'Ysselsteyn' op olympische medaillejacht Politie laat automobiliste 1,5 uur in de kou staan D DeMKB Gebit verloren OPRUIMING Wij serveren weer mosselen! iandoetere De Olympische Spelen J DS automatiseerder <L/e Aanrander Opgepakt En verder: Kampioen in millimeterwerk Europees kampioen dé specialist tegels, sanitair en tegelwerken! PEEL-BRUNCH iedere zondag, nr I vanaf 11-00 uur menu makt-mar-wat-verïeg 4-.5-ota-g»a™ Hotel, restaurant" ASTERIA nodigt u uit voor jh TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN ;h ccfc )m :omfl n. )n i ng< pzi goj ■r g; ericl De Olympische Spelen staan op het punt van beginnen! Vrijdag rordt het sportieve wcrcldcvenement met veei bombarie want ook Nederlandse top-dj Tiësto komt wat herrie maken - officieel geo- nd. Tijdens de openingsact zien we op ons tv-scherm duizenden iporters aan ons voorbijtrekken. Bruin en wit, lang en kort, dik en lun. Wat die mensen allemaal voor sporten doen? Geen idee, maar "lijk zijn 2e altijd wel. Deze cracks zijn stuk voor stuk hartstikke blij dat zc van de partij mogen zijn in Griekenland, de bakermat van de ■Olympische Spelen, het land waar in 776 voor Christus in de stad lOlympia de eerste olympische wedstrijden werden gehouden Ik verslik me bijnU in een toastje. Want: wie lopen daar toch? Die tvce in een oranje kloffie gehulde mannen ken ik toch? Ja, Dat zijn jRonnie en Leopoldje uit Ysselsteyn. Twee kerels die ik nog ken van school en waarmee ik op de kermis regelmatig een pilsje heb gedron ken. Die ik tegenkwam als ik ging winkelen in de supermarkt en met wie ik een praatje maakte op het Lovinckplein. Wat is de wereld toch )9e''j,klein! Zie ze daar nu zwaaien naar die 70.000 mensen op de tribune en lie 4.6 biljoen sportfans voor de buis Een hand opsteken, alsof ze in Ysselsteyn aan de carnavalsoptocht deelnemen. Plotseling bekruipt me een warm WIJ-gevoel. WIJ Venray zijn toch maar mooi van de par tij met twee topsporters. Welke gemeente uit Nederland kan dat nog meer zeggen? Oké, eigenlijk mag Ysselsteyn zich nog steviger op de borst kloppen. Want dc twee zijn opgegroeid in 'het hart van de Peel' or a! en zijn daar ook erg trots op. Inmiddels zijn Leopold en Ron dan wel inna uitgevlogen naar andere oorden, maar ze blijven toch een beetje van ing t ONS. Net als wielrenner Peter Winnen vroeger en Edward Linskens in 3P zijn gloriejaren bij PSV s tot Zie ze daar nu wandelen tussen supersterren als Pieter van den (enri H°°genband. Mark Huizinga, Inge de Bruijn, Leontien 'Tinus' van Moorsel en Ankie van Grunsven: mannen en vrouwen die hun sporen r c0[ al lang en breed verdiend hebben in de topsport. Maar wie weet gaan de Ysselsteynse sterren wel stralen tijdens deze Olympische Spelen en komen ze met een plak naar huis. Wij houden u op de hoogte van de ervaringen van de twee in Athene, want de 06-Iijntjes met hen zijn al gelegd. In deze Peel en Maas alvast een interview met de talentvolle handboogschutter en springruiter. En zondag ga ik even een kaarsje opsteken tijdens de Mariafeesten in Tienray. Een beetje geluk kunnen Leopold en Ron best wel gebrui ken, lijkt me zo. Jongens succes! Hannes ,,'Thermaalbad /Arcen Bron van gezondheid www.thermaalbad.nl bedrijfsautomatisering bw Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email; info@jds.nl www.jds.nl SSANG YONG 4WD PERSONEN- EN BEDKIJ1- SALTO Honderdvijfentwintigste jaargang - week 33 - donderdag 12 augustus 2004 L EN MAAS Vcnraynaar Henri Willems en zijn vrouw werden don derdagmorgen, daags na de kermis, verrast met een wei heel bijzonder 'cadeautje'. Hun nieuwe auto, een dag eerder afgehaald bij het auto bedrijf, was op de parkeer