35 jaar op de bres voor ulpbehoevenden Meerlo-Wanssum Bezwaar tegen uitbreiding Geelen Beton Vijftig jonge muzikanten Winkeliersactie Feerlo en fanssum College bezoekt dorpen Kunstmenu de raad beslist Afdeling Werk, Inkomen Zorg krijgt rapportcijfer 7.4 Service rubriek Hobby Gilde Afsluiting Beeteweg Jubileum Gemengd Koor Wanssum Intocht Sinterklaas in Blittterswijck EN MAAS Donderdag 18 november 2004 - Pagina 13 ode Kruis Meerlo: vrijwilligers gezocht voor sociale activiteiten [edereen kent het Rode s wel van de medewer- aan evenementen. Eerste [p, logistieke dienstverle- en het verzorgen van (verbindingen zijn slechts tele van de werkzaamhe- :n die vrijwilligers van het xle Kruis dan verrichten, aar het Rode Kruis is veel leer. Minder bekend is bij- torbeeld dat veel afdelingen vens actief zijn in de sociale ilpverlening. Zo ook de afde- ng Meerlo-Wanssum-Broek- uizen. Die staat al 35 jaar ng op de bres voor gehandi- ipten en andere hulpbehoe- inden. De vrijwilligers van ze tak van het Rode Kruis irrichten hun werkzaamhe- :n vaak in de anonimiteit. In en gesprek met Mia Hofman- oots (74) uit Wanssum treedt ist dit onderdeel van het Kruis voor het voetlicht. Taakveld 2." Dat is de wat kille nschrijving van de activiteiten raar Mia Hofman-Boots zich nu al jaar mee bezighoudt namens deling Meerlo-Wanssum-Broek- lizen van het Rode Kruis. Ze rtelt: "Een aantal jaar geleden n alle activiteiten van het Rode [ruis onderverdeeld in zogenaam- taakvelden. De ondersteuning au evenementen hoort bijvoor- (eld bij taakveld 3. Sociale activi sten vallen onder taakveld 2. fat wij doen, heette vroeger Wei- re. Die benaming zal denk ik bij !el mensen eerder een bel doen ikelen." Welfare roept de associatie op iet handwerken. Ten onrechte, betoogt Mia Hofman-Boots fan oudsher zijn we actief voor ensen die op de een of andere tanier hulp nodig hebben. Door itddel van huisbezoeken en aller lei activiteiten proberen we te irkomen dat ze in een sociaal ilement terechtkomen. Hand werken is maar een onderdeel Onlangs werden enkele vrijwilligers in bet zonnetje gezet: mw. Hendriksdhr. Peters, dhr. Janssen en dhr. Pijpers. Voorste rij: mw. Kleven en mw. Vermazeren. van die activiteiten. Het kan ook gaan om voorlezen, een wande ling maken, naar de bank gaan voor mensen die slecht ter been zijn of gewoon om een praatje. Verder is er drie keer per jaar een middag voor de mensen die we thuis bezoeken. En twee midda gen per maand organiseren we in Tienray allerlei activiteiten voor onze cliënten, zoals de mensen die we bezoeken tegenwoordig heten." In de 35 jaar dat Mia Hofman- Boots dit vrijwilligerswerk doet, heeft ze veel zien veranderen: "In de beginjaren kregen we vaak het verzoek van de huisarts, de wijk zuster of de pastoor om eens bij die of die langs te gaan. Dat waren dan mensen die dreigden te ver eenzamen omdat ze om wat voor reden dan ook aan huis gekluis terd waren. In de loop der jaren is er veel meer professionele hulp gekomen. Ook zijn er tegenwoor dig bijvoorbeeld invalidenvereni- gingen. Toch zijn er nog altijd mensen die buiten de boot drei gen te vallen of voor wie de pro fessionele hulp tekortschiet. Voor hen zijn wij een luisterend oor. Wat we doen is in feite een heel uitgebreide vorm van burenhulp." OPRICHTING AFDELING De afdeling Meerlo-Wanssum- Broekhuizen van het Rode Kruis werd in 1948 opgericht. Het hui dige taakveld 2 bestaat sinds 1969- Mia Hofman-Boots: "Samen met de dames Baart, ben ik 35 jaar geleden gestart met wat toen nog Welfare heette. Toen de dames Baart na verloop van tijd waren gestopt, werd ik coördinator sociale activiteiten. Dat houdt onder