Veulen is trots op zijn kerk dag Volksuniversiteit 'Buiten de poorten draagt hij zijn kogelvrije vest' Buurt is overlast hardcoreparty's beu Steeds vaker overlast door hoosbuien Man ernstig mishandeld Zachte lenzen Dak sporthal de Weert niet in orde Opknapbeurt straatmeubilair centrum Controles KU RSTJENS MTACTLEMZEM Si"SF Wethouder Heidens bezoekt Korea Beroofd Romain Cattoir overleden Ook ttK voor peel en maas Donderdag 9 september 2004 - Pagina Dingus: we hebben niets met deze figuren te maken I Affcelopen zaterdag organi- ke geluidsoverlast. Bezoekers die toe geen moeite te hebben met de nen de perken blijft." Ik ben er zelf twee keer o Afgelopen zaterdag organi seerde jongerencentrum bingus weer een drukbezoch te hardcoreparty. Door het brarme weer stonden veel bezoekers buiten en was er een grote samenscholing met Veel herrie op de tegenover Uggende parkeerplaats bij jEdah. De omwonenden zijn alle overlast meer dan beu. h Irene Michiels sprak namens de imirtbewoners maandagavond in bij de commissie Stedelijk Beheer. "We weten dat we midden in het centrum wonen en overlast kun nen verwachten. Maar alle toler antiegrenzen zijn inmiddels zwaar overschreden", zei zij. "In veel gemeenten mogen hardcorepar ty's niet eens meer georganiseerd worden. Het leidt tot een vreselij ke geluidsoverlast. Bezoekers die rondhangen op de parkeerplaats en daar de muziekboxen in hun auto's hard aanzetten en racewed strijden gaan houden. De vernie lingen en de herrie gaan door tot 's morgens zeven uur. De maat is meer dan vol." Commisielid Jacques Lamers had een verzameling voorwerpen bij zich die hij in de omgeving had aangetroffen. "Zondagochtend heb ik de politie gebeld vanwege de rotzooi en het vele glas op straat. Binnen een uur kwamen 'legale' blowers en een veegma- chine om het op te ruimen", zei Lamers. "De hardcoreparty's zijn angstaanjagend, er komen van heinde en ver raddraaiers, randfi guren en rustverstoorders op af." Het commissielid van Samenwerking voegde er wel aan toe geen moeite te hebben met de party's indien die zich maar afspe len binnen de muren van het jon gerencentrum. STORENDE FACTOR Wethouder Driessen (CDA) zei de klachten 'uiterst serieus' te nemen. "Het is een storende fac tor zoals het in het afgelopen weekeinde is verlopen. We moe ten ons afvragen wat acceptabel is. Ik zal dit met collega Emonts (van jeugdzaken, red.) bespreken. Er moeten duidelijke afspraken met Dingus worden gemaakt", zei Driessen, die erop wees dat er binnenkort een nota over geluid snormen verschijnt. "Dat wordt het instrument waarmee de poli tie en de gemeente kunnen hand haven. Zodat de geluidsoverlast, ook op terrassen, voortaan bin nen de perken blijft." Dingus distantieert zich volle dig van alle uitspraken die in de commissievergadering zijn gedaan. Op de Edah-parkeerplaats had een groep van twintig tot der tig personen een kamp opgesla gen met een terras, muziek en zelf meegenomen drank. Volgens Dingus-voorzitter Pieter Gijsbers hadden deze 'onfrisse figuren' niets met de hardcoreparty te maken. "Want ze zijn niet eens bij ons binnen geweest. Deze groep schijnt regelmatig dit soort fees ten af te gaan. Ze hebben inder daad een gigantische puinhoop achtergelaten. En de muziek stond midden in de nacht nog kei hard aan. De politie is verschillen de keren gebeld, maar blijkbaar hadden ze onvoldoende man kracht om er tegen op te treden. Ik ben er zelf twee keer op af gestapt om ze op hun gedrag aan te spreken. Ik ken deze groep helemaal niet en ze zijn ook niet eerder bij ons geweest. Wij zijn hier verder machteloos tegen." Gijsbers is er niet te spreken over dat bewoners van de Hoenderstraat nu proberen Dingus in een kwaad daglicht te stellen. "Temeer omdat ze goed weten hoe de vork in de steel steekt. Dit was onze 35e editie en we hebben het altijd keurig voor mekaar. Er wordt blijkbaar een hetze tegen Dingus gevoerd. Hardcore Impact is nog de enige activiteit die we hebben en die willen ze ons nu ook nog afpak ken. Daar zijn ze hier heel