SVOC'Ol verdedigt (oppositie Sportnieuws -info Leunen pakt zwaarbevochten zege VOC'01 grijpt e koppositie leerlo verliest onnodig Derde nederlaag op rij Oostrum Ysselsteyn wint weer niet SSS'18 rekent af met Sparta'18 BW'27 tevreden met puntendeling Van Tilburg plaag voor Lottum inG| Eerste verlies Merselo I-Pag EN MAAS Donderdag 18 november 2004 - Pagina 23 OC'01 heeft de koppositie inge- [ii in de vijfde klasse F. Waar de urrentie punten verspeelde won aar uitwedstrijd tegen Hegelsom 0-3. Het is de eerste keer in de prille historie van SVOC'Ol dat tjste elftal de eerste plaats bezet. :n SVC, de twee verenigingen SVOC'Ol is uit voortgekomen, i dat al eens gepresteerd maar in de rest van het seizoen af onderste regionen van de vijf- se. Dat is bij SVOC'Ol niet de :hting, het heeft pas een wed- verloren en heeft al drie wed en geen doelpunt meer tegen ;gen. De wedstrijd in Hegelsom evens de eerste uitwedstrijd die .gewonnen. Al na 46 seconden Ivan Maes de bal in het netje lig- Hij pikte de bal op het midden- op, kon ongehinderd doorlopen zestien-meter, zette zijn tegen- :r op het verkeerde been en liet eper kansloos met een droge Hegelsom probeerde na de i druk te zetten, maar slaagde liet echt in. Na twaalf minuten SVOC'Ol dat een foutje ach- ifde klasse F Meldcrslo IVOC'Ol Excellent e Boys-Heijen 2-1 0-3 3-1 3-4 0-1 5-2 «Boys 9-20 (21-11) 10-19 (29-20) 10-19 (24-17) 10-19 (20-16) 9-16 (17-13) 10-16 (22-20) 10-13 (21-20) 10-13 (20-24) 10-11 (12-15) 10-10 (12-15) 96 (14-25) 9-3 (11-27) 21 november UHapsc Boys ■Swolgense Boys •Hegelsom lo-VIOS eBoys terin bij Hegelsom meedogenloos afstrafte. Een slechte uittrap van de keeper werd door Paul Manders direct in de diepte gekopt op Maes. Hij omzeilde buitenspel, had een vrije doortocht, omspeelde de keeper en tekende voor de 0-2. Hegelsom pro beerde zich na deze mokerslag te her pakken met lange halen naar voren. Dit was voor SVOC'Ol makkelijk te verdedigen en de verdediging bleef eenvoudig overeind. Aangezien er aan beide zijden slordig werd omge sprongen met balbezit speelde het restant van de eerste helft zich af op het middenveld. Alleen Paul Manders deelde nog een speldenprikje uit. Hij speelde zich knap vrij, maar zag her schot met zijn chocoladebeen naast gaan. In de tweede helft werd het fysieke spel voortgezet. SVOC'Ol kon het spel niet maken en ging mee in het boerenkoolvoetbal van Hegelsom. Veel duels, bikkelen, lange halen, weinig overzicht en dus weinig voet bal. Hegelsom kon geen gaatje vinden in de stugge verdediging en de rood- wit-blauwen sprongen onzorgvuldig om met de geboden ruimte. SVOC'Ol kwam nog wel bijna gratis op 0-3 toen de keeper de bal over zijn voet liet glippen en hem net voor de doel lijn achter kon trappen. Kansen waren er nog wel voor de gasten uit Oirlo en Castenray. Maes liep de ver dediging aan flarden en kon alleen nog maar onreglementair worden gestuit door de keeper. Een overdui delijke penalty maar de scheidsrech ter deed net alsof zijn neus bloedde en liet doorspelen. Vervolgens werd Gijs Dinghs door Niels Arts diep gestuurd. Waar iedereen een voorzet verwachtte op de vrijstaande Maes plaatste Dinghs de bal bij de eerste paal in de kruising. Een waanzinnig mooi doelpunt dat hij net zo uitbun dig vierde. Hegelsom was gebroken, viel nog wel aan maar zonder overtui ging en vernuft. De volgende twee wedstrijden zijn erg belangrijk voor SVOC'Ol. Zondag ontvangt het Hapse Boys, een concur rent voor de eerste plaats. Daarna gaat het op bezoek in Meerlo waar bij winst de eerste periodetitel