Sportnieuws -info Dames SSS'18 winnen gestaakt duel Frank Brands scoort twee keer bij debuut HVC start seizoen met gelijkspel TVF OTTO start met verlies Goed begin ZVV Leunen Bridge in Venray e.o. Bowlen Dames SV Venray bekeren verder Meerlo pakt in blessuretijd zege Programma zaalvoetbal PC Jumpers De Rooyse Schuuvers stoppen Vijfde klasse F HSV De Roerdomp Venray peel en maas Donderdag 9 september 2004 - Pagina 21 Frank Brands maakte vrijdag j een uitstekend debuut in de ere divisie van het zaalvoetbal. Zijn nieuwe club LZV Kuijpers klopte voor eigen publiek FCT/De Bever i Boys met liefst 11-2. De Venray- naar scoorde twee maal. "Het was inderdaad een uitstekend begin. Wij speelden een goede wed- I strijd alhoewel de tegenstander niet I zo sterk was", vond Brands Halverwe- ge leidde zijn club al met 5-1. In de tweede helft werd de stand verdub beld Frank Brands scoor de 3-0 en 8- 1 LZV Kuijpers staat na één duel al I aan kop van de ranglijst. Het zaalvoet bal leeft wel in de Hamelandhal in Lichtenvoorde. "De sporthal is verge- lijkbaar met De Wetteling. Beneden j waren tribunes neergezet en het zat I goed vol. Ik denk zo'n 250 toeschou- wers. Maar ik heb gehoord dat er nog wel meer mensen komen kijken." I LZV Kuijpers-coach Pusic beschikt over een selectie van tien veldspelers _i twee keepers. "We hebben één vaste keeper en acht spelers. Twee jonge spelers van negentien jaar die horen er ook bij en ze vallen ook af en toe in. Ik ben vrijdag genoeg aan I spelen toegekomen. In de ere divisie I duren de wedstrijden ook een stuk langer. Want dan gaat het om zuivere speeltijd. Onze wedstrijd duurde wel een uur en een kwartier." De club uit Lichtenvoorde werd vorig seizoen derde en plaatste zich voor de play-offs. Twee goede spelers vertrokken maar er kwamen ook enkele nieuwelingen voor terug onder wie Frank Brands van HVC/Taxi Verstraaten. "De verwach tingen zijn hier hoog Het doel is opnieuw de play-offs te halen Dus dan moeten we bij de eerste vier moeten komen Vrijdag (morgen) wacht LZV Kuijpers de verre uitwed strijd naar het Noord-Hollandse Hoorn waar ZW Veerhuys speelt. Zondag op het veld verging het Frank Brands met Leunen minder goed. Leunen verloor bij zijn rentree in de derde klasse met 1-2 van Avanti. Brands scoorde wel de enige treffer. Aanvankelijk wilde hij stoppen op het veld. "Omdat het nog vakantie was heb ik in de voorbereiding en met de beker veel kunnen meedoen. Maar nu wordt het lastiger om te komen trai nen. Als ik op zondag kan en niet hoef te werken dan wil ik blijven spe len. Want ik voetbal met veel plezier op het veld. Alhoewel ik er wel voor moet opletten dat het niet teveel wordt en het voetballen gaat tegen staan." len. b HVC Taxi Verstraaten is het nieu- Lenst we futsalseizoen 2004-2005 gestart de plï met een gelijkspel in de uitwedstrijd rrde 1 jj, Maastricht tegen promovendus D'n hij wa Diek/Bosscherveld: 3-3- Na de uit- ie rat schakeling in de beker, speelde HVC de Ov n0g oefenwedstrijden tegen AJP miiw Deurne en tegen Fermonia Boys. snt Beide wedstrijden werden ruim thumk gewonneni waarbij met name in de wedstrijd tegen de eredivisieclub uit Roermond aangetoond werd dat er wel potentieel in het team zit De gas theren uit Maastricht echter hadden na hun promotie ook enkele goede versterkingen aangetrokken en ver