lubilarissen Venray's lannenkoor gehuldigd Kunst Cultuur Workshop en concert in Mariakapel Bifi's, Montezuma's Revenge en A few good man Ét J r Ixpositie heo Kerkhoff angmiddag in irote Kerk Jubilarissen bij Euterpe Lies Haga het kunsttalent van Noord-Limburg Ik was twaalf en ik fietste naar school Js luitkwartet in iet Koningskerkje Bibliotheek aan huis Koorscholing Bijzonder concert Goederen- en dienstenveiling Venrodsen Aovend Live muziek in 't Podium Donderdag 18 november 2004 - Pagina 15 ur In partycentrum de Witte oeve vond zaterdagavond eer de jaarlijkse Cecilia-feest- rond plaats voor de leden en rtners van het Venray's innenkoor en genodigden. luim tweehonderd personen men deel aan dit feest. De ond startte met een receptie voor de jubilerende leden. Dit jaar stonden de volgende leden in het zonnetje: Andre van Steen, Wim van Osch en Wim Drabbels waren 12,5 jaar lid, terwijl Gerrit van Geenen het 50-jarig lidmaat schap vierde. Na een uitgebreide receptie werden de jubilarissen toegesproken door voorzitter Theo Janssen, Wim Janssen als Het vierde optreden in de :ertreeks die gehouden irdt in het Koningskerkje is tan het fluitkwartet Confour. |0p zondagmiddag 21 novem- [bet 2004 om 15.30 uur treedt [our op in het Konings- Spoorstraat 17 te Vier- L itoitkwartet Confour speelt 42001 in de huidige samen- fe. iïjgaven concerten in Neder- en Duitsland. De kwartetle- hebben gestudeerd aan de nservatoria van Tilburg en Rot- rdim. Na hun klassieke oplei- ag hebben zij zich gespeciali- trd in kamermuziek en lichte uziek. Dit komt tot uiting in de pertoirekeuze die vier eeuwen muziekgeschiedenis omvat, van barok tot hedendaagse composi ties en jazz. Naast de dwarsfluit worden in het kwartet tevens de piccolo, altfluit en basfluit bespeeld. De kwartetleden speel den o.a. in het Metropole Orkest, het orkest van André.Rieu en in „verschillende kamermuzieken- sembles en jazzgroepen. Zij geven les aan muziekscho len in Nijmegen, Eindhoven en Valkenswaard. Confour bestaat uit Hetty Boe- ijen (dwarsfluit), Elly Nijenhof dwarsfluit altfluit) Joyce Meu- wissen (dwarsfluit piccolo), Peter Arts v.d.Zanden (dwarsfluit 6 basfluit). Voor reserveringen bel René en José Evers 0478 632172, entree 7 euro p.p. In het hoofdgebouw van de GZ-groep aan de Stationsweg Venray exposeert van 15 ivember tot 31 december beo Kerkhoff. Theo Kerkhoff is bewoner bij GGZ-groep en al jaren bezig n kunst. Hij is erg geïnteres- erd in kunst- en kunststromin- en gebruikt kunst als een langrijke vorm van dagbeste- ag. Theo ziet het maken van hingen als een belangrijke bby. Het heeft hem veel door- ttingsvermogen gekost om zijn lidige niveau van tekenen te reiken en vast te houden. Hij eft er zeker geen spijt van dat er zoveel energie in gestoken eft om zich als tekenaar te ont wikkelen. Hij is dan ook terecht trots op de werken die hij vanuit zijn eigen bevlogenheid op kleur rijke wijze maakt en gemaakt heeft. Nadat Theo in 1965 eigen lijk toevallig aan de slag ging met een doos kleurkrijt ontdekte hij dat hij tekenen erg leuk en inspi rerend vindt. Hij heeft in de loop van de tijd zijn eigen stijl ontwik keld waarbij werken van Rem brand en van Gogh als inspiratie bron dienen. De expositie bestaat uit een vijftiental kleurrijke por tretten, landschappen en stille vens. De expositie in het hoofdge bouw is te bezichtigen op werkdagen tussen 8.30 en 17.00 uur. Het hoofdgebouw van de GGZ-groep vindt u aan de Sta- tionsweg 46 in Venray. De dekenale koorkring Venray ganiscert in samenwerking i de Nederlandse Sint- Grego- Bvereniging van het bisdom Krmond op zondag 28 