lint-Antonius Abt-gilde springlevend Meerlo-Wanssum Gemeentegids in nieuw jasje in Playbackshow Swolgen )orpsraad redt int Maarten etalbands in OJC Gael lus Reünie Salou in 't Brugeind Aerobicgroep zoekt versterking Limburgse Aovend in Meerlo Service rubriek Drukke maand in manege - Pagi^j, EN MAAS Donderdag 28 oktober 2004 - Pagina 13 verscheen in het dorpsblad de dat het Sint-Anto- op zoek was nieuwe leden. Wie daar- conclusie trekt dat het vecht om zijn voortbe- die heeft het helemaal Het gilde, dat kan bogen verleden van meer dan eeuwen, blijkt een bloeien- van bijna hon- met het oog toekomst blijft nieuwe, jonge aanwas altijd zo blijkt uit het ver- de gebroeders Hay en Gooren, beide deken Sraar Gooren beide deken van het gilde. Wat houdt de functie van deken eigenlijk in? Hay Gooren: "De bestuursleden heten bij ons dekens. De secretaris luistert naar de naam van deken-schrijver. De voorzitter noemen wij eerste gil- demeester. Sraar is deken-schatbe waarder. een functie die je het best met penningmeester kunt omschrijven. Zelf ben ik deken commandant Ik moet ervoor zor gen dat wanneer het gilde uittrekt alles geregeld is. Attributen als de hellebaarden en de zilveren ves ten moeten in orde zijn en verder geef ik de commando's bij het ver trek en let ik erop dat de groep goed loopt." hbcr. meeste sportverenigingen een geschiedenis die niet tder teruggaat dan op zijn bgst honderd jaar. De oprich- gsdatum van het merendeel n de harmonieën en fanfares fct op zijn hoogst tweehonderd terug. Het Sint-Antonius Abt- gilde in Blitterswijck bestaat ech- B al sinds 1485! Daar moet wel ■cteen de aantekening bij wor- In gemaakt dat het gilde niet in Ie periodes even actief was. In jn huidige vorm bestaat het Ide bijvoorbeeld pas sinds 1981 aar feit blijft dat de oorsprong in het huidige Blitterswijckse ilde n de Middeleeuwen ligt. U blijkt alleen al uit de benamin- n. Zo zijn de gebroeders Hay en GILDENDAGEN Gilden zijn overigens niet iden tiek aan schutterijen Sraar Goor en: "Schutterijen zijn vaak puur gericht op het schieten. Zo zijn er maar heel weinig schutterijen met vendeliers. Als gilde nemen wij ook niet deel aan het Oud-Lim burgs Schuttersfeest. Wij zijn aan gesloten bij de Kring van Schut tersgilden Land van Cuijk. Die is weer onderdeel van de Noord- Brabantse federatie. Enkele keren per jaar organiseert de Kring gil- dendagen. Daar worden individu eel en in groepsverband wedstrij den gehouden in schieten, vendelzwaaien, trommelen, kla- roenblazen, standaardrijden en ga zo maar door. Eens per drie jaar f)p vrijdag 5 november in Meerlo De jeugd uit Meerlo kan toch jftpionnen gaan maken voor it feest van Sint Maarten. Na stoppen van jongerencen- Merlin als organisator, het er even op dat het van de gemeente het dit jaar Sint Maarten zou moe- doen. Maar dankzij de van de plaatselijke zal het traditionele toch ontbranden op vrij- 5 november. I^Samen met voetbalclub SV erio en jeugdorganisatie <*ma tekent de dorpsraad voor organisatie van Sint Maarten. Jet zou ook erg jammer zijn als p'n oude traditie ter ziele gaat. phet afzeggen van Merlin heb- p wij als dorpsraad ondersteu- |og gezocht en gevonden bij de "tbalclub en Doema. Het is voor het dorp gewoon belangrijk dat zulke activiteiten doorgaan. Met vereende krachten zijn we er toch weer in geslaagd om Sint Maarten te organiseren", zegt secretaris M. Janssen. Wie het feest volgend jaar zal organiseren, is nu nog niet bekend. "Dat moe ten we nog gaan bekijken", aldus Janssen. Op vrijdag 5 november om 18.15 uur mogen alle kinderen met hun zelfgemaakte lampion nen naar het speelterrein in Meer lo komen. Vanaf dit terrein ver trekt Sint Maarten te paard met de hele stoet naar de grote troshoop aan de Mgr. Jenniskensstraat. Aan