der was er weinig over hun bekend. Na afloop kon men zeker constate- i?en, dat nog menige ploeg punten zal •repelen aan dit team, dat ook zeker nyallend probeert te spelen. De opening in de wedstrijd was 'oor HVC, dat startte met enkele kan en, maar duidelijk het vizier nog bij toesf'stellen. Ten opzichte van de ickerwedstrijd was men in ieder •eval completer, door het meespelen [van Tommy Kroes en Ruud Brands. voortf lkaar;(r e oven? ide van gdid unjfijjToch was het de thuisploeg die al snel op 1-0 voorsprong kwam De las- lat W te bespelen spits draaide met de •omptt ver(lediger in zijn rug knap vrij en rt Zoo scoorde onhoudbaar. Hoewel HVC en doo ^e' probeerde de bakens te verzet- e Moe len' 'eek men toch wat last te hebben van een bepaalde spanning. Ook was zichtbaar dat de vele nieuwe gezich- ■jten, toch nog wat gewenning aan elkaar nodig hebben. Op zoek naar de gelijkmaker verslikten de gasten zich MB M in de bal. Onnodig balverlies had de 2-0 tot gevolg. Positief was dat het JVenray's team wel vanuit zijn eigen anmeli mogelijkheden bleef voetballen en logelijl Zodoende ook langzaam maar zeker een veldoverwicht kreeg. Het duurde echter behoorlijk lang voordat dit -36629 ïameni is deel d gevj n. De' s erg? zeker resultaat had. Het was Tommy Kroes, die zijn eerste officiële doelpunt voor HVC scoorde: 2-1. Hij ging prima door in een situatie waarin de scheidsrechter goed het voordeel liet gelden. Onhoudbaar schoot hij de bal hoog in het net. Spijtig genoeg liet men zich weer net zo snel in aftroe ven. Terwijl doelman Raymond Jans seri nog op de grond lag van een red ding, verzuimde de verdediging de bal weg te koppen. De enige die wel naar de bal sprong was een aanvaller van de thuisclub en die bracht de marge weer op twee doelpunten ver schil: 3-1 Nog voor de rust echter wist HVC weer terug te komen. Dank zij een zeer fraaie aanval zette Said Yahia met een korte steekpass de goed vrijlopende Dennis Snijder vrij. Die liet zich dit buitenkansje niet ont nemen en scoorde stiftend de 3-2. Eric Troisfontaine had de pech dat de doelman een keiharde schuiver net wist te keren. Cit was tevens de ruststand. In de rust scherpte Paul Janssen zijn man nen nog eens aan. Startend in de tweede helft liet HVC dan ook zien waar men voor ging. Met duidelijk meer zelfvertrouwen werd de aanval gezocht. Een fraai uitgevoerde vrije trap had ook bijna resultaat. Maar toch nog vrij snel scoorde HVC de verdiende gelijkmaker. Die kwam op naam van Said Yahia. Hierna ontspon zich een aantrekkelijk en spannend laatste deel van deze wedstrijd, waar in over en weer nog kansen te note ren vielen. Echter gescoord werd er niet meer en zo eindigde deze wed strijd in een terecht gelijkspel. Beide ploegen waren ook duidelijk tevre den met het behaalde resultaat. Voor HVC staat vrijdag de eerste thuiswed strijd op het programma tegen FC Niumaga 2. TVF OTTO keerde maandag avond met een 3-1 nederlaag terug uit Heerlen. In het ope ningsduel bleek FCH/Decora Houkes 2 te sterk. De Venrayse hoofdklasser moest met een gehavend team naar sporthal Varenbeuk afreizen. Routinier Gert- Jan Wismans is alleen beschikbaar voor thuisduels. De broers Hicham en Rachid Hlimi zijn beiden geblesseerd evenals doelman Martijn Houwen. Tweede keeper Souleyman Aoussar bleek evenwel een goede vervanger. De