Altijd een schot in Je roos" Spotprijsfinale bij Helderman Sport Sint vraagt reacties! Superactie autodealers Hoe ziet Venray er in 2015 uit? Ledenwerfactie Zonnebloem groot succes Waar gebeurt(d) Bondspeld voor Corrie Rozmanics Luciënne Litjens beste reisbureaumedewerkster ngelo, e zingende npakker Recordopbrengst Zonnebloemloterij Brukske Gespreksgroep dementie Jeugdvendeltoernooi in Overloon Sint in het Wandeling Sinterklaas Stop de nachtmerrie Oud papier I 4 - Pa^' EL EN MAAS Donderdag 25 november 2004 - Pagina 21 Htoekhandel Van den Munckhof i Venray heeft koopzondag 28 wember wel een heel origineel ree om uw cadeautjes voor de Sstdagen op een speciale (nier in te laten pakken, fernand minder dan Angelo, de Kende inpakker is te gast in de Inrayse boekhandel. Angelo left al een behoorlijke staat van lenst als het gaat om zingen, anaf 1991 heeft hij deelgenomen B verscheidene talentenjachten I is zelfs in de halve finale van fa landelijke competitie geëin- Jgd. Daarnaast zingt hij bij aller- 1 gelegenheden, waaronder brui loften van vrienden, tijdens brunches en diner dansants. Het inzingen van een duet met "ishma als inzending voor het •visie Songfestival 2003 is een van zijn hoogtepunten. Daarnaast was hij werkzaam als zingende jober bij Pasta e Basta in Rotterdam .Maar wat was nou zijn (grootste droom? Angelo: 'Meedoen in een musical. Die Rishr Euroi droom kwam ook uit. Ik mocht meedoen aan Joseph and the ama zing technicolor(c) dreamcoat van Andrew Loydd-Webber bij Rijnmond Theater Producties uit Rotterdam. Eindelijk niet alleen, maar in een groep en dat heb ik als één groot feest ervaren. In deze musical speelde ik een hoof drol als De Farao en een bijrol als Simeon, de een na oudste broer van Jozef. Wat ik nog meer zou willen? Met Lighthouse Theaterproducties deze fantasti sche beleving in een groep opnieuw meemaken en meespe len in de musical.Cyrano. Overal mijn grootste passie laten zien en horen: zingen." En wat mogen de klanten van hem verwachten als Angelo, de zingende inpakker. "De naam zegt het al. Ik pak de cadeautjes voor Sinterklaas en eventueel Kerstmis heel feestelijk in en trakteer het publiek daarnaast op een flinke dosis zang. Kom maar gewoon en geniet!" Op zaterdag 27 november komen Sinterklaas en zijn Zwarte Pieten op bezoek in wijkgebouw de Kiosk in de wijk Brukske in Venray. Aanvang 10.15 uur. De kinderen die zich met het formu lier uit de info voor de sinter klaasmiddag hebben opgegeven, ontvangen tijdens de bijeenkomst met Sinterklaas en zijn knechten een verrassing idernemers uit de regio openen hun deuren voor Agri Business Groep Venray Deze week vindt bij Helderman Sport in Venray een fantastische kortingsactie plaats. De halfjaar lijkse Spotprijsfinale week is weer in volle gang. John Verkuijlen van Helderman Sport Venray over de actie: "Maandag hebben duizen den artikelen een zogenaamd spotprijslabel gekregen Alle arti kelen met dit label zullen in de loop van de week steeds goedko per worden. Hoe dit werkt? Op maandag en dinsdag ontvangen alle klanten op deze artikelen 20% korting (op de adviesprijs), op woensdag/donderdag 30% kor ting en op vrijdag en zaterdag 40% korting. Dus hoe langer je wacht, hoe meer korting, maar op is op!" Volgens John Verkuijlen kan de actie de gemoederen van de klant flink bezig houden. "Het leuke is dat de klant twijfelt over de keuze; neem ik het artikel nu al mee of wacht ik tot later met het risico dat het straks is uitver kocht." Zoals gezegd zijn vele arti kelen voorzien van dit label. Sportschoenen, rackets, skates, jacks, t-shirts, vrijetijdskleding en schoenen; uit bijna het gehele assortiment zijn producten in deze actie opgenomen. De Spotprijsfinale is slechts twee maal per jaar en alleen deze week. Zie advertentie elders in de Peel en Maas. Redenen genoeg dus om nu een bezoek te brengen aan Helderman Sport, aan de Grotestraat in Venray. Voor verde re informatie: www.helderman- sport.nl Het Sint Nicolaas Gilde is enke le jaren geleden