Minder inhuur van dure externe ambtenaren Circus Mök vur Kiender m Sixties Music in Venray 'Dan is het tenminste niet zo koud op de wc' Jan Verstegen overleden Gemeente uit het rood door meevallers Onvrede over Stimuleringsfonds AromA jeld voor movatie de [loge Beek )ag van de /lensenrechten EfPorpsraad lerselo )mroep i/enray Yoga 004 PEEL EN MAAS Donderdag 9 december 2004 - Pagina i over zevi d, Venlo elasting- erdracht verlening i bedrij' d ligt voo ngrenzen uictverzorgingstudio Voor uw totale ontspanning ,e massages met aromatherapie complete gezichtsbehandelingen manicure epileren - harsen visagie vraag naar onze kadobon Jlsabellahof 34 «Venray Het college van B en W van de ïfcmeente Venray heeft besloten por het renovatieproject de loge Beek van Wonen Venray tn bedrag van 66.670 euro ter schikking te stellen om in de pnwezige negentig woningen asisvoorzieningen in het kader n de Wet voorziening gehandi- japten te realiseren. In samen- met Wonen Venray is Tekozen voor een dergelijke bij rage vanwege de leeftijdsop bouw van de bewoners van de Hoge Beek, en de algemene wens n mensen in de gelegenheid te [tellen langer zelfstandig te blij- |en wonen. Dit gebeurt nu door ilatief ingrijpende aanpassingen of in de nabijheid van de ji'oning. waarbij Wonen Venray n de gemeente Venray ieder een bijdrage in de kosten voor hun [ekening nemen. In maart 2005 il het project opgeleverd wor- BL Tien december is de Internationale Dag van de Rechten van de Mens. Amnesty rengt dit op verschillende manie- [ren onder de aandacht bij inwo- s van Noord-Limburg. Op het rayse Raayland College in de la kunnen leerlingen een petitie tiertekenen. Amnesty heeft een pd ingericht waar leerlingen (echtkunnen voor informatie, il van leerlingen gaan met de fetitie rond om anderen te vragen Vze te ondertekenen. Tijdens de issen maatschappijleer wordt ^ndacht besteed aan het verhaal n Patricia Ramirez Vargas. Niet leen op het Raayland College, lok in het gebouw van Gilde jpleidingen (MBO) kunnen leer- ngen de petitie ondertekenen. Overige inwoners van Venray men 's middags in de openbare )liotheek terecht om de petitie j: ondertekenen. Van 17.00 tot $>.00 uur vindt op het station in ■enray een fakkelwake plaats. Tijdens de koopavond worden die pjdagavond op het Jenseniusplein verhalen voorge lezen door de bekende Venrayse rouwen Ans van Oers en Joke jhillipson. Ze worden bijgelicht jnet fakkels. Bij de informatie land kunnen mensen de petitie n de actiekaarten voor vrouwen jn vluchtelingenkampen tekenen. Donderdag 9 december verga- dert de Dorpsraad Merselo om 20.00 uur in café d'n Tommes, irootdorp 40. Op de laatste ver- iadering in 2004 wordt onder CJ ndere gesproken over de voort- 'r gang van de diverse woningbouw- projecten, wordt vooruitgekeken naar de kermis van 2005 en de kerstboomverbranding georgani seerd. Het project dat meer dan 1 kilometer aan wandelroutes [ondom Merselo gaat realiseren jeeft ook een prominente plaats Ép de agenda. Belangstellenden lijn zoals altijd van harte welkom. De uitzending van zaterdag 11 .ember vanuit de kerststal op itionsweg 66 gaat niet door in 'land met de begrafenis van isBemhard. Op zaterdag 18 december IÏRBmen tllssen 10.00 en 17.00 uur L(|J| programma's van Omroep [enray vanaf de Grote Markt in [enray tijdens het Winterfestival. |eb je zin om een tochtje te en op de ijsbaan, of heb je geen kerstboom, doe dan e met het ijsspel en win een de vele vrijkaartjes of kerstbo- ifSt PEEL EN MAAS &en abonnement waard De gemeente Venray geeft dit jaar ruim 1,1 miljoen euro uit aan externe medewerkers die voor allerlei projecten worden ingezet. De inhuur van externe capaciteit is nog steeds hoog, maar is ten opzichte van voorgaande jaren wel beduidend afgeno- In 2001 gaf de gemeente nog 2,4 miljoen euro uit aan externen. Dat liep in 2002 op naar 2,9 mil joen euro. Een jaar later kwam de omslag met 1,3 miljoen euro in 2003. Dit jaar zet de daling nog licht door