thuisclub uit Heerlerheide begon sterk en zette de Venraynaren direct onder druk. Door enkele uitstekende reddingen van Aoussar werd FCH/Decora Houkes 2 lang van een openingstreffer afgehouden. Maar na een klein kwartier viel tóch de 1-0 die al lang in de lucht hing. TVF OTTO had weinig in te brengen tegen de jonge thuisploeg die een bijzonder fitte indruk maakte. Toch wisten de Venraynaren nog voor rust op gelijke hoogte te komen Mohammed Aous sar ging mee naar voren. Danny Fasen speelde vanaf het middenveld de ver dediger aan en Aoussar scoorde de 1- 1 gelijkmaker Ook in de tweede helft was FCH/Decora Houkes 2 de beste ploeg TVF OTTO kreeg heel weinig kansen en kwam nauwelijks aan voet ballen toe. De aanvallers Danny Fasen en Stephan Sijbers stonden voorin te veel op een eiland. De thuisploeg nam een 2-1 voorsprong en vijf minu ten voor tijd viel de 3-1. Stanley Filon trof in de slotfase nog de paal. Het basisteam van TVF OTTO telde nog slechts twee spelers (Mohammed Aoussar en Danny Fasen) van vorig seizoen. Doelman Souleyman Aoussar en Stanley Filon kwamen over van Boca Juniors en Stephan Sijbers komt van HVC/Taxi Verstraaten. De drie spelers die op de bank begonnen zijn afkomstig uit het jeugdteam: Bastiaan Bouwsema, Gijs Philipsen en Gert-Jan Spee. Danny Fasen denkt dat het tweede seizoen in de hoofdklasse, die veel sterker lijkt geworden, niet gemakke lijk wordt. "Want we hebben een wis selend team. We zullen net zoals afge lopen seizoen de punten vooral thuis moeten pakken We moeten jonge spelers inpassen en ik ben blij als we kunnen overleven", zegt Fasen ZW Leunen is de zaalvoetbal competitie in de eerste klasse A goed begonnen. Maandagavond won het Leunse team de uitwed strijd tegen ZW Beringe met 2-4. Beringe behoort al jarenlang tot de topploegen in IA. Terwijl ZVV Leu nen het in het openingsduel moest stellen zonder Marco Berden (bles sure) en Mischa Nabben die op maan dagavond de Leunse A-jeugd traint Barry Janssen scoorde de allereerste treffer van het seizoen. Vrijdag 10 september Sporthal De Wetteling 20.45 HVC/Taxi Verstraaten- Niumaga 2 21 45 HVC/Taxi Verstr. 2- t Haofke 22.45 TVF OTTO 4-Wittenhorst Sporthal De Weert 20 00 Gallus/Café de Tijd- Herb. de Peel 21.00 ZW Leunen 2-Domu 2 22.00 ZW Leunen 5-ZV/Serum 5 Sporthal Meerlo 20.00 Meerlo-Beringe 4 21.00 Meerlo 2-ZVC0 2 Zaterdag 11 september Sporthal De Weert 17 00 TNT OTTO 5-Herb.de Peel 2 18.00 Venrode 2-Beringc 3 19 00 Venrode-Lake Valley 3 20.00 Galles/Café de Tijd 4- Kronenberg 3 Maandag 13 september Sporthal De Wetteling 20.30 TVF OTTO-Roerdalen/Alfass 21.30 TVF OTTO 2-ZV/Serum 22.30 Boca Juniors-Beringe 2 Sporthal De Weert 20.30 Lake Valley 3-Gallus/ Café de Tijd 21.30 Lake Valley 5-Wittenhorst 3 Dinsdag 14 september Sporthal De Weert 22.30 Like Valley 4-MZV/De Ruif 3 Woensdag 15 september Sporthal De Weert 19.00 HVC/Taxi Verstr. 