Open huis atelier Kamille Herdenking razzia's en deportaties Tweede Wereldoorlog Groen licht voor MATCH 'Borden Floriade weinig sprekend' TWC Oostrum en Powerman Holland bundelen hun krachten Samenwerking met Volksuniversiteit Venray Op de fiets naar de winkeldag Seminar voor verenigingen Een bank van de bank geslaagd Cursus ontspanning en meditatie Zonder stroom Dronken man PEEL EN MAAS Donderdag 16 september 2004 - Pagina's! Bloemstukken, versieringen, workshops Bruidswerk, versieringen, boeketten, rouwbloemwerk, bloemstukken, bloemabonne- i menten en workshops: slechts ;en kleine greep uit de specia liteiten van atelier Kamille van j Francien Verbiesen en Ria Litjens aan het Kamillepad 17 In Wanssum. Creatief in bloemwerk, is de slogan waar- I mee de twee dames ook dit I aar weer tal van cursisten tiaar hun workshops hopen te rekken. Op vrijdag 17 sep- ember van 16.00 tot 20.00 1 mr, zaterdag 18 september /an 11.00 tot 20.00 uur en zon- I lag 19 september van 11.00 tot 16.00 uur kunnen belang stellenden zich laten informe ren over of laten inschrijven voor een workshop. Tijdens de drie open dagen worden alle thema's van de workshops in het seizoen 2004- 2005 geëxposeerd en de nieuw ste kerstartikelen en bloemdeco- raties gepresenteerd. Tevens is er tijdens de open dagen een exposi tie van keramiste Leny Geurts te zien. Kamille maakt bloemwerk op bestelling. Particulieren, bedrij ven en instellingen kunnen bij Francien Verbiesen en Ria Litjens terecht voor bruidswerk, versie ringen en rouwbloemwerk maar ook voor een boeket, bloemstuk of een bloemenabonnement. Een workshop bestaat uit vijf lessen.. Elke les wordt een ander thema behandeld: stapelen, natuurlijk geraamte, bindtechnieken, vlecht- techniek en voorjaarskriebels. Voor de workshops is een spe ciale ruimte ingericht waar in een ontspannen sfeer gewerkt kan worden. In een groep van maxi-' maal twaalf personen en onder deskundige begeleiding van Francien Verbiesen en Ria Litjens kunnen de deelnemers een bloemdecoratie naar eigen smaak creëren. De workshops lopen van september 2004 tot en met maart 2005 en er is een middag- en avondprogramma In de paas- en kerstperiode organiseren Francien Verbiesen en Ria Litjens extra workshops. Ook zijn er mogelijkheden voor themaworkshops, voor groepen tot twaalf personen. De kosten voor een workshop van vijf lessen zijn tachtig euro. Atelier Kamille is gelegen aan het Kamillepad 17 in Wanssum (vanuit Wanssum de laatste weg voor de brug naar Well linksaf). Voor meer informatie, Kamille: 0478-502679. De Werkgroep Herdenking beportaties Gemeente Venray i ïeeft haar voorbereidende verkzaamheden bijna afge rond. Vanaf begin dit jaar is »ewerkt aan een herdenkings- >roject dat deel uitmaakt van :en regionale herdenking, die :ich uitstrekt over een gebied i ^an Venray tot Wessem. De Stichting Deportatie Oktober i .944 Noord- en Midden-Limburg i leeft het plan opgevat om een ceten van herdenkingsplaquettes e plaatsen in de door razzia's tetroffen dorpen. Verder zijn de I lasisschoolleerlingen van groep 7 :n 8 gevraagd de persoonlijke ver- ïalen van gedeporteerden in hun lorp op schrift te zetten. Al deze 1 'erhalen worden vervolgens op i -en website geplaatst, die in okto- ier officieel geopend wordt. In de gemeente Venray heeft het Lokaal listorisch Platform het initiatief 1 genomen tot oprichting van de 1 verkgroep die het herdenkings- 1 iroject gestalte moet geven. Het is dit jaar precies 60 jaar jeleden dat in de nadagen van