enieten van geuren n kleuren Onverhard deel Peschweg krijgt asfalt Meerlo-Wanssum Lintje voor Jac Clabbers Hoofdprijs: een auto! Loonwerkersbedrijf Blitterswijck naar Beetezijweg Politiek bezoekt haven Onderzoek naar veiligheid op campings Service rubriek Speciaal telefoon nummer agina EN MAAS jje Um: Rosarium Duraroos in Blitterswijck Donderdag 2 september 2004 - Pagina 11 De Stichting Reundje Um bestaat sinds januari 2000. Een aantal bedrijven wil met de stichting het recreëren op het platteland van Noord-Limburg onder de aandacht brengen van het grote publiek. In het prachtig Noord-Limburgse gebied tussen Peel en Maas bekijkt, beleeft en proeft u het leven van het platteland. Ieder bedrijf wil op een eigen wijze een meerwaarde geven aan het platteland van Noord-Lim burg. Zij zetten dan ook de deuren wagenwijd open om eens nader kennis te maken. Onze verslaggever Gerrit Band bezocht een aantal bedrijven. Voor deze laatste aflevering iwas hij te gast bij Rosarium Duraroos in Blitterswijck. Leon Willems werkte bij een loomkweker en begon in 1996 ■net het planten van 20.000 rozen. Dat werden er 50.000 en ■100,000 en toen besloot hij in ■2002, samen met vriendin Brigitte I Ankersmit, te stoppen met zijn 7 werk in de boomkwekerij en full time rozenkweker te worden. Klanten had hij al en een leveran- 1 cier van rozenrassen, Tantau, was er ook. Zo onstond Duraroos. Brigitte Ankersmit is eigenlijk apothekersassistente maar door het steeds meer uitbreiden van de werkzaamheden kwam ze al gauw fulltime in het bedrijf. Hoeveel soorten rozen ze kweken is niet precies te zeggen, dat ligt rond de 250.000 stuks. MODEKLEUREN Brigitte Ankersmit: "We kwe ken de zogenaamde vrije soorten waarover je geen licentierechten hoeft te betalen zoals de Queen Elizabeth, en de 'gelicencieerde' rassen waarover dat dus wel moet. Over iedere roos die we oculeren betaal je licentierech ten." Ze noemt hierbij Nostalgie, Candlelight, Mainzer Fastnacht of Blue Parfum Het veredelingsbe- drijf Tantau levert hen deze licen tie-rozen en dit bedrijf ontwikkelt ook continu nieuwe rassen. Dura roos verkoopt alleen struiken en geen snijrozen. Ze ziet ook een ontwikkeling bij de klanten van bossen rozen kopen naar rozens truiken geven. De meeste rozen worden gekweekt op een goede resisten tie tegen ziekten omdat de men sen steeds meer op zoek gaan naar rozen die geen ziekten heb ben. Op de vraag of er nu ook een mode is bij rozen antwoordt Bri gitte: "leder jaar komen er nieuwe soorten bij maar de meeste men sen willen gewoon grote knop pen die lekker ruiken. Het is per persoon verschillend, bij jongeren is bijvoorbeeld de kleur roze uit, de ouderen houden daar juist weer aan vast. Je hebt natuurlijk soorten die al heel lang meegaan." ROSARIUM DURAROOS Het bedrijf bestaat eigenlijk uit twee aparte gedeelten. De kweke rij is het grootst, in een klein deel worden de rozen opgepot en te koop aangeboden en daarbij hoort het rosarium. Op verzoek van leverancier Tantau/Hane- kamp zijn ze hier in 2000 mee begonnen. Nu staan er ongeveer 60 soorten en als deze in bloei staan geniet je niet alleen van de kleurenpracht, maar zeker ook van de geur die door het hele rosarium zweeft. Rondleidingen met uitleg over oculeren, behan deling en verzorging van rozen, worden op aanvraag verzorgd. "We doen nog niet zoveel met 'n Reundje Um in dit kader", ver telt Brigitte Ankersmit, "dat komt omdat we eigenlijk aan de andere kant van Venray zitten in vergelij king met de andere deelnemers. We maken natuurlijk reclame in de folder en daardoor komen er toch regelmatig mensen kijken." De openingstijden hangen af van het seizoen. Van 17 mei t/m 1 oktober zijn ze dinscjag, donder dag en vrijdag tussen 10-17 uur en zaterdag van 9-15 uur geopend. Van 15 maart tot en met 15 mei is het bedrijf op vrijdag open van 10-17 uur en zaterdag van 9-15 uur. Van 16 oktober t/m 31 maart kan men telefonisch bestellen via 533321 en zijn er enkele afhaalza- terdagen aan de Oude Heerweg 66, 5863 AG in Blitterswijck. "Mensen willen rozen zien", zegt Brigitte Ankersmit met nadruk, "daarom is zo'n rosarium belangrijk. We zullen deze rozen tuin nog wel wat uitbreiden Onze boterham verdienen we natuurlijk met de handel in rozen en daarin zullen we moeten groei en en dat doe je weer door zo goed mogelijke planten te kwe ken." Begin juni