Gemeente schuift geluids- roblematiek voor zich uit' Restauratie kerk Veulen gereed amilie Geurts met schaap ederlands kampioen Een bank van de bank Vrijwilligerscentrale overgenomen door Match XPS opent vestiging in China Gebr. Heintjes H. VERKOULEN B.V. Klassiek op Locatie populair I tuinmeubelen en barbecues I TOT 40% KORTING Seksueel misbruik gehandicapte Loonwerk - Grondwerk - Transport Drabbelsweg 1 5814 AG Veulen 0478-581986 06-17900108 Belediging Aangehouden Pa9'teL EN MAAS Pa9'n^EEL 1 ting1 Donderdag 2 september 2004 - Pagina 3 ijngus en buurman bestrijden bouwvergunning gemeente 1d december 2003 verschaf- je de gemeente zich een bouw- trgunning voor de renovatie ran jongerencentrum Dingus an de Hoenderstraat. Er kwa- nen begin dit jaar twee lezwaren binnen. Van buur- ian Henk Willems én van het mgerencentrum. De commis- ie bezwaarschriften behan- elde maandagmiddag de westie. De betrokkenen in de strijd )ingus versus gemeente zijn nmiddels de tel kwijtgeraakt, bandag werd een nieuwe blad- de toegevoegd aan het ellenlan- i feuilleton waaraan voorlopig ig geen einde komt. Niet de chtbank in Venlo of Roermond, :t gerechtshof in Den Bosch of e Raad van State in Den Haag, laar een vergaderruimte in het emeentehuis was ditmaal het trijdtoneel. Nieuw was dat een derde partij ich in de strijd heeft gemengd: uurman Willems. Hij was maan- igmiddag ook het belangrijkste espreksonderwerp. Henk Pillems en zijn echtgenote wer- len verdedigd door mr. Peter Joumans van Goorts Coppens dvocaten. Voorzitter Pieter Gijsbers nam zoals gebruikelijk de honneurs waar voor Dingus. Het jongerencentrum heeft nog getwijfeld of het, in navolging van de buren, wel bezwaar zou maken. "Want eigenlijk maakt het ons niet zoveel uit of de gemeente zich een bouwvergunning ver leend. Wat telt is dat die toch niet kan worden uitgevoerd", lichtte Gijsbers toe. "Nee, we hebben het vooral gedaan om onze buren te steunen. Wij willen voorkomen dat zij dezelfde lijdensweg met de gemeente moeten ondergaan waarin wij al tien jaar zitten." Willems maakte alleen bezwaar tegen de bouwvergunning. Dingus pakte ze alle drie: zowel de bouw-, sloop- als de monumen tenvergunning. Ruim vijf jaar geleden verleen de de gemeente al een bouwver gunning voor Hoenderstraat 10- 12. Voor het bewuste bouwplan scenario-3 dat door ruzie nooit tot uitvoering kwam. Het jongeren centrum koestert deze vergun ning nu als vrijbrief om scenario-3 alsnog uit te voeren. Want Dingus verwerpt het gemeentelijke bouwplan. De kwestie spitst zich toe op het geluid. Het eerste plan gaat uit van een geluidsniveau van 110 dba. Dit is meer dan genoeg om een concertzaal goed te exploiteren. Dingus heeft in gemeentelijke stukken ontdekt dat het recente bouwplan van de gemeente slechts 96 dba behelst. Alhoewel ambtenaar Jan Zanders beweerde dat het om 101 dba zou gaan. RARE POSITIE Advocaat Goumans vindt dat zijn cliënt, buurman Willems, in een rare positie gemanoeuvreerd is. "Want de eerdere bouwvergun ning heeft ook rechtskracht. Er zijn nu twee vergunningen die totaal van elkaar verschillen. Maar ze sluiten elkaar wel uit. Je kunt ze niet allebei half uitvoeren. Er heerst rechtsonzekerheid en mijn cliënt weet niet waar hij aan toe is. Dit is onverteerbaar", zei Goumans, die vond dat de gemeente de geluidsproblematiek voor zich uit schuift. "Dat zien we later wel, zegt de gemeente. Maar Willems verwacht straks overlast die hij nu niet heeft. Voor de geluidsisolatie moet vooraf een oplossing komen. De gemeente spant het paard achter de wagen. Ik voorzie grote problemen