Gonny Hendricx neemt afscheid 25 Jaar in textiel en Onplanbare zorg 24 uur per dag bereikbaar woninginrichting Eerste winnaars stempelactie Meer mensen aan het werk Winkeldief met ESF-project Nieuwjaarsfeest in schouwburg Tonny Kersten clubkampioen de Vogelvriem Wintersafari WielHermkes PEEL EN MAAS Bedrijfsjubileum Jan en Anny Peters Wie werkt er tegenwoordig nog vijftig jaar in hetzelfde bedrijf? En dan ook nog op één locatie? Niemand toch. 11 vergist zich. Gonny Hendricx uit Venray is al vijftig jaar een vertrouwd gezicht in de schoenenzaak aan de Grotestraat 11 in Venray. Eerst in de schoenenwinkel van haar ouders, later van haar broer Theo en sinds 1998 bij Gea Gielen van Capretto. Maar aan alles komt een einde. De 63-jarige Gonny gaat namelijk met ingang van 1 januari 2005 Capretto verlaten en genie ten van een dikverdiende VUT- regeling. Voordat het zover is, zal zij beslist nog een traantje wegpin ken. Vijftig jaar werkte zij met ziel en zaligheid in de schoenenwin kel, in het pand waar ze geboren is en waar ze het grootste gedeelte van haar leven heeft gewoond en gewerkt. Op jonge leeftijd begon Gonny te werken in schoenwinkel Hendricx, bij haar ouders. In 1964 nam haar broer Theo de zaak over en Gonny bleef natuurlijk helpen. In 1998 deed Theo de winkel over aan Gea Gielen, die er Capretto aparte schoenen en tassen begon. Gonny stond toen voor een moei lijke keuze: stoppen of doorgaan. Uiteindelijk hakte ze de knoop door en wilde toch nog wel een paar jaar werkzaam blijven in de schoenenbranche en een nieuwe uitdaging aangaan. Tot tevreden heid van Gea Gielen, eigenaresse van Capretto: "Ik vond het jam mer om iemand met zoveel erva ring en mensenkennis zo maar te laten gaan. Uiteindelijk was het ook (een beetje) haar winkel." Voor Gonny veranderde wel het een en ander. Ze had ineens met een werkgever, collega's en een totaal andere collectie te maken. Capretto voert een grote en aparte collectie schoenen uit vele landen met het accent op Italië. Gonny heeft zich dit snel eigen gemaakt en voelde zich ook al meteen thuis in de Caprettowinkel. Nu is de tijd bijna aangebroken om te gaan genieten van het vrije leven. Op vrijdag 31 december neemt Gonny afscheid. Op die dag kunt u om 16.00 uur afscheid nemen van haar. Als dank voor het ver trouwen dat u altijd in haar heeft gehad gaat Gonny in de week van 10 t/m 19 december 'geld' wegge ven. Zie daarvoor ook de speciale Gonnyactie elders in Peel en Maas. winkelbestand. Van een sterke terugloop van winkels, zoals je in veel kleinere kernen ziet, is geen sprake. Jan en Anny Peters span nen zich hiervoor ook dagelijks in. "Toen we de zaak in 1979 overnamen, bestonden de activi teiten hoofdzakelijk uit de ver koop van huishoudtextiel, onder goed, sokken etc. Ook werd er op kleine schaal al iets gedaan met woontextiel. Die activiteiten heb ben we steeds verder uitgebreid. Dit had tot gevolg dat we in 1995 aan de Beatrixstraat, tegenover het gemeentehuis, een pand kochten waar we met onze woninginrichting terecht kon den", vertelt Jan Peters. Anny Peters benadrukt het kleinschalige karakter van de win kel. "Steeds meer kreeg de winkel een regionale functie. Als kleine onderneming dien je je dan te onderscheiden met service en persoonlijke benadering. Dat wordt door de klanten zeer op prijs gesteld. Zo hadden we vori ge week nog een klant die vroeg of we een kwartier eerder open konden gaan, omdat zij elders nog een