"We komen er wel erg mager vanaf 10 - 50% korting kan beginnen Iemeente werkt lan omgevingsplan \le nray Gegoochel met nieuwbouw Stationsweg "Frits was een goede voor de dorpen" PvdA stelt vragen over Flextronics Zilveren jubileum Dorpsradenoverleg GONNY ACTIE De week van 8 t/m 11 december op de hele wintercollectie Dorpen bezorgd over prognose bevolkingsgroei Het Dorpsradenoverleg Venray wil weten wat de status is van de cijfers die vorige week via de gemeente Venray naar buiten kwamen over de bevolkingsgroei van de kern en de kerkdorpen van de gemeente Venray in de komende twintig jaar. De gezamenlijke dorpsraden vra gen zich af wat ze met de prog nose van het bureau Pronexus uit Eindhoven aanmoeten en of de gemeente Venray de cij fers als leidraad voor haar toe komstige beleid gaat gebrui ken. Vooral de voorspelling van het bureau over de minimale groei van het inwoneraantal en het gebrek aan woningbouw in de dorpen waren de vertegenwoor digers van de dorpen een doorn in het oog. Maandagavond tijdens de maandelijke vergadering van de dorpsraden verklaarde voorzit ter Sieb Nijssen uitleg te gaan vra gen aan de gemeente over de cij fers. Want als de prognose van het bureau uitkomt, ziet de toe komst van de dorpen er somber uit, zo stelde hij. Het bureau baseert zijn prognoses voor de bevolkingsomvang in de komen de twintig jaar op het aantal woningen dat in Venray en zijn kerkdorpen gebouwd wordt. De gemeente Venray telt nu onge veer 15.300 woningen. In het tijd vak 2005-2010 worden in de gemeente volgens het bureau 2571 huizen bijgebouwd. Waarvan het leeuwendeel in Venray: 2295. In de kerkdorpen groeien de drie grootste dorpen het hardst. Alleen in Leunen (64). Ysselsteyn (60), Oostrum C72) en Merselo (39) wordt de komende jaren stevig gebouwd, de dorpen Heide, Vredepeel, Smakt, Oirlo, Castenray en Veulen komen er een stuk minder goed vanaf. Vergeleken met nu groeit Venray binnen vijftien jaar met ruim 23 procent, de dorpen met slechts 3,4 procent. "Zijn het schoten voor de boeg of zijn het cijfers waar de gemeente naartoe gaat werken?", vroeg Theo Zegers van de dorpsraad Merselo zich af. "De dorpen komen er wel erg mager vanaf', stelde voorzitter Sieb Nijssen. "Als dit de verwachtin gen van de gemeente Venray zijn en dit beleid wordt, komt de leef baarheid van de dorpen in gevaar. Wat moeten we met deze cijfers? Dat wil ik wel eens weten." Tijdens het reguliere overleg met de gemeente zal de commissie Woningbouw Kerkdorpen de 'kwestie' aankaarten. VERS BOERDERIJVLEES! Porkland Handel BV Slachtplaats Vleesgroothandel Kijk op onze website: www.porkland.nl 5 Kg Karbonade 5 Kg Schnitzels 5 Kg Verse worst 5 Kg Gehakt 5 Kg Varkenslappen 5 Kg Speklappen 5 Kg Poulet 3,50 p/kg 3,50 p/kg 3,50 p/kg 3,50 p/kg 3,50 p/kg 3,50 p/kg 3,50 p/kg Totaal pakket 122,50 Tel. 077-3983564 U proeft het verschil Het is nog altijd onduidelijk op welke afstand van de Stationsweg de nieuwe huizen op Servaashof komen. Het CDA trachtte in de commissie Stedelijke Ontwikkeling duide lijkheid te scheppen. Maar de bewoners van de overzijde van de Stationsweg verkeren nog in het ongewisse. Over de komst van de tbs-woningen bestaat wel duidelijkheid. Zeker is dat twee resocialisa- tiewoningen van De Rooyse Wissel op Servaashof komen. Patrick van der Broeck (CDA) liet in de commissie een zelfge maakte tekening zien op het scherm. Want velen zijn inmid dels de draad kwijtgeraakt. In eer ste instantie zou de nieuwbouw, de huizen krijgen een hoogte van twaalf tot vijftien meter, pal tegen de Stationsweg verrijzen. De rooi lijn schoof later vier meter op. Dit kwam door de monumentale bomen tegenover garage Kwik-Fit die gespaard moesten worden. In de raadsvergadering van 22 juni diende het CDA een amendement in dat de huizen nog eens vier meter, in totaal acht meter, naar achteren moesten. Het amende ment werd raadsbreed aangeno men. Uit de tekeningen blijkt dat de gemeente hieraan niet geheel is tegemoet