als er vooraf geen voldoende geluidwe- rende maatregelen worden geno men. Er moet nu duidelijkheid komen. Deze bouwaanvraag is onzorgvuldig en bovendien in strijd met het bestemmingsplan." Voorzitter mr De Vries kapte het betoog af. Hij merkte op dat het aantal dba's niet in de bouw vergunning staat. "Dus daar wil ik niet op ingaan. Dat is een discus sie voor de toekomst. Misschien gaan ze in het gebouw alleen maar kaarten of pingpongen..." Goumans reageerde. "Maar het hele probleem draait juist om de geluidsisolatie. Dat is ook de kern van het conflict tussen Dingus en de gemeente. Er staat toch ook een podium getekend in het bouwplan." PEUTERSPEELZAAL Pieter Gijsbers verklaarde dat het bouwplan zelfs niet voldoet aan de eigen richtlijnen van de gemeente. "Daarin is 105 dba de minimumnorm voor een jonge rencentrum. Met 96 dba kun hele maal je niets. Dat is zelfs nog te weinig voor een peuterspeelzaal. Het wordt een tent waar alleen heel lage achtergrondmuziek gedraaid kan worden." Bouwtechnici van Dingus vinden dat het bouwplan aan alle kanten rammelt. Want in de tekeningen is de geluidsisolatie verdwenen en alle maten ontbreken. Ambtenaar Zanders meende dat noch de belangen van Willems noch die van Dingus geschaad worden. Het plan past binnen de bestemming van openbare of bij zondere gebouwen. En de uitbrei ding van het pand is slechts mini maal, één tot twee procent. "In stedenbouwkundige zin veran dert er zo goed als niets. De twee bezwaren zijn ongegrond want de zaal voldoet aan de geluidsnorm van 101 dba. Voor feestdagen kan vrijstelling gevraagd worden. Een geluidsbegrenzer waarborgt dat Willems geen overlast onder vindt", aldus Zanders. Goumans was allerminst over tuigd. "Ik heb een interne mede deling van de afdeling Bouwen en Milieu gezien. Daarin staat dat de woning van mijn cliënt een onaanvaardbaar risico loopt bij 101 dba. Er zouden extra maatre gelen getroffen moeten worden. De gemeente blijft maar om de hete brij heendraaien. Dit kunt u niet maken. Ik eis duidelijkheid over alle akoestische aspecten en het gebruik van het gebouw." De commissie bezwaar en beroep brengt over circa acht weken een advies uit aan B en W. Ton en Jeannette Geurts uit :unen wonnen zaterdag een tfdprijs bij het Nederlands [pioenschap voor schapen in het ras Bleu du Maine. Het :lf gefokte lam GMSV75 won eerste prijs bij de categorie fooilammeren. Het Leunse lam metje, geboren op 14 februari 12004, is een 'plaatje' volgens eigenaar Ton Geurts. De familie Geurts vertrok zater- Idag met zes lammeren naar Rijpwetering vlakbij Leiden waar het NK werd gehouden. In 2000 wonnen Ton en Jeannette voor het laatst een eerste prijs. "Ik had vooraf goede hoop dat het dit maal opnieuw zou lukken. Met 5MSVW5 maakten we een goede tan^ yerteltTon. Na de rubrieks- .ieufing in de ochtend stond ze nog op de tweede plaats, 's Middags was de kampioenskeu ring waaraan alleen de nummers één en twee mogen deelnemen. "Er was best wel kritiek op de uit slag van de ochtend. Want velen vonden dat ons ooilam duidelijk (het beste was. Ik weet niet of de keurmeesters zich die kritiek heb ben aangetrokken. Maar 's mid- lags kwam ze wel op de eerste •laats. En dat komt niet vaak voor lat van een eerdere uitslag wordt fgeweken." Bleu du Maine is een Frans vleesras. De schapen zijn bekend om hun blauwe koppen en blau we poten. In 1988 begon Geurts met het stamboek. De Leunse familie bezit zo'n 150 schapen waarvan acht rammen, zeventig ooien en ruim zeventig lamme ren. Drie van de vier Leunse ramlam- meren wisten op het NK bij de eerste