Sjoerd Kerstjens: geen woorden maar daden Voetbalspecial '04-'05 "Meerlo hoort in de vijfde klasse thuis" "SVOC heeft te weinig winnaars Paspoorten vijfde klasse F Trainer Ruud Vermeer (America) 2e sei zoen. Nieuwe spelers Gijs Dinghs en Bart Jenneskens (eigen jeugd), Marco Classens, Tom Houwen en Xavier Weijs (lager team). Vertrokken Rutger Bosch (stage), Ed Classens (blessure), Ruud Coppus (zaalvoetbal), Ted Lenssen (verhuizing) en Arjan Tijssen zijn allen gestopt. Selectie Niels Arts, Harm Biiddiger, Paul Büddiger, Marco Classens, Gijs Dinghs, Sander Dinghs, Tom Houwen, Bart Jenneskens, Ivan Maes, Hans Manders, Joep Manders, Paul Manders, Ruud de Mulder (keeper), Ralf Steeghs (keeper), Leon Strijbos (voorlopig uitgeschakeld van wege beenbreuk), Tom Strijbos, Dirk van de Ven, Roy van de Ven en Xavier Weijs. Verwachting Trainer Vermeer: "Er zijn veel spelers weg. Ik hoop dat de jeugd zich goed ontwikkelt en dat we vlak boven de midden moot eindigen." Titelfavoriet(en) Excellent en Hapse Boys. Swolgense Boys Sportpark Kerkebos (Swolgen). Klassering vorig seizoen Zevende plaats in vijfde klasse F. Trainer Fred Donkers (Helmond) le sei zoen. Nieuwe spelers Rick Cox en Michel Kleven (eigen jeugd). Vertrokken Sander Perry (Abcoude). Selectie Martijn Christiaens, Rick Cox, Gert Custers (keeper), Bas Heijnen, Niels Heijnen, Roel Hendrix, Sjoerd Kerstjens. Michel Kleven, Paul Kursten, Niek Lemmen, Joop Martens, Peterwan Mierlo (keeper), Thijs van Mierlo, Bart Rütten, John Thijssen, Sander Thijssen, Kevin Tissen (voorlopig nog gebles seerd) en Robin Tissen. Verwachting Elftalleider Peter Heijnen: "Proberen bij de eerste vier te eindigen. Zonder al te veel bles sures moet dat lukken." Titelfavoriet(en) "Geen uitgesproken favoriet. Er zijn wel acht kandidaten." Programma vijfde klasse op volgende voetbalpagina Donderdag 2 september 2004 Pagina gina PEEL EN MAAS Swolgense Boys lonkt naar kampioenschap Nee, de jongste voetballer is hij niet meer. Edwin van de Winkel (35), al jaren een ver trouwd gezicht in de achter hoede van vijfdeklasser SV Meerlo, is echter nog altijd zo fit als een hoentje en kijkt al weken reikhalzend uit naar het begin van het nieuwe sei zoen. Op zondag 5 september speelt de Meerlonaar samen met zijn ploegmaats thuis tegen het uit de zesde klasse gepromoveerde RESIA. Een weekje later wacht VIOS uit en daarna staat de derby tegen BW'27 op het programma.. "Na die eerste weken weten we direct waar we staan", zegt Edwin van de Winkel. SV Meerlo maakte vorig jaar een moeilijk seizoen door. Of beter gezegd: een moeilijke tweede helft van het voetbalseizoen. Door een zege op SVOC'Ol wist de ploeg zich pas op de laatste speeldag veilig te spelen. "Het jaar begon eigenlijk prima met enkele verrassende zeges, maar na de winterstop kwam de klad erin", weet ook Van de Winkel. "Waar dat aan lag? Ik weet het niet. We hadden wat blessures en hebben gewoon een smalle selectie. Maar daar wil ik het niet op afschuiven. Het lukte niet, en zoals altijd in het voetbal heb je dan ook het geluk niet altijd mee." Over het voortijdig en onver wacht opstappen van trainer Peter de Roock op paaszaterdag 10 april- de Venrayse oefenmees- ter maakte tijdens de rust van het thuisduel tegen Heijen bekend dat hij per direct stopte vanwege een gebrek aan discipline bij enkele spelers- wil de Meerlonaar niks meer zeggen. Niet alleen was hij toen het gebeurde op vakan tie, er is al genoeg over gezegd en geschreven, vindt Van de Winkel. "We hebben nu met Hans Winkelhag uit Tegelen een nieu we trainer en moeten vooruitkij ken. Hij doet veel oefeningen met de bal en minder loopoefeningen. Dat bevalt mij wel, want ik moet het niet van mijn loopvermogen hebben. Ik >heb echt een hekel aan dom rondjes