Voetbalzigeuner vindt rust in Venray Programma tweede klasse H fepes m 39 99" amateurvoetbal Iers trappen af Cf nicnsi OA99 84 VENRAY GROTESTRAAT 49 VENRAY ■r Van 49"\ Van 59"\ I ton 169" Paspoorten tweede klasse H Colofon Honderdvijfentwintigste jaargang - week - donderdag 2004 De redactie van Nieuwsblad »eel en Maas blikt net als vorig jaar in een aparte voetbalspe- cial vooruit naar de aftrap in liet amateurvoetbal. Na weken waarin trainen, oefenen en bekeren centraal stonden, gaat komend weekend het echte competitiewerk voor de heren amateurvoetballers beginnen. In deze uitgebreide voetbalspc- cial vindt de voetballiefhebber uit de regio veel informatie over de ploegen uit de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum, SSS' 18 uit Overloon, Holthees en Volharding uit Vierlingsbeek. Verder komen verschillende spe lers. trainers en andere voetbal liefhebbers in deze krant aan het woord. Ook is er de nodige aan dacht voor zaal- en damesvoetbal. Naast de rubriek 'De Schijnwerper op....' kan de lezer van Peel en Maas ook dit seizoen weer genieten van een topschut tersrubriek, die in samenwerking met Summa uit Oirlo en Helderman Sport op touw is gezet. De winnaars van de rubrie ken krijgen aan het eind van het seizoen weer een aantal prachtige prijzen overhandigd. De redactie wenst u veel lees plezier!!! Farid Idrissi ziet toekomst in zijn nieuwe club Ineens was hij er. Middenin et voorbije seizoen dook -eens de naam Farid Idrissi El eliani op in de opstelling van Venray. De Marokkaanse spits •~ek na tal van omzwervin- n neer op sportpark De ieën. Daar toonde hij zich in rte tijd een echte aanwinst an het ambitieuze Venray og veel plezier kan beleven. Farid Idrissi is 27 jaar. Maar hij ;eeft al een bewogen voetbalge- ■hiedenis achter de rug. eedeklasser Venray is inmiddels |ijn achtste club. Voorheen voet- alde hij in de top van het ama- urvoetbal en rook hij bij RKC ^aalwijk aan het profbestaan. aarom koos hij voor Venray? mdat ik sinds een jaar ook in ^enray woon. Mijn vriendin, die ik vijf jaar ken, is een Venrayse." t was voorzitter Sjef Keijzers, ;ïe immer speurt naar versterkin- en voor zijn club, ook ter ore komen. Idrissi voerde in mei prig jaar een gesprek met Venray. ^aar Keijzers slaagde er toen niet de aanvaller bij hoofdklasser TC uit Tiel los te weken. Idrissi: TEC had een goed seizoen achter Ie rug. We waren zesde geworden n plaatsten ons voor de Amstel "up, Daarom wilde ik nog graag en jaar bij TEC blijven." Maar het oorbije voetbalseizoen zou heel inders lopen dan hij vooraf had ehoopt. "Het begon zo goed. We chakelden in de eerste ronde van Ie Amstel Cup Eijsden uit met 2-1. "in ik scoorde beide doelpunten." rEC was van de zuidelijke hoofd- tlasse B overgeplaatst naar de loordelijke hoofdklasse A met veel lubs uit de randstad. Al in het eer- te competitieduel ging het mis. drissi kreeg een rode kaart en rerd voor vijf wedstrijden eschorst. Dat was het begin van et einde. "Het was me een jaar erder ook al overkomen. Ook oen kreeg ik rood in de openings wedstrijd. Bij de competitiestart en ik enorm gedreven en is de panning groter. Daarbij lopen er n de hoofdklasse van die gladde 'erdedigers rond die weten hoe ze pje moeten inspelen." De schor ing van vijf duels kwam hard aan ij de spits. Daardoor miste hij ook et bekerduel tegen Jong Ajax. ÏC draaide veel stroever dan het iar daarvoor en bungelde onder en de ranglijst. Uiteindelijk zou de lub ook degraderen. Maar dat ^akte Farid Idrissi niet meer mee. lij had het al snel niet meer naar ijn zin in Tiel. "Het is heel onge lig gelopen. Het begon alle- met die schorsing. Daarbij 'aren de resultaten en de sfeer 'echt. En die lange afstanden egonnen me ook steeds meer tgen te staan." Halverwege het seizoen stapte ij op bij TEC. Hij nam zelf contact P met Sjef Keijzers. "Want dat ik hem beloofd. Als ik weg zou n bij TEC dan zou Venray mijn ub worden. Mijn bedoeling was de rest van het