(BruicfssHow Supermarktei gaan tassen controleren Beelden terug in Grote Kerk Ingezonden Straks onbezorg studeren Vier generaties Oud-Venraynaar Dirk Vossen doctor BRAUCKMANN Plus blijft streven naar service en kwaliteit Beste Jan Driessen Wereldwinkelen Het jubileumboek. Nu verkrijgbaar! De Hulst 23 - 5807 EW Oostrum Tel. (0478) 51 19 33 Let op! Zondag 12 december a.s. Meubelkoopzondag, open van 10.00 uur tot 17.00 uur. Kom zeker eens kijken naar de nieuwste collectie: bank stellen, eethoeken, salon- kasten, boxsprings, enz. enz. Het loont de moeite! Uw complete Woninginrichter Van Hout Janssen in Liessel t.o. de Molen Tel. 0493-341277 van Gooi Administratie- en Belastingadvièskantoor BV VOOR TOTALE BEDRIJFSADVISERING Wij verzorgen voor U: De gehele f inanciële administratie, samenstellen jaarrekeningen, contacten onderhouden met belastingdienst en bedrijfsvereniging, loonadministratie, belastingaangiftes, zowel zakelijk als privé. Ook voor hypotheken, verzekeringen, pensioenen, financieringen, particulieren IB-aangiftes.'juridisch en notarieel advies. Maak vrijblijvend eens een afspraak Custers kunstgebitten Reparaties klaar terwijl u wacht. Voor een nieuwe prothese kunt u rechtstreeks bij ons terecht. Vergoedingen kunnen voor alle verzekeringen geregeld worden. Ons laboratorium is ook gespecialiseerd in implantaatprotheses. Voor meer informatie kunt u geheel vrijblijvend bij ons terecht. Erkent V.L.H.T. lid, medische hulpmiddelen naar maat volgens EU richtlijnen 93/42 EEC Tandtechnisch laboratorium M. Custers Oirlosoiueg 4, Oostrum (800 meter vanaf NS station Venray) Jel 0478-581997 fox. 0478-589335 PEEL EN MAAS Donderdag 9 december 2004 - Pagim Mind and Body Care TE ZWAAR NIET FIT TE LICHT Neem HERBALIFE! Gratis begeleiding en vetmeting. Geïnteresseerd? Bel dan: Helmy Thoone Tel. 0478-514 988 www.mindandbodycare.nl ÖÖÖÖÖÖOÖOOÖOOÖI 1HP 'mT- vny* ~7ny- Tny- nre 7nv Tfty. vriy ^®lNa bijna 20 jaar zonne- en beautystudio tijd voor iets nieuws. Hiervoor moeten wij plaats maken. Dus: Totale leegverkoop met grote kortingen, ook op gebruikte zonnehemels. Eindstraat 16 Venray tel. 586632 Stress Burn-out Conflicten Relatieproblemen Problemen thuis/op het werk Praktijk voor Coaching en StresscounselllJ Loes Steemers (lidABvC) Professionele hulpverlening d.m.v. vertrouw* gesprekken. Ondersteuning en begeleiding op gebied van functioneren in werk en privélevei Geen wachtlijsten Geen doorverwijzing nodig Telefoon: 0478 - 516583 Bruidsshow in Kerstsfeer beurs geopend om 12.30 uur shows om 13.30,16.00 en 18.30 entree beurs en modeshow 10 in de voorverkoop 12 aan de kassa entree beursplein 5 KASTEELTUINEN ARCEN voor reserveringen bel 0478-588840 of 0485-576226 voor meer info zie www.jolinabruidsmode.nl of www.wijtrouwen.nl In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brieven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. In deze tijd van dichten en rijmen Valt er voor jouw nog heel wat te lijmen Öe uitspraken die jij nu over de dorpen hebt gedaan Daarover zijn zelfs de Kevers in de Smakt ontdaan In Castenrav staan de Schanseknuppels klaar Kom daar maar niet meer, je loopt er gevaar In de Vredepeel staan ze te trappelen van woede Daar krijg je van hun een pak slaag met de roede In Oostrum zijn de Karklingels gruwelijk kwaad Jouw naam die gaat daar voortdurend over de straat De Hedsbuulen die hebben het helemaal met jouw gehad In Heide zijn ze die uitspraken van jouw meer dan zat Bij de Peelreuzen kun je je beter maar niet meer vertonen Want daar hebben ze camavalisten zo groot als bomen En in het Veulen waar iedereen altijd Dartel is Zullen ze je willen bekogelen met rotte vis In Leunen daar zijn de Knollekes nu helemaal gaar En daar hebben ze het helemaal gehad met je geplaar De Zagewetters van Merselo die balen van jouw gelal En vinden je langzamerhand al