Sportnieuws -info Emile Cox op jacht naar Nederlandse titel Motorcrossweekend in Wanssum Michelle en Nick Limburgs - kampioen Geslaagde landelijke jeu de boulesdag Maarten Wintels judokampioen Jeugd LVH grote winnaar Rabobank Venray Open Open dag Duikclub Najade Duiken en snorkelen Toos Linders clubkampioen Venrayse schutterij rs De Springplank Adelbert- vereniging Computerclub Regio Venray Peelrunners Ouderen Vereniging Ons Genot Movement is life ia 2; PEEL EN MAAS Donderdag 9 september 2004 - Pagina Afgelopen weekend werden op de banen van TV Lichtenberg in Weert de Limburgse mini veld kampioen schappen gehouden. Met een afvaar diging van vijf personen was Tennis club Venray sterk vertegenwoordigd in de klasses tot en met 9 jaar. Ciska Peeters, Luc Koenen, Michelle Rit- man, Nick Janssen en Kirta Whalia (allen trainend bij Tennisschool Maas- court) hadden in de voorrondes al gewonnen in Velden, Venlo en Ven- ray Nu moesten zij proberen deze goede lijn voort te zetten maar dan op Limburgs hoogste niveau. Op zater dag werden de poulewedstrijden gespeeld waarbij jammer genoeg Kirta werd uitgeschakeld in een te sterk deelnemersveld voor hem Ciska, Luc, Michelle en Nick slaagden erin om als eerste uit de poule te komen en deel te nemen aan de fina ledag op zondag. Luc Koenen kwam in de poule van 7-jarige (jongens) uit in een net iets te sterk deelnemers veld en ging met de vierde prijs naar huis. Ciska Peeters leverde een sterke prestatie door als derde te eindigen in de poule van 7-jarige (meisjes). Michelle Ritman en Nick Janssen hadden het ook al niet gemakkelijk, na al een zware zaterdag met eindelo ze lange rally's trokken zij ook op zon dag aan het langste eind. Michelle en Nick waren niet van plan ook maar iets toe te geven en pakten de zege. Michelle en Nick werden daarmee Limburgs kampioen in de categorie tot en met 9 jaar. dc. de: rekta van SCOOi ir pil I u dtpit IOXBW drew ten in an He •rijs is De eerste zondag van september is door de Nederlandse Jeu de Boules Bond (NJBB) gekozen als landelijke jeu de boulesdag. De wedstrijdcom missie heeft nu al voor de vierde keer op die dag een open toernooi georga niseerd om het kampioenschap van Venray Iedereen kan hieraan mee doen. Er werden 24 doublets inge schreven die in twee poules streden om de prijzen. De winnaars van de beide poules streden daarna voor de titel Kampioen van Venray De prijs winnaars: Poule rood: Eerste prijs Theo en Hetty Hesen uit Horst vier gewonnen wedstrijden en 38 pun ten. Tweede pnjs Wim Houtzager en Roel Akkers uit Nijmegen 4/29 Derde prijs Wilma Verhijen en Gcr Wiegman uit Venray 3/13- Vierde prijs Sjef Michels en Jaap Wilderdijk uit Venray 3/8. Vijfde prijs Guus Houtzager en Eef Zeelen Nijmegen/Venray 2/5 Zesde prijs T. v/d Heijden en A. v/d Kuijlen uit Nistelrode 2/4 Poule blauw: Eerste prijs Harm en Liesbeth Kleuskens uit Ysselsteyn drie gewonnen wedstrijden en 24 punten. Tweede prijs A. Kuijpers en H Kuijpers uit Nistelrode 3/16 Derde prijs Marian Zeelen en Gerard Moors uit Venray 3/15. Vierde prijs Elly Moors en Jos Janssen uit Venray 3/14. Vijfde prijs Herman Janssen en M. Janssen uit Heide 3/9. Zesde prijs A. v/d Linden en H.v/d Zanden uit Merselo 3/8. Na een zinderende finale tussen de eerst geplaatste teams uit elke poule Theo en Hetty Hesen uit Horst tegen Harm en Liesbeth Kleuskens uit Yssel steyn, wist