- "Chazia Mourali was erg aardig" FNV Meerlo-Wanssum loopt sponsorloop Pieterpad Meerlo-Wanssum Groen licht voor onderhoud aan haven Kunstmanifestatie schenkt Geijsteren twee banken Service rubriek ,a 10,PEEL EN MAAS jolijn en Lissy in Limburgse finale Achmea kennisquiz Vier leerlingen van het Dendroncollege in Horst zijn doorgedrongen tot de Lim burgse finale van de grote Achmea kennisquiz. Het zijn Jolijn Lenders (13) uit Meer- lo, Lissy Heintges (13) uit Wanssum, Amanda Volleberg (13) uit Horst en Pim Verbeek (13) uit Grubbenvorst. Vorige week donderdag werden in de grote Endemol studio's in Aalsmeer de televisieopna mes gemaakt voor de finale. De uitzending is zondag 14 november 's avonds om 20.00 uur. De Limburgse finale van de Achmea kennisquiz maakt deel uit van de landelijke wedstrijd. De winnaars van de provinciale wedstrijden strijden aan het einde van de rit voor de landelij ke prijs. Leerlingen van de vmbo- opleidingen kunnen zichzelf via internet opgeven om deel te nemen aan deze televisiequiz. Honderd Limburgse scholieren werden uitverkoren om naar de televisiestudio's te komen. Ook de vier leerlingen van het Dend roncollege en hun families. Ze wisten overigens van elkaar niet dat de ander zich had opgege ven. "Het was wel een verrassing toen we zagen in de studio's dat we met zijn vieren van Dendron waren", vertelt Jolijn Lenders uit Meerlo. De honderd Limburgse leerlingen moesten vervolgens deelnemen aan de eerste teksten en vragen. Uiteindelijk vielen er 88 af en gingen er twaalf door naar de Limburgse finale, onder andere de vier bollebozen van het Horster Dendroncollege. ONTKNOPING De Achmea kennisquiz wordt geleid door de van De Zwakste Schakel bekende strenge presen tatrice Chazia Mourali "Maar tij dens onze wedstrijd was ze heel aardig", vertelt Jolijn. De scholie- :n moesten vragen beantwoor- Ien op het gebied van biologie, latuur, politiek, geschiedenis, irdrijkskunde, Nederlands, ;els e.d Het was verrassend weel goede antwoorden de fier Horster studenten wisten. We verklappen niet hoe goed of slecht de vier Dendronleerlingen het hebben gedaan, de ontkno ping is op zondag 14 november op televisie te zien De vier heb ben er een fantastische dag aan overgehouden en allemaal een groot Achmea kennisspel gekre gen, Jolijn vertelt nog heel trots dat ze Martine Hafkamp in de studio's heeft gezien van Goede Tijden, Slechte Tijden. Naast een prachtige dag hebben de vier leerlingen ook nog onbewust Van boven naar beneden: Lissy, AmandaJolijn en Pim Foto: Marijn Poels. een stukje promotion gedaan voor het Dendroncollege Horst. Opbrengst voor Stichting Kruisen en Kapellen De vakbeweging FNV is op een sportieve wijze in het zui den en oosten van het land promotie aan het maken voor de vakbeweging. De FNV jiokantoren hebben een 'andelstok en een knapzak angeschaft die in de vorm van een estafette van de Sint Pieterberg In Maastricht via |het bekende Pieterpad naar |ieterburen in Groningen rordt gebracht. Omdat het "eterpad ook door de ;meente Meerlo-Wanssum «pt, doet ook de actieve - deling Meerlo-Wanssum mee aan deze sportieve happening. t De bestuurders van de FNV Meerlo-Wanssum ontvingen de wandelstok en knapzak op zater dag 10 juli 2004 uit handen van de collega's van de FNV-afdeling rfn'°- De Meerlo-Wanssumse Bestuursleden gingen de collega's j^Venlo tegemoet tot de kapel in Pouthuizen in het rozendorp Lot- tum. In Swolgen reikte Venlo het sponsorbedrag uit aan een mede werker van het WNF. die de opbrengst van de Venlose afde ling kreeg. En zaterdag 25 september is het de beurt aan de FNV'ers van Meer lo-Wanssum. Maar ook wandellief hebbers mogen aan de wandel tocht van Swolgen naar Vierlingsbeek meedoen. Des te meer zielen, des te meer vreugd, is het credo. De FNV'ers en aanhang vertrek ken zaterdagmorgen 25 septem