Kunst Cultuui Thé Lau opent literair Venray seizoen Start vrije verkoop Schouwburg Venray Lemonseven Feestmuziek in Merselo Lotte Weeda The Watchman in De Evenaar Veest VII in Leunen Rabobank aan het werk Kleurrijke expositie De Locht End of Summer feest Country- middag PEEL EN MAAS Donderdag 9 september 2004 - Pagina In het hoofdgebouw van de GGZ-groep aan de Stationsweg in Venray exposeert tot 12 novem ber Carla Lücht-van der Voorn. Carla Liicht is opgegroeid in een wereld waarbij het zoekende oog immer aanwezig was. Opgegroeid in de fotografische wereld beschikte ze reeds op jonge leef tijd over een fotocamera waarmee ze de natuur in trok op zoek naar vormen, compositie en licht. De natuur was en is nog steeds haar voornaamste inspiratiebron. Ook het landschap in zijn algemeen heid met zijn lijnen en vormen als mede de mystiek van de oudheid zijn voor haar een uitdaging het geen terug te vinden is in haar werk. Al schilderend tracht ze een beeld te verwerven van, en kleur te geven aan datgene wat in haar leeft. De expositie in het hoofdge bouw is te bezichtigen op werk dagen tussen 8.30 - 17.00 uur. Het hoofdgebouw van de GGZ-groep vindt u aan de Stationsweg 46 te Venray. Streekmuseum De Locht staat zondagmiddag 12 september bol van de activiteiten. De smederij en de haammakerij zijn geopend en er worden draadminiaturen vervaardigd. Op de binnenplaats staan ouderwetse bromfietsen opgesteld en kinderen mogen maaskeien beschilderen. Er is een expositie ingericht met als titel "Bomen en mensen, een oeroude relatie" Het museum is elke dag open van 11.00 tot 17.00 uur. De spe ciale activiteiten op zondag begin nen rond 14.00 uur (www.delocht.nl) Het borduurwerk dat op 19 december in De Locht wordt gedemonstreerd wordt aangeduid als z.g. Richelieu-borduurwerk Het betreft een speciale borduur werktechniek die terug gaat tot de 17e eeuw in Frankrijk. Gebor duurd wordt op fijn, wit linnen. Als het borduurwerk klaar is wor den de niet-geborduurde delen uitgeknipt waardoor een openge-. werkt eindresultaat ontstaat. Dit speciale borduurwerk werd veel beoefend in Franse nonnen kloosters. Het vraagt veel vakman schap en eindeloos geduld. Mon nikenwerk dus maar dan voor nonnen. Cafe De Tijd organiseert een heus festijn ter ere van het einde van de zomer. De dagen worden korter, de nachten worden vooral langer. Om dat in te luiden staan er zondag 12 september twee gewel dige deejays in De Tijd die jullie helpen de laatste restjes zomer uit het lichaam persen om gezond weer de herfst in te gaan. Een soort geestelijke zonnebank. Ze beginnen warm te draaien met Barry maar om 22.00 komt de eerste topper: DJ Ramon. Tijdens het Venray Muziek Totaal spekta kel draaide hij al buiten bij De Tijd en dat is niet onopgemerkt gebleven. Het gastenboek stond nog dagen vol met complimen ten. Zijn clubbie stijl spreekt veel mensen aan en hij heeft deze zomer op o.a. Groespop een onvergetelijke indruk achtergela ten. Zijn werk bij Radio Decibel voorspelt hem een glansrijke car rière als radio-discjockey maar bij ons draait hij waar zijn hart ligt, lekkere zomerse club, direct van vinyl. Om 0.00 is het de beurt aan deejay Goofst'r! Deze lokale held draait al een aantal jaartjes mee in de lokale scene. Kenners weten dat hij de drijvende kracht was achter de SwinginBeats feesten in Thé Lau, voormalig voorman van The Scene die twee jaar gele den zijn eerste soloalbum uit bracht, is vooral bekend als sin ger/songwriter. Zijn songs worden door recensenten en fans bejubeld om hun poëtische tek sten. In 2000 verscheen een ver halenbundel van zijn hand, begin 2004 zijn debuutroman Hemel rijk. Donderdag 16 september ver zorgt hij een lezing voor het Lite rair Café in Venray. De bijeenkomst in het Theehuis, Odapark, aan de Merseloseweg begint om 20.00 uur. Thé Lau (19*32) geboren en opgegroeid in Noord-Hollandse Bergen, trok op zijn achttiende naar