gekomen. Bewoners hebben gezien dat de meeste woningen geen vier meter extra zijn opgeschoven. De huizen ver springen en op sommige plekken is de afstand zelfs gelijk gebleven. De straatbewoners zijn ontevre den. Dat liet inspreekster Corianne Receveur de commissie leden ook duidelijk weten. "Niet alle woningen hebben er vier meter bijgekregen. Het gaat soms om drie, twee, een of zelfs nul meter. Dit komt niet tegemoet aan het amendement", zei Receveur. De bewoners vinden hun straat nu al veel te druk. Daarom vinden ze het zo belang rijk dat de nieuwbouw verder naar achteren geschoven wordt. Zodat er voldoende ruimte over blijft voor de aanleg van een vent- weg. Want de Stationsweg telt nu 9000 auto's per dag. Daar komen straks nog de uitritten van de nieuwe bewoners bij. De gemeen te zegt dat het aantal auto's straks verminderd naar 6000. Er komen verkeersmaatregelen en een deel van het autoverkeer moet straks over de Henri Dunantstraat gaan. De huidige bewoners zijn niet gerust op de plannen. Ze zijn het er niet mee eens dat de ventweg binnen het huidige profiel van de Stationsweg kan komen. De gemeente beweert dat dit te ver wezenlijken is. Maar de Stationsweg is niet overal negen tien meter breed. In smalle gedeelten is het slechts veertien meter. Ton Teeuwen (CDA) week in de commissievergadering af van de harde eis uit het amendement van vier meter extra. Ze stelde nu voor de nieuwbouw variërend van nul tot vijf meter extra op te schuiven. Volgens ambtenaar Gijs Frencken is dit niet wenselijk. "Want de huizen verspringen dan te veel. Dit geeft een te onrustig beeld in de straat." Teeuwen kwam toen met tweeënhalf tot vijf meter extra. Dit komt ook dichter in de buurt van het amen dement. Frencken: "Dit is een mooie opgave om te verwerken in het ontwerpplan." Begin 2005 zal duidelijk zijn hoe de nieuw bouw nu exact gesitueerd is. De gemeente wil met de straat bewoners een convenant afslui ten over de maximale verkeersin tensiteit van de Stationsweg, de verkeersmaatregelen en de plan ning ervan. Volgens Ton Teeuwen twijfelen de bewoners aan zo n convenant. Het CDA-raadslid eist dat, voordat de nieuwbouw in 2008 of 2009 begint, er eerst overeenstemming komt met de buurt over de inrich ting van de Stationsweg en dat het autoverkeer is teruggedrongen. De PvdA vond dat aan beide wensen van de gemeenteraad is tegemoetgekomen. De komst van de tbs-woningen is mogelijk gemaakt en Bert Linskens toonde zich ook tevreden over de Stationsweg. Wel vond de PvdA'er dat er serieus werk gemaakt moet worden van het convenant. "Als de bewoners het in twijfel trekken dan kunnen we het beter laten lopen." Leonie Cals (VVD) hekelde de gebrekkige communicatie. Cals De Partij van de Arbeid vroeg in de commissie Middelen opheldering over Flextronics. De gemeente gaf 500.000 euro subsidie aan Flextronics Logistics voor een uitbreiding met driehonderd nieuwe arbeidsplaatsen. Terwijl zusterbedrijf Flextronics International onlangs liet weten evenzoveel banen te schrappen. PvdA-commissielid Henk Bisschops wilde meer weten over het banenverlies en of de gemeen te in dit soort gevallen de subsidie kan terugvorderen. Wethouder Heidens (CDA) wist niet veel meer over het verdwij nen van driehonderd banen bij Flextronics International dan de berichten die in de kranten zijn verschenen. "Ik weet alleen dat ze assemblage-activiteiten naar het buitenland gaan verplaatsen. Daarover ben ik summier geïnfor meerd", zei Heidens, die evenmin kon aangeven of er in de toe komst nog meer werkgelegenheid verdwijnt. De wethouder van economi sche zaken zei dat er géén sprake U krijgt namens Gonny een leuke attentie aangeboden wil de Stationsweg zo leefbaar l mogelijk maken en pleitte voor i voldoende ruimte voor een vent- weg. Gerrit Verkoeijen - (Samenwerking) deed een beroep op tbs-directeur De Beer om zo snel mogelijk de resocialisatiewo- ningen te verwerven op i Servaashof. Samenwerking eist i dat er geen nieuwe verkeersaan- t