dit laatste team de wed strijd te winnen met 13-12 en de wis selbeker en de titel Kampioen van Venray in de wacht te slepen. Ook zullen zij volgend jaar op zondag 4 september deze titel moeten verdedi gen. Vorige week is Sportinstituut Verha gen uit Venray naar Glasgow afge reisd. Daar werden de Open Schotse G-Judo kampioenschappen gehou den. Sportinstituut Verhagen was de enige afgevaardigde ploeg uit Neder land. Met veertien judoka's en veer tien begeleiders was het een leuke en zeker een succesvolle onderneming. Het vliegen op zich al, er waren ver schillende judoka's die nog nooit gevlogen hadden. Dus dit was al erg spannend voor hen. Maarten Wintels werd in zijn klasse Ne-Waza (judö op de grond) kampioen door al zijn tegenstanders te verslaan. Dit ten koste van zijn ploeggenoot Kick Bos, die derde werd. Een verdiende twee de plaats was er voor; Jurn Bardoel, Anton de Groot en Remy de Graaf. Tjeerd Nelissen, Kay Loenen, Pauline van de Beuken, Stefan Claessen en Ger Gruntjens hebben ook zeer goed gepresteerd en verdienden een bron zen plak. De overige judoka's hebben goed gestreden maar kwamen helaas niet bij de laatste drie. Het was een succes voor de judoka's van Rudi Ver hagen, die tevreden terug kan kijken op dit toernooi. Ze gaan zich nu lang zaam voorbereiden op de eerste Euro pese judokampioenschappen voor mensen met een beperking die waar schijnlijk in 2006 gehouden worden. Afgelopen weekend is de achtste editie van het Rabobank Venray Open gespeeld, een tennistoernooi, waarin ruim 350 deelnemers van de zeven tennisverenigingen van de Gemeente Venray hebben gestreden om het ten niskampioenschap van Venray. De start op de vrijdagavond was erg nat, zodat de organisatie genood zaakt was een deel van de wedstrij den te verplaatsen naar de 2 tennis hallen in Venray. In de loop van de zaterdagochtend brak echter het zon netje door en konden alle wedstrijden gewoon volgens planning worden gespeeld. De poule-wedstrijden voor de jeugd op de vrijdagavond en zaterdag werden gespeeld op de tennisparken van Merselo (10-13 jaar) en Oostrum (13-15 jaar) en die van de senioren op de banen van Ysselsteyn (Open klas se, speelsterkte 5/6).Leunen/Veu len/Heide (Dl-klasse, 7), TC Rodhe (D2/E-klasse, 8/9) en de klasse 50+ op de banen van Oirlo/Castenray. Bij de jeugd van 10 t/m 13 jaar wer den de eerste 2 plaatsen opgeëist door de teams van TC Rodhe en TV LVH, terwijl bij de jeugd van 13 t/m 15 jaar de strijd nog helemaal open was. In de senioren D2/E-klasse plaat sten de teams van TC Venray en TV Ysselsteyn zich voor de finale; in de Dl-klasse waren dat na een spannen de strijd TV Merselo en TC Rodhe. In de Open klasse moesten de wedstrij den met name tussen TC Venray, TC Rodhe en TV Ysselsteyn de beslissing brengen. In de klasse 50+ waren de teams van TC Rodhe en TC Venray duidelijk de sterksten. De poule-wedstrijden werden zaterdag afgesloten op het park van TV Oostrum met een zeer goed ver zorgde barbecue, waarbij de deelne mers werden vermaakt met goochel- trucks van Math van Rhee. De finale-wedstrijden op zondag op de banen van TC Venray konden wor den gespeeld onder het genot van een stralend zonnetje. Om 12.30 uur was de teampresentatie, waarbij de deelnemers zich als vereniging pre senteerden aan het publiek, en de officiële opening van het toernooi door de heer Pim van der Linden van Rabobank