i/enray trekt Heen arme industrie aan' aterschap start tweede fase an project Oostrumsche beek 'Er stond twee centimeter water onder mijn bed' Nelipak pakt uit Onderzoek klanttevredenheid dienstverlening 'olitie onderzoekt inbraak BEZORGEN? ZONDAG 10.18-11.SS 15%«RM6£ WKUMTMB GEOPEND 11.W-UL» 10% VROEGE VOGEIKQRTING CORNIEIXO safety d m my® Agressieve hond Niets! MAAS Donderdag 25 november 2004 - Pagina 11 pak-directeur: "Met dozenschuivers haal je geen innovatie binnen" iray nl ema: Venray is kennisin- ef. Locatie: Raayland arepro «e Presentatie: Han van ïdriks, Meer. Bezoekers: 35. drijver. 01 3311 tafel: Lei Heldens ïgen n houder Middelen), Trudy ülegen (plaatsvervangend cteur Knowhouse), Frank ebreid ssen (directeur Nelipak), daarop >eth Swinkels (beleidsme- erker gemeente Venray) ,oek de Veen (lid directie 'land College). ank Nelissen, directeur Nelipak, gooide maandag muppel in het hoender- De bedrijven die Venray aatste jaren binnenhaalt arm en stellen innovatief dig of niets voor. Nelissen int de talrijke logistieke rijven 'dozenschuivers'. glijden af met bedrijven alleen assembleren wat rs wordt uitgevonden. Ze ngen geen ontwikkeling of ifdkantoor met zich mee. zijn arme bedrijven waar- iwe nooit rijk worden." dissen haalt het oer-Venrayse rijf Inalfa als lichtend voor- |d aan. "Dat is een hoge uit- dering. Inalfa heeft wél zijn hoofdkantoor en ontwikkelingsaf deling in Venray staan. Dit is een van de weinige plekken waar technisch geschoolde mensen leuke en innovatieve dingen kun nen doen." De vijfde themabijeenkomst, gehouden in het Raayland College, draaide om kennis en innovatie in Venray. En daarmee is het niet goed gesteld. Middelbare en hogere beroepsop leidingen ontbreken evenals wetenschappelijk onderwijs. En er zijn onvoldoende hoogwaardi ge werkplekken waardoor hoger personeel niet aan Venray gebon den wordt. Wethouder Heidens hield daarentegen een pleidooi voor Venray. Volgens hem biedt de gemeente een uitstekend voor zieningenniveau en veel ruimte, rust en groen om aantrekkelijk te zijn voor innovatieve bedrijven en hun medewerkers. "De bedrijven letten steeds meer op de ligging en de omgevirg. Venray heeft een aantrekkelijk vestigingsklimaat Dat is een cruciale factor voor nieuwe bedrijven", meent Heidens. Gijs Frencken, woordvoerder van de denktank, zou graag een hoger kaliber opleidingen naar Venray halen. Al was het alleen maar om de jongeren te binden die nu na het Raayland College uitzwerven over plaatsen als Nijmegen, Eindhoven of Maastricht. Frans van der Kruijf. manager van Flextronics International, beweert dat de dozenschuivers steeds slimmer worden. "De logis tiek is bezig met een inhaalslag. Het hoogwaardige assemblage- werk houden we hier. Laag opge leid personeel hebben we hier bijna niet meer. Dat komt vooral uit Duitsland." Een woordvoerder van lucht machtbasis De Peel ziet graag een nauwere samenwerking met Venrayse bedrijven. "We zien er heel weinig van. Terwijl er bij ons geregeld hoog opgeleide techneu ten afzwaaien. Na zes of tien jaar bij defensie kunnen zo aan de slag in het bedrijfsleven. Alleen biedt Venray te weinig mogelijkheden." Ook wil De Peel in contact komen met Venrayse bedrijven op het gebied van innovatie en complexe technieken. Daarvoor wordt nu een beroep gedaan op TNO. "Het materieel en de instru menten onderhouden kunnen we zelf wel. Maar het ontwikkelen en innovatief denken is veel lastiger. Daarvoor zoeken we lokale samenwerking." Het werd maandag ook duide lijk dat de bedrijven in Venray nauwelijks van elkaar weten wat ze allemaal te bieden hebben. De oprichting van een kennisplat form zou daarom een goede zaak zijn. Vanuit de landbouwhoek klonk door dat de agrarische sec tor wel degelijk over