seizoen alleen ar te trainen en mijn conditie peil te houden. Ik had er hele- al niet aan gedacht dat ik nog r Venray mocht uitkomen. Maar de club wist toch een over schrijving te regelen." Zijn debuut bij Venray zal hij niet snel vergeten. Op zondag 15 februari viel hij in tijdens de uit wedstrijd tegen Dijkse Boys (1-1) die op het eind ontaardde in een kloppartij. "Dat was wel even schrikken. Ik dacht waar ben ik nu toch terecht gekomen." De week daarop stond hij in de basis en hij scoorde aan de lopende band. Venray speelde uiterst wisselvallig en wist op de valreep de nacompe- titie te halen. Daarin sneuvelde het tegen Heerlen (2-3) diep in de bles suretijd. Vlak daarna stapte trainer André Koolhof op. "Die wedstrijd tegen Heerlen was tekenend voor het seizoen. Ik weet niet wat er allemaal is fout gegaan. Voor mij was het toch heel anders. Ik kwam halverwege binnenvallen en kende niemand. Het was voor mij een hele omschakeling. Ik wilde alleen maar mijn best doen en goed pres teren. En ik kreeg het ook goed naar de zin. Over de trainer kan ik moeilijk oordelen. Ik heb niet veel met hem gesproken maar voor mij had hij niet weg gehoeven." Was hij net een beetje gewend aan de Venrayse spelers dan ver schijnen et plotseling weer veel nieuwe gezichten op sportpark De Wieën. "We zijn in de breedte veel sterker geworden. Met deze groep kunnen we kampioen worden. Daar moeten we ook voor gaan. Het is zaak om zo snel mogelijk de juiste spelers op de juiste plaats te zetten. Op de trainingen kunnen we elkaar snel leren kennen. Het hoeft niet lang te duren totdat het klikt." Farid Idrissi is geboren en getogen in Veghel. Hij begon met voetballen bij de f-jes van Blauw Geel. Hij doorliep er de hele jeugd afdeling. In zijn eerste jaar bij de senioren kwam hij door een knie blessure niet in actie. De trainer van Blauw Geel, ex-prof Eus Marijnissen, nam hem daarna mee naar zijn nieuwe club Volkel. "Daar werd ik met mijn broer Gila gescout door RKC Waalwijk. Bij RKC heb ik twee jaar in het twee de elftal gespeeld. Toen stond ik voor de keuze van werk of voetbal. Slechts weinig spelers kwamen in aanmerking voor een profcon tract." Idrissi verkaste naar Werkendam waar zaterdagclub Kozakken Boys huist. Hij voetbalde twee seizoe nen in de top van het zaterdag voetbal. Marijnissen strikte de spits daarna voor UNA in Zeelst dat uit kwam in de zondaghoofdklasse. In het seizoen 2001/02 kwam hij uit voor WSC uit Waalwijk, eveneens een hoofdklasser. En weer een jaar later vertoonde hij zijn voetbalkun sten bij TEC. "Ik heb inderdaad al heel wat clubs versleten. Maar je ziet ook enorm veel spelerswisse lingen in de top van het amateur voetbal. Kijk maar eens naar clubs als UDI en JVC Cuijk." Venray is voorlopig zijn eindsta tion. AJhoewel hij afgelopen zomerperiode ook naar andere clubs kon. "Ik heb met Sjef Keijzers afgesproken dat Venray geen tussenstop is. Ik wil hier voor een langere periode voetballen en met de club hogerop zien te komen. Met zo'n grote vereniging en zo'n prachtige accommodatie moet je toch minstens in de eerste klasse spelen." Aan het zigeunerbestaan is een einde gekomen. Farid Idrissi, van beroep luchtvrachtplanner bij Airport Eindhoven, komt tot rust in Venray. "Ja, het voetbalterrein ligt heerlijk dichtbij. Dat was ik niet meer gewend. Steeds dat lange reizen over de A2. Na een lange dag werken en trainen moest ik 's avonds laat nog vaak drie kwartier naar huis rijden. Nu doe ik alles veel meer op mijn gemak. Na het werk rustig thuisko men, lekker eten, mijn tas inpak ken en dan sta ik zo op het trai ningsveld." Indeling Blerick Dijkse Boys Margriet Mierlo-Hout Rhode Roermond SVC2000 Venlose Boys Venray Vitesse'08 Volharding Wilhelmina'08 Zondag 5 september Blerick-SVC 2000 Roermond-Volharding Vitesse-Mierlo Hout Rhode-Venlose Boys Margriet-Venray Dijkse Boys-Wilhelmina Zondag 12 september Volharding-Blerick Mierlo Hout-Roermond Venlose Boys-Vitesse Venray-Rhode