Harold UENSSEN Clubkampioenen TV De Gagel Op naar de zestig" Meerlo-Wanssum iBewegen met euters van start Kermis in Swolgen Di-rect op Wanssumse kermis Wet BIBOB in Meerlo-Wanssum jeugd beloond Jongerensportbus in Meerlo-Wanssum sb Idee vrijetijdsbesteding Op Niets! Jo en Herman Arts-Cox uit Blitterswijck vierden onlangs hun gouden bruiloft lid van de plaatselijke KBO. Vervelen doen ze zich dan ook absoluut niet, vertelt Jo. "Maar het meeste kijk ik uit naar de komst van onze kinderen en kleinkinde ren. Die heb ik altijd graag bij ons om de tafel zitten. Daar kan ik echt van genieten." Al laat haar gezondheid soms te wensen over, Jo klaagt niet graag. Samen met haar man Herman geniet ze gewoon van elke nieu we dag. Een geheim voor vijftig jaar huwelijk heeft ze niet. "Ik heb hem onder de duim", klinkt het lachend. "Nee. wij hebben geen geheim. In elk huishouden is wel eens iets. maar je moet ook kun nen vergeven en vergeten." En dat is een uitspraak die veel pasgetrouwde stellen in hun oren kunnen knopen, vindt ook Her man. "Ik woon al 67 jaar in Blit terswijck, waarvan ruim vijftig jaar samen met Jo. We zijn twee tevreden mensen, die kunnen terugkijken op een mooi leven. Maar we hopen het nog wel even vol te houden. Op naar de zestig!" De redactie van Peel en Maas is op zoek naar mensen die binnen kort hun gouden of diamanten bruiloft vieren en hun levensver haal willen vertellen. Voor meer informatie kunt u met de redactie belllen, tel: 0478-582727. Ondernemende jongeren in Meerlo-Wanssum krijgen tot 31 oktober 2004 de tijd om een idee uit te werken voor de vrijetijdsbesteding van de jeugd in de gemeente. De gemeente en de provincie stel len gezamenlijk 4000 euro beschikbaar voor een uitge werkt plan, voorzien van een financiële en organisatorische onderbouwing. Doel is om jongeren bewust te maken van wat er allemaal komt kijken bij het realiseren van plannen. Voor begeleiding bij de plan ontwikkeling kan de jeugd een beroep doen op de kennis van welzijnsinstelling Synthese. T: 077-397 85 00. Zijn de kosten van het plan hoger dan het bedrag dat de overheid beschikbaar stelt, dan zal de jeugd creatief moeten zijn en bijvoorbeeld bij bedrijven aan kloppen voor financiële onder steuning. Het plan moet voldoen aan enkele voorwaarden. Zo moet het bij voorkeur een structurele bij drage leveren aan de mogelijkhe den van vrijetijdsbesteding door de jeugd. Jongeren tot 18 jaar kunnen, individueel of in groeps verband, een plan uitwerken. Activiteiten of projecten die al zijn afgerond, dingen niet mee. Van de ingediende plannen toetst de gemeente welk het beste past in haar jeugdbeleid. Als ook de provincie haar goedkeuring heeft gegeven, komt de subsidie vrij en kan de jeugd het plan realiseren. Binnenkort start het jongeren werk van Synthese in opdracht van de gemeenten Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum en Sevenum in het kader van de breedtesport 'Sport-3' met een nieuw sportproject. Naast de jongerenbus wordt voortaan ook een jongerensportbus inge zet: 'Who'z Next". Deze bus zit boordevol sport- en spelattribu- ten en nodigt uit tot actief bezig zijn, ongedwongen spellen of een pittige wedstrijd. Een potje voetbal, hockey, volleybal, (tafel)tennis en nog veel meer De jongerensportbus maakt van een simpel grasveld een heus sportparadijs Deelname is gra tis. Leeftijd: 12 t/m 18 jaar. Waar kom je de bus de komende tijd tegen? Woensdag 15 september: Sevenum (skatebaan) Donderdag 16 september: Meerlo (speeltuin Julianastraat) Woensdag 29 september: Horst (speelterrein Jong Neder land) Donderdag 30 september: Wanssum (skatebaan) Woensdag 13 oktober: Grubbenvorst (Ericaplein) Donderdag 14 oktober: Sevenum (skatebaan) Meer inlichtingen? Bel Synthe se Horst (077-3978500) en vraag naar Pieter of Geert. PEEL EN MAAS een abonnement waard KEUKENINRICHTING Om aan u en uw keuken de volle aandacht te kunnen schenken werken wij uitsluitend op afspraak Stayerhofweg 2b Wanssum (0478) 539020 Afgelopen weekend