innovatieve kracht beschikt. Knowhouse is een nieuw bedrijf dat hierop inspeelt. Trudy van Megen haalde als voorbeeld de oprichting van een bedrijvencluster aan. "Het is een cluster van vijf bedrijven dichtbij elkaar. Ze maken gebruik van eikaars energie en afval. Zie het als een moderne vorm van het oude gemengde bedrijf. De mest van varkens kan dienen als com post voor champignons of als energiebron. Terwijl de voetjes van champignons gebruikt wor den als varkensvoer. Er zijn zo veel voordelen te behalen." Burgemeester Waals ziet in een combinatie van iet en innovatie de toekomst van de agrarische sector. "Door hoogwaardige pro ductietechnieken gaat de toege voegde waarde omhoog. Dit heeft meer toekomst dan de buikpro ductie." Volgens Jan Loonen blijft de pri maire productie nodig voor een krachtige agrarische sector. "Daarvoor moet in het buitenge bied ook ruimte zijn. Zonder die basisproductie hebben innovatie en kennis geen bestaansrecht." Willie Koonings (Rabobank) bevestigde de visie van Loonen. "Over tien jaar zal hier de buikpro ductie nog steeds worden gemaakt." Frank Nelissen verwijt de agra rische bedrijven dat ze te weinig oog hebben voor hun klanten. "Daar hoor ik ze nooit over. Ze praten alleen over productie en dat de prijzen zo slecht zijn. De landbouw gaat achteruit terwijl de industrie vooruit gaat. Doe daarom de aspergevelden weg en maak er leuke kleine bedrijventer reinen van. Daar kunnen de men sen het hele jaar door werken in plaats van zes weken per jaar asperges te steken." Jan Loonen vindt juist dat de agrarische ondernemers goed inspelen op wat de markt wil. "De landbouw zal zich daarom heel goed handhaven. Maar ze moeten de ruimte krijgen zich te ontwik kelen. En de kaas, toetjes en ande re prachtige producten in de win kels zitten in verpakkingen die Nelipak kan maken." liek 'Voorbeeldgebied Water' bij Leunen Met het project richting Oostrumsche jek (fase 2) willen ichap Peel en Maasvallei ft de gemeente Venray samen "Ing geven aan het water- r van de toekomst. De ibstrumsche beek ontspringt inde Peel, en stroomt langs Vtulen, Leunen en Oostrum, 1 otnulteindelijk ter hoogte van I Göpteren uit te monden in de lot in de jaren zestig is de Bmsche beek over een grote Vap rechtgetrokken om water Ier af te kunnen voeren. Dat l Jtó echter geleid tot vérgaande ttdroging in het omliggende tod. en verschraling van de er? In 2000 heeft het waterschap al rijf kilometer beektracé heringe- it. Het project Oostrumsche ?ek - fase 2 is een vervolg daar- üp Fase twee betekent concreet het waterschap in Venray en ingeving opnieuw een gedeelte an de Oostrumsche beek op de chop neemt. Met ditmaal ook en zeer bijzonder onderdeel: tus- Leunen en de Venrayse woon- ijjk Brukse werken gemeente en ftterschap aan de realisatie van en zogeheten 'Voorbeeldgebied rater'Dit is een recreatief uit- lebied dat wordt ingericht een natuurgebied, waarin liverse aspecten van waterbeleid itbaar worden gemaakt. Op iet 15 hectare grote terrein wil de partijen laten zien hoe :heer in de 21e eeuw eruit :t zien. Straks zijn in het allerlei oplossingen te zien diverse waterproblemen, bij voorbeeld buffers om overtollig regenwater te bergen, stuwtjes in waterlopen om water vast te hou den, een bergbezinkbassin om het water uit riooloverstorten op te vangen, en een natuurlijk inge richte, kronkelende Oostrumsche beek. Op informatieborden krij gen wandelaars uitleg over de genomen maatregelen. De gemeente Venray investeert in de grond, het waterschap treft de meeste maatregelen en Staatsbosbeheer zal het gebied str aks gaan beheren en onderhou den. Verder voorziet het project Oostrumsche beek - fase 2 onder meer ook in een totaal veranderde entree in Oostrum, doordat de beek daar