lannen, Hello Dolly in Ruth Kunst Cultuur Jubilarissen Euterpe Het verwende nest Barbara Berden litvoering (unsten- entrum lilde op concours Praktijk voor Mondhygiëne Osdorp Posse Arthur Bernard Raedts Rioolservice Terror Impact Toneel Oirato Party Adventsconcert Jong talent Powerrock Drum en bass in Veltum Doe mee met het Literair Café - Pad EN MAAS Donderdag 25 november 2004 - Pagina 15 gramma Schouwburg Venray a Zwarte Pieten-actie met t kortingen op alle nog [t uitverkochte voorstellin- j mannendans, musical, iel en theaterconcert. In plaatste weken van 2004 Schouwburg Venray nog tie keren flink uit tciaal voor de feestmaand jt Schouwburg Venray fikse ïgen, alleen op koopzondag rcmber Van 12.00 tot 17.00 iontmoet u de schouwburg- jen ook in het winkelcentrum |rVenray. De Zwarte Pieten zul- |u uitnodigen voor het Rad van puur. Kom tussen 12.00 - I uur naar de kassa van |uwburg Venray. Draai en jptastische kortingen op alle j uitverkochte voorstellin- Wellicht een idee voor uw inkopen voor de december- I. Verras uzelf of uw relaties fen theatervoorstelling. tstische theatershow: A Sgood mendancin'. Lekker palleen maar vijftien mannen, dag 26 november, aanvang 1 uur. Vijftien mannelijke sers met gebeeldhouwde tor nen bokshandschoenen nemen ir met flinke uppercuts onder nden Het 'sparren' vloeit over leen viriele mannendans. de lij- Jnglimmen van zweet, verbeten lichten. Als het geluid van pul- Jrende heartbeats overgaat in jueens meezinger 'We Will Rock is het rein en klaar: het iibliek wordt in de dansshow A wgood men... dancin' onderge- I ïmpeld in een broeierige toster- I isoep! Eindelijk eens alle schijn- erpers op de mannelijke danser, jn veelzijdigheid en, vooral zijn letische begaafdheid. Dat was ai de Amerikaanse danser en wreograaf Jeff Amsden voor ogen stond toen hij in 2000 audi ties hield voor zijn dansshow A few good men... dancin'. 'Vroeger deed ik veel aan sport', vertelt Amsden vanuit New York, 'en in Amerika stel je dan iets voor. Toen ik ging dansen, zei men: 'Nu ben je geen atleet meer'. Terwijl dansen het meest atletische is wat ik ooit heb gedaan!' Amsden, die optrad in Broadwavmusicals en popconcerten en als choreograaf scoorde met zijn choreografie voor de Greasel-productie van de Paper Mill Playhouse, vond het tijd dat de man in de dans eens de erkenning kreeg waarop hij recht had. A few good men... dancin' barst van de viriele energie, met jazz, hiphop, latin, acrobatiek, moderne en klassieke dans in swingende groepsdansen en solo's. ,li9litltU r De musicalklassieker Hello Dolly, zaterdag 27 november, 20.00 uur met onder anderen Wil- leke Alberti, Jos Brink en Jamai Willeke Alberti viert haar veertig jarig jubileum en zestigste verjaar dag in de musical Hello Dolly! Zij heeft aan haar zijde niemand min der dan Jos Brink en Nederlands eerste Idol. Jamai. Willeke Alberti vertolkt de rol van Dolly Levi. Ze is een uitgekookte koppelaarster die zich vooral in hogere kringen begeeft. Ze voelt zich als een vis in het water binnen de high socie ty, maar vergeet haar opdracht als ze zelf haar oog laat vallen op een rijke alleenstaande man (J°s Brink). Dat lot uit de loterij wil ze voor zichzelf houden. Ze doet er werkelijk alles aan om haar liefde kenbaar te maken en dat gaat gepaard met een fikse dosis humor. De musicalklassieker Hello Dolly! werd drieduizend keer op Broadway gespeeld en verfilmd met Barbra Streisand en Walter Matthau in de hoofdrollen. De titelsong is in de vertolking van Louis Armstrong een evergreen geworden. Hello Dolly! is een smaakvolle productie, een prach tig decor en kostuums, een heus showballet en groots opgezette scènes die je bijblijven. Niet voor niets wordt Hello Dolly! nog steeds in tal van landen over de hele wereld gespeeld. Deze groots opgezette show telt 35 medewerkers en wordt voor het eerst in Nederland geprodu- ceerd.Voor meer informatie: www.wentertainment.nl Toneelklassieker 'Tramlijn Begeerte' van Het Vervolg. Dins dag 30 november, 20.00 uur. Wereldberoemde