Venray-Meerlo/Wansum, hoofdsponsor van dit toernooi. Ver volgens startte de clinic voor de jeugd door enkele oud A-spelers van Neder land. Deze spectaculaire clinic bracht zeer veel enthousiasme te weeg, zowel bij de jeugd als bij de toeschou wers op het terras. De finale bij de jeugd van 10-13 jaar werd met overmacht gewonnen door TV LVH (6 -1) Ook de overwinning in de leeftijds categorie 13 - 15 jaar ging naar TV LVH met TC Rodhe als goede tweede. In de D2/E-klasse was het verschil tussen TVY en TC Venray aanzienlijk kleiner dan de afgetekende overwin ning in de poule-wedstrijden De wedstrijd werd uiteindelijk met 6 - 5 gewonnen door TV Ysselsteyn In de Dl-klasse kon TV Merselo de goede vorm van de poule-wedstrijden geen gevolg geven. TC Rodhe won afgetekend met 9-3- Het kampioenschap In de Open klasse ging voor de derde achtereen volgende keer naar het team van TC Venray De strijd om de tweede plaats werd deze keer in tegenstelling met vorig jaar gewonnen door TV Yssel steyn. In de 50+ klasse was de strijd erg spannend. Na 4 gespeelde wedstrij den moest uiteindelijk het gamesaldo de beslissing brengen. TC Venray won nipt met 7 gamepunten verschil. De meest belangrijke wisseltrofee, de sportiviteitbeker, werd dit jaar gewonnen door TV Merselo. Tijdens de prijsuitreiking waren er voor de senioren bloemen en een geldcheque en voor de kampioenen een handdoek met opdruk. De win naars bij de junioren ontvingen naast de'geldcheque een prachtige rugzak van de Rabobank. De geldcheques zijn overigens te besteden binnen de vereniging. Aansluitend de loterij met prachti ge prijzen en als hoofdprijs een bal lonvaart voor twee personen van Alt ocumulus Ballonvaarder André van Maarschalkerwaard trok het winnen de lot en kon dit jaar de prijs overhan digen aan een dolgelukkige Chris Koenen uit Leunen. De uitslagen: Jeugd 10-13 jr.: 1) TV Leunen/Veulen/Heide 2) TC Rodhe; 3) TC Venray. 13-15 jr 1) TV LeunenA'eulen/Heide; 2) TC Rodhe; 3) TC Venray; 4) Oostrum Combinatie; 5) TV Ysselsteyn Senioren: Klasse 8/9:1) TV Ysselsteyn 2) TC Venray; 3) TV LeunenA'eu len/Heide; 4) TC Rodhe Klasse 7:1) TC Rodhe; 2) TV Merselo; 3) TV Ysselsteyn; 4) TV Leunen/Veulen Heide; 5) TC Venray; 6) Oostrum Combinatie. Open klasse: 1) TC Ven ray; 2) TV Ysselsteyn; 3) TC Rodhe; 4) TV Leunen/Veulen/Heide. 50+ klasse: 1) TC Venray, 2) TC Rodhe, 3) TV Ysselsteyn; 4) TV Leunen/Veulen/ Heide. Zaterdag 11 september: Opening Springplankseizoen. Om 14.00 uur begint een meespeelvoorstelling genaamd: 'Kapitein Nep en scheeps kok Tunus op een onbewoond eiland' Hun piratensehip is gezonken en ze zijn op een onbewoond eiland aangespoeld. Ze mogen elkaar niet echt, maar als je wilt overleven, zul je toch samen moeten werken. Aange zien ze dat niet willen hebben ze de hulp van alle kinderen nodig. De toe gang is gratis en men mag een vriend je of vriendinnetje meebrengen Omdat het misschien wel druk wordt worden alle leden aangeraden om 13 50 uur aanwezig te zijn. De voor stelling is rond 15.00 uur afgelopen. Maandag 13 september: Eerste cluba vond voor de kinderen van de groe pen 3 en 4. Begin 18.30 uur, einde 20.00 uur dinsdag 14 september: Van 18.30 tot 20.00 uur clubavond voor de jeugd van de groepen 7 en 8, plus de schoolverlaters. Donderdag 16 september: Start van de club voor de groepen 5 en 6. Ook deze avond duurt van 18,30 tot 20.00 