boos over. De Dingus-mensen voelen zich vervolgd en dat pikken ze niet." Met het luiden van de bel heropende deken Smeets van Venray afgelopen zaterdag de gerestaureerde kerk in Veulen. Met name door de grote inzet van de plaatselijke bevol king, subsidies van (kerkelijke) overheden en fondsen werd het afgelopen jaar voldoende geld ingezameld om de restauratie te bekostigen. "We zijn met name aangenaam verrast door de plaatselijke actie die een bedrag van maar liefst 18.000 euro heeft opgeleverd", aldus Hay van Rijswijck, een van de leden van de financiële commissie die uitstekend werk heeft geleverd om het geldelijke plaatje rond te krijgen. "Een kleine gemeenschap als Veulen heeft op alle mogelijke manieren haar steun verleend om de restauratie van de kerk te doen slagen. Met z'n allen mogen we bijzonder trots zijn op het uiteindelijke resul taat." De renovatie van de kerk heeft zo'n 250.000 euro gekost. Ongeveer de helft werd bin nengehaald via acties en subsidies, de andere helft werd uit de eigen middelen van de kerk gehaald. "Een heel bedrag, maar we kunnen er vanuit gaan dat de kerk er zeker weer 50 jaar tegenaan kan." De Volksuniversiteit 'Venray houdt open huis voor mensen die interesse hebben in zelfontplooi ing en kennisvermeerdering. De universiteit biedt een breed scala van cursussen aan voor iedereen en kunnen dat doen dankzij het feit dat vrijwel alle gemeenten deze cursussen subsidiëren. Zaterdag 11 september tussen 11.00-15-30 uur heeft de Volksuniversiteit Venray e.o. aan de Oostsingel 37a te Venray open dag. Voor mensen die zaterdag niet kunnen komen is er een spe ciale avond op dinsdag 7 septem ber in de bibliotheek van Horst van 19.00-21.00 uur. ue wad jfijd Bpnd Bij de bibliotheken, vw's, gemeentehuizen en Rabobanken ligt het nieuwe programma van de Volksuniversiteit Venray te wachten op mensen die hun vrije [jd goed willen besteden, idanks wat economische zwaar dere tijden zien we gelukkig dat steeds meer mensen, ongeacht hun leeftijd, bij het maken van hun dagelijkse keuzen bewust kie zen voor hun educatieve behoef ten aan zelfontplooiing en kennis vermeerdering. "Investeren in jezelf blijft getuigen van wijsheid, zeker op langere termijn", vertelt directeur Phil Verbeek van de Venrayse volksuniversiteit. "Daarom kan iedereen, ongeacht vooropleiding of leeftijd, weer deelnemen aan interessante en leerzame activiteiten: korte of lange cursussen, lezingen, works hops of excursies bij de Volksuniversiteiten." De Volksuniversiteit heeft een vaste cursistengroep die al jaren van het aanbod gebruik maakt. Jaarlijks melden zich weer nieuwe deelnemers aan. Steeds vaker gaan mensen samen naar een cur sus. Dat is niet alleen gezellig, maar ook effectief en gezellig. En De banken en afvalbakken in het Venrayse winkelcentrum krijgen een opknapbeurt. Dat meldde wethouder Driessen (CDA) maandag in de commissie Stedelijk Beheer. De politiek heeft al vaker vragen gesteld over het zwaar onderkomen straatmeubilair. "De zwarte coating op de zitbanken is inder daad fors beschadigd", zei Driessen. "Het is moeilijk om het in goede staat te houden. De beschadigingen worden vooral veroorzaakt door skaters die van bank naar bank springen. Maar alles wordt nu grondig opge- fi&pt." Afgelopen week zijn in totaal 8495 automobilisten gecontro leerd op hun snelheid. Hiervan hebben 841 weggebruikers een proces-verbaal gekregen. De con troles vonden plaats in Castenray, Sevenum en Venray. De hoogste snelheid die met de radarauto werd gemeten, was op de Middenpeelweg in Sevenum: een automobilist reed daar 110 km/u terwijl 50 km/u de limiet is. 26 Bestuurders zijn bij een staande controle geverbaliseerd voor ver schillende overtredingen zoals het niet dragen van een gordel, handsfree bellen en rijden door rood licht. Bij een snelheidscon trole met de lasergun werden 8 automobilisten staande gehou den. Eenmaal werd een snorfiets- rijder bekeurd voor het missen van het verplichte oranje plaatje. dat leren veelzijdig en leuk kan zijn hebben