if Personeel tankstation eunen voert actie tichting Historische ring Oostrum en ïpraland opgericht (Geslaagde reünie Meerselsepeel Literaire proeverijtjes Tante Jet: een succesvolle combinatie rN zoekt latuurtalenten Jubilarissen ZijActief Zaalvoetbalclub verkoopt kerstbomen Poppenactie ISBV Venray e.o. Kerstmarkt Kinderen opvoeden Ophalen oud papier Eervolle vermelding voor amateurkunstenaar Kooien Janine en Elsemieke winnen speurtocht EGOpop the Battle Venrode MMSK St. Petrus'Banden Het Zonnelied Sub Matris Tutela Euterpe Bedreiging Aostrumse Zangkompeneej Ars Musica Cantorij Chrisko Confetti KVG Venray 104 - Pa EEL EN MAAS Donderdag 2 december 2004 - Pagina 23 IHet personeel van tanksta- >Q de Aide Smidse in Leunen bet beu. Door de jarenlange rijd met buurman Martens, e klaagt over geluidsover- st, kan het tankstation de jikel niet uitbreiden. Het jersoneel vreest voor banen- erües als de impasse nog lan- :r voortduurt. [Vanmorgen (donderdag) heb- [en enkele personeelsleden een iot spandoek demonstratief pgehangen aan de luiffel van het testation aan de Albionstraat. Ze vragen steun aan de inwoners van Leunen. "We horen vaak van de mensen dat ze een grotere dorpswinkel toejuichen", zegt woordvoerder Henk Lucassen. "Maar Martens heeft opnieuw bezwaar gemaakt. Als personeel willen we nu eens iedereen wak ker schudden. Want hoe is het mogelijk dat één man dit al jaren lang kan tegenhouden?" Het personeel, zes vaste krach ten en enkele weekendhulpen, heeft de eigenaren Jos en Martha Lucassen bewust buiten de actie gehouden. Het tankstation wil de winkel uitbreiden tot een kleine supermarkt en een geluidsscherm oprichten op de afscheiding met de buren. Martens heeft eerder aangegeven vooral bezwaar te hebben tegen het geluidsscherm dat zijn uitzicht belemmert. De personeelsleden overwegen ook een handtekeningenactie te houden in het dorp. "Want heel Leunen is blij met de winkel. Het betekent ook dat er twee of drie arbeidsplaatsen bijkomen", zegt Henk Lucassen. Eind oktober werd de Stichting H istorische kring Oostrum en praland opgericht. Al in het egin van dit jaar kv, am van het okaal Historisch Platform-Venray :t verzoek om ook in Oostrum t komen tot oprichting van een eemkundekring. Dit verzoek is gericht aan de dorpsraad van lostrum. De Dorpsraad heeft [ierop enkele mensen gevraagd n zitting te nemen in een werk- roep die de haalbaarheid van enoemd voorstel ging bestude ert. De werkgroep werd gevormd loon Joep van Goch, samenstel- cr van de twee fotoboeken over ja iud-Oostrum; Jan Janssen, oud 3 rankdirecteur. bekend met het reilen en zeilen van heel Oostrum; Joos Linskens, momen teel voorzitter van de Dorpsraad; Frits Martens, van I960 tot 1975 onderwijzer aan de Mariaschool en fotograaf van bijna alle belang rijke zaken betreffende Oostrum en Wim Moorrees, actief lid van de Archeologische Werkgroep Venray (AWV). Doelstellingen en opzet van soortgelijke verenigin gen in andere dorpen alsook sta tuten werden bestudeerd. Uiteindelijk werd besloten tot oprichting van een stichting genaamd: Stichting Historische Kring Oostrum en Spraland. De stichting is autonoom en zal advies kunnen geven en als klank bord kunnen dienen voor exter ne instanties. Het bestuur is samengesteld uit de werkgroep met als voorzitter Joep van Goch, Jan Janssen is secretaris/penning meester, Joos Linskens, Frits Mariens en Wim Moorrees zijn