5- TVF0TTO5 d hij al Bridgeclub volg va mindo Venray weg 0 Jr was een behoorlijke opkomst voor n visjt <de jaarlijkse ledenvergadering. In een hek a2 öaI die er loemrijk uitzag vanwege ng bW Ie bloemendrive aansluitend aan de Dn - Vergadering Nadat iedereen zijn Eenffiegje had kunnen doen werden de rijzen voor de kampioenen van het orig seizoen uitgereikt. Hr. v. Lies- ïout- Manders waren de gelukkigen maar ook de besten. Zij werden club kampioen. Een trofee en de bijbeho rende oorkonde werden in ontvangst jenomen. Daarna werden er drie Spellen per ronde gespeeld. Dmdat er voor alle aanwezigen een bloemetje is bij dit soort drives werd ir gezellig gespeeld. [In de gele lijn was er een eerste plaats ->or het gelegenheidspaar mw. Jung- tger-hr. Meijer. Zij werden op de et gevolgd door hr. V. Lieshout- inders en mw. Boekholt-hr. Gielen. de rode lijn was de eerste plaats ir mw. Baak-hr. Merkx gevolgd >r mw. d. Weert-hr. Corzilius en |w. Koolen-hr. V. Jaarsveld, de groene lijn waren de eerste drie "itsen voor ds. Frankefort-Kuyer, iels-01islagers en mw Camps-hr. issen. ivond starten ze met het eerste fpetitieblok. Bridgeclub Klavertje Vier [ïtwee vrije bridgeavonden begint jiavond het serieuze werk en start rste ladder van de acht waarvan !n dan de twee slechtste kan laten •lag van de vrije speelavond: 1. hr. Ko Sturm-Henk de Vries 3; 2. Leentje Faas-Anny Seroen '5%; 3. Door v.d. Heuvel-Truus neulen 57.92%. :el' 1. Miny en Wiel Verhoeven WCC,!rtIu een Bedeelde 2e, 3e en 4e 8eSJïatS waren voor Wilma Dik-Lei Vis- 'eraoiftrs, Jeanne Korsmit-Thea Peters en en Kees v Son 55 42%. Bridgeclub Doublet Het nieuwe seizoen is weer geo pend met de jaarvergadering. De kas- commissie had alleen positief com mentaar op het werk van de penningmeest. Ook bij BC Doublet beginnen de clubavonden voortaan om 19-30 uur. De agenda voor het komende seizoen bevat weer vele competitieavonden terwijl er ook ruimte is voor enkele gezellige drives. Na het slotwoord van de voorzitter werden er zes rondes van drie spellen gespeeld voor de traditionele fruitdri- ve. Hay Houwen en Lou Gilissen gaven een voorproefje van wat er dit jaar van het verwacht kan worden. Zij werden eerste met 62%. Huub Op den Camp en Piet v.d. Ven werden tweede en derde Ingrid de Vocht en Janny Hijl. In de andere lijn een prachtige eer ste plaats voor Janny Jungslag en Sjef de Vocht, eveneens-62%; tweede Cor- rie Hartong en ^Jan Heinekamp en derde Tiny Verbeek met Jet v. Waay- enburg. De komende weken staan in het teken van het clubviertallen afgewis seld met het eerste blok van de club competitie. Bridgeclub Common Sense Afgelopen ffiaandag is gestart met liet nieuwe bridgeseizoen. De algemene ledenvergadering zal gehouden wor den op 20 september. De agendastuk ken met bijlagen werden aan de leden uitgereikt. De eerste vrijde bridgeavond leverde de volgende uitslag in twee lijnen op: Geel: 1 ds. Creemers-Verhaegh 57.81%; 2. ds. Arts-v.d. Heuvel 56.77%; 3. ep. Michels 54.69%. Rood: 1 mw. Schaminee-hr. Ouden hoven 63.75%; 2-3.: ds. Claessens- Wijnhoven en mw. Korsmit-hr. Huys 58.33% BC Harten Drie De eerste ronde van het eerste blok om de clubkampioenschappen is gespeeld Toch wel verrassende uit slagen. Hoewel de scores zeer dicht bijeen lagen. De hoogste zaalscore is behaald door de dames Darmstadt-Wikkers met 58.33% De uitslag: Geel: 1hr Fiers-Steeghs 56.88%; 2. ep. De Backer 55.56%; 3 mw. V.d. Beele-hr. Teunissen 55.28%. Rood: 1. ds. Darmstadt-Wikkers 58.33%; 2. ep Wientjens 55.73%; 3. ds. Keijsers-Peeters 55.21%. Volgende week de tweede ronde van het eerste blok. Overloonse Bridgeclub Vorige week woensdag is de club gestart met een nieuw bridgeseizoen en kon een aantal nieuwe leden begroeten. Na een korte ledenverga dering werd er een vrije