^Politie breidt aangifte op uit met winkeldiefstal i"lk ga nog niet van mijn ude dag genieten" >oerenkool voor loerenbruiloft gepoot bii tj intratuin 40% Gemeente Venray krijgt nieuwe huisstijl warenhuis op ueiieis r25%Y4Ö%1 40% '25% 0%1 40% Aanpak criminaliteit tegen bedrijfsleven toi! Op de bon Zaterdag 21 augustus div. kinderactiviteiten in ons tuincafé Te veel gedronken De 'Groene Maand' is voor iedereen agina. EN MAAS irverw. keuki /oor De politie Limburg-Noord ^fceeft de mogelijkheden om ;ha|fvn ja internet aangifte te doen 'P nn^ jtgebreid met winkeldiefstal. har< m de problematiek van bij- Ten oorbeeld winkeldiefstal goed i beeld te krijgen en vervol- ouS ens ook adequate maatrege- :fl te kunnen nemen, is het Opp an belang dat van elke dief- jal aangifte wordt gedaan. Een van de voordelen van inter- etaangifte is dat de aangever zelf :paalt op welk moment van de ig hij of zij de aangifte doet, en iar de deur niet meer voor uit aeft. @all-mag-inspr:De site is sreikbaar via www.politielim- urgnoord.nl of www.politie.nl nder de knop 'internet aangifte'. Met deze uitbreiding is het in iburg-Noord mogelijk om via ;emet aangifte te doen van: dief- uit auto, vernieling auto, ver nieling goed, vernieling openbaar gebouw, vernieling openbaar ver voer, diefstal fiets, diefstal brom fiets en winkeldiefstal. Daarvoor geldt wel dat het delict in Limburg-Noord gepleegd moet zijn. Burgers en bedrijven kunnen via internet aangifte doen van deze relatief eenvoudige delicten waarbij geen aanwijzingen zijn wie de mogelijke dader is. Verder gelden een aantal aanvullende voorwaarden die op de site staan vermeld. RESULTATEN INTERNETAANGIFTE Het aantal internetaangiftes dat nu binnenkomt, laat zien dat er behoefte is aan deze vorm van ser vice voor de burger. In Limburg- Noord zijn in het eerste half jaar van 2004 in totaal 3265 aangiftes via internet binnengekomen, dat is bijna 40 van het totaal aantal aangiftes (8179 aangiftes) waar voor internetaangifte mogelijk was. Met name diefstal fiets en ver nieling auto scoren hoog. Enkele voorbeelden, in juni 2004 is in totaal 530 keer aangifte gedaan van fietsendiefstal. Daarvan is ongeveer 53 via internet binnen gekomen (282 aangiftes). Verder is in juni 2004 in totaal 229 keer aangifte gedaan van een vernielde auto. Daarvan kwam ongeveer 35 via internet binnen (79 aangif tes). Sinds 2002 is het in Limburg- Noord mogelijk om via internet aangifte te doen van een gestolen fiets. In november 2003 zijn de mogelijkheden uitgebreid via een landelijke, uniforme standaard. Inmiddels zijn zo'n vijftien politie korpsen aangesloten bij die lande lijke standaard. Andere aangiftemogelijkheden Internetaangifte is een extra service voor het publiek, waar veel behoefte aan is. Voor wie wil en kan, is een internetaangifte namelijk een kleine moeite. Voor anderen blijft het gewoon moge lijk om aangifte op het bureau te doen. Mensen kunnen daarvoor in Limburg-Noord een afspraak maken via 0900-8844. Dit tele foonnummer is 24 uur per dag bereikbaar. Een aangever kan ook direct naar een politiebureau in de buurt gaan om aangifte te doen, maar mogelijk moet hij dan even wachten voor hij aan de beurt is. CAPACITEITSWINST Internetaangifte is niet alleen een service aan de burger, maar levert ook capaciteit op die de politie aan andere zaken kan besteden. Als iemand op het bureau aangifte komt doen van diefstal fiets, dan is een agent daar ongeveer een half uur mee bezig. Via internet is de aangever er hoogstens een kwartiertje mee bezig en de politie hoogstens tien minuten. En dan is de kwaliteit van de aangifte ook nog beter. Want thuis zal men het fra menummer even opzoeken, of de aankoopbon uit de schoenendoos halen, en ook het polisnummer heeft de aangever dan bij de hand. Bij een gang naar het politiebu reau blijkt vaak dat de aangever één van deze dingen nét even niet bij zich heeft. Kijk ook op www.veiligheids- programma.nl en www.politielim- burgnoord.nl voor preventieve maatregelen om onder andere winkelcriminaliteit tegen te gaan Rector Koen Wauben wil per 1 januari taken overdragen aan het kerkbestuur van Smakt-Holthees et