ladeem nieuwe ster in boyband? 500 euro voor Venray Monumentaal ens Lizet Gerrits gaat indelijk in vervulling Koester uw Monument(en) ^a\\ Oorlogsfoto's Filmkring van start •ie Finale De Kans mcnST \o\ '1* Honderdvijfentwintigste jaargang - week 39 - donderdag 23 september 2004 EN MAAS het eerste damesteam voetbalvereniging SSS'18 is het een fikse voor Lizet Gerrits wt een langgekoesterde ens in vervulling. De 22-jari- Overloonse vertrekt vol- tnde week dinsdag voor vier aanden naar Bolivia om zich zetten voor de straatkin- cren in de hoofdstad La Paz. Na het afronden van de Havo (Sociaal Pedagogisch in Venray studeerde Lizet irits vorig jaar cum laude af aan opleiding Maatschappelijk en Dienstverlening in Haar wens om voor igere tijd naar het buitenland te kwam er in al die mijn oplei- 1 ik mezelf /as voor mij de stap tijdens mijn studie- in Eindhoven kwam het er van, ik wilde geen studiever- oplopen/ werd dan ook nu of nooit, nog ooit een keer voor lan- tijd naar het buitenland vertrekken, moest het nu Ik heb nu de kans en ik met beide handen aan. weet niet wat de toekomst jengt en voordat je het weet ben [dertig en zet je niet zo snel eer die stap. Het besluit werd gemakkelijkt omdat haar Énd Thijs net is vertrokken or een stage van vijf maanden Zuid-Afrika. Eind januari nen beiden ongeveer weer ^ijktijdig terug naar Nederland. i Bolivia gaat Lizet op vrijwilli- [hasis werken voor Connectie via, een instelling die jpese jongeren de kans biedt in een van de armste landen Zuid-Amerika te werken als griire of vrijwilliger. Via inter- kwam Gerrits in contact met Öectie Bolivia. "De initiatïef- sters, waaronder een idse vrouw, maakten een egoede indruk op me. Ik kan hl mijn vragen altijd bij hen |cht. Dat gaf me het vertrou- i om met hen in zee te gaan. fcie het als een enorme uitda- jDinsdag vertrekt ze naar plivia. Via Düsseldorf, London I Miami landt ze ruim twintig (r later in La Paz. Wat haar daar /achten staat, weet ze niet. Ze [blijft vier maanden in een gast- een bewuste keuze. "Ik had kunnen kiezen voor een "Ik ben altijd op zoek naar uitdagingen appartement, maar dat wilde ik niet Ik wil de cultuur van het land proeven, wil weten hoe de mensen daar leven, werken en denken. In de eerste maand van mijn verblijf krijg ik twintig uur per week Spaanse les, zodat ik me al snel verstaanbaar kan maken en echt kan integreren in de samen leving." DIPJES Lizet Gerrits zocht vrijwilligers werk dat aansloot bij haar oplei ding. In La Paz gaat ze werken met 20 tot 25 straatkinderen. "Ik ga een behoeftenonderzoek onder de kinderen uitvoeren. Wat ze willen en wat ze nodig hebben om verder te komen in hun ont wikkeling. Nu werken de kinde ren overdag en 's avonds krijgen ze enkele uurtjes Engelse les en handvaardigheid. Dat is alles, ik ga onderzoeken of dat ook is wat ze willen Mijn bevindingen schrijf ik in een integrale advies nota die naar de overheid gaat. Daarnaast word ik ook een aan spreekpunt waar de kinderen hun verhaal kwijt kunnen. Als ik tijd over heb, wil ik me verder inzet ten voor de telefonische hulplijn van de kinderbescherming. Ze beseft terdege dat het vooral emotioneel zwaar kan worden. Van een paradijs belandt ze tus sen de armsten van de armsten ter wereld. "Ik weet uiteraard niet wat me precies te wachten staan, maar ik zal beslist ontzettend veel ellende gaan gezien. En zal van tijd tot tijd mijn dipjes hebben. Maar ik weet ook zeker dat ik heel veel mooie dingen ga zien." Het typeert een beetje haar karakter. Ze is niet snel uit het lood gesla gen. "Ik ben altijd op zoek naar uitdagingen. En dit is een fantasti sche uitdaging. Het klinkt mis schien egoïstisch, maar ik ga ook vooral om andere kanten van mezelf te ontdekken. Want ik weet dat ik in mijn eentje daar de wereld niet kan veranderen. Al wil ik wel mijn steentje bijdragen. Ik zie het als een ervaring die me later altijd