bridgeavond gehouden. Zoals gewoonlijk komen de drie beste van elke lijn in de picture Al meteen moest de eerste plaats in de gele lijn gedeeld worden en wel door de echt paren Tom en Frida Kalkman en Gerry en Maria van Boekei met een score van 59 4 Bert en Nelly Vloet komen op plek drie met 58.2 In de rode lijn waren Marie Kersten met Nellie Basten en 62.22% het sterkste. Plaats twee is voor Sjef en Mia Lommen met 60.00% en op 3 Leny Jansen met Rieky Henckens en 58.8 Op het paardenconcours in Kessel sprong Esther Jeurissen met haar paard Raspoetin in de prijzeA. Zé werd tiende in de klasse B. Afgelopen weekend behaalde zt tle^ zevende prijs met Raspoetin in dè" klasse B in Geldrop. Hij veroverde zelf de bal en liet 0-1 aantekenen. ZW Beringe kwam op gelijke hoogte: 1-1. Nog voor rust nam ZW Leunen opnieuw een voor sprong. Rob Willems kwam van ach teruit opzetten en trof doel met een hard en hoog schot: 1-2. Het Leunse team had nogal wat moeite met de defensieve spelwijze van de thuisclub. Voor de Leunse voorwaartsen was het moeilijk een gaatje te vinden in de hechte verdedi ging. ZW Beringe kwam in het begin van de tweede helft langszij: 2-2. Daarna kwam de Leunse ploeg goed weg toen de arbiter ten onrechte een Beringse treffer afkeurde. Na een duel liet Rob Willems zich vallen terwijl er geen sprake was van een overtreding. ZW Beringe scoorde 3-2 maar de scheidsrechter annuleerde de treffer en gaf ZW Leunen een vrije trap Voor de derde keer namen de bezoekers daarna de leiding. André Swinkels kwam opzetten maar werd niet aangevallen. In plaats van af te spelen besloot Swinkels zelf te schie ten en zijn punter verdween in het doel: 2-3. Vlak voor tijd stelde goal- tjesdief Freek Thoone de Leunse zege veilig. Hij verschalkte de doelman met de fraai stiftballetje met de bui tenkant van zijn rechtervoet: 24. Met ingang van 1 oktober houdt sjoelclub de Rooyse Schuuvers uit Venray op te bestaan. De sjoelclub wordt op die datum uitgeschreven bij de Kamer van Koophandel in Venlo. De eerste competitiewedstrijd van de dames van SSS'18 uit Overloon tegen Brabantia uit Eindhoven werd bij een 3-0 voorsprong voor de SSS- dames tien minuten voor het einde gestaakt. Met deze voorsprong heeft SSS'18 een meer dan verdienstelijk debuut gemaakt in de landelijke le klasse D. Het eerste kwartier van de wed strijd was het Brabantia dat de wed strijd domineerde. Deze, voor SSS'18 onbekende tegenstander die vorig sei zoen als 6e in de le klasse geëindigd is, wist een paar kleine kansen te creëren. Voor de jeugdige speelsters van SSS'18 is deze le klasse nog alle maal nieuw en na een wat aarzelend en zenuwachtig begin kwam SSS'18 steeds beter in haar spelritme en ont stonden er enkele gevaarlijke uitval len via de vleugels. In de 17e minuut hadden de Overloonse dames al suc ces. De bal werd over de verdediging van Brabantia gespeeld waardoor Daisy v.d. Berghe alleen op de keep- ster kon afstevenen. Zij bleef rustig, behield het overzicht en kon met een geplaatste schuiver het eerste doel punt van dit nog prille seizoen aante kenen: 1-0. Gedurende de resterende tijd van de eerste helft kwam deze voorsprong geen moment in gevaar. Sterker nog, de grootste mogelijk heid was nog voor SSS'18, maar het lukte vooralsnog niet om de voor sprong uit te bouwen. Na de pauze nam SSS'18 