ber rond 9.15 uur van café Bram aan de Gen. Dempsystraat in Swolgen. Iedereen kan zich daar zo bij aansluiten. Dan volgt een fraaie tocht via Meerlo, Wanssum, Geijsteren, Holthees/Smakt naar Vierlingsbeek, Alles bij elkaar 21 kilometer door prachtige bossen, over zand en grindpaden en langs weilanden. De Meerlo-Wanssum se afdeling hoopt dat zoveel mogelijk mensen meelopen en zich daarvoor laten sponsoren. De opbrengst van deze bijzondere tocht komt helemaal ten goede aan de Stichting Kruisen en Kapel len in de gemeente Meerlo-Wans sum. Deze stichting zorgt er onder andere voor dat de veldkruisen in deze gemeente en de kapellen er zo mooi bijstaan. Mensen die inte resse hebben om mee te lopen of de tocht willen sponsoren, kun nen contact opnemen met Jan Rutten (0478-5333371) of Ruud Thuis (0478691106). PIETERPAD Zoals bekend is het Pieterpad in de periode 1975-1981 bedacht, gelopen en beschreven door twee dames op leeftijd uit Tilburg: Toos Goorhuis en Bertje Jens. Het Pieterpad is ontstaan uit het ver langen een lange wandelroute te realiseren in ons kleine land. Deze zou vergelijkbaar moeten zijn met de lange doorgaande wandelrou tes door Europa. Ze bedachten de Voorzitter Ruud Thuis (7) en secretaris Jan Rutten van de FNV-afdeling Meerlo-Wanssum op bet Pieterpad bij 't Kasteelke in Meerlo met wandelstok en knapzak (foto: Marijn Poels) langst mogelijke afstand tussen het uiterste noorden van ons land (Pieterburen) en het uiterste zuid puntje in Limburg (Pieterberg). En zo werd de kiem gelegd van wat nu het bekendste wandelpad van Nederland is: het Pieterpad. De Meerlo-Wanssumse afdeling van de FNV telt 165 actieve leden. Volgens voorzitter Ruus Thuis is de vakbeweging op dit moment zeer hard nodig. "We moeten met z'n allen vechten voor de goede zaak", zegt hij. "Van alle kanten wordt er aan de sociale voorzie ningen beknibbeld." "Het gaat om de toekomst voor ons allemaal. Daarom is een sterke vakbewe ging goud waard", vult Jan Rutten aan. Donderdag 16 september 2004 - Pagina 11 De gemeenteraad van Meer lo-Wanssum gaf maandag avond groen licht voor een grote opknapbeurt van de jacht- en industriehaven in Wanssum. De gemeente moet ongeveer één miljoen euro uit trekken voor achterstallig onderhoud en (bagger-)werk- zaamheden aan de haven. De onderhoudsvoorziening van 270.000 euro is daarvoor veel te klein. Een meerderheid van de partijen ging tijdens de raadsvergadering schoorvoe tend akkoord met een extra kostenpost van 706.000 euro. Dit bedrag wordt vanuit de algemene reserve in de onder houdsvoorziening gestort. PK Meerlo-Wanssum kon zich niet helemaal vinden in het voorstel van B en W. De lokale partij meent dat op de posten verlichting, reddingslij nen en ladders nog wel wat geld bezuinigd had kunnen wor den en wilde een deel van het onderhoudswerk schrappen. Net als in de commissievergade ring zette PK Meerlo-Wanssum ook in de raadsvergadering grote vraagtekens bij het bedrag dat vol gens bureau Tauw uitgetrokken moet worden voor het aanbren gen van nieuwe verlichting, red- dingslijnen en ladders. De fractie vindt het aanleggen van meer ver lichting (kosten 25.000 euro) geen prioriteit en gebruikt dat geld liever om fietspaden te voor zien van betere verlichting. Ver der denkt de partij ruim 53-000 euro te kunnen besparen op red dingsladders tegen damwanden, zolang er geen calamiteitenplan voor het haventerrein is. De maatregelen zijn volgens het college van B en W nodig om onder meer de veiligheid van de mensen op de boten te waarbor gen. De gemeente is verplicht reddingsladders te plaatsen en een calamiteitenplan te maken. Momenteel ontbreekt een plan waar precies in staat hoe brand weer, politie en ambulance het haventerrein kunnen bereiken. Het merendeel van de partijen wilde om veiligheidsredenen niet beknibbelen op het