De Springplank start in gerenoveerd gebouw Presentatie Reizen door de oude Peel, deel II Hangplek voor senioren.... Prijswinnaars Olymplus actie Flavour naar Ahrweiler Kans op financieel topadvies en luxe verblijf •ss KVG Venray start nieuwe seizoen Drumband succesvol in Almere De najaarsverleiding van Hunkemöller Jongerenbus in Venray Grote rommelmarkt Vernielingen in centrum Informatieboekje VVV Niets! Workshop salsa en merengue 'aginai PEEL EN MAAS Donderdag 9 september 2004 - Pagina H kenbk* 1 (32m'j "De weg van Meijl op Seven is een weg van kronkelingen, ellende en dood.Als ge die weg ontmoet, voorzie u dan van kruis en rozenkrans. Want daar waart de schim van de "dolende ridder". Dan is het of zijn geest een noodkreet slaakt over het moeras. In sombere nachten'als de mist over de Peelvlakte strijkt of als 's nachts de regenvlagen woe den, dan voert hij u van de weg af. Dan is het of zijn geest een noodkreet slaakt over het moeras. Die stem verlokt u tot hulpbetoon." Aldus een voor spelling van Johannes van Leliëndaal in de 14e eeuw. Theo Janssen, de auteur van Reizen door de oude Peel, reisde langs vele wegen van kronkelin gen waar stemmen van hulpbe toon klonken. Hij weet als geen ander, dat een mens van zichzelf niets weet, maar zelfs een geleer de kan worden door naar anderen te luisteren. Hij ontmoette op zijn zwerftochten honderden mensen, met hulpbetoon, die hun verhaal vertelden of op schrift stelden. De auteur fungeerde als kleermaker, die al die lapjes aan elkaar wist te rijgen tot één jas, waarin het geheel een pasvorm kreeg. Dit boek zal naar verwachting vele n gaan boeien. De wat zwaar dere historische kost wordt sma kelijk opgedist. Schrijvers, trouba dours, dichters, schilders en fotografen legden hun herinnerin gen vast. Verzamelaars collecteer den hun Peelse informatie. Reizen door de oude Peel beslaat in feite twee boeken. Honderd en acht pagina's, met 433 afbeeldingen, historische kaarten, luchtfoto's van dorpen der stilte, landschap pen van weleer met daarin de werkende mens in het landschap geeft een getrouw tijdsbeeld. Met dit alles mag u reizen door de oude Peel. Het zal u niet vervelen. Wilt u zekerheid hebben dat dit boek uw eigendom wordt, maak dan gebruik van de voorinschrij ving met een grote korting, waar van de datum was vastgesteld op 1 september. In verband met de vakantieperiode is dit tijdstip ver lengd tot 15 september. Met de voorinschrijving verzekert u zich van de audio cd: "De Peel, een poel van sagen en volksverhalen". Folders van dit boek en de audio cd's liggen op u te wachten bij boekhandel en VW 's in de streek. U kunt dit boek inclusief de gratis bij te leveren audia cd: De Peel een poel voor sagen en volksverhalen", ook bestellen door 32 euro voor 15 september as. over te maken op rek. no. 14 19 21 285 t.n.v. Janssen Winkelmolen BV te Sevenum. Het boek wordt dan zonder meerkos ten per post toegezonden. Reizen door de oude Peel" wordt opgedragen aan de "Dorpen der stilte". De 150.000 ha onbewoonde heiden en venen in de Peel werden ingericht voor: "Landverhuizing en voedselpro ductie". Zestig nieuwe dorpen en leefgemeenschapjes verrezen. Niet alleen de landschappen in de Peel zijn eeuwenlang in bewe ging, maar ook de dorpen en het leven in die dorpen, groot en klein.Op 15 oktober aanstaande wordt dit boek ten doop gehou den in het bezoekerscentrum "Mijl op Zeven" gelegen in het nationaal park de Groote Peel. De eerste exemplaren van Reizen door de oude Peel, Vaarten in Venen, een Peelmondriaan" zullen