rennen. Hans is een rustige trainer die alles duide lijk uitlegt." SMALLE SELECTIE De selectie van SV Meerlo bestaat uit een mix van routine en jeugd. Samen met John Steeghs (39) behoort Van de Winkel tot Routinier Edwin van de Winkel begint vol vertrouwen aan competitie de echte routiniers van het team. Veel nieuwelingen kan SV Meerlo niet begroeten dit jaar. Integendeel zelfs, want Mare Kusters vertrok naar Wittenhorst en Tim Klemans naar de A-jeugd van Venray. Wel verwacht de laat ste man veel van Klaas van Arensbergen. "Een talent dat lang geblesseerd is geweest. Volgens de clubarts van VW moet Klaas in de derde wedstrijd van het sei zoen weer mee kunnen doen." Het uitgangspunt voor het nieu we seizoen is duidelijk. "We wil len ons handhaven in de vijfde klasse. Na zo'n moeilijk jaar is dat ons streven. We hebben een leuk begin van de competitie en weten na enkele wedstrijden al hoe we ervoor staan. Helaas hebben we geen al te brede selectie. SV Meerlo heeft slechts twee senio renteams. Maar je moet roeien met de riemen die je hebt. Of handhaving reel is? Ja, ik vind dat Meerlo met dit materiaal in de vijf de klasse thuishoort." HRC FAVORIET Vorig jaar werd Sparta'18 uit Sevenum met vlag en wimpel kampioen in de vijfde klasse F. Edwin van de Winkel denkt dat dit jaar HRC'27 kampioenskandi daat nummer één is. "Die speel den vorig jaar ook al goed Weliswaar is bij die ploeg mei Michel van de Ven een van de betere spelers vertrokken, maar it schat hun kansen hoog in." En hoe ziet de toekomst van de vice-aanvoerder er na dit seizoen uit? Wanneer gaat hij zijn voet balsschoenen aan de wilgen han gen? Edwin van de Winkel lacht "Ik heb er nog erg veel plezier in en ben bijna nooit geblesseerd Zo lang ik het kan opbrengen om twee keer in de week te trainen ga ik gewoon door." Edwin van de Winkel: "HRC'27 titelkandidaat' Paul Büddiger (25) heeft even eens zijn twijfels aan de voor avond van de nieuwe competitie. Want SVOC kan voorlopig ook geen beroep doen op Leon Strijbos, de motor op het midden veld. Op de SVOC-dag brak hij zijn been en hij is zeker tot aan de winterstop uitgeschakeld. "We zijn er duidelijk zwakker op geworden", weet Büddiger die met zijn 25 jaar al bijna een routi nier is. Na keeper Ruud de Mulder en aanvoerder Ivan Maes is hij de andere middenvelders zijn verde digend niet zo sterk. Als het niet anders is dan blijf ik gewoon laat ste man. Maar het liefste speel ik op het middenveld." De tweebenige Castenrayer is een echte allrounder. Hij heeft op bijna alle plaatsen in het elftal gevoetbald. Hij ging vervroegd over naar de senioren en debu teerde in de hoofdmacht van Castenray toen Michel Fokkens nog trainer was. Diens opvolger Loek Nooijen posteerde Büddiger in de spits of als linksbuiten. Later speelde hij voornamelijk op het middenveld. Na vijf seizoenen in Castenray 1 kwam de fusie met DIS. "Ik was niet anders gewend om met jongens uit Oirlo samen te voetballen. In geloof dat mijn lichting de eerste was na de fusie van de jeugdafdelingen. Ik heb altijd samengespeeld met Joep Manders, Rutger Bosch en Sander Dinghs." Paul Büddiger vindt SVOC 'een prachtige club'. "Alhoewel de ver schillen tussen Oirlo en Castenray merkbaar blijven. Dat kan in drie jaar niet ongedaan gemaakt wor den. Binnen de lijnen merk je er nog het minste van. Maar vooral als we verloren hebben dan zoe ken de spelers uit Castenray en die uit Oirlo elkaar toch op. Als we hebben gewonnen dan gebeurt dat minder. De suppor ters langs de kant zijn in twee kampen verdeeld. De Oirlose sup porters 'knaoien' over de voetbal lers uit Castenray. En de Castenrayse toeschouwers heb ben vooral kritiek op de Oirlose voetballers." Terug naar afgelopen seizoen. SVOC'Ol bezette vier wedstrijden voor