loe verder met het lemeenschapshuis Swolgen? )ntwikkeling, ontmoeting in ontspanning Meerlo-Wanssum Open dag bij 't Trefpunt 11 Prestatie van College bezoekt Tienray Rundfunk in OJC Merlin Service rubriek Hobby Gilde iuw bestuur houdt alle opties open Paginfl, EN MAAS tterswijckse Vrouwen Ontmoeten 70 jaar jong en slachtcursus. Het past het tijdsbeeld van toen. n, toen de kerken nog vol en, boeren achter paard en gen over het land zwoeg de kerk in het middel- it van de samenleving ld, auto's een bezienswaar heid waren en vrouwen ar één recht hadden: het irecht. We schrijven het f 1934 als de Blitterswijck- 'rouwen de krachten bun- in in de Boerinnenbond Anna. Hun eerste activi- een slachtcursus, gevolgd een lezing van meneer toor over opvoeding en Jen. Voorzitster Carla •ijmans begint te lachen, ijl ze door de vergeelde ilen van de oprichtings- gadering bladert. "Tegen- ttdig nemen we een kijkje Ier de motorkap van een t0 of brengen we een toekje aan het Toon Her- Huis voor kankerpa- iten in Venlo. Ja, er is in fentig jaar tijd wel het een ander veranderd." to te beginnen: de naam. Boe- inbond St.-Anna werd in de ip der jaren Limburgse Vrou- Wond (LVB) afdeling Blitters- h en later ZijActief Blitters- h. Sinds twee .jaar heeft de 0 'trswijckse vrouwenvereni- 'üde provinciale en landelijke hoepelende organisaties los- Een activiteit van Blitterswijckse Dames Ontmoeten (BVO): bloemschikken. De vrouwenvereniging viert woensdag haar zeven tigjarig bestaan met een feestelijke kerstviering gelaten en gaat ze weer onder een eigen lokale naam door het leven: Blitterswijckse Vrouwen Ontmoeten (BVO), een organisa tie die lid is van de regionale kring Horst. De vrouwenbeweging in Blit- terswijck leidt een bloeiend bestaan. "We hebben 76 leden, jong en oud, en zijn kerngezond", zegt Carla Cooijmans. "Ons bestuur telt zeven leden en ik mag wel zeggen dat we midden in de samenleving staan. Ook voor volgend jaar hebben we weer een zeer uitgebreid activi teitenprogramma klaarliggen." Waar dat activiteitenaanbod uit bestaat, willen de drie dames niet verklappen. Ondanks enig aan dringen weigeren ze een tipje van de sluier op te lichten. "In de afgelopen jaren hebben we bij voorbeeld een kaasavond op touw gezet, maar we houden ook creatieve avonden, zoals een avondje bloemschikken", zegt bestuurslid Marion Tliiesen."Ver der organiseren we regelmatig lezingen- Over gezondheid bij voorbeeld, of over daklozenop- vang of iriscopie. We proberen het activiteitenaanbod te varië ren. Jaarlijks iets nieuws te bren gen. De deelname aan de activi teiten is altijd heel groot." EFFE NIET MOETEN In een kleine gemeenschap als Blitterswijck vervult het vereni gingsleven een belangrijke rol. Zo ook BVO, meent Marion Tliiesen. "Een spreekster noemde ons eens Blitterswijckse Vrouwen 'Ont-Moeten': effe niet moeten. Misschien zegt dat wel genoeg. Even weg van thuis, met vrou wen onder elkaar bezig zijn." Ontwikkeling, ontmoeting en ontspanning staan daarbij cen traal. "We proberen een program ma samen te stellen dat zowel voor dertigers als voor zeventi gers interessant is. Natuurlijk heb ben jonge vrouwen het vaak druk, maar ik moet zeggen dat wij niks te klagen hebben. Ons ledenaantal blijft stabiel en steeds meer jongeren worden lid van onze vereniging. We houden veertien keer per jaar een activi teit. Soms in het parochiehuis, maar soms ook op locatie", legt bestuurslid Wilhelmien Poels uit. Het zeventigjarig bestaan wordt komende woensdagavond in besloten kring gevierd. "Het is puur een avond voor onze leden", zegt Carla Cooijmans. "Het wordt een kerstviering met een activi teit, een stukje muziek en een hapje tussendoor, Een bijeen komst met een extra feestelijk tin tje." Het vorige bestuur is afgetreden omdat er kritiek was op de toe komstplannen. Waarin verschilt de toekomstvisie van het vorige en het huidige bestuur eigenlijk? Joos de Swart: "Met alle respect voor de voormalige bestuursle den, maar persoonlijk denk ik dat hun plan om een nieuwe zaal te bouwen