Valley verliest wee spelers >n twee punten rank van Kempen terug bij HVC Sportnieuws -info Eerste thuisverlies TVF OTTO HVC/Taxi Verstraaten laat naar winst ti leijer de Wolf iaat SSS'18 rerlaten »SS"I8 haalt pgelucht iaadem Dames SSS'18 kansloos Programma zaalvoetbal Dames Venray klaar voor topper PEEL EN MAAS Geijsteren bedwingt koploper Sponsors HVC/Taxi Verstraaten ESG - Pagii EN MAAS Donderdag 11 november 2004 - Pagina 21 je Valley bleef in de uitwed- |d tegen middenmoter Fermo- Boys 3 op een 7-7 gelijkspel mi. De Roermondse ploeg had f flink versterkt met spelers liet eerste en tweede team. raf was Lake Valley/'t Podi- irom content met het ene |t Te meer omdat koploper De ronoom verloor. |c nummer twee Lake Valley komt uaverliespunten op gelijke hoog- Eet de lijstaanvoerder uit Neer. naai ongeschonden kwam de üyse club zaterdag niet uit de Niels Hermsen en een tegen- Her botsten met de hoofden |d elkaar. Hermsen hield er een ilende wenkbrauw aan over. fcVenrayse supporters werd hij lens de wedstrijd naar het Roer- r ie ziekenhuis gebracht waar de [id werd gehecht. Ook aanvoerder taLammers viel geblesseerd uit ecg een trap tegen zijn knie en leen ingescheurde kruisband op. ast is Daniël Wijnands voorlo- uitgeschakeld Hij liep vorige jk op het veld bij Ysselsteyn een •knieblessure op. De hoofdmacht Lake Valley/'t Podium zal de nde weken dan ook een beroep n doen op spelers uit het reser- [n de eerste klasse A komen ook ie tweede en derde teams uit. In Eerste competitiehelft kunnen zij leen beroep doen op spelers uit ■ere teams. Dat kan voor de tegen- hder wel eens vervelend uitpak- E Speler Paul Rutten had op de website van Fermonia Boys vier spe lers uit de eerste selectie ontdekt die zaterdag bij het derde team meede den. "We speelden tegens voetballers die normaal in de ere divisie uitko men. Wat heb je eraan om hen in de eerste klasse te laten meedoen", vraagt Rutten zich af. "Want zij staan in de middenmoot en hebben toch weinig te winnen of te verliezen." Lake Valley kwam vanaf het begin- signaal onder grote druk te staan. Doelman Vincent Buwalda voorkwam met enkele goede reddingen een vroege tegengoal. Toch openden de Venraynaren uit een counter de score. Uit een pass van Paul Rutten scoorde Ronny Spruit: 0-1. Door twee snelle doelpunten boog Fermonia Boys 3 de achterstand binnen een paar minuten om in een 2-1 voor sprong. Op aangeven van Sjoerd van der Coelen schoot Paul Rutten in de korte hoek de 2-2 gelijkmaker binnen Lake Valley nam weer de leiding door een treffer van Paul Rutten na een goede actie van Ronny Spruit: 2-3 Uit de eerste de beste aanval trok de thuisploeg de stand weer gelijk: 3- 3- Vlak voor rust kwamen de Venray se zaalvoetballers voor de derde keer op voorsprong. Uit een pass van Luciën Conjaerts passeerde Lennard Jansen de doelman met een schuiver: 3-4. Op slag van rust wist Fermonia Boys 3 de sensationele eerste helft met een 4-4 stand af te sluiten. Na de hervatting werd het duel vijf minuten onderbroken vanwege de botsing waarvan Niels Hermsen het slachtoffer werd. Het Venrayse team was daarna even van slag waardoor de Roermondenaren met 6-4 voor kwamen. Toen daarna ook nog Arjan Lammers moest uitvallen zag het er even donker uit voor Lake Valley/'t