Informatieavond over dementie Gemeente daagt werkgevers uit Ingezonden Kasteel in the picture Beauty Tec Sim behandelingen bij Eveline Gommans Alerte huismeester Inbraak Polariteits massage Paranormale avond Het Zonnelied Oud papier Veltum Expositie Koningskerkje Dierendagfeest C()l?Nl:l.CO safety "3m a Vier gewonden Creatieve groep Toon Hermans Huis Inbrekers Op de bon vsheleis 5agina| PEEL EN MAAS Donderdag 23 september 2004 - Pagina Zaterdag 25 september zal in het programma van Kavel tot Kasteel kasteel Borgharen als exclusief item in het programma worden belicht. Kasteel Borgharen is één van de zéér exclusieve objecten dat door Joosten Vastgoed Makelaars BV (2VM Makelaars) in de verkoop is genomen. Borgharen is het op een na het oudste kasteel van Nederland en gelegen - aan de rand van Maastricht. Het kasteel is in zeer goede staat, met een Historische waarde die iedere voorstelling overtreft. Men waant zich in een Rembrandt of Van Gogh. Bouwmeesters zoals De Kuiper, Mattheas Soiron en meesterkunstschilder Pierre Michel de Lovinfosse, hebben hier hun sporen duidelijk achter gelaten. Van oorsprong moet het kasteel een ronde verdedigingstoren aan de Maas zijn geweest, een zoge naamde DONJON. Fundamenten van deze allereerste woontoren zijn terug te vinden in het zuidelij ke gedeelte van de kelderruimten. Vervolgens is de oorspronkelijke ronde toren vergroot en ver bouwd. Er ontstond een vierkante ruimere woontoren met kelderge welven. De Bouwtrend en -wijze vertoont grote overeenkomsten met de Barbarossa-stadsmuur van Aken van na 1165, waaruit afge leid zou kunnen worden dat deze bouw (of verbouw?) verwant schap vertoont met de komst en geschiedenis van de Heeren van Haaren. In 1318 is deze woonto ren geheel verwoest, in eén uiterst roerig tijdperk waarin de Heeren van Valkenburg de rech ten van de duitse Keizer in leen hadden. Het programma van Kavel tot Kasteel wordt zaterdag om 17.30 op RTL 4 uitgezonden en wordt zondagmiddag om 13 00 op RTL 5 uur herhaald. Voor meer informatie over deze woning kunt u terecht op www.2vm.nl Sinds kort wordt bij Eveline Gommans Huidverzorgings instituut te Leunen de Beauty Tec Sim behandelingen toegepast. Dit is een techniek voor rimpelbehan deling en/of facelifting zonder naalden of chirurgische ingrepen. Rimpelbehandelingen en liften de behandelingen zijn momenteel erg onder de aandacht. Er zijn echter maar weinig behandelin gen die gericht zijn op het stimu leren van de huid zelf om bestaan de rimpels te vervagen of om verslapt bindweefsel te verstevi gen. Mensen zijn er zich vaak niet eens van bewust dat deze pijnloze mogelijkheid bestaat en dat de resultaten hiervan langdurig en erg goed zijn. De resultaten zijn blijvend, wat echter niet wil zeg gen dat het verouderingsproces hierdoor wordt gestopt: om het resultaat te behouden zal na ver loop van tijd een vervolgbehande- ling nodig zijn. De behandeling is gebaseerd op ultrageluid waarmee de russen ruimten tussen de cellen wijder worden waardoor afvalstoffen beter afgevoerd kunnen worden. Dit is zeer wenselijk omdat de afvalstoffen het vocht aan de huid onttrekken. Hierdoor kan de huid weer vocht aannemen en daar mee alleen al een gezonder en voller uiterlijk krijgen. Ook de aanvoer van voedingsstoffen en zuurstof naar de huidcellen wordt verbeterd waardoor de huid beter doorbloed en de huid dikker, ste viger en elastischer wordt Daarnaast kunnen ook littekens zoals striae, operatielittekens en acnelittekens behandeld worden. De micromassage, veroorzaakt door de