Amsterdam waar hij in Neer- lands Hoop Express speelde. In 1979 richtte hij The Scene op. De band was vooral in het begin van de jaren negentig succesvol met de albums Blauw (1990) en Open (1992). De laatste jaren heeft Thé zich muzikaal ontwikkeld naar een subtieler, aköestischer geluid dat zijn poëtische teksten tot hun recht laat komen. Ook treedt hij meer en meer solo op. In mei 2002 verscheen De God van Nederland, het eerste album onder zijn eigen naam. Thé heeft als songtekstschrijver altijd veel lof geoogst. Zo schreef Bart Steen- haut in De Morgen: "In het Neder lands torent Lau hoog boven de concurrentie uit en zelfs daarbui ten hoeft hij slechts de allergroot sten (Dylan, Cohen, Reed, Cock- burn) naast zich te dulden. Lau prikt door de faqade van het dage lijks bestaan in van melancholie doordrongen nummers die her kenbaarder zijn voor jezelf dan je zomaar wilt toegeven". De beste teksten ontstaan vol gens Thé 's morgens onder de douche. Zijn gevoelens leveren de bouwstenen voor de songs. "Van vroeger ken ik de heftigheid en weet ik wat drift veroorzaakt. Ik kan niet over waanzin schrijven als ik gek ben, maar ik moet het wel begrijpen om erover te schrij- Zaterdag 11 september speelt Lemonseven als eerste band in een lange reeks in Café 't Podium in Venray. Tot en met het voorjaar van 2005 heeft café 't Podium nagenoeg iedere zaterdagavond een optreden van een band, zowel regionale bands als bands met internationale faam komen aan bod. Het programma voor de komen de twee maanden kent een aantal grote en bekende namen. Bands uit de regio als Lemonseven en de April Fools worden afgewisseld door internationaal bekende coverbands als de Kiss forever band, We are not Queen, Red Hot Chili Bastards en op zaterdag 18 september Action in DC. Komende zaterdag speelt Lemonseven in 't Podium. Aan hét optreden van Lemonseven gaat een cd presentatie vooraf. In mei van dit jaar is door 't Podium On stage georganiseerd. Dit was een open podium waar bands de mogelijkheid kregen op te treden en zich in de kijker te spelen. Tij dens die dag is er een cd opgeno men die op 11 september gepre senteerd zal worden. Na de cd presentatie is het de beurt aan Lemonséven. Lemonseven is ont staan in de privéstudio van de broers Roel en Rob Gommans uit IJsselsteyn. Voor Roel is Lemons even een geheel nieuwe ervaring, hij houdt zich naast Lemonseven namelijk bezig met de SRV-man- nen en het DJ-duo Jules en Raoul en heeft in 't verleden deel uitge maakt van het Prodigy achtige Unyx. Na het maken van enkele demo's duikt de band de studio in om een aantal nummers op te nemen. Het nummer Tonite wordt uitgebracht op single, krijgt de nodige airplay bij lande lijke radiozenders en de videoclip haalt MTV. Met hun retro-futuristi- sche popmuziek zou Lemonseven wel eens de missing link kunnen zijn tussen new wave, electropop en alternatieve rock. Niet in een hokje te plaatsen maar wel zeer de moeite waard om te komen bekijken in 't Podium. Het programma op zaterdag 11 september begint omstreeks 22.00 uur. Reserveren voor het optreden van Action in DC op 18 september is mogelijk via tele foonnummer 0478-581143 of in Café 't Podium te Venray, Meer informatie over deze optredens of andere optredens in Café 't Podi um is te vinden op www.podium- venray.nl onder de kop agenda. ven. Het liefst in mooie, taal, kernachtig en groot." dien is hij een geboren v( "Als een verhaal het nodig Ij lieg ik er vrolijk op los." He| baasde dan ook niet dat 1 activiteiten uitbreidde naa^ literaire vlak. Begin 20 scheen de verhalenbundel] Sterren van de Hemel bij i Vassallucci. In 2004 volgde 1 „rörnjmdëbuut Hemelrijk. roman beschrijft drie dage! het leven van de hoogbeja Casper Hemelrijk die zijn laf jaren - samen met zijn v ter - slijt in een schilderachtig vallen, oud huis in het Noow landse dorp Bergen. Het bestaat uit flashbacks, dromc| herinneringen waarin de man belangrijke momenten! vroeger herbeleeft (jeugdheiiT ringen, erotische momenten,! inneringcn aan zijn grote lieT afgewisseld met fragmentcij het heden. Er zijn ook i* geschreven vanuit het perspt van een jonge man uit 1 die de tuin en de boodschap doet voor het oude echtpaar boek is fragmentarisch tisch geschreven en draait tl tisch om jeugdtrauma's, des, de ouderdom en dood, De bijeenkomst wordt n omlijst door Patric Driessen. 