede dankzij Sjef beschikt de car navalsvereniging sinds 7 jaar over een eigen loods voor de wagen- bouw. Bij de carnavalsvereniging regelde Sjef vele jaren de carna valsmis, de kleding (sponsoring steken) en de onderscheidingen. Voor zijn enorme verdiensten voor de Oostrumse carnaval heeft Sjef al de hoogste onderscheiding van de carnavalsvereniging mogen ontvangen en is hij sinds 2001 Oppcr-Karklingel. De Oos trumse gemeenschap doet nooit tevergeefs een beroep op Sjef Één van de kwaliteiten van Sjef is toch wel de manier waarop hij mensen kan binden. Kortom een persoon die aan alle criteria voor de Orde van Verdienste voldoet. Op vrijdag 28 januari is het zover. Dan vindt in Venray voor de eerste keer de finale van het Limburgs Vastelaovesleedjes Konkoer plaats in De Wetteling in Venray. De kaartverkoop start op zaterdag 15 januari om 11.00 uur bij de Thetru, Plataanstraat 4 te Venray, gelijktijdig met de kaartverkoop in Roermond en Geleen. Er is slechts een beperkt aan tal kaarten beschikbaar. Per persoon worden maximaal twee kaarten verkocht. De verkoopprijs bedraagt elf euro Donderdag 13 januari 2005 - Pagina 18 In een bomvolle Oesterham is afgelopen zaterdag afscheid geno men van Prins Rob I. Prins Rob I kende een kort maar heftig sei zoen. Hij bedankte iedereen die dit voor hem geweldige seizoen mogelijk hadden gemaakt en wenste zijn opvolger veel succes toe. Nadat Prins Rob I door de ceremoniemeester was ontdaan van de mantel, steek, medaille en scepter nam de AAP de regie over. De bühne was omgebouwd tot studio Robspijkers. Een aantal bekende onderdelen van het pro gramma Kopspijkers passeerde de revue. Ook het bekende spijker meppen werd gespeeld. Rob I kende bijna alle antwoorden op de vragen die in een aantal schit terende filmpjes verpakt warep. Afgesloten werd met het lied Bloed zweet en tranen van André Hazes geweldig gezongen door AAP Rob I. Na een korte pauze werd er overgeschakeld naar stu dio 22 voor het spel wie van de drie. Deze keer draaide alles om het getal 3. Het decor werd gevuld door drie kleine kleuter tjes, K3, de drie musketiers en als laatste de drie koningen. De kan didaten waren dit keer drie prin sen van Aostrum, Lull en D'n Bos- huuze en het panel bestond uit de drie VIP's Marcel Holtackers, Jur- gen van Soest en Toon van Goch. Na een aantal vragen kozen de panelleden hun kandidaat. Quiz master Bas Emmink zorgde voor de ontknoping en zo werden de eerste adjudanten in Oostrum Rien Janssen en Berry Oudenho ven gepresenteerd, met aanslui tend nieuwe prins Marcel II (Lins- kens). Nadat Prins Marcel II door ceremoniemeester Hans Holtac kers was voorzien van medaille, mantel, steek en scepter, richtte Prins Marcel II zich tot zijn onder danen waarin hij aangaf dat de carnaval niet gemaakt wordt door de prins maar door iedereen samen. Verder herinnerde Prins Marcel II Eric Weijers aan zijn eer dere uitspraak dat wanneer Mar cel prins zou worden hij als nar terzijde zou staan. Eric nam dit sportief op en het narrepak werd snel bij Tonny van de zolder gehaald 'zodat we dit jaar weer helemaal compleet zijn. Na de gebruikelijke prinsedans met zijn echtgenote Annemarievolgde vele felicitaties. Onder de klanken van Puppies Huisorkest werden er nog enkele uurtjes uitbundig carnaval gevierd. Als laatste werd de residentie in café-zaal Back in Time in aanwezigheid van vele carnavalsvierders geopend door Vorst Bas en Prins Marcel II. In Merselo is Lambert Michels uitgeroepen tot nieuw prins van De Zagewetters. Tijdens carnaval 2005 wordt hij bijgestaan door zijn vrouw, prinses Mieke, en nar Paul Koppes. De leus van prins Lambert is 'Mit de vasteloavend schüuf ik de blüumpkes an de kant went dan goj ik mit owlie fle ste ien 't Zagewettersland'. Lam bert Michels werkt