Fietsvierdaagse Venray steunt SOS-kinderhuis Chili W I Klassiek op Locatie is een muzikale parel 25% 40% 40% f25% >0%1 40% Klassiek op Locatie sluit af in Odapark ■Henk van Egmond blij met actie minima Verdediging centraal op Monumentendag warenhuis intratuin mi Ontslag agent bij tj intratuin VAN 19 AUG. T/M 28 AUG. Minister in de fout bij subsidie Op de bon TUIN ONTWERP AANLEG ONDERHOUD GERTJAN REIJNDERS VENRAY 06 20 43 99 57 •wYéleis agmi .PEEL EN MAAS Donderdag 26 augustus 2004 - Pagina 3 De actie van Henk van gmond om Venraynaren te rijzen op geldpotjes waar ze it onwetendheid geen ebruik van maken is een suc- jes geworden. De sociaal advi seur van FNV Bondgenoten rermoedt dat er nog heel veel jiinima rondlopen die tiental- en tot honderden euro's per |aar mislopen. Vorige week woensdag hield lij een inloopmiddag in De Cemphaan. Eenenvijftig mensen vulden een formulier in. Met een speciaal ontwikkeld computer programma van de FNV kan Henk van Egmond dan precies zien op welke kwijtscheldingen of subsi dies de invullers nog recht heb ben. "Ik heb de eerste tien formu lieren afgewerkt", laat de Venraynaar vrijdag weten. "En negen van de tien bleken nog ergens recht op te hebben. Eentje viel af omdat zijn eigen vermogen te groot was. Bij de negen ande ren ging het vooral om woontoe- slag. Dit varieerde van 7 tot 53 euro per maand. Daarnaast blijken veel mensen geen gebruik te maken van kwijtschelding van gemeentelijke lasten. Dit kan wel oplopen tot 400 euro per jaar." Van Egmond vindt het jammer dat hij niet alle minima kan berei ken. Mensen die netto niet meer te besteden hebben dan 1150 euro per maand of 1050 euro per vier weken laten wellicht ergens geld liggen. "Ik adviseer daarom iedereen om zich te melden. De mensen die bij mij zijn geweest gaan zo snel mogelijk naar het gemeentehuis toe. Want de aan vraag voor vrijstelling moet voor 1 september gebeuren." Van Egmond zegt 'hartstikke gelukkig' te zijn met zijn geslaag de initiatief dat eigenlijk alleen bedoeld is voor leden van de vak bond. Van het hoofdkantoor van de FNV kreeg hij eenmalig toe stemming om in Venray voor iedereen gratis een actie op touw te zetten. "Ik heb net nog een man van zeventig jaar geholpen. Hij blijkt drie of vier tientjes per maand terug te krijgen. Hij kreeg tranen in zijn ogen. Ik heb het soms met die mensen te doen. Want om in aanmerking te komen voor kwijtschelding ligt het initia tief bij de aanvrager en niet bij de gemeente. En daar zit nu net het probleem. Veel minima zijn niet in staat die formulieren in te vul len. Er wordt ook zoveel gevraagd. En dan haken ze af. Ze durven het niet of ze hebben onvoldoende scholing. Ze weten gewoon niet hoe ze het moeten aanpakken." Ruim drie mille voor SOS Meerlo-Wanssum Het Rad van Avontuur tij dens de Venrayse fietsvier daagse heeft een prachtig edrag van 3043,42 euro opge- iracht ten behoeve van het kindertehuis Hogar Esperanza Chili dat gedurende drie jaar door SOS Meerlo- Wanssum is geadopteerd. Dat onthulde voorzitter Jan Kreutz van de fietsvierdaagse linsdagavond tijdens een infor- nele bijeenkomst van de fcichting Ontwikkelingssamen werking Meerlo-Wanssum. Uit landen van Kreutz nam de Jelgische zuster Lucienne ("Ik ïeb liever dat jullie zeggen mamma Lucienne") symbolisch cheque aan van de 'ietsvierdaagse. @all-mag- mspr;Bovendien kreeg Mamma aicienne van de Fietsvierdaagse Venray een groot aantal polo- shirts en t-shirts voor de kinderen van haar tehuis. Op zijn bekende 'wijze presenteerde Kreutz de che que. Mamma Lucienne kon het zeer waarderen. Het succes van