klassieker Tram lijn Begeerte (A- Streetcar named ^etfttJitïtMeflebMfd verhaal over de grote dromen van kleine mensen van de Amerikaan se auteur Tennessee Williams. Met de tram. die naar eindpunt 'Begeerte' rijdt, arriveert Blanche DuBois bij haar zus Stella en diens man Stanley, een Poolse immi grant. Ondanks dure kleren en dito gedrag is Blanche aan lager wal geraakt. Binnen de kortste keren barst het kleine apparte ment uit zijn voegen van onderlin ge spanningen en onderdrukte verlangens. Een genadeloze con frontatie is onvermijdelijk. Léon van der Sanden regisseert Tramlijn Begeerte (1947) in een eigen, nieuwe bewerking en vert aling. Gespeeld door Marie-Chris- tine de Both en momenteel ver vangen door Harriet Stroet (Blanche), Gitta Fleuren (Stella), Hans Trentelman (Stanley) en Hans van Leipsig (Mitch). Theaterconcert Ruth Jacott Willeke Alberti, Jos Brink en Jamai in Hello Dolly (Foto: Roy Bensker) Live, donderdag 2 december, 20.00 uur. Wegens groot succes verlengd. Op veler verzoek toert Ruth Jacott in de maanden okto ber, november, december van dit jaar en januari en februari van het volgende jaar weer met haar semi- akoestische concerten. In maart 2004 verschijnt er een dubbelal- bum met daarop haar grootste hits. Bij dit album zal ook een DVD geleverd worden waarop alle hoogtepunten staan van de show die Ruth in 2000 in Konink lijk Theater Carré gaf. Kenmer kend voor Ruth is haar karakteris tieke stem; warm, ijzersterk, perfect verstaanbaar en vol emo tie, smart, twijfel, liefde of lust. Ruth weet deze gevoelens feilloos zegt: 'Mijn vak is een spel. Zingen is in feite acteren met je stem. je vertelt als het ware een verhaal'. In dit unieke semi-akoestische optreden staat muziek in al haar facetten centraal. Naast het reper toire van Tastbaar zal zij ook haar grootste hits spelen. Kortom u kunt rekenen op een sfeervolle avond vol muzikaliteit, 'een intie me avond met Ruth Jacott'. De carrière van de in Paramaribo geboren Ruth Jacott begon in 1986. Na hoofdrollen in Cats en A Night at the Cotton Club is zij niet meer weg te denken uit de Neder landse showbusiness. Ze werd een gevierd platenartieste na het Eurovisie Songfestival in 1993 Hits volgen elkaar in een hoog tempo op. Vrede, Blijf bij mij, Ik ga door. Ik kan echt zonder jou en natuurlijk Leun op mij zijn slechts voorbeelden van nummers waar mee zij een hoge notering in de nationale hitlijsten behaalde In de aula van het Kunstencen- nim Jerusalem vindt vrijdag 26 ovember een uitvoering plaats. anaf 19.30 tot 20.30 uur zetten schillende leerlingen slagwerk, ixofoon, piano, klarinet, gitaar n blokfluit hun beste beentje oor. ledereen kan deze openbare 1 oorspeelavond bezoeken. Het «nstencentrum is gevestigd op t Heuvelstraat 4 in Venray. Infor- itie is te verkrijgen op de 0478 '5320 of www.kunstencentrum- i rusalem nl. Toegang gratis. Op zaterdag 27 november 2004 neemt fanfare OL Vrouwe Gilde M lolthees - Smakt deel aan een oncertwedstrijd, die op touw Wordt gezet door de Brabantse i- Bond van Muziekverenigingen in theater De Schalm in Veldho- ven. Om 10.45 uur brengt de fan- 'we. onder leiding van dirigent 'jj Ron Arets, als tweede korps de 'oziekstukken ten gehore. Na de I «oordeling en uitslag door de Ny eindigt het uitstapje in het 'mshuis in Smakt. De fanfare Nit momenteel in de vijfde I peel en maas t abonnement waard VANAF NOVEMBER 2004 •Tanden bleken •Tandsteen verwijderen Ontstoken tandvlees behandeling Regelmatige controle Voorlichting Verkoop van diverse mondverzorging producten Patersstraat 16 Venray 0478-514468 U kunt zich nog aanmelden als patiënt Op zaterdag 27 november staat de band Osdorp Posse in de zaal van de Jera'70 in Ysselsteyn. Osdorp Posse is inmiddels een oude bekende van de Jera '70, de laatste keer verzorgden de muzikanten een optreden op Jera On Air 2003. Met htm nieuwste album 'Tegenstrijd' laten de bandleden horen dat ze nog lang niet klaar zijn met het maken van muziek. De kernrapper van Osdorp Posse, Def P, kent natuurlijk