meanderend wordt omgeleid. De beek wordt verder zó ingericht dat er in de winter geen wateroverlast optreedt, ter wijl er bij lage afvoeren in de zomer toch voldoende stroming in het water is. Voldoende stro ming is belangrijk is voor de ont wikkeling van flora en fauna. De uitvoering van het herinrich tingsproject Oostrumsche beek is nu in volle gang. Het is de bedoe ling alle werkzaamheden in het voorjaar van 2005 af te ronden. De totale kosten van het project bedragen circa €1,5 miljoen. Die worden voor de helft betaald uit subsidies, en voor de helft door het waterschap en de gemeente Venray. !De politie onderzoekt een inbraak in een horecagelegenheid ün de Leunseweg in Venray warbij onbekenden in de nacht van zondag op maandag honder den euro's hebben buitgemaakt. Ook de sigarettenautomaat is toibij gestolen. De inbrekers zijn bet bedrijf vermoedelijk binnen gekomen door de achterdeur te föceren. Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidirtgsbüro "PERIODIEK" Tel. 582877 j Noorderhof 6 Venray Het College van Burgemeester en Wethouders heeft dinsdag ingestemd met het voorstel om een onderzoek te houden naar de klanttevredenheid over de dienst verlening van de gemeente. De redenen om een onderzoek uit te voeren onder bezoekers van het gemeentehuis zijn: De gemeente wil graag meten en weten wat klanten vinden van de dienstverlening die de gemeen te biedt. De gemeente wil graag weten of de investeringen in met name de afdeling Publiekdiensten het gewenste resultaat opleveren: een hogere klanttevredenheid. De onderzoeksgegevens kun nen een bijdrage leveren aan het burgerjaarverslag van gemeente Venray Het onderzoek ondersteunt het imago dat de gemeente wil uitstralen, de gemeente Venray staat open voor de mening van haar burgers, partnerschap uitdra gen vraagt om betrokkenheid bij besluiten van de gemeente. Het onderzoek vindt plaats in november 2005. De gemeente vraagt dan aan bezoekers van het gemeentehuis om een vragenlijst in te vullen. In januari 2006 geeft de gemeente bekendheid aan de resultaten. VAN 10.00 TOT 17.00 UUR 5% VASTE KUWTEKKBRTIH6 Bleek 82 Venray Telefoon (0478) 512 304 Bedrijfskleding E persoonlijke beschermingsmiddelen Keizersveld 52-1. 5803 AN Vanray Tel (0478) 568418 Fax (0478)568718 info@comelco.nl - Internet: www.cotnelco.nl De politie heeft dinsdagavond een 48-jarige vrouw aangehouden nadat zij in een woning vernielin gen aanrichtte. De vrouw verzette zich hevig en dreigde de hond die zij bij zich had tegen de agenten in te zetten. Na een melding van geweld werd de terplaatse komende agenten door een 53- jarige getuige gewaarschuwd voor de agressieve hond van de vrouw, die hem al gebeten had. De vrouw en haar hond werden overgebracht naar het bureau. Omdat de vrouw niet wilde dat haar hond in een hondenhok zou worden geplaatst, dreigde zij de hond tegen de agenten op te zet ten. Deze trachtten de hond met een vangstok onder controle te krijgen, waardoor het dier agres sief werd en om zich heen beet. Om het dier zonder gevaar te kun nen benaderen werd door een van de agenten pepperspray gebruikt waarna hij in het hon denhok kon worden geplaatst. De vrouw werd ingesloten. Tijdens haar verblijf aan het bureau wist de vrouw zich in het toilet op te sluiten, waar zij een verstopping en overstroming veroorzaakte, de aanwezige agenten beledigde en een van hen in het gezicht spuug de. Tegen haar is proces-verbaal opgemaakt, haar zaak zal worden afgedaan door middel van snel recht. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Ervaringen van het thuisfront (13) Vorige week schreef ik dat er vanwege de verhuizing in Afghanistan, ongeveer een week lang geen internet- en telefoon verkeer mogelijk zou zijn. Groot was de verrassing dan ook toen papa mij afgelopen donderdag aanklikte. 