College: 'Waals wilde niemand beledigen' Finale voor Floriadestrijd Medewerksters VieCuri lopen Kennedymars Beukenhof zoekt vrijwilligers voor stervensbegeleiding Ingezonden Bij de tijd Resocialisatie- woningen mgSil Vlooienmarkt in Maashees Herdershond Schennisplegi Prijswinnaar Jan Linders Grote brand bij Helotech Snelheid Stoeipartij Agente gewond bij ruzie PEEL EN MAAS Donderdag 12 augustus 2004 - Pagin Burgemeester Waals had het niet speciaal over de Venrayse kerkdorpen toen hij sprak over illegale arbeiders, wiet- teelt en de verrechtsing van de plattelandsjeugd. Waals signal eerde algemene trends die overal op het platteland zicht baar zijn. Dat schrijft het col lege van B en W in een brief aan de LLTB kring Noord. De LLTB eiste uitleg van het col lege naar aanleiding van uitspra ken die de Venrayse burgervader deed tijdens twee spreekbeurten in Ysselsteyn en in Zaanstad. Dorpelingen en boerenorganisa- ties voelden zich zwaar beledigd door de voorbeelden waarmee Waals vooral zijn laatste toespraak illustreerde. De burgemeester noemden wietteelt, huisvesting van illegale Polen en het omkat ten van auto's als activeiten waar mee de bewoners van het platte land zich bezighouden. Ook de opmerkingen over 'de beste boe ren die al lang in het buitenland zitten' vielen verkeerd. Het college schrijft in de brief dat het niet van mening is dat het Venrayse platteland en het platte land in het algemeen louter bestaat uit criminelen. 'Uit uw brief blijkt dat dat beeld mogelijk bij u is ontstaan, maar uit de woorden die de heer Waals op het VNG Congres (Zaanstad, red.) heeft gesproken is dit niet op te maken. Zoals in de media al is weergegeven heeft de heer Waals zijn zorg over de ontwikkeling van het platteland uitgesproken. Daarbij heeft hij voorbeeld aange haald die wij allemaal kennen uit publicaties in de media, maar die niet één op één vertaald kunnen worden naar de Venrayse situatie, laat staan naar de volledig (Venrayse) plattelandsbevolking. De voorbeelden zijn prikkelend, maar dat hoort zo als je richting wil geven aan een debat', aldus het college in de brief. De wethouder delen de door Waals uitgesproken zorg en zien het als hun verantwoordelijkheid het debat over de ontwikkeling van het platteland aan te gaan. 'Hoe paradoxaal het ook mag klin ken, wij zijn ook blij met uw boze cq bezorgde reactie. Het is een teken van betrokkenheid en dus een voorbode van een vruchtbaar debat. Een debat waar u ook om vraagt en dat wij graag met u aan willen gaan, maar dan wel in het perspectief van de stedelijke ont wikkeling van Venray'. Momenteel is de gemeente Venray bezig met de ontwikkeling van een strategische visie op Venray. Daarbij staat de vraag cen traal: Waar moet Venray zijn in 2015? In het najaar wil de gemeente over dat thema een debat organiseren. 'De deelne mers aan dit debat dienen een zo goed mogelijke afspiegeling te vormen van de Venrayse samenle ving. Wij zullen zeker gebruikma ken van de door u uitgesproken wens om aan zo'n debat deel te nemen', besluit het college. Mensen begeleiden in hun laatste levensdagen. Bepaald geen sinecure. Je moet het immers maar kunnen en ook kunnen opbrengen. Toch is stervensbegeleiding enorm belangrijk. Vandaar dat ver- pleegafdeling Beukenhof op zoek is naar vrijwilligers die de bewoners ondersteuning kunnen bieden in hun laatste levensdagen. Vrijwilligers die in aanmerking komen voor deze functie, krijgen in het najaar een cursus stervensbe geleiding aangeboden. Verpleegafdeling Beukenhof is een transferafdeling, gevestigd in het VieCuri ziekenhuis Venray. De transferafdeling is een dienst van de Zorggroep Noord- Limburg. Het is een afdeling die zorg aanbiedt aan patiënten uit Noord-Limburg die geen zieken huiszorg meer nodig hebben. Deze patiënten moeten eigenlijk naar een andere woonvorm of naar huis, maar kunnen daar om wat voor een reden dan ook nog niet naar toe. Er is kortom sprake van overbruggingszorg. "Van deze manier van aanpak heeft het zie kenhuis, de patiënten, het arbeidsproces en de zorgverzeke raar profijt", oordeelt