jeugdtheater. Purper n Enge Buren Kunst Cultuur Fanfare Ons Genoegen Limburgs kampioen er Vogelhandier door perette Gezellen Kunsttalent in de schijnwerper Koets kroegtijgers van start! Hardcore Impact Vogels zonder vleugels Toneelopvoering uitgesteld Jubileumweekend de Hedsbuülen en maas Donderdag 4 november 2004 - Pagina 13 gramma Schouwburg Venray De wedstrijd onder vrien dengroepen waaruit moet blij ken welke groep het allerbeste een feestcafé kan runnen is begonnen. Feestcafé De Koets is de komende twee maanden op vrij dag het toneel van een competitie waarin zes personen uit een vrien dengroep gaan proberen om zo goed mogelijk een café te draaien. Ze krijgen van Feestcafé De Koets 200 euro zakgeld mee die ze moe ten gebruiken aan sfeerverhogen- de zaken. Hoe ze dit invullen mogen ze zelf weten. De groep die de meeste omzet weet te draaien en het grootste feest gaat er uiteindelijk met de hoofdprijs van door. Een heerlijk dineetje bij Eetcafé De Graaf gevolgd door een avondje gratis stappen met z'n zessen in Feest café De Koets. Inmiddels is de loting van de zes vrijdagen al geweest en de mensen zijn inmiddels druk in de weer om te bedenken wat voor speciale acties er worden onder nomen om een zo groot mogelijk feest neer te zetten en daardoor een hoge omzet weten te realise ren. De spits wordt aanstaande vrij dag, 5 november, afgebeten door 'De Zoepneuzen'. De volgende groepen hebben de volgende dagen geloot: vrijdag 12 novem ber 'De mannen van de toekomst; vrijdag 19 november 'De snelle tappers: vrijdag 3 december 'Rozengeur en witte wijn; vrijdag 10 december 'De Tokkies' en als hekkensluiter op vrijdag 17 december 'The chicks en the cock'. Donderdag 23 december is dan een speciale avond waarbij de uit slag bekend gemaakt gaat worden in De Koets. Kom kijken en laat je verrassen wat de groepen alle maal verzonnen hebben. De voorstellingen van toneelvereniging Crescendo uit Ysselsteyn kunnen door omstandigheden voorlopig geen doorgang vinden. De toneelopvoering van Crescendo zou op 14 november in premiere gaan in de Venrayse schouwburg. De vervolgvoorstellingen stonden gepland in december. Eventueel gekochte kaarten blijven geldig voor de nieuwe data. aandag 29 november in Schouwburg Venray Na in februari het 4x11-jarig bestaan van de jeugdcarnaval in Heide gevierd te hebben, is het nu de beurt aan de grote camavalisten om het 3x11-jarig jubileum te vie ren. In 1971 werd het bestuur gevormd uit Thei Vollenberg (voorzitter)HanV'Cl'ae&ëhs (Secretaris en 'petthhighiëésteïj; Jan Maas (lid), Martien Derikx (voorzitter KPJ) en vorst Jan Jans sen. Enkele personen, uit deze groep bouwden al jaren de jeugd carnavalswagen. Op de eerste ver gadering werd besloten dat de Raad van Elf en de vorst uit de KPJ leden gekozen mochten worden en dat de prins uit de dorpsge meenschap moest komen. De eer ste prins, in 1972, wasjan van de Zanden: Prins Jan I. In 1986 werd voor het eerst een boerenbruiloft georganiseerd en tevens werd in dat jaar de eerste Gaolde Hedsbuül uitgereikt. Vanaf toen werd deze onderscheiding elk jaar toegekend aan een inwoner (m/v) uit Heide die zich vaak op velerlei wijzen verdienstelijk gemaakt heeft voor het dorp. Net als in enkele buurt dorpen begon het animo om car naval te vieren terug te lopen. Na aansluiting bij de Vorstenraad eind 1998 leefde de carnavalsvereni ging weer op en wordt in de Gel- derkoel weer volop carnaval gevierd. Mede doordat dit jaar het Vorstenraadsbal ook in Heide wordt gehouden heeft het bestuur besloten om een grote feesttent te plaatsen in het centrum. Verschil lende werkgroepen zijn al vanaf S£gi¥?