Sportnieuws -info Jan van Dijk verrast midgetgolf elite Chantal Oudshoorn regiokampioen Amazones Nobel in de prijzen Voorlaatste pijl fataal voor Van der Hoff Politiehonden strijden om Limburgse titel Aostrumse Zang- kompeneej Chrisko Confetti Euterpe Venray's Mannenkoor Het Zonnelied Yoga Bijenwacht Jong Nederland Venray Jeugdnatuur wacht De Springplank 4 Weerbaarheid meisjes en jonge vrouwen Eg I: I (PEEL EN MAAS De Aostrumse Zangkompeneej is een mannenkoor van ca. 20 personen die regelmatig optreden. De wekelijkse repetitieavond is op dinsdagavond en wel van 20.00 tot 22.00 uur in 't Alle- manscafé te Oostrum. Zijn er nog mannen in Oostrum en omgeving die ons koor willen komen versterken? U bent van harte welkom. Wilt u meer informatie, neem dan de telefoon en bel 0478-511251 of kijk op de website Aostrum.nl onder: -ver enigingen- Aostrumse Zangkompe neej. Elke week repetitie op maandag om 19-30 uur in de kapel van Beukenro de, ingang via de Paterskerk. Bij eventuele verhindering s.v.p. tijdig afmelden. Informatie of afmeldingen bij Marly Driessen, tel. 588176 of Norma Ansin- ger, tel. 585234. Woensdag 1 september: repetitie 20.15 uur- Vrijdag 10 september: huwelijk Han- neke. Vrijdag 24 september: jaarlijkse feest avond. Confetti is een enthousiast koor van mannen en vrouwen, ze zingen close harmony maar ook popnummers met eigen combo. Voor informatie bezoek de website, www.confetti.tk of neem contact op met de secretaris Ralf Janssen, tel. 0478-569558. Harmonieorkest 2 september: repetitie 9 september: repetitie 16 september: repetitie Afmelden tel. 589363. Jeugdorkest 9 september: repetitie 16 september: repetitie Afmelden tel. 588545. Drumband 7 september: repetitie Algemene activiteiten 16 september: gebruikte kleding inle veren 26 september: manifestatie "Uit de Kunst". Donderdag 19 augustus: Optreden in Schuttersveld. Iedereen aanwezig om 18.50 uur in uniform. Daarna repeti tie in de Witte Hoeve.. Donderdag 26. augustus 19 30 uur repetitie gehele koor. Programma: 18 september: Extra repetitie gehele koor van 09.00 uur tot 13.00 uur. 17 oktober: Reis naar Brussel. Afmelden per e-mail: gerard.wil- lems@planet.nl. Telefonisch:0478- 513019. Oud papier kunt u afleveren bij de VMK-container aan de Molenhofweg. (De weg tegenover de voormalige zui velfabriek) (Staat aangegeven!) Niet na 22.00 uur! Repetitielokaal: Partycentrum De Witte Hoeve. Website: http://listen.to/VMK. Repetities maandag om 20.00 uur in het Parochiehuis Paterskerk, Leunse- weg 5, Venray. Korenvakantie tot en met 29 augus tus. Eerste repetitie na de zomerva kantie: maandag 30 augustus. U bent altijd welkom op de repetitie- avonden voor een kennismaking. Voor meer informatie, aanmelding, afmelding kunt u bellen: José Bak- kum, tel. 0478-582767 of Toos v.d. Heuvel, tel. 0478-583884. Gezondheid speelt in het leven van de mens een belangrijke rol. Yoga kan daarin ondersteunend zijn. Halth- yoga is een manier om op een positie ve wijze bewust te worden van lichaam en geest. Het helpt mee om een juiste balans te vinden tussen spanning en ontspanning. Dit bewust wordingsproces wordt tijdens de les op een adequate wijze beoefend en wel door eenvoudige lichamelijke oefeningen te doen. Het is belangrijk te weten dat tijdens de yogaoefenin- gen, op geen enkele wijze over de fysieke grens mag worden heen gegaan, In yoga hoeft men niets te bewijzen, er is binnen een groep geen sprake van onderlinge competi tie. Want dit alles zou het bewustwor dingsproces alleen maat tegen wer ken. Voor meer informatie: Ank ten Berge, tel. 0478-588816. Ook in 2004 staat de Bijenwacht van de lmkersregio Venray paraat om bij overlast van een bijenzwerm en/of hommelnestje in bijvoorbeeld een nt'stfcsptje te helpen. Het gaal: alléén om vrij hangende