andere afspraak had. Dat doen we dan ook." Van de andere kant kun je in een kleinere gemeenschap als Meerlo natuur lijk moeilijk 'nee' tegen iets of kregen uitgereikt door Ger Schlooz van Sport-Inn. De stem pelactie loopt nog door tot en met 19 december. Tot die tijd gaan er nog drie keer twaalf waardebon nen van tien euro uit. Een slimme combinatie van het leveren van zorg aan huis mét de inzet van moderne technologie (ICT). Met een subsidie van ruim 680.000,- steunen Gedeputeerde Staten (GS) het project ICT en Onplanbare zorg voor Noord en Midden-Limburg. "Dankzij deze technologie krijgen de mensen die ongeplande zorg nodig hebben, de zekerheid dat na een oproep binnen 20 minuten een zorgverlener in huis is. Het is een middel om mensen die zorg nodig heb ben zo lang mogelijk thuis te laten wonen als ze dat zelf wil len", aldus gedeputeerde Odile Wolfs. Met dit project is er nu een pro- vinciedekkend systeem ontstaan. Begin 2005 wordt een begin gemaakt met de installatie van de technische hulpmiddelen bij 400 a 500 cliënten in Noord- en Midden-Limburg. In het project staan vier activiteiten centraal: Organisatie van de 24-uurs zorg- opvolging. Met de zorginstellin gen in de regio worden afspraken gemaakt over de inzet van perso neel voor het geven van de onplanbare zorg bij de mensen aan huis. Daartoe zijn alle zorgin stellingen (AWBZ-breed) bena derd met de vraag of en in welke mate zij personeel kunnen inzet ten en voor welk geografisch gebied. Dit wordt vastgelegd in een samenwerkingsovereenkomst van de zorgaanbieders onderling. Inzet van ondersteunende tech nologie. Er komt één centraal tele foonnummer voor de hele regio. Hierbij wordt aansluiting gezocht bij een bestaande 24-uurspost in de regio. Op dit moment is er nog geen technisch geschikte centrale aanwezig is in de regio. Aanschaf en installatie van een geschikte centrale maakt deel uit van het project, Bij de cliënten die in aan merking komen voor onplanbare zorg komt een zorgtelefoon met spreck-luister contact en één- knops-afstandsbediening en een electronische deuropener. Per cliënt betekent dit een investering van ongeveer 1.200,-. Inzet van onplanbare zorg voor andere doelgroepen. Voor de sub regio Helden wordt onderzocht of de onplanbare zorg behalve voor ouderen ook voor andere doel groepen (verstandelijk gehandi capten, lichamelijk gehandicap ten en mensen met psychiatrische problemen) kan worden ingezet. In samenwerking met de zorgaan bieders is nagegaan of er afwij kende vormen van zorgverlening voor deze doelgroepen nodig zijn en wat de omvang is van potentië le deelnemers. Gebleken is dat 95 van de te verwachten vragen van andere doelgroepen hetzelfde zijn als de vragen van ouderen. Tevens wordt in deze subregio onderzocht in hoeverre een kop peling van het systeem van onplanbare zorg aan bestaande systemen van sociale alarmering mogelijk is. Daarbij is er bijzonde re aandacht voor de inzet van vrij willigers en mantelzorgers. Specifieke zorgvragen. Naast de invoering van dit systeem is er nog een proef voor twee doel groepen van elk 20 cliënten met meer specifieke zorgvragen. De twee groepen zijn: ouderen die vereenzamen en dementerenden en hun mantelzorgers. Aan oude ren die vereenzamen wordt een persoon gekoppeld die op afge sproken tijdstippen contact opneemt met de cliënt. Het con tact gebeurt via een videoterminal met spreek- en luisterverbinding. Het contact wordt ondersteund met