naar ruim 1,1 miljoen euro. De afdelingen Openbare Ruimte, Projecten, Wonen en Werken zijn de drie grootste afne mers. Bij Openbare Ruimte gaat het om projectleiders en toezichthou ders bij infrastructurele projecten (wegen, riool, verlichting, ver keer) die ingehuurd worden van de bureaus Oranjewoud en Kragten. Op jaarbasis zijn er gemiddeld vier inhuurkrachten fulltime aan het werk in het gemeentehuis. Zij kosten samen 478.808 euro. Omgerekend bijna 120.000 euro per persoon. Bij de afdeling Projecten wordt 390.593 euro uitgegeven aan externe medewerkers, die bijna allemaal geleverd worden door het bureau DHV. De projectlei ders en assistenten werken vooral aan nieuwe woningbouwlocaties zoals St. Anna, Brabander, Laagheide, de Gouden Leeuw en Servaashof Wonen en Werken huurt pla neconomen en administratief-juri- dische medewerkers in voor het Grondbedrijf en de bestemmings plannen. Ze komen van uiteenlo pende bureaus zoals DHV-clup, TMOP, Robberts en Metafoor en kosten in totaal bijna twee ton. De vaste formatie is na de reor ganisatie, die op 17 mei 2004 zijn beslag kreeg, teruggebracht van 270,5 naar 260 fulltimebanen (fte). Dit is goed voor een totale loonsom van ruim 13,3 miljoen euro. Het CDA diende in de raadsver- gadeimg van een juni een motie in om per kwartaal de commissie Middelen te informeren over de omvang van de formatie en aantal ingehuurden. Het eerste overzicht verscheen afgelopen week in de commissie. Jeu de Wit (WD) vond de inhuur en de bijbehorende kosten nog aan de hoge kant. "Kan dit niet verder omlaag", vroeg hij zich af. Henk Bisschops (PvdA) vond inhuur 'een kostbare variant'. "Vooral bij de afdeling Openbare Ruimte waar structureel veel externen worden ingezet. Kunnen we hiervoor binnen de formatie geen structurele ruimte maken?" Rein Dupont (CDA) constateer de een behoorlijk afname aan inhuur. Hij was tevreden met de verstrekte overzichten, maar vond dat de opzet nog beter en uitgebreider moest. Ook Petra van Duijnhoven (Samenwerking) vond de inhuur nog redelijk hoog. Ze toonde zich wel tevreden over het overzicht. Wethouder Heidens (CDA) ver klaarde dat het de opzet is de inhuur zo veel mogelijk te beper ken. "Want inhuur is een dure variant. Maar het biedt wel meer flexibiliteit bij de uitvoering van sommige klussen of projecten." Gemeentesecretaris Lucassen zei dat het de bedoeling is binnen de organisatie zo veel mogelijk zelf te doen. "Inbesteding is inder daad goedkoper dan structurele inhuur. Maar soms hebben we bepaalde kennis tijdelijk nodig. Ook zijn er wel eens grote opdrachten waarvoor extra capa citeit moet worden ingezet. Dit gebeurt wel altijd binnen de vast gestelde budgetten." Op zaterdag 18 december wordt in de Witte Hoeve in Venray een Sixties Music festi val gehouden. Dit evenement, dat twee keer per jaar gehou den wordt, geniet al vele jaren een grote populariteit, mede door de grote variatie aan muziekstijlen. The Firebirds is een van Engelands betere 'live' rock-'n'- roll-bands. Het repertoire van de band omvat het hele scala aan vijf tiger- en zestigerjaren muziek; bekende rock-'n' roll, rockabilly, meerstemmige doo wop, instru mentaal, ballads aangevuld met veel eigen werk. Deze topband heeft met vele Amerikaanse groot heden op het podium gestaan; Jerry Lee Lewis, Charlie Feathers, Ray Campi, Sleepy La Beefe etc. The Firebirds hebben inmiddels acht cd's uitgebracht, waaronder een soundtrack van de Learn to Jive Video die wereldwijd is uitge bracht. De overige cd's zijn -bui ten Engeland- uitgebracht in Europa, Amerika, Rusland, Japan en het Midden Oosten. Deze pro fessionele Engelse band brengt een wervelende en attractieve rock 'n' roll Show, zoals maar wei nig bands dit kunnen Gedurende de laatste zes jaar speelden The Blue Jays met vele grootheden uit de 50's en 60's, speelden vele 'weekenders' en in bijna alle dansclubs door geheel Engeland. Wat voor gelegenheid het ook is, zij zetten altijd hun beste beentje