|uthr Grad, Neerlands loop en freestyle Kunst Cultuur óndel brengt lijspel op de )lanken De Flierefluit in finale concours Kerstconcert Dorpsklank Succes Venrays gelegenheidskoor Bijzonder concert in schouwburg Venray Kerstconcert in Koningskerkje Kerstrecital in Mariakapel Het boek van de dode dagen me Rattlesnake Shake Zinloos geweldig Zangmiddag voor kinderen Open repetitie Jonge Garde Koor Van baker tot bewaarschool Hardrockavond in Dingus 04 - PajL EN MAAS Donderdag 2 december 2004 - Pagina 13 :jramma Schouwburg Venray rs bed gewe )'s pai het ir|flth Jacott en Grad Damen hun theaterconcerten, de naar van Neerlands Hoop 5-2004, de drie Maastricht- jeiden van Treble en Free- e skate stunts, acrobatics streetdance. Schouwburg ray pakt rond de sinter- sdagen uit met een verras- d aanbod van culturele rst. rsfeaterconcert Ruth Jacott - donderdag 2 december, K) uur. Ruth Jacott toert ook eizoen weer haar semi-akoe- :he concerten. In maart 2004 cheen er een dubbelalbum daarop haar grootste hits. Bij Ibum werd ook een dvd gele- i worden waarop alle hoogte ten staan van de show die 2000 in Koninklijk ater Carré gaf. Kenmerkend r Ruth is haar karakteristieke d; warm, ijzersterk, perfect taanbaar en vol emotie, smart, fel, liefde of lust. Ruth weet i gevoelens feilloos weer te en. Of zoals ze zelf zegt: 'Mijn is een spel. Zingen is in feite ten met je stem, je vertelt als ware een verhaal', dit unieke semi-akoestische reden staat muziek in al haar tten centraal. Naast het reper- van Tastbaar zal zij ook haar otste hits spelen. Kortom u nt rekenen op een sfeervolle ind vol muzikaliteit, 'een intie- avond met Ruth Jacott'. De ,rière van de in Paramaribo st Cobi Wfen Ruth jacott begon in 16. Na hoofdrollen in Cats en A hi at the Cotton Club is zij niet er weg te denken uit de Neder- dse showbusiness. Ze werd gevierd platenartieste na het «visie Songfestival in 1993- s volgen elkaar in een hoog npo op. Vrede, Blijf bij mij, Ik door, Ik kan echt zonder jou en uurlijk Leun op mij zijn slechts orbeelden van nummers waar- e zij een hoge notering in de tonale hitlijsten behaalde, rheaterconcert Grad Damen genieten, dinsdag 7 decem- r, 20.00 uur. Deze Nederlandse ilagerkoning stond de afgelo- idrie jaar met maar liefst tien ings hoog in de hitlijsten van ttfrérfand. En heeft reeds vier is en een kerstalbum uitge- it. Bovendien zijn van Grad dnen reeds twee dvd's versche n t: OP Curacao en een Kerst- li Vrolijk Kerstfeest. Natuurlijk irad Damen niet meer weg te iken van de Nederlandse radio Het begon voor Grad men enkele jaren geleden in Bolle Jan, het wijd en zijd kende café van de vader van Dé Froger. Grad Damen voelde h er als een vis in het water en rad regelmatig achter de micro- Mi tot groot plezier van de aan- muziekliefhebbers. Op Ier verzoek is Grad Damen de mamestudio ingegaan en werd eerste single Alisha opgeno- en kreeg, in oktober 2000, in MEGA Top 100 een hoogste tering van maar liefst plaats 22. je €1. rkest fris C mpL dec. Zijn tweede single Amore behaal de in februari 2001 een Top 20 notering in de Mega Top 100. 