worden aangeboden aan: Ing H.G.M, van de Vondervoort, landelijke voor zitter "Kleine Kernen", H.G. Philipsen, provinciaal voorzitter Kleine Kernen, Limburg, W.J.G.Van Lith, voorzitter Kleine Kernen, Noord- Brabant en afge vaardigden van de Kleine Kernen van Peelland. Het is er dan toch van geko men. Op het laatste straatfeest van de bewoners van De Alden Weg, in april van dit jaar, kondig de Sjef Martens, spreekbuis van de zogenaamde 'geheime commis sie', de ingebruikname van een hangplek voor de oudere bewo ners van deze straat al aan. De hangplek is (voorlopig tijdelijk) gerealiseerd in de voortuin van Sjef Martens aan De Alden Weg nummer 14. Burgemeester Jos Waals van Venray was zo ingeno men met het initiatief dat hij vori ge week de hangplek officieel kwam openen. Na een dankwoord van de oud jes en een feücitatie van de jon kies, verrichtte de burgemeester op originele wijze de openings handeling. Tijdens de Olympische Spelen in Athene gingen diverse sporters met prachtige prijzen naar huis. Door geweldige sportmensen werden gouden, zilveren en bron zen medailles in de wacht gesleept. Maar niet alleen atleten waren in de race voor hoofdprij zen. Ook de klanten van Plus G. van Dijck hadden de mogelijkheid om een gouden plak te winnen. Deze gouden plak was een prach tige Philips DVD recorder. Bij een aantal actieartikelen kreeg de klant een tombolakaart uitgereikt. Door de vraag op deze kaart te beantwoorden en de kaart in te leveren kon elke klant van Plus meedoen aan deze loterij. De gelukkige prijswinnaars van de DVD-actie zijn mevrouw Claessens en de heer Van Meijel, beiden uit Venray. Alle overige inzenders maken nog kans op één van de drie reizen naar Griekenland die landelijk onder de Plus klanten verloot gaan wor den. Het draait meer dan ooit om de vrouwelijke sensualiteit: dit keer niet ingegeven door tra ditionele kenmerken vanuit de mannelijke beleving, maar vanuit de vrouw zelf. De vrouw wil verleiden en vooral verleid worden. Ze vaart hier bij op haar eigen intuïtie. 'Fun shopping' is haar ontdekking: mooie, luxe lingerie, maar ook veel slips en strings met sierlijke details als hebbeding. De najaarscollectie 2004 vap Hunkemöller leent zich hier uitstekend voor! De jaren '20 zijn helemaal 'nou veau' dit najaar! Ze brengen een luxe sfeer waarin elegantie het uitgangspunt is. Bij Hunkemöller betekent dit lingerie in zachte poederpastels met rijke decora ties, zoals pailletten, pareltjes, stras en bloemborduursels. Een beha met fijne krijtstreep voor zien van mesh en stras past ook helemaal in deze periode. Het thema 'Twenties' brengt boven dien strings met broche-achtige sieraden, die de string tot een iuweel maakt. Ook invloeden uit de jaren '60 zijn dit najaar volop aanwezig. De terugkeer van grafische prints met zwart/wit als uitgangspunt zijn een feit in het thema 'Sixties'. Simpele gladde lingerie met accenten van metalen ringetjes en kettinkjes zijn verwerkt als schou derbandje of als decoratie bij strings. Stippen, strepen en de jaren '60 zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Geplooide bus tiers met zwart/witte stippen geven je een echte sixties uitstra ling en zijn niet alleen leuk voor onder je kleding. Dat sportief tegenwoordig synoniem staat aan stoer, sexy en glamour moge bekend zijn. Hunkemöller presenteert dit najaar een nieuwe variant: "Wallstreet Sport' waarin het zake lijke wordt gecombineerd met het sportieve. De zakelijke krijtstreep heeft zich van de strakke designer pakken verplaats