meer in dat ik als eerste ga praten als we een tip krijgen dat iemand hulpbehoevend is. Daarna probeer ik in te schatten welke vrijwilliger het meest geschikt is om de betreffende persoon te begeleiden. Eens in de vijf weken is er een contactmiddag voor de vrijwilligers. Dan worden ervarin gen uitgewisseld en eventuele problemen besproken." MEER VRIJWILLIGERS Zoals bij zoveel organisaties zou ook bij taakveld 2 van het Meerlo- se Rode Kruis het aantal vrijwilli gers best wat groter mogen zijn. Mia Hofman-Boots: "Met onze groep van 22 vrijwilligsters bezoeken we momenteel 62 adressen. Sommigen hebben wel drie mensen onder hun hoede en dat is een beetje teveel van het goede. Het is toch heel inten sief werk. We dreigen ook een beetje te vergrijzen, enkelen zijn al boven de zeventig. Verjonging is daarom wenselijk, hoewel dit werk natuurlijk wel een bepaal de levenservaring vereist. Nieu welingen lopen eerst een tijdje mee met ervaren vrijwilligers. Dan kunnen ze zien wat het werk inhoudt en of het hen bevalt. Daarna gaan ze zelf op pad. Nu hebben we uitsluitend vrouwelijke vrijwilligers, maar mannen zijn eveneens van harte welkom." Wat heeft het Rode Kruis de vrijwilligers te bieden? Mia Hof man-Boots: "Géén geld en ook geen plaats in het middelpunt van de belangstelling. Wel een vrijetijdsbesteding die je geen cent kost omdat alle reiskosten worden vergoed en alle cursus sen door het Rode Kruis worden betaald. Wat nog veel belangrij ker is: dit werk levert enorm veel waardering op. Het kost je wat tijd, maar je krijgt er ook heel veel voor terug. Vaak ontstaat een speciale band tussen de vrij willigers en de cliënten. Het is veel meer dan bezigheidsthera pie of het houden van kletspraat jes. Meestal is er juist sprake van heel diepgaande contacten. In geld is dat allemaal niet uit te drukken, maar je leven wordt er beslist door verrijkt." Geïnteresseerden in de sociale activiteiten van afdeling Meerlo- Wanssum-Broekhuizen van het Rode Kruis kunnen contact opnemen met Mia Hofman- Boots, te. 0478-531363. De winkeliers van Meerlo en fanssum houden ook dit jaar ir een grandioze winke- lersactie tijdens de komende cestweken. Tijdens de ajaarsactie, van 15 november tot en met 24 december, plaat sen de winkeliers voor elke vijf euro die u bij hen besteedt een stempel op de stempel- taart die u ontvangt in de ieelnemende winkels. U vult naam en adres in op de volle stempelkaart en deponeert de kaart in de bus bij een van de deelnemende winkeliers. Tijdens de twee trekkingen, op 8 en 28 december, maakt u kans op vele waardebonnen met een waarde van 10. 25, 50 en 100 euro. Tij dens de laatste trekking op 28 december maken alle ingeleverde kaarten kans op een reischeque ter waarde van 500 euro. tommissie Burgers: vraagtekens bij financiering Of de leerlingen van de asisscholen in de gemeente 'eerlo-Wanssum de komen- k vier schooljaren kunnen 'eelnemen aan een nieuw istmenu, is nog maar de »ag. In de commissie Bur rs waren de meningen «dagavond verdeeld over «het 'menu', dat bestaat uit [toneel, beeldende kunst, uziek en dans en waarin de Kinderen via voorstellingen nismaken met deze ïstvormen. De partijen fonden het weliswaar een l initiatief, maar zetten ^tekens bij de wijze van meieren via het algemeen kfonds en de looptijd van 'tor jaar. In de komende 'Vergadering zal het finitieve besluit over het £el of niet meedoen van :rlo-Wanssum aan het 'nstmenu genomen wor- De gemeenten Meerlo-Wans- Horst aan de Maas en wenum willen meeliften op het jtobod van de Heidense Stich- jjn8 Bevordering Kuituur. Deze 'ganiseerde het kunstmenu Brig jaar al voor de basisscholen 'ln