plaats aan de Boterbloem ondergekotst door waar schijnlijk een kermisganger die de vele biertjes en gebak ken vis niet goed had ver teerd. Maar de verrassing kwam pas echt toen op de motorkap van de auto een gebit lag, dat de 'dader' voor het kotsen wellicht had uit gedaan. "We hebben melding gedaan bij de politie, dus als daar zich iemand meldt dat hij of zij het gebit heeft verloren, krijgen we vanzelf een telefoontje. Als diege ne de wasstraat betaalt, kan hij zich ook bij ons melden", aldus Henri Willems die wel kan lachen om het voorval, ondanks dat hij niet echt blij is dat zijn nieuwe auto ondergekotst is. Dus mist u enige kunsttanden op een rijtje, dan kunt u bellen met Henri, telefoon 512735. De politie heeft een 23-jarige inwoner van Venray aangehouden op verdenking van aanranding. De man is inmiddels ingesloten en heeft bekend. Het onderzoek van de politie richtte zich op een vijf tien- tot twintigtal aangiftes van meisjes en vrouwen uit de omge ving van Venray. De fietssters werden allen geconfronteerd met een man die hen bij het passeren betastte. Mede naar aanleiding van mediaberichtgeving deden ook meisjes aangifte die in 2003 slachtoffer waren geworden. Een van hen kende de identiteit van de dader en kon de politie op zijn spoor brengen. De man is dinsdag 27 juli aangehouden. Hij heeft bekend en is overgedragen aan justitie. Omdat er nog slachtoffers gehoord moesten worden en anderen geïnformeerd moesten worden over de aanhouding, is eerst nu de informatie vrijgege ven. De politie heeft vrijdag drie mannen uit Oirlo van 19, 20 en 24 jaar opgepakt op verdenking van vernieling van de plaatselijke pas torie aan de Hoofdstraat op 13 juli. Destijds werd een tuinslang door de brievenbus van de pasto rie gestoken en werd vervolgens de kraan aangezet waardoor de hele gang onderwater liep. Tegen de drie is proces-verbaal opge maakt Ron van der Hoff geniet in olympisch dorp Ysselsteyn zal de Olympische Spelen met meer dan gewone belangstelling volgen. De aandacht van de Ysselsteyners gaat natuurlijk uit naar de prestaties van hun inmiddels uitgevlogen dorps genoten Leopold van Asten (27) en Ron van der Hoff (26). Als respectievelijk springrui ter en handboogschutter hou den beiden de Nederlandse eer hoog in Athene, de Griekse hoofstad waar vrijdag de openingsceremonie plaats vindt. Nieuws uit Meerio-Wanssum10-11 Kunst Cultuur 15 Sport 16-17 Gemeentelijke mededelingen 18 Kerkelijke diensten 20 Na ongeval op Venrayseweg in Maashees Het zal je maar gebeuren. Je rijdt rustig over de Maasheseweg en Venrayseweg in de richting van Maashees en net over de gemeentegrens, circa tweehonderd meter voor de kom Maashees, rent plotse ling een hert over de weg. Het heeft net flink geregend, het is glad op de weg, die ook nog bezaaid is met bladeren en natte takken. Je trapt op de rem, verliest de controle over het stuur, ramt een boom en belandt op de kop in een wei land langs de weg. Het over kwam een 29-jarige Vierlingsbeekse dinsdagavond rond 21.50 uur. Wat doe je in zo'n geval? Je hangt in de gordels en schreeuwt in eerste instantie om hulp. Na enkele seconden die wel minuten lijken probeert de vrouw zich uit de gordels te werken, terwijl ze er ondertussen in slaagt om de ramen via een druk op de knop aan de passagierskant te openen. De auto - gelukkig een stevige Skoda Fabia Combi van een paar maanden oud- ligt op de kop, en de vrouw weet zich met enige moeite uit het raam te wurmen. Inmiddels zijn enkele toevallige automobilisten toegesneld. De vrouw belt haar man met de mobiele telefoon van een van de omstanders en meldt haar echtge noot dat ze een ongeval heeft