Wilheimina-Margriet SVC 2000-Dijkse Boys Zondag 19 september Volharding-SVC 2000 Blerick-Mierlo Hout Roermond-Venlose Boys Vitesse-Venray Rhode-Wilhelmina Margriet-Dijkse Boys Zondag 26 september Mierlo Hout-Volharding Venlose Boys-Blerick Venray-Roermond Wilhelmina-Vitesse Dijkse Boys-Rhode SVC 2000-Margriet Zondag 3 oktober Mierlo Hout-SVC 2000 Volharding-Venlose Boys Blerick-Venray Roermond-Wilhelmina Vitesse-Dijkse Boys Rhode-Margriet Zondag 10 oktober Venlose Boys-Mierlo Hout Venray-Volharding Wilhelmina-Blerick Dijkse Boys-Roermond Margriet-Vitesse SVC 2000-Rhode Zondag 17 oktober Venlose Boys-SVC 2000 Mierlo Hout-Venray Volharding-Wilhelmina Blerick-Dijkse Boys Roermond-M argriet Vitesse-Rhode Zondag 24 oktober beker/inhaal Zondag 31 oktober Venray-Venlose Boys Wilheimina-Mierlo Hout Dijkse Boys-Volharding Margriet-Blerick Rhode-Roermond SVC 2000-Vitesse Zondag 7 november Yenray-SVC 2000 Venlose Boys-Wilhelmina Mierlo Hout-Dijkse Boys Volharding-Margriet Blerick-Rhode Roermond-Vitesse Zondag 14 november Wilhelmina-Venray Dijkse Boys-Venlose Boys Margriet-Mierlo Hout Rhode-Volharding Vitesse-Blerick Roermond-SVC 2000 Zondag 21 november SVC 2000-Wilhelmina Venray-Dijkse Boys Venlose Boys-Margriet Mierlo Hout-Rhode Volharding-Vitesse Blerick-Roermond Zondag 28 november beker/inhaal Zondag 5 december SVC 2000-Blerick Volharding-Roermond Mierlo Hout-Vitesse Venlose Boys-Rhode Venray-Margriet Wilheimina-Dijkse Boys Zondag 12 december Blerick-Volharding Roermond-Mierlo Hout Vitesse-Venlosè Boys Rhode-Venray Margriet-Wilhelmina Dijkse Boys-SVC 2000 Zondag 19 december beker/inhaal Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nI v5poï?r DAAR SCOOR JE ALTIJD! Ook senior: 29" Expand Junior Tiempo Senior Ook in indoor kunstgras Van 14939\ Predator Mania Venray Sportpark De Wieën (Venray). Opgericht 26 maart 1945. Klassering vorig seizoen Vierde plaats in tweede klasse H. Trainer Jan Pruijn (Molenhoek) le sei zoen. Nieuwe spelers Luuk Snijders (Helmond Sport), Bert Spee (Geldrop), Tom Stevens (EWC), Daan Wolbertus (Germania) en Saïd Yahia (Dijkse Boys). Vertrokken Roel Janssen (stage buitenland) en Alex de Swart (Melderslo). Selectie Sjoerd van der Coelen, Geert-Jan Drabbels, Rick Ewalts (keeper), Wouter Frencken, Wout Gommers, Tom Hendriks, Farid Idrissi, Joost Keijzers, Bart Linders, Niels Nielen (keeper), Daniël Peters, Rob Scholten, Loek van Schijndel, Luuk Snijders, Bert Spee, Tom Stevens, Husseyn Tokat, Eric Troisfontaine, Johan Vullings, Daan Wolbertus, Ivo van der Weerden en Said Yahia. Verwachting Voorzitter Sjef Keijzers: "We heb ben een sterkere selectie dus ik verwacht dat we hoger eindigen dan de vierde plaats van vorig sei zoen." Titelfavoriet(en) Margriet en Volharding. Volharding Sportpark Soetendaal (Vierlingsbeek). Opgericht 14 juli 1914. Klassering vorig seizoen Achtste plaats in tweede klasse H. Trainer Chris Burhenne (Valkenswaard) 3e seizoen. Nieuwe spelers Fatih Akbal en Zafer Akbal (Blerick), Maikel Fransman (Union Nettethal), Hamdi Kablan en Marcel Kowald (TSC'04), Rob Branje en Hendrik Ermers (eigen jeugd). Vertrokken Richard van Daal, Bas Derkx en Peter van Rhee Oager elftal). Selectie Fatih Akbal, Zafer Akbal, Danny Blenckers, Rob Branje, Arjan Cleven (keeper), Bram Comelissen, Erik Ermers, Hendrik Ermers, Maikel Fransman, Stefan Gelden (keeper), Dennis Graat, Nermin Hamzic, Marinus Hendriks, Hamdi Kablan, Patrick van Kempen, Marcel Kowald, Anton Ohoilulin, Denny van Veghel, Bob Verdijk, Joep Vossen, Joris van de Weegh, Kevin Willems en Koen Willems. Verwachting Elftalleider Heiman Denen: "Bij de bovenste vier eindigen ondanks dat deze klasse zwaarder gewor den is." Titelfavoriet(en) Venray, Wilhelmina'08 en Roermond. Redactie voetbalspecial: Maurice Ambaum, Ron Koenen, Henk Lammen, Wim Moorman, Henk Willemssen Foto's: Jos Euwes, Henk Lammen, Bert Smits Opmaak: Johan Loonen.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 15