ligl 2e toi, Als alles gaat zoals gepland, rector Koen Wauben (68) taf 1 januari 2005 alleen pastor van de kerkge- nschap in Smakt-Holt- Rector Wauben is zelf het voorstel gekomen om :n kerkbestuur op te richten onder meer zijn taken die iets met het pastorale werk doen hebben, moet over- jemen. "Omdat ik al wat roder word en al vanaf 1995 •ector ben van deze gemeen- ichapen, zie ik wel in dat ik liet nog jaren alle werkzaam- leden kan blijven doen. igezien het erg moeilijk is een nieuwe rector te krij- i, kwam ik op het idee om taken over te dragen aan iet kerkbestuur. Omdat ik nog vel als pastor actief blijf voor jp-le kerk, kan ik het nieuwe iestuur als het ware inwer- iai#n" Het uitvoeren van de rectorta- IIS en is geen sinecure. Op een .'geven moment werd het alle- iaal efg veel, waardoor hij onder- goed kan gebruiken. "Als ken )e toch een soort nanager van de kerk. Ik houd mij iezig met de zorg voor de kerk en lj(j jiet klooster. Zo moet er van alles worden geregeld rondom de kerk- liensten, parochie en de bede- :ie 'aart die jaarlijks plaatsvindt. Je y-« y taat stil bij vragen als 'wie komt r allemaal', 'waar komen ze pre- ies vandaan', 'wat komt er alle- paal bij kijken', 'waar kunnen de liensen terecht'. Dat zijn allemaal aken die gecoördineerd moeten /orden. Verder zit er natuurlijk »k een financiële taak bij. De ijn, hosties, kaarsen lichtjes, reenkaarsen en teksten voor de moeten worden aangeschaft, loet weten waar en wanneer ingekocht moet worden, it alles op tijd aanwezig is. Dat zaken waar niet iedereen in ■te instantie aan denkt. Ik zie dan ook als mijn taak het kerk- >tuur hierin de komende tijd te zodat de leden van bestuur niet gelijk voor de worden gegooid." KOK paters Karmelieten hebben in 1947 in Smakt gevestigd. Wauben: "Toen ik als broe- in het klooster terechtkwam, ik onder meer als boek in het huis. Bovendien ik zo nu en dan als kok, ik ook een kokdiploma Rector Koen Wauben: "Het zou kunnen dat ik op den duur helemaal stopmaar daar is voorlopig nog geen sprake van. Ik blijf graag bezig. Ik moet er niet aan denken dat ik me zou gaan vervelen!" heb. Omdat er op een gegeven moment veel broeders naar Amsterdam gingen, deed zich de noodzaak voor om werk buiten het klooster op me te nemen. Ik ben toen in het Vincent van Gogh Instituut gaan werken. Die erva ring is mij later bij mijn werk zaamheden als rector goed van pas gekomen. Toen ik 59 was, ben ik gevraagd de opleiding theologie te volgen om daarna rector te worden van het klooster en rectoraat. Ik stelde zelf twee voorwaarden: ik zou gezien mijn leeftijd de studie goed moeten kunnen volgen en ik zou de studie leuk moeten vinden. Gelukkig was dit allebei het geval!" Gezien zijn ervaring op het Vincent van Gogh Instituut, zijn ervaring als pastor en zijn ervarin gen als zweminstructeur en pen ningmeester van de plaatselijke zwemclub Spio, vonden zijn docenten het niet nodig dat hij stage zou lopen. En zo kon hij na het theoretische gedeelte direct aan de slag. CONTACTEN Het werk als rector heeft hij altijd als druk en uitermate boei end ervaren. "Ik heb er ontzet tend veel van geleerd en dat doe ik nu nog steeds. Je hoort zoveel in je werk, waardoor het werk je kan verrijken. Bovendien'heb ik erg veel contacten opgebouwd door de jaren heen. Om deze redenen vind ik het óok prettig dat ik op de achtergrond kan blij ven meekijken. Zo blijf ik er toch nog een beetje bij betrokken." "Je beleeft het werk toch van dag tot dag. Alles moet namelijk georganiseerd worden. Je neemt in deze functie zoveel taken op je. Ik hoop dan ook dat ik het dade lijk iets rustiger krijg. Omdat ik toch nog wel betrokken ben bij het kerkbestuur, onderhoud ik de contacten die ik in al die jaren heb opgebouwd. Wat ik het mees te ga missen? Dat kan ik zo direct niet zeggen." HUIS EN TUIN Hoewel hij veel taken kan over dragen, blijft rector Wauben druk bezig. Hij blijft onder meer pastor van de parochies. Bovendien werkt hij mee aan het onderhoud van huis en de tuin van de broe ders. "Dat vind ik allemaal erg leuk om te doen en zal ik ook nog wel een tijdje blijven doen. Omdat ik in januari taken ga