bijenzwer men.. dus niet in de spouwmuur en: dergelijke. Bij overlast van wespen (en bijen op andere plaatsen) dient men zich te wenden tot een erkend bestrijdingsbedrijf. Beschikbaar zijn: Jan Weys, gebied Leunen en Venray tel. 585806 (tussen 12.00-13 00 uur en na 18.0 uur). Ad Meurs, gebied Venray en -leunen, tel. 512537, Piet: Michels, gebied Ysselsteyn, tel. 0493- 52951 1 enWirn Jacobs, gebied Oos- rrunx, tel 585652 (na 18.00 uur). Donderdag 19 augustus 2004 - Pagina 14 Het volgende seizoen zal starten met een daverend feest, want Jong Nederland Venray bestaat 40 jaar. Op zaterdag 11 september zet Jong Nederland een groots opgezette spe- lenkermis voor de jeugd op touw, de Koempoelantour. Dit is een project van Jong Nederland Limburg samen met de NOVIB om jongeren op de Molukken te ondersteunen. Jeugd in de leeftijd van 5 tot 17 jaar is van harte welkom om deel te nemen aan deze spellenkermis. (Entree 3,50 euro voor niet-leden, gratis voor leden) Wat kun je allemaal verwachten luchtkussen, spellen, popcornauto- maat, suikerspinautomaat, recordpo gingen. mol ukse vliegers, artiesten en muziek. De inschrijving is om 13-30 uur en de middag zal om ongeveer 16.30 uur eindigen. Voor mensen die Jong Nederland Venray willen feliciteren is er van 15.00-17.00 uur een receptie met ten toonstelling georganiseerd, 's Avonds is het de beurt aan de leiding, de vrij willigers die Jong Nederland Venray draaiende houden, om te genieten van een lekker diner en een gezellig feest. Na dit feest beginnen de groepsavonden van het nieuwe sei zoen. Dit jaar start er een nieuwe meisjesgroep op. Op woensdag 22 september zal de eerste groepsavond om 18.00 uur beginnen. Alle meisjes uit groep 2 en 3 van de basisschool zijn dan van harte welkom. De eerste vier keer kan er gratis Hallo Jeugdnatuurwachters. De zonnebloemen beginnen nu hoogten te krijgen dat we ze zelf kunnen gaan meten. Je kunt de door jouw gemeten hoogten doorgeven via e-mail tot 4 September naar jnwvenray@erken- sict.nl. Of per telefoon op de zaterda gen 22 augustus, 29 augustus en 4 september tussen 11.00 uur en 12.00 uur op het nummer 0478-581247. Als de stam is gebogen mag je dit ook mee meten en of je mee doet voor een of drie stammen. Wel even je adres en school vermelden. Natuurlijk kunnen jullie ook nog kijken op onze website www.jnwvenray.nl Tot de volgende keer. meegedaan worden. Daarna kan men zich opgeven om officieel lid te wor den van Jong Nederland Venray. Voor meer informatie over deze groep kan men contact opnemen met: Evelien v.d. Putten: tel. 06-28401986. De groepsavonden zijn: Dinsdag; 18.00-19 00 groep 4 en 5 en 6 (B) meisjes; 18.30-19 45 groep 7 en 8 (B) jongens. Woensdag: 18.00-19 00 groep 2 en 3 (B) meisjes. Donderdag: 18.00-19.00 groep 3 en 4 (B) jongens. Vrijdag: 18.00-19.00 groep 5 en 6 (B) jongens; 19.00-20.15 groep 7 en 8 (B) en l(VO) meisjes; 19.15-20 30 groep 2 (VO) en klas 3 (VO) meisjes. Groepstijden zijn onder voorbehoud van wijzigingen. Voor meer informatie over Jong Nederland Venray kunt u tijdens groepsavonden bellen naar: 0478- 511458 Dinsdag 24 augustus: bijeenkomst van de werkgroep 'Wei-ving'. Deze wordt gehouden om 19-30 uur bij Yvonne. De Springplank staat al sinds 1972 klaar voor de kinderen van de basis- schoolgroepen 3 t/m 8. Driemaal per week wordt club gedraaid. Op maan dag voor de groepen 3 en 4. Dinsdag zijn de groepen 7 en 8 plus de school verlaters aan de beurt en donderdag komen de kinderen van de groepen 5 en 6. Steeds van 18.30 tot 20.00 uur. Zo'n 25 vrijwilligers staan borg voor een degelijk stukje jeugdwerk. Iedere week een ander programma met bovendien een aantal speciale activi teiten zoals: St. Nicolaas, carnaval (avond optocht), kamp, buitendag, Rollebol, opening seizoen. De Springplank kent de