teraber een grote zangmiddag in het teken staat van scratch 'gen. Dat wil zeggen samen kende liederen zingen, maar k samen werken aan onbeken- liederen, met. als thema pent en kersttijd. Er worden deren gezongen uit verschil de genres, van Gregoriaans lAfrikaans. Het geheel wordt dersteund door een koperen- ■nble en een percussiegroep der leiding van Gerard Franck franco Ackermans belooft [een heerlijke zangmiddag te 'den die toegankelijk is voor E koren binnen het dekenaat ■Jay. maar ook voor alle mousiaste mensen die graag 'gen. Deze activiteit vindt öts onder auspiciën van VNK "burg en wordt mede gereali- dl dankzij de financiële ondersteuning van de provincie Limburg. De zangmiddag vindt plaats in de Grote Kerk in Ven ray en begint om 14.00 uur. De entree is gratis. Begin november startte het Venray's Mannenkoor onder lei ding van dirigent Jac Janssen voor de vierde keer de cursus koorscholing. De bedoeling van deze gratis cursus is om jonge mannen in de leeftijd tussen 25 en 50 jaar kennis te laten maken met zingen in een koor Door deze koorscholing zijn er meer dan 35 jonge zangers toegetre den tot het VMK Ook dit jaar is de cursus weer een groot suc ces Indien er mannen zijn, tus sen de 25 en 50 jaar, die zich nog op willen opgeven voor de gratis koorscholing, dan kan dat Voor aanmeldingen kunt u bellen met 0478-512438. voorzitter van het Koninklijk Nederlands Zangersverbond afde ling Limburg en beschermheer Jos Waals. Daarbij werden naast de bloemen ook de traditionele jubileumborden, speldjes en oor konde uitgereikt. De diverse spre kers gingen o.a. in op de verdien sten van de leden voor het koor en hun trouwe opkomst. Overi gens ontving burgemeester Waals uit handen van VMK-voorzitter Theo Janssen ook een Delfts-blau we jubileumtegel voor zijn 12,5- jarig beschermheeerschap! Hij werd daarbij tevens ludiek benoemd tot 'Engelbewaarder' van Ria Oomen, die onlangs de eretitel 'beschermengel van het VMK' kreeg. Zaterdag 20 november viert Venray's Koninklijke Harmonie Euterpe haar jaarlijkse Ceciliafeest in haar verenigingslokaal De Perd- stal. Bij die gelegenheid zal ook uitgebreid worden stilgestaan bij het feit, dat vier van haar leden hun jubileum als muzikant vieren. Samen zijn zij goed voor maar liefst 170 jaar toewijding aan de blaasmuziek. Het zijn Frits en Eddy Lucassen, beiden telgen uit het bekende Venrayse muzikan tengeslacht, die 40 jaar in de muziek actief zijn. Frits is slagwer ker en daarnaast is hij als tamboer- maltre de leidsman van het korps tijdens straatoptredens Eddy heeft zich bekwaamd op de tenor saxofoon en heeft vele jaren ook deel uitgemaakt van de Rooyse Hofkapel. De derde 40-jarige jubi laris is Henk de Wijs. Afkomstig uit Vierlingsbeek, waar hij met de blaasmuziek in contact kwam, verhuisde hij een kleine twintig jaar geleden naar Venray waar hij bij Euterpe de hoorn bespeelt. De vierde jubilaris Ts" ATéx vah 'de Waeter. Hij bespeelt dé klarinet en is maar liefst 50 jaar in de blaasmuziek actief. Vele jaren daarvan was hij, evenals Eddy Lucassen, ook lid van de Rooyse Hofkapel. Harmonie Euterpe is bijzonder trots op deze zeer ver dienstelijke leden, en zij zullen komende zaterdag met hun part ners dan ook zeer terecht in de bloemetjes worden gezet. Tweede plaats Venraynaar M. Kooien Onder grote publieke belangstelling is in galerie De Bakkerij Lies Haga uit Nieuw Bergen uitgeroepen tot de meest talentvolle amateurkun stenaar van Noord-Limburg. De jury oordeelde dat zij van alle inzenders er het beste in was geslaagd een stuk bele ving en bezieling in haar werk neer te leggen. "Lies heeft