voor. Zij brengen een show met strakke instrumen talen van o.a. The Shadows, 'vette' nummers van Billy Fury en Johnny Kidd en songs met humor van o.a. Joe Brown en Freddy the Dreamers. Zanger en multi instrumentalist Steve Hines speelt vanaf zijn dertiende jaar in vele rock roll bands cn deelde het podium met vele grote namen uit het Engelse circuit. Bob Hines, de sologitarist, speelde eveneens in diverse bands en toerde regelma tig door Europa In de loop der jaren heen ontwikkelde hij zijn 'clear-cut- sound zoals de bands in het begin van de zestiger jaren speelden. Iain Devine, de beat achter de band, is drummer in hart en nieren. Met zijn strakke tempo bepaalt hij het ritme waar de rock roll dansers van hou den. Als laatste maar zeker niet de minste, Bob Soanes, het nieuwste bandlid op basgitaar. The Puchs is een Maastrichtse band. Jaren 50 en 60, sfeer en her kenning zijn de trefwoorden waarmee The Puchs het podium beklimmen: kortom een muzikaal feest van de sixties. De bromfiets, de Puch, was in de jaren 60 een bekend verschijnsel in het straat beeld. Vier soorten bromfietsen waren waanzinnig populair in die tijd; de zware Kreidler Floret, Zündapp, de lichte Mobylette en de bromfiets met het hoge stuur, de Puch. Met een Puch in de ene hand had je altijd wel meiden aan de andere. De Puch met het hoge stuur is niet verdwenen en de muziek uit die tijd is nog steeds springlevend. De bandleden zien het hoge stuur van de Puch als hun symbool voor de sixties. In de oerbezetting zang, gitaren, bas en drums brengen ze het publiek muzikaal terug naar de basis van de begin van die jaren 60. The Puchs staan dan ook voor sfeer en herkenning; muziek die bij jong en oud in het geheugen is opge slagen. Pop, rock roll, blues en soul; van Buddy Holly en Adamo tot Q65 en The Beatles. Bij uitstek muziek voor een 'beatavond'. De toegangsprijs bedraagt der tien euro in de voorverkoop en 14,50 aan de zaal. Voor meer informatie: telefoon (0478) 580624 of l-linders@home.nl Ervaringen van het thuisfront (15) i Op 27 augustus is mijn vader vertrokken naar Afghanistan, om precies te zijn naar de hoofdstad van de provincie Baghlan, Pol-e-Khomri, in het noorden van het land. De komende vijf maanden zal ik iedere week vertellen hoe wij deze uitzending ervaren, zowel pap daar in Afghanistan, al wij hier als gezin (om privacyredenen wordt de naam van de schrijf ster niet vermeld). Sinterklaas is het land weer uit en we stevenen nu af op kerst, stevenen ook af op de dag dat pap weer thuis komt. Aan beide kan ten, zowel hier in Nederland als in Afghanistan, is het definitieve aftellen begonnen. Nog 25 dagen, nog 24 dagen, nog 23 dagen... Het is net als in de laatste vier weken voor kerst. Als kind heb je dan een adventskalendcr en elke dag mag je weer een deurtje open maken, waarachter je een heerlijk chocolaatje vindt, En elke dag kom je een stukje dichter bij het kerstfeest. Mama omschreef het zo: 'Het is net als vroeger. Toen mijn vader de woonkamer in ging om de kerstman te helpen de cadeautjes onder de boom te leg gen. De deuren waren gesloten en ik mocht niet naar binnen. En het wachten op het moment dat ik naar binnen mocht, duurde zóóó lang en het was zóóó span nend...' Ook nu duurt het lang. Ze zeggen niet voor niets: de laatste loodjes wegen het zwaarst... Afgelopen weekend hebben wij Sinterklaas gevierd, helaas zonder pap. We hebben voor het eerst surprise gedaan en pap de foto's van de kunstwerken doorgemaild. Helaas kon hij die niet bekijken. Door één of andere instelling in het systeem is het niet meer mogelijk afbeeldingen te bekij ken. Er wordt hard aan gewerkt het probleem op te lossen... Ook in Afghanistan wilde men het Sinterklaasfeest niet zomaar voor bij laten gaan en was er een Sinterklaasavond gepland. Door het overlijden van Prins Bernhard werd deze avond echter afgebla zen. Pap zat er niet echt mee,... hij wilde toch al niet gaan. Maar voor wie zich erop verheugd