teamleider Herman Franssen. "Wanneer er plaats is in een verzorgingstehuis of bewoners zover zijn dat ze naar huis kunnen, worden de patiën ten overgeplaatst. Dit gebeurt dan op zeer korte termijn, aangezien het gaat om overbruggingszorg. Niet alle patiënten vinden dit ove rigens even leuk." Op de verpleegafdeling Beukenhof worden drie groepen verzorgd. Ten eerste zijn het de mensen die in het ziekenhuis zijn uitbehandeld en op de verpleegaf deling terechtkomen om daarna naar een andere woonvorm of naar huis te gaan. Ten tweede heeft de afdeling vijf bedden voor zogeheten CVA-cliënten - mensen die een hersenbloeding hebben gehad - die op de Beukenhof wor den begeleid in hun revalidatie- proces. Ten derde begeleidt de afdeling patiënten die geen of nog maar een gering levensperspec tief meer hebben en komen te overlijden. Dit kunnen mensen zijn die naar de afdeling komen om te sterven, omdat het zieken huis ze daar niet meer in bege leidt en de familie het thuis niet meer aan kan. Het kunnen echter ook patiënten zijn die naar een andere woonvorm zouden gaan, maar zo ziek zijn of worden dat ze komen te overlijden. Aan de deze derde groep wordt zogeheten pal- liatieve zorg verleend. Het doel van palliatieve zorg is het berei ken van de best mogelijke kwali teit van leven, zowel voor de bewoner als voor diens naaste Beukenhof heeft momenteel elf vrijwilligers, verdeeld over boven genoemde drie groepen. INLEVEN Voor de laatste groep, de pallia tieve zorg, zoekt Beukenhof vrij willigers die zich kunnen inleven in het overlijdensproces en deze mensen hierin willen begeleiden. "We zoeken mensen die enige levenservaring hebben en bewust in het leven staan. Hierbij is de leeftijd van de vrijwilligers niet zozeer belangrijk." Doordat de groep van mensen die naar de verpleegafdeling van Beukenhof komt om te sterven steeds groter wordt, wordt ook de vraag naar vrijwilligers groter. "Onze groep palliatieve bewoners groeit, omdat de afdeling is gespe cialiseerd in het proces tot het overlijden. Cliënten die van deze zorgvorm gebruikmaken, zijn veelal ouder dan 50 jaar. De duur van het proces tot het overlijden is erg divers. Dit kan variëren van een paar dagen tot een paar maan den en is afhankelijk van het ziek tebeeld van de patiënt. Omdat stervensbegeleiding een vak apart is, wordt er aan de hand van een gesprek met de teamlei der bekeken of de persoon in kwestie geschikt is voor de pallia tieve zorg. "Het begeleiden van terminale patiënten is namelijk een erg intensief proces, dat ook nog erg aangrijpend kan zijn. Wanneer een vrijwilliger niet geschikt zou zijn, wordt er beke ken of hij op de andere afdelingen kan en wil werken. Daar kunnen de vrijwilligers algemene patiën ten in de algemene zorg begelei den." CURSUS Op Beukenhof wordt de vrijwil ligers voor de palliatieve zorg in het najaar een cursus stervensbe geleiding aangeboden. "In deze cursus staat de zingeving van het leven en sterven centraal. Er wordt daarbij ook gekeken hoe de vrijwilliger daar zelf in staat. Niet alleen de lichamelijke zorg komt aan bod, maar zeker ook de psy chische en sociale zorg. Op de afdeling zelf worden de vrijwilli gers begeleid door verpleegkundi gen. De werktijden voor de vrij williger worden individueel afgesproken. Er kunnen dagdien sten, avonddiensten en weekeind- diensten worden gedraaid. Dat is afhankelijk van wat de vrijwilliger kan en wil. Heeft u interesse in vrijwilli gerswerk op de verpleegafdeling van Beukenhof, neem dan contact op met teamleider Herman Franssen: 0478 - 522049 of per e- mail: herman.franssen@zorg- groep-noord-limburg.nl Voor meer informatie over de Zorggroep Noord-Limburg kunt u terecht bij www.zorggroep- noord-limburg.nl Regio Venlo klaar voor eindstrijd De Regio Venlo strijdt met open vizier voor de organisa tie van de Floriade 2012. Met het prominent plaatsen van gigantische borden in Horst aan de Maas en Venlo (in de nabijheid van het knooppunt A67-A73), pleit de Regio Venlo ervoor dat de Nederlandse Tuinbouwraad (NTR) een besluit neemt de Floriade in Zuidoost-Nederland te organi seren. 