Podium. Het kwartet Spruit, Van der Coe len, Jansen en Rutten pakte de draad weer goed op. Door twee fraaie afstandschoten van Sjoerd van der Coelen kwam Lake Valley langszij: 6- 6. Toen Paul Rutten vier minuten voor tijd 6-7 binnenschoot roken de Venraynaren even aan de overwin ning. Maar vanaf de aftrap trok Fer monia Boys 3 de stand weer gelijk: 7- 7. In de slotminuten van deze spannende wedstrijd waren er over en weer nog kansen maar gescoord werd er niet meer. Paul Rutten: "Ach teraf waren we toch tevreden met het ene punt. Gezien de sterkte van de tegenstander en de vele blessures hebben we een heel goeie prestatie geleverd." Stand eerste klasse A De Gastronoom 8-19 Lake Valley 7-16 Reuver 8-16 Haelen 7-14 HVC/Taxi Verstr. 2 8-14 Inter'80 7-13 Altweerterheide 2 8-11 Fermonia Boys 3 7-10 Beringe 8-10 ZW Leunen 7-9 Domu 8-9 Amicitia 2 8-5 't Haofke 7-3 Roerdalen/Alfass 2 8-1 oach Paul Janssen: "Hij zal de concurrentie moeten aangaan" Kot» Frank van Kempen is onver- pacht teruggekeerd bij HVC/Taxi iten. Anderhalf jaar gele den zocht de topschutter uit Stvenum het hogerop bij KW/Peter Langhout. Vorig sei- gelijla wenwerd hij met de Veldhoven- CocnWe-zaah^balclub kampioen in man ideeerrte divisie en de spits scoor- 220 de lopende band. alltj (Door Hcnk WU|emsscn) Roeide droom van Frank van Kempen llijn w®)was uitgekomen. Want hij verliet dicjPft'Cïïaxi Verstaaten juist om zo snel ijk in de eredivisie te kunnen sc^Btkn. Zijn optreden in het zaalvoet- lalla liep op een mislukking uit. De Sevenummer kwam nauwe lijks aan spelen toe en stapte na drie duels al op bij de club die inmiddels KW/Ritmo heet. Een verandering van werkkring was daar vooral de oorzaak van Frank van Kempen was voorheen jeugdtrai ner bij PSV in Eindhoven. Dit viel goed te combineren met het zaalvoet ballen in Veldhoven. Per 1 juli 2004 trad hij in dienst bij Roda JC als hoofd opleidingen en trainer-coach van het beloftenteam. De afstand Kerkrade- Sevenum-Veldhoven brak hem op. Het lukte hem niet meer de trainin gen op maandagavond te bezoeken en ook bij verre uitwedstrijden kon hij vrijdag niet meer op tijd bij het jdenc Tilbuj de SSS'18 gaat op zoek naar een nieu- oma e trainer. In goed overleg hebben et bestuur van de Overloonse vierde- lasser en trainer Meijer de Wolf de ra sloten om aan het einde van dit sei- endei m ujt elkaar te gaan. De Wolf is jn bo fc vijf jaar in dienst van de Over- eve P onse voetbalvereniging. De eerste 1S 'e jaren was hij hoofdtrainer bij de 3 wier (|gd en miste tot twee keer toe maar 3r "C1 «het kampioenschap met het A-elf- een,. H. Vorig jaar, in zijn eerste seizoen Is trainer van de hoofdmacht van >18, eindigde hij met zijn ploeg op een verdienstelijke derde plaats en werd tevens de nacompetitie bereikt. Bij aanvang van dit seizoen hadden zowel de Wolf als de gehele selectie wederom hoge verwachtingen. Deze zijn tot op dit moment, mede door een ware blessuregolf, nog niet uitge komen want de geel-zwarten staan na negen wedstrijden op een beschei den achtste plaats. In deze klasse is echter nog van alles mogelijk en de weg naar het einde van de competitie is nog lang. liet. i Oom woor SSS was een overwinning op hield 1KDEV hard nodig om niet verder 'gval1 "[de gevarenzone af te