begonnen met het vernieuwen van de intocht van de Sint en steekt in deze acti viteit heel veel tijd en energie. Vernieuwing enerzijds in de outfit van de Zwarte Pieten en Sinterklaas, maar ook vernieu wing in de 'act' tijdens de intocht. Er worden avonden georgani seerd waarop de Pieten geïnfor meerd en geïnstrueerd worden om daarmee de kwaliteit op een hoger peil te brengen. Daarnaast zijn door het Gilde en zijn vrijwil- lig(st)ers grimecursussen gevolgd. Het sinterklaashuis is geïntrodu ceerd tot vreugde van veel kinde ren. Het Gilde stelt het op prijs om reacties, tips en ideetjes van u te horen waarmee het een volgend jaar weer aan de slag kan. Of zaken die het wellicht over het hoofd ziet of die niet goed uit de verf komen. U kunt uw reacties mailen maja@reisbureauvicever- sa.nl. Of een brief met uw reacties in de brievenbus van het sinter klaashuis deponeren. Op zondag 28 november houdt het Sint Theobaldusgilde het eerste indoor jeugdvendeltoernooi in de Raaijhal aan de Raaijweg. Er wordt gevendeld volgens het reglement van de Noord-Brabantse Federatie van Schuttersgilden. Circa 100 jeugdvendeliers, in leeftijd variërend tussen 8 en 16 jaar uit heel Brabant, komen in actie tijdens het toer nooi. Het evenement begint om 10.30 uur met een muzikaal omlijste officiële opening door kringvoorzitter Odi Bouwmans, waarbij alle deelnemers in gildenuniform compleet met vlag in een cirkel staan opgesteld. Aansluitend aan deze zeer kleurrijke opening zullen de wedstrijden individueel en groepsvendelen beginnen. Men verwacht rond 17.00 uur de prijzen, in de vorm van zilveren schilden, aan de winnaars te kunnen overhandigen. Iedereen is welkom. Gratis kerstshoppen in Londen cadeau! Daarbij krijgt u ook nog Stelt u zich eens voor: u wan- eens 250 tot 1000 euro aan zak- Wedstrijd voor jeugd en jongeren Op maandag 15 november is de trekking gehouden van de jaarlijkse Nationale Zonnebloemloterij. In totaal verkochten de 37.000 Zonnebloemvrijwilligers 1.230.664 loten met een recordopbrengst van 2.461.328 euro. Dat is 150.000 euro meer dan vorig jaar. Met de opbrengst van de loterij financiert de Zonnebloem tal van vakanties, excursies en activitei ten, waaraan jaarlijks tienduizen den mensen met een lichamelijke beperking door ziekte, leeftijd en handicap deelnemen. Op deze manier levert de Zonnebloem een positieve bijdrage aan de kwaliteit van leven van zieken en gehandi capten. De hoofdprijs van Ledenvergadering CDA Op woensdag 1 september wordt in de Schouwburg-Venray een algemene ledenvergadering gehouden van het CDA- Venray.Aanvang: 19.30 uur. Om 20.00 uur verzorgt bestuursvoor zitter Leo Janssen een inleiding met beelden over de organisatie en de financiën van de schouw- burg Vervolgens geeft directeur Anne-Christine Liebrandt een pre sentatie waarin zij dieper zal ingaan op de programmering van de schouwburg. Om 20.30 uur begint een rondleiding, met een kijkje achter de coulissen. Iedereen is van harte welkom, ook niet-leden. Voor de leden zal daarna een korte algemene leden vergadering plaatsvinden. Op maandag 29 november is er weer een bijeenkomst van de gespreksgroep dementie in Wijkcentrum Veltum. Deze gespreksgroep is bedoeld voor partners, familieleden of vrienden van dementerenden. Voor informatie of aanmelding kunt u contact opnemen met Joke Halmans, tel. 0478-583806. PEEL EN MAAS een abonnement waard Luciënne Litjens van World of TUI Reisbureau Venray is de beste reisbureaumedewerkster van de provincie Limburg 2004. De afge lopen weken hebben ruim 169.000 reisbureau medewerkers uit heel Nederland gestreden om de beste uit hun provincie te wor den. In een zo snel mogelijke tijd moesten de deelnemers zeventien vragen foutloos beantwoorden. Luciënne wist binnen 34 seconden alle vragen goed te beantwoorden, en dit leverde haar afgelopen week de titel 'beste reisbureaume dewerkster van de provincie Limburg' op. Haar collega's zijn apetrots op haar, en zullen voor haar duimen als ze de komende weken nog wordt onderworpen