Op weg naar Paradiso Kunst Cultuul HoeveBlues Venray: gezellig festival November in het Odapark Jamsessie in t Podium Extra voorstelling Oewieë Queen coverband 70's en 80's party Cabaret in Gryphus OJC Gryphus Mystery guests tijdens kidspart] Frans van de Pa regisseert klucht De LOCht Sugar Mama Kinjer Vastelaovesleedji Festival PEEL EN MAAS Donderdag 4 november 2004 - Pagi „jSLEN Going La Paz naar halve finale 'Clash of the Coverbands' Going La Paz, de rock-, soul- blues-coverband uit Yssel- steyn, heeft zich geplaatst voor de halve finale van de 'Clash of the Coverbands'. Bij deze wedstrijd worden de bands beoordeeld door een vakjury die bestaat uit verte genwoordigers van o.a. pla tenmaatschappijen, boekings- bureau's en media. Het publiek kan door middel van stembiljetten zijn stem uit brengen. Zij bepalen de win naar van de publieksprijs. Dit spektakel vindt plaats op zon dag 7 november vanaf 17.00 uur in city/theater The Avenue in Venlo. De winnaar plaatst zich voor de regiofinale op 12 december, even eens in The Avenue Venlo. Tij dens deze finale is een plaats te verdienen voor de landelijke fina le in Paradiso. Vanuit de ideologie dat muzi kanten de kans moeten krijgen zich te profileren is het initiatief voor een wedstrijd voor de beste coverbands genomen. Cover bands krijgen zo de gelegenheid op te treden in een professionele omgeving en te laten zien wat ze waard zijn. Het enthousiasme voor deelname is groot. Het optreden van coverbands in dè poptempel van Nederland is voorbehouden aan de finalisten Going La Paz uit Ysselsteyn timmert flink aan de weg. van deze selectie. Normaal treden er namelijk geen coverbands op in Paradiso. De winnaar van de landelijke finale wordt beloond met o.a. een dvd-registratie, cd- opname met video-clip, etc. Voor meer informatie kunt u terecht op www.goinglapaz.nl of www.theclashofthecoverbands.nl Op woensdag 10 november vanaf 20.00 uur organiseert de Jamm-Society.yS) een^open jam sessie in café t Podium ih Ven- ray. De Jamm-Socieiy (jS>is<ëen organisatie die zich inzet om jamms te organiseren voor muzi kanten van elk niveau. Tijdens de open sessies wordt er gebruik gemaakt van een inhangbord (Hit- List). Op dit bord wordt de sessie verdeeld in sets. Op deze sets kunnen muzikanten, door hun JS- card in te hangen, jamtime reser veren. Zo is het duidelijk met wie en wanneer je gaat jammen. Muzi kanten die nog geen lid zijn van de JS kunnen bij de organisatie l een guest-card vragen. Ook is het voor bands mogelijk om jamtime te reserveren voor een tïy-out op het open podium. Door op verschillende locaties in de regio jams te organiseren wil de JS hangplekken' voor muzikanten realiseren. Er wordt een herkenbare vorm van jammen gepresenteerd zodat er door muzikanten van elk niveau inge plugd kan worden. Voor meer informatie en data zie www.jamm-society.com Oewieë komt volgend jaar met een avondvullend theaterpro- i: gramma. De eerste twee avonden (1 .en 2 april) zijn reeds uitver kocht. Toch wil men de mensen die daarvoor geen kaartjes heb ben weten te bemachtigen een kans geven de show te zien. Voor diegene wordt er op zondagmid dag 3 april 2005 een extra voor stelling gespeeld. Althans, als er genoeg animo voor is... Wat moet je doen! Ga naar de kassa of de website van de schouwburg, en geef door dat je graag naar de extra voorstelling wilt. Alleen bij voldoende aanmeldingen zal HoeveBlues in de Witte Hoeve in Venray was zaterdag toe aan de zevende editie. Ruim 300 bezoekers bezoch ten het muziekfestival en genoten van blues uit Neder land en België. Met name Julian Sas, die inmiddels tot de internationale top behoort, oogstte veel waardering op zijn dan weer rockende, dan weer gevoelige gitaar. Het spits werd afgebeten door de Brabantse bluesband Downd and Dirty. Ondanks