het Rad van Avontuur is mede te danken aan de vrijwilligers van SOS en de bedrijven en winkels in de regio die geschenken gratis beschikbar hebben gesteld, aldus voorzitter René Poels van SOS Meerlo-Wanssum. Het overhandi gen van de cheque was een onderdeel van een ontspannen bijeenkomst in de raadszaal van het Meerlo-Wanssumse gemeente- pjiuis. Tijdens deze bijeenkomst informeerde SOS Meerló- Wanssum mamma Lucienne wat er de afgelopen maanden allemaal in Meerlo-Wansum is gedaan voor haar tehuis en haar kinderen. "De ruim 7000 inwoners zijn Indoor onze activiteiten vertrouwt I» jldoi gmet uw project. SOS Meerlo -Wanssum is het wiel dat activitei ten in de gemeente aanzwengelt", vertelde voorzitter René Poels van PSOS Meerlo-Wanssum. "Het is ^hartverwarmend hoeveel respons ►'wij krijgen op onze activiteiten. Van bedrijven, scholen, verenigin gen, organisaties en particulieren. Ik zeg altijd: het kan zo gek niet zijn als het maar past in onze doel stelling, we het project kunnen promoten en het geld oplevert", aldus de voorzitter Onder de belangstellenden waren ook de twee Chileense pleegkinderen Linda en Ilona Denissen en hun pleegouders uit Well, die van begin af aan op een fantastische wijze hun medewer king geven aan de activiteiten in Meerlo-Wanssum. Namens de Geijsterse kunstmanifestatie ver telde kunstenares Mieke van Jan Kreuts overhandigt Mamma Lucienne de cheque. Foto Marijn Poels. Uden van de kunstmanifestatie 'Geijsteren hoe in dit kerkdorp de kinderen van de basisschool actief zijn geweest voor het kinderte huis en dat de kunstmanifestatie de kunstenaar Stan Vingerhoed uit Tegelen had gevraagd voor het maken van een live action pain ting schilderij. Vingerhoed heeft toen een indrukwekkend schilde rij gemaakt dat in het gemeente huis werd geëxposeerd SPONSORGELD VOETTOCHT Het Tienrayse echtpaar Jan en Jana Bexkens was ook van de par tij om even te vertellen over de voettocht naar Santiago, die vlak voor de Spaanse grens werd afgè- broken vanwege een enkelbles sure van Jan Jan vertelde dat een van zijn enkels in het gips moet om te herstellen. Het is de bedoe ling dat het echtpaar in het voor jaar de tocht hervat. Aan sponsor geld is inmiddels een bedrag van 1000 euro binnen gekomen. Mamma Lucienne vertelde dat de kinderen in Chili op de hoogte waren van de pelgrimstocht en ze in gedachten elke dag een stukje meeliepen. De bijeenkomst werd afgesloten 'met een drankje (Chileense wijn!) en een infor meel samenzijn. Volgend jaar is mamma Lucienne ook van de partij als op zondag 26 juni in Meerlo de Wereld Manifestatie plaatsvindt en waarmee het project Chili wordt afgesloten. Dat wordt een groot feest met veel muziek, acti viteiten en workshops. De dag staat in het teken van kinderen en indianen en alle fanfares en zang koren uit de gemeente Meerlo- Wanssum hebben hun medewer king alweer toegezegd. Dp de Het publiek zwijgt: bang om de herinnering kwijt te raken: De muzikale droom van muzi kant/componist Nard Reijnders uit Broekhuizenvorst, is met de succesvolle serie Klassiek op rlocatie in vervulling gegaan. ^'Zondag wordt in Venray het laat ste van tien klassieke concerten van deze zomer gegeven en daar mee sluit Klassiek op Locatie het tweede jaar alweer af. „De serie Klassiek op Locatie is een enorm succes geworden. Niet alleen wat de kwaliteit betreft van de ensem bles die we naar Noord-Limburg hebben gehaald maar ook door de enorme opkomst van het publiek", blikt Nard Reijnders tevreden terug. Reijnders leefde al langer met het idee om klassie ke concerten op bijzondere loca ties te