zakken. Tot wedit 150e minuut leek SSS een gemakke- niet' overwinning te gaan behalen. n 'wn stond er 0-3 op het scorebord eg, F; to leek er geen vuiltje aan de lucht. Oosü ien minuten later was RKDEV reeds p de' XoP één doelpunt genaderd en kre- ieds« J de bezoekers het moeilijk. Uitein- rorda d>|k kwam SSS'18 met de schrik vrij nakc? a won met 2-3. ;ens< Janaf de aftrap nam SSS het initia- ^en creëerde binnen drie minuten f^ele uitstekende mogelijkheden. emd« ^ecn klein half uur wist de Over- Astra ^.nse ploeg dit veldoverwicht uit te n en kon Patrick Borghs op aan- m hid leven van Joosten zijn ploeg op voor- topi Pron8 zetten: 0-1. Nog geen vijf :n put "linuten 'ater leek Wout Janssen de n, Hd ÖOrsProng uit te bouwen. Hij nam ïen 8 ^va"endc bal direct op de slof en dit d |P "uraculeuze wijze verdween de ntia ?a de PaaJ en hct achterhoofd van eeflc ^knan tot hoekschop. In de 37e e ^uut had hij meer succes Zijn afge- lickjt T? v°°rzet belandde bij Bas joos- ht bil van dichtbij binnen kon bin- locln J?nkmkken: 2-0. Vanaf de aftrap leek l*kDEV de aansluiting te vinden maar ten: 2-0. Vanaf de aftrap leek reeksT«7" uC aansll|iting te vinden maar )P'2" to/0e'man Roel Cremers redde tot srrJ i W 'Ceer toe wontlerbaarlijk, eerst MKï /ih" kopbal van Geurts en onmid- I «lijk daarna op de inzet van Wilm- cn- SSS had de wedstrijd onder con trole en ging met een goed gevoel pauzeren. Onbegrijpelijk was het dan ook dat Overloon zich, direct bij aanvang van de tweede helft, onnodig liet terug dringen op eigen helft. De thuisploeg dicteerde het spel en de bezoekers kwamen in deze fase niet meer aan goed voetbal toe. Toch was het juist SSS dat verder afstand kon nemen. Een schuiver van Toon Verstraaten werd in eerste instantie door doelman Engels nog met de voet onderschept maar tegen de bekeken schuiver van Coen Janssen was hij kansloos: 0-3. De buit leek binnen maar de wed strijd kreeg plotseling toch een ande re wending. Binnen tien minuten bracht Victor Wilmsen zijn ploeg met twee doelpunten weer terug in de race: 2-3. SSS was de koers even kwijt en het was alle hens aan dek in de SSS-verdediging om de gelijkmaker te voorkomen. Dat lukte wonderwel en uiteindelijk waren zelfs nog de beste mogelijkheden voor de bezoekers. Coen en Luc Janssen schoten voor langs en in de 90e minuut kreeg Bas Joosten op een paar meter voor het doel de bal op maat aangespeeld maar op het moment dat hij wilde uithalen kreeg de bal een rare stuit en ver dween hoog over. De Overloonse aanhang kon na afloop opgelucht adem halen na een spannend laatste half uur. vertrek zijn. "Ik dacht eerst dat het wel te doen was. Maar in de praktijk bleek het onmogelijk te zijn. Ik miste ook de groepsbinding omdat ik niet niet meer met de kon meetrainen." Al heel snel moest Frank van Kem pen er noodgedwongen de brui aan geven. In het kleine zaalvoetbalwe reldje blijft niets lang geheim. Hij kwam weer in contact met zijn oude club. Van Kempen bewaart louter goede herinneringen aan HVC/Taxi Verstraaten waar hij twee succesvolle seizoenen beleefde. In zijn eerste jaar, het seizoen 2001/02, scoorde hij 21 treffers en in de voetbaljaargnag 2002/03 trof hij liefst dertig keer doel. De liefhebber van het spelletje vertrok daarna met pijn in het hart bij de Venrayse club. Maar het aanbod van het superambitieuze KW/Peter Langhout kon hij niet laten schieten. Anderhalf jaar later is hij weer terug. Twee weken nadat het over schrijvingsformulier bij de KNVB was ingediend zette de voetbalbond het licht op groen. Op vrijdag 5 novem ber kwam het verlossende bericht dat hij speelgerechtigd is voor HVC. 