■Floriade naar regio Venlo en actieve werkdag in de natuur Bomenkap in Merselo Har LENSSEN Samenwerking: college is erg eigenzinning Verantwoordelijkheid ondernemers centraal Odapark 'wijkt uit' naar Venlo Barbara Berden Op Hoofdwond Snelheid Ook in de winter genieten van uw tuin? Laat ook uw tuin wintermooi maken. Bel voor een najaarsbeurt. GERTJAN REIJNDERS VENRAY 06 20 43 99 57 FordTransit SOS vraagt uw steun Praktijk voor Mondhygiëne EEL EN MAASV_y Ipe wereldtuinbouwtentoon- y Floriade vindt in 2012 alle waarschijnlijkheid jats in de regio Venlo. Na >t afhaken van Drechtsteden tjjft de regio Venlo als enige nde zeven oorspronkelijke didaten over. Op 8 decem- zal de Nederlandse Jnbouwraad officieel jliendmaken wie de tentoon- y in 2012 gaat organise- I De regio Venlo is een samen- :..wo<Tcv^rhanH tussen de vier gemeenten in Noord- Limburg: Venlo. Venray. Helden en Horst aan de Maas. De gemeen teraden en de provincie Limburg hebben een jaar geleden al groen licht gegeven voor een Floriade in de regio Venlo. De keuze voor de organisatie van de Floriade is een logische. Noord-Limburg heeft (in combina tie met Zuidoost Brabant het ZON-gebied vormend) grote bete kenis voor de tuinbouw in Nederland. Die rol zal in de komende jaren nog sterk groeien. Momenteel is de ZON-regio het tweede tuinbouwgebied van Nederland qua oppervlakte en het grootste in teeltoppervlak. Alle sectoren van de tuinbouw zijn in de regio vertegenwoordigd. Daarnaast hebben direct gerela teerde sectoren als agribusiness en transport en logistiek volgens de organisatoren een groot econo misch belang. ECONOMISCHE IMPULS Regio Venlo voorziet een omvangrijke economische impuls voor deze sectoren, maar ook voor sectoren als de (kennisinten sieve) maakindustrie en het toeris me, wanneer zij de organisatie van de Floriade krijgt toegewe zen. Het evenement vindt plaats op het toekomstige bedrijvenpark Trade Port Noord in Venlo, dat gelegen is in de 'oksel' van de snelwegen A73 en A67, in het grootste aaneengesloten tuin bouwgebied van Europa, als de grenzen niet worden meegere kend. Voordeel van deze locatie is de aanwezigheid van de veilingen ZON en Flora Holland, direct in de omgeving. Maar ook de moge lijkheid gebruik te maken van de investeringen in infrastructuur die reeds gedaan worden voor de ont wikkeling van het bedrijvenpark. Volgens de organisatoren zou een Floriade de regio en dan voor al de glastuinbouw een enorme stimulans geven. De Floriade gaat circa 70 mil joen euro kosten. Provincie en de vijf deelnemende gemeenten staan garant voor 14 miljoen euro, de rest moet uit sponsorgeld en kaartverkoop komen. Door de geografische ligging, centraal tussen de Randstad- Ruhrgebied-Antwerpen-Brussel, acht de regio Venlo het aanneme lijk dat de Floriade in haar gebied minimaal 2 miljoen bezoekers gaat trekken. Op zaterdag 6 november kunt u op 25 plaatsen in Limburg een dagje actief meewerken in het Tndschap. Vrijwilligers die bij zondere natuurgebiedjes in 'lieer hebben nodigen u dan uit om kennis te maken met dit werk. Niet kijken maar doen, is het motto van deze dag. Op de mees te locaties kunnen kinderen met hun ouders of in een apart kinder groepje meewerken. Natuurvrij - Voor de veiligheid van wegge- I bruikers heeft Staatsbosbeheer, Ibeheerseenheid Horst, besloten leen strook bos van 15 tot 20 J meter langs de weg Weverslo in I Merselo weg te kappen. In bijna 1 ieder beekdal komen broekbos- sen voor. Ook het bos langs Weverslo t behoort tot een van de broekbos- sen van het Loobeekdal. Vroeger werd in een broekbos volop hout gekapt. Dit hout werd voor aller- lei doeleinden gebruikt, onder andere voor het stoken van het fornuis en als takkenbossen de I zogenaamde schansen. [Tegenwoordig wordt in een f broekbos geen hout meer gekapt zodat de natuur vrij zijn gang kan I gaan. Doordat de bomen hoog worden en de ondergrond erg nat j en moerig is, is hei gevaar voor omwaaien erg groot geworden. In het verleden zijn langs de weg Weverslo al diverse bomen omge waaid en op het wegdek terecht gekomen, waardoor levensgevaar lijke situaties ontstonden. Het