ultrageluidsgolven, leidt er uiteindelijk toe dat littekens meer de kleur van de normale huid aannemen en het huidopper vlak gladder wordt. Wilt u meer weten over deze behandeling, neem dan contact op met Eveline Gommans, Leunseweg 57 Leunen, tel. 0478- 690678. Op maandag 4 oktober vindt In zalen- en conferentiecen trum De Witte Hoeve aan de Gasstraat 5 in Venray een informatieavond plaats over dementie. De toegang is gratis. Nederland telt ongeveer 250.000 mensen met dementie. De belangrijkste en meest beken de vorm van dementie is de ziekte van Alzheimer Bij mensen met dementie gaat het functioneren van de hersenen langzaam maar zeker achteruit. Zij worden in hun dagelijkse leven steeds afhan kelijker van anderen. Tweederde van de mensen met dementie woont thuis. Het zor gen voor een dementerende is meestal een zware opgave. Mantelzorgers lopen daarbij risico op overbelasting. Dementie roept veel vragen op. Vragen over het ziektebeeld en de veranderingen in het gedrag. Maar ook vragen over de verzorging, omgang en mogelijkheden van ondersteuning en opvang. Om deze reden organiseert de afdeling Noord-Limburg van Alzheimer Nederland in samen werking met afdeling Preventie en Dienstverlening van de GGZ- Groep Noord- en Midden-Limburg een informatieavond over demen tie De ontvangst is vanaf 19.00 uur. Het programma begint om 1930 uur. Dhr. R. Smeets, sociaal geriater, belicht het thema wat is demen tie en wat brengt het teweeg'. Mw. E. van Meijel geeft uitleg over de inhoud van de cursus 'omgaan met dementie'. Een fami lielid vertelt over de eigen ervarin gen in het zorgdragen voor een dementerende. Aanmelding is noodzakelijk in verband met het aantal beschikbare plaatsen. De sluitingsdatum van aanmelding is 24 september. Voor informatie en/of aanmel ding kunt u contact opnemen met mw. P. Broekman, afd. Preventie en Dienstverlening, GGZ-Groep Noord- en Midden-Limburg: tel. 0478-531460 per e-mail: preventie@ggz- groepnmlimburg.nl Dankzij de alertheid van een huismeester van de Hubenhof kwam de hulpverlening voor een 80-jarige Venraynaar tijdig op gang. De huismeester meldde donderdag bij de politie dat hij de betreffende bewoner enkele dagen niet gezien had. Nadat vrij dag bleek dat de 80-jarige bewo ner zijn krant niet uit de brieven bus had gehaald belde de huismeester wederom met de politie. De bewoner reageerde niet op de bel en op telefoontjes. Na overleg met de woningbouw- vereniging werd vrijdagmiddag de deur van de woning geforceerd. De politie trof de bewoner op de grond aan. Hij was licht aan- spreekbaar De gealarmeerde ambulance heeft de man naar het Venlose ziekenhuis gebracht. In de nacht van vrijdag op zater dag heeft de politie een 27-jarige man uit Oostrum aangehouden op verdenking van een poging tot inbraak en het plegen van vernie lingen. De politie kwam de ver dachte op het spoor na een mel ding dat een persoon over het dak van een pand aan de Hoender- straat liep. Ter plaatse trof de poli tie de verdachte aan op de zolder van een van de aangrenzende pan den. De man was via een open staand zolderraam naar binnen geklommen. Aan het dak van een van de panden waren vernielin gen aangericht. De man werd aan gehouden en overgebracht naar het politiebureau. De man verzet te zich tegen de aanhouding en hij beledigde de agenten. Hij is ingesloten. De politie onderzoekt de zaak verder De gemeente Venray biedt werkgevers op zaterdag 2 oktober een stimuleringspre mie van 500 euro aan tijdens de jaarlijkse banenmarkt op het CWI. Voorwaarde voor het verkrijgen van