gehad, er zelf goed vanaf is geko men maar dat de auto op de kop in een weiland ligt. Gelukkig heeft de automobiliste slechts enkele schrammetjes opgelopen en een stijve nek. Wat ongeloof lijk is als je de auto in het wei ziet liggen. En dus kan ze zelf, natuur lijk ietwat beduusd van de gebeur tenissen, haar verhaal vertellen. Hoe ze opgeschrikt werd door een groot dier - waarschijnlijk een hert- dat plotseling voor de lam pen van de auto stond, hoe ze probeerde het hert te ontwijken- wat lukte-, de boom raakte, over de kop sloeg in een greppel en de auto op het dak in het gras belandde Haar man stapt meteen in de auto en rijdt als een haas naar de plaats van het ongeval. Daar wordt om circa 22.15 uur de poli tie gebeld om melding te maken van het eenzijdige ongeval waar bij gelukkig niemand echt gewond raakte. Alleen de auto zal wel total loss worden verklaard, maar de opluchting is groot: er is immers geen ernstig lichamelijk letsel. LANG WACHTEN De meldkamer van de politie Limburg-Noord vraagt de echtge noot de kleren van het lijf. Kleur en kenteken van de auto, mogelij ke gewonden, oorzaak van het ongeval en het belangrijkste: de exacte locatie van het ongeval: "Tussen Venray en Maashees", "de Maasheseweg- Venrayseweg" wordt aan de telefoniste van dienst doorgegeven. "Het kan eventjes duren, want het is erg druk", krijgt de man te horen, die meteen ook om een takelwagen vraagt. Ook wordt het 06-num- mer van de man genoteerd. Oké, het lange wachten begint. Een kwartier, een halfuur, inmiddels stoppen steeds meer nieuwsgie rige voorbijgangers bij het onge val met de vraag of ze kunnen hel pen. Nee, hulp is niet meer nodig, het is wachten op de politie, krij gen ze stuk voor stuk te horen. Ruim dertig minuten later is er nog geen politiewagen of takelbe- drijf gesignaleerd. Er wordt nog maar een keer naar de meldkamer van de politie gebeld. En weer krijgt de man te horen dat het druk is en dat het hier niet gaat om een spoedgeval met zwaarge wonden. Maar er wordt aan gewerkt. POLITIE BOXMEER Ruim een uur later is de maat vol. De wachtenden bij de auto, de lichtgewonde vrouw is inmid dels in een tweede auto gestapt om zich gehuld in een inderhaast thuis opgehaalde jas te wapenen tegen de kou, besluiten de politie in Boxmeer te bellen. Want het lijkt erop dat de politie in Venray het te druk heeft met andere zaken. De agent van dienst noteert de gegevens en belooft contact op te nemen met zijn col lega's in Venray. Nog geen twee minuten later belt de man terug. 'Ze kunnen jullie niet vinden. Waar zitten jullie precies?' Bij de omstanders is de moed ondertus sen al een heel stuk in de schoe nen gezonken. De exacte locatie is doorgegeven aan de telefoniste, er is een mobiel nummer geno teerd. Wat kun je als behulpzame burger nog meer doen? Het is inmiddels circa 23 40 uur als ein delijk twee agenten van het korps Venray bij het ongeval arriveren. Lees verder op p. 3 Ron van der Hoff is afgelopen zaterdag als eerste in de Griekse hoofdstad neergestreken. De handboogschutter heeft het uit stekend naar zijn zin in het olym pisch dorp, zo laat hij maandag middag weten terwijl het kwik is gestegen tot 35 graden. Hij is zojuist met de bus teruggekeerd van de middagtraining. Op zon dag 1 augustus vertrok het Nederlandse handboogteam naar Cyprus voor een trainingsstage. Ze konden daar gebruikmaken van de accommodatie van het Britse team dat daar regelmatig traint. "En het was fijn om als voorbereiding alvast te wennen aan de warmte. Want hier is het iedere dag ruim dertig graden. En ik heb gehoord dat het voorlopig ook zo warm blijft." Na zes dagen op Cyprus gebivakkeerd te