een feit is. Als er net zo zorgvuldig met de kansen wordt omgesprongen als zon dag en achterin wederom niets wordt weggeven dan kan SVOC'Ol een ver vroegd Sinterklaascadeautje verwach ten. de aftrap van het duel tus- «feTljfdeklassers Meerlo en .werd een minuut stilte in tomen in verband met het jden van jeugdspeler Teun Daarna ontwikkelde ran meet af aan een energie- itrijd met zeven doelpun- Drie voor Holthees en vier VCA, dat met de drie punten le frffzalttevreden huiswaarts keer- brad Meerlo start overrompelend aan >ord «duel In de tweede minuut werd tuit Clevers door tegenstander ik van Tilburg naar de grond f-ggl mokken, waarna de prima leidende ^biter Rijbroek (Merselo) een directe je trap aan Meerlo gaf. Joost Bruijs- D krulde de bal in de bovenhoek en iclman Dennis van Beek kon de bal ignet uit het doel duwen, maar de lente Sjoerd Coppes trapte de bal initief over de lijn: 1-0. Lang kon Serlo niet genieten van deze voor- ong. In dezelfde minuut kreeg VCA I Agatha) ook een vrije trap te men. Het loeiharde schot van ver ier Pierre Gerrits werd nog wel ':eerd door doelman Tom len« n its, maar het was Michiel Thoonen als de bekende kippen bij n de 5^ om de stan(1 to evenwicht te bij *»U. ,fj K Over en weer ontstonden er wat 'isten ren ai titie. innen imateurvoetballers bijna halverwege kansjes en na ruim een half uur spe len werd het dan ook 2-1. Wederom gaf Joost Bruijsen een schitterende pass nu precies op het hoofd van Geurt Clevers. De aanvoerder en tops coorder van Meerlo weet met dit soort kansjes wel raad. Jammer was het dat scheidsrechter Rijbroek genoodzaakt werd, om in deze verder faire wedstrijd al voor rust een (terechte) gele prent uit zijn borstzak te toveren voor Eric Wijnhoven. Na de rust ging VCA iets feller spelen, wat in de 53e minuut al resultaat opleverde. Spits Pascal Seuntjes kreeg wel erg veel ruimte geboden van de Meerlose achterhoede: 2-2. De druk van VCA nam toe. De Brabanders roken de overwinning. In twee minu ten tijd werd de wedstrijd beslist. Een door de muur van richting verander de vrije trap zorgde voor 2-3 op het scorebord en een paar tellen later kon wederom spits Pascal Seuntjes, na knullig uitverdedigen, er 2-4 van maken. De druiven waren zuur voor de Meerlose jongens. Spits Eric Wijn hoven reageerde dan ook totaal ver keerd op een mondelinge actie van een VCA-speler. Terecht gaf arbiter Rijbroek hem de rode prent. Edwin van de Winkel kon nog wel via een strafschop de stand terugbrengen tot 3-4, maar de winst was voor de man nen uit St Agatha De boodschap voor de wedstrijd Binnen twee minuten was er de eer- was duidelijk. Alleen bij winst zou BW de kans op handhaving bij de subtop in eigen hand houden. Helaas zou het anders uitpakken, de geel - zwarten kwamen niet verder dan een moeizaam 1-1 gelijkspel tegen Sam- beek. In de beginfase speelden beide ploegen op zeker en een gehavend BW zocht naar verdedigingsfoutjes van de tegenpartij. Maar de score zou geopend worden door Sambeek. In de 10e minuut een aanval van de bezoekers over de rechtervleugel. De voorgetrokken bal werd gemist door hun spits die ten val kwam waarbij de bal doorschoof naar de linkerspits die met deze onverwachte kans wel raad wist. Hij kon zijn tegenstander die op het verkeerde been stond gemakke lijk uitspelen en snoeihard uithalen: 0- 1Beide ploegen hadden grote moei te om het spel naar zich toe te trekken. Zo ontstond veelal een klein speelveld,'waarin de defensies het vrij rustig hadden. De BW ploeg had het moeilijk tegen een fysiek sterk en goed