dat bedrag is dat de werkge ver een arbeidscontract van mini maal drie maanden met een uitke ringsgerechtigde van de gemeen te afsluit. De actie op de banenmarkt biedt voordelen voor zowel de werkgever, de uitkeringsgerech tigden als de gemeente. De werk gever kan het geld inzetten voor bijvoorbeeld de begeleiding en het inwerken van de nieuwe medewerker De uitkeringsge rechtigde krijgt de kans zich te presenteren en werkervaring op te doen. De gemeente wil de werkge vers stimuleren mensen met een uitkering een kans te geven. Sinds 1 januari 2003 is de gemeente ver antwoordelijk voor de reïntegra tie van haar uitkeringsgerechtig den. Door scholing, training, coaching en begeleiding worden werkzoekenden voor de arbeids markt opgeleid. Met de premie van 500 euro wil de gemeente de werkgevers attenderen op de mogelijkheden om maatwerk te bieden bij reïntegratie. Zo zijn er mogelijkheden voor proefplaats ingen, (vergoeding van) werk plekbegeleiding en opleidingen om de werkzoekenden aan een vaste baan te helpen. Op zaterdagmiddag beeft een uitslaande brand gewoed in een bedrijfsgebouw van een varkenshouderij aan de Twistweg in Vredepeel. De brand ontstond in een open gedeelte van bet bedrijfsgebouw waarin hooi opgeslagen lag. Bij de alarmmelding om ongeveer 15.00 uur was sprake van een reëel gevaar dat de brand zou overslaan naar het gedeelte van bet bedrijfsgebouw waarin ruim 200 varkens ondergebracht waren. In totaal 4 brandweerkorpsen uit Venray, Meerlo-Wanssum en Rips bestreden bet vuur en konden voorkomen dat bet vuur zich ver der uitbreidde. De aangrenzende varkensstal kon snel ontruimd ivorden. Om ongeveer 17.15 uur kon het sein 'brand meester' gegeven wor den, Het nablussen nam nog geruime tijd in beslag. Op dit moment is de oorzaak van de brand nog niet bekend. Ter introductie van de basiscur sus polariteitsmassage geeft Ralph Reijnders op dinsdag 28 septem ber om 20.00 uur in 't Stekske op de Kruidenlaan 161 in Venray een lezing/introductieleg met als thema: 'een stapje dichter bij jezelf door polariteitsmassage'. Zonder er erg in te hebben den ken we dat we ons denken zijn. Terwijl ons denken ons eerder afhoudt van wie we zijn. Gevoelens echter ervaren we met ons lichaam. Die zijn echt en voel baar. Niet altijd even fijn, maar wel waarachtig. Ons denken rede neert onprettige gevoelens liever weg dan dat ze deze toestaat. Hier is 't zo goed in dat we vaak niet in de gaten hebben dat er ook fijne gevoelens zijn. En dat is jammer. Als we echt willen weten wie we zijn dan zullen we toch aan moe ten kloppen bij ons denken én ons voelen. Door een massage te krijgen sta je als het ware weer wat meer stil bij je lichaam. Je leert om te ontspannen en weer te luisteren naar wat er wellicht in je lijf ligt opgeslagen aan weggere deneerde gevoelens, leuke, en wellicht minder leuke, maar wel ware, die echt van jou zijn. Tijdens de lezing zal dieper ingegaan worden op de relatie tussen lichaam en geest en zullen enkele massagegrepen voorge daan worden om te laten zien dat het allemaal niet zo ingewikkeld is als het lijkt. Vanavond (donderdag) is er om 20.00 uur een Paranormale avond in wijkgebouw de Kiosk. De avond wordt verzorgd door Mieke en Theo de Hoog uit Boxmeer. De zal is om 19 30 uur open en de entree is gratis. Repetities maandag om 20.00 uur in het Parochiehuis Paterskerk. Leunseweg 5, Venray. Zondag 26 september: 10.00 uur zingen in Overloon; carpoolen zelf regelen. Zondag 3 oktober: 11.00 uur zin gen in Kevelaer, St. Antonius Kerk. Bij verhindering afmelden