acht andere Noord-Limburg- f gemeenten: Helden, Meijel, Nel, Bergen, Gennep, Mook, jmiray en Beesel. De Stichting "tostzinnige Vorming (SKV) Tgde voor een eigen kunst- enu in Venlo, maar die is "toddels failliet. Opvolger is het 'toistencentrum Venlo. V°°r Horst aan de Maas, *venum en Meerlo-Wanssum torzorgden twee vrijwilligsters °°rstellingen voor basisschool- kerlingen, vergelijkbaar met die uit het kunstmenu. Maar zij stop ten daar afgelopen jaar mee Voor komend schooljaar vroe gen de twaalf gemeenten voor het kunstmenu gezamenlijk een kleine 100.000 euro subsidie aan bij de provincie Limburg. Zelf trekken zij en de scholen nog eens een zelfde bedrag uit. Wat afzonderlijke gemeenten en schoolbesturen betalen en aan subsidie krijgen, is afhankelijk van het aantal leerlingen. Zo moeten de gemeente Meerlo- Wanssum en het overkoepelen de schoolbestuur Meander ieder iets meer dan 3000 euro betalen. De provincie doneert een zelfde bedrag, voor een totaal van 881 Meerlo-Wanssumse leerlingen. Dat een Heidense kunststich ting de voorstellingen regelt, wil overigens niet zeggen dat die ook allemaal in Helden plaatsvin den. In sommige gevallen komen kunstenaars naar de scholen zelf toe (zo kunnen kleuters in de eigen gymzalen dansen in een meespeelvoorstelling), of zijn te zien in zalen in de buurt. Om het kunstmenu helemaal zelf te kunnen inrichten, hebben de scholen in Horst aan de Maas, Sevenum en Meerlo-Wanssum hun eigen kunststichting samen gesteld. Het is ook in Meerlo- Wanssum gelukt om een plaatse lijke werkgroep te formeren, bestaande uit vrijwilligers die het vanuit Meerlo-Wanssum organi seren en coördineren. Of die echter ook aan de slag kunnen, is nóg niet zeker. De raad besluit in de komende vergadering of ze akkoord gaat met een bijdrage van 3.084 euro voor de duur van de pilot (2004-2007). Het college van B en W begint in december met het bezoeken van de zes dorpen in de gemeente Meerlo-Wans sum. Tijdens het dorpenbe- zoek willen burgemeester en wethouders horen wat er leeft onder de inwoners van Geijs- teren, Blitterswijck, Meerlo, Wanssum, Swolgen en Tien ray. Het college bracht voorheen jaarlijks alleen een bezoek aan de dorpen Blitterswijck en Geijste- ren. Gesproken werd over zaken die in het dorp speelden. Meerlo, Wanssum, Swolgen en Tienray hebben (nog) geen actieve dorps raad; deze dorpen werden tot nu toe dus niet structureel bezocht door het college. Tienray heeft inmiddels een dorpsraad-in- oprichting. In het geval van Tien ray, Blitterswijck en Geijsteren bepalen de dorpsraden de agenda. In de andere dorpen mogen de inwoners aangeven waarover ze met burgemeester en wethouders van gedachten willen wisselen. In de dorpsblaadjes en op de websi te van de gemeente komt een aan kondiging van het bezoek. In de dorpen zonder dorpsraad vraagt de gemeente de inwoners om via de dorpsblaadjes agendapunten in te dienen bij de gemeente. Die moeten van belang zijn voor de gemeenschap en voorzien zijn van een motivatie. Het college stelt vervolgens de definitieve agenda vast. Die wordt ook weer in de dorpsblaadjes gepubliceerd. Tij dens de avond is er een voorzitter die de agenda bewaakt en de dis cussie leidt. Dit kan, afhankelijk van het onderwerp, een van de leden van het college zijn, een sectorhoofd of de communicatie medewerker. Als de onafhanke lijkheid van de voorzitter een belangrijke voorwaarde is, dan wordt een voorzitter ingehuurd. Het college besluit per bezoek wie de avond voorzit. De dorpenron de past in het voornemen van het college om burgers meer te betrekken bij de beleidsvorming. Het Hobby Gilde Horst e.o. is een vrijwilligersorganisatie voor overdracht van kennis en vaardig heden op educatief en creatief gebied. Mensen die belangstelling hebben voor schilderen kunnen op dinsdagmiddag terecht bij Rieky Janssen en op donderdag middag bij Wim Reutjens. Les plaats: CC. 