naar de sportie ve ondermode, met als resultaat een uitermate vrouwelijk en sop histicated eindresultaat! Op www.hunkemoller.com kunt u alvast een glimp op vangen van de nieuwe collectie! Van 10 tot en met 12 sep tember wordt in het Duitse stadje Ahrweiler het jaarlijkse Wein- und Altstadtfest gevierd. Dans en Amusementsorkest Flavour uit Venray e.o. speelt zaterdag voor het derde opeenvolgende jaar op de markt in de prachtige ambian ce van dit sfeervolle Duitse stadje. De markt, die al in de middag volstroomt met feestende en uit bundig genietende mensen, is 's avonds, wanneer de lichtjes bran den, op zijn mooist. Er is dan aan alle voorwaarden voldaan om te genieten van een prachtig feest. Flavour is in deze sfeer op zijn best. Onder leiding van Rob van Reymersdal brengen de 22 muzi kanten met zangeres Marij Jansen en zanger Mees Nunumete een spetterend muzikaal souper ten gehore dat overgoten met de sma kelijke wijnen van de markt tot een van de hoogste vormen van genot leidt. Elk jaar weer trekt dit bijzonder gezellige wijnfeest duizenden bezoekers. Onder de bezoekers zijn veel Nederlanders die zich een verwen weekendje gunnen. De orkestleden van Flavour rei zen met de bus naar Ahrweiler. Voor de liefhebbers zijn er nog enkele plaatsen beschikbaar. Vertrek om 15.00 uur precies op de parkeerplaats bij Swaghoven Service Radio- en TV Service aan de Oude Oostrumseweg 12a in Venray. Kosten 10,00 per per soon. Kijk voor meer informatie over Flavour op: www. orkestfla- vour.nl. Via www.hypotheker.nl Vanaf 30 augustus tot en met 21 september organiseert De Hypotheker een bijzondere wedstrijd. De drie inzenders die de meest overtuigende motivatie hebben om hun financiën op een rij te laten zetten, winnen een grondige analyse door de beste finan cieel planner van het jaar, Geert Reyners. Uit de drie win naars wordt de winnaar van de hoofdprijs getrokken en deze ontvangt een VlP-arran- gement in het luxe NH Grand Hotel Krasnapolsky in Amsterdam. De Hypotheker organiseert de wedstrijd, omdat de ervaring uit wijst dat mensen vaak oververze- kerd zijn en daarom meer geld uit geven dan nodig is. En anderzijds zijn veel huishoudens op bepaal de onderdelen vaak onderverze- kerd. Geert Reyners, financiële coach bij De Hypotheker, zet met zijn advies alles op een rij en stelt op basis daarvan een financieel advies samen dat voor nu en de toekomst de nodige financiële zekerheid biedt. Iedereen die tus sen 30 augustus en 21 september via de website www.hypothe- ker.nl een afspraak maakt met een financiële coach via het daarvoor bestemde formulier en aangeeft mee te willen doen aan de actie, maakt kans op gratis financieel advies van Geert Reyners. Daarvoor moet de vraag worden beantwoord: "Waarom moet de financieel planner van het jaar juist adviseren?" Uit de afspraak formulieren wordt in de drie weken waarin de actie plaats vindt, wekelijks een winnaar gekozen die een gratis uitgebreid advies krijgt van Geert Reyners. Uit de drie weekwinnaars wordt nog eens een eindwinnaar getrok ken die een driegangendiner met een overnachting inclusief ontbijt wint in het luxe Krasnapolsky hotel. Van degenen die niet in de prijzen vallen, wordt het afspraak formulier doorgestuurd naar de dichtstbijzijnde vestiging van De Hypotheker. De financiële coach die daar werkzaam is, neemt dan contact op voor een afspraak om alle financiën door te nemen Meer informatie over de wedstrijd is te lezen op www.hypotheker. nl. Geert Reyners, financiële coach bij De Hypotheker in