(?ff 'fëkï actief met het voor bereiden van onderstaand pro gramma: Vrijdag 12 november: een avond die u niet mag missen: 'De avond van de lach'. Een programma met cabaret, buut, zang, dans, wazel en muziek van artiesten uit Brabant, Limburg en natuurlijk ook van Heidse bodem. Aanvang 20.00 uur. Voorverkoop van de kaartjes voor deze avond bij Kapsalon Gielens en Stomerij Piet Rütten in Heide. Zaterdag 13 november: het besloten Vorstenraadsbal van de elf Venrayse carnavalsverenigin gen. Zondag 14 november: 3x11-jarig bestaan van de Hedsbuülen. Receptie vanaf 16.11 tot 17 33 uur. Daarna gezellig samenzijn met 'n muzikale noot. De activiteiten vinden allemaal plaats in de feesttent midden in het dorp (schuin tegenover de kerk). De expositie van Kunsttalent Noord-Limburg op 5, 6 en 7 november in galerie De Bakkerij in Bergen belooft een mooi spek takel te worden. In dit weekend staat bij uitzondering de amateur- ku*st£}n schijnwerpers professionele jury heeft.de afgek; peri^e^R d^^tj^hco/den gede gen en 39 amateur-kunstenaars beoordeeld uit Noord Limburg. Binnen de categorie tweedimen sionaal werk laat Katrien van Pelt uit Venray met haar veelzijdigheid in materialen en technieken een geheel eigen stijl zien. Zij voegt aan de werkelijkheid nieuwe din gen toe. Belijning, arcering, kleur en plaatsing van het onderwerp op het doek zijn hierbij essen tieel. Haar werk balanceert op de grens tussen figuratief en abstract werk. In deze categorie is het werk van de heer Kooien, even eens uit Venray, een ander ver haal. Gestileerd of figuratief vormt ieder werk door de hoe veelheid aan details een wereld op zich, en is steeds meer dan een eindpunt een nieuw begin Ande re genomineerden zijn Nelly en uit Lottum met haav 4.. kunst,ToirnBorsuitMilsbee G$usVéiV U! - suir/Wt acryl en olieverf. Ja£f queïine Boonen uit Horst met ste nen beeldhouwwerk, Lies Haga uit Nieuw Bergen met acryl, Aleid Ariaens met brons uit Nieuw Ber gen en Harold Peters uit Afferden met airbrush. Bezoekers zijn van harte welkom om een blik in de wereld van de kunstenaar te wer pen en ook te stemmen op hun favoriet. Openingstijden van De Bakkerij tijdens deze expositie zijn: vrijdag 5 november 14.00- 18.00 uur, zaterdag 6 november 11.00-18.00 uur en zondag 7 november 11.00-15.00 uur. Op zaterdag 6 november zal in OJC Dingus in Venray alweer de zevenendertigste Hardcore Impactparty (nummer 37) plaats gaan vinden. Het wordt opnieuw een special plus edition. Dit keer als special guests, een special attraction: Evil Activities, een hardcore artiestenformatie die live optreedt. Het is een veelge vraagde hardcore-act (en dus niet al te vaak te krijgen), die met regelmaat op de grote party's van de partij is. Zo stond Evil Activi ties laatst nog op de megaparty's Nightmare in Rotterdam en Raving Nightmare in Arnhem. De formatie heeft al een veelvcrkoch- te cd op haar naam staan en ver der zo ondertussen een heel respectabel en groots repertoire van haar eigen werk op vinyl - onder het label Neophyte Records -uitgebracht. De zaal gaat open om 21.00 uur en de entree bedraagt acht euro. Boekrecensie in Peel en Maas e stichii en ondt russen M >sz. Daai belangri 'n kenm eetgnx senl jaar or de ■zoekoSn.het kader van de Nationa- kimi aigdtheaterdagen is er aan- s, sec iht voor de kinderen in in en< iouwburg Venray. Maar ook volwassenen kunnen hun t ophalen met voorstellin- als Purper en Enge Buren. infoi [ationale jeugdtheaterdagen laas ogte 5 tot en met 7 november ook chouwburg Venray. Alle kin- in opgelet! Begin november is feest. Speciaal voor kinderen 12 jaar. Trek je coolste kleren trommel al jouw vrienden en inf(^emiinnen bij elkaar en kom in >nei >on: weekend van 5 tot en met fember naar de Schouwburg De Schouwburg pakt tak wit tijdens dit unieke landelij- wïestival met jeugdtheatervoor- Bellingenvan de bovenste plank: »b.v?d krijgt kinderen: Had ik al feegd dat c kon gaan zitten^ njilag november aanvang 4.00 uur. Meedoen, daar draait nel om bij de band Krijgt Kinde st). Ritmes klappen, stampen, uit volle borst meezingen, gebaren nadoen, en gewoon lekker uit je dak gaan... Het zijn de ingrediën ten van een bruisend popconcert voor de hele familie. In een hippe setting. Want de Band Krijgt Kin deren maakt beeldpop: het beeld versterkt de muziek, de muziek versterkt het beeld. En zitten... dat is er niet meer bij. Deze voor stelling is geschikt voor kinderen vanaf 4 jaar. Purper