onmiddel lijk het initiatief en de eerste de beste mogelijkheid werd direct benut. Na een goede aanval, opgezet door Moniek Brauer, werd de bal via Lizet Gerrits voorgezet op Kim Faassen. Met een prachtig afstandsschot in de kruising bracht zij haar ploeg op een comfortabele 2-0. Brabantia had inmiddels al enkele gele kaarten moe ten incasseren wegens opmerkingen en commentaar op de leiding. Kort na de tweede Overloonse treffer kreeg een speelster van de Eindhovense ploeg ook nog een rode kaart van scheidsrechter Subadar voorgescho teld wegens natrappen. Voor SSS leek daarmee de wedstrijd gelopen en de drie punten leken binnen handbe reik Toch kwam de ploeg van trainer Herman Pouwels nog even onder druk maar echte uitgespeelde kansen bleven uit. Met nog een kwartier te spelen werd de wedstrijd beslist. Bij het inkomen op een hoekschop werd Anke Boumans binnen het strafschop gebied weggetrokken en Daisy v.d. Berghe mocht de toegekende straf schop binnenschieten: 3-0. Ook hier na begon Brabantia weer commentaar te leveren op de overigens goed lei- Daisy v.d. Berghe had met twee treffers een belangrijk aandeel in de zege van de SSS-dames dende arbiter. In het tumult wat daar op volgde werd opnieuw een rode kaart getoond aan een speelster van Brabantia. Voor de Brabantia trainster was de maat vol en zij dacht verhaal te kunnen gaan halen bij de scheids rechter. Die voelde zich daardoor der mate bedreigd dat zij de wedstrijd stil- legde. Toen ook hierna het tumult van Eindhovense zijde bleef doorgaan besloot zij alsnog om tien minuten voor het einde de wedstrijd definitief te staken. Jammer voor de Overloonse dames omdat zij, na deze uitstekende com petitiestart, de eerste drie punten in deze le klasse officieel nog niet in de stand kunnen laten bijschrijven. Huisleague le Klasse: BT Hoeijmakers-Pinhunters 17-11 VTU Telecom-La Mousse 10-18 BT Jamin-Café de Buren 19-9 V.d. Boomen-Sigma's/Comelco 4-24 Het gepromoveerde Hoeijmakers- team deed al direct van zich spreken door de kampioen van het vorig sei zoen te verslaan door o.a. een mooie 618 serie van Peter Cleven. Al scoor de Chris Koreman de hoogste serie bij de heren met 658, daarmee kon hij toch niet voorkomen dat zijn team, V.T.U. Telecom, geklopt werd door La Mousse, zo langzamerhand een "Angstgegner" BT Jamin, versterkt met Bart van Rens, de jongeman met de hoogste game (248) en een 648- serie, won, mede door een 622-serie van Henk Janssen, ruimschoots van Café de Buren. Mien van Seccelen was dan wel met een 177-game en 501-serie de beste bij de dames, zij was alleen niet bij machte haar team, Kantoor v.d. Boomen, te redden van een nederlaag en daarvoor was het team van Sigma's/Comelco Safety, dat na de eerste speeldag de ranglijst aan voert, te sterk. 2e Klasse: Altijd Raak/AVIT-Close Ene. 15-13 Strikers/Groeipunt-Club Up 14-14 Plus van Dijck-VvGI/Van Renschl5-13 Red Arrows-Hil Miss 8-20 De start van het gedegradeerde Close Encounters was niet overtuigend want ondanks de hoogste game (213) en serie (576) bij de heren van Frank Peters moest de meerdere erkend worden in het Altijd Raak/AVIT-team. Ook Strikers/Groeipunt, vorig seizoen nog eersteklasser, kwam tegen Club Up niet verder dan een gelijkspel, Plus G. van Dijck bleef maar net de baas over V.v.G.I./Van Rensch en Hit Miss werd de eerste