de Tweede Wereldoorlog enkele hon- 1 lerdduizenden jongens en mannen n ons land werden opgepakt, om ;edwongen te gaan werken in de ;tagnerende Duitse oorlogsindus- rie en in de landbouw. In Noord 1 :n Midden Limburg alleen al ging 1 iet om ruim 3000 arbeidskrachten, 'erdeeld over 55 dorpen. Een tnkeling wist op weg naar het sta- ion in Venlo met gevaar voor :igen leven te ontkomen. De overi- ;en werden als dieren bijeen jedreven en per trein in afgesloten 1 'eewagons gedeporteerd voor de 1 Arbeitseinsatz' in Duitsland. Daar verden ze, veelal onder de meest .'rbarmelijke omstandigheden, als Iwangarbeiders tewerkgesteld op )oerderijen, aan spoorwegen en in abrieken voor oorlogstuig. Werk lat Duitse mannen niet meer kon- len verrichten, omdat Hitler in al :ijn krankzinnige wanhoop jong en >ud onder de wapenen had geroe- >en. Voor de dwangarbeiders begon •en tijd van grote onzekerheid >ver hun lot en dat van hun achter- ;ebleven familieleden. De meesten noesten zeer zwaar werk verrich- en, terwijl honger en kou hun ichamen zienderogen verzwakten. Hechte hygiënische omstandighe- len en gebrekkige behuizing bra- :en bij enkelen de laatste weer- tand. Ruim honderddertig gedepor- eerden heten het leven en dege- len die na maanden terugkeerden, varen voor hun leven getekend. Tijd om de overgehouden trauma's e verwerken, kregen ze echter liet, want er moest al meteen flink vorden aangepakt. Er was slechts ijd voor de wederopbouw. Dat de nare ervaringen verdron- ;en waren, bleek toen de basis schoolleerlingen op pad gingen om de nog in leven zijnde gedeporteer den te interviewen. Door emoties overmand waren de meeste ex- dwangarbeiders niet in staat hun verhaal te vertellen. Anderen wil den niet meer herinnerd worden aan de doorstane ontberingen in een tijd dat de vrijheid zo dichtbij leek. Maar vrijwel zonder uitzonde ring zijn gedeporteerden en fami lieleden zeer ingenomen met het feit dat deze vergeten oorlogsepi sode 60 jaar na dato nadrukkelijk onder de aandacht wordt gebracht. Ze zien het als een vorm van eer herstel, want ook zij zijn wel dege lijk oorlogsslachtoffers. PLAQUETTES In de gemeente Venray werden in 1944 van begin oktober tot half november in de dorpen Castenray, Heide, Leunen, Oirlo, Oostrum en Veulen in totaal bijna 170 jongens en mannen opgepakt. In Heide, Leunen en Veulen vonden de raz zia's plaats op 10, 16 en 17 okto ber. In Castenray, Oirlo en Oostrum werden de meeste man nen bij razzia's op 17 november opgepakt. In deze zes kerkdorpen waren er nog nauwelijks families die niet door de Duitse wreedheden getrof fen werden. Venray en de overige kerkdor pen konden bij toeval de dans ont springen. In Venray waren op 11 oktober 1944 overal aanplakbiljet ten opgehangen, waarbij alle jon gens en mannen van 16 tot 60 jaar werden opgeroepen zich klaar te maken voor vertrek naar Duitsland. Toen de Duitse soldaten hen op wilden pakken, vonden juist zware artilleriebeschietingen en bombar dementen plaats, zodat de Duitsers vooralsnog van hun snode plannen moesten afzien. Voordat ze konden terugkomen, werd Venray op 17 oktober door de geallieerde troe pen bevrijd. Het bruggenhoofd dat bleef bestaan, spleet de gemeente ruim een maand lang in tweeën en zo kon het gebeuren dat de zuide lijke en oostelijke kerkdorpen pas op 23 november bevrijd werden. Genoeg tijd dus voor de 'Grünen' om in die dorpen nog zoveel moge lijk dwangarbeiders te halen. Het Lokaal Historisch Platform Venray en de leden van de gemeen telijke