Kunt u mij de weg naar Jamelen vertellen, meneer?" Koester uw Monument too Wild in voorronde lationaal Songfestival Bijzondere Hazepaeper Welfare tentoonstelling Saxofoonkwart et Castafiore in Mariakapel Televisies gestolen 1 SYSTEM:CARE Honderdvijfentwintigste jaargang - week 45 - donderdag 4 november 2004 EEL EN MAAS oor Floortje Gloudemans) p dé dag waren ze een van 180 kinderen die auditie amen doen voor de musical mij de weg naar nelen vertellen, meneer?, (e Linskens en Luca de :k uit Oostrum waren twee de winnaars. De kinderen amen uit het hele land om li van hun beste kant te :n zien bij de audities in écht. &V Entertainment organiseer- n samenwerking met Douwe erts een unieke musicalauditie r 180 kinderen. In september den de kinderen om één van 28 laatste kinderrollen in de :esvolle musical. De kinderen e leeftijd van 7 tot 14 jaar kon- via een kleurplaat met een itieformulier een auditie voor nusical winnen. Het is de aller- 5te kans voor kinderen om nog rol in de musical te bemachti- aangezien de normale audi- ondes al achter de rug zijn. De winnaars die geselecteerd zijn »en hun rol spelen in één van legen speciale 'Hameien' voor- lingen. eke Linskens en Luca de Rijck, len uit Oostrum, zijn twee van gelukkige winnaars die een rol chten spelen in de musical, k zij waren een van de onge- :r 5000 kinderen die hun kleur- at. met een verhaaltje erbij larom en wat ze motiveerde om ee te willen spelen, in hadden leverd. Erg knap dus dat ze al lor waren naar de auditie. De luditiedag was spannend en heel :llig. Het was een drukke dag jr evenementen, activiteiten én Mes. Dt kinderen kregen les choreografe Wilma Hoornstra, fijl de ouders werden ver- ";t door Danny Rook en Kim- [b van der Meij. Na de auditie die volgens de ouders van de ■deelnemers en deelneemsters .gezellig dagje uit was, gingen [drie dagen repeteren. Fieke (9) I Luca (8) vonden het spelen in de musical erg leuk. Fieke: "We houden er allebei van om te dan sen en te zingen en in een musical spelen sluit natuurlijk goed aan op die hobby." De rol van Luca en Fieke was 'gewoon kind spelen'. Een rol die een 8- en 9-jarige abso luut als beste neer kunnen zetten De audities werden door een deskundige jury met bekende Nederlanders, zoals SBS6 presenta trice Cilly Dartell, en vertegen woordigers van V&V Entertainment, beoordeeld. Het is de eerste keer dat kinderen een auditie kunnen winnen voor zo'n grote musical. Als de 28 kinderen eenmaal bekend zijn krijgen ze verschillende workshops en repe tities om ze voor te bereiden op hun rol. De allerlaatste repetities vonden plaats met de gehele cast. "De drie dagen durende repetities waren wel erg vermoeiend", zegt Luca. "Maar wel heel erg leuk. Na die drie dagen mochten we dan eindelijk spelen in de musical die bij jong en oud in trek is." Ze speelden eenmalig in Maastricht in het MECC, wat onder andere functioneert als theater. Het is natuurlijk een hele ervaring om op zo'n jonge leeftijd in een musical te spelen maar Fieke en Luca von den het erg spannend en interes sant. "Als er een ander kindje ziek word, mag ik nog een keer spe len!", vertelt Fieke vol enthousias me. In 1972 verschijnt de televi sieserie en heel Nederland volgt de serie waarin je de avonturen van Bertram Bierenbroodspot en Lidwientje Walg volgt. Na 45 afle veringen kwam er plots een einde aan de serie maar nog velen ken nen de titelsong Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen, meneer? De serie betekende de doorbraak van onder anderen Rob de