haar talent niet in een potje gestopt, maar tot uitdrukking laten komen in haar werk", aldus juryvoorzitter Willem Jansen. Drie dagen heeft het storm gelopen bij De Bakkerij in Bergen. Meer dan 450 bezoekers kwamen kijken naar de werken van 39 regionale amateurkunstenaars tij dens de expositie Kunsttalent Noord-Limburg 2004. Op het einde van de tentoon stelling werd door juryvoorzitter Willem Jansen de winnaars in de categorieën 'tweedimensionaal' en 'ruimtelijk werk' bekendge maakt. Tweede in de categorie 'ruimtelijk werk' werd John Bors uil Milsbeek met brons. Jac queline Boonen uit Horst eindig de als eerste in deze categorie met beeldhouwwerken uit steen. In de categorie 'tweedimensionaal' ging de tweede prijs naar de heer M. Kooien uit Venray met acryl op doek. De eerste prijs werd gewonnen door Lies Haga uit Nieuw Bergen met acryl op doek. De leerlinge van de Gennepse kunstenaar Mirso werd zoals gezegd ook uitgeroepen tot het meest talentvolle kunsttalent van Noord-Limburg. Dit betekent dat zij volgend jaar haar werken mag exposeren in galerie De Bakkerij. De publieksprijs ging naar Mieke Cobussen uit Ottersum met acryl op paneel. Overigens ontvangen alle genomineerden een uitnodi ging van de gemeente Bergen om volgend jaar te exposeren in het gemeentehuis. Tot 15 maart is De Bakkerij met winterstop. De eer ste expositie in 2005 staat in het teken van realistische kunst. Schola Cantorum in Holthees In de Mariakapel in Holthees start op zondag 28 november a.s. de inmiddels traditie geworden serie advents- en kerstconcerten. Iedere zondag van de advent vindt in de kapel een concert plaats, dat in het teken staat van de advent en de kerst. De serie concerten start zondag 28 november direct met een con cert van formaat, met een optre den van de Schola Cantorum van het Ward-Instituut, het meest toonaangevende koor in Neder land wat betreft het zingen van gregoriaanse muziek. Het concert begint om 15-30 uur, en bestaat helemaal uit gregoriaanse gezan gen uit de advents- en de kersttijd. Heel bijzonder aan dit optreden is, dat de Schola bereid is gevon den om voorafgaand aan het con cert een workshop te verzorgen voor alle zangers uit de regio over het zingen van het gregoriaans. De workshop wordt gehouden in de vorm van een openbare repeti tie, waarbij de Schola samen met de deelnemers aan de workshop enige gregoriaanse gezangen gaat instuderen, en waarbij tevens ingegaan wordt op de manier waarop deze gezangen het beste ten gehore gebracht kunnen wor den. Het aardige is ook dat tijdens het door de Schola verzorgde con cert de deelnemers worden uitge- nodigom bij bepaalde gezangen mee te zingen. Met name antifo nen en beurtzangen zijn geëigend om deze wisselwerking met het publiek tot stand te brengen. De workshop start om 14.00 uur en duurt tot 15.00 uur. De Schola Cantorum viert dit jaar het 40-jarig bestaan. De geschiedenis van het koor is sterk verweven met die van de KRO. De eerste dirigent van het koor, Jos Lennards, kreeg in 1964 het verzoek om de KRO-radiorubriek De Zingende Kerk te verzorgen. Vanaf 1979 is de muzikale leiding van het koor in handen van Louis Krekelberg. Onder zijn leiding besteedt het koor in toenemende mate aandacht aan de muzikale betekenis van de gregoriaanse handschrifttekens. De Schola Can torum van het Ward-Instituut telt 35 semi-professionele zangers, afkomstig uit alle windstreken van Limburg en Brabant.. Liefhebbers van gregoriaanse muziek, die deel willen nemen aan de workshop en tevens het concert willen bezoeken, betalen voor dit pro gramma een totaalprijs van 17,50 euro. Liefhebbers, die