werkgroep, die samenge steld is uit enkele Platformleden en afgevaardigden van de dorpsraden en historische groeperingen, zien hun maandenlange inzet beloond met veel positieve reacties van inwoners van onze gemeente. Gebleken is, dat het idee tot oprichting van herdenkingsmonu mentjes breed gedragen wordt en zeker in de getroffen dorpen erg op prijs gesteld wordt. Daar is men volop bezig met de organisatie van de te houden herdenkingsdiensten en onthullingsceremonies. De data van de herdenkingen zijn als volgt: Leunen zondag 3 oktober om 10.30 uur; Oirlo zater dag 16 oktober om 19.00 uur; Heide: zondag 17 oktober om 09 15 uur; Oostrum zondag 24 oktober om 10.30 uur; Veulen zaterdag 6 november om 19.30 uur en Castenray zaterdag 20 novem ber om 1900 uur. In alle gevallen zijn de genoem de tijden de aanvangstijden van de herdenkingsdienst in de plaatselij ke parochiekerk. Aansluitend aan deze dienst zal de ceremonie rond om de onthulling van de monu mentjes plaatsvinden. De werkgroep heeft gekozen voor zes identieke natuurstenen plaquettes die inclusief tekst gele verd worden door de Venrayse firma Martens-Drieshen. De pla quettes worden bevestigd op gemetselde zuiltjes, waarvan het materiaal geleverd wordt door Steenhandel Kusters uit Heide. Het Lokaal Historisch Platform Venray heeft het herdenkingspro ject gesubsidieerd met een bedrag van 850,- en ook de firma Van Rattingen verleent financiële mede werking aan het project. Er blijft echter nog een fiks bedrag aan kosten over, waarvoor sponsoring gezocht wordt. Indien u het herdenkingsproject voor de gedeporteerden wilt steu nen, dan kan dit door overmaking van een bedrag op rekeningnum mer 17.39-88 865 t.n.v. LHP Venray onder vermelding van Monument gedeporteerden. Alvast zeer bedankt. Ook door andere organisaties zal nadrukkelijk aandacht besteed worden aan de gebeurtenissen in de laatste oorlogsdagen. Zo heeft de Kring Venray van het Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap op maandag 18 okto ber een lezing gepland in zaal 't Trefpunt in Beukenrode. Deze lezing, die verzorgd wordt door Wim Eibers uit Venray en Gerard Sonnemans uit Boxmeer, heeft als thema de razzia's en deportaties in oktober/november 1944. Museum 't Freulekeshuus opent op vrijdag 15 oktober een exposi tie die gewijd is aan 60 Jaar Bevrijding. Ook hier zullen de raz zia's en deportaties deel uit maken van de expositie. Veldeke Venray tenslotte zal bin nenkort een videofilm vertonen, waarop oud-gedeporteerden ver haal doen van hun belevenissen in Duitsland. De Werkgroep Herdenking Deportaties 1944 Gemeente Venray is op zoek naar expositie materiaal over de razzia's en depor taties. Hebt u foto's, oude kaarten, persoonsbewijzen, een dagboek of iets dergelijks met betrekking tot de deportaties, wilt u dan zo vrien delijk zijn even contact op te nemen met Jan Strijbos tel. 571677 of Twan van Els tel. 581191. Een kabelstoring was er dinsdag middag de oorzaak van dat een deel van Venray zonder stroom kwam te zitten. In het gebied rond om het politiebureau aan de Leunseweg. het Raayland College en spoitpark De Wieën en in enke le straten in de wijk Veltum lag het elektriciteitsnet ruim een uur plat. De stroomstoring begon om 14.00 uur en duurde tot 15.15 uur. De politie heeft op de Hoenderstraat een 33-jarige dron ken man uit Grubbenvorst in zijn auto aangehouden. De man kreeg een rijverbod voor 4 uur en een proces- verbaal. Binnen deze vier uur zat de man alweer op de weg. Hiervoor kreeg