Nijs, Martin Brozius en .Loeki Knol. Als producent Albert Verlinde in 2000 de muziek van de serie hoort heeft hij het idee om er een gelijknamige musical van te maken. De magie en de sfeer van de serie kan voortaan doorgaan in het theater. Met ster ren als Loeki Knol, die in het theater de rol van vertelster Lidwina Walg heeft, René van Kooten die Bertram Bieren broodspot speelt en Chantal Janzen die de rol van Lidwientje Walg vertolkt. De kinderen van Hameien worden door de Rattenvanger meegelokt naar eén andere wereld. Een wereld waar in de meest vreemde dingen gebeuren. Over een ding zijn Fieke en Luca het helemaal eens: "Het is een erg spannende musi cal." Stichting Venray Monumentaal Deze week: een monumentje van devotie, een zeer bijzonder kruis,aan de Weideweg in Leunen. Een eenvoudig weinig opvallend kruis, maar zeer indrukwekkend door de geschie denis..Ter herinnering aan ver zetsstrijder Fr. Michels uit Merselo werd op 18 oktober 1945 -precies een jaar na de bevrijding van Venray- dit eenvoudige kruis opgericht.Van oorsprong stond dit kruis enkele tientallen meters ver het veld in maar is nu op deze plaats gezet. Op 7 november 1944 -nu 60 jaar geleden-was Venray net bevrijd en lag het front op deze plek. Fr. Michels was actief geweest in het verzet en had het tweede Britse leger zijn diensten aangeboden om als linecrosser door de linies te gaan en het vijan delijke gebied te verkennen. Dit met gevaar voor eigen leven. Een held dus. Op de terugtocht werd hij door de Duitsers gegrepen en tér plekke doodgeschoten. H.M. Koningin Wilhelmina en de com mandant van het Britse Leger Dempsey gaven blijk van hun deelneming. Postuum werd aan Fr. Michels het verzetskruis ver leend. Op de steen onder het kruis staat daarbij de tekst 'Hij stierf voor zijn vaderland'. Kent u ook zo'n beeldbepalen de, monumentale plek in Venray of een van haar kerkdorpen? Wilt u reageren of wilt u ons een goede (digitalefoto ter beschik king stellen? Deze kunt u sturen naar het: secretariaat, Stichting Venray Monumentaal.p/a Groene Hart 7, 5801 SX Venray. E-mail: venraymonumentaal@hccnet.nl Bij een inbraak in een bedrijf aan de Veltumse Kleffen zijn in de nacht van woensdag op don derdag drie flatscreen-tv's gesto len. De inbrekers kwamen binnen door een ruit te vernielen. De tv's hebben een waarde van ruim zevenduizend euro. INTRATUIN VENRAY IS OMGETOVERD IN EEN WARENHUIS DER WENSEN Voor een passend geschenk voor groot en klein Moet u bij Intratuin Venray zijn. nu de gezellige Intratuin Kerst./sfeermarkt Kijk voor onze activiteiten op www.intratuin.nl tj intratuin u HET GROENE WARENHUIS Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 Achtergrondzangers en -zangeressen gezocht! Zondag 14 november, de eerste zondag na de opening van het vas- telaovesseizoen, vindt traditiege trouw de Hazepaeper plaats. Dit jaar wordt het om verschillende redenen een bijzondere Hazepaeper. Op de eerste plaats is dit de eerste officiële Piëlhaas activiteit van het 6x11 seizoen. Tijdens de Hazepaeper zal dan ook onder meer de jubileumcee- dee worden gepresenteerd, waar dit jaar, naast zes gouwe ouwe, gespeeld door de hofkapel, de zes winnende liedjes op te horen zijn. Daarnaast is het een bijzondere Hazepaeper omdat dit jaar voor het eerst een combinatie is gemaakt met het ondertrouwbal. Op de Hazepaeper zullen het boe renbruidspaar van afgelopen jaar aftreden en zal in de loop van de middag het nieuwe boerenbruid spaar voor het komende seizoen bekend gemaakt worden. Iedereen zal