0 zanger/gitarist was vorig jas te gast bij het Literair Café Vei regio, toen als lid van c' harmonygroep Musica Patric, werkzaam als muziektj peut, treedt regelmatig i neemt deel aan diverse j jecten in binnen- en buitenfi De entree kost 8 euro, c' betalen 6 euro. Venray, waarbij hij internationaal bekende deejays als Joost van Bel len en GrooveMaster Johnson naast zichzelf plaatste. Daarna heeft hij maar liefst twee keer de Amsterdam Arena op stelten gezet tijdens Urban Experience. De laat ste TIJD concentreert deze bijna- topper zich op funky Soulfull- House. Deze zondag-Special is entreevrij, aanvang 21.00 uur. Het begint een jaarlijkse tradi tie te worden in Merselo, het optreden van twee feestbands in café/zaal D n Tommes aan het Grootdorp. De Merselose Rosen- taler zullen op zaterdag 25 sep tember samen met de Venrayse Royal City Band de bezoekers wederom verrassen met een avondje feestmuziek. De Venrayse band staat ook bekend als de Hofkapel. Beide bands staan garant voor swingend muziek, ze weten al jaren een vast publiek te trekken die houden van niet alleen een avondje uit, maar ook weten te waarderen wat deze bands op het podium neer zetten, afwisselend zullen ze hun kunnen presenteren, en ze ver wachten dat hun publiek ook mee zal swingen, want feest maken dat kunnen ze beiden. In deze locatie reperteren ze norma liter en enkele jaren geleden besloten ze om eens per jaar hier gratis een optreden gezamenlijk te verzorgen als dank hiervoor. Op deze avond staat er nog een verrassing te gebeuren, waar de leden van de Rosentaler nog van op zullen kijken. De entree is gra tis. Het optreden begint om 21.00 uur. Boekrecensie in Peel en Maas In een Zuid-Hollandse gemeente verschijnt een vrouw die naar het lijkt betrekkelijk willekeurige dor pelingen fotografeert. Het is de bedoeling een fotoboek te maken. Eén bejaarde dorpe ling raakt volledig van slag door de fotografie. Hij beeldt zich in dat zijn kinderen uit zijn eerste en tweede huwelijk niet van hem zijn. Terwijl zijn waan steeds tragi scher proporties aanneemt en uit eindelijk resulteert in zijn dood, verschijnt het fotoboek. Aanvan kelijk zijn de gefotografeerde dor pelingen daar heel gelukkig mee, maar vrij spoedig na het verschij nen van het boek overlijdt de een na de ander. Betekent een plaatsje in het boek een doodvonnis of is •dat een waanbeeld? Ook de ikfi guur begint, mede omdat hij zelf bij een paar akelige ongelukken betrokken raakt, langzaam te gelo ven dat hij ten dode opgeschre ven is nu zijn foto in het boek staat. Door alle tragikomische verwik kelingen heen is er ook, omdat dood en liefde zijden van hetzelf de geldstuk zijn, sprake van halve en hele verliefdheden. En op de Maarte n H-IJ «ui Roman achtergrond voltrekken ziel rampzalige gevolgen van waanbeeld op overheidsni' er breken veeziektes uit wal miljoenen dieren geruimd den. Maarten 't Hart (1944) p ceerde meer dan dertig b< bij De Arbeiderspers. Zijn re( ste roman is De zonnefl (2002). Lotte Weeda van Ma 't Hart is te koop in boekhai Van den Munckhof in Ven prijs: 17.95 euro. die allemaal een eigen betekenis hebben. Van de ritmische Afri kaanse stammuziek tot de swin gende gospel, van de ritmische jazzmuziek uit Sophia Town met de bekende nummers van Miriam Makeba, Ladysmith Black Mamba- zo en Hug Masekala tot de heden daagse hiphop. Vrijdag 24 september, aanvang 20.00 uur de grote finale van De Kans met twee keer een gastop treden van Dizzy