het einde variMe optocht krijgen de kinderen met de mooiste lam pion een prijsje. Fanfare Een dracht zorgt voor de muziek en Doema voor wafels en warme chocolademelk. eroo OJC Gaellus in Tienray entalf jjlaan °P vrijdag 29 oktober iu n# metalband op de planken: airs Gemini, Juice Tigers en Inhu- Aanvang: 21.00 uur. Gemini is een nieuwe band die JjKl heavy metal speelt. De for matie bestaat uit leden van de we Tigers en Chaos Control. Als toeede treden de muzikanten van j* Juice Tigers op. Deze uit regio ^°|st afkomstige hardcore/metal werd in 1997 opgericht leden van The Masters Of en, Mangled en de Hoegies. jj? de demo's Jummie Jummie, Kaan Werde, Kaan Ok Zoepe 01 de cd de Tien Grote successen Van... geeft de band deze avond haar afscheidsconcert. Als laatste staat de grindband Inhume op het podium. Deze in 1994 opgerichte formatie is zeker geen onbekende meer in de natio nale en ook internationale scène. OJC Gaellus is om 20.00 uur geo pend, de eerste band begint om 21.00 uur. De entree bedraagt 3 euro. PEEL EN MAAS een abonnement waard In de gemeente Meerlo- Wanssum zijn sinds 1 oktober enkele dames stevig aan het werken aan hun conditie. Tij dens de aerobiclessen op vrij dagmorgen van 9.00 uur tot 10.00 uur worden onder lei ding van een gediplomeerde lerares de nodige zweetdrup pels in zaal 't Brugeind in Meerlo achtergelaten. De dames zijn echter op zoek naar enkele nieuwe leden die samen met hen een uurtje wil len sporten. Anita Goumans uit Meerlo nam het initiatief voor het oprichten van het groepje. "Enkele jaren terug ging ik naar de sportschool in Venray, maar toen was ik de hele morgen kwijt. Dat vond ik zonde van mijn tijd. Ik heb de afgelopen jaren niet veel aan sport gedaan omdat ik het te druk had met mijn studie (Goumans heeft sinds 2002 een eigen pedi curesalon in Meerlo. red.). Maar omdat ik nu zittend werk heb wilde toch weer graag gaan spor ten in de uren dat de kinderen naar school zijn. Het liefste in Meerlo zelf. Gelukkig hebben we in zalencentrum 't Brugeind een prima locatie gevonden en in Ellen Broers uit Venray een gedi plomeerde begeleidster, die tevens Menschendieck-therapeu- te is. Zij heeft ook veel aandacht voor een goede houding tijdens het bewegen. Dat is belangrijk, want wij willen op een verant woorde manier sporten." Het sporten gebeurt op muziek, tijdens de schoolvakanties zijn er geen lessen. Iedereen is welkom, jong en oud, dames en heren. Momenteel bestaat het groepje uit tien dames, twee uit Wanssum en acht uit Meerlo. Mensen die belangstelling heb ben of een keer willen komen kij ken, kunnen contact opnemen met Anita Goumans, telefoon: 0478-692368. De kosten (zaal- huur, begeleidster) bedragen circa 3.50 euro per les, afhanke lijk van de grootte van de groep. In zalencentrum 't Brugeind in Meerlo vindt op zaterdag 30 oktober wederom een reünie plaats van feestcafé De Koets in Salou. De reünie wordt dit jaar voor de derde keer georgani seerd en wordt ongetwijfeld weer een echt spektakel met een spectaculaire lichtshow. De muziek wordt verzorgd door dj Paul van Dynamic uit Venlo, die al enkele jaren met eigenaar Norbert Hulleman naar de vakantieplaats Salou in Spanje reisde om het de toeristen naar de zin te maken. Paul haalt ook in Meerlo weer alles uit de kast om er een echte show van te maken. De reünie begint om 20.00 uur en duurt tot 02.00 uur. De entree bedraagt in de voorverkoop 15 euro, inclusief drie consumptie- munten. Aan de kassa bedraagt de entree ook 15 euro, maar dan krijgt men geen consumptiemun- ten. De eerste 150 gasten krijgen een 'give away' ter waarde van 7,50 euro. Voor inlichtingen kunt u terecht bij Twan Kleeven van 't Brugeind aan De Leeuwerik 33 in Meerlo, tel: 0478-691283- tterswijcks