hij weder om een proces-verbaal. De 31- jarige bijrijder uit Horst beledigde de agenten en verzette zich tegen zijn aanhouding. De bestuurder wist te ontsnappen. Hij heeft zich later bij de politie gemeld voor een verklaring. Tegen beide man nen is proces verbaal opgemaakt. Het Steunpunt Vrijwilligers werk Venray MATCH, kreeg door de officiële oprichting begin september groen licht om, op basis van afspraken met de gemeente Venray en de stichting Synthese, de Vrijwilligerscentrale Venray over te gaan nemen van Synthese. MATCH heeft als doelstelling de dienstverlening aan vrijwilligersor ganisaties en instellingen die wer ken met vrijwilligers. De uitgangs punten van MATCH zijn verwoord in een beleidsplan.dat zich richt op: werving van vrijwilligers voor vrijwilligersorganisaties, het bij elkaar brengen van vraag van een organisatie en het aanbod van de vrijwilliger, informatie, advisering, deskundigheidsbevordering en begeleiding van organisatie en vrij willigers. MATCH zal haar aanbod in nauwe samenwerking met de gemeente Venray verder ontwikke len. De gemeente Venray stelt MATCH daartoe in staat door de financiering van de organisatie en andere afgesproken kostenposten. De begeleiding van het overname proces is in handen van de stich ting Synthese. MATCH is de komende tijd nog te bereiken op de Marktstraat 8, en ook bereikbaar via het bekende telefoonnummer en e-mailadres van de Vrijwilligerscentrale van Synthese. Voor meer informatie kan men bel len naar de secretaris van de stich ting Steunpunt dhr. Chr. Ter Beek, telefoon 0478 582839 of mailen naar beekter@wxs.nl of de voorzit ter: C. van de Groes, telefoon 0478 580244, E- mail: c.groes@planet.nl. Het correspondentieadres is stich ting Steunpunt Vrijwilligerswerk Venray - Rochusstraat 26 5801 RR. Venray. stichting Steunpunt Vrijwilligerswerk Venray Marktstraat 8, 5801 BM Venray - telefoon: 0478 516995 Op woensdag 22 september is er voor nieuwe deelnemers de mogelijkheid om in te steken in de cursus "Ontspanning en Meditatie". In de cursus wordt gewerkt met losmaakoefeningen, ademoefeningen, meditatieve bewegingsoefeningen en mant ra's afkomstig uit Westerse (biore- lease) en Tibetaanse (yoga en meditatie) scholen. De oefenin gen helen lichaam en geest en brengen hun energieën samen zodat ze kalm en soepel kunnen functioneren. Het accent in de cursus ligt op stilte en meditatie. Het doel van de oefeningen is het ontwikkelen van gewaarzijn door middel van ontspanning. Je leert gevoelens tijd, ruimte en aandacht te geven. De oefeningen brengen een inner lijke massage op gang. Lichaam, adem en geest ontspannen zich en de energie kan weer vrij stro men. Je voelt je ontspannen en energiek tegelijk. Wanneer er meer ontspanning is, ontstaan meer ruimte en helderheid om je geest tot rust te brengen. Nu kun je observeren hoe gedachtenpa- tronen, emoties en houdingen je ervaring kleuren. De mogelijkheid ontstaat om ze los te laten, gevoe liger te worden voor de eerste tekenen van opwinding. Nieuwe keuzemogelijkheden ontstaan en geleidelijk komt er meer plaats voor vreugde en lichtheid in het dagelijks leven. De groep is een mix van begin nende en al langer oefenende deelnemers. Wanneer je nieuw bent is het oefenen meer gericht op ontspannen en nieuwsgierig worden naar wat er precies in je gebeurd. Je ontwikkelt vertrou wen in je lichaam en in je natuur lijkheid. Wanneer je langer oefent, raak je diepere lagen van energie en gevoelens aan. Je leert te luisteren naar de subtiele