rogramma Schouwburg Venray Kunst Cultuur erstconcerten [eltische Kerst, len feest vol nagie Vrienden van de harmonie naar schouwburg Ik en mijn Piano in het Odapark Punkrockfestival in Dingus Zin in zingen Jubilarissen Gemengd koor Smakt-Holthees Bedwelmd van Lulu Wang Going La Paz op weg naar Paradiso Kerstmarkt De Kruudwis Kerstmarkt Duitse avond in de Evenaar Adelbert- vereniging Venray Zondagochtend concert U2 coverband De Locht Feestmaand De Tijd - P3%l Donderdag 9 december 2004 - Pagina 13 Vanss a, ÏSl«r im, efeest, n een ;je. 'ell nosae. ■^stunts, acrobatics, ince, folkloristische cabaret en Irish Tap Sensation. Schouwburg presenteert komende gevarieerd program- cultuurtempel. freestyle skatestunts, acro- streetdancc, zaterdag 11 jer, 20.00 uur. 'Een verras- ïieuwe manier van theater schreef de GPD over 1SH uitkomen van de debuut- lling van deze groep. ISH h inspireren door popcon- hui funsports. computerga- deoclips. de Japanse krijgs- \elijk de straatcultuur, cartoons IV fee8 ^et ^czc n>euwe theatra- delen weet de groep met lorstellingen in schouwbur- ior heel Nederland nage- veral uitverkochte zalen te n. Met jongeren - ook veel :n die vaak gezien - en die f| U et zien van ISH ervaren dat ook iets voor hén kan zijn. eft de potentie om in de van producties als STOMP nyumana te treden' 'Ze tazende kunstjes op de van hun skates, blijken jte kunnen tappen en swin- gebruiken de halfpipe snelle stunts' 'Afwisseling leerd' 'Iets dat je niet ilkskrant lag 12 december aanvang uur bruisend volksdanspro- ïamet Ozan, Dansen uit uit dan 40 regio's van Turkije, ote geografische, etnische Iturcle diversiteit van Tur- teft een schat aan gevarieer- dksdansen voortgebracht brengt een bruisend Turks oneel volksdansprogramma eurrijke klederdracht. De n (waarvan enkele meer dan ar oud zijn) komen uit meer 10 regio's van Turkije. De wordt begeleid door eigen ;anten die op authentieke muziekinstrumenten spelen naast heeft de groep Turkse en Nederlandse orkesten en pro fessionele buikdanseressen. Het tot stand brengen van een harmo nieuze multiculturele samenle ving gaat niet vanzelf. Er zijn men sen voor nodig die bereid zijn om als voortrekkers te fungeren en om verantwoordelijkheid te dra gen. Zij moeten de dragers zijn, die van verre de bouwstenen aan leveren voor het fundament van de multiculturele samenleving, waarop de komende generaties kunnen voortbouwen. Zo iemand is Ersin Seyhan. Op 2 januari 1984 is door Ersin de Turks-folkloristi- sche danstheatergroep OZAN opgericht. De achterliggende gedachte is om Nederlandse en Turkse dansers kennis te laten nemen van eikaars cultuurpatro nen, om zo tot een beter begrip voor elkaar te komen. Volksdan sen is een van de beste manieren om te communiceren. Op deze manier kan culturele integratie op een plezierige en ontspannen wijze bevorderd worden. In 1985 heeft hij zijn bevoegdheid als docent Turkse volksdansen van de Nederlandse regering toegewe zen gekregen. Verschillende malen werkte hij als gastdocent Turkse Volksdansen aan de Rot terdamse en de Brabantse Dans- academies. Sinds 1990 is hij werk zaam als dansdocent en chore ograaf in het buitenland voor verschillende dansgroepen in Bel gië, Frankrijk, Duitsland, Italië, Engeland en Denemarken. Magic of the Dance, Irish Tap Dance Sensation with 'Burning feet'. Alleen nog kaartjes voor de succesoptie op maandag 13 december 20.00 uur. dinsdag 14 december is uit verkocht. Van 'Magic of the Dance' wordt wel gezegd dat het de derde Ierse dansshow is na 'Riverdance' en 'Lord of the Dance''Magic of the Dance' is slechts een keer eerder in Neder land te zien