bij Iny Kuypers, tel. 585226. U bent altijd welkom op de repeti tieavonden voor een kennisma king. Voor meer informatie, aan melding, afmelding kunt u bellen: José Bakkum, tel. 0478-582767 of Toos v.d. Heuvel, tel. 0478- 583884. Morgen (vrijdag) wordt er in de wijk Veltum weer oud papier op gehaald door leden van DOS Venray. Het betreft de regio die omsloten wordt door de Langstraat, Weg in den Berg, Kempweg en Westsingel). U wordt verzocht het papier goed gebundeld of in dozen verpakt uiterlijk om 13-00. aan de straat kant gereed te .zetten. Beeldend kunstenaar Ria van Eyk is op zaterdag 9 oktober aan wezig op haar expositie: 'tussen hemel en aarde' U kunt dan in alle rust met haar praten. Ria van Eyk is ook bezig met een kunstboek, een kunstwerk in boekvorm, dat een overzicht geeft van het uigereide oeuvre. Het boek verschijnt volgend jaar en mogelijk wordt een afbeelding van de tentoonstelling in het Koningskerkje in het boek opge nomen. Indien u op de hoogte gehouden wilt worden, kunt u uw adres bij de organisatie achter laten. De expositie is ook op afspraak buiten de gewone openingstijden te bezoeken, info: Kristianne Tummers, tel. 0478-631401. Op zaterdag 2 oktober vieren de dieren hun dierendagfeest. Jullie zijn allemaal van harte wel kom bij Intratuin Venray, Langstraat 133- Tussen 13-30 urn en 17 uur zijn er diversen kinder activiteiten en kun je je gratis laten schminken. Uiteraard zijn er ook diverse speciale acties en aan biedingen voor allee lieve trouwe huisdieren. Op maandag 4 okto ber is het dierendag. Voor veertig honden en katten worden name lijk Whiskas en Pedigree verwen- paketten beschikbaar gesteld. Met zo'n pakket kunt u uw huisdier alle dagen van het jaar verwen nen. Vindt u uw hond of kat het Intratuin dierendagmodel van 2004? Mail dan tussen 27 septem ber en 10 oktober een foto naar fotowedstrijd@intratuin.nl. De veertig origineelste of grappigste foto's worden beloond met een verwenpakket. Daarnaast wordt uit de inzen dingen één huisdier gekozen, dat volgend jaar op de voorkant van de Intratuin dierendagfolder zal prijken. Bedrijlskleding t persoonlijke beschermingsmiddelen Keizersveld S2-I. 5803 AN Venray Tel (0478) 568418 Fax (0478)568718 it: info@comelco.nl - internet: www.cornelco.nl Zondagmiddag raakten vier per sonen gewond bij een verkeers ongeval. Net na het middaguur reed een 27-jarige Venraynaar over de Middenpeelweg richting Venray. Ter hoogte van de spoor wegovergang stonden twee auto's te wachten voor een naderende trein. Vermoedelijk heeft de Venraynaar de twee auto's te laat opgemerkt waardoor een aanrij ding ontstond. Door de klap van de aanrijding ontstond er ook tus sen beide stilstaande personen auto's een aanrijding. De 27-jarige bestuurder is per ambulance naar het ziekenhuis in Boxmeer gebracht. Drie van de vier inzit tenden uit de auto die geraakt werd door de auto van de Venraynaar zijn per ambulance naar het Venlose ziekenhuis ver voerd. De 57-jarige vrouw uit Roggel en haar twee kleindoch ters, 3 en 6 jaar oud en woonach tig in Heythuysen zijn ter observa tie voor een nacht opgenomen in het Venlose ziekenhuis. De opa van de kinderen, die eveneens in de auto zat bleef ongedeerd. De politie onderzoekt de zaak. In het Toon Hermans Huis in Venlo start op dinsdag 5 oktober een creatieve groep voor mensen met kanker en hun naasten. Eveneens kunnen menseri deelne men die een familielid verloren hebben aan kanker. Deelnemen aan een creatieve groep houdt in dat je werkt met verschillende tekenmaterialen, papier en