bij 't Witveld in Horst als bloembinder. Ook is hij molenaar van de Merselose molen Nooit Gedacht en zit hij in het bestuur van vastelaovesvereni- ging De Zagewetters. Op zaterdag 5 februari is er vanaf 20.19 uur receptie in 't Verkeshuus in Merselo, waarbij de muzikale omlijsting in handen is van hofkapel de Rosentaler. Op iri zal oor d lienst fcn uii Jeugdvastelaovend vereniging De Hazekeutel heeft zondagmid dag in een volle foyer van de schouwburg hun jeugdzitting gehouden. Na diverse geweldige optredens werd Dion Arts uitge roepen als Dion d'n urste jeugd prins van de Hazekeutels. Dion d'n urste zal deze carnaval heersen over de Venrojse jeugd en wordt terzijde gestaan door zijn adjudan ten Lars van Lierop en Ingo Mom men. Prins Dion is zoon van Jan Arts en Anita Jansen van de fees twinkel in Rooj en is broertje van Davy. Dion is keeper bij C4 van SW, zit graag achter de computer en speelt een mooi deuntje accor deon. Adjudant Lars is zoon van Harry van Lierop en Elly Swinkels, broertje van Aukje en Jesper van de Veltumse Kleffen. Lars voetbalt Prins Dion en zijn adjudan ten Lars en Ingo (Foto: Hoede maekers Venray) als linksmidden in C4 bij SW, ligt graag voor de TV te hangen en houdt van computeren. Adjudant Ingo is zoon van Ger Mommen en May Hendrikx, broer(tje) van Reneé en Linda. Ingo is wielren ner en springt ook op de moun tainbike en zit graag achter de pc. Deze spontane jongens hebben als motto voor dit carnaval Hazekeu tels gén geplaar en gén gekloj, mit os vurröp werd de vastelaovend bieësteg moj. De jeugdprins houdt zijn receptie op zondag 6 februari om 16.00 uur, na de prijsuitrei king van de kinderoptocht, in de jeugdtent De Hazehut op het Hen- seniusplein. Servé (Keijsers jr.) is uitgeroe pen tot prins Servé den Twedde van De Pielreuzen in Ysselsteyn. Tijdens de komende camavalswe- ken wordt hij bijgestaan door prinses Trudy van der Haghen. De leus van prins Servé is Efke^ gén stroëm, gas en water, mar fiëst ien dit Piëlreuzentheater. Tot dorps- paar zijn uitgeroepen Gcrrit en Nelly Spreeuwenberg. Het thema dit jaar is 'Theater make'. Voor de vijfde keer, op zondag 23 januari, houden de Aid Adjudanten Rooy hun vastelaovesfeest uitsluitend en alleen voor 'kels'. Zoon, papa en opa, ze gaan naar de Kelsmiddeg. Vanwege het eerste lustrum heeft de Kelsmiddeg kanonnen van buuttereedners gecontracteerd, wat te denken van de Brabanders Jan Strik en Maarten van Brug? De altijd fees tende, extravagante en meeslepend zingende Tante Annie houdt de harten van de Kels aan het kloppen. Dc muzikale omlijsting is toever trouwd aan de van alle markten thuis zijnde formatie Trade Mark. Tra ditiegetrouw ontvangen alle kels een 'gif-ewee' bij binnenkomst. Het vrijgezellenfeestje ter ere van de toekomstige boeren bruidegom vindt daar ook plaats. Kaarten zijn verkrijgbaar bij alle AAR-Ieden verder bij 't Upke, Hulsman, de Klokkenluider en de Witte Hoeve a 8 - Het programma in partycentrum De Witte Hoeve begint om 13 00 uur en eindigt om 17.30 uur. Afgelopen zaterdag heeft in het Bliekerspaleis in Maashees het prinsenbal plaatsgevonden. In een goedgevulde zaal kwam na een wervelende act met tove naars en prachtige effecten de prins gewoon uit de zaal naar voren. Iets wat natuurlijk maar weinigen verwacht hadden. De I prins, die dit jaar de Bliekers zal voorgaan in alweer hun 45e car navalsjaar is niemand minder dan prins Peter (Duikers) den Urste. In het dagelijks leven is Peter werkzaam bij een metaalbewer- kingsbedrijf). Hij wordt bijge staan door zijn adjudant René Franssen. Ma. <groe •20.0 18.3 19.3 Agei verg De i houi een lede wijk turn uge clut zit clul info mer ken jhttf Doe mee met de enige echte Piëlhazensoundmixshow voor kinderen. Op zondag 30 januari houdt het Venray's