staan de eerste rozen weer in bloei en kunnen de bezoekers weer genieten van Rosarium Duraroos. Straat wordt afgesloten voor gemotoriseerd verkeer De gemeente Meerlo-Wans- I sum wil het onverharde deel I van de Peschweg in Meerlo, I het gedeelte tussen camping 't I Karrewiel en de woning van 1 G. Theeuwen (Peschweg 10), 1 gaan verharden. Theeuwen had de gemeente gevraagd of I dit gedeelte geasfalteerd kan I worden omdat de weg in de 1 winter en zomer voor overlast J in de vorm van modder, I waterplassen, gaten en stof J zorgt. De Peschweg loopt vanaf de Mgr. Jenniskensstraat tot aan de camping. De weg is openbaar, circa 3,5 meter breed en ligt in het buitengebied. In 1988 liep de Peschweg nog dwars over de camping. De gemeente heeft toen met de toenmalige eigenaar van het pand Peschweg 10 en de cam pingeigenaar de weg verlegd, om de camping heen. Inmiddels heeft de familie Ver hoogt, de huidige campingeige naar, langs de Peschweg opnieuw een uitbreiding van standplaatsen gerealiseerd waardoor de weg weer over de camping loopt. Tij dens droge perioden ondervinden de campinggasten veel overlast van stof als er door onder andere G. Theeuwen over de Peschweg wordt gereden. ANDERE VERHARDING Om de huidige onverharde j Peschweg beter begaanbaar te maken zou de weg een andere verharding moeten krijgen. Ook verlaagt het aanbrengen van een 1 asfaltlaag de onderhoudskosten voor de komende jaren. Zo hoeft er bijvoorbeeld geen puinverhar- ding meer aangebracht te worden om de weg begaanbaar te hou- I den Om de aanlegkosten te beper ken en de functionaliteit van de weg te verbeteren wil de gemeen te een dubbele slijtlaag aanbren gen. Dit is al eerder met succes toegepast op de Pilmus en het Beekveld in Meerlo. Inmiddels heeft de gemeente gesproken met G. Theeuwen en campingeigenaar Verhoogt. Zij willen allebei hun medewerking verlenen aan het plan om de Peschweg te verharden. Hun voorstel is om de kosten voor de aanleg door drie te delen en ze zijn allebei bereid om hun finan ciële deel aan het plan bij te dra gen. Ze willen echter wel dat de Peschweg ter hoogte van de woning van Theeuwen fysiek wordt afgesloten voor het gemo toriseerd verkeer. De aanliggende percelen van J. De Ruvter en stichting de Megelsprong blijven goed bereikbaar vanaf de Berken straat en de Peschweg. RUITERCLUB AKKOORD Inmiddels is er ook een overleg geweest over de afsluiting van de Peschweg met J. Janssen van rui- terclub de Megelsprong. Hij heeft volgens de gemeente aangegeven dat de afsluiting voor het gemoto riseerd verkeer voor de vereni ging geen probleem is. Ook J. de Ruyter kan instemmen met het plan. Hij wil echter ook dat de weg van de andere kant afgeslo ten wordt. Een verzoek waarmee ook de overige betrokkenen kon den instemmen. Er moet voor het afsluiten van de straat nog wel een verkeersbesluit genomen worden. Voor de uitvoering van deze werkzaamheden is een offerte aangevraagd bij Janssen de Jong Infra BV uit Horst. Indien de werkzaamheden gelijktijdig met het groot onderhoud worden uit gevoerd, bedragen de kosten 5.321 euro. De gemeente Meerlo-Wans- sum gaat een onderzoek uit voeren naar de veiligheid op campings. Dit naar aanleiding van de gasexplosie in een stacaravan op zondagavond 15 augustus op camping 't Karre wiel in Meerlo. De gemeente wil onder meer de regels omtrent de opslag van de aan wezige gasvoorraad en de toe stand van de installaties aan scherpen. Op welke manier het onder zoek wordt opgezet, wat er pre cies onderzocht gaat worden en wanneer de gemeente het onder zoek gaat uitvoeren, is nu nog dui delijk, legt een woordvoerster van de gemeente uit. "Hiervoor zal eerst overleg moeten plaatsvin den met de afdeling Milieu. Wegens vakanties heeft dat over leg nog niet plaatsgevonden. Als we weten hoe het onderzoek eruit komt te zien, zal de rol van de brandweer daarin ook duide lijk worden." Naar aanleiding van het incident heeft de gemeente met de eigenaar van de camping, de familie Verhoogt, een aantal afgesproken gemaakt. De gasten van de familie Verhoogt moeten voortaan een contract tekenen waarin staat dat ze zich houden aan het maximum van één meege brachte gasfles, die bovendien aan alle veiligheidseisen voldoet. Daarnaast moeten alle gasten van de 470 vaste plaatsen jaarlijks de individuele gasaansluiting naar hun stacaravan door een erkend bedrijf