werden de finales afgewerkt van de Mari-club- kampioenschappen 2004 van ten nisvereniging De Gagel Meerlo- Wanssum. In totaal hadden zich 160 leden aangemeld voor deze jeugd- en seniorenclubkampioen- schappen. Bij de senioren prolon geerde Elroy Janssen zijn clubtitel, hij won in twee sets van teamge noot Peter Francken Bij de junio ren wist Jeroen Beterams, na een zeer spannende driesetter, Tom Theeuwen net achter zich te hou den, Bij de dames was Janske Van- derwall deze middag iets te sterk voor haar zusje Olga en bij de meis jes won Merel v/d Aa van Anne Rei- jntjes. De uitslagen: Junioren: cat.mini-meisjes le Jessy Broers 2e Ohlin Cremers; Mini-jongens le Jeroen Vermeu len 2e Teun Steeghs; cat.driekwart meisjes le Marjolein Mooren 2e Maud Franssen; driekwart jongens: le Martijn Vermeulen 2e Jimmy Lucassen; meisjes t/m 17 jaar: le Merel v.d. Aa 2e Anne Reintjes 3e Karin v Horck 4e Julie Cremers; jongens t/m 12 jaar le Glen Cremers 2e Paul Geurts; 3e Stijn v Baal; 4e Roel Verkoyen; jongens 13 t/m 17 jaar le Jeroen Beterams 2e Tom Theeuwen 3e Joost Jennes- kens 4e Jannes Beterams, Uitslagen senioren: Damesdubbel cat 6,7 le Olga alle jeugdfinalisten van 2004 Vanderwall/Janske Vanderwall 2e Petra Janssen/Gemma Vissers; Damesenkel cat 5,6,7: ie Janske Vanderwall 2e Olga Vanderwall; Herenenkel 50+ le San Ebus 2e Arnold Disveld; Herenenkel cat 7: le Roy van Gooi 2e Harm Tim mermans; Herenenkel cat 8,9: le Leon de Swart 2e Harry Nabben; Herenenkel cat 3,4,5,6: le Elroy Janssen 2e Peter Francken; Heren- dubbel cat 6,7: le Harm Timmer mans Frans Timmermans 2e Joost Jenneskens Tom Theeuwen; Herendubbel cat 3,4,5: le Rob Knoben Jos de Hoog 2e Elroy Janssen Jan v.d. Heijden. Het college van B&W heeft op 6 september 2004 een beleidslijn vastgesteld over de Wet BIBOB, Bevordering Inte- griteitsbeoordeling door het Openbaar Bestuur. Hiermee kan het college zich bescher men tegen het risico dat ze cri minele activiteiten faciliteert. De gemeente kan deze wet toe passen als er een vermoeden bestaat dat de aanvrager een te verlenen vergunning gebruikt om er criminele activiteiten mee uit te oefenen. Het college heeft gekozen voor een beperkte toe passing van de Wet BIBOB. Zij past de wet alleen toe bij aanvra gen voor een vergunning op basis van de Drank- en Horecawet, een exploitatievergunning voor een horecabedrijf, een seksinrichting of escortbedrijf en een milieu- of bouwvergunning. Voordat beslo ten wordt tot een BIBOB-onder- zoek, moet een zorgvuldige scree ning feiten boven tafel brengen die aantonen dat het risico van criminele activiteit aanwezig is. Is na dit eigen onderzoek het gevaar niet onomstotelijk vast komen te staan, dan kan een BIBOB-advies aangevraagd wor den bij het landelijke BIBOB- bureau. Dit bureau heeft inzage in een aantal gesloten bronnen en kan hierdoor een diepgaand finan cieel, justitieel en politieel bron nenonderzoek uitvoeren. Om dit onderzoek uit te kunnen voeren, zal de aanvrager een aantal extra vragen moeten beantwoorden over onder meer leidinggeven den, vermogensverschaffers, ver deling zeggenschap, wijze van financiering en betrokkenheid bij andere ondernemingen. Indien het college besluit om advies in te winnen bij het Bureau BIBOB dan wordt de aanvrager hier uiteraard van op de hoogte gesteld. Ten slotte zal het BIBOB- bureau een gemotiveerd advies uitbrengen aan het college Indien het college vervolgens van plan is om de vergunning te wei geren of in te trekken, wordt de aanvrager geïnformeerd en in de gelegenheid gesteld zijn of haar zienswijze te geven. Swolgen is in de ban van de kermis. Van vrijdag 24 sep tember tot en met dinsdag 28 september kunnen de kermis- en muziekliefhebbers weer hun hart ophalen in het dorp. Swolgense kermis is al jaren een begrip in de regio en ook dit jaar treden tijdens de ker misdagen tal van bekende en minder bekende bands in de feesttent op. Zoals bijvoor beeld Neet oet Lottum, de for matie die zaterdagavond op de planken staat. De kermis begint een dagje eer der echter al met een disco avond, een leuke opwarmer voor de kermisdagen die nog komen gaan.