't Gasthoês in Horst. Bij voldoende belangstelling start in januari 2005 in het gebouw van Synthese in Horst een cursus com puterbewerking fotografie. Hobby Gilde Horst e.o, tel: 077-3988915. Door het Waterschapsbedrijf Limburg wordt een gedeelte van de persleiding tussen Blitterswijck en Meerlo vervan gen. Déze werkzaamheden wor den uitgevoerd door aannemer Van den Heuvel uit Heesch. Om de maatregelen uit te kunnen voeren is het noodzakelijk om de Bergweg/Beeteweg af te sluiten voor het doorgaande verkeer. De afsluiting gaat in op maandag 22 november en duurt tot vrijdag 26 november. Tijdens deze periode worden omleidingen voor door gaand verkeer en de gewijzigde busroute ter plaatse aangegeven. De woningen/bedrijven blijven zoveel mogelijk bereikbaar. Door onvoorziene omstandigheden, zoals het weer, kan de duur van uitvoering wijzigen. Tijdens de werkzaamheden kan enige over last ontstaan. Het Gemengd Koor Wanssum viert op zaterdag 20 november zijn veertigjarig bestaan. De feeste lijkheden beginnen om 18.30 uur met een 'feestmis' in de Wanssum- se parochiekerk. Na de mis kun nen belangstellenden bestuur en leden van het koor in partycen trum De Zandhoek feliciteren met hun jubileum. Om 20.30 uur wordt het officiële gedeelte afge sloten, waarna belangstellenden kunnen genieten van een muziekje uit de jaren zestig en een optreden van de band Ondiep. De avond is voor iedereen gratis toegankelijk. Zaterdag 20 november bezoekt Sinterklaas samen met zijn pieten Blitterswijck. Om 14.30 uur verza melen de kinderen zich samen met hun ouders en overige belangstellenden op het kerk plein, waarna ze om 14.45 uur in optocht met fanfare en drumband Moed IJver naar Tante Jet aaii de Maas vertrekken. Daar arriveert de Sint om circa 15.00 uur met de boot en wordt hij welkom gehe ten door de oudervereniging van de basisschool. Daarna keert het hele gezelschap terug naar het Parochiehuis waar de kinderen van de onderbouw enkele voor drachten voor de Sint doen; Cliënten WIZ waarderen persoonlijke aanpak In de gemeente Horst aan de Maas is de afdeling Werk, Inkomen Zorg voortdurend bezig met de uitvoering van diverse regelgevingen voor de burgers. Het gaat dan vooral over de Wet Werk en Bijstand (WWB) en de Wet Voorzienin gen Gehandicapten (WVG). Concreet gaat het op dit moment over 923 personen in de WVG en 231 personen in de WWB. Om te zien hoe deze mensen de werkwijze van de afdeling WIZ ervaren is er onlangs, net als in 2003, een klanttevredenheidsonderzoek uitgevoerd. Voor dat onder zoek is een kwart van het tota le cliëntenbestand, dat ook bestaat uit inwoners van de gemeente Meerlo-Wanssum, benaderd. Ongeveer een derde van de cliënten heeft de enquête ingevuld. De resulta ten zijn bemoedigend en laten zien dat de werkwijze van de afdeling WIZ gewaardeerd wordt door betrokkenen. In de vragenlijst zijn verschil lende aspecten aan de orde geko men. Over bereikbaarheid (op kantoor en telefonisch), de con tacten met de afdeling WIZ, maar ook waren er vragen die gingen over aanvragen in het kader van de WWB en WVG. Ook de klach tenprocedure maakte onderdeel uit van de enquête en tevens kon men eventuele uitspraken, opmerkingen of suggesties kwijt. Ten slotte werd er om een eindcij fer gevraagd. Dat gemiddelde kwam op 7,43 terecht. Daarmee is de eindbeoordeling vergelijk baar met de score die in 2003 werd gehaald. De afdeling WIZ is tevreden