vervolgens in de gelegenheid gesteld worden om het nieuwe bruidspaar te felicite ren. Ook zullen de twee joekska- .pellen, Göt Net en Luuster efkes gehuldigd worden omdat zij ieder 22 jaar bestaan. De eerste ceedee zal dit jaar uitgereikt worden aan een venraynaar die de afgelopen jaren zijn sporen voor de venrayse vastelaovesmuziek en het venrays dialect verdiend heeft. Zoals elk jaar zal er een deel van de middag voor de kinderen een speciaal programma zijn waarbij een clown op zijn eigen humoristi sche wijze de kinderen zal verma ken. Naast een optreden van de 6 liedjes die op de jubileumceedee staan zullen ook de inmiddels overbekende sjanellekes aanwe zig zijn om een aantal liedjes ten gehore te brengen. Het geheel wordt muzikaal opgeluisterd door de hofkapel en gepresenteerd door Mathieu Emonts. De Hazepaeper vindt plaats in de Witte Hoeve en begint om 14.55 uur. Met het nummer Too Wild gaat c Venrayse zanger Nadeem bhibaks een gooi doen naar de l,,a'e van het Nationaal Mgfestival 2005. Afgelopen dins- '8 was Nadeem te gast op het ^diapark in Hilversum voor een ülste auditie. Hij dwong die wond een definitieve selectie 'V tof de voorronden van het ationaal Songfestival 2005 af. ,et nummer Too Wild is van de land van Nadeem en zijn oom pndo Salarbux. "Het is een ent songfestivalnummer", zegt 'flando, "Lekker in het gehoor liggend en een leuk deuntje. We verwachten er enorm veel van. Bovendien is het weer een stap in de goede richting voor Nadeem. Na Popstars - The Rivals zit Nadeem nu ook in de finale van dc TMF Skittles Dance Contest en staat hij opnieuw in de schijnwer pers. Stapje voor stapje proberen we een doorbraak te forceren." Maar liefst 240 tekstschrijvers hadden een nummer ingezonden voor de voorronden van het Nationaal Songfestival 2005. Slechts 24 zijn er doorgegaan, waaronder Nadeem en Orlando met Too Wild. "Toch een erken ning dat de mensen in Hilversum iets in het nummer zien." In janu ari 2005 beginnen de voorronden van het Nationaal Songfestival die uiteindelijk moeten leiden tot de Nederlandse inzending voor het Eurosongfestival. "Het worden drukke en spannende maanden", aldus Orlando. "Alles raakt nu in een stroom versnelling. Zo moeten we op heel korte termijn een groepje van maximaal zes achtergrondzan gers en -zangeressen formeren die Nadeem bij Too Wild begeleiden." Om het groepje backing vocals bij elkaar te krijgen, houden Orlando en Nadeem komende zondag, 7 november, al een auditie. Talentvolle zangers en zangeres sen kunnen zich aanmelden bij Orlando, telefoon 06-23822087. De audities beginnen al om 10.00 uur en zangers en zangeressen dienen zelf een instrumentaal bandje mee te nemen en een gel dig legitimatiebewijs dat ze van Nederlandse afkomst zijn. Voor meer informatie kunnen ze ook bellen met Orlando Salarbux. In zorgcentrum Het Schuttersveld aan de Bergweg om Venray wordt op 5, 6 en 7 novem ber weer de jaarlijkse handwerk- verkoop van de welfare gehou den. Gedurende drie dagen wordt het handwerk, dat in de afgelo pen periode is gemaakt door bewoners van het zorgcentrum, de flat en aanleunwoningen te koop aangeboden. Het zullen ongetwijfeld drie gezellige dagen worden en ook nu is er weer van alles te vinden op het gebied van haken, breien en borduren. Denk maar eens aan truien, sokken, slofjes, dassen en mutsen, schorten, pannenlappen, dekservetten en placemats, tafel lakens (ook damast), gehaakte en geborduurde kleedjes, allerlei soorten wenskaarten, kussens, knuffels, poppen en ballen, kra