Het 6x11-feest hóór je iewoon mee te maken" Koester uw Monument(en) Dag van de ouderen wordt traditie ieuwe dierenweide p St. Anna Derde plaats Raayland College Kidsparty EJVlsCARE M.CHST \o\ a vragen aan de commissie 6x11 s het aan vastelaovesver- jging De Piëlhaas ligt, staat ray de maand november fz'n kop. De Piëlhazen vie- dan hun 6x11-jarig rian. In Peel en Maas heeft het nodige kunnen lezen T de voorbereidingen. Over 11, maar ook over de ande activiteiten die op de vaste- ivesagenda van komend sei- En staan. Achter al deze tiviteiten gaat een omvang- ïc organisatie schuil waar- li honderden vastlaoveslief- bbers hun steentje dragen. Wie zijn het, wat en ze en wat beweegt ze? clusief in Peel en Maas vindt de komende weken een kijk in de Rooyse carnavals- ditie: interviews met actie- lingen voor en achter de hermen. Deze week: elf vra- a de commissie 6x11. Wat doet de commissie 1 allemaal? 7e zijn eindverantwoordelijk ir een goede organisatie van de ik 80's party op vrijdagavond 'ember; de uitreiking van de len Humor op zaterdag 27 rmber in samenwerking met Samewirkende Limburgse ilaovesvereniginge (SLV); 's finds gevolgd door het feest met pedens van Limburgse topartie- :n voor alle vastelaoves-vereni- bgen van de Venrayse kerkdor- tn. de aangesloten verenigingen pi de SLV en alle Piëlhazen en ühazinnen. Later is hier nog bij komen de organisatie van de fee van het Limburgs fctelaovesleedjes Konkoer op 28 puari 2005 in Venray en hel jini-LVK, het LVK voor kinderen j zondag 30 januari." 2. Sinds wanneer is de com- dssie actief en hoe is deze ptstaan? i"ln december 2002 is Jan Arts ^Taagd door het dagelijks tuur van De Piëlhaas om de 11-kar te trekken. Jan: "Mijn twoord was 'ja'. Toen ben ik op j>ek gegaan naar de juiste men- :n voor in 'm'n clubke', want hor een goede organisatie zijn fel kwaliteiten nodig. Denk aan penningmeester, de secretaris, :t sponsorgedeelte, de horeca- |»t, et cetera. Ik heb geprobeerd juiste mensen op de juiste plek zetten en dat is absoluut Bukt." 3. Omschrijf het 6x11-team ^ns... 'Heb je even...? Jong, dyna- fsch, creatief, innovatief, ha Zonder gekheid: het belang de is dat we erg gemotiveerd |n om van het feesr een succes maken. Daar gaan we met z'n len voor. ledereen is verant- pordelijk voor een deel van de bnisatie, samen trekken we de kar. De teamgeest is perfect." 4. Zijn jullie stuk voor stuk al lang bij het Rooyse carnaval betrokken? "We zijn geboren en getogen Piëlhazen. op een kleine uitzonde ring na. We zijn dus Piëlhazen in hart en nieren. In ons gezelschap bevinden zich vier oud-prinsen, een oud-vorst, de voorzitter van de APK en twee oud-adjudanten. We hebben zodoende ruime erva ring met de Rooyse vastelaovend en houden van een spetterend feest." 5. Waar zijn jullie het meest trots op? "Dat we het LVK binnenge haald hebben. Dat heeft een hoop moeite en veel lobbywerk gekost omdat de finale slechts één keer in de drie jaar in Noord-Limburg georganiseerd mag worden en de concurrentie dus erg groot is. We zijn hierin geweldig ondersteund door de gemeente Venray. Het LVK is nog nooit eerder in Venray georganiseerd. Dat dat nu gaat gebeuren, is voor ons de spreek woordelijke slagroom op de jubi leumtaart. Dat geldt trouwens ook voor het mini-LVK, het LVK voor kinderen." 6. Valt er nog ergens een tipje van de sluier op te lich ten? "Eigenlijk is er niets geheim meer Al geruime tijd proberen we via de lokale en regionale media aandacht te vestigen op de 6x11-activiteiten. Wat misschien nog niet bij het grote publiek bekend is, is de fakkeloptocht op zaterdag 27 november. Voorafgaand aan de uitreiking van de Gulden Humor in sporthal De Wetteling, trekken zestien joeks- kapellen, de bij de SLV aangeslo ten verenigingen en de carnavals verenigingen van de Venrayse Vorstenraad in optocht van het Schouwburgplein naar De Wetteling. Dat zal ongetwijfeld een mooi plaatje opleveren." 