30 maart 2001 was een belangrijke dag in het leven van deze sympa thieke zanger, want toen ver scheen zijn debuutalbum In Jouw Ogen. Grad Damen bewees met dit album dat Nederland een volkszanger rijker is. www.grad- damen.nl Winnaar Neerlands Hoop 2003- 2004, avondje cabaret met de Vla ming Wim Helsen Heden Soup!, donderdag 8 december, 20.00 uur. Het lijkt ironisch, dat uitgere kend de winnaar van de Neer lands Hoop van over de grens komt. Toch vond de jury eensge zind dat de prijs voor het meest opvallende cabaretprogramma van het afgelopen seizoen dit jaar toekomt aan de Vlaming Wim Hel sen. In Heden Soup! vertelt hij een zeer oorspronkelijk verhaal, dat in combinatie met zijn zeer opmerkelijke persoonlijkheid en vanzelfsprekende présence, een betoverende uitwerking op het publiek heeft. Wie graag verbluft wil worden in het theater, moet eens een kaartje kopen voor caba retier Wim Helsen. Het grote vertrouwen dat de theaters in hem stellen, is zeer terecht. Zel den zitten debuutprogramma's zo knap in elkaar als dat van Helsen. Het is lastig om Heden Soup! te omschrijven, omdat het zo'n overrompelend programma is. Binnen een paar minuten - de mensen moeten even wennen aan zijn eigen stijl - speelt Helsen de zaal volkomen plat Hij is een ver halenverteller, een eigenzinnige praatjesmaker. Theaterconcert met Treble, donderdag 9 december, 20.00 uur. Drie meiden uit Limburg, Maastricht. De driestemmige zang, energie en enthousiasme, met naast het Engels een eigen taal en een gevarieerd repertoire maken Treble uniek. Hun single Ramaganana stond op nummer 1 in zowel de Top 100 als de Top 40. De muziek is altijd herkenbaar waarbij het genre varieert van Afrikaanse acapella tot akoesti sche pop, soms met een Zuid- Amerikaans tintje. Tijdens de theatervoorstelling begeleiden de drie meiden zichzelf op piano, akoestische gitaar en djèmbé. Begeleidende musici Willem Ber nard op gitaar, Olaf Fase op drums en percussie en Emanuel Platino op bas en percussie. Willem Helsen, Vlaamse win naar van Neerlands Hoop (Foto graaf Koen Broos) www.treble.nl Ish, Freestyle skate stunts, acro batics. streetdance, zaterdag 11 december, 20.00 uur. Een verras sende nieuwe manier van theater maken schreef de GPD over ISH na het uitkomen van de debuut voorstelling van deze groep. ISH laat zich inspireren door popcon certen, funsports, computerga mes, videoclips, de Japanse krijgs kunst, de straatcultuur, cartoons en films. Met deze nieuwe theatra le middelen weet de groep met haar voorstellingen in schouwbur gen door heel Nederland nage noeg overal uitverkochte zalen te trekken. Met jongeren - ook veel jongeren die vaak gezien - en die door het zien van ISH ervaren dat theater ook iets voor hén kan zijn. ISH heeft de potentie om in de sporen van producties als STOMP en Manyumana te treden' 'Ze doen verbazende kunstjes op de spitsen van hun skates, blijken ermee te kunnen tappen en swin gen en gebruiken de halfpipe voor de snelle stunts' 'Afwisseling gegarandeerd' 'Iets dat je niet mag missen' (De Volkskrant). Openbare basisschool De Flie refluit uit Venray heeft de finale gehaald van het Limburgse Kin derliedjesconcours. De twee groe pen 6 van De Flierefluit zijn een dezer weken in de studio's in Maastricht te vinden. Hun liedje 'Mit vastelaovend' is geselecteerd voor de finale van het kinderlied jesconcours, dat plaatsvindt op zondag 30 januari in Venray. De Flierefluit geeft hiermee aan dat carnaval een rol kan spelen in de integratie: in de groepen 6 zitten enkele allochtone leerlingen die het liedje in perfect Venrays dia lect ten gehore brengen. De kinderen presenteren hun hitsong al op 16 januari tijdens het Venrayse Kindermök-festival. Voor meer informatie: Luc