acht te komen. En een anderhalf jarig schaap behaalde bij de categorie jaarlingen een fraaie derde plaats. Het was dan ook een succesvol kampioen schap. Wordt het winnende ooi lam GMSV75 nu verkocht? "Nee", reageert Ton Geurts beslist. "Dat ben ik niet van plan. Ik wil met haar verder fokken en bij de vol gende NK's hoop ik dat haar nakomelingen het ook zo goed doen.' Het hoofdkantoor van Rabobank Venray Meerlo- Wanssum ondergaat momen teel een ware metamorfose. Op 11 oktober is het kantoor weer geopend. Op 12 novem ber zal de feestelijke herope ning plaatsvinden. Bij de medewerkers van Rabobank Venray Meerlo- Wanssum is het idee geboren om bij gelegenheid hiervan een geheel eigen presentje te schen ken aan de bevolking van het werkgebied van de bank. Met het thema: 'een bank van de bank' gaan zij op zaterdag 11 september In de véëïtiëA tlorj>en"uit het werkgebied van de bank plaatsen zij een picknickset, bestaande uit twee zitbanken en een tafel. (Uitzondering hierin is Venray waar op een later tijdstip, tijdens de vernieuwing van het centrum, een bank geschonken zal wor den). Alle bankmedewerkers ver zamelen zich vanaf 07.30 uur op het Schouwburgplein. Na het startschot om 08.00 uur vertrekt ieder naar de hem/haar toegewe zen locatie. De klus moet die dag om 12.00 uur geklaard zijn. Dat is de uitdaging! Daarna vertrekken alle medewerkers weer naar Venray en om 13-00 uur worden de banken officieel overgedragen aan de Gemeente Venray en Gemeente Meerlo-Wanssum. In overleg met de dorpsraden en de gemeenten Meerlo- Wanssum en Venray zijn de loca ties voor de picknickset bepaald. De negen concerten van Klassiek op Locatie in Noord- Limburg hebben ruim 3000 bezoekers getrokken, circa 20 procent meer dan vorig jaar. De tweede editie, het evenement werd vorig jaar voor de eerste keer op touw gezet door artistiek leider Nard Reijnders uit Broekhuizenvorst, werd op negen verschillende karakteristieke loca ties in het Noord-Limburgse land gehouden. De concertreeks werd zondag avond afgesloten in het Venrayse Odapark in Venray met een open luchtconcert van het Amsterdam Sinfonietta en David Geringas (cello). Het evenement krijgt vol gend jaar een vervolg. Boxmeer - Provincialeweg 5 Beuningen - Claudiuslaan 60 De politie heeft dinsdagmorgen een 35-jarige man uit Overloon en een 34-jarige vrouw uit Venray aangehouden in de woning van de man in Overloon. De politie verrichtte samen met de rechter-commissaris een onderzoek in de woningen van beide verdachten. Daarbij is een computer in beslag genomen. De man en de vrouw worden ervan verdacht een 50-jarige inwoner van de gemeente Boxmeer in de eerste maanden van dit jaar seksu eel misbruikt te hebben. Het slachtoffer is verstandelijk gehan dicapt. Beide verdachten zijn ingesloten voor verder onder zoek. Binnenkort zal de Vrijwilligerscentrale van de stichting Synthese worden overgenomen door de nieuwe stichting: Steunpunt Vrijwilligerswerk Venray i.o. Deze stichting zal onder de naam Match de taken van de Vrijwilligerscentrale overne men en de dienstverlening voor de Venrayse vrijwilligers organisaties en vrijwilligers verder uitbouwen. De dienstverlening door Match omvat de werving, selectie en bemiddeling van mensen die zich als vrijwilliger willen inzetten in vrijwilligersorganisaties, vereni gingen en instellingen die vrijwil ligers inzetten in hun eigen dienstverlening. Match richt zich op maatwerk in de diverse vor men van deskundigheidsbevorde ring, advies en directe ondersteu ning in de bestuurlijke en uitvoerende activiteiten van Venrayse