had, is het natuurlijk wel jammer. Het weer in Afghanistan heeft inmiddels winterse vormen aan genomen. Laatst had het gestormd en was er een centime ter sneeuw gevallen. Deze was overigens ook al snel weer verd wenen, dus een sneeuwballenge vecht zat er niet in. Pap is allang blij als het zonnetje schijnt en het een beetje warm is: 'Dan is het tenminste niet zo koud op de wc.' De chemische toiletten zijn name lijk niet verwarmd, wat menigeen een koude bips bezorgt. Vorige week is pap verhuisd naar een container (TRIMO). De tent was namelijk voor de tweede keer onder water gelopen, deze keer nog erger dan de vorige keer. Daarom werd besloten dat dege nen die er het slechts aan toe waren, mochten verhuizen naar een container. Samen met dertig anderen zit papa nu dus lekker droog en warm in de TRIMO. De TRIMO is niet de enige plek waar het droog is. In de nieuwe waterput is het ook 'droog'. Eerst was het al een hele klus om water te vinden op het nieuwe terrein. Uiteindelijk werd er 65 meter diep de grond in geboord voor water. Ook zijn er nog een aantal putten van hand gegraven om water uit te halen voor de bouw. Op dit moment geeft de water bron maar tachtig liter per uur. Dat klinkt veel, maar volgens pap is dat veel te weinig. Ook de ande re waterputten staan haast droog. Pap: 'Waarschijnlijk komt dit alles, doordat het grondwaterpeil op dit moment laag staat. Dit is ook te zien aan de rivier hier, die staat ook erg laag. Men gaat er van uit dat dit een tijdelijke toestand is en dat, als het grondwaterpeil weer stijgt, de waterbron ook weer genoeg water levert. Zolang dit nog zo blijft, zal er steeds water in een tankauto gebracht moeten worden om te kunnen douchen en wassen.' Verder leek het er van de week op dat papa misschien naar de Afghaanse hoofdstad Kaboel moest, om de nieuwe voertuigen voor de MOLT's op te halen. Dat zijn de mensen die het land intrekken om contacten met de bevolking te leggen. Mama was hier natuurlijk niet blij mee, maar uiteindelijk hoefde pap toch niet mee naar Kaboel en bleek alle bezorgdheid voor niets. Inmiddels zijn drie van de zes auto's gearriveerd. De andere drie waren nog niet gereed, dat betekent dat de man nen nog een keer naar Kaboel moeten. En zo boksen we nog even door. Het is niet altijd voor iedereen even gemakkelijk, maar het einde is in zicht! Nog even volhouden dus! Je dochter In de onlangs opgerichte stichting Stimuleringsfonds Maatschappelijke Doelen Venray is de invloed van de GGZ-Groep te groot. De com missie Middelen stuurt wet houder Heidens (CDA) terug naar de onderhandelingstafel om de gemeente een meer gelijkwaardige rol te geven. De stichting werd noodge dwongen opgericht omdat het Vincent van Gogh Instituut, onderdeel van de GGZ-Groep, een rekening van 394.000 euro niet wilde betalen. Dit zijn voor- bereidings- en begeleidingskosten die de gemeente heeft gemaakt voor de ontwikkeling van Servaashof. De GGZ-Groep is wet telijk dit bedrag ook niet verschul digd. Om het geld niet verloren te laten gaan hebben gemeente en GGZ-Groep besloten samen een stichting op te richten. Hierin stort de GGZ-Groep 350.000 euro. De resterende 44.000 euro is door de gemeente kwijtgeschol den. De 350.000 euro komt ten goede aan maatschappelijke doe len in Venray. De stichting telt drie bestuursleden waarvan wet houder Emonts er één is namens de gemeente Venray. In de commissie Middelen klonk stevige kritiek. Tineke Lamers (Samenwerking) vreesde dat het geld zal gaan naar allerlei projecten op Servaashof. "Terwijl de gemeente het geld al daaraan besteed heeft. We betalen het dan twee keer zelf', zei Lamers, die zich erover verbaasde dat de GGZ-Groep als oprichter van de stichting alleen bevoegd is de sta tuten te wijzigen. "Dit moet ook de goedkeuring krijgen van de gemeenteraad. En tevens dienen de verstrekte budgetten aan de raad te worden voorgelegd." René Francken (VVD) eiste dui delijkheid. "We zijn het niet eens met de vorm