combinerend Sambeek dat enkele fraaie kansen kreeg maar er slordig mee omging zodat de rust inging met de stand 0-1 De tweede helft kwam BW als herboren uit de kleedkamer en ging fel ten aanval. ste kans voor BW. Een fraaie pass van Ralf Hendrix naar Mathé Wijnhoven die goed aannam en vervolgens met een listig boogballetje de uitkomende doelman het nakijken gaf: 1-1 BW knokte zich terug in de wedstrijd. Nu was het BW dat met een aantal mooie combinaties enkele goede kansen creëerde. Maar het bleef gevaarlijk door de counters van Sam beek met in de 75e minuut een snelle aanval over rechts die op maat werd voorgetrokken naar de inkomende spits die te gehaast de bal over het BW doel knalde. Enkele minuten later gevolgd door een aanval van BW waarbij de bal hoog in het straf schopgebied van Sambeek werd geplaatst. Mathé Wijnhoven kon de bal naar Ralf Wolters koppen die met een fraaie omhaal scoorde maar helaas werd dit doelpunt afgekeurd voor buitenspel. In de resterende tijd kregen beide ploegen nog kansen om de wedstrijd in hun voordeel te beslis sen maar de defensies hielden de gelederen gesloten. BW kon tevre den zijn met de 1-1 eindstand. Zondag 14.30 uur wacht de topper in en tegen Merselo Het treffen van de gebroeders Delauw als trainers van de beide teams. Oostrum heeft in Tienray de derde nederlaag op rij geleden. Gastheer TOP'27 won met de kleinst mogelij ke cijfers: 1-0. Beide ploegen begon nen voorzichtig aan de wedstrijd waardoor er in het eerste kwartier weinig kansen te noteren vielen. Zowel Oostrum als TOP probeerden via het middenveld de aanvallers te bereiken maar slaagden hier zelden in doordat de spelers elkaar overal op het veld kort op de huid zaten. De eerste grote kans was voor de gasthe ren maar voor een leeg doel schoot de spits van TOP in het zijnet. Hierna kreeg Oostrum de regie meer en meer in handen. Het hield TOP ver van het eigen doel maar wist zelf ook maar weinig echte kansen af te dwin gen Beide ploegen haalden de rust dan ook met een 0-0 stand. Oostrum begon te slap aan de tweede helft en dit zou de ploeg aan het eind van de rit fataal worden. Een lange trap van achteruit werd ver keerd beoordeeld door de Oostrum- se verdediging die verblind werd door de laaghangende zon. TOP-aan- valler Andy Philipsen kon zo vrij op doelman Ralph Kesseis afgaan en maakte het buitenkansje beheerst af: 1-0. Deze tegenslag kwam het Oos- trumse spel duidelijk niet ten goede. In de jacht op de gelijkmaker werd er veel te gehaast gevoetbald wat resul teerde in veelvuldig en snel balver lies. Ondanks het rommelige spel had Oostrum de hele tweede helft een groot veldoverwicht. Via de flanken werd de aanval gezocht maar een handvol kopballen vielen net een metertje buiten de paal of lat Door dat Oostrum zo ver van de eigen goal af speelde bleef het oppassen voor de counters van de thuisploeg. Het was dan ook schrikken toen TOP uit zo'n counter de binnenkant van de paal raakte. Toch bleef Oostrum door vechten voor een beter resultaat maar helaas ontbrak het aan een beetje geluk in de afronding. Met name de laatste tien minuten van de wedstrijd waren een opeenstapeling van hache lijke momenten in het zestienmeter gebied van TOP. Maar helaas stuitte de Oostrumse doelpogingen telkens weer op de keeper of op de paal. Ges coord werd er dan ook niet meer en was de derde nederlaag op rij een feit. Volgende week staat de derby tegen Holthees op het programma, misschien dat het tij dan gekeerd kan worden. Holthees was zondag in het thuisduel tegen laagvlieger Lot tum