Jazzdance. De Kans is een schouwburgactiviteit waarbij aan nieuw talent de kans wordt geboden om zich op een groot podium te presenteren. Vorig seizoen zijn er tijdens drie voorronden vijf finalisten door een vakkundige jury gekozen tot finalisten van de Schouwburg- avond op 24 september. Tijdens deze finale wordt er gestreden om de publieks-, pers- en vakprijs. Het belooft een afwisselende avond te worden met zang, muziek en cabaret En. deze avond wordt het ook twee keer genieten van een kleurrijk dans- spektakel van Dizzy Jazzdance, o.l.v. Wilma Keijzers. BASISSCHOOL Zaterdag 25 september cabaret met Lebbis W2P. Deze voorstel ling is tijdens de voorverkoop uit verkocht. Zondag 26 september van 12.00 - 17.00 uur Festival Uit de Kunst. Bruisende culturele dag, vol met amateurkunstpresenta- ties. Koopzondag, veel podia, pre sentaties, stands, boekenmarkt. Volledige programma leest u vol gende week. Cabaret met de Berini's op dins dag 28 september, aanvang 20.00 uur. Zet twee doorgewinterde Rotterdammers in een klein dorp je op het platteland. De één zoekt er rust en ruimte, de ander ont vlucht de hectiek van de grote stad. Maar wat ze meenemen, naast een niet door te komen sta pel verhuisdozen, is zichzelf. Hoe moeilijk het voor een stedeling is te integreren op het Hollandse platteland en hoe moeilijk het is voor een dorp om deze 'buiten landers' in hun gemeenschap toe te laten, zie je in 'Noorderstil'. Een tragikomisch verhaal met hilari sche momenten, afgewisseld en ondersteund door prachtige muziek. Kortom: weer een mooie nieuwe aflevering in het vervolg verhaal van het leven van De Beri ni's. Woensdag 29 september, 14.30 uur theatervoorstelling voor alle basisschoolleerlingen met VOF de Kunst, beesten. VOF de kunst op avontuur. De heren van VOF de kunst hebben het wederom niet Umoja presenteert The Spirit °f Togetherness (foto: Impresari aat Jacques SenJ) gemakkelijk. Na de gymlessen in Apekooien hebben zij in deze voorstelling te maken met allerlei beesten en moet VOF op zoek naar de Lapjeskat! Deze lapjeskat word gezocht door een vriend die de hulp inroept van de heren van VOF de kunst. Waar zou de Lap jeskat zitten? Zit ie op de noord pool? Of heeft ie zich verstopt in de jungle? Misschien zit de lapjes kat ergens waar niemand het ver wacht? Kortom, VOF de kunst moet de hele wereld over om hem te vinden en komen onder weg allerlei dieren tegen die soms wel, en soms niet de waarheid vertellen over het verblijf van de alom bekende Lapjeskat. Een ding is zeker, ze doen heel erg hun best om hem te vinden al leidt dit soms tot hilarische momenten. De muziek van VOF de kunst spreekt voor zich, na 12 kinder CD's gaan de heren deze keer vooral veel liedjes zingen en spe len over dieren. Zonder Erik van Muiswinkel, maar mét de voltalli ge VOF bezetting in een prachtig decor. De kinderen en de ouders mogen weer klappen, zingen, dansen en, af en toe meehelpen zoeken naar de Lapjeskat. Vanaf zondag 12 september is het muziekprogramma in De Eve naar weer geopend. Elke maand is er een band/artiest in het café die op geheel eigen wijze het week end zal uitluiden. Genieten van een gezellige middag met muziek en feest met een drankje en een dansje. Zondag 12 september wordt dit muziekgebeuren geopend door The Watchman. Hij heeft al elf albums op zijn naam staan en samengespeeld met onder andere Rory Block, Jonathan Richman, Mothers Finest etc. The Watchman is een van de best bewaarde geheimen van de Nederlandse muziek, de beste sin ger/songwriter van de lage lan den. Eigenlijk teveel om op te noemen. Dus kom luisteren op zondag 12 september in De Eve naar, aanvang 17.00 uur, entree 2,50 euro. Op zondag 12 september houdt de stg, Mountain-Hill Dancers weer haar maandelijkse country linedance middag op cd's. Tij dens deze middag wordt er n loterij gehouden en wordt er n leuk dansje geleerd. De dansmiddag vindt plaats in