iedereen. Def P heeft zich inmiddels ontwikkeld tot een veelzijdig artiest. Je kimt het zo gek niet bedenken of hij doet het, zo heeft hij ook verschillende muzikale projecten. Zoals Sprooksprekers. Def P the Beatbusters en natuurlijk De Onderhonden. De Onderhonden is een Nederlandstalige hiphop- groep die in 1997 is opgericht door Ramp Records, het label van de Osdorp Posse De rappers zijn: Def P (Osdorp Posse), Casto (Plutonium), Oscar X(solo), Quinte (ABN) en Das (Gekste NUA). Entree: 7,50 euro, zaal open 20.00 uur. Voor meer informatie: tel. 0478-541613. Kunstschilder Arthur Bernard exposeert vanaf zondag 28 november in kunstgalerie Irok in Horst. Er zijn van hem werken te zien samen met kunstwerken van Jos van Beek (abstract/figuratief acryl schilderijen), Frank Biemans (bijzondere glaskunst) en Alexan der Daniloff (figuratieve olieverf schilderijen uit Italië). Een prach tige afwisselende expositie die zeker de moeite waard is om te bezichtigen. De Belgische kunste naar Arthur Bernard beweegt zich met zijn schilderijen op bekend gebied: in de lijn van het abstract expressionisme is het doek drager van vormen en kleuren die emo ties en sferen oproepen. Vanuit enkele vlekken groeit steeds een dynamische compositie, die zich ontwikkelt tot een gepassioneer de wereld, een waterval van genu anceerd opgebrachte verf. De opening is zondag 28 november van 13.00-17.00 uur en de exposi tie duurt tot 8 januari 2005. Rioleringsproblemen? Wij lossen het voor u op! Ontstoppingen Camera inspecties Bestaand riool aanpassen Nieuwe riool aansluiten Raedts Rioolservice Oostrum Tel.: 0478- 581469 Dingus Dance Department houdt een Terror Impact Party op zaterdag 27 november. Bij 'terror' hebben ze het over de donkerste en hardste stroming binnen de housemuziek. Qua soort dancemuziek is 'ter ror' een extreme versie van hard core, wat wil zeggen dat de hard core op haar hardste en ruwste vorm - dus ongepolijst - wordt neergezet in een veel sneller ritme. Terror is op zichzelf weer onder te verdelen in meerdere stijlen zoals; darkcore, industrial, breakcore en speedcore. Al deze stijlen zullen tijdens dit festijn aan bod komen. Terror Inpact nr 1 wordt al direct een special plus edition. Als special guest is dj Akira (Hong Kong Violence) te gast. één van de meest gerespec teerde en bekendste 'terror'- dj's/producers die er op aarde rondlopen. Zaal open om 21.00 uur. Het traditionele jaarlijkse adventsconcert van het Har monie Orkest Noord-Limburg vindt dit jaar plaats op zondag 28 november, om 15.00 uur in de Norbertuskerk aan de Gebr. Van Doornelaan in Horst. Er zijn optredens van de Gemengde Zangvereniging Con Brio uit Broekhuizen/vorst o.l.v. Sjraar Klaassens, Zij brengen stuk ken ten gehore als The Promise van Tom Fetke, Advent Prayer van P. van Liebergen, Advent Blessing van R. Summers, Ose Shalom van John Leavitt en The Redeemer will come van David Angerman. Het HONL o.l.v. Sjef Klinkers brengt werken als het Allegretto uit de 7e symfonie van Beetho ven, Judex, Trumpet Voluntary, en het Largo uit de 5e symfonie van Dvorak. Marjolein Kuenen neemt de sopraansolo voor haar ClOVQr rekening in het Largo van Handel, begeleid door het orkest. Koor en orkest samen tekenen voor Fin- landia van Sibelius alsook voor het bekende werk Cantique de Noël waarin Theo van Kollenburg dé -/tenorsolo veraorgk od» i i v Jong talent krijgt opnieuw een kans in de zaal van De Evenaar op zondag 28 november. Petra en band: Petra Janssen treedt voor het eerst op in deze samenstel ling. Ze speelt eigen nummers aangevuld met covers van onder andere Joan Osborne en The Beat les. Ze wordt bijgestaan door Yvonne (zang), Pieter (drums), Fred (bas), Tim (gitaar) en Ruud (keyboards). Etan is geen vreem de in De Evenaar, hij speelde al eens solo en met Wioon. Hij speelt voornamelijk eigen werk. Hij wordt bijgestaan door Hanny (bas en zang), Monique (key boards) Zoe (viool) en Petra (gitaar, zang). Fuse is in septem ber dit jaar opgericht door Etan. Ze spelen hun eerste