sluitingen komen op de I Stationsweg. "Het is onverant- i woord deze drukke weg met extra verkeer te belasten. Dit is vragen om ongelukken. De nieu- we huizen moeten dus via een ventweg ontsloten worden", aldus Verkoeijen. Tom van den Hoek (Lokaal Aktief) vroeg aandacht voor de smalle delen van de Stationsweg. "Ook daar moet een goede oplos sing met voldoende ruimte komen." van is de verstrekte subsidie terug te vorderen. "Want het zijn twee totaal verschillende bedrijven. Ze zijn niet met elkaar te vergelijken. Logistics heeft die subsidie gekre gen omdat het bedrijf naar Venlo dreigde te verhuizen. Het is geble ven en inmiddels gegroeid van 250 naar 1100 arbeidsplaatsen. Het is daarom helemaal niet op zijn plaats subsidies terug te halen." Volgens Henk Bisschops heb ben beide bedrijven wel degelijk een band met elkaar. "Het zijn twee werkmaatschappijen, maar ze fungeren onder dezelfde naam Flextronics. Ze werken ook met elkaar samen." René Francken (WD) vroeg of het college zijn ongenoegen en ongerustheid bij Flextronics International had geuit. "Het is wenselijk om een politiek-mense- lijk signaal af te geven want bij Nestlé zijn ook al onslagen geval len." Heidens reageerde dat de gemeente buitenspel staat. "We hebben hier geen enkele invloed op. Wat we vooral moeten doen, is voorkomen dat de oud-mede werkers in een uitkeringssituatie terecht komen." /fparte cv/tcetttn £r fc&f&t- De gezelligste schoenwinkel van Venray Grotestraat 11 - www.capretto.nl Het Dorpsradenoverleg Venray vindt het jammer dat Frits Ruyten is opgestapt als wethouder van Venray. "Frits was een goede voor de dorpen", stelde voorzitter Sieb Nijssen maandagavond tijdens de maandelijke vergadering van de gezamenlijke dorpsraden. "Mede dankzij hem is er toch wat vaart gekomen in de woningbouw in de dorpen en de bestemmings plannen." Frits Ruyten maakte vorige week bekend te stoppen als wet houder van de fractie Lokaal Aktief. De tuin- en landschapsar chitect wil zich de komende tijd volledig concentreren op zijn afstuderen en zijn proefschrift. De taken van Ruyten worden voorlo pig verdeeld over de andere colle geleden. Heidens (ruimtelijke ont wikkeling), Waals (reconstructie), Driessen (bouw- en woningtoe zicht) en Emonts (monumenten). "Het is te hopen dat er snel een opvolger voor Frits komt, iemand die net als hij het hart voor de dorpen op de juiste plaats heeft zitten", besloot Nijssen. Een fiets- of wandeltocht langs alle tien de kerkdorpen van de gemeente Venray? Een symposi um over de toekomst van de dor pen? Een prijsvraag? Maandagavond tijdens de vergade ring van het Dorpsradenoverleg Venray werden door de vertegen woordigers uit de dorpen al enke le ideeën gespuit om het 25-jarig jubileum van de koepel van doqosraden in 2005 te vieren. Een werkgroep zal zich de komende tijd gaan bezighouden met het zil veren jubileum, dat in de loop van 2005 wordt gevierd. Hoe de festi viteiten eruit gaan zien en wan neer ze worden gehouden, is nu nog niet bekend. Het jubileum werd maandagavond voor het eerst besproken. Wat wel zo goed als zeker is, is dat aan de jubileum activiteiten een goed doel wordt verbonden. WINTERSCHIL Wij zetten alles weer strak in de verf en zorgen voor een perfecte wandafwerking. GERARD REIJNDERS schilderwerken b.v. Plataanstraat 12 Venray tel.582635 04 Pa|SL EN MAAS __|ijdag opening Winterfestival Venray Donderdag 9 december 2004 - Pagina 5 Na jarenlange speculaties VNTIhrde komst van een ijsbaan i de Grote Markt, is het ein- lijk een feit. Vrijdag 10 cember zal wethouder Jan riessen om 19.00 uur het artsein geven voor Venrays gen Winterfestival. S'a maandenlange voorbereidin- en een intensieve sponsor ing, heeft de stichting iterfestival Venray het fantasti- le evenement in het centrum litief rond. Rond de kerstpe- komt op de Grote Markt een van 13 bij 25 meter te lig- samen met een thematisch lede horecatent, een prach- schaatsverhuur en de jionele kerststal. Tevens het