gilde heeft niet alleen rijk verleden doen we mee aan het Europees schutterstreffen. Dat is in 2006 in eigen land in Bernheze, maar vorig jaar zijn we bijvoorbeeld naar Oostenrijk geweest." Behalve de gildendagen en het Europees schutterstreffen is er nog een breed scala van activitei ten waaraan het Sint-Antonius Abt-gilde deelneemt. Sraar Goor en: "Tweemaal per jaar luisteren we de sacramentsprocessie mee op. we collecteren voor de Actie Kinderhulp, we luisteren jaarlijks een mis in bejaardenhuis Berkele Heem in Horst op, we nemen deel aan het worsttoepen hier in het dorp, we organiseren eenmaal per jaar een dropping, op Koning innedag plaatsen we altijd de mei boom Maar de twee belangrijkste gebeurtenissen in het jaar zijn voor ons de teerdag en het koningschieten. Meer dan 95 pro cent van de |eden is dan aanwe zig. Het koningschieten is elk jaar veertien dagen na Pinksteren. De teerdag is de eerste dinsdag na 17 januari of op 17 januari als dat een dinsdag is. Begonnen wordt dan met een mis, daarna volgt de jaar vergadering en vervolgens is het feest. De teerdag is een heel oude traditie." LEDENAANTAL In tegenstelling tot veel andere verenigingen in kleine gemeen schappen heeft het Blitterswijcke Sint-Antonius-Abt-gilde niet te kla- Het Blitterswijckse gilde is een bloeiende vereniging van bijna honderd leden gen over het ledental. Momenteel telt het gilde 79 geüniformeerde leden. Hay Gooren: "Daaronder zijn zeventien vendeliers, achttien tamboers, twaalf vaste schutters, zes marketentsters en vier kla roenblazers. Alle leeftijdscatego rieën zijn in het gilde vertegen woordigd. We proberen wel steeds aanvulling van onderop te houden. Op het moment hebben we twaalf jeugdleden. Dat mogen er best wat meer worden. Je moet namelijk altijd incalculeren dat er jeugd afhaakt. Zoals tegenwoor dig bijna alle verenigingen heb ben ook wij met dat probleem te maken." Wat heeft het gilde jon geren eigenlijk te bieden? Hay Gooren: "Verantwoorde ontspan ning onder deskundige leiding. De tamboers oefenen eens per veertien dagen en de vendeliers 's winters eenmaal per drie weken en 's zomers bijna elke week. Na een aantal maanden kunnen ze vaak al meedoen met de optre dens. Dat is waar het de meesten toch om gaat. De opleiding gebeurt overigens door eigen mensen. Officiële instructeurs kunnen we ons financieel niet veroorloven." Sraar Gooren vult aan: "Anders wordt het ook te professioneel. Het moet gezellig blijven, daar gaat het in de eerste plaats om." Groter formaat, uitbreiding met lokale telefoongids De gemeente Meerlo-Wans- sum gaat de gemeentegids met ingang van dit jaar jaarlijks uitgeven. Tot nu toe verscheen de nieuwe uitgave één keer in de twee jaar. De gids zal voor taan in een iets groter formaat verschijnen en op verzoek van uitgever Wegener Suurland tevens worden voorzien van een lokale telefoongids met de namen, adressen en telefoon nummers van particulieren uit de dorpen van de gemeen te Meerlo-Wanssum. In 2005 verschijnt de nieuwe gemeen tegids in week 24. De gemeentegids wordt vanaf 2004 jaarlijks gratis door Wegener Suurland BV uitgegeven. De uitge ver verzorgt de controle op alle adresgegevens en regelt de distri butie van de gids. In ruil daarvoor mag Wegener Suurland de gemeentegids commercieel exploiteren. Voor rekening van de gemeente komen de kosten voor cartografie (plattegronden) en fotografie. Ook in 2005 wordt in de gemeentegids weer een platte grond inclusief straatnamenregis- Swolgen staat aan de voor avond van een wel heel bij zondere playbackshow met optredens van 'wereldberoem de artiesten', die worden uitge beeld door bijzondere talent volle Swolgenaren. De opbrengst van deze avond gaat helemaal naar het kinder tehuis Hogar Esperanza in