- De zaterdagavond is voor Neet oet Lottum. Deze Venlose band met zanger Frans Pollux Neet oet Lottum treedt zater dagavond in Swolgen op. heeft inmiddels zowel binnen als buiten Limburg haar sporen ruim schoots verdiend met haar brede repertoire. De bandleden staan garant voor een spectaculaire, muzikale avond. Ook de plaatselijke horeca laat zich met Swolgense kermis echter niet onbetuigd. Vooral Café-Zaal Wilhelmina heeft heel wat te bie- den aan jong en oud. Alle dagen is er in het café bijvoorbeeld stem mingsmuziek te beluisteren. Ook kan er in de zaal gedanst worden en zijn er in de zaal en de dans tent optredens van o.a. The Light Stars, Twice, Boulevard, De Bra- banten, Broadway en Marble. De kermisattracties staan in het hart van het dorp opgesteld. Muzikaal topprogramma in feesttent Dit jaar is het alweer vijf jaar geleden dat twee Wanssumse horeca-uitbaters, De Klein en Hofmans, de koppen bijeen staken en besloten om samen de kermis in Wanssum te gaan houden in een grote feesttent aan de Venrayseweg. In de afgelopen jaren brachten al tal van bekende bands en artie sten een bezoek aan de ker mis, en ook dit jaar heeft de organisatie weer een keur aan bekende artiesten weten te strikken. Vrijdag 1 oktober wordt de spits afgebeten door de bekende rockgroep Di-rect uit Den Haag. Deze jongens draaien al een tijdje mee en staan altijd garant voor een geweldige show. Op dit moment is de band een nieuwe cd aan het opnemen, die eind sep tember wordt uitgebracht. In het voorprogramma van Di-rect treedt Jellygoose uit Wanssum op. Met de retro-.fun- en punkmuziek van deze formatie wordt het publiek alvast opgewarmd voor de hoofd act Di-rect. Aanvang 20.00 uur. Zaterdagavond 2 oktober staat de hele avond de topcoverband Jeopardy op de planken met voor al populaire rockmuziek. Aanvang 21.00 uur. Zondag 3 oktober staat in het teken van de zesde Wans sum Live, een klein festival met optredens van beginnende bands en bekende toppers. Het publiek kan vanaf 17.00 uur genieten van optredens van De Achterbendt uit Geijsteren, Vegas 68 en disco- en funkband Le Freak. Rattlesnakes- hake sluit Wanssum Live dit jaar af met een geweldige show, die bestaat uit een mix van klassieke en actuele hits met een heavy tin tje. Maandag 4 oktober kunnen de liefhebbers van Duitse schlagers hun hart ophalen in de feesttent in Wanssum. Die lustige schlagerf- reunden, een band die vooral Duitse 'Heimathmusik' op een 'lustige' manier speelt, treden deze avond vanaf 19-30 uur op. Voorverkoop Di-rect: Cafetaria De Klein. De Zandhoek, Cafetaria Forest in Ysselsteyn en Café Berg en Bos in over loon. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS na mi EN MAAS Donderdag 23 september 2004 - Pagina 13 ouden bruidspaar Herman en Jo Arts-Cox II "Maar ik ben er blij om, want ik woon erg graag in Blitterswijck. Het is een hecht dorp, waarin we ons prima thuisvoelen." Dat Jo en Herman erg geliefd zijn in Blitterswijck, bleek wel tij dens de receptie ter gelegenheid van hun vijftigjarig huwelijk. Naast tientallen vrienden en bekenden kwamen ook zo'n beet je alle verenigingen uit het dorp het echtpaar feliciteren. De fanfa re, de drumband, het gilde en natuurlijk ook de leden van Erato en het kerkelijk zangkoor, waar van de man des huizes respectie velijk twintig en negentien jaar lid is. EERSTE DANS Herman voelt zich als een vis in het water in Blitterswijck. Net als zijn vrouw Jo. Zij is geboren in Bergen, maar bracht haar jeugdja ren vooral door in Broekhuizen- vorst, het dorp waar ze voor het eerst met elkaar dansten. "Dat deden ze toen tenminste nog. Tegenwoordig staan ze alleen maar aan wat hangtafels naar elkaar te kijken. Wij hebben samen altijd veel en graag gedanst", weet Herman. Ruim vier jaar na hun eerste ontmoeting, besloten Herman en Jo elkaar het jawoord te geven. Op 20 augustus 1954 trouwden ze voor de wet en