plein verfraaid met ,e sfeerverlichting, een kleine tmarkt, vele kerstbomen en loliebollenkraam. Met een pro gramma van diverse activiteiten, speciale thema-avonden, schaats- shows, acties van winkeliers en horeca, optredens van diverse muziekgezelschappen en activitei ten voor jong én oud wordt het Winterfestival Venray een groots festijn. "Vanaf vrijdag 10 decem ber zal het Winterfestival bol staan van de activiteiten, met onder meer een feestelijke openings avond, een schaatsshow verzorgd door professionele kunstschaat sers, animatie voor de kinderen maar ook leuke themabals voor volwassenen", schetst Luc Thomassen namens de stichting Winterfestival Venray. "Tevens komt er een ijshockeycompetitie waar vriendenteams vanaf 15 jaar zich voor in kunnen schrijven. Dit toernooi loopt als een rode draad door het Winterfestival en vindt zijn climax op de sluitingsdag zon dag 2 januari." "Ook aan de kinderen is gedacht", aldus Barto Hulleman, mede-initiatiefnemer van het Winterfestival, "de eerste week van het Winterfestival hebben we de Venrayse basisscholen de mogelijkheid gegeven zich in te schrijven voor het schoolschaat- sen; een leuke activiteit waarbij de schoolkinderen alvast een voor proefje kunnen nemen op de ijs- pret in de kerstvakantie. Tevens zullen er diverse themamiddagen zijn voor de kinderen in de vakan tie, zo zal de kerstman de eerste twee weekeinden aanwezig zijn met een verrassing voor de kinde ren. De eerste zaterdag kan men zelfs gratis een kerstkaart laten maken met de foto van kind of kleinkind daarop", vult Hulleman aan. De organisatie van het Winterfestival heeft nogal wat voeten in aarde gehad. Naast alle organisatorische elementen zoals bde structuurplan krijgt nieuw en ruimer jasje de planning, logistiek, de aankle ding en de activiteiten is ook de sponsorwerving een omvangrijke klus. "Een evenement zoals het Winterfestival met een mooie schaatsbaan in een prachtige entourage is een behoorlijke investering. De financiële bijdra gen van de talrijke sponsoren zijn een prachtige impuls voor de realisatie van een grandioos eve nement", aldus Luc Thomassen. "Naast de sponsoring van de ondernemers is ook de participa tie van de gemeente Venray een goede steun geweest, evenals de deelname van Harmonie Euterpe, MMSK St. Petrus Banden en de gezamenlijke horecaondernemers van de Grote Markt in het gehele project." Barto Hulleman vervolgt: "De reacties van iedereen op het initia tief en de gehele opzet van het Winterfestival zijn geweldig. De komst van een ijsbaan in Venray is reeds enkele jaren een veelvuldig besproken onderwerp. Iedereen is het erover eens dat een dergelijk evenement met een verwacht bezoekersaantal van rond de 20.000 een 'must' is voor Venray. Een sfeervolle winterambiance is iets wat het centrum van Venray in de periode rond de kerst echt nodig heeft. Een impressie en een overzicht van het programma zijn reeds zichtbaar op www. win ter- festival.nl. Overigens zijn sugges ties betreffende het Winterfestival altijd welkom; ze kunnen gemaild worden naar info@winterfesti- val.nl." De komende feestdagen staat de Grote Markt in het teken van het Winterfestival Venray 2004; de organisatoren hebben de schaat sen in ieder geval al uit het vet gehaald. Ontwikkeling vergeleek Theo Mulders (Samenwerking) de structuurvisie met een Venrayse variant van het POL (Provinciaal Omgevingsplan Limburg). Hij wees erop dat er heel veel plan nen zijn (reconstructie, dorpsom- gevingsprogramma's, bestem mingsplannen) en vreest dat de structuurvisie vooral een papie ren tijger is. Mulders vindt niet dat de dorpsomgevingsprogram- ma's erin moeten opgaan. "Want dit zijn twee aparte zaken. En het is ook onjuist om geld voor dorps- omgevingsprogramma's hiervoor te besteden. Dit moeten we uit elkaar houden. Ramon Poels (WD) miste een plan van aanpak. "Dat moet er eerst zijn voordat we een budget beschikbaar stellen." Poels merk te op dat veel dorpen al ver gevor derd zijn