Smits, OBS De Flierefluit. tel: 550270. Ook Floor en Lotte Koonings uit Ysselsteyn met het nummer 'Ik wil danse' behoren tot de elf fina listen. Op zondag 19 december houdt Fanfare Dorpsklank uit Castenray weer haar jaarlijkse kerstconcert. Het is een concert dat vormgege ven wordt door de warme klanken van muziek, zang, harp, piano, solisten en door licht en geluid. Daarnaast wordt het concert ondersteund door de medewer king van o.a. kinderen van de basisschool die zelfgemaakte gedichten voordragen. Voor aan vang van het concert brengen in Dickensstijl geklede leden van de joekskapel vanaf 18.30 uur buiten voor de kerk een aantal kerstliede ren ten gehore. Vanaf 18.45 uur klinken in de sfeervol aangeklede en extra verwarmde Matthiaskerk de mysterieuze en indringende klanken van de door Els Denissen bespeelde harp. Een kerstman begeleidt de concertgangers naar hun plaatsen. Om klokslag 19.00 uur gaat het concert van start. Voor de realisatie van dit muzikale spektakel tekenen Fanfare Dorps klank o.l.v. Geert Nellen, het Cas- tenrayse Dameskoor en het Kerke lijk Zangkoor o.l.v. Joop Simons, het jeugdkoor Cajeko o.l.v. Ria Maes, het leerlingenorkest o.l.v. Wil Jacobs, harpiste/zangeres Els Denissen en de zangeressen Anne- mie Mennen en Yvonne Philipsen. De entree is gratis. Het Venrays gelegenheidskoor o.l.v. Jac Janssen en bestaande uit leden van Octet-Nog, Harmony en Vocal Enjoyment deed zondag samen met Drumfanfare Jong Nederland Asten mee aan een concours in Heerlen. Het muziek gezelschap nam deel aan een bondsconcours van de KNFM en kwam uit in de eerste divisie, sec tie podium D. Op dit concours speelde de drumfanfare o.l.v. Antoine van Rooy (tevens dirigent MMSK St. Petrus Banden) het ver plichte werk Visions of Our Time van Rob Balfoort. De overige te spelen nummers waren vrije wer ken en bestonden uit Music, Love Changes Everything, Memory en Moment for Morricone. Het gezel schap bestond uit 70 muzikanten uit Asten met een combo, twee zangeressen en een 28 personen tellend gemengd gelegenheids koor uit Venray. Het optreden werd door de jury beoordeeld met 91,63 punten, waarmee een eerste prijs met promotie en een onderscheiding werden behaald. Het juryrapport prees de creatie ve prestatie van solisten, koor, orkest en dirigent. Het resultaat van dit concours betekent voor de drumfanfare dat ze een uitno diging tegemoet kan zien voor het topconcours in het voorjaar. Het gelegenheidskoor bestaat eigen lijk uit een drietal koortjes: Octet- Nog, een barbershop dubbelkwar- tet dat is opgericht in 1986, harmony, een dameskoor uit Oostrum met zo'n 20 leden en Vocal Enjoyment, een kwartet dat elkaar vond in het Venray's Man nenkoor (net als Octet-Nog). Informatie: www.venray.net/vocalenjoyment )p zaterdag 11 en zondag 12 tcember brengt toneelgroep ondel uit Castenray een blij- °P planken. Het stuk eeft als titel 'Broeders bij °nnen, waar zijn we aan INeu jonnen' en is geschreven 2.! 4.30 1.75 r Willem de Groot. 