huisbezoek door zorgverle ners) en/of vrijwilligers. De part ner van een thuiswonende dementerende is degene die in eerste instantie toezicht houdt. Het zorgaanbod is erop gericht om de partner te ontlasten bij zijn vaak zware taak. In de woning worden bij de buitendeur sen soren geplaatst, die de partner waarschuwen indien de demente rende de woning wil verlaten. Een bedsensor geeft een alarmsig naal naar de partner/huisgenoot die in een andere kamer slaapt, indien de cliënt 's nachts het bed verlaat Als de partner zelf de woning wil verlaten, bijvoorbeeld om een boodschap te doen, kan de zorgcentrale de bewaking overnemen. Voor deze bewaking worden in enkele vertrekken in huis videocamera's aangebracht. De partner kan op afgesproken dagen met specifieke vragen of problemen over de situatie van de cliënt via de zorgcentrale een expert (geriatrisch verpleegkundi ge) consulteren via videoconfe rencing. De proef wordt uitge voerd door de Zorggroep Noord-Limburg, Thuiszorg Westelijke Mijnstreek en IRV Hoensbroek. iemand zeggen. "Het is voor ons van groot belang dat de klanten tevreden zijn", aldus Anny. In de beginjaren was het nog zo dat Jan halve dagen elders werkte. Nu telt het bedrijf vijf medewer kers. Jan en Anny hebben de taken verdeeld. Terwijl Jan zich concentreert op de woninginrich ting, houdt Anny zich bezig met de afdeling textiel. Bekende mer ken ondergoed en nachtkleding zoals Ten Gate, Hollandia, Lovable en Koala maken deel uit van het assortiment voor heren, dames en kinderen. Ook biedt Anny Peters een ruime collectie babykleding aan, tot en met maat 86, Daarnaast is het huishoudtextiel, zoals keuken- en theedoeken, lakens, slopen, badhandoeken niet uit de winkel weg te denken. Verder kun je in de winkel aan de Hoofdstraat terecht voor sokken, panty's, kleinvakartikclen zoals ritsen en garen, maar ook fotorol letjes, het ontwikkelen en afdruk ken van foto's en voor stoom- goed. In de winkel aan de Beatrixstraat 3a kunt u terecht voor alle soorten tapijt, vinyl, mar- moleum, overgordijnen, vouw- gordijnen, vitrage, zonwering en projectinrichting. Daarbij beho ren topmerken zoals Parade, Forbo, Desso, Novilon, Marmoleum, Ado, Masterglass etc. De zonweringen bestaan niet alleen uit de traditionele lamellen en of jaloezieën, maar ook uitrol gordijnen, zonneschermen, sereens en rolluiken. "Naast een persoonlijk en goed advies kunt u er verzekerd van zijn dat alles met de grootste zorg gehangen of gelegd wordt", ver zekert Jan Peters. "Dat gebeurt door onze vakkundige stoffeer ders terwijl we voor het maken van vitrage, vouw- en overgordij nen over. een eigen atelier beschikken." Wilt u meer weten over Peters Textiel en Peters Woninginrichting, kijk dan op www.peterswonininrichting.tk of bezoek de winkels aan de Hoofdstraat of Beatrixstraat in Meerlo. U kunt dan meteen pro fiteren van de jubileumkorting: tussen 14 en 18 december krijgt u op de gehele collectie 10% kor ting. Vanaf zondag 19 december tot en met zondag 27 februari 2005 wordt iedere zondag (behalve zondag 13 februari) de Wintersafari georganiseerd. Tijdens deze winterrondleiding wordt van alles verteld over dieren in de winter en hun aanpassingen aan het koude weer. Deelnemers aan de Wintersafari worden verwelkomd met warme cho colademelk en marshmallows en na de rondleiding kunnen de deelne mers zich opwarmen aan een kop heerlijke erwtensoep. Op tweede kerstdag kan men in Zoo Pare Overloon