's Avonds ziet hij zijn nieuwe, oude club met 2-0 winnen van ESZW Tote- Ios. "Het is gelukkig vrij snel rond gekomen. HVC heeft mij daarbij fan tastisch geholpen. Ik ben blij dat ik weer kan zaalvoetballen. Venray is voor mij toch een stuk dichterbij en ik wil nog graag een paar jaartjes op niveau spelen." Coach Paul Janssen is uiteraard in zijn nopjes met de terugkeer van de topschutter. Toch is de nieuwe aan winst niet bij voorbaat verzekerd van een basisplaats. Van Kempen speelde vrijdagavond mee met het tweede team. Janssen beschikt nu over een vaste groep van twee keepers en acht veldspelers. De HVC-coach is niet van plan de selectie uit te breiden tot negen veldspelers. "De tijd is geweest dat Frank vanzelfsprekend eerste keus was. Het team presteert momen teel goed en hij moet maar bewijzen dat hij beter is dan een ander. De con currentie is groter geworden. Zijn vertrek bij KW/Ritmo was voor hem toch ook een teleurstelling. Maar hij is professioneel genoeg om te begrij pen dat hij de concurrentie zal moe ten aangaan." Ook Roel Mocking heeft zich weer gemeld bij HVC/Taxi Verstraaten. De zaalvoetballer haakte in het begin van het seizoen teleurgesteld af omdat hij net buiten de eerste selectie van tien man was gevallen. Mocking traint weer mee en voetbalt in het reserve team. Vierde klasse G Uitslagen HBV-Toxandria 34) Sparta'18-ZSV 0-2 RKDEV-SSS'18 2-3 StomivogelsOlympia 4-2 Achates-Montagnards 4-1 Ysselsteyn was vrij Stand ZSV 10-21(27-19) Sparta'18 9-18 (24-10) HBV 9-18 (14-6) Achates 9-17 (22-13) Toxandria 9-14 (14-15) Stormvogels 9-13 (21-27) De Zwaluw 8-12 (13-12) SSS'18 9-12 (24-18) Olvmpia 9-10 (13-16) RKDEV 98 (12-19) Montagnards 95 (7-20) Ysselsteyn 93 (8-24) Programma 14 november Sparta'18-SSST8 ZSV-HBV Toxandria-Ysselsteyn De Zwaluw-Achates Montagnards-Stormvogels Olympia-RKDEV Vrijdag 12 november Sporthal De Wetteling 20.30 ZW Leunen-Haelen 21.30 Lake Valley-Domu 22.30 TVF OTTO 4-ZW Leunen 3 Sporthal De Weert 20.00 Gallus/Café de Tijd 2- ZV/Serum 2 21.00 HVC/Taxi Verstr. 4-MeerIo 22.00 FC Hento-Beringe 4 Sporthal Meerlo 20.00 ZW Mari-Venrode Zaterdag 13 november Sporthal De Weert 16 00 OBR-GFC 2 17.00 Gallus/Café de Tijd 4- Wittehhorst 2 18.00 TVF OTTO-Roggel (dames) Sporthal Overloon 20.30 ZVCO- Gallus/Café de Tijd Maandag 15 november Sporthal De Wetteling 20.30 TVF OTTO-AJ De urne 21.30 TVF OTTO 2- Gallus/Café de Tijd Sporthal De Weert 20.30 Lake Valley 3-Boca Juniors 21.30 Lake Valley-Reuver 22.30 Lake Valley 5-Meerlo Sporthal Overloon 20.00 ZVCO 2-Lake VaUey 6 Dinsdag 16 november Sporthal De Weert 22.00 Lake Valley 4-TVF OTTO 4 Woensdag 17 november Sporthal De Weert 19.00 HVC/Taxi Verstr. 