lijstaanvoerder van de tweede klasse door de Red Arrows een gevoelige nederlaag toe te brengen, Mariëlle Moors van Plus scoorde met 193 de hoogste game en Ria Latimer met 505 de hoogste serie bij de dames. Trio league: BT Jamin-Sigma's 3-18 Nutri visie-Proshop RBVenray 7-14 Bokual/Mijling-Crash 13-8 Hit Miss-Plus G an Dijck 18-3 AWI lsolatie-BT Kuijten Ass. 7-14 PinhuAters-De Joepies 3-18 Een uitstekend debuut in deze triole ague maakte het team De Joepies, vader en zonen Magermans, waarvan Martijn al meteen de hoogste heren- game met 245 op zijn naam schreef. Pinhunters bood goed tegenstand maar kreeg een enigszins geflatteerde grote nederlaag. Ook Hit Miss en Sigma's kwamen goed uit de start blokken door met grote cijfers te win nen van resp. Plus van Dijck en BT Jamin. Ook Proshop RBVenray en BT Kuijten konden tevreden terugzien op de eerste speelavond met hun overwinningen op resp. Nutri visie en A.W.I. Isolatie. Bokual/Mijling/Wü- lems kreeg veel tegenstand van Crash, maar bleef met 13-8 aan de goede kant van de score. Nicky Claessens Proshop) scoorde met 595 de hoog ste herenserie en Fien Jenniskens (Crash) bleek met een 210-game en 600-serie de beste bij de dames. Venrayse jeugdspelers in nationale selectie Jochem Magermans mocht voor het eerst een uitnodiging ontvangen om deel uit te maken van de Nationa le Jeugdselectie. Opk Nicky Claessens ontving die uitnodiging, maar dan al voor de tweede keer. Afgelopen zaterdag is de jeugd weer enthousiast gestart met de Huis- leaguebowling. Teamcaptain Bram Snellen van het Beste Bowling team. die de hoogste game en serie bowlde 190/505, haalde 23 punten tegen Power Hits waar teamcaptain Lisa Jan sen wel de hoogste meisjes game gooide van 161 maar verder niet opgewassen was tegen dit géweld. De Pinkrakers met als teamcaptain Paula Jansen, met de hoogste serie 438, waren met 10 tegen 18 punten te zwak voor De Wegwerpers met als teamcaptain Patricia Camps. Het team de Kingpin, met als hoogste werpers Jeroen Bergmans en Jimi Jacobs verlo ren met 13-5 tegen 14.5 punten tegen de Pinhitters, die als teamcaptain Eric Minten in hun midden hadden. Het zevende en laatste team moest tegen zichzelf bowlen en verloren maar liefst met 6 tegen 22 punten en nemen de voorlaatste plaats in. Op zaterdag 11 september is er geen bowlen in verband met het 50 plus Bowling Toumooi. Uitslagen SVOC'Ö 1 -Melderslo 4-2 Hapse Boys-Excellent 2-1 Hegelsom-VCA 1-3 HRC-Heijen 4-3 Meerlo-Resia 3-2 Swolgense Boys-VIOS 0-3 Stand VIOS 1-3 (34)) SVOC'Ol 1-3 (4-2) VCA 1-3(3-1) HRC 1-3(4-3) Meerlo 1-3(3-2) Hapse Boys 1-3 (2-1) Heijen 1-0(34) Resia 1-0(2-3) Excellent 1-0(1-2) Melderslo 1-0 (24) Hegelsora 1-0(1-3) Swolgense Boys 1-0(0-3) Zondag 12 september Excellent-SVOC'Ol VCA-Hapse Boys Heijen-Hegelsom Resia-HRC VIOS-Meerlo Melderslo-Swolgense Boys Wedstrijden senioren: Voorlopig iedere woensdagmiddag onderling vissen op onze visvijver De Ballonzuil, bijeenkomst 13 00 uur en vissen van 14.00 tot 17.00 uur. 11 september: Vrije koppelwedstrijd op de Maas te Afferden, vissen van 10.00 tot 15 00 uur. 19 september: Eerste herfstkoning op de visvijver, bijeenkomst 07.45 uur en vissen van 08.30 tot 12.00 uur Uitslagen: De tweede wedstrijd van de 55 plus sers werd wederom gewonnen door A. van Mill met 2700 gram: 2. R. Vlemmings 2600 gram, 