houden maar zijn drukke werkzaamheden bij ondermeer Herman van Veen lieten dat tot twee jaar geleden niet toe Deputé Eurlings stimuleerde Nard om zijn idee te gaan uitvoeren en een stichting op te richten. In een mum van tijd werd een organisa tie op poten gezet met oud-politi cus Servaas Huijs (Grubbenvorst) als voorzitter en bestuursleden Peter Rayer (Arcen), Wout Hermans (Broekhuizenvorst), Geen Schmitz (Panningen) en René Poels (Meerlo). Hij kreeg daarbij steun van onder anderen commissaris der koningin Berend- Jan baron van Voorst tot Voorst en burgemeestér Jan Schrijen van Venlo als leden van het comité van aanbeveling. Alom is er de afgelopen weken lof gezwaaid in de richting van Reijnders en zijn muzikale vrienden die Noord- Limburg rijker hebben gemaakt met een klassieke muzikale parel. Vorig jaar beleefde Klassiek op Locatie zijn vuurdoop, met zeven optredens. Opvallend was het concert in de vrouwengevangenis in Evertsoord, gemeente Sevenum. Daar zorgde orkest De Volharding op drie vleugels voor moderne, jazz-verwante klassieke muziek. Ook de concerten van Ronald Brautigam en het Wiener Klaviertrio maakten diepe indruk. GROTERE OPZET Dit jaar was de organisatie iets groter van opzet met in totaal tien optredens, verspreid over tien pit toreske plekjes in Noord-Limburg, het liefst in de openlucht. Dat kun je wel plannen, maar het weer is onvoorspelbaar. Wat dat betreft blijft het een raar land, dat Nederland Echter Klassiek op Locatie laat zich door niks uit het veld slaan, en al zeker het publiek niet. Van de eerste drie concerten moesten er twee naar binnen worden verplaatst. Met het concert van a.s. zondag in het Odapark nog voor de boeg kijkt Nard Reijnders tevreden terug. "De serie Klassiek op Locatie is een enorm succes geworden. Niet alleen wat de kwaliteit 'betreft van de ensem bles die we naar Noord-Limburg hebben gehaald maar ook door de enorme opkomst van het publiek" Boxmeer - Provlnolaletveg 5 (A77 - afslag 1) Beuningen - Claudiuslaan 60 (A73 - afslag 1, SHoppmgpark De Heuve) Een 36-jarige medewerker van de politieregio Limburg-Noord is als gevolg van de resultaten van een tegen hem ingesteld discipli nair onderzoek met ingang van 19 augustus 2004 ontslagen. De medewerker heeft zich naar het oordeel van het bevoegd gezag schuldig gemaakt aan ongewenst, niet integer gedrag in de richting van vrouwelijke collega's. In het weekend van 11 en 12 september is het Open Monumentendag! Duizenden monumenten in het hele land kunnen dan gratis worden bekeken, op zaterdag, zondag, of op beide dagen. Onder de titel 'Merck toch hoe sterck' is dit jaar gekozen voor de monumenten van verdedi ging. Vestingsteden, linies, stellingen, forten, kazernes en kastelen komen daarmee extra in de belangstelling te staan. Informatie over de 356 plaatselijke programma's is te vinden op www.openmonu- mentendag.nl Diverse verdedigingswerken en linies komen aan bod. In Noord en Zuid-Holland zijn dat onder andere de Oude Hollandse Waterlinie, de Stelling van Amsterdam en de Atlantikwall uit de Tweede Wereldoorlog. In de provincie Utrecht gaat de aan dacht uit naar de (Romeinse) Limes, de Nieuwe Hollandse Waterlinie en de Grebbelinie. Gelderland toont, naast militaire kazernes, bunkers uit de Tweede Wereldoorlog en de Koude Oorlog, schietbanen en een lucht machtbasis. Ook in Drenthe kan men terecht voor diverse verwij zingen naar de Tweede Wereldoorlog. In Groningen wor den schansen, bunkers, steenhui zen, stadsmuren en kerktorens met militaire functie uitgelicht en Friesland besteedt aandacht aan de Friese