een echte Rooyse kwal De Spurriemökke hebben jouw prinsenfoto al weggehaald En daarmee heb je in je eigen dorp alvast de tol betaald Jij bent als een Spurriemök opgegroeid tussen de koeien Sinds je in Venray woont zul je die niet meer horen loeien Maar beste Jan, wat jij blijkbaar wel helemaal bent vergeten Door de dorpensteun ben jij op deze wethouderstoel gezeten Het was door de vele dorpse stemmen van alle deze camavallisten Die de CDA wethouderskeuze toen in jouw voordeel beslisten De volgende keer komen de dorpen zelf maar weer met een partij Een ding is dan wel zeker, daar willen ze Jan Driessen niet meer bij. Carnavals Dorpen Actief L. Janssen Venray Er wordt op de Henseniusstraat hard gewerkt aan de afbraak van het pand van Angèle en daarna de bouw van een nieuw pand. Als dit over een jaar klaar is zal dat een grote opwaardering van de Henseniusstraat betekenen. Bij zo'n bouwproject hoort altijd wat overlast. De aannemer stelt alles in het werk om die overlast tot een minimum te beperken. De Wereldwinkel blijft in ieder geval altijd bereikbaar. Borden bij de afrastering wijzen de weg. De eer ste week van de werkzaamheden is goed verlopen. De klanten weten de winkel goed te berei ken. Deze sinterklaasweek was het minstens even druk als vorig jaar. Klanten hebben hier duide lijk begrip voor. En in de winkel doen zij hun best iedereen extra goed te helpen. Er wachten nog een paar druk ke weken voor Kerstmis. U hebt nog de kans de themaruimte te bezoeken, die in het teken staat van kerststallen, kerstversieringen en kerstpakketten. Er zijn kant en klare kerstpakketten, maar u kunt ook naar eigen inzicht een kerst pakket samenstellen. De vrijwilli gers willen u daar graag bij advise ren. Een kerstpakket van de Wereldwinkel heeft een dubbele waarde. De ontvanger hier krijgt een mooi pakket en de producen ten in de ontwikkelingslanden zien hun bestaanszekerheid dank zij uw aankoop verbeteren. In de gemeente Venray, Horst, Meerlo-Wanssum en Sevenum wordt op 10 januari gestart met het controleren van tassen in enkele super markten. Op de Edah, Aldi en Lidl na, doen alle supermark ten in deze gemeenten mee aan het project. Met de contro les proberen de ondernemers winkeldiefstal tegen te gaan. Het project is in Limburg al eer der succesvol opgestart in Weert en Sittard. "Wij zijn er als onder nemers al sinds de zomervakantie mee bezig", laat supermarktonder nemer Van Dijck van de Plus in Landweert weten. "Klanten die onze winkels betreden worden gewezen op het systeem. Zij kun nen dan kiezen om hun tas op te bergen in een kluis of af te geven bij de klantenservice. Wanneer zij ervoor kiezen om de tas, en dan gaat het niet om een kleine hand tas, mee de winkel in te nemen, zijn onze medewerkers aan de kassa bevoegd om bij het afreke nen in de tas te kijken." Naast de veertien supermarkten zijn bij het project ook de gemeenten, het bureau HALT en de politie betrok ken. "Na de invoering zullen we het project vrij snel evalueren en zaken bijstellen waar dat nodig is", stelt Van Dijck. Op 10 januari wordt in de Plus supermarkt te Landweert het startschot voor het project gege ven. Wethouder Driessen van Venray fungeert tijdens de f ningsact' als klant en zijn tj bij het afrekenen als eerste den gecontroleerd. De schappen die de wethoudi worden beschikbaar gesteld 1 Raayke in Tienray. Bovendiq len de supermarkten .ook no| geldbedrag voor deze inst| ter beschikking. Bibliotheek ook| op maandag op Met ingang van maandag 3] ari 2005 is de bibliotheek V( voortaan ook op maandag van 13-00-17.30 uur. De tij< de andere werkdagen zijn] maal aangepast. Zo sluit de theek voortaan om 17.30 plaatst van 18.00 uur en oj dagavond om 20.00 uur. derdagochtend is de bibl voortaan gesloten. Omi bibliotheek om financiële nen niet in staat is extra openen, is gekozen voor schuiven met de