bos is al vele jaren oud en sommige bomen zijn aan het wegkwijnen zodat er gevaar kan optreden door vallende takken. Ten behoe ve van de veiligheid voor de weg gebruikers heeft Staatsbosbeheer besloten een strook bos van 15 tot 20 meter langs de weg te kap pen. Door deze ingreep zullen de boomstronken opnieuw uitslaan en ontwikkelt zich langs de ran den een geleidelijke overgang van dicht naar wat meer open bos. In deze dichte randen zullen kleine re zangvogels zoals onder andere fitis, tjiftjaf, staartmees, geelgors, heggenmus, en nachtegaal een prima nestgelegenheid vinden. Voor de hermelijn, bunzing en wezel zijn deze dichte randen een ideaal biotoop. KEUKENINRICHTING Om aan u en uw keuken de volle aandacht te kunnen schenken werken wij uitsluitend op afspraak Stayerhofweg 2b Wanssum (0478)539020 willigere zoals die bij u in de buurt ook te vinden zijn, beheren vaak de mooiste stukjes landschap. Deze gebiedjes liggen vaak ver borgen en zijn slechts bij weini gen bekend. Op de natuurwerkdag kunt u niet alleen die gebiedjes bekijken maar er ook lekker actief in aan de slag. Met handzagen, zeisen, baggerbeugels en rieken kunt u aan de slag om poelen uit te bag geren, bloemenweitjes te maaien of bomen te vellen. Inspannend en leuk werk waarmee u ook nog eens op een andere manier kennis maakt met de natuur en de men sen die er in werken. Het is een hele belevenis om mee te werken en te zien hoeveel werk er in handkracht op een ochtend of middag met een groep mensen verzet kan worden. Landschapsbeheer wordt steeds meer ontdekt als vrijetijdsinvul- ling. Maar ook personeelsdagen en teambuildingsdagen worden steeds vaker in het landschap georganiseerd Limburgse basis scholen werken jaarlijks aan een door hen geadopteerd landschaps element. Jeugdverenigingen voe gen een dagje natuurwerk aan het programma toe. Naast natuurver- enigingen werken nog tal van andere organisaties in de natuur In Venray wordt gewerkt in het heide- en jeneverbesveld in de Boshuizerbergen. Hier kunnen 25 mensen aan de slag. Voor meer informatie/aanmelding kunt u terecht op de website www.natuurwerkdag.nl of 0475- 386430. Samenwerking is ontevreden over de begroting die het college van CDA, PvdA en Lokaal Aktief presenteert. De grootste opposi tiepartij vindt dat de begroting te weinig en ondoorzichtige infor matie bevat. Samenwerking meent dat wethouder Heidens wat al te triomfantelijk de loftrom pet stak over het sluitende huis houdboekje. Het steekt de lokale partij dat Heidens er alvast een verkiezingswinst aan vast kop pelt. Op dinsdag 2 en 9 november buigt de gemeenteraad zich over de begroting van 2005. Dit is het laatste volledige regeringsjaar van de huidige coalitie. De verkiezin gen van maart 2006 werpen hun schaduw vooruit. Bij de presenta tie van de begroting voorspelde wethouder Heidens dat zijn partij, het CDA, garen zal spinnen bij het gevoerde beleid. Want door een bezuinigingsoperatie heeft Venray de financiën weer op orde gebracht. Ike Busser, fractievoor zitter van Samenwerking, zal komende dinsdag tijdens zijn beschouwingen vuurpijlen rich ten op het college Busser vindt dat Heidens zich met teveel poeha op de borst klopt. "Want het zijn de Venrayse burgers die al het geld moeten opbrengen." Samenwerking oordeelt dat de burgers minder waar voor hun geld krijgen doordat het college dingen niet uitvoert of uitstelt. "Het college vaart een gevaarlijke en mogelijk desastreuze koers. Door afgesproken taken niet uit te voeren worden de begroting en exploitatie rond gemaakt. Er wordt met een gelijkblijvende for matie te weinig productiviteit geleverd. Inhaalslagen in de toe komst zullen daardoor tekorten opleveren." Samenwerking denkt dat de kiezers dit heel goed door zien. Ze zijn het regentengedrag beu en zullen dat in het stemhok je laten doorklinken. Samen-wer king voorspelt dan ook een heel andere verkiezingsuitslag dan die Heidens voor ogen heeft. Inhoudelijk keurt de oppositiepar tij de begroting af. Prestaties ont breken en het beleid valt nauwe lijks te controleren of te toetsen. "We weten niet eens of het bud get aan de