bood schappen van het lichaam zodat je blokkades kunt ontdekken en loslaten. De cursus wordt gegeven in Venray, De Gouden Leeuw 6 (Sportcentrum Double Active), 13 woensdagavonden-van 19.45 tot 21,45 uur (niet op 27-10). Benodigdheden: gemakkelijk zit tende kleding en een deken. Inlichtingen aanmelding: Jan Houwen 0478-587364. Website: www.dorje.nl De billboards met de tekst 'Floriade 2012: Nu of nooit!' zijn weinig sprekend en opvallend. Dat merkte Tineke Lamers (Samenwerking) op in de com missie Middelen. De stichting Floriade 2012 heeft op veel plaat sen in Noord-Limburg deze bor den laten plaatsen. Ze zijn tien bij zes meter groot. "We hebben ook naar de kosten gekeken", zei directeur Harrie Curfs. "Dit is inderdaad een tussenoplossing. Want bij nog grotere borden waren we veel duurder uit geweest omdat we dan met stalen constructies moesten werken." Dat de borden weinig opvallend en op gepaste afstand van de snel wegen staan, heeft met de ver gunningen te maken. Curfs: "Want vlak langs de weg hadden we overal een officiële vergun ning moeten aanvragen. Daarom staan ze nu op particulier terrein op een stuk van de wegen af." Ogenschijnlijk als toevallig heden kwamen goede ideeën, enthousiaste mensen en pas sende activiteiten bij elkaar. Gedreven door de ambitie om een formule op te zetten die een maximale bijdragen kan leveren aan het succes van Powerman Holland en TWC Oostrum, zijn beide partijen afgelopen week een samenwer kingsovereenkomst aangegaan voor de komende drie jaar. De Stichting Powerman Venray heeft o.a. tot doel middels het organiseren van evenementen gel den te generen voor de verenigin gen uit de regio Venray die de Stichting bij de uitvoering de hel pende hand toesteken. Middels deze ondersteuning krijgt de vereniging meer mogelijk heden en dus extra faciliteiten bin nen de vereniging voor haar leden. Met de ondertekening van de samenwerkingsovereenkomst bekrachtigden de beide voorzit ters, namens Powerman Holland John Raadschelders en Wim Nielen namens TWC Oostrum de samenwerking die eigenlijk al dit jaar in februari is begonnen. Met deze bundeling van krach ten verwachten beide partijen, sportief als zakelijk, in de toe komst op een prettige manier samen te werken. Verwachtingen bieden ook volop mogelijkheden. Voor beide partijen is de uitdaging om er voor te zorgen dat ze een sportieve en gezonde toekomst tegemoet gaan, Rabobank Venray Meerlo- Wanssum en het Groene Kruis Noord-Limburg werken samen met de Volksuniversiteit Venray en het educatiecen trum Gennep. Leden van de bank en de gezondheidsinstel ling krijgen voor bepaalde cursussen kortingen. Leden van de Rabobank Venray Meerlo/Wanssum krij gen voor een aantal cursussen (onder meer internetbankie- ren, assertiviteit en zelfver trouwen) zelfs een korting van 25 procent. Voor mensen van het Pluspakket Groene Kruis geldt voor een aantal cursus sen 10 procent. Het Groene Kruis en de volks universiteit hebben dat besloten na het succes van de pilot, die vorig jaar in Venray plaatsvond. Op die manier snijdt het mes aan twee kanten. Volgens directrice P. Verbeek van de Venrayse volks universiteit was dat een schot in de roos. De belangstelling voor deze cursussen was meteen groot. En in Venlo, waar nu ook deze samenwerking van start is gegaan, loopt het al storm. Het gaat dit jaar om de cursussen weerbaar heid en het werken met een com puteren. Pluspakket Groene Kruis maakt dat sinds twee jaar deel uitmaakt van Zorggroep Noord-Limburg. De