het vroege tijdstip waarop de band moest aantreden, was de Witte Hoeve al aardig volgelopen. Down and Dirty kweet zich, zonder saxofo nist Wim van der Heijden, uitste kend van zijn taak en warmde het publiek op met gevarieerde blues nummers. De verrasssing van de avond was misschien Smooth Lake. Deze jonge Belgische band was voor het eerst de Nederlandse grens overgestoken en deed het opmer kelijk goed. Prachtige swamp- blues met een drijvende contra bas en drum. Smooth Lake speelt nog maar twee jaar in de huidige bezetting maar heeft de uitstraling van een stelletje ervaren rotten in het vak. Julian Sas had, met een B3-Ham- mond tegenwoordig in de gelede ren, de nodige apparatuur binnen te sjouwen in de Witte Hoeve, maar dat bleek alleszins de moeite waard. Moeiteloos speelde hij zijn gevoelige solo's op opzwepende boogie-woogies. Het publiek liet zich in vervoering brengen en genoot met volle teugen. De Belgische Rhythm Bombs sloten HoeveBlues af en deden dat op een geweldig dansbare manier. Een vrolijke presentatie, een strak ritme en afwisselende nummers zorgden ervoor dat het publiek erg lang bleef hangen op het festival. Tegen drieën had het publiek nog veel meer gewild. De Belgische hand Lake vermaakte het I opperbest op HoeveBlues J HoeveBlues was zeer g en inmiddels heeft de org alweer de datum voor jaar geprikt: zaterdag 29 o Zaterdag 6 november omst reeks 22.00 uur begint in café 't Podium in Venray een eerbetoon aan een van de grootste bands van de afgelopen decennia. Met een tribute aan Queen zet t Podium de lijn van de afgelopen weken, waar vele grootheden uit de muziekhistorie voorbij kwamen, door. In het voorprogramma voor deze avond staat de band Plain Vanilla Swap. Deze rockcover- band brengt de ultieme classic rock sound. Met een repertoire waarin nummers als Brown eyed girl, Proud Mary, Johnny B Good en Twilight zone staan beloofd dit een goede opwarmer te worden voor de hoofdact van deze avond. We are not Queen. De formatie We are not Queen brengt een waar eerbetoon aan Queen. Om tot een evenaring van de Queen-sound te komen is We are not Queen meer dan een band. Om het authentieke geluid van Queen zo goed als mogelijk te benaderen is gekozen voor een combinatie tussen een rockband en een koor, waardoor de vele bekende nummers van Queen zo goed als mogelijk benaderd wordt. Dit veelbelovende optre den mag de liefhebber van rock muziek eigenlijk niet missen. Zaterdag 13 november is het Amsterdamse avond in met Geert Pelzer Kaarten hiervoor zijn nog beschikbaar bij 't Podium en Frie- ties. Meer informatie over deze optredens of andere optredens in is te vinden op de vernieuwde website, www.podiumvenray.nl onder de kop agenda. Oewieë deze matineevoorstelling opvoeren. Ga dus snel naar www, schouwbur&v ersray.nl eo* reserveer Wacht r te lang want vóor' fê het weet zip (weer) alle plaatsen weg. Oewie^ is verder op zoek naar jouw beste 1 april grap. Niet alleen worden de leukste grappen in de show verwerkt, maar je maakt ook kans op één van de super coole prij zen. De winnaars zullen tijdens een van de voorstellingen bekend worden gemaakt. Mail je 1 april grap. naam en e-mailadres naar paulenlaura@home.nl Op zondagmiddag 7 november EVêH^clT is er in Streekmuseum De Locht een demonstratie hout snijden Het gaat hierbij om het vervaardi gen van houten kerstbeeldjes in Zuid-Duits/Oostenrijkse stijl. Met het oog op het komende feest van "Sinte Merte" mogen kinderen traditionele lampions maken van uitgeholde suikerbie ten. Elders in het museum is de mandenvlechter aan het werk. Op de bovenverdieping is een wisselexpositie ingericht "Van baker tot bewaarschool", betrek king hebbend op de eerste levens jaren aan het begin van de 20e eeuw. Van oktober t/m april is het museum op dinsdag, donderdag en