alleen het concert willen bijwonen, betalen 8 euro. Ook voor kinderen geldt dat ze de volledige prijs moet betalen. Kaarten voor het concert en deelname aan de workshop zijn te reserveren bij de bekende voorverkoopadressen in Holthees, mevrouw Ermers, Kapelstraat 3, tel: 0478-636480, of bij de familie Wijenberg, Gildestraat 6, tel: 0478-636390. Men kan ook reserveren via de website van de Mariakapel, www.mariakapel.nl. Programma Schouwburg Venray PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bei 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Schouwburg Venray presen teert komende week een afwis selend theaterprogramma met cabaret, muziektheater, theaterconcert en dans. Bifi's on Tour, muziektheater met Annick Boer, Daniela Oonk en Anne-Marie Jung, donderdag 18 november, aanvang 20.09 UirrDe Bifi's hebben zich in de nesten gewerkt. Drie meiden, hoogge hakt, in goed gevulde gevulde glit terjurken en in het bezit van ettelij ke bussen haarlak zoeken tegen de gangbare normen in naar een manier om hun hoofd boven water te houden. Klinkende klanken, ste vige stampen en niet mis te versta ne uitspraken scheppen orde in hun choas. De Bifi's garanderen een swingende muziektheaterpro ductie. Vorig jaar sleepten zij met hun muzikale comedy 'De Bifi's' (NPS) Neerlands grootste televisie prijs in de wacht (Het Gouden Beeld). Ook zijn zij bekend van o.a.: Jiskefet, Baantjer, Toscane en Finding Nemo (Dory). In het theater speelden zij o.a. in 'Little Shop of Horrors', 'Foxtrot', 'Heer lijk duurt het langst', de Rockopera 'DOOP' en 'Dolfje Weerwolfje'. Zij wonnen de Pisuisseprijs en zijn al diverse malen genomineerd voor een John Kraaijkamp Musicala- ward Helaas winnen ze hem nooit, vandaar deze zelfgemaakte productie. Montezuma's Revenge, a capella popart, dinsdag 23 november, aan vang 20.00 uur. De Berlijnse nacht clubs waar Montezuma's Revenge geregeld te gast waren, geven Nederlands voornaamste a cap- pela-groep inspiratie voor een nieuwe show. Popart is daardoor theatrale dan ooit. Buiksprekers, goocheltrucs, een beetje acroba- tiek en natuurlijk Marlène Dietrich die 'Iph bin von Kopf bis Fuss auf Liebe eingestellt' zingt. Met sjaal van witte veren, maar met een opmerkelijke lage stem, bas zelfs, van Paul Klooté, want Montezu ma's Revenge bestaat uit vijf man nen. Opgericht twintig jaar gele den. Een persiflage zou je het kunnen noemen, of ironie, want daar houden ze bij Montezuma's wel van. Zo hebben ze er ook geen enkele moeite mee op te komen als de lamme, de blinde, de kreu pele en de dwerg en onderwijl, met die prachtige stemmen waar mee ze alles lijken te kunnen. De vakkennis van theatergigant Karei 'Mini' de Rooij is een onuitputtelij ke inspiratiebron gebleken. Ter wijl er vanaf de bühne een spette rend geluid komt, blijft de orkestbak nog altijd leeg: de vijf stemmen kunnen de popmuziek als geen ander zonder instrumen ten verwoorden. Fantastische theatershow: A few good men... dancin'. Lekker met alleen maar vijftien mannen, vrij dag 26 november, aanvang 20.00 uur. Vijftien mannelijke dansers met gebeeldhouwde torso's en bokshandschoenen nemen elkaar met flinke uppercuts onder han den. Het 'sparren' vloeit over in een viriele mannendans, de lijven glimmen van zweet, verbeten gezichten. Als het geluid van pul serende heartbeats overgaat in Queens meezinger 'We Will Rock You', is het rein en klaar; het publiek wordt in de dansshow A few good men... dancin' onderge dompeld in een broeierige toster- onsoep. Eindelijk eens alle schijn werpers op de mannelijke danser, zijn veelzijdigheid en, vooral zijn atletische begaafdheid. Dat was wat de Amerikaanse danser en choreograaf Jeff Amsden voor ogen stond toen hij in 2000 audi ties hield voor zijn dansshow A few good men dancin' 'Vroeger deed ik veel aan sport', vertelt Amsden vanuit New York, 'en in Amerika stel je dan iets voor. Toen ik ging dansen, zei men: 'Nu ben je geen atleet meer'. Terwijl dansen het meest atletische is wat ik ooit heb gedaan!' Amsden, die optrad in Broadwaymusicals en popcon certen en als choreograaf scoorde met zijn choreografie voor de Gre ase !