Wouden, de Tachtigjarige Oorlog en Napoleon. Noord-Brabant heeft onder meer de vestingsteden en de forten uit de Tachtigjarige Oorlog op het programma en is er aandacht voor de West-Brabantse Waterlinie. In Limburg komen diverse stellingen, bunkers, kaze matten en versterkte hoeves aan bod, in Zeeland is er aandacht voor de Staats-Spaanse Linie en in Overijssel voor de (Oude) IJssellinie en de Venebruggerlinie. VENRAY In Venray is een route uitgezet langs de Venrayse verdedigings werken, in het bijzonder de kaze matten van de Peel-Raamstelling. Tijdens de Open Monumenten dagen worden diverse monumen ten 's avonds feestelijk verlicht. Op de Markt in Venray staat een kraam waar bezoekers folders over de monumenten en het pro gramma van de Open Monumen tendagen 2004 krijgen. Zondag 12 september is vanaf 11 30 uur een feestelijke Open Monumenten dagbijeenkomst in De Clockert. Het boekje over verdedigingswer ken in de gemeente Venray wordt dan officieel aangeboden. De landelijke opening van Open Monumentendag 2004 zal op 9 september plaatsvinden in Alkmaar, ter gelegenheid van het 750-jarig jubileum van deze Noord-Hollandse vestingstad. De opening wordt verricht door mr. Pieter van Vollenhoven, voorzit ter van het Nationaal Restauratiefonds. Andere aan dachtspunten met betrekking tot de Open Monumentendag zijn de Bouwfonds Trofee, jeugdactivitei- ten en de Europese Open Monumentendagen waar Nederland onderdeel vanuit maakt. Informatie is te vinden op wwwopenmonumente ndag.nl, inclusief een oproep voor deelna me aan de internationale fotowed strijd voor jongeren. Men kan ook het landelijke magazine raadple gen dat verkrijgbaar is bij VW- kantoren, ANWB-kantoren en bibliotheken. PEEL EN MAAS een abonnement waard HET GROENE WARENHUIS korting op tuinhout en -verlichting - korting op potierie (binnen- en buitenpotterie, glas i en rietwerk) korting op tuinmeubelen (showmodellen) korting op elektrisch gereedschap^ korting op waterplanten korting op tuinplanten korting op barbecues korting op zomerkleding HET GROENE WARENHUIS Venray, Langstraat 133, 0478-588585 vrijdag koopavond Deze aanbiedingen zijn uitsluitend geldig bij deze vestiging. Er wordt geen korting gegeven op lopende aanbiedingen De minister van Landbouw heeft onjuist gehandeld bij het verlenen van een subsidie voor het agrarische bedrijf Pluvezo in Oirlo. Toch leidt dit niet tot verhoging van de sub sidie, waar het bedrijf voor heeft gepleit Dat concludeert de Raad van State in het juridi sche geschil tussen Pluvezo en de minister. De subsidie werd verleend bij de beëindiging van het bedrijf. De hoogte van het subsidiebedrag is gebaseerd op de pluimveerechten waarover Pluvezo volgens het bureau Heffingen van het ministe rie beschikte. Maar Pluvezo meen de dat dit bureau niet over de juis te informatie beschikte, waardoor de subsidie te laag uitviel. Volgens de Raad van State moet de minister de gegevens van het j bureau voor waar aannemen. Een nader onderzoek naar de juistheid van die informatie is niet moge- lijk, aldus de Raad. Het ministerie is wel in de fout gegaan tijdens de1 bezwaarprocedure, meent de' Raad. Pluvezo is ten onrechte niet uitgenodigd om een toelichting K van haar bezwaren te geven. Maar deze fout heeft geen gevolgen, zegt de Raad van State. De politie in het district Venray heeft de afgelopen week in totaal: 15.150 automobilisten gecontro-1 leerd op hun snelheid. Hiervan i hebben 1170-weggebruikers een i proces-verbaal gekregen. De con troles vonden plaats in Horst, t Oostrum, Sevenum, Venray, Wanssum en Ysselsteyn. De hoog-- ste snelheid die met de radarauto werd gemeten, was op donderdagJ 19 augustus op de Stationsweg ini Oostrum: een automobilist reed: daar 115 km/u terwijl 50 km/u de - limiet is. Diverse bestuurders zijnj bij een staande controle geverbali seerd voor verschillende overtre-ij dingen. 