2 20 |>neelgroeP Vondel heeft op 24J imoment een spelersgroep van 2*00 K personen, zes dames en vijf ^n, waarvan er maar liefst vier -j .85 »r de eerste keer op de planken "i .80 lan Vondel beschikt over een 0.95 bekwame groep mensen Q go f het décor tot in het kleinste tail verzorgt. Ook kent de 2.75 Deelgroep nog leden die niet 3.00 'ief spelen maar wel behulp- 6.45 öm zijn waar nodig, bijvoor- ecld als souffleur, als hulp bij on ^nerale voorstelling, bij het 2.90 ien van boodschappen etc. 1 65 2 95 J0nee'8roep Vondel stelt jaar- te een leescommissie samen die 01 tiental stukken uitzoekt. De Ettze wordt mede bepaald door "aantal actieve spelers, dat dan fbeschikking staat. Vervolgens at de commissie deze boekjes waarna de bevindingen fs Dfden doorgesproken. Indien er haar mening een mooi stuk is, wordt dit voorgelegd aan de Bisseur. Deze beoordeelt het en geeft er al of niet zijn aan. Als besloten is welk er gespeeld gaat worden, worden de benodigde boekjes besteld. Dan volgt omstreeks mei/juni een bespreking met rol verdeling. Tevens worden dan de definitieve repetitie-avonden voor het komende seizoen vastgesteld. Men begint met de eerste repeti tie altijd op de eerste maandag na de Casselse kermis. Meestal is dit de eerste maandag van septem ber. Er wordt gestart met een repetitie per week. Vanaf half oktober komt de tweede avond erbij. In totaal zijn het rond de 24 repetities, in een tijdsbestek van 3 a 3.5 maand, alvorens de generale voorstelling plaatsvindt. Bij de generale voorstelling zijn de leer lingen van de bovenbouw van de basisschool aanwezig. Toneel groep Vondel is er erg trost op en er erg mee in haar nopjes dat de basisschool hier elk jaar haar medewerking aan verleent. De regie is dit jaar in handen van Piet Kuijpers uit Castenray. Hij heeft in het verleden ook diverse keren zelf als speler op de planken gestaan. Vorig jaar heeft hij de toneelgroep de reikende hand toegestoken. Toneelgroep Vondel is blij met het feit dat Piet ook dit jaar de regie weer voor zijn reke ning neemt. Een van de unieke dingen bij toneelgroep Vondel is dat de grime ook in handen is van actieve spelers. Er zijn in totaal drie spelers van de toneelgroep die hiervoor cursussen hebben gevolgd. Zij verzorgen jaarlijks de grime en krijgen hierbij assisten tie van een oud-lid. Een korte woordje over de inhoud van het stuk: In een kloos ter hebben enkele zusters te lij den onder het zeer strenge regi me van hun moeder-overste. De zusters proberen hier van alles tegen te doen, doch krijgen tel kens weer de tegenwerking van haar. En dan is er ook nog dat gemene hulpje van moeder-over ste die er ook nog een steentje aan bijdraagt dat alle plannetjes van de zusters in duigen lijken te vallen. Dan komt er bericht van hogerhand dat er door bezuinigin gen een aantal broeders in her klooster zullen worden onderge bracht. De meeste zusters kunnen het goed vinden met de broeders. Moeder-overste verzet zich met heel haar hebben en houden en gaat tot het uiterste om de broe ders weer weg te krijgen en om haar imperium niet als sneeuw voor de zon te zien verdwijnen. Wilt u weten hoe dit afloopt, dan kunt u het beste een kijkje komen nemen in gemeenschaps huis De Wis, Matthiasstraat 2 in Castenray. De uitvoering op zaterdag 11 december begint om 20.00 uur en op zondag 12 december om 19.00 uur. Kaartjes a 5 euro zijn te koop bij café De Koster, Horsterweg 70 in Casten ray, en telefonisch te reserveren via nummer 0478 - 571308. Harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum verzorgt in samenwer king met Harmonie Euterpe uit Venray op zondag 12 december een concert in de schouwburg van Venray. Beide korpsen spelen een gevarieerd programma. Diver se solisten maken hun opwach ting tijdens het concert. Extra bij zonder is het optreden van het klarinetkwartet van het