geweest. De show komt nu terug voor een beperkt aantal optredens en dus ook in Venray. In deze productie wordt gedanst door solisten die kam pioenschappen gewonnen heb ben en gesoleerd hebben in River dance en door de New York Tapp All Stars. Tot nu toe was er geen Ierse dansshow van dit niveau in de Nederlandse theaters. Magic of the Dance: ze dansen op tafels en stoelen; ze zetten het podium in vuur en vlam; ze tappen sneller dan ooit! Woensdag 15 december, 20.00 uur, cabaret Niet Schieten met Zieke geesten. Tien jaar fantasie rijk en spitsvondig cabaret van de groep Niet Schieten!. Tien jaar voorstellingen die uitmunten door prikkelende humor, krank zinnige invallen en verrassende liedjes. En ze gaan door. Waarom? Omdat ze grappig zijn. Omdat er mensen zijn die graag een avond willen lachen. En omdat ze tus sendoor ook nog iets willen ver tellen. In "Zieke Geesten" pro beert een groep vrienden wanhopig niet uit elkaar te vallen. Maar verraad en confronterende onthullingen lijken in de weg te zitten. Het verhaal dat zich ont spint, is zo heftig, dat soms losse nummers nodig zijn om lucht te krijgen. Maar dat kan ook valse lucht zijn. Wie durft, komt kijken. kerkje vanaf 15.30 uur (reserve ren via 0478-632172), zondag 19 december in Venray vanaf 11.30 uur in de Witte Hoeve (in samen werking met Literair Café) en die zelfde avond om 20.00 uur in Geijsteren in zaal de Kei met een gastoptreden van In Alices Restau rant. zondag 12 december brengt luo Gwynfvd in de Mariakapel Mees een origineel kerstpro- una. waarin authentieke Kelti- verhalen worden omlijst door 'muziek en ballades. Het pro oma draagt de titel Keltische een feest vol magie. Door del van oeroude symboliek, de bezoeker door het duo l'nfyd krijgt voorgeschoteld, de toeschouwer meer 414; htin de voor ons zo bekende Hes. Het kerstfeest is voor ons smakelijk verbonden met het 'dijk geloof, maar de wortels dit feest liggen al in de oertijd, khoefte aan licht en warmte Teel dieper in ons verankerd ffe denken. Het is geen toeval iUjl dit feest gevierd wordt in de _J toste tijd van het jaar. Het is Üjd van bezinning, even stil 'bij jezelf. Middels de verha- die worden begeleid door Muziek, en worden afgewis- 'met ballades, creëert Gwyn- die verstilde sfeer, waardoor Schouwer op een wat ande- T~] c,Jn'er dan hij gewend is in de f kerstsfeer raakt.Dit program- I is het derde programma in de advents- en kerstconcerten in toriakapel in Holthees. Het Rden van het Duo Gwynfyd 'om 15.30 uur. toynfyd wordt gevormd door j)'Gebbing uit Doornenburg ös Denessen uit Venlo. Sinds 1993 werken ze samen. Netty als de verhalenvertelstefén Els met zang en harp. Netty Doomenburg heeft al vele jaren ervaring als ver teller, Ze heeft meegewerkt bij het Vestzaktheater in Enschede, en is aangesloten bij de vertellersgroep Floor's in Nijmegen. Inmiddels heeft ze door het hele land samen met Els, maar ook in andere samenstellingen en als soliste, naam gemaakt als een verteller, die met veel expressie, energie en passie het publiek optimaal weet te betrekken bij de voorstelling. Els Denessen bespeelt al achttien jaar de harp, na aanvankelijk gestart te zijn met gitaar en zang Ze heeft opgetreden in diverse bands, die zich met folkmuziek bezighouden. Ze is echter gegre pen door de melancholische en dromerige Keltische muziek, die ook zo goed past bij haar instru ment, de harp. De entreeprijs voor dit concert bedraagt 8 euro per persoon, kin deren tot en met 12 jaar betalen 4 euro. Kaarten zijn te bestellen en te reserveren bij de vaste voorver koopadressen in Holthees, mevrouw Ermers, Kapelstraat 3. tel. 0478-636480, en bij