Meerlo-Wanssum heque voor Vriendenkring eerlo-Wanssum/ Wasosz ipen dag schaakclub >e Meerloper loed en IJver ert de trom! Nieuwe mijlpaal Swolgense Boys en TOP*27 Mark Veens opent Olympische Spelen LVB Geijsteren start seizoen met SOS Meerlo-Wanssum wil jetskiërs aanpakken Nieuwe bibliotheek Volksuniversiteit richt zich op Meerlo-Wanssum Donderdag 9 september 2004 - Pagina 13 'ina '«EL EN MAAS öllenhoven Olie geeft 1500 euro Bij gelegenheid van de offi ciële start van het nieuwe "(pbemande VOL auto-maat [station in Wanssum heeft directie van Vollenhoven )lie B.V. de Stichting Vrien- nkring Meerlo-Wanssum jfasosz een cheque gegeven waarde van vijftienhon- euro. Namens de directie van Vol- Olie B.V. reikte Hein Bogaers de che- uit aan mevrouw Riny - Op 't Broek, echtgenote Sinds 6 september is de nieuwe bibliotheek geopend. Deze bestaat uit steunpunten die zijn gevestigd in de basisscholen. Er zijn boeken aanwezig voor kinde ren van twee tot twaalf jaar. De openingstijden zijn: Geijsteren Maandag 13-15 - 14.45 uur en vrijdag van 14.45 -16.30 uur Blitterswijck Maandag 13.30 - 15.30 uur en vrijdag 15.30- 17.00 uur Tienray Dinsdag 10.30 - 12.00 uur en donderdag van 15.30 - 16.30 uur en eventueel uitloop tot 17.00 uur Wanssum Maandag 15.30 - 17.30 uur en donderdag 13.15-15.15 uur Swolgen Dinsdag 14.15 - 16.15 uur en donderdag 15.45 -17.30 uur Meerlo Dinsdag 13.30 - 15.00 uur en donderdag 15.00 -17.00 uur. Kinderen van 2 tot 1.2 jaar kun nen er. terecht voor het afhalen van de lenerspas, het lenen en/of bestellen van boeken. Volwasse nen kunnen in de bibliotheek gebruikmaken van de aanwezige computer om de collecties van andere bibliotheken te raadple gen. Nieuws uit Wanssum en omgeving leest U óók in PEEL EN MAAS Wet de inmiddels traditionele jien dag luidt schaakclub Woper het nieuwe seizoen in. Jjndag 19 september zijn scha pers, jong en oud, van harte wel kom in het onderkomen bij cafe- 'tia/eethuis De Hap, gelegen aan -de Hoofdstraat in Meerlo. Belang- stellenden kunnen deelnemen m tan een simultaan en schaken legen de computer. Daarnaast tunnen ze zich natuurlijk laten ■^nformeren over een eventueel L* iilmaatschap Voor meer informa- ie kunnen belangstellenden con- liet opnemen met voorzitter P. |n de Water, telefoon: 0478- >1337 of secretaris J. Bolten, 'efoon: 0478^91688. Regerend kampioen Mark tintjes toont trots de trofee V bet clubhuis bij De Hap TKesentatie nieuwe uniformen op 18 september de titel 'Moed en IJver de trom!' wordt op zater- 18 september in het van Biit- een concert gehou- deze muzikale presenteert de drum van muziekverenging en IJver haar nieuwe aan de plaatselijke oude uniformen hadden een uitgesproken karakter. Ze de kleuren rood met wit en hard aan vervanging nieuwe uniformen sluiten in bij het uiterlijk van de namelijk donkerblauw nieuwe uniformen wil de fanfare nog meer de eenheid bin nen de muziekvereniging accen tueren. Mede dankzij subsidiëring van het Prins Bernhard Cultuur fonds kon de drumband in het nieuw worden gestoken. Om de presentatie van de nieu we uniformen extra luister bij te zetten organiseert Moed en IJver een concert onder de titel 'Moed en IJver roert de trom'. Op het programma staat natuurlijk veel percussiewerk van de drumband en een gastdrumband van Jong Nederland Horst, die beide onder leiding staan van Mark Roosengar- ten. Daarnaast laat ook de fanfare onder leiding van dirigent Chris Derikx van zich horen. Het muzikale programma heeft een