de vestiging Amstelveen, is uitgeroe pen tot Financieel Planner van 2004. Deze titel wordt jaarlijks door vakgenoten aan een collega- financieel planner toegekend. De kwaliteit van de betreffende advi seurs wordt door middel van een aantal voorrondes getoetst, onder andere door het uitwerken van een complexe praktijkcase. De Jongerenbus van Synthese komt weer naar jou toe. Ben jij tussen de 12 en 21 jaar? In de bus is van alles te doen; tafelvoetbal, computers, tijdschriften, lekker kletsen, spelletjes doen, tv kijken, rondhangen, een kopje koffie, thee of soep drinken en er ligt informatie over diverse onderwer pen om te lezen. De bus staat op de locatie van 19.30 uur tot 21.30 uur. Waar staan de bus binnenkort? In Venray op de volgende locaties en data: maandag 13 september Landweert, dinsdag 14 september Brukske, maandag 20 september parkeerplaats Odapark, dinsdag 21 september Toverbal (Past. vd Gaetstr), maan dag 27 september Brukske en dinsdag 28 september Toverbal. Zondag 12 september is er een grote rommelmarkt in wijkcen trum 't Schöpke in Veltum. De opbrengst wordt gebruikt om de noten van Zuutjes An nog beter te laten klinken. U kunt 'goede rommel' kwijt op zaterdag 11 september, ook in 't Schöpke tussen 10.00 en 13.00 uur. Bent u niet in de gelegen heid om het zelf te brengen dan wordt het opgehaald, bel 510290. U kunt ook eerder bellen zodat er een afspraak gemaakt kan wor den hoe laat men op 11 septem ber bij u de spullen kan komen ophalen (587009 of 06- 25041724). Grote meubelstukken en wit goed neemt men niet mee in ver band met de ruimte. De entree bedraagt één euro per persoon. De rommelmarkt duurt van 11.00 tot 14.00 uur. a 5» V- >0^ De politie heeft zondagmorgen een 21-jarige inwoner van Geldrc j aangehouden. Rond 06.20 uur kwam een melding binnen dat er vt nielingen werden gepleegd op het plein aan de Grote markt. Ter plaatse gekomen verklaarde een getuige dat de 21-jarige met e< stoel een raam vernielde van een aldaar gelegen horecagelegenheid. J De jongen werd aangehouden en onder verzet overgebracht na het politiebureau. Hier is de zaak met toepassing van snelrecht qfg j handeld. Zaterdag 11 september vindt de seizoensopening plaats van jeugd club De Springplank. Op het pro gramma staat een toneelvoorstel ling Kapitein Nep en scheepskok Tunus op een onbewoond eiland. De voorstelling begint om 14.00 uur en is voor alle jeugd van de basisschoolgroepen 3 tot en met 8 gratis te bezoeken. Het adres is Beukenlaan 4. Men wordt wel gevraagd tijdig aanwezig te zijn. De clubavonden beginnen in week 38. Op maandag (groepen 3 en 4), dinsdag (groepen 7 en 8) en op donderdag (groepen 5 en 6). alle avonden zijn van 18.30 tot 20.00 uur. De opening van het nieuwe seizoen vindt plaats in een gerenoveerd gebouw. Na 22 jaar heeft een flinke opknapbeurt plaatsgevonden. Ga maar na: keu kenblok vernieuwd, nieuw sani tair en tegelwerk, nieuwe gordij nen, nieuwe deuren, nieuwe tafels en stoelen, nieuwe koelkast en daarbij alles voorzien van een nieuw kleurtje. Maanden van voorbereiding gingen hieraan vooraf. Het bestuur, aangevuld met enkele teamleden hebben de handen link uit de mouwen gesto ken om dit alles gerealiseerd te krijgen. Ondanks de inzet van bestuur en vrijwilligers was het plan niet rond gekomen als diver se fondsen niet bijgesprongen waren. Het Oranjefonds, Steunfonds De Drie Linden, Stichting VSB fonds, SkaN Fonds en natuurlijk ook het Nationaal Jeugdfonds Jantje Beton, zorgden met een financiële bijdrage voor de broodnodige