leden. Uitgebreide doelstellingen staan in de statuten geformu leerd. Maar in het kort komt het er op neer dat de stichting zich inzet voor Oostrum op het gebied van onderzoek, veilig stel len, optekenen en bewaren van zaken die betrekking hebben op wonen en leven te Oostrum in verleden en heden. Momenteel wordt gewerkt aan een activitei tenplan. wedsi eek sp« Buurtvereniging Meerselsepeel trijd va heeft afgelopen weekend een igci) geslaagde reünie achter de rug. In HDLi i]954 werd begonnen met de ont- tlit ginning van de Peel. De eerste boerderij werd bewoond door Frans Swinkels en Mia Janssen. Er was toen geen stromend water en elektriciteit en de wegen n nog onverhard. Om het feit 7tvJ«xlenken dat veertig jaar gele- is begonnen met de ontgin- van de Peel, waren alle oners en oud-bewoners van df Meerselsepeel uitgenodigd 'roor een reünie. Vele oud-bewo ners zagen elkaar na jaren weer 'mg. Onder het genot van een irlijke barbecue werden vele neringen opgehaald De lurtvereniging had een fotore- irtage gemaakt van alle huizen de Meerselsepeel en er een Heine tentoonstelling van gemaakt. aaldei Tan» n| eldigd jv zij efl :ft dcc Istrijd y. Zijl anl zij n mei :ekend was er irs inO Ide mfl era Voor de vierde keer in suc- pus cessie vond onlangs de culi- landaS naire/literaire manifestatie Literatuur om te Smullen •laats in het restaurant van 'ante Jet aan de Maas te Blitterswijck. Een kleine veer tig gasten genoten van de lite raire proeverijtjes die de chef kok in zes gangen voorbij liet komen. En tussen de gangen door serveerde musicus Ad Haans muziek zoals hij dat gftUeen maar kan en traden op •de bekende Limburgse colum- iaist Jo Wijnen, journalist René 'ls en Neerlandicus en terair café-voorzitter Paul Doesum op met voor- ichten. Columns, volksver- len en gedichten. Jo Wijnen ging in zijn ijzerster- te column in op onze taal en het gebruik van niet te lezen c.q. niet te begrijpen woorden en zinnen. Paul van Doesum droeg enkele prachtige gedichten voor van onze andere Cees Stip en Carmiggelt. Tijdens de literaire proeverijtjes werd ook het volks verhaal De Grote Kei in Blitterswijck voorgedragen. Dat verhaal is opgetekend door Theo van de Voort zaliger uit de mond van oude inwoners in het midden van de vorige eeuw. Peel en Maas drukt dit prachtige volksverhaal hierbij af dat overigens ook staat afgedrukt in het Volkenkundig ABC van Meerlo-Wanssum, uitge geven door de uit Tienray afkom- stige-Theo van de Voort bij gele genheid van het afscheid van drs. René Dittrich als burgemeester van de gemeente Meerlo- Wanssum. jgioteam Limburg Noord en pidden (actief van Roermond tot Pook) van het Wereld Natuur fonds zoekt nieuwe vrijwilligers, [Bet regioteam organiseert allerlei "iviteiten voor kinderen en vol- ssenen die de lokale zichtbaar- |tid van het Wereld Natuur j>nds vergroten. U kunt hierbij ((voorbeeld denken aan evene- (tenten, scholenbezoek, natuur- »n 12.5 t0c^ten of een kraam op een bra ai detf Eigen ideeën hiervoor zijn mcor dan welkom. Vrijwilligers bestui tonnen de sleutel tot het succes van het Wereld Natuur Fonds. i ieidin Afhankelijk van de hoeveelheid ihedt) ijjd en energje jjg u aan jief Wereld Natuur Fond» wilt beste den, kunt u regioteam Limburg Noord en Midden op verschillen de manieren ondersteunen. U kunt lid worden van het team, wat inhoudt dat u meedenkt over het opzetten van activiteiten in de regio