orkest van de kapel van de Koninklijke Luchtmacht. In mei 1998 werd het klarinetkwartet opgericht ter gelegenheid van een orkestreis naar Zwitserland. De klarinettis ten Richard Broeken, Remco van Viersen, Wim Romeijn en Peter Beerkens maakten dit eerste con cert in Zwitserland tot een groot succes. Vele optredens volgden. Twee heel speciale optredens vonden plaats samen met de kapel van de Koninklijke Lucht macht tijdens de Nationale Tap toe Breda. In 2002 speelden zij een zeer virtuoos Frans muziek stuk vanuit een rijdende 'lelijke' eend. Het jaar daarna hadden zij een wel zeer ludieke act met een vliegtuig, waarbij zij als piloot ver kleed met begeleiding van het orkest Airmail Special speelden. Jaarlijks is het kwartet van de par tij op de zogenaamde on the air avond van de luchtmachtkapel. Voor meer informatie:www.klari- netkwartet.nl. Het concert begint om 11.30 uur; de entree is gratis. Ook dit jaar verzorgt de volks muziekgroep Mallemoer weer een sfeervol kerstconcert in het Vier- lingsbeekse Koningskerkje. Op zondagmiddag 12 december tre den de muzikanten op onder de inspirerende titel 'Ik wil voor U een lieke zingen'. Mallemoer speelt en zingt liederen en melo dieën, afkomstig uit Vlaanderen, Nederland, Frankrijk, Ierland en Engeland die betrekking hebben op Kerstmis, Nieuwjaar en Drie koningen. Ook zelfgemaakte lie deren staan op het programma. De volk«>muziekgroep Mallemoer bestaat uit zes personen. Tot het instrumentarium behoren viool, gitaar, bas, diverse fluiten, doedel zak, rietpijp, accordeon, trekhar- monica en slaginstrumenten. Mal lemoer weet een ontspannen en hartverwarmend kerstoptreden te brengen met een volkse sfeer die bij de toehoorders in de smaak valt. Het concert begint om 15.30. Kaarten kosten 6 euro per stuk 5 euro voor Vrienden van het Koningskerkje, kinderen half geld). Reserveren: 0478-632172 of 631401 Zaterdag 4 december staat in café 't Podium een bekende naam uit de regio op het podium: Rattlesnake Shake. Het voorpro gramma wordt verzorgd door Sto- necoldheels. Het programma begint omstreeks 22.00 uur. Sto- necoldheels omschrijft zichzelf als de rockcoverband die ervoor zorgt dat de tent altijd op z'n kop gaat. Naast de rockhits van van daag staan ook de grote namen uit de rockgeschiedenis op hun repertoire. De coverband Rattles nake Shake blijkt een schot in de roos. Met de juiste balans tussen heftig en hitgevoelig, weten de vijf Brabanders elke zaal plat te spelen. Popfestival, jongerensoos, discotheek, stal, boot, feesttent, buurtkroeg of motortreffen, het maakt de beroepsfeestvierders niets uit. Overal gaat het publiek met een overgrote glimlach huis waarts. Want naast de vakkundig gebrachte covers, weet de band net dat ietsje meer te brengen. De set van Rattlesnake Shake kent een mix van klassiekers en actu ele hits terwijl de nummers met de nodige jus worden overgoten. Humor, spelvreugde en energie zijn belangrijke kenmerken van deze muzikale slangenmensen. Op vrijdag 3 december vindt in het Vierlingsbeekse jongerencen trum Gryphus een cabaretvoor stelling plaats van Neveneffecten. In Gryphus speelt het trio zijn nieuwe programma Zinloos Geweldig. Scheire en Jonas Gei- maert zijn echte dubbele neven. (Jonas' moeder is de zus van Lie- vens vader. En Jonas' vader is de broer van Lievens moeder. Het is geen inteelt maar ze doen wel flink alsof.) Derde neef is Koen de Poorter. Hij