5-Meerlo 2 De thuiswedstrijd van de SSS'18 dames tegen het hooggeklasseerde Berghuizen uit Oldenzaal werd kans loos met 0-5 door Overloon verloren. Door deze nederlaag blijft SSS'18 na acht wedstrijden op de een na onder ste positie met vijf punten. Na het goede spel van vorige week kwam de ploeg uit Overloon in de wedstrijd tegen Berghuizen voor de mst nauwelijks in het spel voor. Deze onbekende tegenstander voor de ploeg uit Overloon combineerde zeer sterk en het hoge baltempo leverde vele kansen op voor de ploeg uit Oldenzaal. SSS speelde niet fel genoeg en ook de scherpte ontbrak Tot de 16e minuut wist Vivian van Wijk haar doel nog schoon te houden, maar nog voor rust wist Berghuizen de wed strijd te beslissen door doelpunten van Astrid Horst, Brenda Rikkink en Debby Kothman: 0-3 Hierna ging het baltempo bij de tegenstander wat omlaag en kon SSS'18 voor het eerst gevaarlijk worden. Een voorzet van Kim Faassen werd door Amelieke Creemers langs het doel geschoven. Na rust was de hoop op een beter resultaat bij SSS'18 al snel vervlogen. De 0-4 door Susan Notkamp stond al na 2 minuten op het scorebord. Na deze tegenvaller kwam de ploeg uit Overloon weer wat beter in haar spel en dit leverde enkele doelkansen op. Kim Faassen ging na een goede pas seerbeweging alleen op de keepster af maar haar schot werd gekeerd door Berghuizen keepster Jana Hunter- mann. Ook Willeke Bens en Mieke Verstappen kregen nog een goede kans op de eretreffer, maar de meeste kansen waren toch voor de sterke ploeg uit Oldenzaal. In de 40e minuut werd het nog 0-5 door Brenda Rik kink. Na een mooie combinatie werd deze aanval met een mooi afstands schot afgerond. In deze wedstrijd heeft Berghuizen uit Oldenzaal laten zien dat het één van de titelkandida ten is in deze landelijke le klasse. Zondag speelt SSS'18 opnieuw een üiuiswedstrijd. Dan komt de Limburg se tegenstander Reuver op bezoek Opnieuw een zware dobber voor de Overloonse ploeg. De dames van SV Venray blijven winnen. Afgelopen zondag werd op sportpark De Wieën de negende opeenvolgende zege geboekt in de tweede klasse D van het vrouwen voetbal. Nooit Gedacht werd met een 3-0 nederlaag naar huis gestuurd. De dames van Venray begonnen in de eerste helft bijzonder fel. Er werden mooie combinaties op de grasmat gelegd en veel kansen afgedwongen. Het duurde echter tot de 32e minuut voordat het openingsdoelpunt op het scorebord kwam. Auke Reijnders haalde vanaf zestien meter uit en de bal draaide bijzonder fraai in het doel: 1-0. De gasten werden daarna continu onder druk gehouden en kwamen aanvallend nauwelijks tot ontplooi ing. Tot aan de rust bleef het echter bij de 1-0 stand in het voordeel van SV Venray. Na de pauze eenzelfde spel- beeld. Venray drong aan en Nooit Gedacht moest zich beperken tot ver dedigen. Doelpunten konden dan ook niet uitblijven. Na vier minuten was het raak. Een hard schot van Jessie Pelzer wist de keepster nog te red den, maar Marije Jager kon vervol gens de bal mooi in de rechterkrui- sing plaatsen. Op ongeveer de helft van het tweede bedrijf viel de defini tieve beslissing. Jessie Pelzer leverde een perfecte voorzet af op Marije Jager die haar tweede treffer goed wist binnen te schuiven: 3-0. Zondag staat voor de dames van SV Venray een cruciaal duel op het pro gramma. Venray gaat dan op bezoek bij Almania in Broek-Sittard dat de tweede plaats op de ranglijst inneemt. De stand aan kop in de tweede klasse D is als volgt: 1) SV Venray 9-27 