vrijwilligersorganisaties en werkt op basis van opdrachten van de gemeente Venfay. Match blijft voorlopig gevestigd op Marktstraat 8 Venfay en is telefo nisch, per fax en e-mail onder de bekende gegevens van de Vrijwilligerscentrale Venray te bereiken. Match werkt nu onder het motto 'Vrijwilligerswerk heeft, marktwaarde' aan dè organisatie van een Dag van de Vrijwilliger 2004. Deze dag is gepland op zaterdag 20 november aanstaande in het Partycentrum De Witte Hoeve in Venray. Het voorlopige programma voor die dag omvat onder andere een ludieke benadering van vrij willigerswerk door een cabaret groep. Het bekende gezelschap 'Mallemoer' tekent voor de muzi kale aankleding en sluiting van de dag. De Dag van de Vrijwilliger 2004 is ook bedoeld om een beeld te geven van de ontwikkelingen in het Venrayse vrijwilligerswerk. Daarvoor wordt op die dag ruimte geboden aan vrijwilligers organisaties en zorg- en welzijns- instellingen om zich op een eigen wijze te presenteren. Het gemeentelijk vrijwilligers- beleid krijgt aandacht in een te houden inleiding met discussie. Deze inleiding is gericht op alle Venrayse vrijwilligers en organisa ties Het onderwerp 'communica tie in de organisaties' wordt uitge diept middels een inleiding en discussie, en is bestemd voor het kader van de Venrayse organisa ties. De projectgroep die de dag voorbereidt denkt ook nog aan een verkiezing van de Venrayse vrijwilligersorganisatie van het jaar op basis van de criteria: - Plaats van de organisatie bin nen de Venrayse gemeenschap - De omgang (beleid) met de eigen vrijwilligers - De vormgeving uitwerking en creativiteit van de presentatie van de organisatie Bijzonderheden zullen volgen in diverse publicaties en middels schriftelijke informatie voor vrij willigersorganisaties en andere belanghebbenden. Voor meer informatie kunt u bellen naar de secretaris van Match, Chr. Ter Beek. telefoon 0478-582839 of e-mail: beek- ter@wxs.nl Postadres: Rochusstraat 26 5801 RR Venray. Stichting Steunpunt Vrijwilligerswerk -Venray, Marktstraat 8, 5801 BM Venray - telefoon: 0478 516995 XPS, met vestigingen in Venray en Slowakije, opent een nieuwe vestiging in het Chinese Suzhou, 80 kilometer ten westen van Shanghai. XPS is een leverancier van printer en tonercartridges. Het bedrijf is in 1993 opgericht en behoort anno 2004 tot een van de grootste Europese produ centen van 'compatible' toner cartridges. XPS, dat in Venray is gevestigd op industrieterrein Keizersveld, produceert originele en gerecy clede tonercartridges die via de grotere Europese distributeurs worden afgezet. "Nu iedereen in Oost-Europa neerstrijkt wordt het tijd om weer verder te kijken", legt Jan van der Steen, directeur XPS, uit. "De globalisering van de wereldeconomie dwingt ons om alert te blijven en tijdig nieuwe ontwikkelingen te volgen." China is met zijn geweldige economische ontwikkeling een enorme groeimarkt voor de afzet van de producten. De opgedane kennis in Slowakije maakt volgens het bedrijf een snelle start in China mogelijk. Behalve de pro ductie van tonercartridges gaat XPS zich in China ook richten op de productie van nieuwe onder delen en samenstellingen voor de printerindustrie. Arts Schildersbedrijf Stationsweg 108, Oostrum-Venray Telefoon:0478-58 12 36 HET COMPLETE DAK - ZINK - EN LOODWERK WERD VERZORGD DOOR LEI- EN DAKDEKKERSBEDRIJF LOOD- EN ZINKWERK SCHILBERSWEG 10 - 5041 AN ROERMOND Tel. 0475 - 329921 Fax 0475 - 321483 In het jaar 1949 waren de mensen van Veulen heel erg blij dat na veel inspanningen en financiële bijdrage van de mensen en subsidies hun