mogelijkheid één avond te komen kijken of het leuk is, De leiding is altijd aanspreek baar. Men loopt hiervoor gewoon naar binnen. voor het nieuwe seizoen gaat De Springplank een grote wervingsactie houden. Verschillende scholen wor den benaderd om een folder uit te rei ken. Hierin staat, zo krachtig moge lijk, alles over De Springplank in vermeld. Vervolg voorpagina Ron van der Hoff (26) moest dinsdag als laatste schieten in de twee de ronde voor een plek in de achtste finales. Maandag in de eerst' ronde was Pieter Custers al gesneuveld. En dinsdag al vroeg moe£ favoriet Wietse van Alten, winnaar van het brons in Sydney, het toet nooi vroegtijdig verlaten. Als derde en laatste kon Ron van der Ho( dinsdagavond de Nederlandse eer redden. Net als een dag eerder zate zijn vader,moeder, broer en zus op de tribune. Maandag won hij met 145-135 van de Amerikaan Johnson. "Toch voelde ik geen extti druk. Tijdens de wedstrijd denk ik nergens aan. Ik voelde me juist he( goed. En ik schoot ook heel gemakkelijk. Misscliien ging het wel ietsij makkelijk waardoor op het laatst de concentratie iets verslapte." Het Nederlandse handboogteam zit niet bij de pakken neer. War zaterdag staat de landenwedstrijd op het programma. Nederland mo< starten tegen Mexico. "Ik moet me niet door één gemiste pijl uit ht veld laten slaan. Want ik voelde me goed en en ik wil me daardoor nk slechter gaan voelen. Het zat ons allemaal wat tegen. Maar we krijgt zaterdag een nieuwe kans. Tegen Mexico wordt het geen gemakkelij' pot maar die wedstrijd moeten we kunnen winnen. Daarvoor hebl we kwaliteit genoeg. We hebben er het volste vertrouwen in." Indien de Nederlandse handboogschutters zaterdag Mexico verslui dan wacht in de tweede rond het ijzersterke Zuid-Korea. "Dat is indfc daad wereldtop. Maar hij hebben ook al genoeg bewezen", aldus V2 der Hoff die drie maanden geleden in Brussel met de Nederlands ploeg nog Europees kampioen werd. Dit zijn de eerste Olympische Spelen voor Ron van der Hoff. II heeft zijn studie werktuigbouwkunde aan de hts afgebroken om zie helemaal op zijn sport te richten. "Na cfe Spelen ga ik in alle rust anal: seren hoe het nog beter kan. Als het makkelijk gaat moet ik toch pij beren heel technisch te blijven schieten. Ik zal daarom nog harde mijn best gaan doen om er over vier jaar in Peking weer te staan." j Veel mensen durven 's avonds niet meer over straat. Het gevoel van oiw ligheid is de laatste jaren alleen maar toegenomen. 'Zinloos geweld is tegen en dank een ingeburgerd begrip geworden. Negeren kan niet meer, werf wel. Pluspakket Groene Kruis biedt daarom een weerbaarheidstraining aan, voi meiden vanaf 8 jaar en voor (jonge) vrouwen. De training bestaat uit tien It sen van één uur en start m september zowel in V t oio )K m Venray. Voor meer informatie over - of aanmelden voor deze cursus kunt u conö opnemen met Bureau Klantenservice Groene Kruis, bereikbaar van maand tot en met vrijdag tijdens kantooruren, fel. 077-3209595 of kijk www.grof kruis, org. H SJC 11 li 1 B ik al IV h< Jori Sust M W ki or ROI Joht 14 Johi Poui Liza Voer 5814 tel. 0 Roel Maai Wil j even misst C01V SER bie iet« stu info: 06-2" ter Ga: €1' tel. 51 tek Cifc dn! 20C tel. Nationale toernooi Buitenlust een succes Jan van Dijk is de verrassende winnaar van het nationale toer nooi van midgetgolfclub Buiten- lust in Venray. Het lid van Buiten- lust 2 was tijdens het afgelopen weekend uitstekend op dreef en wist met 87 holeslagen het toer nooi op zijn naam te schrijven. Onder fraaie weersomstandighe den waren 98 midgetgolfers uit het hele land naar Venray gekomen om deel te nemen aan het jaarlijkse natio nale toernooi. Gezien de grote deelna me werd er in enkele van de tien cate gorieën zware strijd geleverd om de witfSk Maar de verrassing