aan een praktijktest. Hiermee kan zij zelfs de felbegeerde titel 'reis bureaumedewerker van het jaar' in de wacht slepen. De ledenwerfactie, die de regio- wie Zonnebloemafdeling van 8 m 12 november in Venray heeft gehouden, is een groot succes geworden. Maar liefst 597 men sen sloten zich aan bij de Zonnebloem als ondersteunend 'ld. Dit aantal heeft de stoutste verwachtingen overtroffen. De regionale Zonnebloemafdeling Venray is er trots op dat zoveel Inwoners het werk voor mensen, <|ie door ziekte, handicap of leef- Öjd fysieke beperkingen hebben, financieel ondersteunen. De actie leverde overigens ook 40 nieuwe vrijwilligers op. Zij zijn hard jtodig, omdat de vraag naar huis boek blijft stijgen. Bovendien nebben zich 33 nieuwe gasten Pgemeld. Door het resultaat neeft de regionale 'nnebloemafdeling 7164,00 euro meer financiële armslag. Met dit geld kunnen nog intensiever mensen, die door ziekte of handi cap weinig buitenshuis komen en behoefte hebben aan sociaal con tact, geholpen worden. De regio nale Zonnebloemvoorzitter, Yvonne Baken, is heel dankbaar voor de massale steun. "Ik wil alle nieuwe leden en vrijwilligers heel hartelijk danken voor hun onder steuning van het Zonnebloemwerk. Echt. u doet er heel veel mensen in Venray een groot plezier mee." Voor meer informatie over het Zonnebloemwerk in Venray kan men contact opnemen met mevr. Y. Baken-Hagens, tel. 0478583504 of met mevr. J. Tillemans-van Lieshout, tel: 0478584585. Bezoek ook eens de website: www. zonnebloemnl delt tijdens de decembermaand door Londen. Verlichte straten, prachtige etalages, sfeervolle ver sieringen. u kijkt uw ogen uit. Op het geld hoeft u niet te letten, want u heeft een aardig bedrag op zak. Genoeg om familie, vrienden én natuurlijk uzelf eens lekker te verwennen. En als klap op de vuurpijl wordt uw reisje naar Londen ook nog eens voor u betaald: het vervoer, de over- ocht, een overnachting met ont bijt, alles is gratis! Een droom? Zeker weten van niet! Bij o.a. Autobedrijf Hansen in Venray krijgt u tot 18 december aanstaan de, bij de aanschaf van een auto (minimale aanschafwaarde 7 500 euro) namelijk twee dagen kersts hoppen in de Britse hoofdstad geld mee. Als dat geen verwenne rij is... Maar dat is nog niet alles: bij de aankoop van een auto bij één van de genoemde bedrijven wordt een inruilprijs betaald die minimaal 1500 euro boven de ANWB-koerslijst ligt, wordt een financieringstarief van 5 .9% gebo den én krijgt u hoge korting wan neer u geen auto in te ruilen heeft. Verder krijgt u ook nog eens 6 tot 24 maanden garantie, gratis professioneel advies, een gratis mobiliteitskaaneen 88 punten check en APK en 14 dagen omruilgarantie (met een maximum van 1500 km). Twijfel niet en maak gebruik van deze superactie. U gaat vast en zeker een onvergetelijke kerst tege moet. Stichting De Marke, beheerder van de gemeentebossen van Venray, nodigt u van harte uit uw verhalen te vertellen. Verhalen die te maken hebben met de bos sen en natuurgebieden van Venray. Verhalen die u kent van vroeger en verhalen van vandaag de dag Het is de bedoeling de verzamelde mooie, ludieke, bij zondere, historische en wat-dan- ook verhalen te bundelen in een uitgave, met als voörlopige werk titel: Waar gebeurt(d), verhalen uit de bossen van Venray. Stichting De Marke is zeer benieuwd naar de gebiedseigen verhalen van de bossen van Venray. Het gaat om de geschie denis, de legendes van weleer, maar ook om nieuwe verhalen, die van het heden. Zoals de gebeurtenissen en belevingen van een bosbezoek of tijdens een acti viteit. Het is natuurlijk het leukste als de verhalen met foto's of ande re tastbare herinneringen en documenten kunnen worden aan- geleverd.De uitgave zal een bijdra ge kunnen leveren aan het besef van de betekenissen van de bos sen van Venray. De verhalen kun nen tevens een belangrijke bijdra ge leveren bij de huidige beheersbeslissingen, waar De Marke dageüjks mee te maken heeft. Heeft u verhalen of suggesties en ideeën, neem dan contact op met