-productie van de Paper Mill Playhouse, vond het tijd dat de man in de dans eens de erkenning kreeg waarop hij recht had. A few good men... dancin' barst van de viriele energie, met jazz, hiphop, latin, acrobatiek, moderne en klas sieke dans in swingende groeps- dansen en solo's. Harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum zal in samenwerking met Harmonie Euterpe uit Venray op zondag 12 december en con cert in de schouwburg van Ven ray verzorgen. Tijdens dit concert kimt u tevens getuige zijn van een bijzonder optreden van het klari netkwartet van het Orkest van de Kapel van de Koninklijke Lucht macht. Aanvang: 11.30 uur; de entree is vrij. Harmonie en drumband St. Cat- harina Leunen-Veulen-Heide houdt op zondag 28 november haar goederen- en dienstenvei ling. Enkele speciale gasten komen een aantal kavels veilen Onder de hamer komen goederen en diensten van uiteenlopende aard, van het gewilde groentepak ket, jongleerlessen, een ballon vaart tot een optreden van het Puppies Huisorkest. Aanvang: 13-30 uur in De Brink in Leunen Voorafgaand aan de veiling vindt in het gemeenschapshuis een concert van de jeugdharmonie plaats. Op dinsdag 23 november wordt voor de vijftiende keer de Venrod sen Aovend gehouden in de Witte Hoeve in Venray. De aanvang is 19.30 uur en de toegang is gratis voor alle Veldeke-leden en andere belangstellenden. Er is een moge lijkheid voor een vrijwillige bijdra ge in de kosten. De inmiddels tra ditionele Venrodsen Aovend mag zich steeds weer verheugen in een grote belangstelling in Venray en wijde omgeving. Ook voor dit derde lustrum heeft Veldeke Ven ray een mooi en uitgebreid pro gramma kunnen samenstellen met verschillende nieuwe ele menten. Zang, voordracht, kijken, luiste ren en lachen zijn de ingrediënten van deze avond, waarbij het publiek zich geen moment zal vervelen. In een gemoedelijke sfeer en met een spontaan karak ter zullen een 10-tal optredens verzorgd worden door ruim 30 deelnemers. Er zijn bekenden die reeds eerder op één van de voor afgaande afleveringen waren te beluisteren en waarvan sommigen ook te horen zijn op diverse Cd's of andere geluidsdragers maar ook minder bekenden die zich veelal voor het eerst aan een gro ter publiek zullen presenteren komen voor het voetlicht. Zo is er de primeur van een nieuwe caba retgroep. De presentatie is geheel in de Venrayse taal en is in ver trouwde handen van Frits Basten, waarbij Ad Haans de deelnemers muzikaal zal ondersteunen en begeleiden. De finale van het uit gebreide programma is om onge veer 22.30 uur. Daarom wordt ook op tijd begonnen (19 30 uur). Het programma zal evenwel geen moment vervelen, daar staan de artiesten van deze avond wel garant voor. De bibliotheek aan huis is er voor iedereen die in de gemeente Venray woont, graag van de bibli otheek gebruik wil maken, maar niet zelf naar de bibliotheek kan komen door ouderdom, ziekte of handicap en ook niemand heeft om deze taak over te nemen. Wie gebruik wil gaan maken van deze dienst kan bellen met de biblio theek. telefoon 0478-581970. Er wordt een afspraak