laten controleren. Ook dat wordt in een contract vastgelegd. Voor 1 mei 2005 moeten alle gas- aansluitingen gekeurd zijn. PEEL EN MAAS een abonnement waard PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 ui Per 1 september heeft de gemeente Meerlo-Wanssum een speciaal telefoonnummer waar inwoners melding kun nen maken van bijvoorbeeld losliggende stoeptegels, defec te straatverlichting, verstopte riolering, overlast van onge dierte, zwerfafval en gaten in de weg. Het telefoonnummer is: (0478) 699 272. Doel van het meldpunt is het snel kunnen verhelpen van man kementen en het beperken van overlast in de openbare ruimte. Een melding komt in een sys teem te staan die ook de voort gang van de afhandeling bewaakt. Zo is altijd te zien wat er met een melding is gedaan en wanneer de gemeente actie heeft onderno men. Is er sprake van spoed, dan onderneemt de gemeente direct actie. In andere gevallen volgt actie op korte termijn. Tienraynaar koninklijk onderscheiden Jac Clabbers (70) uit Tienray is donderdag benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Hahn van de gemeente Meerlo-Wanssum reikte deze koninklijke onder scheiding vandaag (donder dag) aan de Tienraynaar uit. Clabbers verrichtte veel - en langdurig- vrijwilligerswerk voor en in de dorpsgemeenschap Tien ray. De Tienraynaar is vanaf 1970 tot en met lieden onafgebroken lid van het kerkbestuur van de parochie O.L.Vrouw, Troosteres der Bedrukten van Tienray. Voor deze taak heeft hij zich met bui tengewone energie en ijver inge zet en veel soorten werkzaamhe den verricht. Daarnaast is hij mede-oprichter van het dorpsblad van Tienray in 1971. Hij is een zeer actieve kracht bij het wekelijks laten ver schijnen van dit dorpsblad. Tot voor kort was hij zelfs de drijven de kracht hierachter en was hij eindverantwoordelijk voor het wekelijks laten verschijnen ervan. Vanwege een ernstige ziekte heeft hij de functie van redacteur moeten overdragen. De overige werkzaamheden blijft hij, ondanks zijn ernstige ziekte en binnen de grenzen van de moge lijkheden, uitvoeren. In het verle den heeft hij ook nog diverse andere maatschappelijke functies verricht. Zo was hij bestuurslid van de fanfare en van het Oranje Comité, lid van het plaatselijk schoolbestuur en coördinator van diverse landelijke collectes. Vierde lustrum toernooi De Gagel Het vierde lustrum van het Wejebe/Martin Cuyperstoer- nooi van de Wanssumse ten nisvereniging De Gagel wordt komende zondag groots gevierd. Vanaf 13.00 uur kun nen de toeschouwers weer genieten van talrijke spannen de tennispartijen op het fraaie tennispark van de vereniging. Spannend is echter ook de grote loterij die de organisatie op touw heeft gezet om de fes tiviteiten luister bij te zetten. Alle deelnemers aan het toer nooi maken namelijk kans om een apk-gekeurde auto te winnen, die beschikbaar wordt gesteld door oud-initiatiefnemer en oud-direc teur van de Wejebe-garage Wim Janssen. De verloting van deze hoofdprijs- en vele andere prijzen- yindt plaats onder alle deelnemers aan liet mixed-dubbeltoemooi. Zaterdag werd de auto over het hek van het tennispark geta keld Het college van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum wil medewerking verlenen aan de verplaatsing van het loonwerkersbedrijf Hendrickx van de Berkenstraat naar de Beetezijweg in Blitterswijck. Het bedrijf krijgt een andere locatie in verband met het woningbouwplan Op de Beete op het voormalige Beerken- sterrein in de kern van het dorp. Wél vindt het college het jammer dat er niet 'een min der kwetsbare plek is gevon den' voor het bedrijf. Burgemeester en wethouders wijzen op het open karakter van het gebied dat door de vestiging van het loonwerkersbedrijf in hun ogen wordt aangetast. Maar vol gens Hendrickx -en de gemeente zijn er voor het loonbedrijf maar moeilijk geschikte locaties te vin den. Een zoektocht in de omge ving leverde geen vruchtbare resultaten op. Zo zijn er ten noor den en oosten van Blitterswijck geen mogelijkheden vanwege het winterbed van de Maas. waardoor het bedrijf wel op zoek moet naar een stek in het gebied ten zuiden van de kern Blitterswijck. En een eerdere poging om het bedrijf aan de Oude Heerweg westelijk van de kern te plaatsen mislukte omdat de provincie weigerde de vereiste medewerking aan het plan te verlenen. WONINGBOUW De bedrijfsverplaatsing