afgelopen jaar weer meer dan 2500 cursisten bij de Volksuniversiteit in Venray. Met het aanbod speelt de Volksuniversiteit ieder jaar weer opnieuw in op wensen en nieuwe trends. Bij de Volksuniversiteit vinden de cursisten een brede keuze op het gebied van talen, algemene ontwikkeling, gezond heid en beweging, informatica, kunst, cultuur en creativiteit. Komende winter worden er in Noord Limburg meer dan 400 activiteiten aangeboden. Dat de Volksuniversiteit met haar tijd meegaat is te zien in de eigentijdse activiteiten als: om Ieren gaan met uw mobiele tele foon, de wereld van de Islam, burn out, kleurentherapie, inter- netbankieren, onderhandelen, conflicthantering, werken mid dels het enneagram, gebruik je innerlijke kracht, de geschiedenis van de psychiatrie, moderne Nederlandse literatuur, kunstge schiedenis en moderne kunst enz. Met deze activiteiten spelen de Volksuniversiteiten in op de wen sen van cursisten en de actuali teiten) binnen de samenleving. De Volksuniversiteit kenmerkt zich ook door aanbieden van cur sussen voor specifieke doelgroe pen zoals: mensen met een ver standelijke handicap, senioren, vrouwen en allochtonen. Voor leden van de Rabobank Venray Meerlo/Wanssum geldt voor een aantal cursussen een korting van 25% en voor leden van het Groene Kruis wordt vanwege de samenwerking een korting van 10% verleend op een 10 tal cur sussen. Nader info: Volksuniversiteit Venray/ Educatie-centrum Gennep, tele foon 0478-580185, fax 0478- 514155 E-mail info@vu-venray.nl, internet www.vu-venray.nl Jaarlijks komen er bij de gemeente twee- tot driehon derd meldingen binnen van water- of riooloverlast na flin ke regenbuien. Dat meldde wethouder Driessen (CDA) in de commissie Stedelijk Beheer. Gerrit Verkoeijen (Samen werking) stelde maandag vragen. Hij wilde inzicht hebben in de klachtenstroom en de oorzaken. Volgens Driessen ligt het pro bleem bij de klimaatsverandering waardoor de regenbuien steeds korter maar heviger worden. De meldingen betreffen zowel water overlast binnenshuis als buiten en in de openbare ruimte. Eind dit jaar stelt de gemeenteraad het nieuwe rioleringsplan vast. Driessen: "We kunnen dan knel punten oplossen en zorgen voor een betere doorstroming in het riool. We moeten wel goed bekij ken wat haalbaar en betaalbaar is. Want we hebben ook te maken met extreme hoosbuien." Henk Bisschops (PvdA) wist dat de laat ste forse stortbui van half augus tus wel veertig tot vijftig klachten had opgeleverd. Gerda van Stelten (CDA) zei dat de bewo ners er moedeloos van worden als hun huizen zo vaak getroffen wor den. "In de nieuwe wijken zijn gescheiden rioleringen aangelegd. Daar zijn de problemen veel min der", meende Van Stelten. Driessen legde uit dat het spie- gelpeil in de riolering tijdens een 'normale' regenbui dertig centi meter beneden het putdeksel moet liggen. De politie heeft zondagavond vier Polen aangehouden op ver denking van vrijheidsbeneming en zware mishandeling. Het betreffen twee vrouwen en twee mannen met een leeftijd van tus sen de 19 en 42 jaar oud. Rond 20.45 uur meldde een 27-jarige inwoner van Bergen zich bij de politie. Hij verklaarde dat hij was mishandeld en tegen zijn wil was vastgehouden door vier personen Op zaterdag had hij een conflict gehad met zijn Poolse ex-vriend in, die hij zondag opzocht in Well. Toen hij bij haar was, werd hij bedreigd met de dood en ernstig mishandeld. Vervolgens is hij tegen zijn wil vastgehouden tij dens een autorit. Naast ziin ex- vriendin hadden volgens het slachtoffer ook twee familieleden en een kennis van de vrouw een aandeel in het gebeuren. De 27- jarige wist te ontkomen en waar schuwde de politie. Hij is overge bracht naar het ziekenhuis, waar hij is opgenomen vanwege ernstig letsel aan zijn benen. De politie kon drie van de verdachten, de ex-vriendin en haar familieleden, aanhouden toen zij zich meldden bij het bureau in Venray om aan gifte te doen tegen de 27-jarige. De vierde verdachte werd kort daarna aangehouden. Alle vier zijn inmiddels