Open dag zorgboerderij voor ouderen Koester uw Monument Kleine dingen betekenen mtzettend veel voor de mensen t Iijftig gratis kaarten voor ïfezers Peel en Maas Gratis naar Music for the Heart IVN houdt wandeling in Boschhuizen Twintig abonnees van Peel en Maas kunnen vrijdag 10 december gratis naar het betoverend theaterconcert Music for the Heart in Schouwburg Venray. Die avond treden vanaf 20.00 uur diverse bek ende Limburgse artiesten op voor het goede doel. namelijk het Kinderhartenfonds van de Hartstichting. Tijdens dit concert zullen enkele bijzondere duetten te horen zijn. Aan het theaterconcert wordt medewerking verleend door V-Male, Gé Titulaer, Renée, Frans Pollux, Mylène, Maud Wilms, Mad Creation en Oker. Al deze artiesten en bands zullen geheel belangeloos voor het Kinderhartenfonds optre den. Dit fonds is een onderdeel van de Nederlandse Hartstichting, die dit jaar haar 40-jarig jubileum viert. Het fonds stimuleert onderzoek naar hartafwijkingen bij kinderen, en probeert kinderen met een ziek hart een beter leven te geven. De volledige opbrengst van het hartver warmende concert gaat naar het fonds. Het thema is 'muziek voor het hart', hetgeen inhoudt dat er op die avond voornamelijk ballads zullen worden gebracht. De ene keer klein en intiem, met alleen de begeleid ing van een piano, de andere keer met een band op de achtergrond. Lezers van Peel en Maas konden vorige week een bon invullen en zo kans maken op tien keer twee gratis entreekaarten voor Music of the Heart. Aan die oproep werd massaal gevolg gegeven. Uit de vele inzendingen werden de volgende tien winnaars van twee gratis entreekaartjes getrokken: J. Cox-Poels, T. Snijders-Bloemen, R. de Haart en familie Boom (allen uit Venray), W. Baltussen (Castenray), A. Engels (Wanssum), H. Rongen (Maashees),familie Creemers (Merselo), familie Van Wijlick (Ysselsteyn) en G. Verstraaten (Overloon). Prijswinnaars van harte proficiat en veel plezier tijdens de show. Alle winnaars krijgen ook nog persoonlijk bericht. Verkoop en Reparatie Televisie en video apparatuur, computers, printers, scanners, programma's, videobewerking multimedia, supplies. NU ONDER EEN DAK Swaghoven Service «0478-5888 80 0478-55 00 04 Op Oude Oostrumseweg 12a staan wij samen voor u klaart Natuurgebied De Boshuizer- bergen ligt ten noordoosten van Venray tussen de spoorlijn Venlo- Nijmegen en het Landgoed Geijsteren. Het is een ongeveer 200 ha groot natuurgebied, dat voor het grootste gedeelte uit naaldbos bestaat en verder een fraaie kern van jeneverbes- struweel en enkele ingesloten stu ifzandhoekjes omvat. Op zondag 12 december is er een publiek- swandeling door het gebied, onder leiding van IVN Geijsteren/Venray. De start van de wandeling vindt plaats bij het mededelingenbord van het Limburgs Landschap aan de Maasheseweg. Het natuurgebied De Boshuizerbergen bestaat uit grasland (met een drietal vennen), nat terrein (met rabatten waarop de grove den en de berkenbroek voorkomen), bos van de droge zandgronden en stuifzand (met de grove den en de jeneverbes). Deelnemers aan de publiekswan- deling kunnen kiezen uit twee wandeltochten: een van twee uur en een van drie uur. De wandelin gen beginnen bij het medelingen- bord van Het Limburgs Landschap. Routebeschrijving: U rijdt over de N551 van Venray naar Maashees. Ter hoogte van de afslag naar Smakt en Holthees (links) slaat u rechtsaf de bossen in, ongeveer tweehonderd meter na het passeren van de spoorlijn Venlo-Nijmegen. Daar vindt u het mededelingenbord van Het Limburgs Landschap. Thuiszorg Noord-Limburg biedt vanaf 1 januari 2005 dagverzorging aan op Zorgboerderij De Haam in Veulen bij Venray. De Haam is de eerste zorgboerderij voor ouderen in Noord-Limburg. De samenwerking tussen de zorgboerderij