is geen keuze van de ondernemer zelf, maar komt voort uit de plannen om in Blitterswijck nieuwe woningbouw te realiseren. Om de bouwmogelijkheden op Op de Beete optimaal te kunnen benut ten moet de gemeente het loon werkersbedrijf wel verplaatsen, omdat anders een deel van de nieuwe woningen binnen de stankcirkel van het bedrijf komt te liggen. Het bedrijf heeft vrijwel alle klanten in de directe omgeving van Blitterswijck zitten. De locatie aan de Beetezijweg ligt ten opzichte van de klanten van het bedrijf centraal. Dit is volgens de gemeente - en de ondernemer- niet alleen bedrijfs-economisch van belang voor het bedrijf, het komt de verkeersveiligheid ook ten goede (langzaam landbouw- verkeer met name op doorgaande wegen dient zo beperkt mogelijk te worden gehouden, red.). Ver der is het zo dat vestiging van het bedrijf in de nabijheid van woon functies niet acceptabel is. zodat een nieuwe locatie die verder van de kern af gelegen is noodzakelijk is. Omdat er geen geschikte ande re vestigingslocaties zijn, en er geen belemmeringen zijn in onder meer het bestemmingsplan en/of reconstructieplan, kan het college -zij het met enige moeite- toch instemmen met de verplaat sing van het bedrijf van de Ber kenstraat naar de Beetezijweg. De leden van de gemeenteraad en commissies van Meerlo-Wans sum brengen op dinsdagavond 7 september vanaf 19.00 uur een bezoek aan de haven van Wans- sum. De raadsleden maken met rondvaartboot Filia Mosae een tochtje door de jacht- en indus triehaven en gaan vervolgens de Maas op om de oevers van de rivier te bekijken. Rond 20.00 uur meert de boot weer aan, om daar na -mede op verzoek van wethou der Derikx- naar de Langeven en Dorpbroekstraat te vertrekken, om een indruk te krijgen van de staat van onderhoud van deze wegen. De politiek wil tijdens het 'uitje' met eigen ogen zien of de hoge onderhoudskosten voor de haven wel nodig zijn. De gemeente Meerlo-Wanssum moet ongeveer één miljoen euro uittrekken voor achterstallig onderhoud en (bag- ger-)werkzaamheden aan de haven. De onderhoudsvoorzie- ning van 270.000 euro is daarvoor veel te klein. Vooral PK Meerlo- Wanssum zette in de commissie Ruimte vraagtekens bij het bedrag dat volgens het bureau Tauw nodig is voor achterstallig onder houd aan verlichting, kaden, oevers, taluds en dam wanden. Volgens de partij zijn veel van deze werkzaamheden niet nodig. Fractievoorzitter Theo Francken stelde tijdens de laatste commis sievergadering voor de vakantie voor om een rondleiding op loca tie op touw te zetten, zodat de raadsleden met eigen ogen kun nen zien waarvoor ze - wel of niet- gaan betalen. Een verzoek dat ook de instemming van de andere par tijen kreeg. De commissie Ruimte stemde in juli al in met het reser veren van 706.000 euro voor het noodzakelijke onderhoud. Op maandag 13 september beslist de gemeenteraad of het geld daad werkelijk voor de haven wordt uitgetrokken. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478- 522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder- dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la. 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 urn en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13.00 uur. spoedrecep- i ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE I Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer- j lo-Wanssum, Constantijnstraat 7. j 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- J net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg. Legert 15, 5866 CG, Swolgen. tel: 692532. e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- J zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48. Postbus 3165. 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 1 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo. tel: 692755 Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan. De Kievit 8a. 5864 BX Meerlo. tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel. 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 - Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsy- straat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk. tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2. 5961 HN Horst. tel. 077-3978500, fax 077- 3978505. email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19 30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 11