de familie Wijenberg, Gildestraat 6, tel: 0478- 636390. Kaarten zijn ook te bestel len via de website van de Mariaka pel, www.mariakapel.nl, en vanaf een half uur voor. aanvang van het concert bij de ingang van de kapel. Inmiddels al negen jaren bestaat er in Oostrum een clubje mensen die zich de Vrienden van de Harmonie noemen. Deze club telt inmid dels 116 leden die ieder jaar lijks 50 euro overmaken ten behoeve van de Oostrumse Harmonie Sub Matris Tutela. A Leden van deze club blijken trouw te zijn. Dit vindt ongetwij feld haar verklaring in het gege ven dat de Oostrummers terecht trots zijn op hun harmonie. De harmonie is een club waarin veel Oostrummers tijd en toewijding steken. Bovendien speelt de har monie een belangrijke rol in het sociale leven. Om de band tussen de harmonie en haar vrienden extra warm te houden wordt er naar gestreefd elk jaar een har monie georiënteerd uitje te orga niseren voor de vrienden. Dit jaar is het concert op zondag 12 december in de Schouwburg Venray, met muzikale medewer king van Harmonie Euterpe in Venray, Harmonie Sub Matris Tutela en het klarinetkwartet van de Koninklijke Luchtmacht, als spil voor het jaarlijkse uitje geko zen. Voor de vrienden wordt dit echter heel speciaal. Al om 9.00 uur worden de vrienden in de schouwburg verwacht. Daar zul len zij in de grote zaal door direc teur Anne-Christine Liebrandt van de schouwburg welkom geheten worden. Zij zal alles ver tellen over de schouwburg. Ver volgens wordt het gezelschap in groepjes opgedeeld voor een rondleiding door het gebouw en het bedrijf dat schouwburg heet. Daarna is er voor alle vrienden koffie met vlaai. Tegen 11.30 zal het gezelschap vervolgens in de grote zaal plaatsnemen om van het concert te gaan genieten. Inmiddels hebben zich maar liefst 80 deelnemers voor deze activiteit aangemeld. Het krijgt er derhalve alle schijn van dat dit een, naar Oostrumse begrippen, massaal en heel gezellig uitstapje gaat worden. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden bij Jan Janssen, tele foon 583555 of Maarten Meulen- dijks, telefoon 587583- Nadere informatie over de harmonie kunt u krijgen van: Ben Rühl, voorzitter Harmonie Sub Matris Tutela tel. 0478 585205 Basisschool De Kruudwis houdt op donderdag 16 decem ber van 17.30 uur tot 20.30 uur een kerstmarkt in het schoolge bouw aan de Klaproos 21 in Ven ray. Er zijn leuke kinderwerkjes te koop en er worden allerlei acti viteiten en spellen op touw gezet waarmee prachtige prijzen te winnen zijn. Ook kunnen de bezoekers op de foto gaan met de kerstman. Verder is er natuurlijk ook aan de inwendige mens gedacht. Iedereen is van harte welkom. De Vrouwen Organisatie Vier- lingsbeek-Groeningen houdt een creatieve kerstmarkt op zondag 12 december van 11.00 tot 16.00 uur in zalencentrum Concordia, Vrijthof 1 in Vierlingsbeek. Er zijn diverse kraampjes aanwezig met o.a. kerstkaarten, kerstkransen, kerststukjes, diddleartikelen, glüh wein. wafels, Unicef, vogelkooi tjes, Aloë Vera, smeedwerk en nog veel meer. Er is zelfs een kerstman aanwe zig. Ook is er dit jaar weer een knutselhoek voor de kinderen. De entree is gratis. Op woensdag 15 december is er weer een kindervoorstelling in het Odapark: Ik en mijn Piano van Jacobus Wieman. Ik en mijn Piano is een vrolijke voorstelling met uiteraard veel muziek en zang. Maak kennis met Koos de Pianist. Uit zijn mooie, rode piano laat hij allerlei wonderlijks tevoorschijn komen zoals Toontje, Toontje Op zondag 12 december neemt Going La Paz in City Theater De Avenue in Venlo deel aan de Lim burgse finale van The Clash of the Coverbands. Deze clash is in het