zondag geopend van 14.00- 17.00 uur (www.delocht.nl). Bas de Jong (zang, gitaar, man doline) en Klaas Vermeulen (mondharmonica) vormen samen de akoestische variant van de bluesband Sugar Mama. Deze groep timmert sinds 1987 aan de weg, en Bas is al jaren de drijven de kracht achter de band. Als duo treden de heren graag samen op, waarbij de 'scheurende' bluès- harp een welkome aanvulling is op liet repertoire dat van Missis sippi John Hurt via John Lee Hooker naar akoestische uitvoe ringen van rock 'n roll a la Chuck Berry gaat. Zondag 7 november treden De Jong en Vermeulen op in café De Evenaar. Aanvang: circa 17.00 uur. Entree: 2,50 euro. In november zijn weer ver schillende activiteiten gepland door het Odapark in Venray. Uiteraard wordt met spanning uitgekeken naar Living, deel 1 van de kunstmanifestatie LAT, Living Apart Together. Zater dag 6 november wordt de ten toonstelling geopend door Odile Wolfs, gedeputeerde van de Provincie Limburg. Maar natuurlijk gaat in november ook het reguliere programma van het Odapark gewoon door. Living zal uiteraard veel aan dacht opslokken in november. Dit eerste deel van de langlopende manifestatie LAT, Living Apart Together, belooft een intrigeren de tentoonstelling te worden. Werken van topkunstenaars als Sarah Lucas, Gavin Turk en Mally Mallinson staan dan in de Project ruimte van het Odapark opge steld. Mallinson heeft zelfs speci aal voor het Odapark zijn werk Bible Burger - Temptation' uitge breid. Naast LAT brengt november echter ook weer het reguliere programma, dat iedereen van het Odapark gewend is. Op woens dag 17 november staat er bijvoor beeld weer een kindervoorstel ling op het programma in het Odapark: Stippie en Jan, een voor stelling door Kindertheater Basta en Verteltheater de Overkant. De aanvang is zoals gebruikelijk om 14.00 uur. De Benen van Jan staan nooit stil, ze beginnen steeds te dansen. De baas van Jan vindt het maar niks. Hij wil dat Jan ophoudt met dansen en gewoon zijn werk doet. Wanneer hij Jan toch weer ziet dansen, stuurt hij hem weg. Stippie is een trouwe hond. Zijn bazin wil hem niet meenemeri op vakantie. Stiekem bindt ze hem vast aan een boom. Toevallig belanden Jan en Stippie allebei in hetzelfde park... Stippie en Jan is een vrolijke voorstelling met muziek, dans en poppenspel voor kinderen van 3,5 tot en met 7 jaar. De entrée is euro 4,50. Voor zondag 7 november heeft Literair Café Venray weer een interessante schrijver uitgenodig, Rosita Steenbeek. Vanaf 11.30 uur vertelt zij over haar laatste roman 'Intensive Care', waarin zij ver haalt over de gevolgen van een ongeval, dat haar en haar moeder overkwam. Op 14 november is er weer top- muziek in het Theehuis. Het Raido ensemble, bestaande uit Ivar Berix; klarinet, Daniel Row land; viool, Dorris Hochscheid en Frank van de Laar; piano, speelt, in verschillende combinaties, Szy- manovski, Tajkevic, Bartok en Lutoslavski. Aanvang is om 15.30 uur. Het Franciscus Kwartet speelt op 26 november werken van onder meer Arntzen, Janacek en Beethoven. Dit concert begint om 20.00 uur. U ziet, er valt ook in november veel te genieten in het Odapark. Wilt u meer. informatie, dan kunt u gerust bellen: 0478-513690. Muziek uit de jaren '70 en '80, topartiesten Viola Wills, the Gib son Brothers en Robin S, dj Corné Klijn van radio 3 FM en een sport hal die wordt omgetoverd tot megadiscotheek: dat zijn de ingre diënten van de spetterende 70's 80's party die op vrijdagavond 26 november in Venray zal losbar den, gerunyeke; Xee«-is éé<j van «de ap&iteitèh &e in de november plaatsvinden vanwege het 6xll-jarig bestaan van de Venrayse vastelaovesver- eniging De Piëlhaas. Sporthal De Wetteling vormt het decor van de 70's 80's-party en wordt voor deze gelegenheid omgedoopt tot een megadiscotheek in stijl. Het