bedrag. "Want als er iets gebeurt, is de gemeente verantwoordelijk. En datzelfde geldt voor het uitbagge ren van de haven. Dat moet gewoon gebeuren. Als er een schip vastloop in het slib en er schade is, is de gemeente het haasje. Op veiligheid moeten we niet besparen. We moeten de hand in eigen boezen steken. Als politiek hadden we eerder geld moeten reserveren oor de haven, nu zitten we met de gebakken peren", zei Bert Cremers (WD). Ook de overige partijen gingen met pijn in het hart akkoord met de extra kostenpost voor het onderhouds- en revitaliserings plan van de jacht- en industrieha ven, zodat de haven weer onge veer zeven jaar vooruit kan. "We ontkomen er nu niet aan. In het verleden hebben we het onder houd te lang laten liggen", stelde Jan Kuijpers (CDA). Met andere woorden: de gemeente Meerlo-Wanssum moet nu door de zure appel heenbijten en de haven up-to-date brengen om weer enkele jaren vooruit te kunnen. De haven ligt er nu een maal, en moet onderhouden wor den, zo stelden WD, GP'94 en CDA. "Uitbaggeren alleen heeft geen zin, ook de taluds en oevers moeten opgeknapt worden anders loopt het slib weer zo de haven in. De gemeente is eigenaar en heeft een zorgplicht", stelde Erik Tissen (GP) In de afgelopen jaren is er veel te weinig geld opzij gelegd om de achterstallige werkzaamheden aan de haven uit te voeren. De haven moet weer geheel uitgebaggerd worden. Het gaat om circa 10.000 m3 slib dat mogelijk ook nog verontreinigd is. De kosten hiervan, inclusief de afvoer, bedragen circa 500.000 euro. De fracties vonden het ech ter niet nodig om het raadsvoor stel terug te brengen naar de com missie Ruimte, om in detail te bekijken hoe en waarop er nog bezuinigd kan worden op het bedrag. Het voorstel van PK Meer lo-Wanssum, om samen nog eens te discussiëren over de noodzaak - en het aantal- lampen, reddingslij- nen en ladders dat aangelegd moet worden, kreeg geen steun van de overige partijen. Volgens PK-fractievoorzitter Theo Franc ken zijn er nog te veel onduide lijkheden en is de onderbouwing voor de opknapbeurt van de haven te summier om nu al een besluit over het voorstel te nemen. Hij vond het ook vreemd dat er nog geen enkel contact tus sen de gemeente en de bedrijven rondom de haven is geweest. Zijn zij wel op de hoogte van de plan nen van de gemeente?, zo vroeg hij zich af. "Zodadelijk loopt een schipper een ladder op en wordt hij op particulier terrein gebeten door een hond. Ik wil maar zeg gen: er zit niks achter dit plan. Laten we nu alleen het noodzake lijke doen voor de scheepvaart, maar al die andere poespas ach terwege laten tot er een duidelij ke visie onder de haven ligt." WD, CDA en GP'94 wilden de knoop maandagavond echter doorhakken en stelden zich op het standpunt dat de werkzaam heden hard nodig zijn en niet lan ger uitgesteld kunnen worden. Daarbij is het bedrag van het bureau Tauw voor het opknap pen van de haven, ruim vier mil joen euro, door het college al teruggebracht naar één miljoen euro en worden alleen de hoogst noodzakelijke werkzaamheden in de plannen uitgevoerd. Zij zagen geen enkele reden om de discus sie op te schorten. Alleen van PvdA-fractievoorzit- ter Hans de Groot zou het voor stel van B en W terug naar de commissievergadering mogen. "Maar dan alleen als we in de gele genheid worden gesteld om die per in te gaan op fundamentele vragen als 'Zijn wij als gemeente niét te klein voor zo'n dure haven?'. Ik wil er dan graag een fundamentele beleidsvraag onder leggen en het college een bestuursopdracht meegeven. Dat vrijblijvende moet er af, het moet duidelijk worden wat we in de toekomst willen met de haven." De Groot wees op de stevige greep in de algemene reserve die de gemeente nu moet doen om de werkzaamheden te financieren. "We hebben nu nog 670.000 euro in dat potje, de financiële situatie is penibel. Een tweede ingreep van deze grootte is funest. Ik vraag de raad om de woorden nu eindelijk eens om te zetten in daden en het college een bestuursopdracht mee te geven, waarin wordt aangegeven wat we willen met de haven en waarin de regionale samenwerking met Ven- ray aan de orde komt. 