leven geroepen door John van den Borne uit Arnhem. Hij is van mening dat er zich ongelofelijk veel talenten bevinden onder de muzikanten van de Nederlandse coverbands. Dit talent krijgt door dit evenement een kans zich te laten horen aan het Nederlands publiek met als hoogtepunt een finaleplaats in Paradiso Amster dam, de poptempel van Neder land. Aangezien er normaal geen coverbands optreden in Paradiso, wordt dit evenement ook wel The Only Road to Paradiso genoemd. Begin november in de halve finale liet Going La Paz met een spette rend optreden het City Theater in Venlo reeds op z'n grondvesten trillen. De band behaalde hiermee een plaats in de Limburgse finale en werd bovendien gekozen tot 'Publics Favourite'. Komende zondag wil de forma tie dit nog eens overdoen met als inzet die felbegeerde finaleplaats in Paradiso. De Limburgse finale begint om 17:00 uur. City Theater De Avenue is gelegen aan de Vleesstraat 36 in Venlo. In OJC Dingus vindt op zaterdag 11 december een alternatief rock- en punkrock festival plaats met optredens van drie bands. Het concert begint om 20.00 uur, de entree bedraagt vijf euro. Xost-Pipe is een band met vijf leden uit Deume. Xost-Pipe maakt muziek met nu-metal, hip hop en punk door elkaar. Stevige metal met een rappe rap dus. Xost-Pipe is begonnen in 2003 en al meteen, zeker in Zuid-Nederland, behoorlijk goed doorgebroken. De band won vorig jaar zowel het 'beschuit met muisjes-festival' voor beginnende bands bij OJC de Roos in Deum en het 'Fight for fame-festival' bij OJC Jera in Yssel- steyn met als prijs een optreden op Jera On Air 2004. Xost-Pipe laat zich inspireren door bands als Neuk!, Rage against the machine, (Hed)pe, en Opgezwolle. Superhero is een band uit Lim burg die een aanstekelijke mix van punk-rock, pop-core en old school sing along hardcore weet te brengen. Het contact met het publiek is een belangrijk en inte graal onderdeel van de Superhero show. Superhero won in 2003 de Limburg Cultuur Prijs in de cate gorie jongerenpublieksprijs. De band heeft onlangs een cd uitge bracht, opgenomen in de Bunt studio's. In de demostudio van Dreadlock Pussy heeft Superhero enkele nummers opgenomen voor onder andere een internatio nale Ramones compilatie en een split-cd met de hardcore band On Fire. Superhero heeft al vele optredens gedaan, waaronder een in OJC Dingus met de kermis van dit jaar, een concert waarover nu nog gepraat wordt. Ook op de grotere festivals gaf Surperhero act de presente, zoals op het bevrijdingsfestival in Roermond en Mama's Pride in Geleen. The Ex-Presidents, afkomstig uit Deurne en omgeving, behoe ven eigenlijk geen introductie meer. Deze band bestaat al sinds 1995 en is al veel langer famous all over. Na in 2002 in Italië en Zwitserland getourd te hebben, heeft de band in maart 2003 een break genomen, om in oktober dit jaar maar weer eens te beginnen. Het optreden op de elfde decem ber aanstaande in Dingus is het derde sinds de break. The Ex-Pre sidents spelen erg stevige punk rock maar wel met een heel eigen geluid. Deze band heeft onder andere gespeeld met; Undeclina ble Ambuscade, No Use For A Name, Travoltas, Green Lizard en Heideroosjes. De band is zeer bekend in met name het cult- en jongerencentra-circuit. Zo heb ben The Ex-Presidents ook gestaan in de Effenaar en in 013 Zaterdag 11 december is het Duitse avond in De Evenaar, met uit Duitsland: Dorus und Mike, rasartiesten die de tent op z'n kop zetten met vele, vele bekende schlagers uit het Duitse verleden en heden. Een show die je niet mag missen als je van Duitse muziek houdt. Daarnaast zingen Venrayse artiesten hun Duitse