Gerard de Baaij van Stichting De Marke. Postbus 308, 5800 AH Venray, tel. 0478-515721, fax 0478-513132. Deze maand staat Venray in het teken van de toekomst. Onder het motto 'Venray 2015: blik op de toekomst' heeft de gemeente zes bijeenkomsten belegd om met de burgers van Venray te praten over de toe komst van Venray. Vandaag, donderdag, is de laatste afleve ring. Centraal daarin staat de jeugd van Venray. De bijeen komst begint om 19.30 uur in De Steeg te Leunen. De gemeente wil echter niet alleen met de jeugd praten maar ook tot actie bewegen. Daarom zijn er twee wedstrijden georgani seerd: een tekenwedstrijd voor de groepen 7 en 8 van de basisscho len en een ontwerpwedstrijd voor de scholieren van het voortgezet onderwijs. "Tijdens de bijeenkomsten komen veel zaken ter sprake", vertelt Roel Reijnders van de gemeente Venray. "Hoe willen we dat Venray er in 2015 uitziet? Wat voor stad of dorp willen we zijn? Wat voor mensen wonen er in 2015 in Venray? Waar werken ze, wat doen ze in hun vrije tijd? Tal van vragen waar de gemeente graag een antwoord op heeft. Niet alleen van volwassenen maar ook van de jeugd. De jeugd is immers de toekomst van Venray", aldus Reijnders. Er twee wedstrijden georgani seerd. "Kinderen van groep 7 en 8 van de basisschool kunnen een tekening maken over Venray in 2015. Natuurlijk mag dat ook over een van de dorpen in de gemeen te gaan." De kinderen mohen voor het maken van de tekening allerlei soorten tekenmateriaal gebruiken. De tekening mag niet groter zijn dan A3 (30x42 cm). Kinderen kunnen de tekening inleveren voor 15 december bij de gemeente Venray, postbus 500, 5800 AM Venray. Voor de tien mooiste tekeningen zijn prij zen beschikbaar. De meest cre atieve inzending wint een Gameboy. Voor de leerlingen van het voortgezet onderwijs (12-17 jaar) is een ontwerpwedstrijd op touw gezet. "De jongeren kunnen op diverse manieren laten zien hoe Venray er in 2015 moet uitzien. Dat kan door het schrijven van een brief aan een vriend/of vriendin waarin de verschillen tussen nu en 2015 beschreven worden. Maar de jongeren mogen ook een powerpointpresentatie maken of een wervende webpagi na. Kortom, creatieve jongeren kunnen vooruit". Ook voor deze wedstrijd geldt dat de inzending sluit op 15 december. Inzenden kan via het Raaylandcollege of via de gemeen te Venray, Postbus 500, t.a.v. Lianne van Klaveren, 5800 AM Venray. Het inzenden van de web pagina of powerpointpresentatie kan het beste op cd. De vier meest creatieve jongeren winnen een rondvlucht boven Venray. De jongeren zijn ook vanavond wel kom om 19.30 uur in De Steeg te Leunen. Het thema van deze avond luidt: 'Venray prikkelt jon geren'. precisie moet worden bewaakt. De daarbij behorende investerin gen in automatisering en installa ties zijn erg hoog en maken Walkro tot een moderne produc tielocatie. Deze Nederlandse Walkro-vestiging produceert wekelijks 5.500 ton champignon mest. In Duitsland en België staan nog eens twee vergelijkbare pro ductielocaties. De drie samen realiseren een jaaromzet van 50 miljoen euro met 175 medewer kers. Het aantal champignonkwe kerijen daalde sterk de afgelopen jaren tot een aantal van 400. De kweekoppervlaktes per bedrijf namen echter sterk toe. Hierdoor is de afzet van Walkro de laatste jaren toch gestaag gegroeid. De Agri Business Groep gaat de komende jaren verder op de inge slagen weg. De vereniging heeft leden in alle bedrijfstakken: trans port, diervoederindustrie, bouw, veterinaire zorg en dienstverle- Dr.ir. Eric Houben, algemeen directeur van Walkro, leidt de leden van de Agri Business- Groep Venray rond over het bedrijfsterrein in Blitterswijck. ning "Dat is lekker gevarieerd", licht secretaris Herman Rutten toe. "Dat maakt onze bijeenkom sten ook zo levendig. Je merkt dat ondernemers geïnspireerd wor den door de presentaties bij de bedrijfsbezoeken. Soms komen daar zelfs samenwerkingen uit voort. Leuk om te zien als dat soort initiatieven ontstaan binnen je vereniging. De Agri Business Groep bestaat nu zeven jaar. De afgelopen jaren bezochten de leden onder andere: Vliegveld Niederrhein, Nestlé, Frans Maas Logistics, Maessen, Flextronics, Herbalife, Geelen Beton, Walkro, Nijsen/Granico, Inalfa, Oerlemans Foods en Heveco. 