textiel. Je leert de mogelijkheden van de materialen kennen en ontdekt je eigen creati viteit. Ontspannen, plezier hebben en rust vinden zijn belangrijke doe len van deze bijeenkomsten. Daarnaast leert de ervaring dat het ook een manier kan zijn om gebeurtenissen en gevoelens een plek te geven als er geen woor den voor zijn. In een kleine groep samen bezig zijn is plezierig, inspirerend en ondersteunend. Voor meer informatie en/of opgave kunt u contact opnemen met het Toon Hermans Huis, Nieuwstraat 4la in Venlo, tel. 077-3211433- De politie heeft in de nacht van zondag op maandag in de Dorpstraat en de St. Antoniusstraat in Baexem drie personen aangehouden die wor den verdacht van het inbreken in een winkel aan de Sint Antoniusstraat. Het betreft een 20-jarige vrouw uit Heerlen, een 20-jarige Man uit Roermond en een 24-jarige man uit Venray. Na een melding van een alerte burger ging de politie rond 01.00 uur 's nachts ter plaatse. De politje trof de vrouwelijke verdachte aan in de auto die op de Dorpsstraat geparkeerd stond. Beide mannen werden op heterdaad door de politie betrapt tijdens de inbraak in de winkel. Het tweetal kon in hun vluchtpoging worden aange houden. In het voertuig van de verdachten trof de politie ver schillende wapens zoals pepersp ray en een honkbalknuppel aan. De wapens zijn in beslaggenomen en de personen zijn in verzeke ring gesteld. Hoe groot de schade is en of er goederen ontvreemd zijn, is niet bekend. Leden van het verkeershandha- vingsteam hebben in het politie district Venray in de afgelopen week in totaal 11.470 automobi listen gecontroleerd op hun snel heid. Hiervan hebben 1277 weg gebruikers een proces-verbaal gekregen. De controles vonden plaats in Bergen, Castenray, Gennep, Mook, Sevenum Venray, Wanssum, en Ysselsteyn. De hoogste snelheid die met de radarauto werd gemeten, was op vrijdag 10 september op de Venrayseweg in Horst: een auto mobilist reed daar 122km/u ter wijl 80 km/u de limiet is. Vier bestuurders zijn geverbaliseerd voor het niet dragen van de ver plichte autogordel. Eindstraat 12, tel. 581553 In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redac behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te k ten. De lengte van de brieven wordt beperkt tot maximaal- woorden. Brieven zonder naam en adres worden r I geplaatst. Bevrijders Geachte redactie, Hierbij wil ik u hartelijk danken voor uw eigen commentaar op deze ingezonden brief van dhr. Van Sinten, gegeven door Hannes in zijn rubriek Bandoetere onder de kop Bevrijders'. Ik zou het niet beter kunnen verwoorden, chapeau! Omdat ik niet kon geloven dat dhr. Jac van Sinten dit epistel had geschreven, een persoon die ik hoog acht voor zijn documentaire 'De vergeten slag', een videofilm die hij gratis heeft uitgeleend aan de Bond van Wapenbroeders, heb ik hem opgebeld, waarbij bleek dat ik met de schrijver sprak. In alle rust heb ik hem verteld dat ik het jammer vind dat hij me niet benaderd had omdat vele van zijn vragen heel goed kunnen worden beantwoord. Ook heb ik hem ver teld dat hij enige passages heeft geschreven, die ik 'laag bij de grond' vind. Niet omdat hij mij beledigde doch vooral de Britse Bevrijders en alle medewerkers aan deze bijzondere jubileumher denking op 12 september jl. Zonder boosheid heb ik mijn afkeuring geformuleerd en daar mee was voor mij eigenlijk de kous af. Het argument van dhr. Van Sinten dat hij 'zijn frustraties kwijt was na het schrijven van deze brief, waar hij de vrijheid van meningsuiting voor bleek te heb ben en dat