steun. De Springplank is er voor de kinde ren van de groepen 3 tot en met 8. in 1972 werd van een jongens club (Patronaat) een gemende jeugdclub gemaakt. Vanaf to<j wordt de naam Springplai gebruikt. Wekelijks worden clubavonden gehouden met e« zo breed mogelijk programir Zo'n 25 vrijwilligers zorgen vo de begeleiding en de bestuurlij ondersteuning. Sinds enkele jar is het gebouw geprivatiseei I zodat de boontjes zelf gedo moeten worden. Om inhoudel te kunnen blijven vernieuwen om de mogelijkheid cursussen j| bieden aan de leiding, is 1 Springplank aangesloten bij Verenigde Jeugdclubs Limburg. VW Kempen en Peel en VW Noord- en Midden-Limburg bie den de consument een gratis informatieboekje aan over de bezoekerscentra in de Peel genaamd de Peel natuurlijk!. Naast een algemene omschrijving, openingstijden en entreeprijzen van de bezoekerscentra, vindt de lezer in het boekje ook een aantal tips voor fietsroutes. De routetips voeren de fietser langs de ver schillende bezoekerscentra. Het betreft de bezoekerscentra: Natuurhistorisch Museum 'De Peel' te Asten, Bezoekerscentrum Mijl op Zeven te Ospel, het Limburgs Openluchtmuseum Eynderhoof te Nederweert-Eind, het Heemhuis te Deurne, Natuur- en Milieucentrum De IJzeren Man te Weert en Educatief Centrum Truijenhof te Meijel. Deze bezoekerscentra brachten in het verleden een gezamenlijke brochure uit. Door geldgebrek is het voor de bezoekerscentra ech ter vrijwel onmogelijk geworden om de gezamenlijke brochure te blijven uitgeven. De beide VW's zagen in het gemeenschappelijk presenteren van de bezoekerscen tra met een aantal tips voor fiets routes een goed grensoverschrij dend Peelproduct. De realisatie van de brochure is mogelijk gemaakt door gelden uit het Toerisme en recreatie in de Peel ofwel TRIP-fonds. Deze gel den zijn voor het ontstaan van de beide Regio VW's bijeen gebracht en beheerd door de gemeentes in de Brabantse en Limburgse Peel. Door het ont staan van de Regio VW's is het TRIP fonds als het ware overbo dig geworden. Het fonds wordt nu beheerd door de beide Regio VW's en wordt besteed aan pro motie van de Peel als gebied zon der te kijken naar de provincie grens. De brochure de Peel natuurlijk! is verkrijgbaar bij VW's in de Peel en bij de bezoe kerscentra. In september begint het KVG Venray met een boeiend nieuw programma. Wat is het KVG? Een vereniging in beweging voor vrouwen van nu. In de periode september t/m mei wordt iedere maand een ledenavond georgani seerd, waarbij een spreker wordt uitgenodigd die een inleiding houdt over een interessant en actueel onderwerp. Uit het grote aanbod van andere door de leden zeer gewaardeerde activiteiten noemen ze er enkele: discussiebij eenkomsten, koffieochtenden, excursies, workshops en cursus sen op velerlei gebied zoals cre atief werken en diverse clubs zoals literatuurclubs, een wan- del/natuurclub, een tuinclub een bijbelclub en een videoclub. Verder is er een groep vrouwen die regelmatig kunstexposities of beeldend kunstenaars bezoekt en er is een club bewegen op maat. De bijeenkomsten zijn meestal in de Kemphaan aan het Kennedyplein 1 in Venray. Er is ruime parkeergelegenheid op het plein. Alle vrouwen van Venray en omgeving zijn op 14 september om 19.30 uur van harte welkom om vrijblijvend in de Kemphaan te komen kijken en luisteren. De avond wordt verzorgd door Petra Verhees, beeldend kunstenaar. Zij houdt een lezing met dia's over haar voettocht naar Santiago de Compostella. Bovendien zijn op deze avond werkstukken te zien die op