aanschuiven voor een uitge breide kerstbrunch. De kerstgasten worden om 11:00 uur verwacht in het Panda Paviljoen waar een overheerlijke brunch klaarstaat. Na de kerstbrunch zal om 13:30 uur de Wintersafari door Zoo Pare Overloon van start gaan. Afsluitend kan in het Panda Paviljoen worden nagebor- reld met champagne. De eerste winnaars van de stem pelactie van het Henseniusplein in Venray zijn bekend. Winnaars van het weekendje Londen zijn gewor den de heer en mevrouw Strolenberg uit Venray die de prijs Het college van B en W van Venray heeft officieel het start schot voor het ESF project gege ven. Doel van het project is om meer mensen met een uitkering aan het werk te helpen. Met de subsidie worden reïntegratietra- jecten ingekocht. Ook wil de gemeente haar diensten verbete ren en worden specialisten hier voor ingezet. Het project loopt van 2004 tot 2006. Als gevolg van invoering van de Wet werk en bij stand in 2004, wil gemeente Venray samen met de regio Noord-Limburg de komende jaren meer werklozen aan een baan hel pen. Hiervoor worden reïntegra- tietrajecten ingekocht. Soms is ook scholing nodig. Gemeente Venray ontwikkelde een project aanvraag waarbij meer mensen zo snel mogelijk aan het werk kun nen. Medewerkers van de gemeente worden opgeleid tot klantmanager. De ESF subsidie is bedoeld om het nieuwe beleid uit te voeren. Eerder maakte het Agentschap SZW bekend, dat het project is goedgekeurd en dat gemeente Venray op een flinke subsidie mag rekenen. Het project gaat over de gemeentegrenzen heen. De regio Noord-Limburg wil ook verdere samenwerking op het gebied van werkgelegenheid. Wethouder Emonts van Venray: "De arbeidsmarkt gaat over de gemeentegrenzen heen. Op dit moment zit het economisch niet mee. Dan moet je met andere organisaties de handen ineen slaan voor nieuwe banen en behoud van banen binnen de regio De politie heeft vrijdagmiddag in een winkel in de Grotestraat een 17-jarige jongen uit Papendrecht aangehouden op verdenking van winkeldiefstal. De jongen had samen met een nog onbekende tweede dader een plastic tas gevuld met spullen uit de winkel. Toen het winkel personeel hen opmerkte en wilde aanspreken, gingen ze er van door. Bij de winkeldeur kon één van de twee in de kraag gegrepen worden, maar de ander, die de tas met spullen bij zich had, kon de straat oprennen en verdwijnen. In totaal is er voor ruim 1500 euro uit de winkel gestolen. De politie is nu op zoek naar de tweede man. Hij is ongeveer 22 jaar oud. Van zijn uiterlijk is alleen bekend dat hij vlekken in zijn gezicht heeft. Hij rijdt waar schijnlijk in een donkergroene Opel Vectra. Getuigen die meer informatie kunnen geven aan de politie, kunnen contact opnemen via telefoon 0900-8844. In 1979 namen Jan en Anny Peters de textielzaak van vader en moeder Peters aan de Hoofdstraat in Meerlo over. Vader Piet Peters legde de basis voor de winkel in 1939 toen hij zich als zelfstandig kleermaker voor dames- en herenkleding in Meerlo vestig de. Anno 2004, 25 jaar na de overname door Jan en Anny, voorziet het bedrijf nog steeds in een lokale, maar meer nog regionale behoefte. Meerlo kent een vrij constant Donderdag 9 december 2004 - n dit gast •ter, d here V2 In de nacht van vrijdag 31 december op zaterdag 1 janu ari verzorgen Wilbert van Waayenburg (Theathercafé de Artiest) en Frank Janssen (Tennishal de Schaapskooi) een groots opgezet nieuw jaarsfeest. Dit megaspektakel vindt plaats