hij niet meer boos op mij was en mij de hand mocht geven mochten we elkaar ooit tegenkomen', spraken mij als excuus beslist niet aan. Positief denkend heb ik Van Sinten ver zocht om adressen van bevrijders, die hij zou hebben en die mij onbekend zijn. Doch mij relativerende mening over deze ingezonden brief zijn geheel verschillend met de hevige verontwaardigde reacties van veel mensen, gemeentebestuurders, journalisten, particulieren, aanwe zig op de herdenking van de Wapenbroeders, die inhoudelijk mijn reactie wilden weten en waarvan sommige mensen eisen dat in sterke bewoordingen het gedachtegoed van dhr. Van Sinten dient te worden veroordeeld met de eis dat zijn aantijgingen en beledigingen door hem openlijk worden ingetrokken en waarvoor Van Sinten publiekelijk zijn excu ses aanbiedt. Een begrijpelijke eis! Als een bijzondere herdenking, door heel veel aanwezigen werd ervaren als 'bijzonder mooi, ontroerend en perfect uitgevoerd door alle medewerkenden' door dhr. Van Sinten wordt gekwalificeerd als 'een one-man show, 'een feestje' en dat een herdenking volgens zijn worden 'een plechtigheid moet gewoon mooi en sober zijn' is het begrijpelijk dat alle mede werkenden en alle aanwezigen met een andere ervaring een klap in het gezicht krijgen. Is dat vrije meningsuiting?! Als hij de Britse bevrijders ver deelt in echte en onechte bevrij ders is dat een slag in het gezicht van vele bevrijders, die hem ooit vrijheid van meningsuiting heb ben gegeven. Als hij over onze beste vriend Mr. John Sleep (Suffolks Regiment) zegt 'die gewond is geraakt bij Overloon' dan is dat niet alleen een grove onjuistheid doch ook een krankzinnig verwijt aan de bevrijders dat zij niet echt zijn omdat zij een paar meter in de richting van Venray gewond hadden moeten worden om aan de belachelijke criteria van dhr. Van Sinten te voldoen! Overige bevrijders werden volgens hem onterecht uitgenodigd! Op 12 september gaf een van hen een plaquette aan de gemeente, uit dankbaarheid. Hij brak in tranen uit toen hij vertelde dat hij zijn beste vriend zag sneuvelen in Venray en werd getroost door een Nederlander. Volgens Van Sinten was deze bevrijder niet echt?! Hij vocht in de derde divisie. Deze derde divisie bevrijdde Venray niet, doch een deel ervan, de 185e brigade. De overige leden van deze divisie voldoen dan ook niet aan de criteria van dhr. Van Sinten! Van Sinten weet heel goed dat de 700 doden op de Britst Begraafplaats gevallen zijn in een grote regio, van Blerick tot Venray/Overloon, van Well tot Ysselsteyn, van Meerlo tot Horst. Vele zwaargewonden werden ver voerd naar hospitalen en als ze stierven weden zij in Mierlo of in Groesbeek begraven. Als je deze feiten leest moet de schrijver van het ingezonden stuk toch alles in een vlaag van verstandverbijste ring hebben geschrven! De Bond van Wapenbroeders afdeling Venray en omgeving eist van dhr. Jac van Sinten om publie kelijk zijn excuses aan te bieden aan alle bevrijders, die volgens zijn ziekmakende normen op 12 september aanwezig waren en daarvoor kosten nog moeite gespaard hebben. Als hij e gevoel en karakter bezit zou I ij hem sieren als hij alle medew' kenden aan de herdenking pub kelijk zijn excuses aan te bieq- :J en te stellen dat hun medew I king mooi en ontroerend vj voor een absolute meerderh t van de aanwezigen. |-9| Zijn zakelijke opmerking kunnen altijd buiten de media °',jï: worden behandeld. Zijn frusi-'k; ties over gebrek aan samenw king tussen zijn sticht Ij Bevrijding Overloon en -j] Wapenbroeders dienen zakelijlfl