veel sterker. De gasten uit het rozendorp kregen in de eerste helft twee kansen en het was ook twee keer raak. Na rust zorgde Jelle van Tilburg ervoor dat de drie punten in Holthees bleven en Lottum een afgang beleefde: 6-2. Van Tilburg scoorde liefst vier keer. Door deze zege bezet Holt hees momenteel de vierde plaats met vijftien punten uit negen duels. Holthees begon sterk aan de wed strijd. In de achtste minuut al opende Jelle van Tilburg de score, maar Lot tum kwam via een doelpunt van Rob de Boer binnen enkele minuten terug in de wedstrijd. Zes minuten later kwamen de gasten zelfs op voor sprong door een doelpunt van Nick van de Pas. Holthees zette aan en kreeg enkele goede kansen, maar het zat de ploeg in deze fase van de wed strijd in de afronding niet mee. Ook werd een doelpunt van Hakan Sazak afgekeurd op aanwijzing van de grensrechter van Lottum. Vlak voor de rust scoorde Sazak voor Holthees echter toch de verdiende gelijkmaker. Na de rust kwam Holthees sterk uit de kleedkamer Nadat enkele fraaie kansen op zeep waren geholpen, zette Steve Spill de thuisploeg in de 58ste minuut op een 3-2 voorsprong. Een kleine tien minuten later besliste Jelle van Tilburg het duel door de 4-2 te scoren. Zeven minuten later was het weer raak: een vrije trap van Jos van de .Winkel belandde in de voeten van Van Tilburg die de bal onhoud baar tegen het netje schoot. 5-2. Lot tum kreeg nog enkele kansjes, maar in de 42ste minuut maakte Van Til burg zijn hattrick compleet: 6-2. Gezien het wedstrijdbeeld een terechte uitslag. ay ini krijgt >P :h rd liet ïra Venn! Be voetbalcompetitie kent een ngesp: lortvarend verloop. Zondag kunnfl frken de amateurvoetballers *eer de laatste wedstrijden af niettf "de eerste competitiehelft. Op uind odag 28 november staat een dn beker- en inhaalprogramma pland. En op zondag 5 decem- r staan de returns van de com- fok-opening alweer op de rol. i iVOC'Ol is bezig een aantal clubre- X ff Kiste vestigen Voor het eerst in j drieënhalf jarig bestaan nestelde fusieclub zich op de eerste plaats «vijfde klasse F. Door de 0-3 zege Begelsom en het verlies van koplo- Excellent staan de mannen van fer Ruud Vermeer nu fraai aan JP- Topscorer Ivan Maes, bezig aan in opvallend sterk seizoen, is heel de M» tongrijk voor zijn ploeg. Hij scoor- angsif' tot nu toe al tien keer terwijl hij ouwen >rig seizoen op totaal zes treffers edef *efsteken. ten vOj Zondag komt Hapse Boys, één van 'nop® drie Brabantse achtervolgers, op efensc zoek. SVOC'Ol zal zijn kersverse vend ppositie met hand en tand verdedi- watffi Er breken belangrijke tijden aan ,«.:ecn week later wacht het inhaal- 'C l!egen Meerlo. Bij winst pakt Vitd QC'Ol de eerste periodetitel en dat rst wc* s opnieuw een clubrecord beteke- ogajn a. ;afer J Vcnray heeft in de tweede klasse H rt en «ff totaardig gat geslagen met de con- itie. Ook hier zijn de Brabantse ubs de grootste concurrenten. De ^yse koploper sluit de eerste helft af met het thuisduel tegen Dijkse Boys. De Venraynaren bewaren geen goede herinneringen aan de laatste ontmoeting. Afgelopen voorjaar in Helmond liep het duel (1-1) op het eind helemaal uit de hand na een opstootje waarbij het pubhek het veld opkwam. Leunen treft in de kop van Noord- Limburg titelkandidaat Milsbeek. Libe ro Koen Gielens keert weer terug van een schorsing. De 3-2 zege op Nulan- dia was broodnodig want de formatie van trainer Noud Janssen heeft een zwaar programma voor de boeg. Na Milsbeek volgen de retumwedstrijden tegen alle sterke Brabantse clubs waartegen Leunen nog