solliciteerde als neef en werd het derde lid van Neven effecten. Koen is dan wel geen neef maar hij mocht er toch bij, want Koen is een nicht. Het Vlaamse trio brengt absurdisti sche sketches in de beste Britse traditie. Gryphus is geopend vanaf 20.30 uur. Het optreden van Neveneffecten begint om 21.00 uur. Voor deze voorstelling zijn kaarten a 9,00 euro telefonisch te reserveren via (0478) 631802 of 630508. Reserveren via internet is mogelijk via de Gryphus website ww-w.gryphus.nl. Op zondag 5 december wordt het tweede concert in de serie advents- en kerstcon certen in de Mariakapel in Holthees op touw gezet. Het concert bestaat dit jaar uit een recital, die wordt verzorgd door Deirdre Angenent (mezzo-sopraan) en Joep van Geffen (bas-bariton), die alle bei op piano worden begeleid door Heieen Vegter, de vaste begeleidster van Deirdre Angenent. Het concert begint om 15.30 uur. Joep van Geffen heeft meerdere recitals op zijn naam staan; hij zong onder meer als solist mee in de opera Die Zauberflöte van Mozart en in het Requiem van Mozart. Ook treedt hij regelmatig op als solist bij diverse barokcon- certen en bij operaprojecten van stichting Yo en Buffo, operama kers in Utrecht. Pianiste Heieen Vegter studeert eveneens aan het conservatorium van Arnhem, bij Frank van der Laar. Ze is op latere leeftijd met haar conservatoriumstudie begon nen, omdat ze eerst een opleiding journalistiek heeft afgerond. Nu is ze al een paar jaar de vaste bege leidster van Deirdre Angenent. Het programma van dit concert bestaat uit een aantal solistische werken voor mezzosopraan (onder andere een aantal liederen van Schumann) en voor bas-bari ton (onder andere een aantal lie deren uit 'Die Winterreise' van Schubert). Verder verzorgen beide solisten een aantal duetten en wordt in de repertoirekeuze ook nadrukkelijk aandacht besteed aan de kersttijd. De entreeprijs voor dit concert bedraagt 8 euro per persoon, kin deren tot en met 12'jaar betalen 4 euro. Kaarten zijn te bestellen en te reserveren bij de vaste voorver koopadressen in Holthees. mevrouw Ermers, Kapelstraat 3, tel: 0478-636480, en bij de familie Wijenberg, Gildestraat 6, tel: 0478^36390. Kaarten zijn ook te bestellen via de website van de Mariakapel, www.mariakapel.nl De dekenale koorkring Venray houdt in samenwerking met de Nederlandse Sint-Gregoriusvereni- ging van het bisdom Roermond op zondag 12 december een zang middag voor kinderen in de kerk in Ysselsteyn. Deze middag staat in het teken van scratch zingen, dat wil zeggen, samen bekende liederen zingen, maar ook werken aan onbekende liederen, onder leiding van Annie Janssen en Har- rie Spronken. Daarnaast presente ren de deelnemende kinderkoren zichzelf ook nog met enkele liede ren. De deelnemende koren zijn kinderkoor Oostrum, kinderkoor Oirlo. kinderkoor Castenray, de Bandelieren uit Venray en kinder koor Eige Wijsjes uit Ysselsteyn. Maar: alle kinderen die graag zin gen zijn welkom. De zangmiddag vindt plaats onder auspiciën van VNK-Limburg en wordt mede gerealiseerd dankzij de financiële ondersteuning van de provincie Limburg. De middag begint om 13.30 uur. Entree is gratis. Het Jonge Garde Koor uit Oirlo is een enthousiast jongerenkoor bestaande uit dertien meiden in de leeftijd van 15 t/m 30 jaar. De leden komen niet alleen uit Oirlo, maar ook uit Venray, Sevenum, Maashees en Meerlo. Zij staan onder leiding van een professio nele