15.000 is gevallen in de regio Hollands Noorden, in de kop van Noord-Holland. Elke lotenkoper kan via www.zonnebloem.nl direct zien of hij prijs heeft. Ook kunnen de lotenkopers bellen met het nummer (0900) - 0633 of de uitslag via Teletekst pagina 558 (Nederland 1,2, 3) bekijken. De Nationale Zonnebloemloterij 2004 is goedgekeurd door de Staatssecretaris van Justitie (L. 0.690/0086/001. 04). activiteiten van de Agri Groep Venray e.o. erg in trek bij haar leden, bleek onlangs weer toen ondernemersvereniging bedrijfsbezoek bij Walkro Blitterswijck op het pro- had gezet. 46 gaven acte de Een opkomstper- van bijna 90%. Jan voorzitter van de Agri Groep Venray, maakt :im van deze succes- graag openbaar, dernemers besteden hun graag nuttig. Daarom pre- we onze leden een programma. Een kijkje in keuken bij een collega- is altijd een schot roos." jaar biedt de haar leden aan. Eén bedrijf binnen haar eigen sector, de agribusiness. En de tweede keer in een bedrijf van daarbuiten. Met deze bedrijfsex- cursie wordt het middagprogram ma op een leerzame manier inge vuld. Voor de maaltijd wordt doorgaans een uurtje uitgetrok ken. 's Avonds staat er traditiege trouw een inleiding of discussie op het programma met sprekers uit alle geledingen. De onderwer pen variëren van 'reconstructie tot reclame'. Het bezoek aan Walkro was voor velen weer een echte 'eye- opener'Kees van der Kroon (algemeen directeur) en Eric Houben (adjunct -directeur) ont vingen de grote groep geïnteres seerden en presenteerden hun bedrijf, de kerncijfers en hun visie. Het lijkt allemaal zo eenvou dig. Je 'krijgt' paardenmest, maakt daarvan champignonmest en dat verkoop je. Maar een rondgang over het bedrijfscomplex leert dat het productieproces met uiterste Prijswinnaars worden verzocht het winnende lot te zenden aan Nationale Vereniging de Zonnebloem, t.a.v. de loterij, Postbus 2100,4800 CC Breda met vermelding van het giro- of bank nummer waarop de geldprijs gestort kan worden. Op zondag 28 november houdt wandelvereniging de Natuur vrienden haar St. Nicolaas- wandel tocht. De starttijden en afstanden zijn: 20 en 15 km van 09.00 tot 12.00 uur; 10 en 5 km van 09 00 tot 14.00 uur. Om 13 30 uur begint St. Nicolaas met een hele boel Zwarte Pieten aan een wan deltocht van 5 km. De startplaats is bij Zaal 't Anker in Merselo, tel. 546217. Het inschrijfgeld bedraagt 2.50 euro met medaille en specu laas of 1,70 euro zonder medaille met speculaas. Info tel: 0478- 546496 of 586556. jaarlijkse Ceciliaviering de gouden bondspeld en de daarbij behoren de oorkonde van de Koninklijke bond voor Zang- en Oratoriumverenigingen Nederland (KBZON) uitgereikt. Dit ter gelegenheid van haar zilve- 'Terwijl u sliep, werden in Darfur (Soedan) tientallen men sen gedood. Stop deze nachtmer rie!' Met deze woorden, gericht aan de president van Soedan, startte Amnesty International een actie ter bescherming van de bur gers van Darfur. Amnesty wil met de actie zeker 75.000 handteke ningen ophalen. U kimt de petitie tekenen op zaterdag 27 novem ber in supermarkt Edah in Venray of online op www.amnesty.nl deze 25 jaar heeft zij bij het koor vele veranderingen meegemaakt maar nog steeds zingt Corrie met erg veel plezier en hoopt in 2007, samen met haar medekoorleden, het 50-jarig bestaan van Venrode te kunnen vieren. Vrijdag 26 november wordt er door leden van DOS Venray wederom het oud papier opge haald in de wijk Veltum. Aanvang 13-30 uur Op vrijdag 25 novem ber haalt de Stichting het Heil der Zieken het oud papier op in de wijk Het Desselke. dus ook de flat de Hoge Beek. Op woensdag 1 december halen ze het oud papier op in de wijk Vredeskerk, alsook De Gouden Leeuw. Beide keren beginnen ze om 18.00 uur.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 21