geen succes kon boeken. Ysselsteyn, hekkensluiter in de vierde klasse G, komt dit weekeinde niet in actie. Het thuisduel tegen ZSV werd al een paar weken geleden gespeeld. SSS' 18 is na de fraaie 1-5 zege bij ex-koploper Sparta opgeklommen naar het linkerrijtje. SSS' 18 speelt zon dag thuis de immer beladen derby tegen Olympia uit Boxmeer. Swolgense Boys en Meerlo kennen de laatste tijd weinig succes in de vijf de klasse F De clubs zijn afgedaald naar respectievelijk de tiende en elfde plaats. Swolgense Boys steekt zondag de Maas over voor de ontmoeting met middenmoter Resia in Wellerlooi. Meerlo, zonder de geschorste Eric Wijnhoven, speelt de uitwedstrijd tegen Heijen. Zowel de Swolgenaren als Meerlo hebben de punten hard nodig om uit de gevarenzone te gera ken. In de zesde klasse F liep Merselo bij EWC (1-0) zijn eerste nederlaag op. Toch komt de koppositie nog niet in gevaar. Want de Merselonaren heb ben de concurrenten al flink op afstand gezet. Merselo krijgt zondag BW27 op bezoek. Het duel is ook de confrontatie tussen de trainersbroers Ger Delauw (Merselo) en Pieter Delauw (BW'27). Degradant Oostrum is bezig aan een uiterst wisselvallig seizoen. De afgelopen drie duels werden verlo ren. De drie wedstrijden daarvoor leverden een overtuigende zeges op. De ploeg van trainer Twan Bloemen moet duidelijk nog wennen aan de zesde klasse. Zondag wacht de derby thuis tegen de nummer vier Holthees dat Oostrum inmiddels gepasseerd is op de ranglijst. TOP'27 speelt in Stevensbeek tegen SVS dat voorlaatste staat. De Stevensbekers wonnen afgelopen zondag hun eerste duel en droegen tegelijkertijd de rode lantaarn over aan Astrantia. De Tienrayse ploeg won de laatste twee wedstrijden nipt met 1-0 en is nu een stevige midden moter. Dat geldt ook voor Wanssum dat afgelopen zondag vrij was. Daar voor wonnen de blauw-witten vier duels in successie. Thuis tegen hek kensluiter Astrantia probeert de Wanssumse ploeg de opmars voort te zetten. De droomstart van Merselo kreeg een abrupt einde in Well. Zondagmiddag verloor de trotse koploper van de zesde klasse F in de negende wedstrijd van het sei zoen nipt met 0-1 van EWC. Voor rust was Merselo de betere ploeg, maar twee knotsen van kansen werden oog in oog met de keeper van EWC jammerlijk gemist. Beide ploe gen hielden elkaar na de rust in even wicht, al kreeg Merselo nog enkele goede kansen om op voorsprong te komen. In tegenstelling tot vorige duels lukte dat deze keer echter niet. Een kwartier voor tijd sloeg de balans om in het voordeel van EWC. Een hoge voorzet voor het doel werd door de kleine Rekesh Ramjiawan met het hoofd in het doel gewerkt. Merselo kon geen eindsprint meer inzetten. Over negentig minuten gezien, was een gelijkspel gerecht vaardigd geweest. Merselo scoorde voor de eerste keer dit seizoen niet. Het verschil tussen koploper Merselo en EWC bedraagt nu vijf punten. Zon dag komt BW naar Merselo Zesde klasse F Uitslagen BW'27-Sambeck 1-1 EWC-Merselo 1-0 HoltheevLottum 6-2 TOP'2T-Oostrum 1-0 Astrantia-SVj> 14 Wanssum was vrij Stand Merselo 9-22 (21-10) Sambeek 10-18 (11-9) EWC 9-17 (17-11) Holthees 9-15 (18-10) TOP'27 9-15 (15-13) BW27 9-14 (22-15) Wanssum 9-13 (16-18) Oostrum 9-12 (21-14) Lottum 9-7 (11-28) SVS 96 (11-17> Astrantia 94 (9-28) Programma 21 november Merselo-BW'27 Wanssum-Astramia SVS4ÖF27 Oostrum-Holthees Lottum-EWC Sambeek is .vrij Engeltje op lat bij doelman Jaap Litjens Leunen-Nulandia 3-0 (2-0) Doelpunten: 3. Frank Brands 1- 0; 9. Freek Thoone 2-0; 47. Freek Thoone 3-0; 66. Rob van Nistel- rooy 