'We gaan in gesprek met het waterschap', 'ik zal het bespreken met Rijkswater staat'; het is me te gemakkelijk. Ik las dat wethouder Heidens in Korea is, maar of hij daar ook de haven van Wanssum aanprijst? Venray krijgt nu de lusten en wij dragen de lasten. We moeten de regionale samenwerking met Ven ray snel handen en voeten gaan geven. Dat afwachtende, dat non chalante bij het college, dat moet eraf. Ik stel voor dat we binnen een jaar met een visie komen over wat we precies willen." De overige partijen konden zich wel vinden in het voorstel van De Groot. Alleen over de pre cieze formulering van de doelstel ling ontstond nog enige discussie. Moet de doelstelling beperkt blij ven tot de haven in de huidige vorm? Of moet meteen ook het immense havenproject Het Nieu we Wanssum in de bestuursop dracht betrokken worden? Beslo ten werd dat de PvdA een voorstel voor een bestuursop dracht zal maken, waarover bij de behandeling van de programma- begroting in november verder gesproken zal worden. Vanaf nu wil de raad ook eèn potje maken voor havenonderhoud. Het bestuur van de tweejaar lijkse kunstmanifestatie Geijs teren heeft een zeer nauwe band met de gemeenschap Geijsteren. Dat bewees de stichting al tien jaar geleden toen ze het dorp een heuse Mariakapel schonk als herin nering aan de geslaagde mani festatie in 1994. De Geijsterse kunstenaar Harm Rutten en zijn vader zijn de ont werpers en makers van dit bijzon dere kapelletje dat opgedragen is aan Onze Lieve Vrouw van Heim wee en Verlangen. Het kapelletje staat vlak bij het schietterrein van het Sint Willi- brordusgilde en het is een plek waar veel wandelaars en fietsers een rustpauze inlassen. Dat inspi reerde het bestuur van de creatie ve en actieve Stichting Kunstma nifestatie Geijsteren om bij de kapel twee hardstenen banken te Foto: Marijn Poels plaatsen. Vorige week heeft een delegatie van het Geijsterse bestuur het zware meubilair bij de kapel geplaatst. Bestuursleden van de kunstmanifestatie plaat sten de twee zware banken: Her man Burger. Jos Wijnhoven, Piet Roefs, Carla Kunen en Mieke van Uden. Op de foto ontbreekt bestuurslid Marijke Lolkema Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478- 1 522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij- j dens de uren dat de praktijk geo- pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- j bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: BeatrLxstraat la, 5864 AG Meer- lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- J 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13 00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta- tionsstraat 60d Venray EHBO: Secr: Oude Heerweg 30. 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer- lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 1 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 1 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- 1 net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG. Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonlinenl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen. tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg. Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsy straat 21, 5866 BM Swolgen. Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2. 5961 HN Horst, tel. 077-3978500. fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500 Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19.30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur

Peel en Maas | 2004 | | pagina 11