dirigent, Ad Voesten, bij de echte koorkenners uit de regio geen onbekende. Omdat zij wil len voorkomen dat er binnenkort geen jongerenkoor meer is hou den zij op woensdag 8 december een open repetitie. Iedereen die van zingen houdt en zich thuis- voelt bij deze leeftijdsgroep is welkom op 8 december van 19.00-20.00 uur in de kerk in Oirlo. Om mee te zingen, mee te luisteren en eventueel lid te wor den. Op zondagmiddag 5 december is museum De Locht geopend. Een mooie gelegenheid om de interessante expositie "Van baker tot bewaarschool" te bekijken. Deze heeft betrekking op de eer ste levensjaren van kinderen die rond 1900 werden geboren. De omstandigheden rond geboorte en verzorging waren bepaald niet gunstig met als gevolg een grote zuigelingensterfte. Dank zij ver beteringen in de medische zorg de komst van het ziekenfonds, het Groene Kruis en de wijkzusters werden de levenskansen van pas geborenen groter. Hierover en over allerlei andere zaken rond geboorte en zorg voor jonge kin deren worden bezoekers geïnfor meerd. Het museum is geopend op dinsdag, donderdag en zondag van 14.00-17.00 uur (www.delocht.nl). Op zaterdag 4 december vindt in het café van Dingus een hard rockavond plaats met een optre den van de band The Pukes. De Pukes spelen een stevig potje speed rock and roll. The Pukes, een vierkoppige rockband afkom stig uit de regio (Nood-Limburg en Oost-Brabant), heeft al een aar dige naamsbekendheid opge bouwd in deze hoek van het land. Naast een forse portie eigen num mers spelen ze ook het nodige uit het repertoire van onder andere Led Zeppelin, The Damned, The Ramones, Peter Pan Speedrock, ACDC, Turbonegro, Fear en Metallica. voor de rest zal de avond een beetje in de Sinter klaas-setting worden gezet (zou de goede Sint zelf ook nog even binnenwippen?) en zorgen twee van de beste metal-dj's uit de Din- gus-stal voor de verdere muzikale invulling van deze avond. Gezel ligheid en goede muziek gegaran deerd dus. Café open om 19 00 uur, aan vang band 21.00 uur en de entree is 2,50 euro. Boekrecensie in Peel en Maas Het was twee uur voor midder nacht. Boy zat opgekruld in de kist. Zoals gewoonlijk sliepen zijn benen, afgekneld als ze werden in de kleine donkere ruimte die in de buitenkist verborgen zat. Boven hem hoorde hij Valeriaan zijn kunsten vertonen. Voor Boy klonk de stem ver weg en hij pro beerde te berekenen hoe lang het nog duurde. Hij mocht zijn wachtwoord niet missen; dat zou een ramp zijn. Maar Boy wist dat hij zich niet ongerust hoefde te maken. Hij had vaker geprobeerd om het precieze moment te bere kenen, maar hij raakte steeds weer de tel kwijt en bovendien hoefde hij het niet te weten; het wachtwoord was niet mis te ver staan. De dagen tussen kerst en nieuwjaar zijn dode dagen, waarin de geesten vrij spel hebben en de magie zich pal onder de opper vlakte van ons leven roert. In de dode dagen kan veel gebeuren... Marcus Sedgwick werkte tien jaar voor een kinderboekenuitge ver en daarvoor in een boeken winkel. Zijn vorige boek, Zwart Paard, werd genomineerd voor de Guardian Children's Fiction Award en de Carnegie Medal. Het lukt Sedgwick moeiteloos om zijn lezers mee te slepen in een span nend verhaal over een tijd waarin het leven bestond uit overleven. Het boek van de dode dagen is te koop in boekhandel Van den Munckhof in Venray. Prijs: 16.95 euro.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 13