bedoelde activititeiten wordt uitgegeven." Ook over het werk van het college is Samenwerking niet te spreken. "Dit college functioneert erg eigenzinning. Het doet gewoon wat het wil zonder er iets van de melden. Het heeft nog wel de beleefdheid de raad aan te horen maar het luistert niet", luidt de kri tiek. Ike Busser noemt Servaashof, het oude raadhuis, het Turks internaat en de tbs-woningen als recente en sprekende voorbeel den. Ook verwijt de oppositiepar tij dat het college tekort schiet in zijn actieve informatieplicht. "Als we erom moeten vragen is dat eigenlijk al niet goed." Samenwerking riep bij de verkie zingen in 2002 dat het anders moest. Het klom van twee naar vijf zetels maar bleef in de opposi tie. Het nieuwe college dat aant rad riep eveneens dat het andere moest. Busser oordeelt dat daar weinig van terecht gekomen is. "Het college is op de oude voet doorgegaan. Zaken worden nog steeds voorgekookt en een kleine groep bepaalt wat goed is voor Venray. Het moet nog steeds anders en wij denken dat, tegen de voorspellingen van de wethou der en het CDA in, de kiezer ons dat in 2006 mogelijk gaat maken." Eindstraat 12, tel. 581553 Zondagmorgen kwam een 40- jarige vrouw op het fietspad van de Grotestraat in Vierlingsbeek met haar fiets ten val, kwam met haar hoofd op het wegdek en raakte even bewusteloos. Zij liep verder een behoorlijke hoofdwond op en is overgebracht naar het ziekenhuis. De vrouw maakte deel uit van een groep fietsers en raakte met haar voorwiel het achterwiel van de voor haar rijdende fietser. Bij een snelheidscontrole op de Wanssumseweg in Oostrum is een 40-jarige man uit Weeze (D) zijn rijbewijs kwijtgeraakt. Hij reed woensdagmorgen om halfzes 133 km/u. waar 80 km/u mag worden gereden. Donderdag 28 oktober 2004 - Pagina 5 HOVENIERS Venray en Meerlo-Wanssum doen mee aan Brandpreventieweek De publiekscampagne die hoort bij het thema van de Nationale Brandpreventie week 'Brandveiligheid: een gezamenlijke onderneming' laat aan de hand van een her kenbaar beeld zien hoe ook bezoekers van openbare gele genheden kunnen bijdragen aan de brandveiligheid van een gebouw. Het accent tijdens deze cam pagne ligt op het belang van het vrijhouden van nooduitgangen. De campagne, die loopt tot de zomer van 2005, wordt onder steund door een poster, een flyer, een boemerangkaart en een billboard en mupi. De korpsen van de brandweer Venray en Meerlo-Wanssum doet ook dit jaar weer mee aan deze campag ne. In Venray en Meerlo-Wanssum pakt de brandweer het thema aan door de eigen verantwoorde lijkheid voor (brand)veiligheid van ondernemers centraal te stel len. In dit kader neemt de brand weer van Venray en Meerlo- Wanssum deel aan het symposium over veiligheid dat op 2 november door de Rabobank Venray - Meerlo- Wanssum in Ysselsteyn wordt georganiseerd. Naast brandveilig heid wordt dan aandacht besteed aan inbraakpreventie. Geïnteresseerden in het thema brandveilig ondernemen kunnen door middel van het sturen van een e- mail contact opnemen met de brandweer Venray. Meerlo- Wanssum. Het e-mail adres is Brandweer@venray.nl. Het thema geeft aan dat niet alleen de eigenaar of beheerder van een pand een verantwoorde lijkheid heeft voor het brandvei lig houden van zijn of haar pand, maar dat dit net zo goed geldt voor hun bezoekers. Door vaak onbewust gedrag als het plaatsen van fietsen voor een nooduitgang kan al een mensenleven in gevaar worden gebracht. Voor ondernemers zijn actie materialen ontwikkeld met daar op de slogan 'Nooduitgang of Fietsenstalling!'