3-1; 93- Bas van Venrooy 3-2. Scheidsrechter: Verstegen (Uden). Toeschouwers: 110. Gele kaart: Freek Thoone (Leunen), Wesley van Nlstelrooy en Sander Korsten (Nulandia). Leunen: Jaap Litjens; Küenen, Bas Litjens (46. Jenneskens), Swinkels en Willems; Roel Gie lens, Edwin Berden (90. Gijs Gie lens) en Van Lierop; Marco Ber den, Brands (88. Hellegers) en Thoone. (Door Henk Willemssen) Leunen kan toch winnen van Brabantse clubs. Op sportpark 't Klaverblad versloeg de Leunse ploeg Nulandia met 3-2. Het was een uiterst belangrijke maar zwaar bevochten overwinning. De ploeg van trainer Noud Jans sen blijft door de zege vlak boven de rode streep in de derde klasse D. Terwijl de juichkreten tot ver bui ten het Leunse kleedlokaal te horen zijn doet Noud Janssen na afloop zijn verhaal. "Ik ben heel erg blij", sprak de opgeluchte coach. "Want ik doe er alles aan om Leunen in de derde klas se te houden. En daarbij zijn deze drie punten zeer welkom." Na zes nederlagen is de oranje- witte formatie nu al vier duels onge slagen. Met twee zeges en twee gelij ke spelen heeft Leunen weer wat lucht gekregen ledereen was zondag middag doordrongen van het belang van de ontmoeting tegen middenmo ter Nulandia Een streep door de rekening was het ontbreken van libero Koen Gie lens. Hij liep vorige week tegen Spar- ta'25 zijn derde gele kaart op en zat één wedstrijd schorsing uit. Hij werd verdienstelijk vervangen door Juul Swinkels die een degelijke pot speel de. Freek Thoone was daarentegen nog wel van de partij. Het kon voorlo pig wel eens de laatste wedstrijd zijn van de Leunse spits. Want hem hangt een schorsing boven het hoofd na zijn rode kaart tegen SVEB. De oranje-witten kwam heel sterk uit de startblokken. ïri de derde minuut tikte Frank Brands uit een cor ner van Edwin Berden 1-0 binnen. Uit een snelle aanval bood Brands aan Freek Thoone een vrije schietkans maar de topschutter raakte de bal niet goed. Binnen tien minuten kwam het ont ketende Leunen toch op 2-0. Nulan dia leed balverlies waarvan Marco Berden profiteerde. Hij gaf een steek pass aan Freek Thoone die vrije door tocht kreeg. Thoone omspeelde de doelman en schoof 2-0 binnen. De grensrechter van Nulandia stond met zijn vlag omhoog. Arbiter Verstegen had evenwel geen buitenspel gezien en keurde de treffer goed. Na het omstuimige begin moest de Leunse ploeg steeds meer terrein prijsgeven. Een afstandschot van Nulandia spatte op de lat uiteen en doelman Jaap Litjens kon daarna de terug- gspringende bal klemvast pakken. Het was een enerverend duel waar in beide defensies nogal eens in de fout gingen Noud Janssen, die de gehele wedstrijd pal tegen de zijlijn stond, zag het gevaar en stuurde zijn team constant naar voren. "Niet te ver terug Kom van de goal af', riep hij onophoudelijk. Jaap Litjens had een engeltje op zijn lat zitten. Want uit een vrije trap kwam de bal via de Leunse goalie op de lat en daarna opnieuw in handen van Litjens. Na een half uur raakte aanvoerder Bas Litjens bij het uitverdedigen niet de bal maar wel een tegenstander die krimpend van de pijn neerviel. Arbi ter Verstegen liet doorspelen en er ontstond zo een goede kans voor Leu nen. Maar Marco Berden toonde zich sportief en trapte de bal buiten. Vlak voor rust claimde Leunen een straf schop toen Edwin Berden onderuit werd gemaaid binnen de beruchte lij nen Maar de leidsman zag er niets in. Met vaak meer geluk dan wijsheid sleepte de thuisploeg de 2-0 stand naar het rustsignaal. Tijdens de pauze bleef übero Bas Litjens met een achil lespeesblessure in