3- J. Philipsen 1850 gram; 4. A. de Klein 1300 gram. De totaal uitslag over de twee wed strijden is als volgt: 1, A. van Mill 5700 gram; 2. J. Philipsen 3750 gram; 3. R. Vlemmings 3150 gram; 4. T. Weegels 2480 gram; 5. B. Verhoeven 1550 gram. Na een gedegen voorbereidingspe riode stonden afgelopen zondag de eerste officiële wedstrijden voor SV Venray dames 1 op het programma. Met een complete selectie reisde trai ner Gert-Jan Wismans af naar Some ren-Eind voor twee bekerwedstrijden, elk van twee keer twintig minuten. De tegen standers waren thuisclub Someren- Eind en Schijndel, beide derdeklas sers. Beide wedstrijden hadden de Venrayse dames het beste van het spel. De eerste confrontatie tegen Schijndel maakte Jessie Peizer al na enkele seconden de 1-0. In de tweede helft scoorden Marije Jager en wederom Jessie Peizer de overige twee doelpunten. Eind stand na veertig minuten was 3-1. In de wedstrijd tegen Someren-Eind ver zuimde SW het overwicht uit te drukken in goals en bleef op 0-0 ste ken. Met de overwinning en het gelijkspel bekert Venray echter verder Zondag 12 september staat thuis de eerste com petitiewedstrijd op het programma tegen Brevendia uit Stramproy. Meerlo heeft in blessuretijd een belangrijke zege behaald op de ope ningsdag. Resia ging met een 3-2 nederlaag naar Wellerlooi. Vanaf het begin golfde het spel op en neer, zon der dat daarbij kansen ontstonden. In de 12e minuut was het bij de eerste kans meteen raak. Erik Wijnhoven van Meerlo ging op links door de defensie van Wellerlooi en gaf Joost Bruysten de bal op maat. Laatst genoemde wist hier wel weg mee en scoorde 1-0. Het zelfvertrouwen in de Meerlo-ploeg groeide na dit doelpunt en dit uitte zich in een paar leuke combinaties. In de 20e minuut kwam Meerlo echter met de schrik vrij, toen Frank Dura de bal zo maar in vrije positie voor zijn voeten kreeg. Frank was schijnbaar net zo verrast als iedereen en bracht deze kans kinder lijk om zeep. Hieruit putte Resia weer moed en na een half uur was het Mark Fransman die met een fraai schot de gelijkmaker liet aantekenen. Meerlo was nog maar net van de schrik bekomen of de bal lag al weer in het net. Wederom was het Mark Fransman die doeltreffend wist af te ronden. Net voor de pauze had Resia de kans om de wedstrijd definitief naar zich toe te trekken, maar een strafschop, toegekend wegens neer leggen van de tegenstander, werd door Nick Fransman te onnauwkeurig ingeschoten, zodat doelman Smits de bal kon keren. Het eerste kwartier van de tweede helft werd geken merkt door matig voetbal van beide partijen. Meerlo deed het tij echter keren en dit leverde na een half uur een doelpunt op van Geurt Clevers, die een voorzet van Bas Guelen ach ter doelman Houwen kopte. Enkele minuten later was het wederom Geurt die scoorde, maar volgens de scheidsrechter had hij zich afgezet op een tegenstander. Meerlo bleef het spel goed controleren en greep in de blessuretijd zowaar nog de overwin ning, toen Geurt Clevers binnen de beruchte lijnen werd neer gelegd. De toegekende strafschop werd door Edwin van de Winkel verzilverd. Opmerkelijk was dat scheidsrechter Van Els weer een goede duit in het zakje deed voor de KNVB door in deze vrij sportieve wedstrijd toch nog zes gele kaarten uit te delen.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 21