2) Almania 9-25 3) Sportclub '25 9-16 4) Vesta 9-13 en 5) VOW/Hobij 9-13. Bij winst neemt SV Venray een voorschot op de titel. TVF OTTO heeft in de hoofd klasse zaalvoetbal zijn eerste thuisnederlaag geleden. Maandag avond ging het Venrayse team met 2-4 onderuit tegen Fermonia Boys 2. TVF OTTO kon maandag bijna op volle sterkte aantreden. Alleen doel man Martijn Houwen ontbrak vanwe ge een schouderblessure Hij werd vervangen door Souleyman Aoussar. Het reserveteam van ere divisionist Fermonia Boys was versterkt met enkele spelers uit de hoofdmacht. Toch had de thuisploeg aanvankelijk het beste van het spel. TVF OTTO opende ook de score. Gert-Jan Wis- mans nam een vrije trap naar Danny Fasen die bij de tweede paal Hicham Hlimi vond: 1-0. Vlak daarna miste Hlimi een grote kans op 2-0. Gaandeweg kwam de Roermondse ploeg steeds beter in de wedstrijd. Uit een vrije trap die dwars door de Venrayse muur verdween viel de 1-1 gelijkmaker. Vlak voor rust namen de bezoekers een 1-2 voor sprong. Ook in de tweede helft lieten de Venraynaren veel goede kansen onbe nut. De aanvallen werden soms ook slecht uitgespeeld omdat de ballen niet op maat aankwamen. Fermonia Boys 2 toonde zich efficiënter en nam met 1-3 de leiding. Het Venrayse team verhoogde de druk op het Roermond se doel. Uit een pass van Gert-Jan Wis- mans scoorde Hicham Hlimi 2-3. Het was de elf competitietreffer van de nieuwe aanwinst van TVF OTTO. De thuisploeg maakte daarna jacht op de 3-3 gelijkmaker. Maar het afma ken van de kansen was maandag avond het grote euvel bij de Venray naren. Zo schoot Stephan Sijbers voor open doel de bal over. Ook de arbitra ge zat de thuisclub niet mee. Hicham Hlimi kreeg een gele kaart vanwege commentaar op de leiding. In de slot fase beslisten de Roermondenaren de wedstrijd: 2-4. Door de eerste thuisnederlaag is TVF OTTO weggezakt naar de twee de helft van de ranglijst. Het team van coach Jos van Gerven moet dringend weer punten gaan pakken want de bedreigde zone komt dichterbij. Komende maandag wacht de thuis- beurt tegen AJ Deume. Stand hoofdklasse Altweerterheide 925 FCH/Decora H. 2 921 De Sjötter 921 Amicitia 8-14 't Kesjotje 7-13 H77/le Village 9-12 ZW Jaffa 7-11 AJ Deume 910 Roerdalen/Alfass 9-10 TVF OTTO 99 ZW Rood Wit 8-8 ZV Eijsden 98 Fermonia Boys 2 98 ZVB Graus Bouw 91 een abonnement waard Geijsteren heeft in Blitterswijck BVW'27 2, de trotse koploper in de reserve 6e klasse, bedwongen: 0-0. Geijsteren moest weer een beroep doen op oudgediende Henk Lomme om zo aan genoeg spelers te komen. Ook BW had moeite om met elf man aan de start te komen omdat enkele vaste waarden waren weggekaapt door het blessuregevoelige eerste elf tal. Geijsteren begon wat afwachtend aan de eerste helft en Pascal Kleeven moest samen met Pierre Litjens en Mathijs Cuypers op het middenveld alle zeilen bijzetten om de tegenstan der terug te dringen op eigen helft. Omdat BW veelvuldig met erg veel mensen eruit kwam en het tempo erg hoog lag, moest het Geijsterse mid denveld zich vooral bezighouden met de verdedigende taak. Zo kwam het ook dat de spitsen nauwelijks aanwas kregen en dat er dus erg weinig kan sen gecreëerd werden. Aan de andere zijde kwam het gevaar vooral langs de flanken waar de beide Janssens, Peter en