met hun dorpsomge- vingsprogramma's. "Dat mogen we niet voor de voeten lopen." Bert Linskens (PvdA) reageerde positiever. "Termen als verbre ding, interactief besturen en gebiedsgericht werken spreken ons sterk aan." Linskens vond het wel voorbarig op voorhand al een bedrag van 300.000 euro te clai men. De PvdA'er hoopte dat met de externe ondersteuning het interactief besturen niet in het gedrang komt. "Het moet een forse verbreding opleveren die veel verder gaat dan een stan daard ruimtelijke ordeningsver- haal." Ton Teeuwen (CDA) had haar bedenkingen. "Het gevaar bestaat dat het een dik boekwerk wordt waar veel deskundigen zich over hebben gebogen. En als het af is dan stopt het vaak omdat er geen geld is voor de uitvoering." Teeuwen zette ook vraagtekens bij de financiële onderbouwing. Ze vroeg zich af of het wel verant woord is 200.000 euro uit het Grondbedrijf te halen. Het CDA wil ook niet dat budgetten voor dorpsomgevingsprogramma's erin opgaan. "Want dit zijn uitvoe- ringsgelden voor de dorpen." Mathieu Emonts (PvdA) is door het college als coördinerend wet houder naar voren geschoven. In eerste instantie zou dit de porte feuillehouder Stedelijke Ontwikkeling zijn, maar door het opstappen van Ruyten is deze post vacant. Emonts, die al gebiedsgericht werken in zijn por tefeuille heeft, sprak van een omvangrijke klus die snel geklaard moet zijn. "Drie ton is veel geld maar daar krijgt u wel wat voor." De wethouder ver klaarde dat de dorpsomgevings programma's niet mogen worden afgeremd. "Ze moeten gelijk oplo pen met de structuurvisie." Volgens Emonts wordt het geen boekwerk dat in de kast ver dwijnt. "We gaan hier alle energie op inzetten. Hiervoor is maximale inzet van de medewerkers nodig. We zullen keuzes moeten maken en dat kan ten koste gaan van andere beleidsterreinen. Het wordt een visie waaruit concrete plannen voortkomen." Emonts ziet het als zijn belang rijkste taak alle lopende plannen en ontwikkelingen bij elkaar te brengen. "Het is geen gemakkelij ke opdracht. Naast een ruimtelij ke komt er ook een maatschappe lijke invalshoek bij. Technische jongens komen samen aan tafel met geiten wollensokkenfigu- ren'." Projectleider Gijs Frencken nam alvast een voorschot op de nieuwe naam: Gemeentelijk Ontwikkelings Perspectief. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Het structuurplan 'Ruimte a le wr de toekomst' uit 1998 is ingend aan actualisatie toe. S college grijpt de kans aan n meer werk te maken van c 1 ontwikkeling van Venray. tt verouderde structuurplan as sterk gericht op de ruim- lijke indeling van het grond- ■s bied van Venray en zijn tien ajs Jtpen. Er komt nu een struc- je ha urv's'e veel verder gaat. ich°ei "et wor(ft een breed opgezet c tkomstperspectief waarin alle staande plannen moeten rwerl ,Den'comen- Uit de bestuurs- cjM ichtmonitor is gebleken dat de lands ®eente Venray zwak is op stra- erke: 8el3ieci- Er zijn wel allerlei dot lnnen voor middeUan8e en nnin ige termijn maar de samenhang ecerii l')ree'a- Naast de structuurvisie tl i de onlangs gehouden zes toe- >n Imstdebatten ingrediënten voor •aak ïi nstrategische visie, uimti structuurvisie krijgt ook een indie Weringsprogramma vanaf Reeds lopende projecten ik de dorpsomgevingsprogram- 's, de reconstructie en het 'liteitsplan centrum worden i ondergebracht. Het is een 'oorlijke complexe opgave >r de projectgroep die onder staat van Gijs Frencken. Er Kt straks, voor 1 januari 2006, ir' 1 bondig en integraal ontwikke- 'i üsperspectief voor Venray lig- ari 11 De kosten worden geraamd 300.000 euro. Twee ton komt bet Grondbedrijf en voor het Viseren van het oude struc- ttplan was al 43.000 euro vrij- taakt. Het budget voor een Psomgevingsprogramma '500 euro) en de provinciale »tage van 20.000 euro maken kkking rond. kt meeste werk wordt gedaan )r eigen medewerkers, maar er *t ook externe deskundigheid Wen ingehuurd. 'n de commissie Stedelijke naari

Peel en Maas | 2004 | | pagina 5