eigen num mer Fuse is: Etan (zang, gitaar), Bram (gitaar), Monique (key boards), Zoe (zang, viool), Jop (bas) en Tom (drums). Sandy treedt samen op met Jeroen (gitaar). Ze zitten samen in de band Mindbender. Ze spelen eigen nummers en enkele covers. Sandy won vorig jaar de Limburg se Talentenjacht in Tegelen. De talentenjacht begint om 18.00 uur en de entree is vrij. Zondag 28 november speelt toneelvereninging Oirato het stuk Gewoon te Gek in de schouw burg in Venray. De voorstelling begint om 20.00 uur. Het stuk gaat over een huis in de 'Van Speyckstraat' dat is bestempeld tot project voor opvang en bege leiding van ex-psychiatrische patiënten, oftewel, 'ex-gekken' zoals zij zichzelf noemen. Buren, begeleiding en gemeentebestuur hebben daar elk zo hun eigen mening over. En dan blijkt langza merhand dat het woordje gek een nogal rekbaar begrip is. Want wie is dat nou eigenlijk en wie niet? Op deze vraag wordt misschien wel een antwoord gegeven op een van de volgende avonden. In elk geval is het een toneelstuk wat zeker de moeite waard is om te zien. Gewoon te Gek is een blij spel van schrijver Ton Davids. Het toneelstuk staat onder leiding van regisseuse Jolanda Dijkema. Meer info op website: http://mem- bers.home.nl/hebing.vullings/oira to/ Op zondag 28 november vindt in jongerencentrum Gryphus in Vierlingsbeek een concert plaats van Bullseye-Powerrock. In het voorprogramma speelt de regio nale band The Pukes. Bullseye- Powerrock is een Brabantse band die sinds een jaar of vier flink aan de weg timmert met haar 'heavy stonerrock vol power'. Denk daar bij aan vakbroeders als Monster Magnet, Black Label Society, Soundgarden en Five Horse Johns on. Bullseye-Powerrock geeft op geheel eigen wijze een draai aan de rockmuziek, vet en origineel, en staat garant voor een overdon derende show met een gitaar sound die ongeëvenaard is. Gryp hus is geopend vanaf 17.00 uur. De entree bedraagt 3,50 euro. Zaterdag 27 november omst reeks 22.00 uur staat de rockco- verformatie Clover in café 't Podi um. De uit Venray en omstreken lastige band behpe^ejgepljjl^. introductie meë^iri aere'gló7" In nagenoeg alle dorpen en podia in de regio is Clover reeds te gast geweest, echter in 't Podium had den zij nog nooit eerder gespeeld. Clover brengt populaire rockco- vers op een kwalitatief hoogwaar dige manier over op het publiek De routine van de band en het enthousiasme dat ze hebben zorgt ervoor dat het publiek krijgt wat het mag verwachten. Een avondje goede rockmuziek. Meer informa tie over dit optreden of andere optredens is te vinden op www.podiumvenray.nl onder de kop agenda. Zaterdag 27 november vindt in wijkcentrum Veltum een drum en bassavond plaats. De avond wordt georganiseerd door enkele jonge ren uit de wijk in samenwerking met de wijkvereniging. De optre dende artiesten/dj's zijn: Jimmy Firefunckbreaksquad, Torture. Brutal en tenslotte Nimbus Catar- acta. De liveacts beginnen om 21.00 uur en de zaal is open van 20.00-1.00 uur. De avond is vrij toegankelijk voor de jeugd vanaf 16 jaar. Tijdens de Ceciliaviering op zaterdagavond heeft harmonie Euterpe haar jubilarissen in de bloemetjes gezet. Henk de Wijs en Eddy en Frits Lucassen vierden hun 40-jarig muzikantenjubileum. Alex van de Waeter herdacht het feit, dat hij al een halve eeuw is toegewijd aan de blaasmuziek. Jos van Nuenen van de Limburgse Bond van Muziekgezelschappen speldde de onderscheidingen op. Euterpe kreeg ook een nieuwe tamboermaitre. Frits Lucassen, de huidige tamboermaitre, wordt opgevolgd door zijn dochter. De maand november brengt de volgende opgave: Niet alleen in bet holst van de nacht van het jaar, iedere dag van het jaar heeft het licht het kond. "Wie is de auteur van bovenstaande versregels en uit welk gedicht zijn ze afkomstig?" Antwoorden op deze twee vragen kunt u insturen naar het secretariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 1 5801 RR Venray, tot vrijdag 24 december a.s. Elke laatste donderdag van de maand verschijnt er een nieuwe