wat te ambitieus was voor zo'n kleine gemeenschap. Het was in mijn ogen niet hele maal op de Swolgense maat gesneden. Wij hebben ons ten doel gesteld eerst alle mogelijkhe den van de huidige drie gebou wen te onderzoeken. Daarna gaan we ons bezinnen op de vraag hoe de toekomstige voorzieningen eruit moeten gaan zien Binnen nu en drie jaar dient er meer dui delijkheid te zijn." Hoe zijn de verhoudingen met de gemeente? Joos de Swart: "Vorige week hebben we toeval lig het eerste gesprek gehad. Men is best bereid iets te doen. Dat mag eigenlijk ook wel, want als enige kern van de gemeente Meerlo-Wanssum heeft Swolgen nog geen gemeenschapshuis dat aan alle moderne eisen voldoet." Kan De Swart al een tipje van de sluier oplichten in welke rich ting de gedachten van het nieuwe bestuur gaan? "Nee. eigenlijk niet. Er zijn op dit moment gewoon nog heel veel onzekerheden. We zijn volop in gesprek met de gebruikers. Over het algemeen zijn die best tevreden, maar toch hebben ze allemaal specifieke wensen. Ik vind dat wij als bestuur er in de eerste plaats zijn om de Swolgense verenigingen zo goedkoop mogelijk in een eigen gebouw te laten functioneren. Hoe en waar dat dient te gebeu ren, moet de toekomst uitwijzen. Vast staat in elk geval dat de huidi ge gebouwen absoluut niet meer aan de eisen van deze tijd vol doen. Daarna moet je afwegingen gaan maken: is een gerenoveerd of nieuw gebouw wel rendabel te maken? Of moeten we bijvoor beeld om tafel gaan zitten met de voetbalclub die binnen afzienbare tijd aan een nieuwe kleedaccom modatie toe is? Het is natuurlijk zonde om op twee plaatsen veel geld uit te geven, misschien is het wel beter de krachten te bunde len. Maar zoals gezegd zijn we daar nog lang niet uit." maart van dit jaar kwam hting Gemeenschapshuis ilgen plotseling zonder tuur te zitten. De toekomst- ïnen van het aftredende tuur waren in de ogen van een lal gebruikers van het gemeen- apshuis niet realistisch. Daar- bcsloot het bestuur af te tre il. Joos de Swart: "Als actielid van de Haverkist, het itselijke weekblad, was ik [in april aanwezig bij de verga- verkoop van drank, hoe komt zij dan aan de benodigde financiële middelen? Joos de Swart: "De huursommen die de gebruikers betalen, zijn onze voornaamste bron van inkomsten. Bovendien krijgen we subsidie van de gemeente. Verder gaan we seri eus proberen de blokhut 's zomers aan scoutinggroepen te verhuren. Als dat lukt, levert het ons een aardig extra zakcentje op." Joos de Swartvoorzitter van het nieuwe stichtingsbestuur: "Wij hebben ons ten doel gesteld eerst alle mogelijkheden van de huidige drie gebouwen te onder zoeken. efbaarheid. Een woord dat valt als het gaat over de ne dorpen op het Noord- iburgse platteland. De toe- ist van die dorpen staat of met leefbaarheid. Een lit verenigingsleven bevor- ;de leefbaarheid. Maar ook ïeenschapshuizen dragen aan de leefbaarheid van dorp. In de gemeente erlo-Wanssum bezit elke n dan ook een gemeen- apshuis dat aan alle eisen deze tijd voldoet. Swolgen enige uitzondering: daar et men het doen met ver- lerde gebouwen waarin nog zeven verenigingen htingen onderdak heb- )plangs heeft de Stich- leenscliapshuis Swol- een nieuw bestuur egen. Dat gaat zich de ende tijd bezinnen op de omst van het gemeen- ipshuis. Joos de Swart is zitter van het nieuwe htingsbestuur. dering met bestuur en gebruikers. De Haverkist huurt namelijk een ruimte in het gemeenschapshuis. Ik heb duidelijk kenbaar gemaakt dat ik het niet eens was met de toekomstplannen. Toen het bestuur vervolgens aftrad, vond ik dat ik dan ook het voortouw moest nemen bij de vorming van een nieuw bestuur. Nog diezelfde avond is er een werkgroep gevormd en binnen een maand was er een nieuw bestuur. Dat bestaat uit vijf personen die elk een gebruiker van het gemeen schapshuis vertegenwoordigen." De Stichting Gemeenschaps huis Swolgen beheert drie gebou wen: een stenen gebouw ('t Pas- toeërsweike) en een houten gebouw ('t Eikenblad) aan de Bos weg en een blokhut aan de Jan van