thema 70 s 80 s moet ongetwij feld veel mensen aanspreken. Iedereen vanaf 18 jaar is welkom. Een dag na de 70's 80's party, op zaterdag 27 november, wordt de Orde van de Gulden Humor uitgereikt. Dit is de hoog ste onderscheiding van de Samen- wirkende Limburgse Vastelaoves- vereniginge, bestemd voor iemand die zich bijzonder ver dienstelijk heeft gemaakt voor de bevordering van de vastelaovend- viering. In dit geval Pierre Cnoops. De uitreiking wordt 's avonds gevolgd door één groot vastelaovesfeest met dito muziek. Optredens worden verzorgd door Erwin vaan t Merretkoer, Zies- joem. Heino, Dt?.zyv^ Hofkapel eivvier' finale van het Lf vesleedjes Konkoer 2Ö04 Voor toegangskaarten, kun je terecht bij de voorverkoopadres sen in Venray: Thetru (Plataan straat 4). Eurostore (Zuidsingel 14) en café Hulsman (Hensenius- plein 9) In Wanssum: De Klein (Burgstraat 7). in Horst: Mikros- hop (Steenstraat 13a). in Deurne: feestcafc De Koets (Markt 7) en in Venlo: Cosi (Parade 22). Kaarten voor de 70 s 80's-party kosten 15,- in de voorverkoop. Toe gangskaarten voor de Gulden Humor kosten 11,- Voor meer informatie kan men terecht op www.pielhaas.nl. Nog enkele dagen en dan sluit de termijn voor het insturen van liedjes voor het zesde Kinjer Vas- telaovesieoijes Festival. Het grote c?.rnaya!sgébeuren voor alle jon gehs én' if ietsjes van de 'lagere scholen vindt op 30 januari 2005 plaats. Dit in Venray, waar de stichting KVL te gast is bi) jeugd carnavalsvereniging De Hazekcu- tel. Daarom alle jongens en meis jes van Eijsden tot de Mookerhei: zet je inspiraties op papier en stuur de gecomponeerde liedjes op naar stichting KVL. Alle leerlin gen van de basisscholen mogen met een zelf gecomponeerd liedje deelnemen. Je mag het liedje met vriendjes en vriendinnetjes, met de hele klas of met je ouders com poneren, als het maar een nieuw liedje is. Wordt je liedje uitgeko- zen tot een van de elf firn dan ga je in een profession! dio een opname maken tl finale-CD KVL-2005 ten komen hun lie* grote finalemiddag voor e zaal ten gehore brengen. naar zal worden uitgeroi beste kinder Ccarnavalj 2005 en krijgt de grote pro le wisselbeker. De liedjes kunnen opgenomen op een cassej MD of CD. Het hoeft g sionele opname te zijn. om het liedje Op papier d de tekst bij en als het kanjj noten. Dit stuur je november op naar de secij van de KVL: Ad Gijzeis, F laan 9. 6114 GW Susteren.] Op vrijdag 5 november vindt er in het Vierlingsbeekse jongerencentrum Gryphus een cabaretvoorstelling plaats van André Manuel. In Gryp hus speelt hij een try-out van zijn nieuwe programma Laza rus. Voor degene die meer wil dan een avondje vrijblijvend amuse ment is er André Manuel. Manuel - winnaar van de VSCD Cabaret prijs 2003- brengt persoonlijk geëngageerd cabaret. Hij vraagt zich af hoe het komt dat mensen tot de gruwelijkheden in staat zijn waarover we dagelijks horen. Hij grijpt het publiek bij de strot, steekt, is keihard, oergeestig en razendsnel. Zalig. In Lazarus gaat de gelauwerde Manuel de strijd aan met de ele menten. Hij verhaalt over zijn hila rische reis naar Irak waar hij met een Youp van 't Hek-imitatie de laatste 495 Amerikanen een onvergetelijke avond bezorgde. Het is het verhaal van de wonder baarlijke wederopstanding van een uiterst aangenaam mens. Deze avond in het teken van de strijd tegen de verloedering in het cabaret wordt U aangeboden door Max Havelaar Koffie. Laza rus. Een voorstelling voor het hele gezin. Gaat hem zien! Gryphus is geopend vanaf 20.30 uur. Het optreden van André Manuel begint om 21.00 uur. Voor deze voorstelling zijn kaarten a 9,00 euro telefonisch te reserveren via (0478) 631802 of 630508. Reserveren via internet is mogelijk via de Gryphus website www.gryphus.nl Cabaret in Gryphus wordt mede mogelijk gemaakt door Geurts