over dragen, denken veel mensen dat ik helemaal terugtreed uit de parochie en van mijn oude dag ga genieten. Dat is niet het geval. Het zou kunnen dat ik op den duur helemaal stop, maar daar is voorlopig nog geen sprake van. Ik blijf graag bezig. Ik moet er niet aan denken dat ik me zou gaan vervelen!" Terwijl de meeste mensen nog flop genieten van hun vakantie, de voorbereiding van de boe- ibruiloft in Venray al in volle ig De afgelopen dagen werd boerenkool gepoot op het idgoed van de zorgboerderij 1 'boer Hans'. Dankzij bruideg- in Jan van Gogh, boer Hans en t vele helpende handen van de en enthousiaste kin- eren kunnen de Piëlhazen er ook er< "Mt jaar weer van uitgaan dat er keUclns(la8s met de vastelaovend een rap «prheerlijke bord met boeren- oes op tafel komt te staan, k. Het poten van de boerenkool is [erigens een van de laatste offi cie plichtplegingen van boeren- midegom Jan. Want op zondag november 2004 nemen Jan en "'ra tijdens de Hazepaeper Jpieid en wordt een nieuw boe- bekendgemaakt, ^or het korte en drukke carna- J' valsprogramma van dit Seizoen is deze activiteit naar voren gescho ven en gecombineerd met de Hazepaeper. Tijdens deze middag is iedereen van harte welkom om te komen kijken wie er tijdens het 6x11 jubileum van de Piëlhaas in het huwelijksbootje stapt. Tevens wordt die dag de nieuwe Piëlhaasjubileum-cd gepresen teerd en vinden er tal van activi teiten plaats voor jong en oud. Zondag 14 november, Witte Hoeve, Venray. Aanvang 14.55 uur. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS In het district Venray zijn afge lopen week in totaal 9.203 auto mobilisten gecontroleerd op hun snelheid. Hiervan hebben 937 weggebruikers een proces-verbaal gekregen. De controles vonden plaats in Horst, Sevenum en Venray. De hoogste snelheid die met de radarauto werd gemeten, was op maandag 9 augustus op de Venloseweg in Horst: een auto mobilist reed daar 134 km/u ter wijl 80 km/u de limiet is. Eén automobilist reed zo hard dat hij zijn rijbewijs moest inleve ren. Dit gebeurt zodra een bestuurder de snelheidslimiet met meer dan 50 km overschrijdt. Op woensdag 11 augustus werd op de Puttenweg in Ysselsteyn, waar de limiet 80 km/u is, door een automobilist een snelheid gehaald van 137 km/u. Diverse bestuur ders zijn bij een staande controle geverbaliseerd voor verschillende overtredingen. 36 automobilisten kregen een boete van 45 euro voor het niet dragen van de ver plichte autogordel, de auto van een automobilist was niet APK gekeurd en 34 bestuurders wer den bekeurd omdat ze te hard reden. Donderdag 19 augustus 2004 - Pagina 3 HET GROENE WARENHUIS VAN 19 AUG. T/M 28 AUG. korting op tuinhout en -verlichting korting op pottene (binnen- en buiienpotterie, glas en rietwerk) korting op tuinmeubelen (showmodellen) korting op elektrisch gereedschap. korting op waterplanten korting op vaste planten in zwarte vierkante pot, 9 x 9 cm korting op barbecues korting op zomerkleding tj intratuin HET GROENE WARENHUIS Venray, Langstraat 133, 0478-588585 vrijdag koopavond Deze aanbiedingen zijn uitsluitend geldig bij deze vestiging. Er wordt geen korting gegeven op lopende aanbiedintgen Maandag vroeg in de ochtend is een 23-jarige man uit Oploo aan gehouden op het Kerkpad in Overloon voor rijden onder invloed van alcohol. Uit een blaas- test bleek dat de man te veel had gedronken Hij kreeg een rijver bod van vijf uur en een proces verbaal. Gratis magazine bij WV-kantoren In de maand september zijn alle Nederlanders uitgenodigd om de natuur in te trekken. September is één van de mooi ste maanden van het jaar. Het is buiten nog zomer en de natuur is prachtig. Dit komt vooral door de overgang van late zomer naar vroege herfst. Deze seizoensverandering is te voelen, te ruiken, te zien en te horen. Er zijn in de Groene Maand veel natuurgidsen op de been die gek zijn op natuur. Zij kennen de bij-"- zondere plekken in stad en land en vertellen u graag alles over dé typische 'septembernatuur'. Iedereen die in de Groene Maand naar buiten gaat, zal overtuigd zijn dat de Nederlandse natuur mooi, leuk en rustgevend is. Er is verras send veel te ontdekken en te