'Maar pap... internet zou het toch een week niet doen?!1, was dan ook het eerste wat ik zei. 'Ze hebben doorge werkt'. zei pap. En dat kun je wel zeggen. Binnen twee dagen stond het internet weer op de rails en kon er weer gebeld worden. Dit is toch wel een complimentje waard! Niet alleen de telefoons en computers moesten verhuisd worden, maar ook de satelliet installatie moest worden ver plaatst en vervolgens weer gericht worden. Heel wat werk dus. Maandagochtend werd papa wakker met een onaangename, natte verrassing. Het had die nacht nogal hard geregend waar door de tent onder water was gelopen. 'Er stond twee centime ter water om mijn bed! Mijn tas sen onder mijn bed waren nat, maar mijn spullen zijn gelukkig droog gebleven. Mijn slippers dre ven vrolijk rond en het leek vene- tie wel', vertelde pap. Behalve een bak water, kwam er ook een berg modder de tent binnen. Dat werd dus dweilen op de vroege ochtend. En met een beetje pech was dit niet de laatste keer. De tent staat namelijk op het laagste punt van het kamp. Ook dinsdag was het raak en werd papa wak ker door natte regendruppels die op zijn hoofd vielen. De tent blijkt na zoveel regen niet meer goed af te sluiten... Binnenkort krijgen we ook een echte brief van papa. De eerste echte brief. Hij heeft deze meege geven aan Sander, onze persoon lijke postbode. Wij zijn natuurlijk razend benieuwd wat voor een geweldig lange brief papa heeft geschreven, aangezien papa geen schrijver is. En het schijnt dat pap niet meer af wordt gelost door zijn vriend/ collega. Die zich er nog wrel zo op verheugde om naar Afghanistan te gaan. In zijn plaats komt nu iemand anders pap aflos sen, ze hebben paps vriend name lijk voor andere doeleinden nodig. Maar misschien mag hij op een later tijdstip alsnog verblijven in het schone Afghanistan. Pap werkt in ieder geval elke dag hard door. Veertien uur per dag werken is geen uitzondering. De tijd vliegt dan ook voorbij, ter wijl mam de dagen aan het tellen is. Ik probeer ondertussen een reisje naar Afghanistan te regelen. Een meisje uit mijn straat gaat erheen vanwege een actie voor weeskinderen, waarover volgen de week meer. En ik probeer nu of ik als journaliste in spé mee kan. Het klinkt allemaal gemakke lijk, maar ik weet natuurlijk ook wel dat het zo makkelijk niet gaat in het leven. Ik verwacht er dan ook niet veel van. Maar niet geschoten is altijd mis. Daarom schiet ik nu maar even in het wilde weg, wie weet raak ik wel iets je dochter Bedrijfsjubileum wordt feestelijk gevierd Nelipak bestaat 50 jaar en viert het jubileum dit jaar uit bundig. Het Venrayse bedrijf is als hoofdsponsor van de eveneens jubilerende Piëlhaas nauw betrokken bij de 6x11- festiviteiten. Daarnaast pakt Nelipak uit met een aantal feestavonden voor personeel, klanten, leveranciers en Venrayse relaties. Zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur houdt het bedrijf bovendien een open dag voor de Venrayse bevolking. De basis van Nelipak ligt in 1953, toen vader Loek Nelissen door de gemeente Venray gevraagd werd om een bedrijf op te starten voor de werkvoorzie ning. Dat bedrijf heette destijds Daniel. De activiteiten bestonden uit het vullen van tubes tandpasta, shampoo en het vervaardigen van wattenbollen. Het is in vijftig jaar niet altijd bij inpakken gebleven. Steeds meer werd de weg gezocht naar materialen en vormen waar producten in verpakt konden- worden. Jarenlang was de blister- verpakking een van de stokpaard jes van Nelipak, totdat eind jaren tachtig, begin jaren negentig, het imago van deze verpakking een flinke deuk opliep. Nelipak verl oor maar liefst 60% van zijn klan ten in 1992 en verkeerde in zwaar weer. De grond die op Keizersveld gekocht was, moest weer verkocht worden. Ondertussen zochten de broers Frank en Ton Nelissen, die het bedrijf van hun vader hadden overgenomen, naar nieuwe wegen om meer continuïteit in het bedrijf te krijgen. Die toe komst werd gevonden in de medi sche wereld. Nelipak ging zich meer en meer toeleggen op het produceren en ontwikkelen van verpakkingsmaterialen voor de medische industrie. Thans kent Nelipak een jaaromzet van bijna De bufferverpakking een van de nieuwe producten van Nelipak gaat het volgens Frank Nelissen helemaal maken. 