over de score. Maar die tevreden heid wil niet zeggen dat men nu maar 'achterover leunt' op de afdeling. Voortdurend streeft men ernaar om de benadering naar de klanten toe te optimaliseren. Voorbeeld daarvan is de werkwij ze straks in het nieuwe publieks- kantoor aan het Wilhelminaplein. De afkorting KOM (klantgericht heid op maat) zal de komende tijd verder worden ingevuld en ver diept. De concrete uitwerking daarvan zullen de inwoners van Horst aan de Maas en Meerlo- Wanssum gaan ervaren, ook op de afdeling WIZ. "Want die 7,4 mag wat ons betreft straks best een 8 worden", aldüs Albert Claessens, hoofd van de afdeling WIZ van de gemeente Horst aan de Maas. EINDRAPPORT Van het klanttevredenheidson derzoek is een rapport samenge steld. Wie de resultaten van de enquête tot in detail wil bekijken, kan het rapport inzien op de internetsite van Horst aan de Maas. Daarvoor is een link gemaakt. Gebruik de zoekoptie en tik in 'Klanttevredenheid WIZ'. Daarna kunt u het rapport bekij ken. Heeft u er vragen over dan houdt de afdeling WIZ zich aanbe volen. Bel dan met Petra van Haren, teamleider Werk, Inkomen Zorg, tel: 077-4479450. Concept masterplan haven gereed De beoogde uitbreiding van het opslagterrein van Geelen Beton aan de Geijsterseweg in Wanssum is één van de buren een doorn in het oog. Jan Beterams, woonachtig aan de Geijsterseweg 15a, vreest voor toenemende geluidsoverlast, waardedaling van zijn huis en aantasting van zijn wroongenot als de plannen van Geelen Beton het groene licht krijgen. De Wanssummer maakte onlangs in de commissie bezwaarschriften bezwaar tegen het besluit van het colle ge van B en W van de gemeen te Meerlo-Wanssum om een tijdelijke aanlegvergunning voor maximaal vijf jaar aan het bedrijf te verlenen. Geelen Beton wil de nieuwe - nog onverharde - strook grond van circa één hectare aan de Geijsterseweg gaan gebruiken voor de opslag van betonmateria- len. Het betreft een uitbreiding van de reeds bestaande strook, waarvan op 1 mei 2005 de ver gunning afloopt. Het bedrijf wil de beide stukken grond voorlopig blijven gebruiken als opslagter rein voor goederen, in afwachting van de ontwikkelingen met betrekking tot het havenproject Het Nieuwe Wanssum. Het is geen ideale situatie, een opslagter rein op de huidige locatie, beseft ook woordvoerder Pingen van het bedrijf. "Maar om de overlast voor de buurt te beperken willen we de uitbreiding zover mogelijk in de richting van Geijsteren op eigen grond realiseren." Met de realisatie van de plan nen voor de industriehaven in combinatie met de aanleg van een rand- of rondweg zou het voor Geelen Beton een stuk eenvoudi ger worden om het opslagpro bleem op te lossen, vertelde Pin gen. Maar nu nog niet duidelijk is wanneer - en of - het havenproject daadwerkelijk gerealiseerd wordt, hoopt het bedrijf dat het de komende jaren gebruik mag blij ven maken van de percelen aan de Geijsterseweg. Als tijdelijk opslagterrein. "Anders hebben we een groot probleem", verklaarde Pingen. "Eigenlijk zijn wij net als Jan (bezwaarmaker Beterams, red.) lijdend voorwerp in deze. Het havenproject is nog niks opgeschoten. Vooral in de winter als de bouwwereld door de vorst bijvoorbeeld een of twee weken stil ligt hebben we de percelen hard nodig als opslagplaats. Ik moet toch 160 mensen aan het werk houden." OVERLAST Bezwaarmaker Beterams was helemaal op de hoogte van de economische belangen van Gee len Beton, maar stelde dat de overlast door de economische groei van het bedrijf de laatste jaren de spuigaten uiloopt. "Als die uitbreiding doorgaat, zitten we van drie kanten tussen Geelen Beton. Ons uitzicht wordt belem