BV, revue. Frans Mulder, Nelly Frijda, Hilke Bierman en Ara Halici. Dinsdag 9 november, aan vang 20.00 uur. Een cabaretpro gramma in revuestijl. Glitter en glamour met een rafelig randje, zogezegd Eigentijds, soms bijna uitgelaten vrolijk, maar ook bij tend en scherp, met in de hoof drollen Frans Mulder en Nelly Frij- i da. Een ferrassende combinatie. -.A'rnfflbaod om twee redenen. Ten eerste omdat Frans Mulder met dit programma een nieuwe weg inslaat en een streep zet Afgelopen zondag nam fan fare Ons Genoegen in Oirlo deel aan het concours van de Limburgse Bond van Muziek gezelschappen in De Oranje rie in Roermond. In de derde divisie behaalde de fanfare voor haar optreden het mooie aantal punten van 85 dat recht geeft op promotie naar de tweede divisie. Omdat concur rent fanfare Koningslust 80 punten kreeg voor haar uit voering werd Ons Genoegen daarmee tevens Limburgs kampioen in haar divisie. Onder leiding van dirigent Geert Jacobs is er de laatste maan den intensief gerepeteerd om op dit concours goed voor de dag te komen. Voor bijna de helft van de achtenzestig fanfaremuzikanten was het de eerste keer dat zij deel namen aan een concours en was het dan ook een hele belevenis. Maar ook voor de meer ervaren muzikanten is een concours toch steeds weer een speciale beleve nis. Het is toch het moment waar op een vereniging wil laten horen waar zij staat. Tijdens de uitvoe ring was er dan ook een gezonde spanning voelbaar die in het alge meen goed onder controle bleef. Er waren natuurlijk wat foutjes maar muzikaal werd het geheel mooi uitgevoerd wat dan ook de juiste waardering kreeg. Het behaalde resultaat is dan ook een fijne afsluiting van een drukke voorbereidingsperiode en het resultaat gaf voldoende reden om na afloop een gezellig feestje te houden wat dan ook gebeurde in café D'n Terp. Op een later tijd stip zal er zeker ook nog even teruggeblikt worden op deze fraaie prestatie. Voor dirigent Geert Jacobs is het de twintigste officiële titel die hij heeft behaald met de verschillende muziekkorp sen waarvan hij de leiding had of nog heeft. Deze titel heeft voor hem nog een speciale betekenis daar het de Oirlose fanfare is waar hij ruim dertig jaar geleden zelf zijn muzikale carrière is begonnen als muzikant. Daar ontstond de liefde voor zijn vak onder de toen malige dirigent Antoon Schellens, die zelf ook aanwezig was in Roermond. Fanfare Ons Genoe gen is blij met dirigent Geert Jacobs. Ruim anderhalf jaar gele den is hij begonnen in Oirlo en de fanfare hoopt nog vele jaren met hem te mogen samenwerken. gesproken. Aanvang 20.00 uur. De geliefde operette heeft veel humor, vrolijke Tiroler en feeste lijke Rheinpfalz sfèer. Dirigent Hans van Zeeland heeft voor het derde jaar de algehele muzikale leiding van (gast)solisten, begelei dingsorkest en operettekoor. Erica Verbeeten maakt met deze produktie haar debuut als regis seur. Met Rheinpfalz decors door José Tilanus en Jo van Kessel. De prachtige kostuums zijn van kle dingverhuur van der Zee uit Enschede. Er zijn talentvolle gastsolisten aangetrokken. Peter Vos, tenor in Una voce Particolare (de bekende muziek tv-serie van Ernst Daniel Smid - uitzendingen dec/januari 2005) weet met zijn prachtige stem en veel overtuiging de rol van Adam gestalte te geven. Als 'tiroler' spreekt hij zijn teksten zelfs in perfekt Vlaams, wat extra flair zal geven aan de voorstelling. Sopraan Cecile Vertegaal speelt met veel invoelingsvermogen de rol van Christel von der Post; eer der was zij de Chinese prinses O Lia San in 'Viktoria und iltr Husar'. Deze sopraan van het gerenom meerde Brabant Koor werkte afgelopen zomer samen met het Residentie orkest o.l.v. Jaap van Zweden in het Amsterdamse Con certgebouw. Sopraan Henny van Lieshout maakt bij de Operette Gezellen haar debuut als Marie, de feestelij ke keurvorstin van de Rheinpfalz. Jachtopziener Baron Weps wordt schitterend gespeeld door de bari ton Gerard Luijten. Bas Geers, tenor van het Brabant Koor, zorgt als graaf Stanislaus voor de nodige