schlager, zoals Ger Janssen. Hij zingt o.a. nummers van Rex Gildo, Verder Nelly (Marianne Rosenberg/Nena Eric Michael Holm), Bruno (Heino). Presenta tie is in handen van Wim Maffay (broer van...). En wie weet komt ook Hans und zeine freunde Een avond lekker meedeinen en meezingen met bekende Duitse liederen. Aanvang: 21.00 uur. Entree is vrij. De laatste lezing van 2004 wordt gehouden op maandag 13 december om 20.15 uur in Beu kenrode. Dr. C. Leget houdt een lezing over Innerlijke ruimte en stervenskunst. Sinds zijn promo tieonderzoek is de heer Leget bezig met de centrale thema's sterven en dood en probeert hij onderzoeken op te zetten over ethiek en spiritualiteit in de pallia- tieve zorg. Hij is als docent medi sche ethiek verbonden aan het UMC St. Radboud te Nijmegen. Introducés zijn van harte welkom. Klarinetkwartet Koninklijke Luchtmachtkapel, Harmonie Euterpe Venray en Harmonie Sub Matris Tutela Oostrum verzorgen op zondag 12 december om 11.30 uur een zondagochtendconcert in de schouwburg van Venray, De entree is gratis. Voor de pauze tre den op harmonie Sub Matris Tute la uit Oostrum onder leiding van dirigente Betty Bartels en het kla rinetkwartet van de Luchtmacht kapeL Na de pauze wordt het concert vervolgt met een tweede optre den van het klarinetkwartet en het concert wordt afgesloten door harmonie Euterpe uit Venray onder leiding van Peter Bonga- erts. Zaterdag 11 december is er in Café 't Podium in Venray een optreden van de band L.A. Con nection. Het optreden van de Joe2 band gaat niet door wegens ziekte. L.A. Connection... een band die zijn roots in de Ameri kaanse rockmuziek heeft liggen. De muziek spelen zij vanuit het hart. Zowel de covers als het eigen werk brengt hun veel suc ces in binnen- en buitenland. De band bestaat nu zo'n 15 jaar en de samenstelling is zo hecht dat deze makkelijk als fundering van de Brienenoordbrug kan dienen. De band brengt een ode aan Bon Jovi. Zondagmiddag 12 december zijn er demonstraties bier brou wen en smeden. Met het oog op het naderende kerstfeest worden er kaarsen gemaakt en mogen kin deren kerstversieringen maken. Op de bovenverdieping is een wisselexpositie ingericht: "Van baker tot bewaarschool", betrek king hebbend op de eerste levens jaren aan het begin van de 20e eeuw Het museum is geopend op dinsdag, donderdag en zondag van 14.00-17.00 uur (www.delocht.nl). December is een ware feest maand in café De Tijd. Op zondag 12 december bestaat De Tijd pre cies één jaar. Dat vieren zij groots met twee dj's onder de naam Ruis. Onder de naam Ruis draaien deze mannen pas voor de tweede keer samen. Dit project, dat op Zom aarpop een doorslaand succes was, bestaat uit Jorrit en Bart, bekend van de Landidandidodo- dildosoundparade. Dit keer zon der pruiken, spelletjes en melige grappen maar alleen met muziek. En vergis je niet: de muzikale bagage van deze jongens is enorm. Menig dj zal jaloers zijn op hun platenkoffers. Aanvang 17.00 en de entree is vrij. Op kerst avond draait dj Giel, eerste kerst dag draait niet alleen dj Frans maar is er ook een cocktail Christ mas. Tweede kerstdag draait dj Barry. Oud en nieuw wordt vanaf 23.00 uur gevierd met de dj's Giel en Frans. Op alle dagen is de entree vrij. Op 1 januari gaan ze dan weer lekker vroeg beginnen. De HelmondA'enrayse band Specf@dafunk met Venraynaren Marcel Barents en Angelique Lem- mens zal vanaf 18.00 uur een spetterend optreden verzorgen. Lager en familie. Vele kinderlied jes worden gespeeld en gezongen en de kinderen kunnen wegdro men bij het ontroerende danseres je en de ondeugende clown. Er komt nog veel meer uit de piano, maar toch