uur. Op dinsdag 14 september om 20.15 uur komt de heer Bern Coelman spre ken over G. Verdi, zijn leven, werk en invloed. Ben Coelman is hoofd publi citeit en educatie bij de nationale Reisopera. Deze avond is een intro ductie in het werk van de beroemde operacomponist. Alle geïnteresseer den zijn welkom in het Theehuis van het Odapark. De Computerclub Regio Venray houdt op vrijdag 10 september weer een bijeenkomst voor al haar leden. De avond vindt plaats in wijkcentrum Veltum aan de Veltumse Kleffen 62b. Ook wanneer u geen lid bent van de computerclub en met vragen of pro blemen zit omtrent uw pc, kunt u de dubavond bezoeken. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Tel. 06-23873178 of kijken op homepaginahttp://crv.isonzeclub.nl. Trainingen: Dinsdag: baantraining, 19 00 uur, Kas- tiëlse Baan. Donderdag: duurloop, 19.00 uur, par keerplaats Schadijker Bossen Meterik. Zaterdag, bostraining, 16.00 uur, par keerplaats Schadijker Bossen Meterik. Zie ook www.peelrunners.nl Wedstrijdkalender: 25 september: Weeze Estafetteloop 5x5 km. Wedstrijduitslagen doorgeven via rpvdgoor@plex.nl of 077-4678240. Activiteiten ouderenvereniging Ons Genot in 't Stekske in Landweert Maandag 13 september: Gymnastiek groep I van 13.00-14.00 uur; Groep n van 14.00-15 00 urn- Woensdag 15 september. Volksdan sen (M.B.V.O van 9 30-10.30 uur. Kaarten van 13-00-17 00 uur Knutse len van 14.00-16.00 uur. Donderdag 16 september: Koersbal- len De Ronde Bal van 9-15-11.30 uur. Koersballen De Groene Mat van 13 15-15.30 uur. Sjoelen van 19-30- 22.30 uur (ook voor niet leden Ons Genot). Gedurende de openingstijden is het mogelijk om jeu de boules te spelen, mits het weer het toelaat. Zaterdag favoriet op eigen bodem De 15-jarige motorcrosser Emile Cox uit Wanssum is zater dag de te kloppen favoriet op het plaatselijke sportpark De Broek- berg. Nadat Cox al eerder dit jaar in Tsjechië de Europese titel won, gaat hij de komende weken op jacht naar de Nederlandse titel in de klasse 85cc hoog. Vanuit de tuin van zijn ouderlijke woning kan Emile Cox vaag de con touren zien van sportpark De Broek- berg waar komend weekend de motorcrossers van de Motorsport Organisatie Nederland (MON) strij den om de punten. Al vanaf het begin van het seizoen is hij in een hevige kampioensstrijd gewikkeld met René 'Albers uit Groesbeek. De beide talent volle coureurs geven elkaar in de wedstrijd geen duimbreed toe en zul len uiteindelijk bij de 85cc hoog uit maken wie met de Nederlandse titel aan de haal gaat Ondanks dat Emile en de 14-jarige René al jarenlang eikaars concurrenten zijn, hebben ze wel ontzettend veel respect voor elkaar. "In de wedstrijd wil ik natuur lijk winnen", zegt de sympathieke motorcrosser, "Maar buiten de baan kunnen we het heel goed met elkaar vinden." Emile beseft maar al te goed dat winnen en verliezen inherent zijn aan het bedrijven van sport. Hij loopt ook niet te koop met zijn sportieve prestaties, is bescheiden, maar steekt zijn ambities niet onder stoelen of banken. De Belgen Joël Smets en Kevin Strijbos zijn favorieten van de jeugdige motorcrosser. Smets is inmiddels op zijn retour, de jonge Strijbos maakt nu furore in de Grand Prix wedstrijden. "Ik vind het fantas tisch hoe zo'n jonge rijder al vooraan meerijdt in de Grand Prix. Kevin is echt een voorbeeld voor me. Op dat niveau rijden is een droom van mij. Maar