verwikkelingen. Verdere rollen worden uitste kend ingevuld door de Operette Gezellen. De komische profes soren Süffle en Würmchen 'Ich bin der Prodekan' komen voor rekening van de Sint Tunnisse Jo de Hoog tenor en Ton Jansen bari ton. Mezzosopraan Petra van den Berg uit Ledeacker speelt de trouwlustige barones Adelaide. Tenor Ton Tillemans uit Wanroij heeft de rol van burgemeester Schneck 'Jekus jekus das ist sch- wer'. De Operette Gezellen heten u welkom bij deze bijzondere pro duktie. Voorstelling maandag 29. nov Schouwburg Venray. Voor info en kaarten Schouwburg Venray tel. 0478 - 53 09 99. onder zijn Purper-verleden. "Het was een geweldige tijd maar ik voel dat het na al die jaren tijd wordt om als mezelf op het toneel te staan en niet als onderdeel van een groep" zegt Frans. En ten tweede omdat Nelly Frijda, na al haar toneel- en filmrollen, in Revue terugkeert naar het cabaret waar zij ooit als jong actrice, in het gezelschap van Wim Kan, debuteerde. Bijgestaan door de jonge talentvolle Hilke Bierman (in 2001 genomineerd als aanstor mend talent voor haar rol in de musical Sonneveld) cn Ara Halici (bekend van zijn rollen in o.a.: Je bent goud waard, Charlie Brown, Peter Pan. Alladin en Roll Along) zullen Frijda en Mulder het genre revue op heel eigen wijze doen herleven Aan deze pastiche werkt naast Frans Mulder zelf een keur aan schrijvers mee, zoals Allan! Blom, Frank Houtappels, Friso Wiegersma en Have van der Hcyden. Muziek, cabaret en acrobatiek is anno 1891. De onbe- gen vogelhandelaar Adam Tirol reist naar de Rheinp- bm met Christel te trou- Grüss enk Gott alle mitei- Zij hebben echter Inkomsten Ich bin die von der Post. Bij toe- ontmoet hij Marie, niet dat zij de keurvorstin is die de wandelgan- van haar echtgenoot Fröhlich Pfalz. De schenkt zij Adam bnkt man sich Rosen in Na succesvolle voorstellingen °men de Operette Gezellen 'aandag 29 november in J chouwburg Venray met Der 1 °gelhandler n Carl Zeiler - uils gezongen, nederlands Kapitein Corelli's mando line werd wereldwijd door miljoenen mensen gelezen. Vogels zonder vleugels is een waardige opvolger: een onweerstaanbare, epische •roman over de verwoestende gevolgen van nationalisme, oorlog en de strijd tussen reli gies. En het is, wederom, een boek over de liefde- tussen man en vrouw, tussen vrien den. Hel verhaal speelt zich af in een kleine plaats aan de kust van Anat- olië in de nadagen van het Ottom aanse Rijk, en wordt verteld door vele stemmen, van moslims en christenen. Turken, Grieken en Armeniërs. Mensen die wortel hebben geschoten op deze plek, en wier levens met elkaar verstr engeld zijn. Vogels zonder vleu gels is ook het verhaal van het militaire genie Mustafa Kemal (Atatürk). die de West-Europese troepen verslaat wanneer die bin nenvallen en die tracht de regio naar zijn inzichten te vormen. Een roman als en schatkamer. Andere boeken van Louis de Bernières bij De Arbeiderspers zijn Kapitein Corelli's mandoline. Het vrouwenleger van senor Vivo, De rooie hond en De oorlog van don Emmanuels edele delen. Vogels zonder vleugels is te koop in boekhandel Van den Munckhof in de Grotestraat 68 in Venray. Prijs: 25 euro. met Enge Buren. Titel: Het dreigt vandaag gezellig te worden. Zon dag 7 november, aanvang 14.30 uur. Buren, iedereen heeft ze. Vaak een onuitputtelijke bron van ergernis maar ook vermaak. Dat is zeker het geval met het muzikale trio Enge Buren. Het drietal speelt allerlei fijne, foute bekende en onbekende hits op een unieke manier. Enge Buren zijn gewa pend met een uitgebreid, uiteen lopend arsenaal aan instrumen ten, zoals gitaar, Afrikaanse trommels, accordeon, bouwhel men, en gezegend met prachtige samenvallende stemmen. Verder maken ze gebruik van cabaret, muziek en acrobatiek. Niets is te gek en alles is mogelijk, zowel muzikaal als theatraal. De Shows zijn nooit hetzelfde, maar altijd afhankelijk van locatie, stemming en publiek. Het belooft dus oergezellig te worden! Enge Bureniedereen heeft ze.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 13