het einde nog de vierde plaats. Daarna kwam de klad erin. Er werd in de slotfase niet meer gewonnen en na verlies tegen de De nieuwe trainer van ÊSwolgense Boys is een ambiti eus mannetje. Niet zo vreemd ook, want Fred Donkers, oud- speler van Gemert, werd als aanvaller van de Brabantse club één keer kampioen - en topscorer- in de hoofdklasse B. Samen met Jacco Hofmans vormde de Helmondenaar jarenlang een gevreesd aan- valsduo. De spelers zijn inmid- dels op de hoogte van de doel stelling van Donkers. "De trainer wil promoveren, rechtstreeks of via de nacom- petitie", zegt Sjoerd Kerstjens (23). "Natuurlijk willen wij dat ook wel, maar ik denk dat we per duel moeten kijken waar we staan. We kunnen van iedereen winnen, maar ook van iedereen verliezen." Sjoerd Kerstjens is inmiddels een vertrouwd gezicht in het Swolgense team. Al een jaar of vijf speelt hij in het eerste elftal. De eerste jaren als rechtshalf, de laat ste twee jaar echter als laatste man. Hij is het slot op de deur, de grote regelaar in de achterhoede van Swolgense Boys. Kerstjens begint te lachen. "Nou, dat laatste valt wel mee. Ik zou als laatste man veel meer moeten praten. Nee, ik ben vooral iemand die het van zijn inzet moet hebben." Kerstjens is de bescheidenheid zelve. 'Geen woorden maar daden', zou zijn levensmotto kun nen zijn. De Swolgenaar vindt dat de nieuwe trainer voor een frisse wind binnen de vereniging heeft gezorgd. "Fred Donkers is niet alleen ontzettend ambitieus, hij wil duidelijkheid in het veld en technisch verzorgd voetballen. We doen erg veel partij- en posi tiespel tijdens de trainingen. Dat is ook onze sterkte, wij moeten het niet van onze fysieke kracht hebben." Willen winnen. Fred Donkers is met die instelling opgegroeid. Om die reden ook koos de Helmondenaar voor een nieuwe doelman. Een ervaren keeper die punten pakt. De sluitpost van vorig seizoen, Peter van Mierlo, moest in de voorbereiding óp het nieuwe seizoen wijken voor Gert Custers, oud-doelman van onder meer VW, Wilhelmina en Volharding, die vorig jaar nog enkele duels als voetballer met het eerste team meedeed. Kerstjens is wel blij met de keuze van de nieuwe trainer. "Niets ten nadele van Peter, maar Gert is iemand die veel coacht. Het is gewoon een ontzettend goede keeper. Dat heeft hij in het verleden al vaak genoeg bewezen. Hij kan met al zijn ervaring de ver dediging goed leiden. Ik vind het wel een prettig idee dat hij achter me staat, zo'n keeper geeft je als verdediger veel vertrouwen." BLESSUREGOLF De selectie van Swolgense Boys onderging ten opzichte van vorig seizoen niet al te veel veranderin gen. Alleen Sander Perry is vanwe ge zijn studie overgestapt naar Abcoude. "Sander was onze 'mid- mid', die zullen we zeker gaan missen", denkt Sjoerd Kerstjens. "Maar voor de rest is het team van vorig jaar intact gebleven. En ook de geblesseerden zijn helemaal fit, of bijna fit." Sjoerd Kerstjens stipt het pro bleem van vorig seizoen zelf aan. Blessures liepen als een rode draad door het seizoen 2003- 2004. Het is knap dat de Swolgenaren uiteindelijk nog als vijfde eindigden, want de zieken boeg van de rood-zwarte formatie puilde regelmatig uit. Zo waren onder meer de spitsen Kevin en Robin Tissen maanden uit de run ning, en ook Sjoerd Kerstjens zelf liep na de winterstop op de trai ning een blessure aan de enkel op. Last van die blessure heeft de Swolgenaar niet meer, hij begint topfit aan de competitie. "Het is belangrijk dat we in het begin veel punten pakken. Want de ploegen zijn" allemaal erg aan elkaar gewaagd. Er zijn uit Brabant met Hapse Boys, VIOS en Excellent wat nieuwe ploegen bij gekomen en ook van Resia (kam pioen zesde klasse, red.) ver wacht ik wel wat. De krachtsverschillen zijn klein. De vijfde