of dat ooit gaat gebeuren, is afwachten. Het kan zo maar in een keer over zijn." Emile Cox kreeg het motorcrossvi rus van huis uit met de paplepel inge goten. Als 8-jarige reed hij zijn eerste wedstrijden. Zijn vader André was in het verleden een meer dan verdien stelijke motorcrosser en kent de klap pen van de zweep. Al zet hij ook zijn kanttekeningen bij het topsportkli maat in Nederland. Zeker voor wat het de motorsport betreft. "Nederland is in vergelijking met landen als Bel gië, Italië, Duitsland, Frankrijk en Engeland een bescheiden motorsport land Helaas Talentvolle coureurs hebben veel minder kans om door te breken in vergelijking met jongens uit die landen. De commercie rond de sport is daar veel beter geregeld. Nederlandse jongens pissen dan ook vaak langs het potje als er fabrieks- contracten te vergeven zijn." OP TIJD NAAR BED Emile Cox maakt zich nog niet druk over sponsorcontracten Hij geniet met volle teugen van de sport. Al zal hij die dit jaar nadrukkelijk moe ten combineren met zijn studie. De boeken zijn inmiddels opgehaald, de introductiedag zit er op en de studie boeken liggen klaar. Emile hoopt dit jaar af te studeren op 4 VMBO voer tuigtechniek aan het Raayland Colle ge in Venray. Op de motor trainen is dan ook geen dagelijkse bezigheid, zeker niet omdat de faciliteiten en de tijd niet altijd voorhanden zijn. "Ik train normaal een keer per week op de motor, verder doe ik veel moun- tainbiken om de conditie op peil te houden Veel tijd voor andere hob by's heeft hij niet. Uitgaan is voorals nog taboe. Alles in het gezin Cox staat in het teken van de wedstrijden in het weekend. "Het is belangrijk om licha melijk heel goed in orde te zijn. Goed uitgerust aan de start te verschijnen, dus op vrijdagavond op tijd naar bed." Zenuwachtig voor de thuiswed strijd in Wanssum is hij niet. Hij legt zichzelf niet onnodig meer druk op. "Ik leef naar het weekend toe als alle andere wedstrijden. Het circuit op het sportpark hier ligt me wel. Ik ben een rijder die het van zijn techniek moet hebben. Dus liever geen zware parcoursen met mulle zand. Het lief ste een baan met stijle bulten en Emile Cox in de Europese ka*. 1 pioenstrui is zaterdag favoriet 11 Wanssum moeilijke bochten. Dan ben ik ook -!j het voordeel ten opzichte van Ren Dat de baan in zijn voordeel is, is o 1 rigens geen garantie op succes. n verschillen zijn dit jaar minimaal. strijd wordt waarschijnlijk pas bes op de laatste wedstrijddag. Met WaJ sum erbij staan er nog zeven wedst'j den op het programma." Het lief sluit hij het seizoen af met een Ned landse titel, zeker omdat hij volge: jaar overstapt naar de 125cc klas Ook zaterdag zal hij met gemiddei snelheden van 65 km/uur over parcours vliegen. "Ik hoop hier Wanssum de nodige punten te p ken, zodat de Nederlandse titel w< een stukje dichterbij komt. Maar m kelijk wordt het beslist niet De v schillen met René zijn dit jaar mi maal en de vorm van de dag spe dan ook een belangrijke rol." Afgelopen woensdag is voor het twintigste seizoen de sportclub fit ness league in Venray gestart. Onder de bezielende leiding van Ine van den Munckhof wordt er wekelijks met een grote groep dames gegymd. De van oorsprong Engelse sportbewe- ging is door Ine naar Venray gehaald Op vrolijke en vlotte muziek worden alle spieren getraind en worden dans passen ingeoefend. Hoogtepunten in het 