van pas komt." HART ONDER DE RIEM Lizet heeft er ontzettend veel zin in. Al zal ze ongetwijfeld in eenzame momenten wel eens een traantje wegpinken. Want vier maanden moet ze het stellen zon der haar vriend, haar ouders en zus, het hechte vriendinnen- groepje en de meiden van SSS'18. "Natuurlijk zal ik iedereen heel erg missen, maar van de andere kant wil ik die uitdaging niet laten schieten." Iedereen steekt haar voor het vertrek dan ook een hart onder de riem. Zoals haar voetbal- coach Herman Pouwels die zijn veelscorende aanvalster hard zal missen, maar haar desondanks sti muleerde om deze kans te grij pen. "Dat tekent ook de sfeer bij SSS'18 Het is een heel hecht, gezellig team Er wordt niet gemekkerd en wel positieve kri tiek geleverd. Na de successen van vorig seizoen (SSS'18 werd kampioen en won de beker, red.) is de groep nog meer naar elkaar toegegroeid." Lizet Gerrits voetbalt al veertien jaar bij SSS'18. Op haar vertrouw de stekkie aan de linkerkant dar telt de langbenige, blonde aanval ster steevast langs haar directe tegenstander om een voorzet op maat af te leveren of een doel- puntje mee te pikken. Voor mini maal tien duels moet ze haar teamgenoten nu in de steek latetf. Voor de promovendus in de eer ste klasse een gevoelig verlies. Toch relativeert ze haar vertrek en haar absentie van enkele maan den. "Voetbal is altijd mijn hobby geweest, al ben ik wel prestatie gericht. Maar ik heb er het volste vertrouwen in dat de meiden het goed doen. We merken nu wel goed dat we een klasse hoger spe len. Het gaat allemaal harder en sneller! Toch hebben we in de eerste wedstrijden laten zien dat we het niveau aankunnen. Hoe het seizoen verder verloopt blijft afwachten, handhaven blijft ech ter ons doel. En dat moet lukken. enraynaar doet mee aan Popstars - The Rivals Stichting Venray Monumentaal gaat werken tussen de straatkinderen in Bolivia Venraynaar Nadeem ahibaks is vanaf zaterdag 25 ptember te zien in het tv- ■ogramma Popstars - The vals. Iedere zaterdagavond inaf 21.00 uur wordt op RTL4 race gevolgd van duizenden Inderen die furore willen aken in een boyband of rlgroup.e Boys Girls Fansites deo Downloads Telefonie Na internationale successen in der andere Engeland en Stralië start Popstars - The vals nu ook in Nederland, ijzenden kandidaten hebben in afgelopen maanden gestreden n een plaatsje in een van de »ee popgroepen: een boyband leengirlgroup. In de voorron- en hebben de juryleden Paul jlstra, Daan van Rijsbergen, stiaan Ragas en Patty Zomer paald welke twintig kandida- l tien zangers en tien zangeres- n, zijn doorgegaan naar de live- ows, Nadeem deed net als meer n 8000 andere kinderen auditie uiteindelijk een plaatsje te tachtigen in de finaleronden. - zeventienjarige Venraynaar, tstejaars student detailhandel economie aan het ROC in Negen, maakte indruk op de Y Hij kwam dan ook makkelijk °r de voorronden "Vooral van Erven Dorens, presenta- fvan het programma, was hele- al weg van mijn stem. Ik mag eraard niet verklappen of ik in ^uiteindelijke finale kom. Dat "ten de mensen vanaf zaterdag zegt Nadeem, van laamse afkomst maar in Ierland geboren, heel beschei- Hij wil niet opvallen door "Uotiebabbcls. Liever laat hij genten zingend, dansend en •icerend zien en horen. Want *P heel jonge leeftijd liet hij Deze weekrhet kruis dat staat op de hoek Rosmolenweg- Spurkterdijk in Oostrum. Dit is het enige veldkruis binnen de parochie Oostrum. Het heeft een keramiek corpus, waarvan de maker onbekend is. Voor het kruis is een knielbankje geplaatst. Verder is het geheel mooi gelegen voor een prachtig gesnoeide haag, die als het ware een natuur lijke afscheiding vormt met de achterliggende tuin. Dit kruis is gesticht in 1951 uit dank voor het lijfsbehoud tijdens de Tweede Wereldoorlog en de evacuatietijd. Op de eerste zondag in oktober 1951 is het kruis ingezegend. Het offergeld wordt