samenwerking met de volks universiteiten vloeit voort uit de successen van eerdere samenwer kingen met derden in de regio. Het Groene Kruis organiseert ook specifieke cursussen voor leden en soms vragen leden om nieuwe cursussen. "Na zo'n vraag zoeken we samenwerking met derden en kijken we wie deze cursus het beste kan organiseren", legt Meerlonaar H. Vestjens, manager van o.a. Pluspakket Groene Kruis uit. Deze gezondheidsinstelling werkt al langer samen met onder andere de GGD, CAD en de wel zijnsorganisaties. Volgens Verbeek levert de samenwerking met het Groene Kruis als voordeel op dat het eigen aanbod onder een nog gro ter publiek onder de aandacht wordt gebracht. Het Groene Kruis heeft in Noord-Limburg 65.000 leden en verspreidt ook vier keer per jaar bij 110.000 huishoudens in het gebied een eigen magazine. De fiets is nog altijd het meest populaire vervoermid del in Nederland. Nergens worden zoveel en zo'n mooie fietsen verkocht als in ons platte mooie landje. De fiets wordt gebruikt om naar school of het werk te gaan, om een van de prachtige routes te fietsen die zijn uitgezet maar ook veelvuldig om naar de Plus supermarkt te gaan. Het is gezond voor je Ujf en je leden. Het is goed voor het milieu. Het heeft een zeer lage kilometerprijs. PLUS Venray-Vierlingsbeek- Overloon wil haar fietsklanten op zaterdag 18 september eens extra in het zonnetje zetten. De hele dag hebben zij extra loeischerpe aanbiedingen die het extra aan trekkelijk maken om met de fiets naar de PLUS te komen, (overi gens profiteren natuurlijk ook de autoklanten en dé voetgangers van deze aanbiedingen). Maar degenen die met de fiets komen krijgen sowieso een verrassing. Als de fietsklanten van die dag rustig hun boodschappen doen poetst PLUS ondertussen hun fiets. Helemaal gratis voor niets. Dit gebeurt alleen tussen 10.00 en 16.00 uur. Mochten de bood schappen niet mee kunnen dan worden deze gratis thuis bezorgd. Het poetsen van de fietsen wordt in Overloon gedaan door de het dames voetbalteam van SSS' I8j Dit team, dat gesponsord woriiii door PLUS Verbeeten uiii Overloon, zal laten zien datzt' niet alleen hoge ogen gooienJ de voetbalwereld maar dat ze ooi. op het gebied van het poetsen van fietsen hun westrijd kunnen spelen. Bij PLUS van Dijck ii Venray zal het damesteam van Sn Venray, dat gesponsord word? door de Plus het poetsen voor zijt rekening nemen. Verleden jat streden SV Venray én SSS '18 nof om de hoogste eer. Bij PLU! Verbeeten in Vierlingsbeek zt Judoclub Randori de poetsldia voor zijn rekening nemen. Bi deze jonge vereniging met vcti jeugdleden uit Vierlingsbeek eT omgeving is deze activiteit zeker' in goede handen. Om goed k; kunnen poetsen heb je natuurlij! goede materialen en goedi instructies nodig. Daarom ij samenwerking gezocht met dti plaatselijke fietshandelaren dit', zorgen voor de poetsspullen voor een goede en effectief instructie. In de PLUS supermart ten zullen speciaal op zaterdag 1! september extra op de fietsspir gers aangeboden worden. Mook aanbiedingen voor prijzen was de mensen gegarandeerd voor oi de fiets zullen springen. Al meti een unieke en ludieke actie dj£ mogelijk wordt gemaakt dooroj een goede manier samen te we ken. Hoe gaat een vereniging of stichting om met de vele Arbo- regels en hoe werven zij vrijwilli gers? Op 11 oktober neemt Rabobank Venray Meerlo- Wanssum haar vernieuwde kan toor aan het Schouwburgplein in Venray in gebruik. Op 12 novem ber wordt het kantoor officieel geopend. In het