'Nu of nooit' luidt de tekst op de megabords. De Regio Venlo is van mening dat de Floriade 2012 naar deze innovatieve greenport in Noord-Limburg moet komen. In een gebied met een internatio naal topproject als Tradeport Venlo, een economisch kernge bied als agrologistieke schakel tus sen de mainports, Zuidoost Brabant, het Ruhrgebied en Frankfurt. Het tweede tuinbouw gebied van Nederland met een stipnotering in de nota Ruimte als het gaat om agrologistiek, kennis ontwikkeling en expansie voor de agribusiness. De Regio Venlo maakt zich op voor de allesbeslissende fase in de race om de Floriade 2012. Momenteel bevinden vier genomi neerden zich in de ultieme bid- bookfase. Medio december neemt de NTR een besluit. De Regio Venlo is een samenwerkingsver band van de provincie Limburg, de gemeenten Gennep, Helden, Horst aan de Maas, Venlo en Venray. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Op 12 december 2002 werd het plan 'Marianum' officieel gestart. Venray kreeg er in het centrum 22 woningen bij en iedereen was blij. Burgemeester Jos Waals was qualitate qua erbij toen 'de eerste schop 'in de grond ging Speech, drankje, hapje). Ruim een jaar later werd het naambordje van de nieuwe straat in het plan Marianum de Burgemeester Scholsstraatdoor Mevrouw Schols, die hiervoor uit Den Haag gekomen was onthuld. De 22 woningen waren inmiddels opgeleverd. (Speech, drankje hapje.) Wie schetst mijn verbazing toen ik in de Gemeentegids Venray 2004 - 2005 een platte grond van Venray aantrof, waarop de Burgemeester Scholsstraat, de verbindingsstraat tussen de Minister Charles Ruysstraat en de Monseigneur Nolenslaan niet - echt niet - aangegeven wordt. Wanneer men iets zegt over achter de feiten' aanlopen of zo men wil 'niet bij de tijd' zijn is dit een schitterend voorbeeld. Quo vadis, Venray? Jan Beerens "De Cliëntenraad van het Vincent van Gogh Instituut heeft de laatste maanden het getouw trek over de plek van de TBS - resocialisatiewoningen met verba zing gevolgd en wil haar aandeel leveren in deze discussie, die grote gevolgen heeft voor de toe komstige woonplek van een groot aantal psychiatrische cliënten. De cliëntenraad van het VvGI vindt het de hoogste tijd om te reage ren op ideeën, plannen en opvat tingen zoals die tot nu toe zijn geuit omtrent de vestiging van resocialisatiewoningen van de TBS kliniek de Rooyse Wissel. Zoals bekend heeft de gemeente raad van de gemeente Venray haar goedkeuring gegeven aan de nieuwbouwplannen van het VvGI wat op termijn moet uitmonden in een psychiatrisch ziekenhuis nieuwe stijl ("Servaashof In een eerder stadium gaf de cliëntenraad van het VvGI haar goedkeuring aan dit plan waarin bescherming en geborgenheid enerzijds en vermaatschappelij king en integratie van GGz cliën ten anderzijds hand in hand moe ten gaan. Nu blijkt dat de gemeente Venray stelt dat wanneer er reso cialisatiewoningen voor'de TBS- Kliniek in Venray moeten komen, deze op het terrein van het Vincent van Gogh Instituut moe- Pass i Flora HOVENIERS TUIN ONTWERP AANLEG ONDERHOUD VENRAY 06 20 43 99 57 ten komen. De cliëntenraad vindt dat hiermee wordt voorbijgegaan aan de belangen van een kwetsba re groep burgers. Het VvGI en de Rooyse Wissel geven de voorkeur aan een ande re locatie. De cliënten van het VvGI, vertegenwoordigd in de cliëntenraad, willen hierbij aange ven dat zij die in de toekomst zul len kiezen voor het leven op het nieuwe Servaashof, deze keuze maken om in alle mogelijke rust, veiligheid en geborgenheid te kunnen leven. Cliënten met gees telijke gezondheidsproblemen zijn over het algemeen kwetsbaar der en gevoeliger voor (maat schappelijke) onrust. Het samen brengen van deze kwetsbare bewoners met psychische proble men en bewoners met een justi tieel psychiatrische achtergrond geeft voor de toekomstige bewo ners van het Servaashof extra pro blemen voor de gezondheid, het welzijn en het welbevinden. Natuurlijk begrijpen de cliënten van het VvGI dat er voor resociali satie van TBS-clienten ergens een plek moet zijn. Maar het ligt voor de