20-jarig bestaan zijn de dansoptre- dens in 1990 en 1995 in de Royal Albert Hall in Londen. De Venrayse groep leverde hier een actieve bijdra ge aan de festiviteiten ter ere van het 60-jarig bestaan van de sportbewe- ging Groepen van over de hele wereld waren hier vertegenwoor digd. Voor veel vrouwen is de weke lijkse gym een goede manier om in beweging te blijven. Voor degenen die het nu eens zelf willen proberen komt op zondag 12 september de kans: onder water zwemmen met een echte perslucht- fles en duikbril en zwemvliezen, tij dens de Open Dag in het zwembad van Den Asseldonk in Bergen. Ieder een heeft zo langzamerhand via de televisie wel kennis genomen van de prachtige onderwaterwereld. Maar om dit zelf mee te maken is toch een heel aparte ervaring. Sub Aqua Club Najade is een niet-commerciële onderwatersportvereniging en heeft in haar ruim dertigjarige bestaan al vele opleidingen verzorgd en duik- trips georganiseerd voor haar enthou siaste leden uit de omgeving van voornamelijk Venray en Bergen. Op de Open Dag wordt aan het publiek de gelegenheid geboden om een gra tis proefduik te maken onder begelei ding van een ervaren duik(st)er. Ook is tegelijkertijd het clubhuis geopend aan de Flammert 1045 in Bergen, waar je de materialen (boten, com pressoren) kunt bekijken en een gra tis kopje koffie kunt drinken in het clublokaal. Tijdens de open dag kan je je ook opgeven als aspirant lid of voor de snorkelcursus. Als je een proefduik wil maken moet je wel je zwemspullen meenemen, en eventu eel ook je zwemvliezen en een duik bril als je deze hebt. Het begint om 13-30 uur en eindigt om 17.00 uur. Kijk voor meer informatie op web site www.duikclubnajade.nl of stuur een mailtje naar info@duikclubnaja- de.nl. Op donderdag 16 september start Duikteam Div'Ocean in zwembad De Sprank in Venray weer met een nieu we duikcursus voor beginners. Dui ken is gemakkelijker dan je denkt, het is plezier en ontspanning en iedereen kan het leren, maakt niet uit of je nu jong of oud bent. En lijkt het je niet avontuurlijk om eens tussen de mooi ste koralen, vissen en dolfijnen te zwemmen? De cursus is geschikt voor iedereen vanaf 12 jaar, de enigste ver eiste is dat men kan zwemmen. Tij dens de beginnerscursus leert men alle basisbeginselen van het duiken, zowel theoretisch als praktisch. Aan de orde komen duikveiligheid, materi aalkennis en het gewichtloos als een astronaut leren zweven onder water Na de theorie- en zwembadlessen pas sen we het geleerde toe in het buiten water en gaan we oefenen in de plas sen in de omgeving. Wil men het duiken eerst een keer uitproberen dan kan dat tijdens de introductieles op 9 en 16 september (avondvullend avontuur), deze les is gratis als men de cursus gaat volgen, denk je het is niets voor mij dan betaal je een losse bijdrage voor je deelname. Met het beginnersbrevet kun je overal ter wereld zelfstandig met een duikbud- dy gaan duiken Ben je nieuwsgierig geworden, .blijf dan niet dromen ga gewoon mee duiken! Voor informatie en aanmelding kan men mailen of bel len naar Duikteam Div'Ocean, info@divocean.nl - tel 0492-538545 Op zaterdag 11 en zondag 12 september is het sportpark de Broekberg in Wanssum weer het domein van de motorcrossers. Door een eendrachtige samen werking tussen verschillende Wanssumse verenigingen en diverse lokale en regionale over heden is dit unieke