lenkettingen, klein haak- en bor duurwerk en nog veel meer. Op zaterdagmiddag is er boven dien een demonstratie kettingen maken van glaskralen. In de boedelkraam zijn tweede hands spulletjes te koop en kunt u meedoen aan de loterij en het enveloppenspel. De opbrengst is dit jaar bestemd voor een extra activiteit voor de bezoek(st)ers van de wel fare en de bewoners van het zorg centrum. De trekking van de loterij is op zondag om 16.00 uur gevolgd door een tombola. De tentoonstelling is geopend op vrijdag 5 november van 19-30- 21.00 uur; zaterdag 6 november van 14.00-16.30 uur en op zondag 7 november van 10.30-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur. Zondag 14 november, aanvang 15.30 uur. biedt de Mariakapel in Holthees weer ruimte aan jong talent om de muzikale kwaliteiten over het voetlicht te brengen, om ervaring op te doen met het in de schijnwerpers staan en zo de eigen muzikale ontwikkeling in aanwezigheid van publiek verder te ontwikkelen. Dit jaar zal optreden het saxo foonkwartet Castafiore, dat in het jaar 2000 is opgericht door vier studenten van het Brabants Conservatorium uit Tilburg. Inmiddels zijn nagenoeg alle stu denten afgestudeerd en professio neel aan de slag als saxofonist, niet alleen in dit kwartet maar ook in andere ensembles, en deels als docent aan de muziekschool. Het saxofoonkwartet bestaat uit jonge musici, goed en wel afge studeerd, en nog vol op bezig in vervolgopleidingen, maar dat neemt niet weg dat ze al veel ervaring hebben opgedaan, en dat betekent dat de bezoeker van dit concert kan rekenen op een uit voering van muziekstukken op een hoog kwalitatief niveau. Het saxofoonkwartet Castafiore heeft inmiddels al optredens op haar naam staan in het Concertgebouw van Amsterdam, in de Frits Philips Concertzaal in Eindhoven en in de Concertzaal in Tilburg, niet de minste locaties in Nederland, dan moet je wel wat in je mars hebben. Het kwartet wordt gevormd door Lucas Schellens op de sopraan saxofoon, Jules van de Loo op de alt saxofoon, Thom Kooijmans op de tenor saxofoon en Matthias van Nispen tot Pannerden op de bariton saxo foon. PROGRAMMA Het programma van dit concert bestaat voor de pauze uit een ouverture van Pierre Max Dubois, een sonate van Scarlatti, introduc tion et variations van Gabriel Pieme en een Canzona variée van Glazunov. Na de pauze start het programma met de Petit quator pour saxophones van Jen Franqaix, gevolgd door Four for tango van Astor Piazolla, het ada gio van Samuel Barber en de Drastic Measures van Russel Peck. A1 met al wordt het een geva rieerd programma, met muziek werken vanuit de barok, de romantiek en hedendaags reper toire. Kaarten voor dit kwalitatief rijke concert kosten 8,00 per persoon, voor kinderen tot en met 12 jaar bedraagt de entree prijs 4,00. VOORVERKOOP Kaarten zijn te bestellen en te reserveren bij de bekende voor verkoopadressen in Holthees: mevr. Ermers, Kapelstraat 3, tel. 0478-636480, en bij de fa. Wijenberg, Gildestraat 6, tel. 0478-636390. Kaarten kunnen ook besteld worden via de websi te van de Mariakapel, www.maria- kapel.nl en op de dag van het concert zelf zijn vanaf een half uur voor aanvang van het concert nog kaarten te verkrijgen bij de ingang van de kapel. Verkoop en Reparatie Televisie en video apparatuur, computers, printers, scanners, programma's, videobewerking multimedia, supplies. NU ONDER EEN DAK Swaghoven Service S 0478 - 58 88 80 0478 - 55 00 04 Op Oude Oostrumseweg 12a staan wij samen voor u klaar!

Peel en Maas | 2004 | | pagina 15