populair karakter, wat het publiek wellicht nog terug doet denken aan het geweldige con cert 'Music Trends' in de schouw burg van Venrav. Naast alle muziek wordt ook de historie van de drumband digitaal gepresen teerd met mooie plaatjes uit lang vervlogen tijden. Voor de leden van fanfare en drumband Moed en IJver is dit concert weer een mooie start van het nieuwe muzi kale seizoen, aldus voorzitter Her man Vermazeren. Het concert in het gemeenschapshuis begint om 19:30 en de entree is gratis. Foto uit de rijke historie van de drumband, met de oude uni formen Hij had er net nog een voor bij zien razen op de Maas. Wet houder Derikx keek de 'macho' op het water bedenke lijk na. De gemeente Meerlo- Wanssum wil een einde maken aan het jetskiën op de Maas. "We zijn aan het onder zoeken hoe we dit probleem het beste kunnen aanpakken", zei de CDA-wethouder dins dagavond tijdens het werkbe zoek aan de haven van Wans sum. De gemeente denkt aan veran deringen in het bestemmingsplan of aan een vaarverbod in de alge mene plaatselijke verordening (apv). Daarmee wil de gemeente de aanleg van hellingen en stei gers in weilanden aan banden leg gen. Tot nu toe probeerde de gemeente de overlast binnen te perken te houden, maar dat beleid, blijkt niet erg succesvol. Vooral de inwoners van WeU en gasten van bungalowpark De Geijsselberg, aan de overzijde van de Maas in de gemeente Bergen, willen al jaren dat Meerlo-Wans sum maatregelen neemt tegen de overlast. In Bergen geldt al een verbod op het te water laten van jetski's. De LVB Geijsteren start haar nieuwe seizoen met een H. Mis in de Sint Willibrorduskerk en daarna een informatieavond over SOS Meerlo-Wanssum en het project in Chili. De Stich ting Ontwikkelingssamenwer king Meerlo-Wanssum heeft voor drie jaren en kinderte huis in Chili geadopteerd. Een opvangplaats voor baby's en kinderen die verstoten wor den door de ouders, te vonde ling zijn gelegd of door de politie bij de ouders zijn weg gehaald omdat ze aan de alco hol of drugs zijn. Karin (secretaresse) en Hans Vestjens en José en René Poels (voorzitter) van SOS Meerlo-Wans sum bezochten het kindertehuis en het land Chili. Ze verhalen daarover aan de hand van prachti ge dia's op woensdag 15 septem ber bij de vrouwenbeweging Geijsteren. Over het prachtige langgerekte land, de indianen, de cultuur, het landschap, de wijn bouw, de politiek, maar ook over de situatie van de kinderen en de arme families in krottenwijken. Het belooft een interessante en plezierige avond te worden die alleen toegankelijk is voor de leden van de LVB. Tijdens deze avond kunnen de dames van Geijsteren ook Chi leense wijn proeven die aangebo den wordt door Annemarie Berk hout van slijterij Lindenhof te Wanssum. De mis begint om half acht en aansluitend in 't Trefpunt de informatieavond. De Volksuniversiteit Venray e.o. gaat zich dit jaar speciaal richten op de inwoners van de zes Meerlo-Wanssumse kerk dorpen. Volgens directeur Phil Verbeek van de Venrayse uni versiteit heeft deze organisatie een belangrijke streekfunctie. "Dat betekent dat wij niet alleen cursussen geven in het gebouw aan de Oostsingel in Venray maar ook, bij voldoen de belangstelling, in een van de dorpen in Meerlo-Wan- sum", aldus Verbeek. Dat de Volksuniversiteit dat doet heeft ook te maken met het feit dat het gemeentebestuur van Meerlo-Wanssum deze organisatie een warm hart toedraagt en jaar lijks subsidieert. De Volksuniversiteit van Ven ray houdt zaterdag 11 