nieuwe kerk verwezenlijkt kon worden. In 2004 was de kerk, één van de eerste nieuw- bouwkerken van na de oorlog, toe aan restauratie. Net als met de bouw van de kerk in 1949 heeft deze generatie Veulenaren ook laten zien dat de gemeenschapszin groot is. Door de restauratie kan de kerk tot in lengte van dagen weer het visitekaartje van het dorp zijn. Hier kan iedereen trots op zijn. Maar niet alleen de buitenkant siert de kerk, ook de vieringen in de kerk zijn van grote waarde om het gebouw dienstbaar te maken. Als we de vieringen in de kerk met ons allen blijven houden, kunnen we pas zeggen dat de res tauratie geslaagd is. De restauratie van de kerk is mede gesteund door een bijdrage van en begeleid door het Bisdom Roermond. Hiervoor willen we speciaal bouwkundig adviseur de heer G. Broen hartelijk bedanken voor de prettige samenwerking. Ook de heer W. Kremer uit Venray bedankt als adviseur van de Financiële Commissie. De heer Ch. de Vilder ook bedankt voor zijn bijdrage aan de restauratie. Verder hartelijk dank aan de gemeente Venray, de Provincie Limburg en het SkaN-fonds voor hun bijdrage aan de restauratie. Ook hartelijk dank aan de bedrij ven en stichtingen in en buiten Veulen die ons met een bijdrage gesteund hebben. De bedrijven die de restauratie hebben uitgevoerd willen we ook hartelijk danken: Aannemersbedrijf H. Verkoulen bv, Roermond-Maasniel; voeg werk P. Peters Voegwerken Venray; schilderwerk Arts Schildersbedrijf Oostrum-Venray; reparatie klok Eysbouts Klokkengieterij bv. Asten. Maar onze grote dank gaat voor al uit naar de enorme inzet van vele vrijwilligers en de royale bij drage van inwoners en oud-inwo ners van Veulen. Vooral de actie die onlangs in ons dorp voor de restauratie is gehouden was een groot succes. Nogmaals: iedereen hartelijk bedankt voor zijn of haar bijdrage. De kerk zal feestelijk worden heropend op zaterdag 4 septem ber om 18.30 uur. Alle belangstel lenden zijn van harte welkom. Het programma is als volgt: - 18.15 uur vertrek van de har monie bij H. Wilms, Veulenseweg 43, parochianen sluiten bij zaal 't Veule aan voor vertrek naar de kerk - welkomstwoord kapelaan W. v. Dijck - toespraak afgevaardigde gemeen te - optreden harmonie - toespraak deken H. Smeets - optreden zangkoor - toespraak kapelaan W'. v. Dijck - officiële opening deken H. Smeets. - Aansluitend is er plechtige heili ge mis met als afsluiting van deze dienst Luuster Efkes. De politie heeft zondagmorgen op de Jan Poelsweg een 18-jarige man uit Ysselsteyn aangehouden. De man had zonder aanleiding agenten beledigd door een obs ceen gebaar te maken. Hij werd meegenomen naar het politiebu reau voor nader verhoor waarna hij werd overgedragen aan zijn ouders. De politie heeft zondagmorgen in de ouderlijke woning twee broers van 27 en 29 jaar aange houden op verdenking van mis handeling. De broers zouden zon der aanleiding eerder die morgen een 26-jarige man uit Well hebben geslagen en geschopt op de Sterrebos in Well. Het tweetal werd meegenomen naar het poli tiebureau voor nader verhoor. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray- 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willeinssen redactie@vandenmunckhof nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asneüemgA'andenmimckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tkrieven op aanvraag e-mail: advertentie@vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tei. 0478-582872 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,50 (postcode 58..) 32,50 (overige binnenland)

Peel en Maas | 2004 | | pagina 3