40 miljoen, waarvan 60% voor de medische industrie. Een belangrij ke rol in de bedrijfsvoering speelt de fabriek in Ierland, die dicht bij drie van de grootste producenten van medische producten is geves tigd. Daarnaast ontwikkelt en produ ceert Nelipak ook industriële pro ducten zoals carrosserie-onderde len voor dé auto-industrie, zijpanelen voor expositietenten, kappen voor zonnebanken en sinds enige tijd de blisterverpak- king van de Philishave, die wereldwijd wordt toegepast. Maar Nelipak blijft zich verder ontwikkelen en zoekt producten en ideeën die gunstig zijn voor de werkgelegenheid in deze regio. "Sinds enige tijd verpakken we hier ook voor Sony de I-toys en de Singstart. populaire spellen voor de Playstation. Sony deed dit nog in China. Wij hebben ze ervan kunnen overtuigen dat verpakken in Europa logistiek voor hen inte ressanter is", vertelt directeur Frank Nelissen. Nelissen is ook in zijn nopjes met een van de laatste producten, de bufferverpakking. "Veel elek tronische producten wordeji ver pakt in piepschuim. Wanneer zo'n doos valt, lijkt het alsof er niets aan de hand is. Maar de gevoelige elektronica krijgt daar door toch een dreun. Wij hebben samen met een Amerikaanse stu dent de bufferverpakking ontwik keld. Door een combinatie van zacht, volledig gerecycled, kunst stof, lucht en bijzondere vormge ving, is een verpakkingsproduct ontstaan waarvan academisch aangetoond kan worden dat de inhoud bij een klap of val niet beschadigd raakt." Nelissen heeft alle vertrouwen in dit product. "Behalve genoemd voordeel ten opzichte van piepschuim scheelt het een veelvoud aan volume bij de opslag omdat de bufferverpak king in elkaar gestapeld opgesla gen kan worden. Grote fabrikan ten zoals Philips, Intell, IBM en sinds kort ook Siemens, hebben de voordelen van deze verpak king ingezien en maken gebruik van deze vinding van Nelipak." Het gaat dus goed met Nelipak. "Dit jaar hebben we 5,5 miljoen geïnvesteerd in ons bedrijf, onder andere door het realiseren van vier nieuwe clean-room produc tieruimtes en een brandvertragen de kluis voor alle productiemal- len. Bovendien hebben we door de toenemende activiteiten 25 mensen meer in dienst kunnen nemen." Alle reden voor Nelipak dus om eens flink uit te pakken. Afgelopen zaterdag werd het per soneel op een heuse kermis getrakteerd. Gisteravond (woens dag) werden in het bedrijf zo'n 800 gasten uit Venray en omge ving begroet. Donderdag en vrij dag worden de zakenrelaties ont vangen en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur houdt Nelipak op zijn vestiging aan De Spurkt 3 een open dag. En omdat Nelipak ook het 6xll-feest van De Piëlhaas sponsort, worden en passant zaterdagmiddag ook nog eens honderden carnavalsgasten ont vangen. "In onze fabriek produce- 1 ren we op dat moment allemaal carnavalsartikelen", zegt Frank Nelissen met een knipoog. "Wij willen met dit jubileum de men sen eens wat meer in de keuken van ons bedrijf laten kijken. Laten zien wat we aan het doen zijn. Want dat is voor veel mensen, ondernemers maar ook verenigin gen en instanties die ons benade ren voor bijvoorbeeld sponsoring, niet duidelijk."

Peel en Maas | 2004 | | pagina 11