was pas compleet aan het einde van het toer nooi. Niet een van de gedoodverfde en favoriete A-spelers, zoals Harrie Lenssen, Jan Engels, de ex-internatio nals Mees Bouwman (Ede), Tiny Kla- renbeek (Geldrop), Arnold Hartjes of international Wilbert van Helmond (beiden van Duno), ging met de ere palm aan de haal, maar clubgenoot Jan van Dijk (Heren Senioren B en spelend voor Buitenlust 2) verschalk te iedereen door met 87 holeslagen de zege voor zich op te eisen. VERBETERING PR Van Dijk verbeterde en passant ook zijn persoonlijk record met zeven sla gen. De verrassing was nog niet hele maal compleet, omdat ook Gerrit Ver meulen (HSB) met 88 slagen onder de beste A-speler (Harrie Lenssen met 89 slagen) dook. Maar ook de winnares bij de Dames Senioren B, Annie Lit- jens, verbeterde haar persoonlijk record van 108 (gescoord tijdens het zelfde evenement van 2003) naar 101 slagen, eveneens een verbetering met zeven slagen. Bij de teams won Bui tenlust 1 (374 slagen), bestaande uit Jan Engels (100), Gerrit Janssen (97), Harrie Lenssen (89) en Gerrit Ver meulen (88), met ruime voorsprong (38 slagen) op het overigens sterk spelende Buitenlust 2- team (412 sla gen), bestaande uit Jan van Dijk (106/score van zaterdag), Huub Straatman en Leo Wilms (beiden 103) en Henk van Leeuwen (100). Eindho ven 1 pakte met 424 slagen het 'brons'. De overige resultaten per klassen: In de Heren A wint Gerrit Voermans (Eindhoven) met 93 slagen voor Siet- se van Zandvoort (Bilthoven) met 105 holeslagen. Bij de Heren B bleek Heezenaar Wernie Nelissen de sterk ste met 103 holeslagen vóór John van Broekhoven (De Ploegers Voorthui zen) met 113 en Peter van der Louw (Heeze) en Frans Weijsenfeld (De Lubert Groesbeek), beiden met 115 holeslagen. Bij de dames A was het Mien Huisman (De Ploegers) met 119 slagen, die met eer ging strijken. Bij de dames B was een teamgenote, Geertje van Broekhoven (De Ploegers met 114 slagen de sterkste. Bi) de Dames Senioren A toonde Gonny Kol- steren (Geldrop) zich met 101 hole slagen de sterkste, vóór Bep Hendrik- sen (De Putters Ede) met 105 en Mieke Koenen (Eindhoven) met 111 slagen. Harrie Lenssen bleek met 89 slagen in de Heren Senioren A ruim te sterk voor zijn concurrenten, Arnold Har tjes (Duno Doorwerth) werd met 96 holeslagen tweede en Mees Bouw man (De Putters) met 98 slagen derde. Jan Engels werd in deze klasse met 100 slagen zesde. Overtuigend winnaar in zijn klasse (Heren Senio ren B) en toernooiwinnaar werd Jan van Dijk met 87 slagen, vóór zijn club- maten Gerrit Vermeulen (88) en Ger rit Janssen (97), waarvan laatstge noemde Henk van Leeuwen (eveneens 97) na barrage klopte. Leo Wilms, Huub Straatman en Theo Lit- jens (allen 103) deelden gezamenlijk de vijfde plaats. Piet van der Eist (112) werd negende, Ton Hendriks (114) tiende en Grad Arts (127) legde beslag op de vijftiende plaats. In de Dames Senioren B-klasse werd Annie Litjens overtuigend win- Op de midgetgolfbanen van Bu tenlust werd afgelopen weekend q koog niveau gespeeld door bijt. 100 midgetgolfers uit bet hele lam nares, door Wil ter Keurs (Duno) rt 106 en Truus van 't Bolscher ('t Ma veld Bomerbroek) en Annie v; W Beek (Heeze) beiden met 110 slagt Jo achter zich te laten. Truus van Dij 58 speelde een prima toernooi door vijfde te eindigen met 114 lioleslageb Jes Bets Wilms (118) en Jo Litjens (120 °n finishten op de plaatsen acht ei negen. Miet Clevers en Eieké vai if Ham deelden de dertiende plaats ei Truus Arts eindigde als vijftiende. Di winnaars bij de jeugd waren bij meisjes Ilona de Kok (De Putters) n» R( 114 slagen en Coen van de Ba Pe (Eindhoven), die 116 slagen noj had bij de jongens. De laagste ronde (20 slagen) wt Ba gescoord door Jan van Dijk en Hait Mi Lenssen. Al met al een zeer geslaat toernooi met