september open huis voor mensen die inte resse hebben in zelfontplooiing en kennisvermeerdering. De uni versiteit biedt een breed scala van cursussen aan voor iedereen. De open dag vindt plaats in het gebouw van de Volksuniversiteit Venray aan de Oostsingel 37a te Venray van 11.00 tot 15.30 uur. Voor inwoners van Meerlo-Wans sum die zaterdag niet kunnen is er een speciale avond op dinsdag 7 september van 19 00 tot 21.00 uur in de bibliotheek van Horst. In het gemeentehuis van Meer lo-Wanssum en bij de Rabobank in Wanssum ligt het nieuwe pro gramma van de Volksuniversiteit Venrav. De Volksuniversiteiten Met de introductie van nieu we tenues is een nieuwe mijl paal bereikt in de samenwer king tussen Swolgense Boys en TOP' 27. Een samenwer king die een vijftal jaren gele den begon. Beide verenigin gen voorzagen toentertijd reeds problemen door het steeds verder teruglopend aantal jeugdleden. Een gede gen jeugdopleiding kon niet meer worden gegarandeerd. Afvaardigingen van beide ver enigingen staken om die reden de koppen bij elkaar om te kijken of de problemen gezamenlijk konden worden opgelost. Swolgense Boys had op dat moment nog geen acute proble men, maar de club wist ook wel dat ook zij in de nabije toekomst personele problemen kon ver wachten. De vereniging uit Tien hebben een vaste cursistengroep die al jaren van het aanbod gebruik maakt. Jaarlijks melden zich weer nieuwe deelnemers aan. Steeds vaker gaan mensen 'samen' naar een cursus. Dat is niet alleen gezellig, maar ook effectief en gezellig. En dat leren veelzijdig en leuk kan zijn hebben afgelopen jaar weer meer dan 2500 cursisten bij de Volksuniver siteit in Venray ervaren. Bij de Volksuniversiteit vinden de cursisten een brede keuze op het gebied van talen, algemene ontwikkeling, gezondheid en beweging, informatica, kunst, cul tuur en creativiteit. Komende winter worden er in de regio Ven ray had reeds enkele jaren eerder toenadering gezocht tot SV Meer lo. Deze samenwerking liep ech ter na drie mooie jaren op de klippen. Met deze ervaring in het achter hoofd werden de gesprekken met de collega's van Swolgense Boys begonnen. Al snel bleek dat beide verenigingen op één lijn zaten en er werd een principe afspraak gemaakt: "De een zijn probleem is ook de ander zijn probleem". Ondertussen werd een project opgestart met als uitgangspunt het volledige samengaan van beide jeugdafdelingen. Gefaseerd werden de jeugdteams samenge voegd, terwijl achter de schermen hard werd gewerkt om een orga nisatie voor de nieuwe afdeling op te zetten. Na de fusie van alle jeugdteams werden aan het begin van het vorige seizoen ook de jeugdcommissie van Swolgense Boys en het jeugdbestuur van ray en Meerlo-Wanssum meer dan tweehonderd activiteiten aange boden. De universiteit biedt ook cursussen aan voor specifieke doelgroepen zoals mensen met een verstandelijke handicap, seni oren, vrouwen en allochtonen. Voor leden van de Rabobank Venray Meerlo/Wanssum geldt voor een aantal cursussen een korting van 25% en voor leden van het Groene Kruis wordt van wege de samenwerking een kor ting van 10% verleend op een tiental cursussen. Nader info: Volksuniversiteit Venray. tel 0478-580185, fax 0478-514155 E- mail info@vu-venray.nl, internet www.vu-venray.nl TOP samengevoegd. NIEUWE MIJLPAAL Aan het begin van dit seizoen werd een nieuwe mijlpaal bereikt: de invoering van een nieuw tenue voor de jeugdafdeling, inclusief nieuwe kleding voor de vrijwilli gers. Het opnieuw