klasse is gewoon een erg mooie klasse met veel derby's." HRC'27 is de belangrijke gegadigde voor de titel, denkt Kerstjens. "Maar ook de Brabantse ploegen zijn altijd sterk. Het belangrijkste is dat we zondag thuis tegen VIOS goed aan de competitie beginnen." Sjoerd Kerstjens: "We kunnen van iedereen winnen, maar ook van iedereen verliezen" Paul Büddiger heeft zijn twijfels over het nieuwe seizoen SVOC'Ol gaat het vierde sei zoen in sinds de samensmel ting van DIS en Castenray. De fiisieclub reikte in haar nog korte bestaan niet verder dan de middenmoot van de vijfde klasse F. Trainer Ruud i Vermeer had in zijn tweede jaar de lat graag wat hoger igelegd. Maar omdat vijf spe lers om uiteenlopende rede- 1 Qen zijn gestopt moet hij zijn verwachtingen naar beneden bijstellen. oudste speler. "We kunnen het nog heel moeilijk krijgen. Want we hebben te weinig spelers die kunnen vechten. Daarom zullen we Leon op het middenveld ook zo missen. Want hij was wel een winnaar. En hij had overzicht en corrigeerde de steken die anderen lieten vallen." Vorig jaar kwam Paul Büddiger op de liberopositie terecht nadat Peter Verlinden een stapje terugd eed. Hij ambieert nu de vacante positie van middenhalf "Want de degradatiekandidaten Oostrum en Meerlo finishte de fusieclub teleurstellend als achtste. "De laat ste goede wedstrijd hebben we uit tegen Heijen (1-3 winst, red.) gespeeld. Toen liep het echt fan tastisch. En ook voor de winter hebben we een sterke fase gehad. Maar op het eind was het echt belabberd. Ik vind het vooral ver velend voor de trainer. Hij doet het heel goed, is enorm fanatiek en steekt er veel tijd in. Waarom we zo slecht eindigden? Ik denk dat het vooral een mentale kwes tie was. Bij sommigen was de beleving wat minder. Ik hoop in elk geval zo'n periode niet meer mee te maken." SVOC moet het in het nieuwe seizoen stellen zonder topscorer Arjan Tijssen die er geen zin meer in heeft. Al voor de fusie werd er gesproken over het koningskop pel Ivan Maes (Castenray) en Arjan Tijssen (DIS). Het aanval lersduo zou de fusieclub naar grote hoogten schieten. Maar op de een of andere manier kwam het er niet uit. "Het klikt tussen die twee inderdaad niet zoals het zou moeten. Het komt ook omdat ze altijd voor zichzelf gespeeld hebben. Dat waren ze zo gewend. Arjan is daarbij volkomen onbere kenbaar. Ook voor zijn medespe lers. Natuurlijk missen we zijn scorend vermogen. Maar wellicht komen de andere aanvallers nu beter uit de verf. Dat kan een voordeel zijn. Want met Arjan kun je niet echt samenspelen. Hij kreeg van die lange pijlen van achteruit en hij begon te rennen. En dan moesten we maar zien waar het eindigde. Hij viel ook niet te coachen. Maar hij kon ook een wedstrijd die op slot zat met één actie openbreken. Zoals tegen Meterik toen hij totaal onverwachts vanaf twintig meter de bal ineens in de kruising joeg." Meerlo Sportpark Bergsbos (Meerlo). Opgericht 4 oktober 1940. Klassering vorig seizoen Tiende plaats in vijfde klasse F. Trainer Hans Winkelhag (Tegelen) le seizoen. Nieuwe spelers Geen. Vertrokken Tim Klemans (Venray) en Mare Kusters (Wittenhorst). Selectie Klaas van Arensbergen, Wout van Arensbergen, Joost Bruijsten, Geurt Clevers, Tom Coenders, Martin Engelbregt, Ramon Janssen, Sjoerd Koppes, Paul Peters, Pascal Rossel, Tom Smits (keeper), John Steeghs, Hans Sijbers, Geert Weijers, Edwin van de Winkel en Eric Wijnhoven. Verwachting Voorzitter Arie Janssen: "Handhaven met plezier in het voetballen." Titelfavoriet(en) Heijen en Hapse Boys. SVOC'Ol Sportpark De Heesakker (Oirlo). Opgericht 1 juli 2001 (fusie DIS en Castenray). Klassering vorig seizoen Opgericht Achtste plaats in vijfde klasse F. 1 mei 1920.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 19