veel deelnemers en i biedt perspectief voor de editie vi Lit 2005, als MGC Buitenlust haar 35-jan jubileum hoopt te vieren. Komend weekend gaan diven leden op toernooi in Soerendoni j*.e' waar MGC Heeze haar jaarlijkse toe nooi organiseert. I 5t. Jan Merselo 1 Zondag 22 augustus Chantal Oudshom van St. Jan Merselo is afgelopen weekend tij- dens de regiokampioenschappen in Baexem gekroond tot kam- pioen in de klasse EM1. De ama zone reed met Lingo zowel zater- dag als zondag een perfecte proef, die tijdens de finale op zondag door de twee juryleden werd gewaardeerd met 171 en 175 pun- ten. Ineke Luyks reed zaterdag tijdens y de dressuunvedstrijd in de prijzen. Ze werd met haar pony Robby vierde ijin de klasse DB met 169 punten. Ook j Susan Hendriks reed op zaterdag in 9de prijzen. Met Melissa in de klasse IjDM springen werd ze vierde. Op zon dag, de finaledag, werd er goed gere den door de ponyruiters maar nie mand buiten Chantal viel in de prij zen. Eva van Ooi won op 1 augustus in Heibloem de eerste prijs met Silvano in de klasse LI met maar liefst 180 punten. Op 8 augustus werd er een wedstrijd georganiseerd in Horst voor de paarden. De volgende combinaties reden in de prijzen: Dressuur: Ingrid Arts won met Tari een vijfde prijs in de klasse B met 165 punten en Helga Witzel won met Ramona in de klasse LI een vijfde prijs met 174 punten. In de klasse L2 won Eva van Chantal Oudsboom en baar pony Lingo Ooi de derde prijs met Rebel en kreeg 165 punten. Petra van Dijck won in dezelfde klas se de vierde prijs met Jumpdolivio Z met 164 punten. Jan Janssen won de derde prijs met Passion off Melody in de klasse Ml met 170 punten. Ten slotte reed Esther van Dongen in de prijzen. Met Prince won ze de vierde prijs in de klasse Z1 en kreeg 366 punten. Springen: Een mooie eerste prijs won Veme Janssen in de klasse B met Little Miste- ry- de klasse CDE Licht. Reserve was Imke Coopmans en de vier staan onder leiding van commandante Ineke van Dijck. Christel van Dijck werd ook nog Limburgs kampioen in de klasse DM 2. De amazones van Nobel gaan op 4 september naar Ermelo, waar het NK plaatsvindt. Christel van Dijck eiste de Lim burgse titel voor zich op Juliet Willems reed een mooie proef in de klasse BB; zij behaalde een veer tiende plaats met 161 punten. Swalmen maakt zich op voor het Limburgs kampioenschap politiehonden en een optreden van de populaire rockformatie Mad Creation. Politiehondenver eniging Hulp in Nood uit Swal men tekent zondag 22 augustus voor de provinciale titelstrijd. De beste Limburgse politiehonden - waaronder ook enkele uit de regio Venray- strijden om de fel begeerde titel. Het viertal van Nobel Oostrum is afgelopen weekend op de Limburgse kampioenschappen voor ponyruiters in Baexem onverwacht Limburgs kampioen geworden. De amazones Christel van Dijck, Tamara Willem- sen, Jolijn Coopmans en Jeanine Huy- bers waren de beste van Limburg in Het ochtendprogramma begint om 9.00 uur en bestaat onder meer uit volg-, spring-, zwem-, revier-, speur-, en appèloefeningen. Het middagpro gramma, vanaf 14.00 uur, bevat het spectaculaire bijt;, stel-, en aanvals- werk. Voor de muzikale omlijsting zorgt de populaire 7-koppige rockformatie Mad Creation. De band speelt 22 augustus eerst op Sjwaampop en reist vervolgens meteen af naar het LK politiehonden. Het concert begint om 16.00 uur en zal om 18.00 uur wor den onderbroken voor de prijsuitrei king. De Limburgse titelstrijd wordt gehouden op een van de ruimste hon densportterreinen in Limburg, gele gen in de bosrijke omgeving aan de Bosstraat in Swalmen tegenover zwembad De Bosberg. Het concert van Mad Creation vindt plaats in het feestpaviljoen. De entree is gratis. Voor meer informatie: 06- 53493892 en www.knpv.nl

Peel en Maas | 2004 | | pagina 14