Chili, dat geadopteerd is door de Stichting Ontwikkelingssa menwerking Meerlo-Wanssum en waar de Swolgense studen te Buddy Pouwels onlangs stage liep. Het initiatief van deze eerste Swolgense playbackshow voor volwassenen (18 jaar en ouder) komt van vier Swolgenaren in samenwerking met schietvereni ging De Rangers Swolgen. In juni 2005 In de maand juni en de eer ste week van juli 2005 is er in de grote manege Megelsprong in Meerlo en het bijbehorend terrein erg veel te doen. Dat hebben ruiterclub Rijdt met Beleid, fanfare Eendracht Meerlo en de Stichting Ont wikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum bekendge maakt. "We zijn daar best gelukkig mee omdat dit evene mententerrein zich prima leent voor grotere manifesta ties", zegt Jan Janssen van de Meerlose ruiterclub en mane ge Megelsprong. In het weekend van 10, 11 en 12 juni is er een groot ruiterfesti- val van Ruiterclub Rijdt met Beleid Meerlo waar grote namen worden verwacht. Een week later, op 18 en 19 juni, zijn de pony's aan de buurt tijdens een groot ponyconcours van Rijdt met Beleid. De zondag daarna, 26 juni, organiseert de Stichting Ontwik kelingssamenwerking Meerlo- Wanssum in en bij de manege het SOS-Wereldfestival met mondiale muziek. Shows, multiculturele markt, demonstraties, informatie en educatie en heel veel indianen omdat het festival in het teken staat van kinderen en indianen. De dagen daarna en het weekend van 1-2-3 juli viert fanfare Een dracht Meerlo het 115-jarig jubi leum. Er is dan een groot feest, voor jong en oud, met muziek, een receptie en andere festivitei ten. De organisatoren van deze eve nementen hebben dat nu al bekendgemaakt zodat andere organisaties in Meerlo-Wanssum en de regio met de data rekening mee kunnen houden. Het is niet uitgesloten dat er gedurende de maand juni nog meerdere activiteiten worden gehouden in de manage. Gedacht wordt nog aan een popconcert. ter van alle dorpen in de gemeen te Meerlo-Wanssum opgenomen. Om de kwaliteit van de gids te verbeteren wil de gemeente eens in de vier jaar een fotograaf in de arm nemen die het college van B en W, de raadsleden en de griffier fotografeert. Bovendien kunnen deze foto's ook gebruikt worden op de website en voor andere communicatiemiddelen en kun nen ze op verzoek worden toege stuurd aan de media. THEMAGIDS De gemeente Meerlo-Wanssum wil jaarlijks in de gemeentegids een thema centraal zetten, bij voorbeeld vrijwilligerswerk, brede school, sport e.d. In de gids kunnen deze onderwerpen uitge breid onder de aandacht worden gebracht door middel van foto's en onderschriften. Voor het maken van actuele foto's van bij voorbeeld het verenigingsleven of bijeenkomsten met betrekking tot onder meer vrijwilligerswerk en koninklijke onderscheidingen wil de gemeente een nieuw digitaal fototoestel aanschaffen. Deze camera kan daarnaast gebruikt worden om nieuwsitems op de website te illustreren. Meerlo- Nu het carnavalseizoen weer in aantocht is zet carnavals vereniging De Vöskes in samenwerking met sport- en feestzalencomplex 't Brugeind weer een Limburgse Aovend op touw. Dit muzikale festijn wordt voor de vierde keer in successie georganiseerd. Dit jaar heeft de organisatie diver se Limburgse topartiesten kunnen contracteren, zoals De Patronaats Knopple, De Gera- niejums, Christ Coppus en als afsluiter Big Benny. Tussen de optredens door ver zorgt Rainbow Entertainment een Wanssum heeft momenteel de beschikking over één camera op de afdeling grondgebiedszaken, die echter niet altijd beschikbaar is en waarvan het gebruiksgemak niet optimaal is. DIGITALE GIDS Verder heeft de gemeente Meerlo-Wanssum met Wegener Suurland gesproken over het reali seren van een digitale gemeente gids met een commerciële map- viewer (adressenbestand gekoppeld aan digitale cartogra fie). In het verleden actualiseerde de gemeente zelf de adressen in de gemeentegids. Nu doet Wege ner Suurland dit, met als gevolg dat Meerlo-Wanssum zelf niet meer beschikt over een digitaal adressenbestand. Om de adressen op de website te kunnen plaat sen, moet de gemeente ze kopen van de uitgever. Via een digitale gemeentegids kunnen mensen via de website van de gemeente rele vante adressen in Meerlo-Wans sum opzoeken. De kosten voor fotograaf, carto grafie, aanschaf fototoestel en digitale gids met mapviewer bedragen circa 2315 euro. De Geraniejums disco. Deze avond wordt gehou den op zaterdag 8 november vanaf 20.30 uur in sport- en feest zalencomplex 't Brugeind in Meerlo. De entree aan de dagkassa bedraagt acht euro. In de voorver koop kosten de entreekaarten 7 euro. De voorverkoopadressen zijn: Peters Textiel en Woninginrich ting in Meerlo, tel: 691278, sport en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo. tel: 691283 en Bakkerij Sijbers in Meerlo, tel: 691392. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478- 522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo. Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13.00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum. Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo. tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg. Legert 15. 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg. Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk,, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservicè: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken. Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen. Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsy- straat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2. 5961 HN Horst, tel. 077-3978500. fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19.30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09 00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur. Opbrengst voor SOS- kinderproject in Chili Willie Alaerds. Ben Cox, Frans Kerstjens en Bart van Gerven tekenen voor de organisatie. "Het leek ons een goed idee om een keer zo n playback voor volwasse- nep op touw te zetten", ..vertelt Frans Kerstjens "We hebben'erg leuke reacties gekregen op het initiatief en denken dat we een ontzettend gezellige playback show krijgen." Dankzij enkele sponsoren heeft de organisatie niet veel onkosten. Bij de vier initiatiefnemers en SV De Rangers stond van begin af aan vast dat de opbrengst van deze avond bestemd moest zijn voor een goed doel. 'We dachten al snel aan Buddy Pouwels die in Chili stage heeft gelopen bij het kinderproject van SOS Meerlo- Wanssum. Toen we Buddy vroe gen. vond ze dat geweldig', zegt Willie Alaerds. De entree voor de playbackshow is gratis en de twaalf acts die op de bühne ver schijnen zorgen voor veel kijkple zier en gezelligheid. "Het leuke is dat we grote namen op de bühne hebben staan en niemand weet wie deze uitbeelden. De toe schouwers zullen verbaasd opkij ken als ze zien wie er op het podi um staan", zegt presentator Ben Cox die zelf garant staat voor de nodige kwinkslagen. Een deskun dige jury zal aan het einde van de avond de winnaars bekendmaken van de eerste Swolgense play backshow. Een van de juryleden is Buddy Pouwels. Tijdens de pauze is er een grote loterij ten behoeve van het kinderproject met als hoofdprijs 'Eén minuut gratis boodschappen doen'. Aan het einde van de avond overhan digt de organisatie symbolisch de cheque aan Buddy Pouwels, die bestemd is voor de kinderen uit Chilian. De playbackshow begint zaterdag 30 oktober om 20.00 uur in zaal Wilhelmina in Swolgen.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 13