Swolgenstraat. De nieuwe voorzitter: "Van het stenen gebouw maken de KBO, het gemengd zangkoor, het kinderto neel, de dansexpressie en de leer lingenopleiding van de fanfare gebruik. Het houten gebouw doet vijf dagdelen per week dienst als peuterspeelzaal. Verder heeft De Haverkist er zijn redactielokaal. In de blokhut heeft JIS (Jeugdinstuif Swolgen) zijn honk. Geen van de drie gebouwen heeft een horeca functie. We willen er ook abso luut voor waken om de horeca in Swolgen concurrentie aan te doen." Het onderhoud van de gebou wen, gas, water en elektriciteit kosten allemaal geld. Als de stich ting geen inkomsten heeft uit de Donderdag 9 december 2004 - Pagina 11 Handboogsportvereniging 't Trefpunt houdt op zondag 12 december van 12.00 tot 16.00 uur een open dag in haar geheel overdekte handboog sportaccommodatie aan de Nehobolaan 8 in Tienray. Iedereen die interesse heeft om eens zelf met pijl en boog te schieten, kan tijdens de open dag onder begeleiding van een instructeur van 't Trefpunt met diverse type bogen schieten. Zoals met de compoundboog. Deze boog werkt met wielen die een hevelwerking hebben en zodoende meerwerpkracht teweegbrengen. Tevens kan met de recurveboog geschoten wor den, een boog waarmee op de Olympische Spelen wordt geschoten en de barebowboog, een kale boog zonder stabilisato ren en vizier. De leden geven de deelnemers Cafetaria De Klein aan de Brugstraat 7 in Wanssum is de beste snackbar-cafetaria van Limburg. In de top 100 van de beste cafetaria's in Nederland staat de zaak van Ad de Klein (41) en zijn vriendin Esther de Vos (30) uit Wanssum op de zesde plek. Cafetaria 't Vosje uit Rosmalen is uitgeroepen tot winnaar van de landelijke verkiezing. De jury van vak blad De Snackkoerier en Koninklijke Horeca noemt cafetaria De Klein 'een cafeta ria, zoals het hoort, een nette zaak met een vriendelijke bediening'. Ad de Klein is een trots en blij man. "We wisten dat we een kans maakten op een hoge notering, maar het blijft toch altijd span- Op donderdag 16 december brengen burgemeester en wet houders een bezoek aan Tienray. Aanvang. 20.00 uur. De bijeen komst vindt plaats in het parochiehuis, Bernadettelaan 10. Belangstellenden zijn van harte welkom. In overleg met de dorps raad van Tienray is een agenda vastgesteld. Deze luidt als volgt: 1. Oprichting dorpsraad Tien ray 2. Wegen en paden (verkeerssi tuatie Swolgenseweg, werkzaam heden provinciale weg, fietspad De Belgische formatie Rundfunk staat op tweede kerstdag (zondag 26 decem ber) op de planken van OJC Merlin in Meerlo. De bandle den spelen oude en nieuwe covers en zorgen voor een variatie aan muziek. Van rock-'n-roll tot rock, van The Clash tot Van Halen en van uitleg over de mogelijkheden in deze tak van sport, want hand- boogschieten is zowel in team verband als individueel te beoefe nen. Leden van 't Trefpunt geven tijdens de open dag doorlopend demonstraties handboogschieten. Mensen die belangstelling heb ben. kunnen gratis deelnemen aan een handboogcursus van zes weken. Deze gratis cursus start op donderdagavond 6 januari 2005 om 20.00 uur. De jeugd van 8 tot 16 jaar is welkom op de vrij dagavond van 18.30 uur tot 20.30 uur. Deze cursus start op vrijdagavond 14 januari 2005. Voor pijlen en bogen wordt gezorgd. 't Trefpunt is opgericht in 1970 en in 1983 is een eigen achtbaans accommodatie gebouwd. In 1999 zijn de banen overdekt en uitge breid naar twaalf banen. De accommodatie is geschikt voor indoor- en 25 meter-wedstrijden. Het ledental van de vereniging nend. Eerst behoorden we tot de 270 genomineerden, daarna zaten we bij de laatste honderd. Ja, dan neemt de spanning wel toe. Je denkt altijd dat je het goed doet, maar een zesde plaats in de top 100 van beste Nederlandse cafeta ria's is ongelofelijk." De jury is onder meer erg te spreken over de service, hygiëne, prijs-kwaliteitverhouding, vrien delijke bediening en de manier van klantenbinding van cafetaria De Klein. In totaal werd de cafeta ria vier keer door een lid van de jury bezocht, weet Ad de Klein "Nee, daar hebben we niks van gemerkt. Het zijn geheime veldbe- zoeken. De juryleden ontdekten bij ons vooral een 'vaste lijn": ze werden steeds op dezelfde vrien delijke manier geholpen. Ja, dit is Tienray- Horst, parkeren in de kern, doorgaand verkeer, voetpad Nieuwe Baan). 