gebruikt voor het lezen van missen voor de overle den buurtbewoners (bron velde- ke). Kent u ook zo n beeldbepalen de monumentale plek in Venray of een van haar kerkdorpen? Wilt u reageren of wilt u ons een goede (digitale) foto ter beschik king stellen? Die kunt u sturen naar het secretariaat, Stichting- Venray- Monumentaal,p/a Groene Hart 7, 5801 SX VENRAY. E-mail: venraymonumentaal@hccnet.nl Afgelopen dinsdag overhandig den Willy Koonings van de Rabobank Venray Meerlo- Wanssum en Jeu de Wit, voorzit ter van de Vereniging van Zelfstandige Ondernemers Heide, Leunen. Merselo, Veulen, Vredepeel en Ysselsteyn, het mooie bedrag van een tweede plaats, op het Raayland College was hij uiteraard present bij de Traay-Out. Optredens zijn zijn lust en leven. Al zal hij niet snel op bruiloften en partijen zijn stem verheffen. Sinds kort maakt hij deel uit van het Princess Musical Kinderkoor met zangeres Maaike Widdershoven. een project van Princess Records. "Duizenden kinderen uit Nederland en België hebben hiervoor auditie gedaan. Uieindelijk zijn er twintig kinde ren in de leeftijd van 14 tot en met 17 jaar geselecteerd om deel uit te maken van het koor. Ik ben hartstikke trots dat ik ben uitge nodigd." Nadeem overtuigde opnieuw de jury waarin onder andere Jacques d'Ancona en Nance zitting hadden. "Het was een fantastische ervaring. We gaan nu met het koor door Nederland toeren, zo zijn we al op De Uitmarkt en in De Efteling geweest." Inmiddels is het koor de Wisseloord Studio s in Hilversum ingedoken en staat de eerste cd binnenkort uit te komen. Naast de single Come Away komt er een cd uit met twaalf nummers met theatermuziek. De cd is binnen kort te koop in Nederland, België, Spanje en Frankrijk. "We zingen nummers uit Annie, Disneymuziek, Songs for the Music en The Lions Kings." Een muziekgenre dat hem wel ligt, al zou hij een carrière in echte boyband als Thake That of The Backstreet Boys ook helemaal te gek vinden. Hij hoopt dan ook vurig dat Popstars - The Rivals en het Princess Musical Kinderkoor pas het begin zijn van een prachti ge loopbaan in de wereld van glamour en glitter. Tedere kans die ik krijg, pak ik met beide han den aan. Ik heb altijd al artiest wil len worden en zal er dan ook alles voor doen om mijn doel te berei ken. En als ik niet slaag, weet ik in ieder geval dat ik er alles voor gedaan heb." Ook de bibliotheek Venray besteedt aandacht aan de bevrij ding van Venray, 60 jaar geleden. Momenteel is een expositie te zien van foto's, beschikbaar gesteld door het archief van de gemeente Venray. De foto's, genomen in 1944 en 1945, tonen een realistisch beeld van o.a. de vernielingen van de Petrus Bandenkerk, evacuaties en bevrij ding van Venray en omgeving.De expositie is aangevuld met romans en informatieve boeken Nadeem droomt van een carrie weten artiest te willen worden. Op een speelgoedpiano speelde hij, op gehoor, Vader Jacob. Toen ging het balletje pas echt rollen. "Als vijfjarig jongetje zong en danste ik al voor volwassenen. Vervolgens ben ik piano-, zang- en tapdansles gaan volgen. Ik heb alriid muziek willen maken artiest als artiest willen worden. Na optredens krijg ik ook veel goede reacties en complimenten. Dat is heel leuk, het belangrijkste vind ik echter om mezelf te blijven." FANTASTISCHE ERVARING Als twaalfjarige eindigde Nadeem bii Vara's Kinderkoor od .Seizoen 2003-2004 - het 40e seizoen.