merd, ons huis wordt minder waard, de niaat is gewoon vol." Hij wees de commissieleden ook op de geluidsoverlast, die wordt veroorzaakt door de heftrucks van het bedrijf en vrachtwagens die de hele dag door spullen laden en lossen. Woordvoerder G. Kusters van de gemeente Meerlo-Wanssum antwoordde op vragen vanuit de commissie dat het bedrijf aan alle (geluids)eisen van de milieuver gunning voldoet. Ook hij verklaar de dat het benutten van het per ceel als opslagplaats een voorlopige oplossing is, in afwachting van de realisatie van de toekomstige havenplannen. DE HAVEN De gemeente is aan de slag gegaan met de opmerkingen die eind 2003 in de vorige informatie bijeenkomst over het havenpro ject Het Nieuwe Wanssum door de aanwezigen zijn gemaakt. Deze zijn verwerkt in een masterplan, waarvan het concept nu gereed is. In dat masterplan staan zaken als: ruimtelijke randvoorwaarden en uitgangspunten, huidig beleid, milieutechnische uitgangspunten (milieu, water, verkeer, externe veiligheid e.d.) en wordt ingegaan op de financiële haalbaarheid. Eind dit jaar zullen de marktpartij en hierover praten. Vervolgens gaat dit document het politieke traject in. Daarna komt het plan in het eerste kwartaal van 2005 terug bij de inwoners. Het kost meer tijd dan aanvankelijk gedacht omdat het college ernaar streeft om een totale rondweg ten noorden van Wanssum te realise ren en niet alleen een westelijke randweg. Gezamenlijk optreden jeugdorkesten Meerlo/Wanssum en Overloon De jeugdorkesten van Meer lo/Wanssum en Overloon ver zorgen gezamenlijk een optre den tijdens het jeugdorkestenweekend in Roggel. Dirigente Marjo van der Locht, die beide orkesten afzonderlijk begeleidt, is al druk doende om de werken in te studeren met alle jonge muzikanten. Een gezamenlijk optreden van beide orkesten, vorig jaar tijdens Kerstmis, viel bij de muzikanten dusdanig in de smaak dat een ver- volgoptreden logisch was. Van de muzikanten, in leeftijd variërend van 9 tot 15 jaar. hebben er enke le nog maar één jaar muziekles gevolgd, als ze beginnen bij het jeugdorkest. Ze leren daar wat samenspelen is en ervaren het plezier van het samen oefenen voor een optreden én uiteraard van het optreden zelf. Het samengevoegde orkest bestaat uit zo'n vijftig muzikanten. Ze brengen in Roggel een vijftal nummers ten gehore. Dit zijn ach tereenvolgens: Circus March, Lit tle Stars, A Summer Holiday, Simply Rock, Along Came A Spi der en tot slot The Flinstones. Het belooft een spetterende show te worden! Het optreden van deze enthou siaste .club (plaats: La Rochelle aan de Kerkstraat te Roggel) is op 20 november en begint om 18.30 uur. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478- 522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la. 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13.00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo. tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerio@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg. ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk. Mgr. Aertsstraat 51. 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165. 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken. Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg. Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-S wolgen. Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsy- straat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500. fax 077-- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers, Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19.30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur

Peel en Maas | 2004 | | pagina 13