hand om dit niet te doen in een gebied dat is bestemd voor het wonen van kwetsbare GGZ- clienten. Bovendien is het betrok ken raken in deze beladen maat schappelijke discussie iets dat sterk inwerkt op de gemoedsrust van veel GGZ cliënten en dus niet bevorderlijk voor gezondheid en welzijn. De cliëntenraad van VvGI hoopt dan ook dat de betrokken partijen in deze discussie (gemeente Venray, de Rooyse Wissel en het Vincent van Gogh Instituut) geen plannen zullen doorzetten om resocialisatiewo ningen te realiseren in de Servaashof. De cliëntenraad hoopt en ver wacht dat de drie genoemde par tijen een passende oplossing zul len vinden. Wij wensen hen daar veel sterkte en wijsheid mee. Namens de Cliëntenraad van het Vincent van Gogh-Instituut" Dhr. C. Rutten, voorzitter Op zondag 5 september 2004 organiseert volleybalvereniging MVC'64 haar traditionele vlooien markt en veiling in Maashees. Op het dorpsplein midden in het dorp bij de kerk kunnen bezoe kers die dag hun hart ophalen. Er worden vele artikelen aangebo den en natuurlijk is er ook gedacht aan muziek. Vanaf een groot terras bij Plein 27 kan vanaf 15.00 uur worden geboden op de betere spullen, die door veiling meester P.Verstegen te koop wor den aangeboden. Om 17.00 uur wordt de vlooienmarkt afgesloten met de trekking van de jaarlijkse loterij. Eerst echter startvanaf 16.00 uur de grote tassenactie. Voor twee euro krijgt men een enorme grote tas, waarin zoveel mogelijk artikelen uit het restant mag worden uitgekozen en natuurlijk meegenomen. De entree voor deze markt, die exact om 13.30 uur begint, is één euro. Bij de entree krijgt men tevens een gratis voor de grote loterij. Kinderen tot 12 jaar kun nen gratis naar binnen. Een witte herdershond, die op meerdere plaatsen rondom de snelweg A73 gesignaleerd was, is gevangen. Eerder deed de politie een oproep alert te zijn op en rond de A73- De witte herders hond werd daar meerdere malen en op meerdere tijdstippenge- zien. Ondanks eerdere poging lukte het niet de hond te vangen. Uiteindelijk kon de hond op de Beversestraat in Cuijk gevangen worden nadat hij met een verdo vingspuit tot rust gebracht was. U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites content management systemen content creation webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel: 0478-546293 - info@flyers.nl De politie heeft donder' avond op het station een 4l-ja Spanjaard zonder vaste wooi verblijfplaats aangehouden di de trein Venray-Venlo aan enl vrouwen zijn geslachtsdeel t( de. De man werd meegenoi naar het politiebureau en on zijn verblijfsstatus niet met kon worden vastgesteld, is ingesloten. Nadat de vreemde gendienst zijn verblijfsstatus vastgesteld, werd hij in vrij! gesteld. Voor de schennisple} wordt proces-verbaal opgema; PEEL EN MAA een abonnement waa Voor Hospice Zenit Venray Op 21 en 22 augustus lopen drie medewerksters van afde ling 3 van locatie Venray van VieCuri Medisch Centrum Noord-Limburg de 80 km lange Kennedymars van Melderslo. Karin Spreeuwenberg, Claudia Huijs en José Kunen zullen hun beste beentje voorzetten tij dens deze monsterwandeling. Zij lopen voor een goed doel: het nieuwe Hospice dat op het terrein van locatie Venray moet komen. In het hospice vlnr. Claudia Huijs, José Kunen en Karin Spreeuwenberg. Foto Hans van der Beele, Sevenum) kunnen terminale mensen uit de regio hun laatste levensfase doorbrengen. Voor de realisatie van dit hospi ce is men grotendeels afhankelijk van giften en sponsors. Voor de afdeling waar Karin, Claudia en José werken, is dit voldoende reden om een bedrag uit het afde lingspotje - geld van tevreden patiënten - te doneren voor I doel. Natuurlijk hopen zij dat vl afdelingen, specialisten, partiT lieren en bedrijven dit go<| voorbeeld zullen volgen en bedrag overmaken voor de realjj tie van het Hospice. Wie het drietal wil sponsor I kan dit doen door geld overT maken op rekeningnumnjl 12.81.75.133 van de RabobJ van de Stichting Hospice ZetW onder vermelding vil 'Sponsorloop'. Alle giften zijn v il kom! In supermarkt Jan Linders in Venray