Siebengewald bij cafe z,aal de Hei debloem, Gochsedijk 4. Aanvang 14.00 uur. Informatie via 0485- 342876 of 441513. Op zaterdag 11 september steken de medewerkers van Rabobank Venray Meerlo- Wanssum de handen uit de mouwen. Op die dag plaatsen zij in de veertien dorpen uit het werkgebied van de bank een bank en een picknickset. Venray- centrum komt later aan de beurt, als tijdens de centrumvernieuwing een bank geschonken zal wor den. Alle bankmedewerkers verza melen zich vanaf 7.30 uur op het Schouwburgplein. Na het start schot om 8.00 uur vertrekt ieder een naar de aangewezen locaties; de klus moet om 12.00 uur geklaard zijn. Om 13 00 uur worden de ban ken officiéél overgedragen aan de gemeenten Venray en Meerlo- Wanssum. Belangstelling en aan moediging van het personeel is van harte welkom. Op de volgende locaties wordt gewerkt: Blitterswijck: Hoek Kerkstraat- Kortestraat Castenray: Speelveldje aan de Castelostraat Geijsteren: Dorpsstraat-Wans- sumseweg bij het kruisbeeld Heide: Dorpsplein bij jeu de böulesbaan Leunen: Bij de Kraakse Pas Meerlo: Bergboslaan vlak over de beek Merselo: Bij de molen Oostrum: Hoek Henri Dunant- straat- Stationsweg Oirlo: Haalakker, hoek Dep. Petersstraat Smakt: Bij het sportveldje Veulen: Tegenover de kerk bij het informatiebord Vredepeel: In de dorpskern bij jeu de böulesbaan Wanssum: Locatie 't Zand bij het Pieterpad Ysselsteyn: Hoek Ontginnings- weg/Puttenweg bij informatie bord Vanaf maandag 13 septem ber staan de deuren van de Schouwburg Venray weer wagenwijd open voor alle theaterHefhebbers. De vrije verkoop gaat van start. Ver schillende favoriete voorstel- 1 lingen zijn in de voorverkoop al uitverkocht. Maar gelukkig was het alsnog mogelijk om enkele succesopties binnen te halen, waardoor er nog ver schillende plaatsen vrij gehou den konden worden voor de vrije verkoop. De eerste voorstelling van het theaterseizoen op woensdag 22 september. Umoja is een bruisen- dè Show over de rijke muzikale historie van Zuid-Afrika, waarin alle rollen worden gespeeld door jongeren uit de sloppenwijken die allemaal een professionele opleiding hebben genoten. Na het succes van vorig jaar, is er op veler verzqek een nieuwe Neder landse toitfhce van dit unieke dans- en zangspektakelUmoja is over de hele wereld een enorm succes. Een verteller neemt het publiek mee op reis waarin het verhaal van Afrikaanse muziek van vroeger tot nu wordt verteld. Verschillende muzikale stromin gen wisselen elkaar in hoog tempo af in prachtige kostuums few de bühne. Daags voor Veest staat deze band in de finale van De Kans in de schouwburg. Met rockcovers, uiteenlopend van Iron Maiden tot Skunk Anansie, krijgt het publiek een zeer geva rieerde rockshow voor zijn kie zen. Tot slot treedt Puch Maxi op. Vorig jaar stond deze band als spe cial guest op Veest VI, dit jaar is de 'rock 'n lol' band de hoofdact. Bekende nummers worden door dit trio in een ander jasje gesto ken, en met de WC Experience als voorbeeld maken ze van elk optreden een geweldige show. Veest begint om 20.00 uur en de entree bedraagt slechts drie euro aan de kassa en twee euro in de voorverkoop. Voor meer informa tie kijk je op www.veest.s5.com. Op zaterdag 25 september wordt voor de zevende keer Veest gehouden. In gemeenschapshuis De Brink in Leunen zijn die avond diverse regionale topacts te bewonderen. Het festival wordt geopend door B-Kwadraat, een hip-hop duo uit Venray. Deze twee jongens, bestaande uit MC Dorstlesser en MC Bokkenrijder, nemen tevens de presentatie voor hun rekening. Daarna is het de beurt aan Pilot Flame. Dit kwartet geniet inmiddels al heel wat bekendheid in de regio Venray, mede dankzij geslaagde optredens in 't Podium en met Koninginnepop. Verwacht vooral muziek van o.a. Di-rect en Nickel- back, maar ook covers van The Troggs, Survivor en zelfs Deep Purple. Vervolgens betreedt Cur-

Peel en Maas | 2004 | | pagina 16