evenement ook dit jaar weer mogelijk. Het sportpark en de aangrenzende weilanden worden weer omgetoverd tot een spectaculair motorcrosscir cuit. dat zijn evenbeeld in den lande niet kent. Het circuit is midden in het dorp Wanssum gelegen en door de dijkovergangen wordt het een tech nisch circuit voor de coureurs en boeiend schouwspel voor de toe schouwers. De ondergrond is in tegenstelling tot de meeste circuits in Nederland zeer gevarieerd van samen stelling en hierdoor ontstaan vaak uitermate spannende wedstrijden. De overkoepelende organisatie, Motor sport Organisatie Nederland, heeft veel vertrouwen in het circuit en de organiserende vereniging en daarom is weer aan diverse wedstrijden de kampioenstatus toegekend De jeugdrijders van de MON bijten op zaterdag 11 september de spits af. Coureur(tje)s van 6 tot en met 16 jaar zullen dan hun niet geringe kunnen tonen. In de diverse klassen zullen vele regionale rijders aan de start komen, die veelal ook voor de ereprij zen in aanmerking komen. In de mini quad variomatic zal Kelly Donders uit Horst gaan strijden om de dagtitel. In de 65cc klasse behoren Kevin Scho nenberg uit Afferden en Jeffrey Ebbers uit Groesbeek tot de grote favorieten. Bij de 85 cc moet Emile Cox uit Wanssum- zijn kunnen tonen. Emile is onlangs Europees kampioen geworden in deze klasse en hij zal in Wanssum de strijd aan moeten gaan met o a. René Albers uit Groesbeek. In de 125cc jeud zijn Robin Hend ricks uit Groesbeek en Johan Mertens uit Groesbeek de te kloppen mannen, maar zij mogen op felle tegenstand rekenen van de. Zondag is het hoogtepunt van dit weekeinde, daar in alle klassen gestre den gaat worden om de punten voor het kampioenschap. Aan de start komen de Quads-Blasters, 250cc juni- Niet de verwachte namen binnen de Venrayse schutterswereld hebben het persoonlijk kampioenschap van Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan uit Venray, kunnen winnen. De winst van het persoonlijk kampioenschap en de winst van de Piet Lenssen Memorialbeker, de grootste hoofd prijs binnen de Venrayse vereniging, waren weggelegd voor een dame van de Venrayse schutterij. Toos Linders- Verhaeg werd algemeen kampioen, terwijl de Piet Lenssen Memorialbe ker werd gewonnen door Lisette van Rhee-van den Broek. Op zaterdagmiddag begonnen 27 schutters aan de strijd om het per soonlijk kampioenschap van de eigen schutterij, de eerste kwalificatieron des maakten het eerste verschil en de eerste deelnemers moesten helaas de Strijd staken. Tegen het invallen van de duisternis waren er nog acht personen in de strijd en deze besloten om op de zon dagmorgen om 10-30 uur door te gaan met de nieuwe strijd Piet van Lierop, Jeannet Krijnen, Henk de Klein, Jo Lenssen, Marian van Lierop- Rooyackers, Toos Linders-Verhaeg, Martien Lenssen en Lisette van Rhee- van den Broek waren de acht perso nen, die zouden gaan strijden om de hoogste eer. Zoals het gebruikelijk is binnen de schutterswereld is de eerste ronde het belangrijkste en deze vormden reeds voor twee heren het einde van dit kampioenschap Nadat Piet van Lierop was uitgevallen, was de strijd op een begeven moment drie dames tegen één heer. Zowel Henk de Klein als Marian van Lierop-Rooyackers mistten hetzelfde schot en moesten dus kavelen voor de derde en vierde prijs, terwijl Lisette van Rhee-van den Broek en Toos Linders-Verhaeg voor de