en Thuiszorg Noord-Limburg maakt het mogelijk voor ouderen om op een unieke manier invulling te geven aan de geïndiceerde dagverzorging. De zorg boerderij biedt dagverzorging aan ouderen met lichamelijke, geestelijke en sociale prob lematiek. De initiatiefnemers van Zorgboerderij De Haam willen hun gevarieerd agrarisch bedrijf benutten om de kwaliteit van leven van ouderen te verhogen. De opvang van cliënten op de zorgboerderij (één of meer dagen per week) is bedoeld om de thuis situatie te ontlasten en hun eigen welbevinden te vergroten, waar door een definitieve opname in een instelling voorkomen dan wel uitgesteld kan worden. Op de boerderij lopen scharrelkippen met vrije uitloop, er is een hon denkennel van labradors en lang harige teckels en er zijn schapen die onder andere worden ingezet bij natuurbeheer. Ook kan er gewerkt worden in de moestuin, de bloementuin en de werkplaats. Thuiszorg Noord-Limburg is de grootste thuiszorgorganisatie in Noord-Limburg. Er wordt een compleet pakket aangeboden: huishoudelijke verzorging, per soonlijke verzorging en verpleg ing, maar ook ondersteunende en activerende begeleiding, Vrijwillige Thuishulp en mantel zorgondersteuning. De medew erkers voelen zich verantwo ordelijk voor en betrokken bij de ruim 7000 cliënten die zij per jaar kunnen helpen. Zorgboerderij de Haam, Lorbaan 10 in Veulen, houdt op zaterdag 11 december van 11.00 tot 16.00 uur een open dag. PEEL EN MAAS een abonnement waard Honderdvijfentwintigste jaargang - week 50 - donderdag 9 december 2004 PEEL EN MAAS Stichting Venray Monumentaal zet Gerrits geniet van haar vrijwilligerswerk in Bolivia eS Etod september vertrok El Gerrits uit Overloon voor tr maanden naar Bolivia. Ze lz":h gedurende vier maan pin voor de straatkinderen le hoofdstad La Paz. Na Jmdrie maanden maakt ze zusxste-. balans op. "Alle t, 3n ine dingen die ik hier doe ekenen zoveel voor de Ik ben blij dat ik een entje bij kan dragen aan beter leven voor de osen in La Paz." izet Gerrits: 'Mijn doel vooraf idrieledig. Ik wilde allereerst maand intensief Spaanse les gen om zo de taal onder de :te krijgen. Daarna was het de loelings om als maatschap- ijk werkster onderzoek te en naar de behoeften van de straatkinderen in La Paz en me vervolgens in te zetten voor de kinderbescherming in La Paz. Dit alles in de vorm van vrijwilliger swerk via de bemiddelingsorgan isatie Connectie Bolivia. Inmiddels verblijf ik al bijna drie maanden hier en ben ik volop bezig met mijn werkzaamheden bij de kinderbescherming genaamd Defensorias de la ninez y adolescencia en het project voor straatkinderen genaamd Aula Libre. Ik heb nogal moeten wen nen aan de andere normen en waarden waarnaar in deze cultuur geleefd wordt. Ik woon in een centrale marktwijk bij een grote arme familie waar luxe een onbekend begrip is. De integratie in dit gastgezin heeft mij aan het denken gezet over het welvarend leven dat ik in Nederland leid. Zo zijn omgaan met afspraken, tijd en de manier van werkwijze totaal verschillend in vergelijking met Nederland. Inmiddels ben ik hier aan gewend en heb ik me redelijk goed aan kunnen passen Toch is het af en toe nog wel eens verve lend en is het moeilijk om me over bepaalde principes heen te zetten. Dit is voor mij dan ook een leerproces dat mijn kennis en houding alleen maar ten goede komt. De geboden hulpverlening in het land is zeer minimaal. Mijn werkzaamheden bij de kinderbescherming omvatten dan ook het grootste gedeelte aan geboden hulpverlening voor kinderen van 0 tot 18 jaar binnen het maatschappelijk werk. Ik merk door mijn werk bij de kinderbescherming dat het ver schil in hulpverlening met Nederland groot is. Door de mini male verscheidenheid aan hulp wordt van de maatschappelijk werker dan ook