Mannenkoor het Opstoekmatinee. Deze mid dag kun jij de mensen opstoeken, warm maken dus, voor de komen de carnaval. Je kunt kiezen uit een groot aantal liedjes. De liedjes zijn al kant en klaar, dus met tekst en al. Je kunt deze karaokeversies van carnavalsliedjes uitzoeken op zaterdag 22 januari. Je hebt dan nog een hele week om te oefe nen. Maar je kunt ook zelf een tekst bedenken als je dat leuker vindt. Je mag alleen zingen, maar ook samen met een vriendje of een vriendinnetje. Of wat dacht je van een zanggroepje? Je kunt je helemaal uitleven bij de uitvoe ring van je liedje. Zelf pasjes bedenken, leuke kleren aantrek ken, verzin het zelf maar, De Piël hazensoundmixshow vindt plaats tijdens het Opstoekmatinee op 30 januari. Natuurlijk zal er een des kundige jury zijn die de liedjes beoordeelt. Kortom, een leuke uitdaging voor iedereen die graag zingt of optreedt Wil jij een keer op en podium staan en een hele volle zaal mensen vermaken? Meld je dan bij Hans Hebben Zevenblad 48 5803 LZ Venray tel: 0478- 515258 of e-mail: hans.heb ben® 12move.nl Op zondag 16 januari vindt in Residentie D n Tommes in Merse lo de uitreiking plaats van de orde van verdienste aan Jan Emonts. Ook wordt die avond het boeren bruidspaar 2005 bekendgemaakt en wordt door de commissie vas- telaoveskrant 't stertje uitgereikt. Deze onderscheiding is voor de grootste blunder of flater die een persoon of vereniging het afgelo pen jaar gemaakt heeft. De avond begint al om 18.00 uur en wordt muzikaal verzorgd door de hofka pel van de Zagewetters, de Rosen taler. 20.1 de 1 forr die dat ke 20. aan ver Old wel I Eer 19 bij Vei j Voi I da: rep Zo: titi fet uit mc dai Aa I tar Afgelopen zaterdag is in een bomvolle en gezellige zaal de nieuwe prins Coen I en boeren bruidspaar Christine en Pieter van De Keavers uitgekomen. De avond stond in het teken van giro 555. Door twee veilingmeesters werden allerhande spullen geveild die door bedrijven belan geloos ter beschikking waren gesteld en per opbod werden ver kocht, hier zaten ook enkele spul len bij van de nieuwe prins, en het boerenbruidspaar die gretig aftrek vonden. Er was ook een belteam dat werd gevormd door de prins en het boerenbruidspaar. Degene die een van de spullen van het belteam had gekocht moest raden wie dat de prins of boerenbruidspaar zou zijn. Als eerste werd het nieuwe boerenbruidspaar geraden, dit zijn geworden Christine Gou- mans en Pieter Jeuken. Op het einde van de veiling werd de nieu we prins geraden. Dit is niemand minder dan prins Coen d'n 1 Coen Weyenberg Prins Coen zal over de Keavers regeren met zijn leus Meel is vur de kippen. brok: ken vur de geit, mak schik allema- ol same det is wor ut um dreijt. Prins Coen d'n 1 heeft in het dage lijks leven een dier- en tuinbeno- digdhedenwinkel in Holthees. zove haas Ibont ^allee mers pas» lijk ncn mee |drie lede: teni Afgelopen zaterdag is prins Frien 1 (van de Winkel) uitgeroe pen tot heerser van het Hedsbüu- ienriek. De familie Tokkie was ter plaatse om hun kerstcd te promo ten. Omdat de verkoop een nieuw record had bereikt, kon men in de Gelderkoel de primeur beleven, dat ma Tokkie uit de kle ren ging. Hierna ruilde ze haar asociale leven in voor een heerlijk prinsenleven. Prins Frien is de vader van Denise en Sjoerd en in het dagelijks leven werkzaam bij I Zuiveringsbedrijf Limburg. Samen jj met prinses Heidi en zijn adjudan-1 ten Monique van Dijck en Martin Poels zal hij regeren onder het K motto Enne. carnaval mit prins it Frien, Hedsbüulen en Hedsbüulin-1 nekes, doar motte beej zien. f Iedereen is van harte welkom op I de receptie op zaterdag 22 januari g om 19.55 uur. Op deze avond zal I ook het boerenbruidspaar bekend |r^a gemaakt worden.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 17