en deze mede-organiseert. Maar het regioteam is ook heel erg blij met mensen die wat min der tijd kunnen besteden, maar die het wel leuk vinden om nu en dan mee te helpen bij een evene ment of iets over het Wereld Natuur Fonds te vertellen op een school. Meer weten? Kijk dan eens op Internet, op www. wnf.nl. Bel of mail Jos Eijser- mans/Fabienne Noé, tel. 077 477 4047 aDnc.evsermans@wxs.nl. DE GROTE KEI 'In Blitterswijck terzijde van de ingang van de kerk lag vroeger een grote kei. Hij was zo zwaar, dat er zeker zes a zeven man nodig waren om hem op te tillen, waar dan ook niemand naar ver langde. Alleen snijder Josten. Hem was die daar zo stil liggende kei een üitdaging. Elk jaar ging hij naar Wanssum naar de kermis en als hij dan 's avonds na het sluiten van de herbergen met een aantal mensen terugkwam, ging hij voor de kei staan springen als een gek en hij schreeuwde de meest ver vaarlijke bedreigingen naar dat rustig neerliggende logge ding. Dreigingen niet alleen, ook ver wensingen en de meest zonderlin ge scheldwoorden. Daar was hij een meester in. Als dat schreeuwen en springen een tijdje geduurd had, pakte men de kei met vereende krachten aan en legde hem onderste boven. Dan bedaarde de kleermaker: hij was content. Eens dat ze weer bij volle maand van Wanssumse ker mis terugkwamen en na veel spektakel de kei hadden omge keerd, zagen ze in het maanlicht dat er aan de onderkant iets op gesclireven stond. Tot aller verbazing las de snij der hardop voor. "Oh, wat ben ik blij", Dat ik lig op mijn ander zij." "Verdomme", zei hij, keerde zich om en ging naar huis. Hij heeft sindsdien de kei niet meer omgekeerd. Die heeft er gelegen tot de laatste Nijverheids- en Middenstandstentoonstelling toen ze hem begraven hebben. Niemand echter weet waar. Hij zit ergens in de grond. Zo gaat het ook met het stenen wapen van het kasteel. Ook dat zit ergens maar waar?' Zaalvoetbalvereniging Gallus/ Café de Tijd verkoopt ook dit jaar weer kerstbomen. Omdat zaal voetbal een dure sport is willen de leden met dit initiatief de club kas spekken. De club stelt alle soorten en maten kerstbomen voor een lage prijs vanaf 7 euro) beschikbaar. Voor één euro extra wordt de boom ook thuisge bracht. Voor de kinderen is er net als vorig jaar weer een kleurwed- strijd met leuke prijzen. Het ver koopadres is Whistlerstraat 26 (bij de oude Vredeskerk aan de Westsingel), maar u kunt ook tele fonisch bestellen (510009 of 511115). Op maandag 29 november wer den door de Regiopolitie Limburg Noord in Venray de navolgende prijswinnende nummers getrok ken van de Poppenactie 2004 van ISBV Venray e.o. 00050 06312 06967 07401 08072 09016 09041 09580 09791 10351 10489 10505 10873 11022 11363 Prijswinnaars kunnen zich mel den (tussen 17.30 en 19.00 uur) bij J. Theeuwen, tel. 531526 Gewonnen prijzen worden zo spoedig mogelijk bij u afgeleverd. Op zaterdag 11 december wordt er een kerstmarkt georgani seerd met als thema Creatief Met Kerst in verzorgingshuis Huize Loon in Overloon. De markt duurt van I4.00uur tot 20.00uur. Er is onder andere een verkoop van leuke artikelen die door de bewo ners zelf gemaakt zijn op de cre atieve middagen. Ook worden er oliebollen en wafels gebakken en is er warme chocolademelk met slagroom. Tevens zijn er leuke activiteiten voor de kinderen en diverse hobbyisten met verschil lende creaties. Er is een Rad van Avontuur met geweldige