ingeslo ten in een politiecel. De politie heeft de zaak in onderzoek geno- HOOG DRAAGCOMFORT EN SNEL WENNEN VENRAY NOORDERHOF 20 - TEL. 0478 - 550630 C^TA^SsSJ-ECIA^EN^ Ervaringen van het thuisfront (2) Op 27 augustus is mijn vader vertrokken naar Afghanistan, om precies te zijn naar de hoofdstad van de provincie Baghlan, Pol-e-Khomri, in het noorden van het land. De komende vijf maanden zal ik iedere week vertellen hoe wij deze uitzending ervaren, zowel pap daar in Afghanistan, al wij hier als gezin (om privacyredenen wordt de naam van de schrijf ster niet vermeld). "Op 27 augustus is mijn vader vertrokken naar Afghanistan, om precies te zijn naar de hoofdstad van de provincie Baghlan, Pol-e- Khomri, in het noorden van het land. De komende vijf maanden zal ik iedere week vertellen hoe wij deze uitzending ervaren, zowel pap daar in Afghanistan, als wij hier als gezin. Pap bevindt zich nu al ruim tien dagen in het Afghaanse zand en stof, al is Afghanistan helemaal geen woe stijnland, zoals velen denken. Integendeel zelfs. Een comman dant liet deze week in een brief weten dat de natuur indrukwek kend is. Het land schijnt erg vruchtbaar te zijn en overal waar water is, vind je ook bloeiende planten. Het land bezit veel rijst velden, zelfs in de steden hebben mensen een klein rijstveldje in hun voor- of achtertuin. Maar behalve de prachtige natuur, zijn ook de sporen van de oorlog over al terug te vinden. De bevolking leeft in bittere armoede. Lemen huisjes of zelfs tenten vormen een thuis voor hele gezinnen. Omdat de containers met ten ten nog niet gearriveerd waren, moest pap de eerste avond in de open lucht doorbrengen. Gelukkig is het nu nog bloedheet in Afghanistan. Zo hoeft niemand 's nachts te kleumen als hij onder de Afghaanse sterrenhemel in slaap valt. De volgende dag was het tijd voor een uitgebreid, Afghaans ontbijt. De politiecom missaris van Baghlan had zijn uiterste best gedaan de in totaal 50 mannen een heerlijk wel- komstontbijt te serveren. Ook alle hoogwaardigheidsbekleders van de provincie waren uitgenodigd en samen genoten ze van een vers geslacht schaap. Samen ontbij ten... dit ritueel doet me denken aan twee indianenstammen, die samen de vredespijp roken. Op 2 september werden we aangenaam verrast door een telt foontje van pap. Hij mag elk week tien minuten bellen met d satelliettelefoon. Hij vertelde on dat hij zich veilig voelt daar, we draagt hij buiten de poorten zijl kogelvrije vest, dat maar liefs negen kilo weegt. Het is har< werken, wat niet altijd even mal kelijk is in de hitte, maar het resu taat mag er wezen: inmiddels zii ten de mannen in hun nieuw* tentenkamp. Dit wordt hun vooi lopige onderkomen, totdat he containerdorp klaar is. Maar da laat nog wel een aantal maandei op zich wachten. En bij ons thuis Hier gaat alles zijn gangetje. Man schrijft elke dag een stukje op d< computer. Het wordt al een aai dig lange brief en als pap hen krijgt heeft hij heel wat te lezen Het alledaagse leven gaat gewooi door, ook zonder pap. Dit weel end heb ik een rest koffie wegge gooid, die nog in de kan zat. He i koffiezetapparaat kan voorlopi;,! wel de kast in, want behalve pap:, drinkt niemand koffie bij on thuis. De koffiekopjes blijven ii, de kast staan, het hoekje van d< bank blijft leeg en de televisi", staat 's avonds uit." Je dochte:, In opdracht van de gemeen te Venray is er een onderzoek uitgevoerd naar platte daken in de gemeente met een lichte constructie. Er zijn in totaal 33 daken onderzocht. Er is geke ken naar de helling van het dak en naar de afvoercapaci- teit van het regenwater. Uit het onderzoek blijkt dat bij 20 van de 33 daken de helling goed was en dat bij alle daken het overtollige regenwater niet voldoende kan worden afgevoerd. Eén pand met zo'n dak is van de gemeente: sport hal de Weert. Het college heeft besloten opdracht te geven om de sporthal veilig te maken. Wethouder Heidens (Economische Zaken) gaat samen met directeur Krebbekx van Maessen Bedrijven en de heer Weima van Geodis