hoofdprijs moesten gaan kavelen. De strijd ging op volle snelheid door en nu werden de schietrondes achter elkaar geschoten De eerste beslissing viel om de derde en de vierde prijs, Henk de Klein werd uiteindelijk eer vol derde met zijn 108e schot. Het 121e schot bracht de beslissing in het kampioenschap. Lisette van Rhee- van den Broek schoot langs het blokje af en de strijd was beslist en Toos Lin ders-Verhaeg werd de nieuwe kam pioen. Naast dit kampioenschap werd Toos Linders-Verhaeg tevens dit jaar al bondskampioen in de C-klasse, dus een zeer succesvol jaar voor dit dameslid van de Venrayse schutterij. De uitslagen van het persoonlijk kam pioenschap: 1. Toos Linders-Verhaeg 121 schoten; 2. Lisette van Rhee-van den Broek 120 schoten; 3. Henk de Klein 108 schoten; 4. Marian van Lier op-Rooyackers 107 schoten; 5. Piet van Lierop 54 schoten; 6. Jeannet Krijnen 49 schoten: 7 Jo Lenssen 46 schoten; 8. Martien Lenssen 45 scho ten; 9 John Stevens 40 schoten; 10. oren, 125cc senioren, 250cc natioi! len, 125cc inters en de 250cc inte zullen zelfs gaan strijden om li Nederlands kampioenschap. De pla| selijke favoriet, Ruud Pijpers Wanssum zal na het herstel van e blessure in Wanssum weer voor K eerst aan de start komen bij de 250 inters en zal hier de strijd met zijn c lega's uit den lande moet aanbind' om de eerste punten binnen te hal' voor het nederlands kampioenscha In de top van deze klasse zal om dagzege gestreden worden door vot, malig profcoureurs Ton van Grinsv., 1 uit Haaften en Edwin Evertsen Veghel. In de 125cc inters behor. Kevin Tassenaar uit Nijmegen en Cl rel Sweebe uit Dordrecht tot de fav rieten. Beide dagen beginnen de wedsti den om 12.00 uur. Diegene, die o< i de trainingen willen volgen, dient' 'i reeds om 10.00 uur aanwezig te zij Het circuit de Broekberg is gelegen het centrum van het dorp Wanssui j De entreeprijs op zaterdag is op vi :j willige basis, op zondag is de entn 1 zoals gebruikelijk voor kampioer 'i wedstrijden. Bianca van Dorrestein 24 schoten; 1 Ron Linders 10 schoten; 12. Pier Lenssen 8 schoten; Alex Lamers j schoten; 14. Bemie van Lierop schoten; Pascal de Klein 7 schote I Joep Krijnen 7 schoten, 17. Sjaak vrj .1 Rhee 6 schoten; 18. Paul de Klein (Dj 1 110)5 schoten; Hans van Rhee (I)L'/a IIO) 5 schoten; Huub Jacobs (III-IIC; 5 schoten; Joev van der Leden (lij I IIO) 5 schoten; 22. Giel Krijnen (11; 11 IOI) 5 jschoten; 23 Joop Linders (II, J IOO) 4 schoten: 24. Bianca Krijnen-c Klein (IOI-Ilf) 5 schoten; 25 Natascl; j Hendrickx (011-111) 5 schoten; Patric - de Klein (011-111) 5 schoten; 27. Han Puijn (OIO-IOI) 3 schoten. Vele jaren geleden stelde de famil Lenssen een beker ter beschikkin voor de schutter die zich gedurend een schuttersseizoen het beste na; voren brengt op het schuttersgebie< genoemd naar Piet Lenssen, de voo malige erevoorzitter, die ook vet heeft betekend voor de Venrayh schutterij De beslissing voor dez wedstrijd viel uiteindelijk tijdens d kampioenschap Henk de Klein e lisette van Rhee-van den Broek ware vóór deze wedstrijd de enige perst nen, die nog niet gemist hadden in d jaar en zou deze strijd de beslissin brengen. De eindzege ging uieindelij naar Lisette van Rhee-van den Broek.' De uitslag: 1 Lisette van Rhee-va' den Broek: 2. Henk de Klein; 3- Too Linders-Verhaeg 4. Giel Krijnen.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 23