7. In welk opzicht wijken de 6x11 activiteiten af van eerde re jubilea van De Piëlhaas? "Het is dit keer nog grootser opgepakt. Onder meer door de carnavalsverenigingen van de kerkdorpen er bij te betrekken. En doordat we de LVK erbij heb ben gekregen. Ook de sponsortak heeft dit keer een andere opzet gekregen. De sponsoren worden veel meer betrokken bij het hele jubileum. Dankzij hen kunnen we dit geweldige programma tenslot te organiseren. Overigens zijn de 6x11-activiteiten ondergebracht in een stichting. Bij een positief resultaat gaat het geld onder ande re naar de nieuwe wagenbouwhal aan de Smakterweg. We hopen daarnaast door de samenstelling van de activiteiten een breder publiek te trekken, dus ook men sen die normaal gesproken niet zo op carnaval uit zijn. Bijvoorbeeld door de 70's 80's party Jong, oud, carnavalsvierder of niet, iedereen vanaf 18 jaar is welkom. We denken ook aan de generatie 'Pentagonbezoekers'. Discotheek het Pentagon in Venray was tot zo'n 15 jaar geleden jarenlang een begrip. Ook de Pentagonbezoekers van weleer nodigen we graag uit om goedbe- waarde herinneringen her te bele ven op de 70's 80's party..." 8. Loopt Venray al warm voor het 6x11 jubileum? "We krijgen veel enthousiaste reacties, ook uit de kerkdorpen. Een misverstand is overigens dat het feest op zaterdagavond 27 november niet voor iedereen toe gankelijk zou zijn. Dat is niet zo. Voor beide avonden zijn kaarten verkrijgbaar. Alleen zal het waar schijnlijk zo zijn dat de zaterdag avond met Limburgse artiesten bezocht zal worden door voorna melijk Noord- Limburgs publiek. Met de 70's 80's party trekken we publiek uit de hele regio en zelfs daarbuiten." 9. Waarom moeten mensen 6x11 beleven? "Dit unieke feest vindt slechts eens in de elf jaar plaats. Een feest dat behoort tot het Rooys cultuur goed. Dat hoor je gewoon mee te maken. Bovendien zijn de artie sten van de 70's 80's party - Gibson Brothers, Viola Wills, Robin S. en DJ Corné Klijn- niet ieder jaar in Venray te zien..." 10. Wanneer is voor jullie het 6xll-jubileum geslaagd? "Als alle Piëlhazen en Piëlhazinnen straks tevreden zijn, net als de sponsoren, alle vastelao- vesverenigingen die op bezoek waren, de ontvanger van de Gulden Humor Pierre Knoops. wijzelf... en als iedereen jaren later nog rept over het feest." 11. Alvast tips voor de 7x11- commissie? "Op tijd beginnen. En... bij pro- bleme, ós neme!" Raadpleeg voor meer informa tie over De Piëlhaas -o.a. de voor verkoopadressen voor de 70's 80's party- de site van de Piëlhaas: www piëlhaas. nl Verkoop en Reparatie Televisie en video apparatuur, computers, printers, scanners, programma's, videobewerking multimedia, supplies. NU ONDER EEN DAK Swaghoven Service 8 0478 - 58 88 80 8 0478 - 55 00 04 Op Oude Oostrumseweg 12a staan wij samen voor u klaar! Honderdvijfentwintigste jaargang - week 41 - donderdag 7 oktober 2004 MAAS EN Stichting Venray Monumentaal Bij de viering van het jubileum van vasteloavesvereniging de Piëlhaas mogen de Hazekeutels uit Venray natuurlijk niet vergeten worden. Voor alle kids uit Venray in de leeftijd van 8 t/m 12 jaar wordt op woensdagmiddag 24 november een spetterende kidsparty georgani seerd, Wat dacht je van disco met de clowns Gino en Roberto, adem benemende goocheltrucs met echte konijnen en duiven door Rinaldo? De meiden kunnen zich laten opmaken en iedereen kan zich laten schminken. Verder kun je leren hoe je ballonfiguren maakt en worden er diverse dansjes aan geleerd. Kortom, een spetterend programma voor alle Rooyse kinde ren van groep 5 t/m 8. Het feest vindt plaats in de schouwburg van Venray, start om 14.00 uur en zal tot 17.00 uur duren. De entree bedraagt slechts 5 euro Voor dit bedrag krijgen de bezoekers twee consumpties en een snoepzakje, en kunnen ze hun jas in de garderobe kwijt. Er is vol doende toezicht, dus de ouders hoeven zich niet ongerust te maken. Kaarten zijn vanaf 25 okto ber te koop bij Makelaardij Peelrand in de Schoolstraat Deze week: een gemeentelijk monument, Stationsweg 26 in Venray. Dit vrijstaand huis gebouwd in 1931 en ontworpen door architect J. Wielders. is onderdeel van een fraai ensemble aan de Stationsweg. Door de een heid in materiaal en kleur vormt dit ensemble ondanks de architec tonische diversiteit een harmoni eus geheel. Binnen het geheel onderscheidt de architectuur van J. Wielders zich door strakheid. Markant is vooral de steile topge vel, een geheel gesloten vlak van baksteen. Het asymmetrische zadeldak begint links op circa drie meter hoogte en eindigt rechts op de tweede verdieping in het voor uit stekende blok van twee lagen. De entree is met bijzondere aan dacht gedetailleerd (bron gids voor architectuur Nrd.