in de tot disco omgebouwde foyer van de schouwburg, met een oogverblindende lichtshow en vele special effects Ook de geluidskwaliteit en -kwantiteit zijn van zeer hoog niveau'en zul len dan ook een lust voor het gehoor zijn. Met deze professio nele licht- en geluidsshow wordt tenslotte de basis gelegd voor een spetterende oudejaarsafsluiting. Wat de muziekkeuze betreft zal het accent liggen op flashbacks uit de jaren 70, 80 en 90, de gouwe ouwe tijden herleven. Deze avond krijgt u tientallen her inneringen voorgeschoteld; die eerste liefde, die supervakantie of het eerste plaatje/cd'tje dat je ooit kocht. Voor deze avond heeft de organisatie de hand weten te leg gen op de swingende feest- en coverband B Machine uit Nijmegen. Dance, disco en soul. and a little bit of rock and roll, zo is de muziek van the B Machine het beste te omschrijven. Een superstrakke blazerssectie, een basis die staat als een huis en twee vokalen waarvan de dame The B Machine neemt lenig in de tijd het echt niet alleen van lijk moet hebben. De B zal u opwarmen met songs van Marvin Withers, The Commodore anderen. Om vervolgens te maken met nummers Prince, James Brown, Lopez en Tower of Power, dendert deze door de onder hun eigen motto ready to get sweaty? pauzes van dc band zal Raoul de nog-plaatjes' naadloos draaien. Kort prettig gestoord feest wa het grootste risico loopt te kunnen blijven staan. 11 opent zijn deuren vanaf J nacht tot 05.00 uur 's n: Come and celebrate. Maar! want vol=vol (maximaal 65 sonen). De toegang is alleen voor sen van 21 jaar en ouder (lcj tie verplicht). De kaarten aan de dagkassa 18,50 euro. voorverkoop, die inmicldi gestart, kosten de kaarten 1( (inclusief bewaakte gardci De voorverkoopadressen zij etaria Landweert, td 580480, theatercafé De telefoon 587739 en tennis! Schaapskooi, telefoon 58511 De Vogelvriend uit Venray heeft weer haar jaarlijkse nationa le tentoonstelling in Oostrum achter de rug. Meer dan 60 inzenders hebben weer de gele genheid te baat genomen om hun beste vogels aan jury en publiek te showen. Ruim 600 vogels van diverse pluimages Jiadden een weekend lang hun mooiste veren- kleed aangedaan om alle bezoe kers te bekoren. Natuurlijk wer den er ook prijzen uitgereikt. Vele inzenders werden voor hun veelal jarenlange inzet en veel geduld beloond met een gouden, zilveren of bronzen plak. Van Vogelvriend Venray vielen in de prijzen: Wim van Osch, 4x goud, Peter Wanten, 2x goud en lx zilver, Harry Drabbels, 4x goud en lx zilver, Maria Gerritsen, 7x goud, 3x zil ver en lx brons, Ben Zweden, 3x goud, lx zilver, Sjaak Verkoeijen, entie lx goud en lx zilver, 1 ml Kersten-Noy, 9x goud en 1 u"tf ver, Harry Denissen, 2x go: ".s lx zilver, Wim Smedts, lx! jj Richard Zwartkruis, lx zilver njp Beunder, lx goud. Versieyen, 2x HansVerbakel, lx goud zoei brons, Jan van Bakel, lx z rerd Jan v.d. Heuvel, 2x zilver jfde Hebben, lx goud, lx brons. hel Verdellcn, lx goud en 2x ?enl en Gerrit Mommen, 2x zilt lx brons. Clubkampioen Tonny Kersten-Noy met liefst 460 punten (vijf vogels). Jeugdkampioen Glen Janssen van Vogelvrienden uit Bergen mooiste vogel op de show IP van de heer G. Reijs Vogelvriend uit Schaijk. Hij met zijn vogel algemeen pioen. eed "gr re urver KEUKFN- FN I NTFRIFURB0UW Slaapkamer Kantoor Woonkamer Keuken Industriestraat 17a, 5961 PH HORST tel. 077-3980889 Fax 077-3980890 ofij Hoogveld www.wielhermkes.nl Rei uist

Peel en Maas | 2004 | | pagina 18