kleden van 140 jeugdspelers en 40 jeugdleiders bleek echter geen sinecure, en ook de combinatie van rood-oran- je-zwart leidde tot heel wat debatten en 'modeshows'. Uitein delijk is iedereen erg tevreden en trots op het resultaat. Het ont-. werp is stijlvol, geeft de identiteit van beide verenigingen weer en is uniek in voetballend Nederland. DORPSGEMEENSCHAPPEN Dit resultaat had nooit tot stand kunnen komen zonder de steun van beide dorpsgemeenschap pen. Om diverse redenen is geko zen voor een uniform tenue zon der reclame-uitingen. Om dit te financieren is een beroep gedaan op de agrarische middenstand van beide dorpen. Deze middenstan ders worden vaak niet betrokken in sponsoring om het simpele feit dat reclame niet relevant voor hen is. Door de financiële injectie van deze Swolgense en Tienravse agrariërs (en andere ondernemers in de agrarische sector) hebben de clubs de financiering van de nieuwe tenues zo goed als rond gekregen, terwijl de sponsoring van de nieuwe jeugdleiders jassen geheel verzorgd is door SUMMA Verzekeringen. De jeugdafdeling Swolgense Boys TOP'27 bedankt iedereen die heeft bijge dragen aan het verwezenlijken van deze schitterend outfit. van de burgemeester en secre taresse van de actieve stich ting die de uitwisseling tussen Meerlo-Wanssum en de Poolse gemeente Wasosz gestalte geeft via tal van activiteiten voor het bedrijfsleven, de gezondheidszorg en de jeugd van deze Poolse gemeente. Het VOL auto-maat tankstation aan de Stayerhofweg in Wanssum is ongeveer een jaar geleden van start kunnen gaan dankzij de samenwerking met directeur Joost Janssen van het gelijknami ge garagebedrijf Janssen Wans sum. Vollenhoven Olie B.V. heeft thans het hoofdkantoor in Tilburg maar is in Wanssum geen onbe kende. Het bedrijf heeft vele jaren een depot gehad aan de industrie haven van Wanssum. De directie koos ervoor om het nieuwe tankstation in Wanssum niet officieel te openen maar het uitgespaarde bedrag beschikbaar te stellen aan het goede doel. Het VOL auto-maat tankstation draait overigens als een trein mede vanwege de goedkope prij zen. Dankzij het feit dat dit station onbemand is kunnen klanten zelf tanken met creditcard of het spe ciale Vollenhoven. Olie tankpasje. Met een zilveren medaille keerde hij terug in Nederland. Topzwemmer Mark Veens uit Horst, die in Athene met de olympische zwemploeg van zéér dichtbij mocht genieten van het ene succes na het andere. Pieter van den Hoogenband en Inge de Bruijn wonnen goud, de zwemmer uit Horst wist een zilveren medaille te bemachtigen met de heren estafetteploeg. Amper vijf dagen na de slui tingsceremonie was Mark Veens alweer van de partij in Swolgen, waar hij als speciale gast het Kin dervakantiewerk Swolgen met het thema 'Olympische Spelen' open de. De topzwemmer had de orga nisatie van deze kinderactivitei- tenweek voor aanvang van 's werelds grootste sportevenement beloofd te komen, als hij geen dringende andere verplichtingen zou hebben. En Veens hield zich aan die afspraak, ondanks zijn overvolle agenda. Vrijdagmiddag konden de Swolgense kinderen hem het hemd van het lijf vragen over de echte Olympische Spelen. En dat deden zeMark had hen heel wat te vertellen. Agrariërs ondersteunen gezamenlijke jeugdafdeling Directeur Hein Bogaers reikt de cheque uit aan mevrouw Riny Halm, secretaresse van de Vriendenkring Meerlo-Wanssum Wasosz, voor het nieuwe tankstation Topzwemmer prominente gast in Swolgen

Peel en Maas | 2004 | | pagina 13