heb ben, streek de handboogploeg zaterdag in het olympisch dorp neer waar het in het afgelopen weekeinde een drukte van belang was. "Er zijn vooral zondag heel veel atleten aangekomen. Ik denk dat het dorp nu al half bezet is. We zitten met ons drieën (Ron van der Hoff, Wietse van Alten en Pieter Custers, red.), de coach en de manager is een huisje. Dat gaat prima. Het ziet er hartstikke goed uit. Het is hier best vol te houden. En de warmte valt eigenlijk ook wel mee. Je moet proberen zo min mogelijk in de zon te komen. Vanmiddag tijdens het schieten sta je even in de zon, maar daarna zoek je direct weer de schaduw op. Alhoewel het dik dertig gra den is voelt het toch niet zo warm aan." SPECIALE KLEDING De Ysselsteynse handboog schutter is zeer te spreken over de kleding die TNO samen met NOCNSF ontwikkeld heeft. "Het zijn speciale pakken die heel strak zitten. Maar ze zitten toch zeer comfortabel. De kleding bestaat uit heel !ichr snul en het zonlicht Ron van der Hoff: "Dit toernooi is bet allergrootste en mooiste" wordt weerkaatst. Het zweet wordt ook snel afgevoerd, dus je houdt zo min mogelijk warmte vast." Eind mei leverde het Nederlandse handboogtrio een puike prestatie door in Brussel Europees kampioen te worden. In het individuele klassement eindig de Ron van der Hoff op de achtste plaats Dat was zijn beste klasse ring ooit. Daarna nam het hand boogteam nog deel aan een Grand Prixwedstrijd in Turkije waar het als derde eindigde. Van der Hoff vindt het moeilijk aan te geven wanneer voor hem de Olympische Spelen geslaagd zijn. Alhoewel het overduidelijk is dat het Nederlandse team gaat voor een medaille. Met de topvorm van Brussel behoort dat zeker tot de mogelijkheden. Maar er komt ook een flinke portie geluk bij kijken, weet Van der Hoff. 'Want je kunt goed schieten en veel punten sco ren. Maar als je tegenstander net een puntje meer scoort dan lig je er wel uit. En het is een heel sterk deelnemersveld." KWALIFICATIE Vandaag (donderdag) schieten de 64 recurveschutters de kwalifi catieronde. Aan de hand van de uitslag wordt de indeling van het toernooi bepaald. Zo wordt de winnaar gekoppeld aan de num mer 64, de nummer twee aan de nummer 63 enzovoorts. Het echte werk begint dan op maandag 16 augustus om 7.30 uur Nederlandse tijd (in Athene is het een uur later). De 32 winnaars die de eerste ronde overleven komen dinsdagmiddag om 14.30 uur opnieuw in actie. Woensdag heb ben de schutters vrijaf en donder dag 19 augustus is de belangrijk ste dag. Dan worden 's ochtends de achtste finales en 's middags de allerlaatste finales afgewerkt. Op zaterdag 21 augustus komen de handboogschutters voor het laatst in actie bij de landenwedstrijd. "Daarna hebben we nog genoeg tijd om leuke dingen te gaan doen. Want er is zoveel te beleven in het olympisch dorp. Je moet oppassen dat je je niet laat aflei den door al die overkill. Ik pro beer me nu zo goed mogelijk te concentreren." De handboogschutters vullen hun dagen met rusten, eten en trainen. De handboogaccommo datie ligt vlak buiten het olym pisch dorp. Het is een paar minu ten rijden met de bus. "De komende dagen proberen we vooral de scherpte te vinden. Want dit toernooi is het aller grootste en mooiste dat er bestaat. En het is slechts één keer in de vier jaar. En voor mij is het sowieso de allereerste keer dat ik dit mag meemaken." Op de sportpagina's van Peel en Maas kunt u een interview lezen met springruiter Leopold van Asten. Wegens vakantie gesloten Vanaf 23 augustus staan wij weer voor u klaar! Tegels. Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 v www.rongenvof.nl

Peel en Maas | 2004 | | pagina 1