verwacht over een grote en vooral brede kennis te bezitten. Zeker ook als het gaat om onder andere problematieken, regelementen en procedures. Het is zeer interessant te zien welke werkwijze hier toegepast wordt. Al is de manier van werken zeker niet altijd effectief, het heeft mijn kennis enorm verrijkt. Om een voorbeeld te geven: hier wordt vrijwillige en gedwongen hulpverlening vanuit een kantoor en dezelfde professionals behan deld. In Nederland is dit een onbekend begrip. Het heeft zijn nadelen maar ook zeker zijn voordelen. Ik vind het dan ook erg interessant hierover ervarin gen uit te wisselen met de maatschappelijk werkers." EVENWICHT "Mijn onderzoek bij het project voor straatkinderen is weer totaal anders. Dat maakt mijn werkza amheden afwisselend en uitda gend. Bij de kinderbescherming is het contact met de cliënten zeer formeel. Daarentegen win ik bij de straatkinderen mijn infor matie informeel in onder het genot van een potje voetbal of basketbal. Het leuke van mijn werk met de straatkinderen is de intense waardering die je krijgt door alleen al aanwezig te zijn. Deze kinderen hebben vaak geen familie, leven alleen op straat zon der enige bezittingen, sommige zijn verslaafde lijmsnuivertjes en zijn ontzettend eenzaam. Zij werken overdag als schoenpoet sertjes, winkeliers of in busjes op de markt waar zij meerijders wer ven. Mijn werkzaamheden in dit project zijn ook altijd in de avon duren. Hun openheid en bijd- schap t>ij kleine beetjes aandacht zorgt voor een groot gevoel van voldoening voor mijn werk. Naast mijn vrijwilligerswerk maak ik in de weekenden verschillende trip jes om het land goed te leren ken nen. Bolivia is een mooi en veelzi jdig land waar ik elke keer weer nieuwe aspecten van ontdek. Ik zal aan het einde van mijn verblijf nog drie weken gaan reizen om het zuiden van het land te leren kennen. Natuurlijk is het fan tastisch dat ik naast mijn werkza amheden de mogelijkheid heb om dit te kunnen doen. Het is ook fijn om in de weekenden mijn gedachten hierdoor even op iets anders dan mijn werk te focussen. Het is namelijk belangrijk om zo een goed evenwicht te vinden tussen de armoede en ellende waar de kinderen in mijn werk mee te kampen hebben en de luxe die ik mijzelf kan veroorloven in dit arme en voor mij goedkope land. Ook al is het voor mij onmogelijk om in deze korte tijd grote veranderingen teweeg te brengen, het is fijn te merken dat alle kleine dingen al zoveel hulp en betekenis hebben. Ik ben dan ook blij dat ik op deze manier mijn steentje bij kan dra gen." aditioneel Kerst- en Wintercircus 2004 katten. In hoog tempo wordt u alles gepresenteerd, doorspekt met repriseclowns en hun grootse komische muzikale kun sten. Presentatie van het feestelijke gebeuren ligt in han den van de immer zo charmante José. Uit Zweden komen artiesten die de blikken in de lucht vast zullen grijpen met onder andere een act met het gevaarlijke verti cale koord uitgevoerd door Christina. De Franse artieste Cathy zal voor u optreden in een sierlijke Antipode, waarbij zij in staat is met allerlei voorwerpen te jongleren over haar gehele lichaam. Alberto zal samen met Christina het allerkleinste podium ter wereld betreden waar zij een zeer gewaagd stukje acrobatiek ten tonele brengen. Een twee uur durend nieuw programma in een verwarmde cir custent. De premiere is op woens dag 22 december om 20.00 uur. Tot en met 16 januari 2005 zijn er dagelijks voorstellingen om 13.30 en 17.00 uur, behalve donderdag 23, vrijdag 24 en vrijdag 31 december 2004 en zaterdag 1 jan.2005 met alleen een voorstelling om 15.00 uur. Op maandag 10, dinsdag 11 en don derdag^ januari zijn er geen voorstellingen en op woensdag 12 januari en zaterdag 15 januari om 15.00 en 18.00 uur. Voor meer informatie