prijzen, beschikbaar gesteld door diverse winkeliers, ondernemers en bedrijven. De opbrengst van deze markt is bestemd voor de aan schaf van een beamer (projector voor groot beeldscherm) Een beamer heeft voor de bewoners een grote waarde. Het is voor hen geweldig om bijv.gezamenlijk Koninginnedag te kijken of samen te genieten van een mooie voet balwedstrijd. Bewoners komen op deze manier uit hun isolement en zo in contact met andere bewoners. Kinderen opvoeden is niet altijd gemakkelijk. Kinderen opvoeden als jezelf psychische en/of verslavingsproblemen hebt maakt het vaak nog moeilijker. De vraag: 'Doe ik het wel goed?', stelt elke ouder zich wel van tijd tot tijd. Maar wanneer jezelf proble men hebt, wordt de twijfel of je het goed doet vaak groter. Dit kan onzekerheid en schuldgevoelens veroorzaken. Want elke ouder, in welke situatie dan ook, wil graag het beste voor zijn/haar kind(eren). Goede voorlichting en ondersteunende tips en advie zen zijn dan ook belangrijk. Deze positieve ondersteuning kan ouders, maar ook andere betrok kenen, zeker helpen bij de opvoe ding en om het omgaan met de kinderen. Vandaar dat het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid, in samenwerking met GGZ- en Verslavingspreventie, een thema bijeenkomst organiseert: Kinderen opvoeden als jezelf psy chische en/of verslavingsproble men hebt. De avond is met name bedoeld voor ouders, familiele den, verzorgers of andere direct- betrokkene bij de kinderen. Tijdens deze bijeenkomst krijgt u onder andere uitleg, adviezen en praktische tips. Wat kunt u doen om de kinderen te helpen of te ondersteunen in deze moeilijke situatie.Wat en waarvoor is het Informatie-en Adviespunt KOPP en KVO? Verder wordt u ook in de gelegenheid gesteld om vragen te stellen. De themabijeenkomst vindt plaats op maandag 13 december van 20.00 tot 22.00 uur in het restaurant Le Tambourin, gelegen op de locatie Stationsweg van het Vincent van Gogh Instituut. De bijeenkomst is gratis. Aanmelden is gewenst, dit kan bij het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid. Zowel telefonisch, 0478 - 52 7066 als per e-mail: igg@ggznml.nl LANDWEERT 111 Maandag 6 december wordt er in Landweert III door leden van DOS Venray het oud papier opge haald. Verzocht wordt om het papier om uiterlijk 09.00 uur gebundeld aan de straatkant gereed te zetten.. Onder grote publieke belang stelling zijn op 19 november jl. in het gouvernementsgebouw in Maastricht de prijzen uitgereikt van de Alphons Wintersprijs, edi tie 2004. Aan deze tweejaarlijkse wedstrijd voor amateur-schilder kunst in Limburg deed dit jaar een record aantal deelnemers mee. uit de 450 inzendingen selecteerde en nomineerde de jury in een zestal voorexposities 91 schilde rijen. Naast de drie prijswinnaars maakte de jury nog zeven eervolle vermeldingen bekend, o.a. voor het schilderij 'vrouwelijk naakt' van Venraynaar M A. Kooien. Dit naaktportret, geschilderd in olie verf, is samen met de andere 90 werken te zien, tijdens kantooru ren, tot en met 7 januari op de expositie Alphons Wintersprijs 2004 in het gouvernementsge bouw te Maastricht. Bij de strijd om de bevrijding van Venray en omgeving - 60 jaar geleden - hebben duizenden mensen beschutting gezocht in de kelders van Sint Servaas en Sint Anna. In de kelders onder de keu ken op het Servaasterrein is daar om een expositie ingericht, ter nagedachtenis aan