-en Mid.Limd. 1900-2000, C.Colsen, Jansen en Janssen). Kent u ook zo'n beeldbepalen de, monumentale plek in Venray of een van haar kerkdorpen? Wilt u reageren of wilt u ons een goede (digitale foto ter beschik king stellen? Deze kunt u sturen naar het secretariaat, Stichting Venray Monumentaal,p/a Groene Hart 7. 5801 SX Venray. E-mail: venray- monumentaal@hccnet.nl In het kader van de Dag van de Ouderen werden de ouderen 's morgens ontvangen op het Raayland College en Gilde Opleidingen Schouwburgdirectrice Anne- Christine Liebrandt informeerde de ouderen over een aantal mid dagvoorstellingen, die op speciaal verzoek van de Seniorenraad, voor ouderen waren ingelast. Twee kaartjes voor de.prijs van een. Daarna begon het programma. De ouderen werden eerst gekieteld door de Smaelebrothers uit Ysselsteyn, waarna aansluitend de Belege Tieners uit Melderslo de bezoekers van de schouwburg emotioneel raakten. Na de voorstelling werd het pro gramma afgesloten met een bor reltje en hapje met muzikale opluistering door de heren Haans en Spreeuwenberg. De Dag van de ouderen heeft het in zich heeft een mooie traditie te worden. Ongeveer 570 bezoekers waren vorige week vrijdag aanwezig in de bijna volle schouwburg. De heilige mis in de Paterskerk, opgedragen door deken Smeets en aalmoezenier de Graaf Woutering, werd door vele ouderen bijgewoond. Een plechtige hoogmis, gezongen door het Gregoriaanse Koor onder leiding van Theo Linskens en als organiste Carola Hoedemakers. De voorzitter van de Seniorenraad heette iedereen wel kom, herdacht de onlangs overle den secretaris/penningmeester Jos van Marle, en beval de collecte aan, waarvan de opbrengst ter beschikking wordt gesteld van de restauratie van de monumentale kerk van Castenray. In de preek stak deken Smeets de ouderen een hart onder de riem. "Ouderen moeten niet verontrust zijn door het feit dat onze kinderen en kleinkinderen anders tegen religie en waarden aankijken dan wij zelf', aldus Smeets. Na de mis werd het feest voortgezet in de foyer van de schouwburg met kof fie en vlaai. Het was er gezellig druk, mogelijk wel iets te druk. Niet voor iedereen, die moeilijk kon staan, was direct een zitplaats beschikbaar. Maar gelukkig werd de schouwburgzaal snel geopend, zodat mensen die niet zo goed ter been waren, daar alvast konden gaan zitten. Het was leuk om te zien hoeveel oude kennissen elkaar hier weer tegenkwamen. Het Raayland College is er niet in geslaagd de titel Computerschool van het Jaar in de wacht te slepen. De school ein digde tijdens de landelijke wed strijd met als motto 'ICT en scien ce: natuurlijk!' achter het Hofstad Lyceum in Den Haag en het Bonhoeffer College in Castricum als derde. De wedstrijd moet ertoe bijdragen de ambitie van Nederland als kennisland waar te maken. De jury had het Raayland College genomineerd omdat het op een vernieuwende manier informatietechnologie inzet voor exacte vakken. Bijzonder is bij voorbeeld het sterrenwachtpro ject van de school. De winnaar werd dinsdag bekendgemaakt tij dens een bijeenkomst in het wetenschapsmuseum Nemo in Amsterdam. Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl 4 oktober, ^felddierendag, werd op St. 111,3 een nieuwe dierenweide PPend voor de patiënten van het Vincent van Gogh Instituut en de kinderen van kinderdag verblijf Het kleine Kabouterhuis. Natuurlijk waren zij van de partij bij de opening en konden ze bijna niet wachten om te beginnen met het knuffelen en voeren van de kippen, konijnen en gei ten. Clown Polka zorgde voor een vrolijke omlijsting van het geheel.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 17