openingst om zo tegemoet te komen a vaak gehoorde wens vj bezoekers om ook op maa open te zijn. De nieuwe opt stijden zien er vanaf 3 ja 2005 als volgt uit: maandag -17.30 uur, dinsdag 11.00- uur, woensdag 11.00 - 17.31 donderdag 13.00 uur, vrijdag 11.00 - 20.00 u zaterdag 11.00 -14.00 uur. Onder het motto 'Nu onbe zorgd schaatsen, straks onbe zorgd studeren' start Human Insurance Group BV, hoofd sponsor van het Winterfestival, deze maand een actie om jonge ouders te wijzen op de toekomst van hun kinderen. Het leven van een kind gaat snel. Gisteiyn kropen ze nog over de grond, «vandaag lopen ze al rond en vanaf zaterdag zijn ze ook op de ijsbaan van de Grote Markt te vinden. En voor u het weet hebben ze de middelbare school achter de rug en gaan ze stude ren, een eigen zaak beginnen of willen ze een wereldreis maken. Kortom, het wordt er voor de ouders niet goedkoper op. Human Insurance Group BV komt daarom met de Studiebeursverzekering. Hiermee kunt u de financiële toekomst van uw kind zeker stellen, ook wan neer er onverhoopt iets met u of uw partner zou gebeuren. U kunt maandelijks sparen vanaf 15 euro. Als actie doet Human Insurance Group BV daar de eerste n nog eens extra bedrag ter b van 1 maandpremie boV Bovendien krijgt uw kini tweede maand een Diddl cadeau. Aan de actie is o kleurwedstrijd verbom Kleurplaten worden de kome weken tijdens diverse actmfri van het Winterfestival aaui/fi deren uitgedeeld, fteo ia Insunmce Group heeft tot - J. korte pestaan al een'góeden mi opgebouwd als het gaat om l theken en financiële plai "Wij hebben collectieve a met nationale en internatij geldverstrekkcrs waardoc extra rentekortingen afdingen. De klant profitej weer van. Hetzelfde geldt' gens ook voor levensverz g?n die wij onder zeer voorwaarden kunnen aan] vertelt Jasper Gorter van Insurance Group. Bent u geïnteresseerd, I dan vrijblijvend een afspra Human Insurance Leeuwstraat 2-4, tel. 530035. Op de foto oma Lauf Lizet Lauf, Tamara de Bruijn-Schaefer, Chemene de Bruijn. Op maandag 22 november heeft oud-Venraynaar Dirk Vossen met verve zijn proefschrift verde digd aan de Universiteit van Utrecht. Daarmee is hij doctor geworden in de natuurkunde (cum laude) De titel van zijn the sis is: Een pincet van licht in geconcentreerde colloïdale dis persies. manipulatie en afbeelden van individuele deeltjes. Na basis school Coninxhof bezoekt hij in Venray tot 1993 de middelbare school Jerusalem, waarna hij h'atuurkunde gaat studéren in Utrecht en Florence. De eerste vier jaar na zijn afstuderen in 1999, ontwikkelt hij in Amsterdam een nieuw laserlicht pincet waarmee heel kleine deel tjes (tot een miljoenste millimeter klein) voor het eerst in de geschiedenis per stuk kunnen worden vastgepakt en willekeurig driedimensionaal worden bewo gen binnen een geconcentreerde colloïdale oplossing. Dit terwijl met een microscoop niet alleen het deeltje zelf, maar ook de reac tie van de omliggende bewegende deeltjes kunnen worden bestu deerd. Om dit optische pincet ook echt in geconcentreerde oplossingen en driedimensionaal te kunnen gebruiken, moest Dirk zelf vele onderdelen van het ins trument nog bedenken en met anderen samen ontwerpen en maken. Daarna moest hij geheel nieuwe stoffen en nieuwe deel tjes ontwerpen met speciale eigenschappen om daarmee zijn experimenten te kunnen uitvoe ren. Hij heeft er bet allereerste begin van kristallisatie (oftewel bevriezen) van een stof mee kuiMüf''f* nen opwekken en zelf kunnen waarnemen. Verder kun je deeltje voor deeltje in een nieuw driedi mensionaal kristalpatroon dwin gen waarmee je ook geheel nieu we en nog onbekende vaste stoffen kunt gaan ontwerpen, bouwen en bestuderen. Hiermee is een eerste adembenemende stap voorwaarts gezet, naar tallo ze baanbrekende mogelijkheden voor toekomstig onderzoek in de kleine deeltjes materie. Wie belangstelling