deze moeilijke en bijzondere tijd. Om ook jonge ren voor dit Venrays verleden te interesseren hebben vrijwilligers van het museum van het Vincent van Gogh Instituut leerlingen van groep 7 en 8 van de basisscholen in de gelegenheid gesteld de expositie te bezichtigen. Zij deden dit onder meer aan de hand van een speurtocht door de kel ders. Afgelopen week werden de winnaars van deze speurtocht bekend: Janine en Elsemieke van de St. Jan de Doper in Merselo. De trotse winnaressen ontvingen uit handen van een van de vrijwilli gers een VW-bon en het boekje Kelderleven met daarin een over zicht van de gebeurtenissen in en rond de kelders, in september en oktober 1944, samengesteld uit vrijwel letterlijke citaten uit uit eenlopende bronnen, voor het grootste deel afkomstig uit de archieven van het museum van het Vincent van Gogh Instituut. De expositie Kelderleven is inmiddels alleen nog op afspraak te zien en is te bezichtigen tot 1 maart 2006. Afspraken kunnen worden gemaakt via de receptie van het Vincent van Gogh Instituut, telefoon: 0478-527527. ZijActief Ysselsteyn vierde vori ge week haar 70-jarig jubileum. Ruim 200 leden vierden dit feest mee in de Smelehof in Ysselsteyn. Tijdens de viering werden dit jaar drie jubilarissen gehuldigd: de dames J. Romme-V.d. Corput, M. Peeters-Verhaegh en Hubers- Loonen. Geachte wijnliefhebber De Sint is weer gearriveerd en we gaan ons dus opmaken voor de december-drukte. De verbouwing van de Rabobank is achter de rug. Ons omringende wegen zijn weer geopend dus onze bereikbaarheid is weer optimaal. Onder het motto "Wie wat bewaart heeft wat" hebben we tot het eind van decem ber, naast heel veel andere prijsstunten, twee wijnen voor u geselecteerd. 1999 Mas Marcal Crianza, een lekkere dikke wijn uit het land van Sinterklaas Normale prijs €5,95, tot 31-12 in de aanbieding voor €5,45 en elke 6e fles gratis 2003 Mas Marcal Tinto, een makkelijk drinkbare wijn, die u gebrobeerd moet hebben. Ook voor 2005 beloven wij u het allerhoogste service niveau en gegarandeerd de laagste prijzen. Vriendelijke groeten en als we niet in de zak mee mogen naar Spanje: Tot ziens in de winkel!!! Team Wijnhuis Venray Merseloseweg 2-8, 5801 CD Venray 0478-515616, wijnhuisvenray@home.nl Na het succes van het EGO-popfestival van afgelopen jaar. heeft de organisatie besloten om ook in 2005 een EGO-popfestival te organise ren. Wil jij met je band optreden op EGO-pop 2005, dat kan. Stichting EGOpop organiseert namelijk op 6 en 13 maart EGOpop the Battle. Tijdens een van deze twee avonden kunnen bands tegen onkostenver goeding hun kunnen tonen aan een deskundige jury. Per avond kun nen vier bands optreden. De winnaars van de twee avonden mogen in het voorprogramma spelen van een landelijk bekende band tijdens het grote EGOpop-festival op 27 mei 2005 Ben je geïnteresseerd? Stuur dan een demo en een biografie van de band voor 1 januari 2005 naar Danny Gommans, Koningskaars 2, 5803 JC in Venray. Gelieve tevens even door te geven wat jullie voorkeursclatum is, 6 of 13 maart Voor meer informatie kun je mailen naar info@egopop.nl. Eerstvolgende repetitie woensdag 8 december a.s. om 19.00 uur bij zaal Thielen, Kennedyplein te Venray. Afmeldingen bij Annemie Vousten, tel. 513135. Woensdag 8 december is er geen koorrepeti tie. Wel is er van 19 00-20.00 uur repetitie met Otto Kooien voor het opstoekmatinee. Om 20.00 uur vergadering voor de voorzit ters van de diverse commissies en het bestuur, ter voorbereiding van het koorjubileum Agenda: 2 december van 19.00-19.30 repe titie VMK bij de Witte Hoeve. 