Fijntimmer werk BV. te Vierlingsbeek. Geurts Fijntimmerwerk B.V. maakt het tevens mogelijk dat bezoekers die jonger zijn dan 20 jaar op vertoon van een geldig legitimatiebewijs een korting krij gen op de entreeprijs van 3,00 euro. Het Vierlingsbeekse jongeren centrum Gryphus houdt op zater dag 6 november vanaf 19.00 uur een open avond. Voor alle oude en nieuwe bezoekers zet Gryphus de deuren open om te laten zien wat het jongerencentrum aan de Grotestraat zo allemaal organi seert. Dit alles onder de noemer Gryphus... Dus! Altijd al nieuwsgierig geweest naar wat Gryphus allemaal te bie den heeft? Óp zaterdag 6 novem ber aanstaande wordt Gryphus te kijk gezet en krijgen de bezoekers een dwarsdoorsnede van het veel zijdige aanbod van het jongeren centrum voorgeschoteld. Zo is er aandacht voor cabaret, is er een dartwedstrijd, kan er worden gëtafelvoetbald, zijn er hippe games en is er een heuse beauty salon. Op het podium verschijnen de rockbands The Excessum The Raging Flamengos en de top 40 dj Malibu. Later op de avond is er een optreden van de hiphoppers en breakdancers van The Last Crewsaders, waarna het één groot feest wordt met een vette techno- set van dj Buur. De entree is geheel gratis en elke bezoeker ontvangt bovendien nog een gra tis consumptie ook. Enkele dagen geleden is bekend geworden dat er tijdens de spette rende kidsparty op 24 november enkele speciale gasten aanwezig zullen zijn. De verzorging van de toiletten is handen van een schoonzusje van Mien Dobbel steen en de beveiliging van de entree wordt door een achterneef van Bromsnor verzorgd Wie er nog meer aanwezig zal zijn tijdens deze spetterende Kids Party, heeft de redactie nog niet kunnen ach terhalen. Wel is al bekend dat het beroemde clownsduo Gino en Roberto met zijn discoshow aan wezig is. samen met Rinaldo met zijn duiven en konijnen. De mei den kunnen zich laten opia en iedereen kan zich J schminken. Verder kun j< hoe je ballonfiguren worden er diverse dansjes aj leerd. Alle Venrayse kinder groep 5 tot en met gro den op woensdag 24 i verwacht in de foyer schouwburg Ze beginne^ 14.00 uur en gaan door uur. De entree bedraagt s! euro. Hiervoor ontva bezoekers twee consumpi een snoepzakje, en hun jas in de garderobe li is voldoende toezicht. Haalsii kaartje op bij Makelaardij 0 rand in de Schoolstraat. Toneelvereniging Setovera uit Sevenum heeft dit jaar het avondvullend toneelstuk Familiehotel het Reekalfje op het programma staan. De regie is in handen van Frans van de Pas uit Ysselsteyn. Een klucht die grotendeels in het dialect gespeeld wordt. Het stuk speelt zich #in Familiehotel het Reekalfje gelegen in de Peel. De eigenaren van dit hotel, Dolf en Tillje krijgen dit weekend aar dig wat problemen voor de kie zen. Hun gasten hebben niet alle maal de juiste redenen om een weekend of week door te bren gen in dit mstieke hotel. Wat te denken van johan en Lenie de Witt, die eigenlijk in Griekenland op vakantie zouden zijn. Of Euge ne van Santen, die achter een jon gedame aan zit, maar zijn vrouw verteld dat hij een congres in Parijs heeft. Helene Waterman5 graag de vrijgezel ontmoffl waar ze via de telefoon al zov> contact mee heeft gehad. Bj 'normale gasten' is echter' niet alles wat het lijkt. Mevrtë Futselaar die geheel afhankelijk van haar zoon Renee en hem® ook behoorlijk commandeert dan ook nog Peter de Witt zoon van Johan) met zijn vrieoi Ilona op komt dagen is de pani compleet. Deze en nog veel ai» re verwikkelingen kunt u kon» bekijken op zondag 7, woens) 10 zaterdag 13 en zondag november in de Wingerd Sevenum. De aanvang van alle voorstel gen is 20.00 uur, Kaartverkoo] bij P&T in Sevenum. Kaarteni ook telefonisch te bestellen' telefoonnummer: 077-467245 De kaarten kosten 6,50.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 16