opgave. Poëzieliefhebbers doet uw best! Er zijn steeds 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de goede titel van het gedicht. Iedereen die de oplossing weet, spoort het Literair Café aan in te zenden Immers behalve voor de jaarwedstrijd, wordt er voor mensen die wel eens een of twee keer een fragment herkennen, aan het einde van het jaar een prijs verloot! De stand is bij het ingaan van de laatste ronde van dit jaar. Op de eer ste plaats de heer J. Craghs 90 punten. De heer G. Keijzers heeft 80 punten; mevr. L. Colsen 60 punten; mevr. R. van Daal staat nu op 40 punten en mevr. L. Geurts scoorde tot nu toe 20 punten. Het fragment van de vorige maand kwam uit een wat ouder gedicht. Het werd geschreven door A C W Staring (19e eeuw) en ademt de sfeer van de romantiek. De inhoud spreekt voor zich. De gelieven vin den elkaar onder het wilgenlover Herdenking Wij schuilden onder dropplend lover, Gedoken aan de plas De zivaluw glipte 't weivlak over, En speelde om 't zilvren gras; Een koeltje blies, met geur beladn Het leven door de ivilgenbladn. 't Werd stiller; 't groen liet af van droppen; Geen vogel zwietf meer om; De dauw trok langs de heuveltoppen Waar achter 't westen glom; Daar zong de Mei zijn avendlied! Wij hoorden en wij spraken niet. Ik zag haar aanen, diep bewogen, Smolt ziel met ziel in een. O toverblik dier minlijke ogen, Wierflonkrihg op mij scheen! f) &&4t$eb'sj&l van dien mond. Wiens adem de eerste kus verslond! Ons dekte vreedzaam wilgenlover; De scheemring was voorbij; Het duister toog de velden over; En dralend rezen wij. Leef lang in blij herdenken voort, Gewijde stond! geheiligd oord! A.C.W. Staring Een ochtend in het teken van Kerstmis in samenwerking van het Lite rair café met Mallemoer op 19-i2-'04 besluit het jaar 2004. Met de uit reiking van de Raadselige Rozen voor proza en poëzie op 23-1-'05 zijn we dan al weer in 2005 aangekomen. Dit seizoen verwacht het literair Café Librisprijswinnaar Abdélkader Benali nog op zondag 13 maart en Joost Zwagerman op zondag 22 mei 2005. Op zaterdag 5 maart 2005 kunt u genieten van de theatervoor stelling "Max Havelaar" met aansluitend in samenwerking met schouw burg en bibliotheek een boekenbal! Wie ook donateur wil worden van het Literair Café Venrav-regio -tegen betaling van een minimale bijdrage van 16.00 euro per jaar- kan con tact opnemen met het secretariaat. Daarmee steunt hij de activiteiten van net Venrayse Literair Café. Hij krijgt het programma thuisgestuurd en bovendien ontvangt hij reductie op de entreekosten van de bijeen komsten. En dat is beslist de moeite waard! Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Literair Café kunt u verkrijgen bij het secretariaat: Rochusstraat 1, 5801 RR Venray, tel. 0478-582948 maar ook op de aantrekkelijke website: www.literair-cafe-venray.nl Boekrecensie in Peel en Maas 'Het verwende nest' is de naam van het grachtenpand dat vier fïetsvriendinnen, bekend uit 'Zadelpijn en ander damesleed', verbouwen en betrekken. Het lijkt een stel elitaire verwende vrouwen, maar ze hebben naast hun gezin altijd gewerkt. Ze zijn van een generatie die alles wil, maar tegelijkertijd ook veel van zichzelf eist. In een vlotte, eigentijdse stijl beschrijft het schrijversduo Liza van Sambeek hoe de verbouwing ingrijpt in het dagelijks leven van de vrouwen in dit meisjeshuis. Tussen gruis en drilboren, instor tende plafonds en zonnepanelen spelen zich vele hilarische en dra matische bestanden af. Elke vrijdagavond is er de pyja maparty waarop meisjes van vijf tig elkaar, de buren, de maat schappij. hun exen en hun liefdesperikelen op de korrel nemen. Ze zijn egocentrisch en I sociaal, brutaal en onzeker, geil en afstandelijk, jaloers en ruimhar tig, maar ze zijn allemaal sportief, ambitieus, zelfstandig, stoer en lief. Ze zijn vriendinnen. Het boek, een uitgave van uitge verij Prometheus, is te koop in boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 18.95 euro.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 15