diverse cursussen door de leden zijn gemaakt en er is speci fieke informatie over de clubs. Uiteraard zijn er bestuursleden aanwezig om u, indien gewenst, nader over de vereniging te infor meren. Ook telefonische informa tie is te verkrijgen bij Jose Uijterwaal, bestuurslid, telefoon: 0478-585136. De drumband van Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan uit Venray heeft op het muziekfesti val afgelopen zondag in Almere opnieuw een topprestatie neerge zet. Op een druk en zwaar bezet concours met 21 groepen, wist de Venrayse schutterij zich met een tweede prijs in het algemeen klas sement te meten met de grotere korpsen. Natuurlijk baart een schutterij altijd op zien als het zich presenteert buiten de Limburgse provinciegrenzen. De militaire uitmonstering van deze schutterij zorgde voor de nodige mensen, die al gauw met hun camera's onder de indruk waren van deze drumband. De jury sprak al van een gedisciplineerd korps en dat waren natuurlijk al de eer ste pluspunten voor de Venrayse vereniging. Het eerste optreden in Almere (midden in het centrum van Almere-Buiten) oogstte bewondering bij het publiek en de andere korpsen die toekeken. Van een outsider werd er stil aan gedacht aan een korps, wat wel licht prijzen weg zou gaan halen. Tegen de klok van 16.45 uur volgde de sublieme uitdaging, het optreden voor boordevolle trib nes en natuurlijk voor de vakjuï' j Twee schitterende muziekstu'.i ken werden ten gehore gebrac en het publiek was uitzinnig v: j vreugde, toen de Venray ,|J muziekklanken weerklonken. I grote favoriet voor het winnt van dit festival was natuurlijk h j showkorps uit Laren, dat al jare i lang één van de betere korpsen Nederland is en veelvuldig in prijzen valt. Met 90 punten, pr motie en lof der jury eindigde 1 Venrayse schutterij uiteindelijk tweede achter de drumband v: Doetinchem en nog voor Laren, i Natuurlijk kan de Venray j schutterij altijd nieuwe led< gebruiken, welke deel uit wilh maken van deze drumband en v; 1 deze prachtige Schutterij, die eeuwen geworteld is in on: samenleving. U kunt ook vrijbl vend een kijkje komen nemen t dens een van de oefensessies v; deze drumband, voor nade i informatie kunt U contact opri men met het bestuur van c Schutterij (Giel Krijnen 51633',! of Bernie van Lierop (510400). ,1 Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Liefhebbers kunnen op zaterdag 11 september tussen 17.00 en 19 00 uur vrijblijvend kennismaken met de aanstekelijke vrolijke ritmes van het fenomeen 'Carribean dancing'. Als voorproefje op het nieuwe seizoen presenteert Maestra o.l.v. specialist Lemos Jones een workshop salsa en merengue. Natuurlijk hoeft u niet meteen mee te doen, maar kunt u ook sowieso een kijkje komen nemen, want behalve de works hop en een gratis proefles die om 18.00 uur begint zijn er ook fraaie demonstraties van deze dansvormen te zien bij het jubilerende Crea Danscentrum Janssen aan de Raadhuisstraat 6 te Venray. Gedurende het komende dansseizoen worden er ook weer regelmatig gezellige sal saparty's georganiseerd waarbij u de hele avond onder het genot van moderne carribische muziek en tussendoor een leuke show, het geleer de in de praktijk kunt brengen. Voor verdere info kunt u bellen met 0478-510500. Make me beautyfull Succes zonder naald of mes Beautytec sim effectieve behandeling Rimpels Littekens Pigmentstoringen Couperose Grove huid Verleden tijd!!! Huidverzorginginst. Eveline Gommans 0478 589210 06 11 10 79 17 Leunseweg 57 Leunen

Peel en Maas | 2004 | | pagina 9