51 inzittenden van auto'st kregen een boete van 45 euro; voor het niet dragen van de ver plichte autogordel, drie bestuur-i ders kregen een boete vanwege; het negeren van een rood licht, i één bestuurder werd bekeurd; omdat hij niet handsfree belde em één omdat hij reed waar dat niet: mocht. i Met Amsterdam Sinfonietta en David Geringas De succesvolle serie Klassiek op Locatie wordt zon dagmiddag 29 augustus om 16.00 uur afgesloten met een openluchtconcert in het Odapark te Venray. Te gast zijn het Amsterdam Sinfonietta en David Geringas (cello). Het concert is mogelijk gemaakt door de gemeente Venray, de provincie Limburg, Inalfa Industries Venray en de Stichting het Odapark. Kaartverkoop is bij de VW- winkels Noord-Limburg en één uur vóór aanvang. De organisatie is in handen van de Stichting Klassiek op Locatie naar een idee van de Broekhuizenvorsternaar musi cus Nard Reijnders. De kern van dit Amsterdams ensemble is een groep van 22 strijkers, die incidenteel wordt aangevuld met andere instrumen talisten. Amsterdam Sinfonietta onderscheidt zich doordat ieder lid de verantwoordelijkheid draagt van een solistisch musicus, zoals dat ook is bij een strijkkwar tet. Dit is de basis van de grote betrokkenheid bij het samenspel en het enerverende musiceren. Lev Markiz was vanaf de oprich ting in 1988 de dirigent, in 1998 opgevolgd door Peter Oundjian. In 2003 werd concertmeester Candida Thompson tot artistiek leider benoemd. Amsterdam Sinfonietta werkt samen met gastdirigenten, dirige rende solisten of componisten. Valery Gergiev, Murray Perahia, Gidon Kremer, YoYo Ma en Isaac Stem gingen cellist David Geringas voor Hij is een van de meest veelzijdige musici van onze tijd. De cellist-dirigent beschikt over een ongewoon breed reper toire, van de vroeg-barok tot de hedendaagse muziek. David werd geboren in Litouwen en studeer de aan het Conservatorium te Moskou bij Rostropovitch. In 1970 won hij de eerste prijs en de Gouden Medaille bij het Tsjaikovski Concours. Vele prijzen en onderscheidin gen volgden, talrijke componisten hebben werk aan Geringas opge dragen; o.a de wereldpremière van Senderova's celloconcert vond plaats in 2002 te Berlijn. De 'grootste' orkesten beschouwen het als een eer om met hem samen te werken, o.a. orkesten te Berlijn, Amsterdam, Londen, Montreal. Tokyo o.l.v. topdirigen- ten onder wie Ashkenazy, Penderecki, Simon Rattle en Rostropovitch. David Geringas nam ongeveer 50 cd's op. Zijn werkzaamheden als dirigent nemen een steeds belangrijkere plek in. Zondag, 29 augustus, wordt Klassiek op Locatie 2004 afgeslo ten in het Odapark. Deze uniekei plek die al jaren de pracht van kunst en cultuur ademt, is gast heer van de absolute wereldtop. Klanken van o.a. Haydn en Dvorak zullen zich zondagmiddag mengen met de kwetterende vogelgeluiden. Aanvang 16.00 uur, Odapark Venray. Nadere info: www.klassiekoplocatie.nl. HOVENIERS ■J Eindstraat 12, tel. 581553 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmuncldiof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tkrieven op aanvraag e-mail: advertentie@vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek Tel. 0478-582822 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,50 (postcode 58 32.50 (overige binnenland)

Peel en Maas | 2004 | | pagina 3