op 7 september 1954 voor de kerk. Het kersverse echtpaar vestigde zich in de overgenomen ouderlij ke woning aan de Nieuwstraat, die in 1959 werd vervangen door nieuwbouw. In Blitterswijck wer den ook hun vier zonen geboren. "Blijkbaar zitten de zonen bij ons in de genen, want van onze zes kleinkinderen zijn er vijf jongens. Gelukkig hebben we ook één kleindochter", glimlacht de trotse oma. Jo was niet alleen moeder en huisvrouw, ze was ook jaren lid van de vrouwenbond, zong in het ouderenkoor en gymde bij de gymnastiekclub. Herman verdien de jarenlang de kost als lasser en bankwerker, eerst bij de Blitta in Blitterswijck en later tot aan zijn pensionering bij diverse bedrijven in Duitsland. HOBBY Anno 2004 vult het echtpaar de vrije uurtjes onder meer in met het onderhouden van hun prach tige tuin. Verder lezen ze graag en kijken ze samen veel naar de tele visie. Er hoeft bijvoorbeeld maar een voetbalwedstrijd op tv te zijn, of Jo en Herman zitten gezellig voor de buis. "Sinds onze zonen het huis uit zijn, moet ik wel", grapt Jo. "Nee hoor. Ik vind het gewoon leuk om naar het voetbal len te kijken. Puzzelen en handwerken zijn twee andere hobby's van Jo, ter wijl Herman regelmatig gaat zin gen bij Erato en het kerkelijk koor. Ook bezorgt hij bij senioren al ruim vijftien j^ar met veel ple zier warme thuismaaltijden van welzijnsorganisatie Synthese. Daarbij zijn ze alletwee ook nog o.-p.p- Wethouder Beterams van gemeente Meerlo-Wans- 'm gaf zaterdagmorgen het artsein voor de cursus fwegen met Peuters. Het toject is een onderdeel van breedtesportproject r®rt"3, een initiatief van Meenten Meerlo-Wans- •m, Horst aan de Maas en enum die in dit project 'menwerken aan de verde- ontwikkeling van de reedtesport. Doel van de refdtesportimpuls is er op ftcht om sportbonden, r°vincies en gemeenten te stimuleren om het sportbe leid te intensiveren. Duurza me verbetering van het loka le aanbod, zoeken naar verbetering en vernieuwing zijn daarbij kernbegrippen. Doelstelling van het Sport3- breedtesportproject is om door middel van een intergemeentelij ke aanpak de sociale sportin frastructuur in de drie gemeen ten te versterken en het stimuleren van inwoners om meer te gaan bewegen en/of sporten. Deze twee doelstellin gen willen de samenwerkende gemeenten onder andere beha len door het vergroten van het ondersteuningsaanbod van sport- en bewegingsmogelijkhe den. De belangrijkste doelgroe pen en aandachtsvelden zijn ver enigingsondersteuning deskundigheidsbevordering, sport en gezondheid, stimuleren schoolsport en sportkennisma king, sport voor 55+-ers en recreatieve sport in wijk en/of buurt. Een van de vijf breedtesport projecten in 2004 is het project Bewegen met peuters. de geitenkermis in khuizenvorst vlogen de rste liefdesvonken tussen Herman Arts en Jo Cox over en weer. We schrijven het jaar 1950, ruim een halve eeuw geleden. Vijftig jaar na dato lijn de twee tortelduifjes van loen nog steeds bij elkaar. Wat heet! Onlangs vierden Her- laan (77) en Jo (77) hun vijf- lgjarig bruiloftsfeest met tal in familieleden, vrienden en kenden in een uitpuilende il 't Roekebosch. "Het was irachtig. Het leek wel of het :1e dorp was uitgelopen om ons te feliciteren. Ja, we kij ken met veel plezier op dat feest terug", zegt Herman Arts. Herman Arts is eigenlijk een oport-Ruuk. Hij zag het levens ein in 1927 op een steenworp island van Blitterswijck, in het kucht Ooyen op de grens van Oekhuizenvorst en Blitterswij- ^Op zevenjarige leeftijd verruil- eihet gezin Arts Ooyen voor ösbree. Drie jaar woonde de mtf/e, die bestond uit vader, oeder, zoon en drie dochters, in ïtdorp. In 1973 hadden ze ech- tr de pech dat hun huis totaal ïfbrandde Na nog driekwart jaar inKoninglust gewoond te heb- >en, verkaste het gezin Arts naar flitterswijck, waar vader Peter iet oude huis van Hannes Teba- irtS had gekocht. "Eigenlijk is het lupr toeval dat we hier terecht ^'.ijn gekomen", weet Herman.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 13