blijft er iets dwarszit ten. De entrée is zoals gewoonlijk weer euro 4,50. Op zondag 12 december vindt voor de 40ste keer Zin in Zingen plaats in Venray. Al tien jaar lang wordt in Venray ieder kwartaal een avondje gezellig samen zingen georganiseerd. Om deze mijlpaal te vie ren wordt tijdens deze bijeenkomst de top 40 van de meest gezongen liederen van de voorbije tien jaar gepresenteerd. Wim Smits, de oprichter van deze zangavonden, zal als gastpresentator het eerste deel van de avond verzorgen. Ook Ad Haans, de muzikale begeleider van het eerste uur, heeft spontaan zijn medewerking aan deze jubi leumavond toegezegd, zodat de zang deze keer door een accordeon trio ondersteund zal worden. Zin in Zingen wordt gehouden in Den Hoender aan de St. Ursulastraat 2. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Liederenbundels zijn in de zaal .verkrijgbaar. De zaal is vanaf 19-00 uur open. Op het onlangs gevierde Ceci- liafeest zijn in de St. Jozefkapel enkele jubilarissen van het Gemengd koor Smakt-Holthees gehuldigd. Harrie Nellen was zestig jaar organist en veertig jaar koster in het bedevaartsoord van St. Jozef in Smakt. Hij ontving een oorkonde en een gouden speld van de St. Gregoriusvereniging (de hoogste onderscheiding). Ver der werden Wim van Kempen en Sel van de Winkel, al vijftig jaar trouwe zangers van het koor, in het zonnetje gezet. Zij ontvingen eveneens een oorkonde en een prachtige kaars van St. Gregorius. Beide zangers zijn al vanaf de tijd dat ze misdienaar waren lid het kerkkoor, dat toen alleen uit man nen bestond. Van de oprichting is helaas niets bekend, omdat in de oorlogstijd alle papieren verloren zijn gegaan. Maar zeker is dat het koor al meer dan honderd jaar bestaat. Boekrecensie in Peel en Maas De jonge en ambitieuze eco noom Chris wordt vanuit zijn geboortestad Den Haag als intermediair uitgezonden naar Qingdao, China. Eenmaal ter plekke gaat hij aanvankelijk kopje-onder in de vloedgolf van geuren en kleuren, maar ondanks alle nieuwe en soms ook verwarrende indrukken lacht het leven hem toe. Via een collega leert hij Jelai ken nen en vanaf dat moment is zij voor hem de belangrijkste persoon in de bruisende para de die dagelijks aan hem voor bij trekt. Jelai fascineert hem mateloos, geduldig hoort ze zijn verhalen aan en lacht om zijn grapjes, hoe wel ze die niet altijd begrijpt. Maar op al te persoonlijke vragen reageert Jelai bijzonder fel, soms uitgesproken vilein. Hoe dichter Chris en Jelai tot elkaar komen, des te zwaarder drukt haar onvoorspelbare gedrag op hun relatie. Jelai's persoonlijkheid werkt op Chris in met de kracht van een eeuwenoude Chinese bezweringsformule. De jonge en onervaren Chris dreigt zich lelijk te branden voor hij weet - echt weet- wat vuur is. Bedwelmd is een liefdesverhal vol passie, humor en intimiteit, die bloeit en bekneld raakt tussen twee cultu ren, die van het bekende Neder land en die van het deels onbe kende China. Bedwelmd, de langverwachte, verbeeldingsrijke nieuwe roman van bestsellerau teur Lulu Wang. Lulu Wang ;woont sinds haar vijfentwintigste in Nederland. Ze brak door met haar debuutroman Het Lelietheater, die een grote bestseller werd en waarmee ze het Gouden Ezelsoor en de Noni- no-Prijs won. Na dit succes ver schenen de bestsellers Brief aan mijn lezers, Het Witte Feest, Het tedere kind, Seringendroom en Het Rode Feest. In totaal zijn er wereldwijd van haar boeken meer dan een miljoen exemplaren ver kocht. Lulu Wang woont en werkt in Den Haag. Dedwelmd is te koop in boek handel Van den Munckhof. Prijs: 18.50 euro.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 13