. Deze actiemate rialen attenderen bezoekers op het vrijhouden van de nooduit gangen. Ook is er een publieks campagne 'blusdekens'. Deze zoomt in op de thuissituatie, waarvan bekend is dat 40% van de branden in de keuken ont staat. Brandjes die veelal eenvou i dig met een blusdeken gestopi kunnen worden. Daarnaast zijn er cd-roms 'Brandveilig onderne 1 men' uitgebracht. De cd-rom 'Brandveilig ondernemen' is tij i dens de brandpreventie week overal in het land door de deelne mende brandweerkorpsen op eigen wijze verspreid en toege licht bij eigenaren en beheerden van verschillende type bedrijver en instellingen. De cd-rom heefi de bedoeling om brandweer er ondernemer op dezelfde wijze tt laten kijken naar brandveiligheic en - preventie, waarbij de nadruk vooral ligt op de onderlinge samenwerking om de risico's var brand te verminderen of tegen tt gaan. De verantwoordelijkheicI die eigenaren en beheerders var openbare gebouwen hebber voor de brandveiligheid van hur personeel, bezoekers en o bewoners zorgt ervoor dat ze aar brandveiligheid een hoge priori teit toekennen. Maar de kenni i die ze hebben over brandveilig heid en preventie is veelal onvol doende. De CD-rom is het stuf gereedschap dat hen helpt aai i deze broodnodige kennis. Het Odapark Venray, dat op 6 november start met de kunstmani festatie LAT, wijkt tijdelijk uit naar Venlo. In de centrumwijk Q4 zal tijdelijk een leegstaand winkel pand gehuurd worden om extra aandacht te vestigen op LAT, Living Apart Together, en dan vooral voor het vierde deel van deze manifestatie. Volgend jaar juni start dan LATLAB, een mobie le tentoonstelling door de hele regio (Venray, Venlo, Horst, Helden). Q4 staat bekend als kun- stenaarewijk, waar veel projecten op het gebied van hedendaagse beeldende kunst hun oorsprong vinden Voor het Odapark een logische keuze dus om daar een tijdelijke dependance in te rich ten. Als eerste kunstwerk zal een tank geplaatst worden van een Engelse kunstenaar, een tank die echt rijdt maar is opgebouwd uit landschaptafereeltjes. Tijdens deel 2 van LAT, Living Apart, zal de tank verhuizen naar de Projectruimte in het Odapark. Een andere reden om uit te wij ken naar Venlo is de eis van de subsidiegevers, waaronder d<; Provincie, dat LAT zich regionaa presenteert. In LATLAB, in juni volgend jaar dus, zal dit nog ster J ker tot uiting komen. Dan wordei 1 tien euregionale kunstenaars gese lecteerd om de mobiele tentoon stelling vorm te geven, die ziel bovendien door de hele regio zul len verplaatsen. In het pand in Q- j lichten zij tot die tijd alvast eei tipje van de sluier op. Het zal he ,i sluitstuk worden van wat onge j twijfeld een opzienbarende mani festatie zal worden. Business Edition €3S©@S;- €13.995,- Voordeel €1.700,- www.ford.nl 260S. 63 kW (85 pk) TDdi motor Stuurbekrachtiging Bestuurdersairbag Zeer comfortabele bestuurdersstoel met armsteun 6,6 m3 laadruimte en lage laadvloer Mobiliteitsgarantie. Diepgaand onderzoek naar stof wisselingsziekten heeft hoge prio riteit voor de Stichting Onderzoek Stofwisselingsziekten (SOS), en dar is -helaas- veel geld voor nodig. Niet op de laatste plaats vanwege de enorme verscheiden heid aan stofwisselingsziekten. De VKS (Vereniging voor Kinderen met Stofwisselingsziekten), vast besloten niet langer lijdzaam te wachten, heeft daarom SOS opge richt. De SOS ondersteunt alleen wetenschappers die een duidelijk en patiëntgericht onderzoeksplan indienen. Doelstelling van de onderzoeken die financieel onder steund worden, is altijd primair de verbetering van de levensom standigheden van de zieke slacht offertjes. Haast is geboden. Al veel te lang is de toekomst voor veel kin deren uitzichtloos. Al veel te lang is er op medisch gebied vaak niet bekend wat hen kan helpen Daarom wil SOS meer onder zoeksprojecten ondersteunen. De Stichting Onderzoek Stofwisselingsziekten is in 2001 opgericht en heeft maar een hoofddoel: het bevorderen van onderzoek naar voorlichting over stofwisselingsziekten. Opdat patiëntjes meer tijd van leven krijgen. Wilt u de stichting steunen, dan kunt u een bijdrage overmaken op giro 1122002 t.n.v. SOS Zwolle. Voor meer informa tie: www.stofwisselingsziekten.nl Van Haren Autobedrijven Venray/Boxmeer Lonstraat 9. (Industrieterren Saxe Gothai. 5831 AL Boxmeer. Telefoon 0485 - 5617 20. Raadhuisstraat 38. 5801 MA Venray. Telefoon 0478 - 55 61 OO. Verkoop: 0478 - 55 6110 VANAF NOVEMBER 2004 •Tanden bleken •Tandsteen verwijderen Ontstoken tandvlees behandeling Regelmatige controle Voorlichting Verkoop van diverse mondverzorging producten Patersstraat 16 Venray 0478-514468 U kunt zich nog aanmelden als patiënt

Peel en Maas | 2004 | | pagina 5