Andv, hun handen vol hadden aan de beweeglijke Blitterswijckse buiten spelers De vizieren van deze buiten spelers stonden alleen deze middag niet scherp genoeg en dit had tot gevolg dat keeper Stan Kunen een rustige eerste helft beleefde. In de tweede helft nam Geijsteren het heft in handen. Beide ploegen waren gevaarlijk tot aan de zestien maar de eindpass mislukte steeds. Het was duidelijk dat degene die het eerst zou scoren ook met de winst aan de haal zou gaan In de 80e minuut leek keep er Stan Kunen te worden geklopt door een schitterend schot uit de tweede lijn maar dit schot spatte op de lat uiteen. Hier kwam Geijsteren goed weg maar meteen uit de tegen aanval was er een goede kopkans voor Bram Derikx. Deze kon de bal niet de juiste richting meegeven en dus verdween het leer naast het doel van de Blitterswijckse keeper. Het bleef uiteindelijk bij 0-0. Tijdstraf wordt stugge Eindhovense tegenstander noodlottig HVC/Taxi Verstraaten- ESZW Toteios 2-0 (0-0) Doelpunten: 38. Dennis Snijder 1-0; 40. Saïd Yahia 2-0. Scheids rechter: Van Dinther (Eersel). Toeschouwers: 100. Gele kaart: Machiel Debets (ESZW Toteios). HVC/Taxi Verstraaten: Janssen; Beerkens, Brands, Jeuken, Kroes, Linskens, Snijder, Troisfontaine en Yahia. (Door Henk Willemssen) Tot halverwege de tweede helft prijkte de bloedeloze 0-0 stand op het scorebord van sporthal De Wetteling. Koploper HVC/Taxi Verstraaten slaagde er niet in het lastige ESZW Toteios op de knieën te krijgen. Een gele kaart werd de Eindhovenaren uiteinde lijk fataal. Op de valreep buitte Dennis Snijder de overtalsituatie uit en scoorde de bevrijdende openingstreffer: 1-0. De honderd toeschouwers zagen dat de Venraynaren hun koppositie niet konden waarmaken. Nu is ESZW Toteios ook een tegenstander die HVC/Taxi Verstraaten niet goed ligt. Maar de Eindhovense ploeg bungelt nu, in tegenstelling tot voorgaande jaren, onderaan de ranglijst. "Het zegt mij helemaal niets dat zij zo laag staan", verklaart coach Paul Janssen die voor een voorzichtige spelwijze koos. "Want wij willen niet in het mes lopen. We zijn voor hen gewaar schuwd." De allerlaatste competitienederlaag dateert alweer van 24 april 2004. Het was de slotdag van de voorbije com petitie. Toen verloor HVC in eigen hal met 4-7 van ESZW Toteios dat toen nog boven de Venraynaren als tweede eindigde in de eindstand. Deze voetbaljaargang zijn de rollen omgedraaid. Het was vrijdag het duel tussen de nummers één en dertien. De enige gelijkenis is dat beide defen sies weinig doelpunten incasseren. Na HVC, met veertien tegentreffers, was de Eindhovense club de minst gepasseerde ploeg met achttien doel punten. Terwijl ESZW Toteios met twaalf treffers ook de minst scorende ploeg in de eerste divisie B is. Coach Janssen koos voor een behoudende beginopstelling met het kwartet Beerkens, Jeuken, Troisfon taine en Brands. Zij wisselden om de zes, zeven minuten met het meer aan vallend ingestelde viertal Kroes, Lins kens, Snijder en Yahia. Toch was het ESZW Toteios dat in de beginfase het gevaarlijkste was. Het gebrek aan doeltreffendheid brak de Eindhovenaren op. Alle ballen op doel waren een prooi voor goalie Ray mond Janssen. In de zevende minuut ging Janssen in de fout en speelde de bal in de voeten van