3. Bestemmingsplannen, huis vesting en woningbouw (bestem ming klooster, Zonnehof, Groene Lantaarn, Diepeling, Leemberg en kermisterrein, voorzieningen ouderen in nieuwbouw, toekomst terrein Nieuwe Baan). 4. Straatverlichting (sierlijke lantaarnpalen in de kern, verlich ting Nieuwe Baan) 5. Toelichting project Brede School. Robbie Williams tot Shakira. De zaal gaat om 15.00 open en Rundfunk begint om circa 18.00 uur met spelen. De entree bedraagt 4 euro. Voor meer informatie kun je altijd terecht op de website van OJC merlin: www.ojcmerlin.nl of kun je altijd bellen met 0478-691769. bedraagt ongeveer zestig leden in de leeftijd van 8 tot 75 jaar. Ze komen uit de gemeente Meerlo - Wanssum en omliggende plaat sen. Ze nemen deel aan de regio competitie die van september tot maart loopt, met als afsluiting de rayon- en Nederlandse kampioen schappen. In de zomermaanden nemen diverse leden deel aan veldwedstrijden die in Nederland en de ons omringende landen worden georganiseerd. Dit zijn wedstrijden waarbij de doelen wisselend in de bossen staan opgesteld op verschillende afstanden, en waarbij optimaal gebruikgemaakt wordt van de ter reinomstandigheden. De schut ters moeten zelf de afstand en de hoogte inschatten en vertoeven de hele dag in de vrije natuur met pijl en boog. Hierbij wordt een parcours van 24 doelen gevolgd. Voor inlichtingen, tel: 0478- 692517 (na 18.30 uur). Ad de Klein, Esther de Vos en de rest van het team van cafeta ria De Klein in Wanssum. (foto: Marijn Poels) prima reclame voor onze snack bar." De Wanssummer nam in 1986 de zaak van zijn ouders over. Pa en ma De Klein begonnen in 1970 met een café, later kwam daar de cafetaria bij. "Dit is een prestatie van het hele team. Het is nu zaak om scherp te blijven", besluit De Klein. Hobby Gilde: vrijwilligersorga nisatie voor overdracht van ken nis en vaardigheden op educatief en creatief gebied. Belangstellen den voor bridge kunnen zich mel den voor een beginnerscursus. Bij voldoende aanmeldingen start in januari a.s. een cursus computer bewerking fotografie. Eveneens in januari start een nieuwe vervolg cursus computeren, in aansluiting op de introductiecursus van de KBO. Er zijn nog enkele plaatsen open bij de cursussen schilderen, op dinsdag- en donderdagmiddag. Woonwagenkamp Op het woonwagenkamp aan de Cocq van Haeftenstraat in Meerlo mogen met uitzon dering van de drie formele standplaatsen geen woon- of kampeerwagens meer worden geparkeerd. Dat heeft het col lege van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum onlangs besloten. Al enige tijd staat op het kamp een kampeerwagen buiten de for mele standplaatsen geparkeerd. Ondanks herhaaldelijk waarschu wen van het college, de politie en de beheerder van het kamp, staat de camper er nog steeds. De wagen tast volgens het college het uiterlijk aanzien van de gemeente aan en verkeert in een slechte staat van onderhoud. Om die redenen moet de camper door de eigenaar worden verwijderd. Met het besluit kan het college foutparkeerders dwingen hun camper van het kamp te verwijde ren. Doen ze dat niet, dan haalt de gemeente hem weg, op kosten van de eigenaar. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478- 522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la. 5864 AG Meer lo. tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13 00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7. 5864 BJ Meerlo. tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48. Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsy- straat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19.30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur. Wanssumse cafetaria beste van Limburg Tweede kerstdag

Peel en Maas | 2004 | | pagina 11