kader van deze opening organiseert de Rabobank in de periode september 2004 tot april 2005 diverse activiteiten voor verschillende doelgroepen. Een van deze activiteiten is een seminar voor Verenigingen en Stichtingen. Op maandagavond 20 septem ber houdt Rabobank Venray Meerlo-Wanssum een seminar voor verenigingen en stichtingen in zaal De Houtwerf van Roelanzia in Ysselsteyn. De ontvangst is vanaf 19.30 uur. Het programma duurt ongeveer tot 2215 uur. De Rabobank heeft een intere sant programma samengestelc Het eerste thema op het progran ma is de Arbo-regelgeving. (jol voor verenigingen en stichtingé gelden diverse regels op 't gebied. De heer Hetem van Cijij (Instituut Vrijwilige Inzet) zal i deelnemers wegwijs maken int' regels. Het tweede thema zal al zeker aanspreken. De hc. Tuijtelaars van het NEG; (Nederlands Expertise Centra Projecten) zal namelijk eed workshop geven over de weryini en behoud van vrijwilligers1 Daarbij ontvangen de vérénigin gen en stichtingen ook een werk boek waarmee ze direct aan dt slag kunnen. Heeft u geen uitnpdi ging ontvangen, maar wilt u dil seminar toch graag bezoeken da kunt u zich via (0478) 530 aanmelden. Rabo-picknickset in veertien dorpen geplaatst Afgelopen zaterdag verruil den de medewerkers en enke le beheerders van de Rabobank hun driedelig grijs pak voor een overall, werk handschoenen en stevig schoeisel, 's Morgens om 6.30 uur stonden de eerste mede werkers al met auto en aan hanger bij de NLW bedrijven om de betonnen voeten en gerecycelde planken op te halen. Op het Schouwburgplein werden zij opgewacht door de overige collega's. Om 8.00 uur werd het startsein gegeven door oppercaptain Jan Vinkenvleugel en de met vlagge tjes en ballonnen versierde auto's vertrokken naar de hun toegewe zen locaties. In de meegekregen knapzak zat hun 'overlevingspak ket'. In de dorpen aangekomen wachtte de personeelsleden van de Rabobank een warm onthaal door de voorzitters van de betreffende dorpsraden. Binnen een tijdsbestek van ruim drie uurtjes werden in veertien dorpen een complete picknickset geplaatst waarbij de uitvoerders af en toe geplaagd werden door enkele zware regenbuien. Maar deze werden getrotseerd en er werd keihard gewerkt. Een fantas tische dag om op terug te kijken: de sfeer, de samenwerking, het Ook in Meerlo staken dt medeiverkers van de Rabobank de handen uit de mouwen enthousiasme, iedereen zette zijt of haar schouders eronder! Er was ook tijd voor pauzes, de meestt teams werden behoorlijk verwend door de dorpsbewoners, vaak me koffie en vlaai. Dat de medewei kers erg trots zijn op hun sterkt stukje handwerk werd duidelijk toen 's middags om 13.00 uurdt banken officiéél werden overgt dragen aan wethouder Driesset van de gemeente Venray en wei houder Derikx van de gemeenit Meerlo-Wanssum. In lovendt woorden meldde wethoudei Driessen dat dit initiatief van dt bank past binnen het gemeente lijk beleid waarin burgers gestimu leerd worden tot zelfwerkzaam heid als het gaat om de inrichting van de openbare ruimte. De bank op haar beurt wil midden in.de samenleving blijven staan. 0® vanuit de dorpen een link te leg gen naar het Venrayse kantoor is op elke picknickset een koperen gedenkplaatsje gemonteerd, afkomstig van het koperen dak. In het centrum van Vënra) wordt in het kader van de cén- trumvernieuwing nog in 2Ö04 "een bank van een bank" geplaatst in de vernieuwde Passage, van daar dat deze nog even op laat wachten.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 8