heeft of meer van Dirk wil weten kan reageren via zijn e-mail adres: d.l.j.vossen@phys.uu.nl Het blijft rumoerig in de supermarktwereld. Onlangs werd alweer een prijsverla ging doorgevoerd. Voor de consument lijkt dit voordelig, maar of dit op lange termijn ook zo is, zal nog moeten blij ken. Die mening is Gerard van Dijck van de Plus supermarkt in Landweert toegedaan. "Natuurlijk is het voor de con sument prachtig dat de prijzen weer verlaagd zijn. Maar in veel :n zal dat ten koste gaan van dc^sprvice en de kwaliteit die een supermarkt biedt. Bovendien is het niet ondenkbaar dat het assortiment dat supermarkten voeren hierdoor steeds kleiner zal worden." Als ondernemer moet van Dijck in deze periode steeds keuzes blijven maken. Hij moet er immers voor zorgen dat er voor hem onder de streep ook nog iets overblijft. Van Dijck kiest niet alleen voor de prijs, maar ook voor kwaliteit en service. "Het gaat de consument niet meer alleen om die prijs. Natuurlijk is dat meegenomen, maar de consu ment kijkt ook weer naar zaken als service en kwaliteit. Word ik fatsoenlijk geholpen? Sta ik lang bij de kassa? Hoe is de parkeerge legenheid? Kan ik bij een super markt voor al mijn boodschappen terecht? Zaken die weer belang rijk zijn geworden voor de consu ment, aldus Van Dijck Zaken, die de Plus supermarkt van Van Dijck dan ook hoog in het vaandel heeft staan. "Wij doen er dan ook alles aan om de service en de kwaliteit, die wij twee jaar geleden konden bieden, ook nu nog aan de consu ment kunnen aanbieden. Dat valt niet mee. Maar ondanks het feit dat we de consument met minder mensen van diénst zijn. lukt ons" dat nog goed. Onze medewerkers zien het belang hiervan in en zet ten in deze tijd waarin we de wind tegen hebben toch een tandje erbij, Hierdoor blijft de consument bij ons met een goed gevoel naar buiten gaan. En dat is toch wat telt!" Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Twee gerestaureerde beelden zijn vorige week teruggekeerd in de St. Petrus' Bandenkerk in Venray. De beelden van de H. Philippus en de H. Jacobus Major zijn door het Restauratie Atelier Limburg uit Maastricht gerestau reerd en weer op hun sokkel teruggekeerd. De beelden zien er weer prachtig uit. De polychro mie is schoongemaakt, de loszit tende polychromie vastgezet, de kneedbare houtvullingen en de overschilderingen zijn verwij derd, er is nieuw bladgoud aange bracht en de opgevulde lacunes zijn geretoucheerd. Beide beelden zijn vervaardigd in de 16e eeuw. De H.Philippus is gemaakt van lin- denhout en de H. Jacobus Major van eikenhout. Aan beide beelden is circa 440 uur arbeid verricht. Enkele leden van de stichting heb ben met behulp van de koster en Piet van der Mark onder leiding van de restaurateur Arnold Truijen de beelden weer terugge zet op hun sokkel. Het was een moeilijke klus om de beelden uit een stuk terug te zetten, zonder ze te beschadigen. In 2005 komen de beelden van de H. Mattheus en de H.Jacobus Minor aan de beurt en die van de H. Simon. De gehele operatie maakt deel uit van het project van restauratie van de res terende negen apostelbeelden, die zich in de middengang van de kerk bevinden. Voor de St. Petrus' Bandenkerk weer een hele aan winst, voor de stichting weer een hele stap vooruit in haar streven alle beelden uit de Grote Kerk gerestaureerd te krijgen. Elektro Techttuck- Iwstnllatie- Buro ELEKTRO VAN GOCH BV Gxl 1 jaar vasielaovesverenigino de Piêlhaas i APK station voor alle merken. Benzine LPG Diesel incl. roetmeting Afspraak niet nodig, klaar terwijl u wacht! Het boek is vanaf nu verkrijgbaar bij: BOEKHANDEL VAN DEN MUNCKHOF Grotestraat 68, Venray BOEKHANDEL MARTIEN CUYPERS Passage 17, Venray VERSPREIDINGSBUREAU PERIODIEK Noorderhof 6, Venray BARTO'S BROODJES De Bleek 52, Venray THE READ SHOP Grotestraal 5, Venray

Peel en Maas | 2004 | | pagina 16