het kleedlokaal achter. Daardoor was Janssen zijn complete centrale duo achterin kwijt. Rechtsachter Arno Kuenen ging laat ste man spelen en invaller Joep Jen neskens completeerde de defensie. Al heel snel nam Leunen met 3-0 de leiding. Marco Berden zette na een sterke actie de bal voor het doel. Via Edwin Berden kwam de bal voor de voeten van Freek Thoone die simpel scoorde. Nulandia was even van slag en Roel Gielens (op doelman) en Freek Thoone (over) verzuimden de genadeklap uit te delen. Nulandia mocht na rust een hele serie hoekschoppen nemen. Na een kwartier kopte Bas van Venrooy op de paal. Opnieuw kwam Leunen goed weg. Vlak daarna viel toch de 3-1. Nulandia verhoogde de druk op de Leunse defensie die vaak met kunst en vliegwerk stand hield. Richting het einde van de wedstrijd namen bij de 22 voetballers de krach ten af. De Nulandse aanvalsgolven werden minder hevig en Leunen brak enkele keren levensgevaarlijk uit. Maar de counters werden slecht uit gespeeld. In de 93e minuut viel de 3- 2. Arbiter Verstegen liet zeven minu ten naspelen maar daarna konden de handen de lucht in. Eindelijk had Leu nen een Brabantse opponent geklopt. "We begonnen heel scherp. Maar daarna zakten we ver weg", vond Noud Janssen. "Door het uitvallen van Spits Freek Thoone, hier belaagd door twee Nulandia-spelers, had met twee treffers een belangrijk aandeel in de zege van Leunen Bas Litjens moesten we het achterin omgooien. Het was vanmiddag inder daad 'lucky' Leunen. Die 3-0 vlak na rust was fantastisch. Daarna hebben we het heel moeilijk gehad. We kon den niet meer van het doel afspelen. Daarvoor ontbrak de kracht." Trainer Janssen verweet zijn ploeg dat het te slordig met de vele kansen was omgesprongen "We hadden gemakkelijk 4-1 of 5-1 kunnen maken. Dan was de wedstrijd over geweest Nu bleef het spannend tot de allerlaat ste minuut." Derde klasse D Uitslagen Sparta'25-SVEB 0-1 Leunen-Nulandia 3-2 Wittenhorst-Milsbeek 26 SES-Avanti 2-5 Berghem Sport-DVG 1-1 HVCH-Festilent 4-1 Stand Berghem Sport 10-24 (28-13) Milsbeek 10-22 (30-11) HVCH 10-22 (23-10) Pestilent 10-21 (26-15) Avahti 10-19 427-16) DVG 10-17 (18-13) Nulandia 10-11 (22-20) SES 10-9 (16-30) Wittenhorst 10-8 (20-31) Leunen 103 (15-30) SVEB 10-7 (9-31) Sparta'25 10-2 (11-24) Programma 21 november Nubndia-Sparta'25 Festilent-Berghem Sport DVG-SES Avanti-Wittenhorst Milsbëek-Leunen SVEB-HVCH Ysselsteyn is er niet in geslaagd om de eerste overwinning van het sei zoen te bewerkstelligen. In de uit wedstrijd tegen Toxandria verloor Ysselsteyn eigenlijk kansloos van een tegenstander die geen hoogstaand voetbal speelde. 3-0. Vooral in de beginfase was Ysselsteyn niet goed bij de les en men begon te slap aan de wedstrijd. Voordat men het wist keek de ploeg al tegen een achterstand aan en liep men na vijf minuten al achter de bekende feiten aan. Joep van der Pas scoorde 1-0 voor de Rijkevoortse club. Na dit vroege doelpunt was Ysselsteyn enigszins wakker geschud maar Toxandria bleef de gevaarlijk ste ploeg. Na een half uur verdubbel de de thuisploeg de score uit een vlijmscherpe counter. Het was weder om Joep van der Pas die met een listig afstandsschot de Ysselsteyn doelman wist te verrassen. Dat Ysselsteyn na dit tweede doelpunt voor de rest van de wedstrijd de betere ploeg was doet nauwelijks meer terzake, want de Rijkevoortse ploeg nam duidelijk gas terug en voor hen was de nul hei lig. Na de thee kwamen de gasten goed uit de startblokken en het kreeg ook kansen om de score te openen, maar weer dat laatste greintje geluk ontbrak