van de stichting. Er is geen helderheid en criteria en een tijdpad ontbreken. Bovendien kan de GGZ-Groep alles blokke ren. Dit moet geschrapt worden. De gemeente moet een gelijk waardige partij zijn." De WD'er vond overigens wel dat de stich ting er Bmoest komen. Piet Kroft (PvdA) zat er niet op te wachten. "Dit is een compromis. De 350.000 euro moet wel in Venray blijven. Maar de criteria zijn heel onduidelijk en het staat ook niet vast hoe lang de stichting blijft bestaan. Dit zou bijvoorbeeld een termijn van vijf jaar moeten zijn." Huub Muijsers (CDA) vond eveneens dat het geld buiten Servaashof en niet aan projecten als de kinderboerderij of het amfi theater besteed mag worden. De CDA'er vond ook dat de gemeen te te beperkte zeggenschap heeft. Het heeft een beslissende stem over de helft (175.000 euro) van het te besteden bedrag. Wethouder Heidens (CDA) her innerde eraan dat de GGZ-Groep niet verplicht is de som van 350.000 euro te betalen. "We zit ten met een post die niet te verha len valt. Er is nu toch een vorm gevonden zodat het geld ten goede komt aan maatschappelijke doelen. Want de GGZ-Groep voelt een morele verplichting omdat het om gemeenschapsgeld gaat." Heidens verklaarde dat het voorliggende voorstel het uitein delijke onderhandelingsresultaat is. "Ik ben hier blij mee want de gemeente zit erbij. Als we niet akkoord gaan met de stichting dan zijn we het geld helemaal kwijt." Maar de commissieleden vonden dat de wethouder er zich te gemakkelijk vanaf maakte Petra van Duijnhoven (Samenwerking) vond dat het vet orecht van de GGZ-Groep sowieso van tafel moest. "Beide partijen hebben dezelfde intentie en het moet daarom op basis van gelijkwaardigheid Uiteindelijk ging Heidens over stag. "Ik zal hiermee op pad gaan en de uitkomst terugmelden." Op zondag 16 januari vinden weer de voorstellingen van Circus Mök vur Kiender plaats. Dit jaar worden er, evenals vorig jaar, weer twee voorstellingen gehou den, om 13.00 uur en om 16.30 uur. Dat Circus Mök vur Kiender steeds groter en bekender wordt in Venray, is te merken. Dit jaar doen er weer diverse scholen mee met een act, en ook andere verenigingen melden zich met optredens. De commissie Circus Mök is er samen met de Hazekeutel weer in geslaagd een spetterende voorstelling samen te stellen. Het belooft dan ook weer een prachtige middag te worden voor de kinderen van groep 3 t/m 8 van de basisschool. De entree bedraagt drie euro, waarbij een gratis glas drinken in de pauze is inbegrepen. Volgende week wor den op alle scholen in Venray briefjes meegegeven aan de kin deren, die hun ouders moeten invullen. Maandag 20 december worden de entreekaartjes dan op school aan de kinderen meegege ven. Natuurlijk worden ook dit jaar de kinderen zoveel mogelijk per klas bij elkaar gezet. Ouders mogen niet in de zaal. Zij kunnen de voorstelling bekijken vanaf een groot beeldscherm in de foyer. Er wordt dit jaar extra aandacht besteed aan een rustig verloop bij het in en uit de zaal gaan van de kinderen. Boegbeeld van de Venrayse blaasmuziek In de nacht van zondag op maandag overleed de bekende Venraynaar Jan Verstegen, boeg beeld van de Venrayse blaasmu ziek, op 87-jarige leeftijd. Hij begon zijn muzikale carrière als trombonist bij de Oostrumse har monie Sub Matris Tutela. Met groot succes nam hij diverse malen deel aan solistenconcour sen en behaalde daar steevast de allerhoogste prijzen met lof der jury. In 1949 werd hij benoemd tot dirigent van de Venrayse har monie. Hij vervulde deze functie tot 1964 toen hij werd opgevolgd door Pierre Steijvers. Jan Verstegen bleef aan harmonie Euterpe verbonden als 2e dirigent en muziekleraar, een functie die hij jarenlang heeft vervuld.Honderden leerlingen werden door hem muzikaal gevormd en gekneed. Daarnaast was hij ook dirigent van de har monie van Sint Servatius waar hij ruim 48 jaar werkzaam was in de verpleging en de arbeidstherapie. Jan Verstegen was ook dirigent van de