een tegenstan der. Maar Pieter Wels toonde zich besluiteloos voor het Venrayse doel. Het duel zat lange tijd op slot. De defensies overheersten en gaven wei nig ruimte weg. Het wachten wals op de steken die vroeg of laat zouden val len. Na een kwartier kon Eric Troisf ontaine aanleggen na een verdedi- gingsfout maar zijn schot vloog over het doel. Op slag van rust toonde HVC/Taxi Verstraaten zich even wat dreigender. Maar de doelpogingen van Dennis Snijder en Saïd Yahia waren niet meer dan speldenprikken. "We verzaakten voor rust. Het tempo lag ook te laag. Dit was niet HVC in normale doen", oordeelde coach Janssen. Na de hervatting werd het tot bloe deloze duel wat levendiger. Paul Jans sen hamerde op meer overtuiging maar de angst om een tegentreffer te incasseren was te groot. Tommy Kroes was een van de wei nige spelers die zich onderscheidde. De aanwinst van FC Niumaga was vrij dag de aanjager bij de Venraynaren. Kroes zorgde voor dreiging naar voren maar knapte ook defensief han denvol werk op. Een kwartier voor tijd kon Machiel Debets de overijverige Kroes alleen ten koste van een overtreding afstop pen. Het gebeurde rond de middellijn en de overtreding was vrij licht. Toch stuurde arbiter Van Dinther de Eind hovense aanvoerder, ooit nog begeerd door HVC, met geel naar de kant. Het was onthutsend te zien hoe zwak HVC/Taxi Verstraaten met de overtalsituatie omsprong. Paul Jans sen wisselde al snel Yahia voor Beer kens. "Said zat niet lekker in de wed strijd en leed teveel balverlies. Frank is rustiger in zijn spel en heeft boven dien een uitstekende trap," zo ver klaarde de HVC-coach de wissel. Toch sorteerde dit ook geen effect. Juist toen de vierde Eindhovense spe ler het veld inkwam sloeg het Venray se team alsnog toe. Coen Linskens was uitgeweken naar de linkerkant en gaf een voorzet naar Dennis Snijder die 1-0 binnentikte. Twee minuten later haalde Said Yahia zijn gram. Uit een onmogelijke hoek joeg de Helmonder de bal hard maar loepzuiver in de kruising: 2-0. Het was alweer de tiende competitie treffer van de Venrayse topscorer. Daarmee was de wedstrijd gelopen. Want het schotloze ESZW Toteios kon deze achterstand niet meer over bruggen. Doelman Raymond Janssen voorkwam met twee reddingen een tegentreffer en in de slotminuut bracht de lat nog redding voor de Venraynaren. Sluitpost Janssen heeft al 103 minuten niet meer hoeven 'vis sen' en dat is ongewoon lang in het zaalvoetbal. HVC/Taxi Verstraaten boekte zijn achtste zege op rij. Maar dit is nog geen clubrecord. Aan het eind van het seizoen 2002/03 reeg de Venrayse ploeg negen zeges aan elkaar. Paul Janssen: "We hebben veer kracht getoond. Na rust werden we dwingender en zetten we ze meer onder druk. Ik wist dat het een moei zame wedstrijd zou worden en dat is ook gebleken Stand eerste divisie B HVC/Taxi Verstraaten 9-25 Malabata 9-24 Lions/Nefkens 9-17 FCH/Decora Houkes 9-13 D'n Diek/B'veld 9-13 ODVYema 9-12 OS/Alwako 9-12 Sport Peti 9-11 R&R/Cibatax 9-11 ZVB Tupamaros 9-10 Arcan 9-10 FSG 9-8 ESZW Toteios 8-4 FC Niumaga 2 8-1 John's Jeans Shop Grotestraat 76 Venray De Groen kanpa£_ Janslust 8, Heide CP eel ran cl lMltólfil Schoolstraat 25-a Venray &ort-vm Hensemusplein 5c DE WETTELING

Peel en Maas | 2004 | | pagina 21