ook deze middag weer. Ook afgelopen zondag was werklust het sterkste wapen voor het grote deel van de spelers en dat men voetbal lend in deze fase van het seizoen wat tekort komt weet men in Ysselsteyn ook wel. Misschien dat na de winter stop de verhoudingen wat anders lig gen en dat men het tij nog kan keren en zo klassebehoud alsnog veilig kan stellen. Vierde klasse G Uitslagen Sparta' 18-SSS' 18 1-5 ZSV-HBV 3-3 ToxandriaYsselsteyn 3-0 De Zwaluw-Achates gek. Montagnards-Stormvogds 1-1 OlympiaRKDEV 2-2 Stand ZSV 11-22 (30-22) HBV 10-19 (17-9) Spana'18 10-18 (25-15) Achates 9-17 (2243) Toxandria 10-17 (17-15) SSS'18 10-15 (29-19) Stormvogels 10-14 (22-28) De Zwaluw 8-12 (13-12) Olympia 10-11 (1548) RKDEV 10-9 (14-21) Montagnards 106 (8-21) Ysselsteyn 10-3 (8-27) Programma 21 november HBV-Sparta'18 RKDEV-Montagnards Stormvogels-De Zwaluw Achates-Toxandria SSS'18-Olympia Ysselsteyn is vrij Afgelopen zondag had SSS' 18 maar een helft nodig om af te rekenen met de winnaar van de eerste periodetitel, Sparta'18 uit Sevenum. De Overloon- se ploeg was toen oppermachtig en benadrukte dat met een 0-3 voor sprong. In de tweede helft wisten de bezoekers de geboden kansen opnieuwe goed uit te buiten waar door uiteindelijk een afgetekende en meer dan verdiende 1-5 overwinning werd behaald. SSS startte met overtui ging en zelfvertrouwen. Met snel en goedverzorgd voetbal zochten de geel-zwarten het doel van de tegen stander. Al binnen acht minuten zette Bas Joosten zijn ploeg met een schit terende lob op een 0-1 voorsprong. De verdediging van Sparta kreeg geen grip op de tegenstander en ook aan vallend was de thuisploeg onmachtig. In de 27e minuut kon SSS de voor sprong verdiend uitbouwen. Een mooie vrije trap van de goedspelende Toon Verstraaten kon door "Patrick Borghs van dichtbij met het hoofd worden verzilverd: 0-2. Het duurde tot een half uur in de wedstrijd voor dat Sparta'18 eindelijk tot een noe menswaardige aanval kon komen maar Daan Salet kreeg de bal niet vol doende onder controle. Vier minuten na de tweede Overloonse treffer werd de definitieve basis voor de overwinning gelegd. Luc Janssen speelde Coen Janssen briljant aan en deze schoof de bal beheerst lang;;. doelman Verhaeg: 0-3. Evenals vorige week leek SSS'18 in de tweede helft weer moeite te hebben met deze comfortabele voorsprong en sloop er, geheel onnodig, onrust in de Over loonse gelederen. Sparta moest wel druk gaan zetten en SSS het zich terugdringen op eigen helft en kwam vooralsnog niet aan voetbal toe. Bin nen 5 minuten kon Spartaan Ruud van der Sterren de tegentreffer force ren. Tot halverwege de tweede helft waren de krachtsverhoudingen van beide teams meer in evenwicht. Hier na vond SSS-aanvaller Patrick Borghs het welletjes en met een sublieme soloactie vanaf eigen helft legde hij de bal panklaar voor Bas Joosten die met zo'n buitenkansje meestal wel raad weet: 14. Nadat Sparta aanvaller Bobby Minten nog een inzet voor de doellijn zag gekeerd en Daan Salet vanaf enkele meters voor het doel hoog overschoot was het SSS dat het definitieve slot bepaalde met dezelfde acteurs als bij de vierde treffer. Deze keer stak Bas Joosten het gehele veld over en was, oog in oog met de Spar- ta-doelman, niet zelfzuchtig en bediende Patrick Borghs op maat Deze had geen moeite om in het lege doel te scoren: 1*5. Na deze mooie overwinning staat SSS op een zesde plaats. Zondag wacht in Overloon de moeilijke gemeentelijke confrontatie met Olympia'18 uit Boxmeer.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 23