werd onlangs de hoofdprijs van een landelijke actie van Masterfoods (o.a. bekend van Mars en diervoe ding) uitgereikt. De winnares, mevrouw Philipsen uit Venray, ontving - naast een bloemetje- ook een breedbeeldtelevisie en een playstation van Sony. Bij een grote brand op indus trieterrein Keizersveld is vorige week in de nacht van maandag op dinsdag het pand van Helotech in vlammen opgegaan. Enkele omringende panden liepen rook- en waterschade op. Er raakte nie mand gewond. Omstreeks 22.30 uur werd brandalarm gegeven, waarop de brandweer van Venray, Meerlo-Wanssum en Horst met vijf tankautospuiten en een ladderwagen uitrukten. De politie moest met meerdere agen ten vele kijklustigen op afstand houden. De brand was omstreeks 23.45 uur onder controle. Over de omvang van de schade en de oorzaak van de brand is nog niets bekend. De politie stelt een tech nisch onderzoek in om zo moge lijk de oorzaak van de brand te kunnen achterhalen. Ondanks de grote rookontwikkeling die met de brand gepaard ging, zijn er geen gevaarlijke stoffen vrijgeko men. Omdat het een vrij nieuw bedrijfspand betreft, kan ervan uitgegaan worden dat bij de bouw ervan geen materialen zijn gebruikt die gevaar opleveren voor de volksgezondheid. Wel werd uit het brandende pand een fles acytleengas verwijderd die vervolgens langdurig werd gekoeld. Helotech is een bedrijf voor plaatbewerking, las- en laser techniek. Leden van het verkeershand 1 vingsteam hebben in het polifï district Venray in totaal 16.Cl automobilisten gecontroleerd T hun snelheid. Hiervan hebfc'l 1.806 weggebruikers een proc verbaal gekregen. De control vonden plaats in Horst, Oostru I Sevenum, Wanssum, Veuhl Venray en Ysselsteyn. De hoogil snelheid die met de radarail werd gemeten, was op zondag juli op de Noordsingel in Venrl een automobilist reed daar l'f km/u terwijl 50 km/u de limiet T Bij verkeerscontroles in Vem l en Sevenum zijn afgelopen we I bijna 5.000 voertuigen gecondl leerd. 408 Chauffeurs kunnen el boete tegemoet zien. De hoo^l gemeten snelheid was 1T km/uur in Sevenum op de Midd I Peelweg, waar 80 km/uur is t< gestaan. Omdat een 35-jarige in Venr I wonende man ruzie zocht en zi> I bemoeide met een stoeipartij ti I sen enkele vrienden, liep dit uit een handgemeen tussen hem een 22-jarige inwoner van Venn I Het incident vond plaats om I reeks 04.00 uur in de nacht v;| vrijdag op -zaterdag tijdens de ki I mis aan de Gouden Leeuw. De 2:1 jarige viel bij het handgemeijl achterover met zijn hoofd (1 straat en liep letsel op. Hij is ovil gebracht naar het ziekenhuis v;F Venlo. De 22-jarige meldde zi<| bij de agenten die als gevolg v;| het gebeurde opgeroepen warel Hij heeft in het politiebureau e< I verklaring afgelegd. De politl stelt een onderzoek in naar gang van zaken. De politie heeft een 32-jarige in Venray wonende man aangehouden omdat hij zich ondanks waarsch I wingen van een agent niet verwijderde van de plaats van de ruzie tijdens de kermis in Venray. Hij wet I overgebracht naar het bureau en voor nader onderzoek ingesloten. Bij een massale vechtpartij omstreel I 04.30 uur tijdens de kennis aan de Gouden Leeuw hebben politiemensen moeite gehad verschillende gro I pen vechtenden uit elkaar te houden. Hierbij werd de 32-jarige gesommeerd zich te verwijderen, waaraa I hij geen gehoor gaf. Een agent werd hierbij geprovoceerd en bedreigd door de Venraynaar, die vervolger I met geweld moest worden aangehouden. Bij zijn insluiting werd in zijn fouillering een bolletje cocaïne aai I getroffen dat in beslag werd genomen. De verdachte is na te zijn gehoord en het opmaken van proces-ve I baal zondagmorgen om 12.50 uur in vrijheid gesteld. Tijdens de schermutselingen raakte een agent I gewond doordat ze vol in haar gezicht werd gestompt door een 26-jarige man uit Merselo. Deze zette h< I hierna direct op een lopen en kon (nog) niet worden aangehouden. De agente moest zich onder doktersb-1 handeling stellen. Tijdens de verwarring raakte een geparkeerd staande personenauto beschadigd.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 7