en reserveringen, telefoon 06-51902837 en 06- 20052115. van de bussen aangeeft die ter plekke een scherpe bocht moeten maken. De doorgaande dakrand die knikt en getand is, bindt de afwisselende compositie van vor men samen. Het is ook karakter istiek voor de tijd waarin het gebouwd is. De jaren stonden in het teken van de vooruitgang. Niets hoefde meer te herinneren aan een klassiek gebouw. Met een schuin oog werd gekeken naar de Verenigde Staten waar busstations een prominente plaatst innamen. Als typisch Venrays zou je de bescheiden luxe en het voor de architect Lerou typisch metselver- band kunnen onderscheiden. De functionaliteit staat tot op de dag van vandaag buiten kijf. (bron: Gids Archit. in Nrd- en Mid.-Limb. 1900-2000, C. Colsen red 2000, en Hermes gebouwenbeheer) Kent u ook zo'n bijzondere beeldbepalende,monumentale plek in Venray of een van haar kerkdorpen? Wilt u reageren of wilt u ons een (dig) foto ter beschikking stellen? Die kunt u sturen naar het secretariaat van de Stichting Venray Monumentaal,p/a Groene Hart 7, 5801 SX Te Venry.E-mail venraymonumen- taal@hccnet.nl Fdefoon: Deze week: auto/busstation Julianasingel/Prins Berhardstraat in Venray. Misschien wel een van de mooiste gebouwen van Venray: het busstation (architect: P.W. Lerou I960). Mooi, omdat het 100% functioneel is: overdag een overdekt station met wachtruimte annex loket en 's- nachts een remise. Daarnaast is er in het gebouw een wachtruimte en dienstwoning. Ook het ontwerp en de constructie stralen één en al functionaliteit uit: betonwerk in het zicht en een fel rode baksteen die het gebouw herkenbaar maakt en die met de ronding de logische rijrichting Gedurende de maand cember staat het culturele latsje Arcen geheel in het ;en van de kerstromantiek. n van de onderdelen is de k1mst van het Kerst- en ,„:|ntercircus 2004. Van 22 december tot en i*,jjanuari 2005 is circus te gast in Arcen. de lezers van Peel en zijn vijftig gratis beschikbaar, de bij dit artikel bon in en maak een van die kaarten. een ovaal terrein naast de Arcen zal het Kerst- 2004 binnenkort tenten opslaan. Gehuld in lichtjes, kerstbomen, nostalgische kermisattrac- kan een echt circus op met traditionele paarden- exotische dieren als een grappig kattennum- topartiesten en muzikale clowns niet ontbreken, Een kleine kijk achter de coulissen van het Kerst- en Wintercircus 2004. Uit de vermaarde paardendressu- urschool van de familie Probst in Berlijn kunt u genieten van het prachtige paardenspel met zes temperamentvolle Andalüsiers. Naast deze prachtige paarden nemen zij u mee op reis naar het oosten met onder andere een kamelenparade Van oriëntaalse allure. In Arcen beleeft u de Nederlandse première van de Franse artiestengroep Jubino's. Voor de eerste maal betreden zij het grondgebied van de lage lan den. De Jubiiïo's brengen ver schillende intrigerende acts met exotische dieren (krokodillen, slangen) en halsbrekende toeren door jongleurs. Ontroerend, grap pig en aandoenlijk zijn de gelaat strekken en de grappige capriolen die de Chimpansees uithalen Iedereen geniet ook bij het feestelijke nummer door welbek ende huisdieren zoals honden en kaarten voor abonnees voor abonnees verloot Peel en Maas vijfentwintig keer twee entreekaarten (50 in totaal) voor het Kerst- en Wintercircus in Arcen. In Peel en Maas van donderdag 16 december pub- P wij de winnaars. 1. ik wil kans maken op twee kaarten voor het Kerst- en rcircus 2004! Onderstaand ingevuld bonnetje kunt u opsturen 'asdag 14 december naar Peel en Maas, Grotestraat 68, 5801 BH ray of afgeven in onze boekhandel Van den Munckhof op fde adres. De kaartjes worden zo spoedig mogelijk na het bekend 'nvan de prijswinnaars opgestuurd.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 15