Vitesse van zondag 12 tot en met vrijdag 17 september in Korea een aantal bedrijven bezoeken om Venray als vestigingsplaats voor Koreaanse bedrijven te promoten. Dit op uitnodiging van het bedrijf Kotra (Korean Trade Investment en Promotion Agency). Van de gemeente Venray reizen wethou der Heidens en Frans Cortenbach af naar Korea. De Venrayse dele gatie zal onder meer het bedrijf Inalfa Oriënt bezoeken. De kosten van het werkbezoek, circa 6750 euro, worden betaald uit het bud get promotie en acquisitie van de gemeente Venray. De uitnodiging is een vervolg op eerdere contac ten met Kotra en een bezoek van een Koreaanse delegatie aan de gemeente Venray. De politie heeft nader onder zoek ingesteld naar aanleiding van een beroving van een 80-jarige inwoonster van Leunen. De vrouw liep maandagmiddag rond 12.45 uur over het Henseniusplein, toen een onbe kende man haar tas los wist te rukken van haar arm. De verdach te ging er te voet met de buit van door in de richting van de Merselosewee. In ons land is een aantal daken van gebouwen die gebouwd zijn voor 1993 ingestort. Naar aanlei ding hiervan heeft de Inspectie VROM alle gemeentes verzocht om te onderzoeken of publiek- stoegankelijke gebouwen in de gemeente met zo'n zelfde dak vei lig zijn. Venray heeft 33 van zulke daken laten onderzoeken. Naar aanleiding van dit onderzoek heeft de gemeente de mogelijkhe den bekeken om instorting van de betreffende daken te voorkomen. Bij de meeste van de onder zochte daken kan worden vol staan met het aanbrengen van extra waterafvoeren of een verla ging van de dakrand, zodat het regenwater snel van het dak kan worden afgevoerd. Bij twintig daken bleek het dak voldoende schuin om te zorgen dat regenwa ter snel naar de zijkanten wordt vervoerd. Sporthal de Weert moet wor den voorzien van 36 extra water afvoeren. De gemeente wil dit op korte termijn realiseren. Om niet alleen het dak van de sporthal, maar van het hele pand te verbe teren gaat de gemeente in overleg met de eigenaresse van de aan grenzende snackbar. Ook de eige naren van de andere 32 bedrijfs panden benadert de gemeente met het verzoek om ervoor te zor gen dat hun daken niet in kunnen storten. Iji Dinsdag 7 september is op 71,u jarige leeftijd Romain Cattoir over leden. Cattoir was vanaf de opei]:, ning in 1966 tot en met 199' j directeur van de Venrayse schouwburg. In die periode wis hij het publiek uit Venray qr omgeving te enthousiasmerer voor kunst in zijn algemeenhpic en theater in het bijzonder Cattoir was een bevlogen men: j die bijna altijd bij de voorstellin gen in de schouwburg aanwezig was om zo zijn binding met d( klanten te houden, hun meninger te peilen maar ook te genieten al:': - de bezoekers tevreden waren. Hi1 wist altijd binnen een sluitende1 begroting een gevarieerd schouw burgprogramma neer te zetter1 dat in vele grote steden in on: land niet zou misstaan. Bij zijr, afscheid van de schouwburg! noemde wethouder Marlies de' Loo hem een serieuze, zakelijke.: vasthoudende, gedreven maai soms ook emotionele en impulsie-i ve mens. Snel schakelen was hem' niet vreemd. Cattoir zag het liefsti gisteren uitgevoerd wat vandaag, besloten werd. Vooral richting: overheid werkte dat niet altijd zo. Daarnaast was hij ook lid van de Kunstkring Venray, die eind tach tiger jaren de eerste manifestaties; in het destijds vervallen Odapark; organiseerde. Romain Cattoir zal zaterdag, na een uitvaartdienst in de Grote Kerk, worden gecremeerd. PEEL EN MAAS niet ontvangen? 1 Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur strak tniKOKtway biedt rniwjte sjeeire - HH&Hcer Als lid van Tophoveniers' staat Rien van Mierlo garant voor een hoogwaardig tuinontwerp en dito aanleg. Vakmanschap en artistiek inzicht bepalen het eindresultaat: Een strakke vormgeving, zo u wilt, met subtiele accenten. Die elke tuin, groot of klein, zo'n heel eigen sfeer geven. Rien van Mierlo geeft uw tuin een eigen signatuur Helmondseweg 111 S 7 S 1 PH Deurne Tel 0493 314S93

Peel en Maas | 2004 | | pagina 5