Oostrumse harmonie Sub Matris Tutela en van Fanfare Ons Genoegen uit Oirlo. Grote bekendheid verwierf hij in de jaren vijftig met de Raodse Boerenblaoskapel waaruit later de Raodse Hofkapel is ontstaan. Vooral zijn optredens als trombo nist met de Beierse Polka waren beroemd. Voor zijn verdiensten voor de Venraodse vastelaovend werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van de Piëlhaas. Hij was de eerste persoon aan wie deze hoge onderscheiding werd toege kend. Hij was Ridder in de Orde van Oranje Nassau, erelid van de koninklijke harmonie Euterpe, onderscheiden met de bronzen Piëlhaas en drager van het gouden bondsinsigne met zirkonen en kroontje van de Limburgse Bond van Muziekgezelschappen. Jan Verstegen, met zijn onafscheidelij ke sigaar, is van grote betekenis geweest voor de Venrayse muziek- en volkscultuur. Een bekend gezegde van hem was: "Rust is ook muziek". Die heeft hij nu gevonden. De commissie Middelen was enerzijds blij dat de gemeente het boekjaar 2004 zal afsluiten met een positief saldo van ongeveer 170.000 euro. De manier waarop de laatste 'gaten' zijn gedicht oogstte minder bijval. Een paar maanden geleden gaapte er nog een tekort van zes ton. Door uitstel van investerin gen (voordeel 370.000 euro) en door 270.000 euro uit het Grondbedrijf te halen stevent de gemeente op een voordelig exploitatiesaldo af. Toon Loonen (CDA) wees op het gevaar van deze incidentele meevallers. Door uitstel van werk bespaart de gemeente op rente en afschrij vingslasten. "Dit zijn voordelen die eigenlijk geen voordelen zijn", vond Loonen die aandrong op een betere investeringsplanning. Ook vroeg hij zich af waarom er nu al 270.000 euro uit de risicoreserve van het Grondbedrijf gehaald wordt. Normaal gebeurt dit pas bij het opmaken van de jaarreke ning als de reserve tenminste een overschot vertoond. Dit valt dan ten goede aan de algemene dienst. Henk Bisschops (PvdA) wilde weten of het doorschuiven van investeringen een bewuste keuze was om zo financiële voordelen te behalen. Jeu de Wit (WD) en Richard de la Roy (Lokaal Aktief) vonden het beoogde jaarresultaat mager. De WD'er wilde de rede nen weten waarom er zoveel investeringen niet zijn gedaan. Wethouder Heidens (CDA) zei dat het verantwoord was het financiële gat te dichten met 270.000 euro uit het Grondbedrijf, "Het is alvast een voorschot op het resultaat van het Grondbedrijf." Dat veel investerin gen vertraging oplopen verklaart Heidens doordat de investeringen al vroeg moeten worden aange meld voor de begroting. "En in dat stadium zijn vaak nog nief alle ins en outs bekend. Het zal ook nooit lukken alle geplande investerin gen te verspijkeren tussen 1 janu ari en 31 december. Een overloop is er altijd. We moeten wellicht voorzichtiger ramen maar we hebben ook ambitie." Het stuwmeer van niet uitge voerde investeringen loopt eind dit jaar op tot 13,4 miljoen euro. In 2003 groeide het stuwmeer al van 7,5 naar 12,3 miljoen euro. Raedts Rioolseruice Rioleringsprobl emeh Wij lossen het voor u op! Ontstoppingen Camera inspecties Bestaand riool aanpassen Nieuwe riool aansluiten Raedts Rioolservice Oostrum Tel.: 0478-581469 In de aula van het kunstencen trum Jerusalem in Venray wordt op donderdag 16 december om 9.30 uur een proefles yoga gege ven worden. Als u na afloop meer dere lessen wilt volgen kunt u zich inschrijven voor tien lessen die van start gaan op donderdag 13 januari. U krijgt les volgens het principe van de hatha-yoga. Aan bod komen lichaamshoudingen (statisch en bewegingen (dyna misch), ademhalingsoefeningen, visualisatie en meditatie. Voor aanmelding en informatie: Joke Philipsen, tel. 04784392673 E-mail yokybird@hotmail.com Make me beautyfull Succes zonder naald of mes Beautytec sim effectieve behandeling Rimpels Littekens Pigmentstoringen Couperose Grove huid Verleden tijd!!! Huidverzorginginst. Eveline Gommans 0478 589210 06 11 10 7917 Leunseweg 57 Leunen

Peel en Maas | 2004 | | pagina 9