worden beoordeeld. In Ven jpj wordt jaarlijks de herdenk georganiseerd terwijl de genot de stichting in Overloon om !J j vijf jaar dit voldoende vindt. dat verschil onbespreekbaar b) !.j'; dan met dat niet L Wapenbroeders worden verrit; ten, die overigens aangeboc 'f i hebben om de Herdenking Overloon, waar zij diverse lec 'j! heeft, te willen leiden. Dat is t< 1 constructief! .'1 Zoals in zijn colu Bandoetere door Hannes ji ;?j werd geschreven 'het heeft v, nig zin om aan de vooravond i 60 jaar herdenking in Venray cfl1 log te voeren'. Jac van Sinten, als je karak bezit, bied dan je excuses aan! Namens de Bond i Wapenbroeders, afd. Venray! omgeving, Henny Meijer, woe I voerder. Vakantiewoning De moderne Nederlandse b'j ger woont tegenwoordig in sp*,!.I aal hiervoor bestemde wijken. 8 m grond waarop zijn woning wo 1 gebouwd kost momenteel z Tl 240 euro per m2 en is hierme I maal duurder dan 15 jaar geled 1 De met de grondverkopen beh ,,1 de winsten verdwijnen in bodemloze putten van ons ami v lijk apparaat en/of in de zak!1 van speculanten. Om de burg J woning nog enigszins betaalb te houden wordt zij veelal uittil voerd in het type: te klein, reqfM toe rechtaan en honderd in <i dozijn. Kortom, de burgerwon- 1 staat garant voor menig jaartje 1 soberheid kromliggen. Daarm hebben we in Nederland dive i j niet-burgerwoningen. De gronc11, 1 voor deze woningen worden r j !l belast met oneigenlijke overhe i 2 heffingen en kosten derhaq.J slechts een fractie van die van burgerwoning. En dat schc1 fl ettelijke jaartjes werken als u mij vraagt! Tot deze laatste a gorie behoren ook de vakanties ningen. Maar wat heet vakan 1 woningen? Met goedkeuring I de overheden hebben de stac; jl vans en chaletjes zich de laat jaren ontwikkeld tot volwaard 9 en betaalbare woningen. In t J tijd dat bouwgrond alsmaar du J der werd en de bouw van nieu i'ij woningen door toenemer J regelgeving stagneerde, was ei jl de keuze voor een vakanties /ij ning dan ook snel gemaa1 i Ambtelijke dreigementen om j T permanente bewoning dwa I sommen op te leggen en de rer ÏJ aftrek te weigeren hebben v mensen er van weerhouden e JJ vakantiewoning te kop- ..1 Daarentegen hebben velen 1 I risico genomen om wel tot a J koop over te gaan. Uiteindel j-1] wordt deze laatste groep door i j Venrayse college met legalisa j j van permanente bewoni "l beloond, alsmede met een prer j van zo'n 50.000 euro per woni! I zijnde de gemiddelde grondwi: 1 per burgerwoning. Kortom 1 I brave burger wordt gestraft en I overtreder beloond. Ondertuss woekert de bouw van gr<I vakantiewoningen voort, terv er nog amper een betaalbare b i I gerwoning gebouwd wordt. In ,j licht bezien is het natuurlijk vc trekt belachelijk dat mens< 'i welke noodgedwongen aangev zen zijn op het min of meer p manent bewonen van stacarav* en chalets met uitzetting bedrei worden, zonder dat er een re< 1 lijk alternatief voorhanden is. F zijn toch juist de grotere, n overheidsgoedkeuring totstand; komen, vakantiewoningen misbruik van de bestemmingen. de hand werken. Het uitsluite j voor buitenlandse werknenwj toestaan van permanente bev ning van stacaravans en chalets voorts in strijd met het geli heidsbeginsel en is in strijd n alle fatsoensnormen. Hoe gelo waardig zijn de door de over! den met veel geneuzel tot sta gekomen bestemmingsplann I nog, als diezelfde overheid de te pas en te onpas met voet treedt. Leo Reintjes Leunen. PEEL EN MAA! niet ontvangen? Be! 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 ut

Peel en Maas | 2004 | | pagina 9