- was voor de Filmkring Venray een jubileumjaar. Dat is op bescheiden wijze gevierd met een extra film die bij het abonnement inbegrepen was. Veel bezoekers waren over het algemeen enthousiast over het geboden programma. Het aan tal mensen dat een filmkaart kocht was groot: circa 770. Daarmee benaderen ze dan ook een kritische grens wat betreft het aantal plaat sen verdeeld over het aantal avonden Voor dit jaar is er uiteraard weer een programma samengesteld, waarvan het Filmkring- bestuur hoopt dat de bezoeker er veel genoegen aan zal beleven. Voor de prijs moet men het in ieder geval niet laten, want die is dezelfde gebleven als afgelopen jaar. Met natuurlijk ook weer de twee extra films waar men dan wel voor moet bijbetalen. De eerste voorstelling, de Russische film De Terugkeer, zal op don derdag 7 oktober gedraaid worden. De eerste avond wordt er ook weer een boekje aangeboden met een korte beschrijving van de films. Nieuw aan dit seizoen is dat er ook een voorstelling zal zijn op de zon dagmiddag, waarmee het aantal voorstellingsmomenten van vier naar vijf wordt uitgebreid. 500 aan de Stichting Venray Monumentaal. Dit bedrag mocht de stichting ontvangen na de jaar lijkse VZO fietstocht, die dit jaar georganiseerd werd in samenwer king met Rabobank Venray Meerlo-Wanssum. De fietstocht bestond dit jaar uit twee routes van 40 km., met als mogelijke startplaatsen Ysselsteyn, Venray of Wanssum. In totaal kon men dus 80 km. fietsen en daarbij de 14 picknickbanken aandoen, die De Kans is een schouwburgacti viteit waarbij aan nieuw talent de kans' wordt geboden om zich op een groot podium te presenteren. Vorig theaterseizoen zijn er tij dens drie voorronden vijf finalis ten door een vakkundige jury gekozen tot finalisten van de schouwburgavond op vrijdag 24 september. Het belooft een zeer afwisselend programma te wor den met zang, dans, muziek en cabaret. De avond wordt geopend en afgesloten met een kleurrijk dansspektakel van Dizzy Jazzdance, o.l.v. Wilma Keyzers. Tijdens deze grote finale-avond worden er drie prijzen uitgereikt. Het publiek bepaalt wie de win naar wordt van de publieksprijs. De vakjury reikt de vakprijs uit en de winnaar van de persprijs ont vangt uit handen van de aanwezi ge pers een persoonlijke pers map. De avond wordt gepresenteerd door Boudewijn de Hen. De vijf finalisten zijn het cabaretduo WEG, Daniëlle van den Homberg, Poco Phantom, Curfew en Las Empresas. Een afwisselend programma wat zeker voor het publiek aantrekkelijk genoemd mag worden. Er zijn nog verschillende toegangskaart jes 8,00) bij de kassa van de Schouwburg Venray te verkrijgen. De kassa is geopend maandag t/m vrijdag van 10.00-15.00 uur en één uur voor aanvang van elke voorstelling. Voor deze en alle andere voorstellingen verwijzen wij u graag naar onze geheel ver nieuwde site www.schouwburg- venray.nl Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl de Rabobank onlangs schonk aan de dorpen in haar werkgebied. Ondanks de harde wind waren er die zondag toch mensen, die het weer trotseerden en zelfs 80 km door de omgeving van de gemeenten Venray en Meerlo- Wanssum fietsten. De juiste oplos sing van de vraagstukken tijdens de fietstocht leverde een handige picknicktas op voor een vijftal fietsers. De antwoorden op de vragen: 1. hypotheekadviseur, 2. 14 banken, 3 merck hoe sterck, verdedigingswerken, 4. koper 5. 65 jaar, 6. precies een uur. De prijswinnaars zijn G.Rongen uit Ysselsteyn, D.Janssen uit Heide, A.Rommen uit Ysselsteyn, L.Kleuskens uit Venray en H.Lucassen uit Meerlo. Zij hebben hun prijs inmiddels ontvangen. van dé tweede wereldoorlog. De expositie is de hele maand sep tember te bekijken. Tot 30 oktober kan nog gestemd worden voor de NS- publieksprijs. De genomineerde boeken zijn De Cock en geen excuus voor moord - Baantjer, Het duister dat ons scheidt - Renate Dorrestein, Een schitterend gebrek - Arthur Japin, In Europa - Geert Mak, De eetclub - Saskia Noort, Schaduwkind P.F. Thomese. Ingevulde stemformu- lieren kunnen in de bibliotheek in de stembus gestopt worden. De inzenders dingen mee naar leuke prijzen, zoals een jaar lang iedere week een gratis boek. De biblio theek is geopend dinsdag t/m donderdag van 11.00-18.00 uur, vrijdag van 11.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00-14.00 uur.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 17