4 december van 09.00-09.30 uur VMK bij de Witte Hoeve. 15 december van 19.30-20.15 uur repetitie VMK bij de Witte Hoeve. 21 december: generale repetitie Kerstcantate. 22-23 december: Kerstcantate schouwburg. Wil je meer weten over dit pop koor, wil je ook graag komen zin gen of vind je het leuk wanneer zij een keer op komen treden, neem dan eens contact op of bezoek website www venrode.nl voor adressen en verdere bijzon derheden. Repetities Het jeugdorkest heeft op woens dag repetitie van 18.45 tot 19-30 uur. Tamboerkorps: op woensdag van 19.30 tot 21.30 uur. Op zondag repetitie samen met het muziek korps. Muziekkorps: op woensdag van 19.30 tot 21.30 uur. Op zondag van 10.30 tot 12.00 uur. Afmeldingen Bij verhindering dienen alle leden van het opleidingsorkest en muziekkorps zich af te melden bij de korpsleiding. Dit bij voorkeur mondeling en wel bij tel. 580418, of uiterlijk een half uur voor aan vang van de repetitie in de Opmaat, Oostsingel 37 in Venray. Aanmeldingen nieuwe leden Hebt u interesse, neem contact op met tel. 581784, of kom kij ken en luisteren tijdens de repeti ties in de Opmaat. Repetities maandag om 20.00 uur in het Parochiehuis Paterskerk, Leunseweg 5, Venray. Zondag 12 december: 10.30 uur zingen in de Paterskerk. Bij verhindering afmelden bij Iny Kuypers, tel. 585226. U bent altijd welkom op de repetitieavonden voor een kennismaking. Voor meer informatie, aanmelding, afmelding kunt u bellen: José Bakkum, tel. 0478-582767 ofToos v.d. Heuvel, tel. 0478-583884. Maandag 6 december: 18.30 uur Leerlingenorkest. 20.00 uur Repetitie orkest. Woensdag 8 december: 18.30 uur Leerlingen tamboerkorps. 19.00 uur Repetitie tamboerkorps. Agenda december: 12 december: Concert schouw burg Venray (11.30 uur). 24 december: Opluistering Kerstvieringen. Meer info: www.aostrum.nl onder verenigingen. Harmonieorkest 2 en 9 december: repetitie, afmel den tel. 589363; 11 december: extra repetitie van 18.30-20.30 uur. Jeugdorkest 2 en 9 december: repetitie, afmelden tel. 588545. Drumband 7 en 14 december: repetitie. Algemene activiteiten: 2 december: laatste mogelijkheid om kleding in te leveren. 11 december: extra repetitie har monieorkest van 18.30-20.30 um. 12 december: zondagochtendcon cert met Oostrum en klarinetquar- tet luchtmachtkapel aanvang 11.30 uur in schouwburg. 13 december: AB-vergadering. 18 december: extra repetitie har monieorkest van 18.30-20.30 uur. De politie heeft vorige week donderdag in een woning een 24- jarige man uit Venray aangehou den op verdenking van bedrei ging. De man zou een andere 24-jarige man na een woordenwis seling in zijn woning hebben bedreigd met een mes. De ver dachte heeft de man daarbij niet geraakt. De man werd meegeno men naar het politiebureau waar hij voor nader verhoor in verzeke ring werd gesteld Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS De Aostrumse Zangkompeneej is een mannenkoor van ca. 20 per- sonen die regelmatig optreden. De wekelijkse repetitieavond is op dinsdagavond en wel van 20.00 tot 22.00 uur in 't j Allemanscafé te Oostrum. Zijn er nog mannen in Oostrum en omgeving die ons koor willen komen versterken? U bent van harte welkom. Wilt u meer infor matie, neem dan de telefoon en bel 0478-511251 of kijk op de website Aostrum.nl onder: -ver enigingen- Aostrumse Zangkompeneej. De repetities van Ars Musica zijn iedere dinsdagavond van 20.15 uur tot 22.30 uur. Zij repeteren in de Opmaat, hoek j Oostsingel/Henry Dunantstraat. Binnenkort starten zij weer met stemvorming en individuele zang- j les. Is zingen uw hobby en hebt u zin en interesse om samen te zin gen, u bent van harte welkom. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot Wiske Koster, tel. 0478-583399. Afmelding repetitie. Fried Huet, tel. 0478-583130 of Harrie Hulsmans, tel. 0478- 583619 dinsdags tussen 18.00 en 1900 uur. Koor van de Protestantse Kerk Venray. Doel van de Cantorij is de gemeentezang te ondersteunen, nieuwe liederen te i introduceren,liturgische response i te verzorgen in vieringen, de eer- l ste zondagen van de maand, en i op hoogtijdagen. Iedere maandag wordt er door het koor geoefend in het Zonnelied en er wordt begonnen om 19-45 uur. Het is belangrijk dat alle leden komen, daar er nieuwe liederen voor Kerstmis worden ingestudeerd. Nieuwe leden kunnen nog steeds gebruikt worden, dus kom eens langs op maandagavond, wanneer er gerepeteerd wordt. Elke week repetitie op maandag om 19 30 uur in het zaaltje van de Paterskerk. Bij eventuele verhindering s.v.p. tijdig afmelden. Informatie of afmeldingen bij Marly Driessen, tel. 588176 of Norma Ansinger, tel. 585234. Woensdags repetitie aanvang 20.15 uur. Zaterdag 11 december: Manouvre unplugged Weert. Woensdag 22 december: optre den Grote Markt. Confetti is een enthousiast koor van mannen en vrouwen. Ze zin gen close harmony maar ook pop nummers met eigen combo. Heb je interesse of wil je wat meer weten; bezoek dan website, www.confetti.tk of neem contact op met de secretaris: Ralf Jansen, tel. 0478-569558. De kerstviering is op woensdag 15 december in Dans en Partycentrum Janssen, Raadhuisstraat 6, Venray, aanvang 19 00 uur. Naast het welkomst woord en de bezinning op het naderend kerstfeest, zal het kamerkoor Contrast o.l.v. dirigent de heer A. Voesten kerstliederen zingen. Het koor heeft o.a. een eerste prijs behaald op het Limburgs korenfestival in 2002. Ook dit jaar wordt er weer een kerstquilt verloot en is er de 'tafel voor Jacqueline'. Tijdens de avond wordt er kof fie, thee en kerstbrood aangebo den. De drankjes na de pauze zijn voor eigen rekening; maar er wor den wel hartige hapjes bij geser veerd. De bijdrage voor deze avond is 10,- euro. Vóór 5 december kunt u zich aanmelden door dit bedrag te storten op postgiro 55.18.917 o.v.v. kerstavond. Na deze datum, voor opgave a.u.b. zo spoedig mogelijk bellen naar Henny v.d. Woude, tel. 513268. Er komt, bij voldoende deelna me, een cursus 'gezond koken' in de kookkelder in Meerlo o.l.v. een diëtist op woensdag 19 en 26 januari en 2 februari telkens om 14.00 uur. Één bijeenkomst is voor de broodmaaltijd, één voor de warme maaltijd en één voor de tussendoortjes. De kosten zijn 49,- euro voor leden van het Groene Kruis met een pakket; voor niet- leden 54,- euro. Als u verzekerd bent bij het VGZ kunt u, afhanke lijk van de verzekeringsvoorwaar- den 17,50 euro of 35,- euro terug ontvangen door het overleggen van het bewijs van deelname. U kunt zich vóór 10 december aan melden bij Henny v.d. Woude tel. 513268. Leden maar ook niet- leden van het KVG zijn welkom.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 23