gemaakt voor een bezoek waarbij de mogelijk heden van de bibliotheek uitge legd worden. De klant kan aange ven welke boeken men bij voorkeur leest. Hierbij kan geko zen worden uit het gehele assorti ment van de bibliotheek. Eenmaal per vier weken vindt doorgaans een bezoek door een vrijwilliger plaats, die telkens andere boeken meeneemt. Voor de bibliotheek aan huis service wordt het norma le abonnementstarief inclusief afkoop leengeld gerekend. Infor matie over de tarieven en uitleen- voorwaarden staan in de speciale folder, welke op aanvraag toege zonden wordt. Een overzicht van het aanbod van de bibliotheek is te vinden op de website www.obvenray.nl. De bibliotheek is geopend dins dag t/m donderdag van 11.00- 18.00 uur, vrijdag van 11.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00-14.00 uur. Zaterdag 20 november omst reeks 22.00 uur begint een avond livemuziek waarbij twee bands in de spotlights zullen staan, te weten Pardoux en Objection Overruled. Pardoux is een vijfkoppige band met haar oorsprong in Nij megen. Pardoux is een band met hoge muzikale kwaliteit en erva ring. Pardoux wisselt funky ritmes (drums; Bart Vossen, bass; Joris Schapendonk) en bluesy gitaren (gitaar: Jeroen de Graaf/Miel Kna pen) af met zwoele en melancho lische pianoklanken (keyboard: Miel Knapen), tevens creëert de band met het strakke samenspel en aardig wat rock een krachtige sound. Dit alles gepaard met de prachtige zanglijnen van Marjo lein Kobes staat garant voor een avond vol goede sfeervolle muziek met verrassende wendin gen. Objection Overruled is een pop-rock coverband. Inmiddels staat Objection Over ruled garant voor een avond goede muziek met een zeer breed repertoire. De nummers bestaan uit recent werk van Pink. Anouk en No Doubt tot de wat oudere krakers van Alanis Morissette, Skunk Anansie en Garbage enz. Dus voor ieder wat wils!!! Meer informatie over aeze optredens of andere optredens in Café 't Podium is te vinden op www.podiumvenray.nl onder de kop agenda. Boekrecensie in Peel en Maas 'Ik ben een van de weinigen die het geluk hebben gehad te ontsnappen aan een dergelij ke moordenaar. Het vertellen van dit verhaal is voor mij noodzaak en als ik al de moed heb om deze hellegang te reconstrueren, dan is het vooral opdat rechters pedofie len niet langer vrijlaten wegens 'goed gedrag', en zon der enige waarschuwing.' Sabine Dardenne is twaalf jaar oud als ze door Mare Dutroux en zijn handlanger van haar fiets wordt gesleurd, in een busje wordt gedrogeerd en naar een onbekend huis wordt gebracht. Wat Sabine daar moet ondergaan is vreselijk. Zij moet zich uitkle den, Dutroux doet haar een ket ting om de hals en bindt haar daarmee aan een bed. Na een paar dagen wordt Sabi ne naar een kelder overgebracht, waar ze in de tijd die volgt steeds weer wordt lastiggevallen'door Dutroux. Aan het eind van haar gevangenschap krijgt z e gezel schap van Laetitia Delhez en enkele dagen later worden de meisjes door de politie bevrijd. 'Ik was twaalf en ik fietste naar SABI E DARDF.NNI-: Ik was twaalf K eri ik fietste PBt naar school m as— 'luchtig dagen in dc kelder van Dutroux school' is een buitengewone getuigenis van een jonge vrouw die tachtig dagen doorbracht in gevangenschap voordat zij van de dood werd gered. Sabine Darden ne schreef dit boek opdat de stem van de slachtoffers eindelijk gehoord zal worden en de fascina tie voor dit soort monsters voor altijd zal verdwijnen. Dit boek. een uitgave van uitge verij Saffraan, is te koop in boek handel Van den Munckhof. Prijs: 17.50 euro.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 15