bele ven! Er worden tal van wandelingen, fietstochten met gids, rondleidin gen, tentoonstellingen, informa tiemarkten, kinderactiviteiten en themalezingen georganiseerd, ook bij u in de buurt. Bovendien bieden de 35 organisaties die zich inzetten voor natuur, landbouw, recreatie en toerisme in septem ber aantrekkelijke groene kortin gen, arrangementen en bijzonde re acties. Iedereen die meer wil weten over de natuur in september, kan het gratis Groene Maand Magazine aanvragen op www.groenemaand.nl. Het staat vol met groene wetenswaardighe den en vele natuurexcursies in stad en land. Het gratis magazine is ook bij de WV-kantoren ver krijgbaar. Het college van B en W van de gemeente Venray heeft deze week een projectvoorstel goedgekeurd voor de werk zaamheden rondom een nieu we huisstijl. De gemeente heeft de laatste jaren veel geïnvesteerd in haar dienst verlening. Inmiddels bestaat de behoefte aan een totaal nieuwe huisstijl die deze ont wikkelingen onderstreept en die gemeentebreed gebruikt kan worden. De nieuwe huis stijl is begin januari 2005 gereed. De implementatie volgt in de loop van dat jaar. In de komende maanden ont wikkelt de gemeente in samen werking met bureau LaVerbe uit Nijmegen een nieuwe huisstijl voor de gemeente. Hierbij wordt onder andere gewerkt aan het logo, kleurgebruik en lettertype. Begin 2005 moet de nieuwe huis stijl gereed en vertaald zijn naar de meest voorkomende middelen Het is niet uitgesloten dat na jarenlange trouwe diëtist het nij vere bijtje uit het logo van de gemeente Venray gaat verdwij nen, nu de complete huisstijl onder de loep wordt genomen. die de gemeente gebruikt. De gemeente heeft de laatste jaren veel geïnvesteerd in de ont wikkeling van de organisatie. Zij heeft behoefte aan een huisstijl die deze ontwikkelingen weer spiegelt en aansluit bij het huidige tijdsbeeld. Op basis van vooron derzoek is gebleken dat ook de eenduidigheid en samenhang ver beterd kunnen worden. Een huis stijl is hierbij een belangrijk ins trument omdat het zorgt voor het uitdragen van de identiteit van een organisatie. Daarbij zorgt een consequent uitgevoerde huisstijl voor een kostenbesparing en kan zij de organisatie visueel onder scheiden. Een herkenbare huisstijl gebruikt voor alle middelen ver groot de herkenbaarheid. De nieuwe huisstijl moet aan een aantal voorwaarden voldoen. Zo moet zij bij de ontvangers de eigenschappen degelijk (zorgvul dig), open en ondernemend oproepen en passen bij een moderne, betrouwbare en trotse organisatie. Ook zijn diverse eisen gesteld aan de toepasbaarheid, de bruikbaarheid en efficiency. De nieuwe huisstijl wordt in januari 2005 gepresenteerd waarna de rest van 2005 gebruikt wordt om alle middelen in de nieuwe huis stijl om te zetten. Op dinsdag 24 augustus vindt de officiële oprichting plaats van het Regionaal Platform Criminaliteitsbeheersing Limburg- Noord (RPC). In het RPC gaan overheid en bedrijfsleven in Noord- en Midden-Limburg nauw samenwerken met als doel de cri minaliteit gericht tegen het bedrijfsleven terug te dringen. Vertegenwoordigers afkomstig uit het bedrijfsleven (LOZO, Kahier van Koophandel, Limburgse Werkgeversvereniging), de regio nale driehoek van de politieregio Limburg-Noord (korpsbeheerder, korpschef, hoofdofficier) en de provincie Limburg nemen zitting in het RPC. Het veiligheidspro gramma van het kabinet voorziet in de oprichting van een RPC in elke politieregio. Het RPC biedt het bedrijfsleven de mogelijkheid tot een gezamenlijke en afgestem de aanpak van veiligheidsproble- PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Wülemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail; asneJlen^andenmunckhof.nl telefoon. 0478-58 27 27 "Ihrieven op aanvraag e-mail: adverientie@vandenmuncIdiof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18,00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreldingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582872 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur Nahezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,50 (postcode 58..) 32,50 (overige binnenland)

Peel en Maas | 2004 | | pagina 3