Poels maakt -naam in ronde van Guadeloupe Sportnieuws -info Autospeedway op Raceway Venray Jong Nederland Venray viert 40-jarig bestaan diny in het !onnetje achtoernooi steunt CliniClowns De WÊÊÊÊ Springplank Atletiek Vereniging Venray-Regio PEEL EN MAAS Zomeravond- bridge Overloonse BrigdeClub Triathlon- vereniging Venray Peelrunners Computerclub Regio Venray Aostrumse Zang- kompeneej Venray's Mannenkoor Venray's Gregoriaans Koor Chrisko Confetti Het Zonnelied /net jJ- EN MAAS Blitterswijckse wielrenner in gele trui Gedurende de zomervakantie, ver vallen de trainingen voor de pupillen op de woens- en zaterdagen en de NSG-atleten op donderdag. Voor de junioren en senioren zijn de trainin gen in overleg met de trainers. De trainingen in de zomervakantie zijn als volgt; Pupillen vervallen. C/D-junioren in overleg trainers: maandag 19.00-20.30 uur; donderdag 19.00-20.30 uur. AB junioren senioren: dinsdag 19.00-20.30 uur; donderdag 19-00- 21.30 uur; zondagochtend in overleg trainer NSG-atleten: donderdag vervalt tot 16 september. Lopersgroep/alle niveaus: dinsdag 19 00 uur baantraining; donderdag (start atletiekbaan) 19.00 uur baan, bos of wegtraining. De baantrainingen worden op de kunststofatletiekbaan gehouden (Sportpark De Wieën). Telefoon tij dens trainingen: 585522. Informatie: bij de trainers of tel. 588217. Zie ook: www.av-venray.nl. Ledenadministra tie: tel. 582842. Oud papier: Iedere zaterdag is de papiercontainer van A.V. Venray- Regio, geplaatst aan de Weg in den Berg/kruising Veltumse Kleffen, geo pend van 09 00-13-00 uur. Wedstrijden/Agenda 21/22 augustus: Amsterdam nationale C-spelen 28 augustus: Gemert blokmeerkam- pen 5 september: Amsterdam nationale Li spelen. Rollebol is een jeugdevenement waaraan door zes jeugdclubs uit Noord-Limburg wordt deelgenomen Op zo n dag worden verschillende activiteiten aangeboden. Iedere jeugdclub neemt een deel van bet werk, dat liieraan verbonden is, voor haar rekening. De Springplank heeft zich in de twin tig jaar dat Rollebol ai deel uitmaakt van de activiteitenkalender, gespe cialiseerd in bet maken van zeskam pachtige spellen, Ook het uitzetten van alle speelvelden ter plekke op de locatie waar Rollebol gehouden wordt, neemt De Springplank voor haar rekening. Om deze taken te kunnen realiseren is binnen De Springplank een werk groep actief. Deze onderhoudt ook de contacten met de delegaties van de andere deelnemende clubs. Door het jaar heen komen de jeugdclubs zo'n vier a vijf keer bij elkaar om alles door te spreken. De Spring plank werkgroep is ai enkele weken bezig met het zoeken naar aanvul ling. Men zoekt een handige vader, oom of buurman die wat vrije tijd in het jeugdwerk wil steken. Iemand die interesse heeft of inlichtingen wil hebben, kan zich in verbinding stel len met Sjang Volienberg, tel. 58611". Denkt u hierbij wel aan het feit dat het vakantietijd is. Krijgt u geen gehoor, probeer het dan een andere keer. Norbert Poels komt dit jaar uit voor de Belgische wielerformatie Bianchi Die- metal. De ploeg van Poels doet het zo goed dat ze ook beslag wist te leggen op de derde plaats in het ploegenklas- sement. Poels eindigde in de proloog (4 km) op de vierde plaats op negen seconden van de winnaar. In de eer ste rit (156 km) ontstond een kop groep met twintig goede renners waaronder Norbert Poels. De maxima le voorsprong was vijf minuten. Ploeg genoot Rik Kavesk van Poels wist dat gat te dichten. Uiteindelijk klasseerde Norbert Poels zich als vierde en zijn ploeggenoot kwam als zevende over de streep. De derde rit kam Pols met het peloton over de meet. Volgende week het hele verhaal van de succes volle renner Norbert Poels uit Blittere- wijck tijdens de ronde van Guadelope die momenteel nog steeds bezig is. Zondag is de finale met een individu ele tijdrit van 20 km. (8/6 r— exto: 1941 N (6/3 01 3/12) l' 15 26 0) 21 fl icker. 363' 8 auj 1621 f (7/2 i 1/19) loose N ncke j 4;: Het Hamburg Mannheimer beacht- Klerfpnooi- dat op zaterdag 24 en zon- •n 8 PB iuli °P het Schouwburgplein 8 autWeri* 8ehouden, heeft 400 euro voor 2:^e'^t'chting CliniClowns Nederland v. B '^'angstellenden konden bij de Stand van Hamburg Mannheimer deel nemen aan het bekende doelschieten. Voor één euro konden de deelnemers met zes schoten proberen zoveel mogelijk raak te schieten. De winnaar kreeg VIP-kaartjes voor de voetbaltop per Ajax-PSV. Zaterdag 7 augustus werd de cheque officieel overhandigd door Frank Jans-Beken van Hamburg Mannheimer aan Luc Bertrands, ambassadeur van het goede doel. Het bedrag van 200 euro werd verdub beld door Anton Saamena, agent van Hamburg Mannheimer Regio-Venray e.o., zodat het totaalbedrag op 400 uitkwam. De Blitterswijckse amateurwiel renner Norbert Poels fietst momenteel de sterren van de hemel in de elfdaagse wielerrond ran Guadeloupe, een tropisch eiland in het Caribisch gebied vlak bij het eiland Sint Maarten. Na de proloog en de eerste rit heeft hij je witte en de gele trui om zijn jchouders, als beste jongere en leider in het algemeen klasse ment. Tijdens de proloog in de straten van [jont-a-Pitre gingen 136 renners uit n verschillende landen van start. Op de laatste juliwoensdagavond waren Mathieu en Gerda Crooijmans in de A-ijn met 65.42% verreweg het sterkste. Frida en Tom Kalkman scoorden met 55.83% als tweede en op plaats 3 kwamen Bert en Nelly Vloet met een score van 52.92%. In de B-ijn bezetten Louis en Wil Helle gers plek 1 met 61.46%. Tweede zijn Gerry en Maria van Boekei geworden met 60.42% en op 3 eindigden Frans van Heuvel met Tony Jansen die tot een score kwamen van 59.60%. Woensdag 4 augustus waren deze keer in de A-lijn Toon den Brok met Hans Koopmans en score van maar liefst 72.50% ruim eerste. Op twee Frans en Lies Heijnen met 64.58% en op plek 3 Willy en Miep Gijsbers en 62.92%. In de B-lijn scoorden Maria Vloet met Riet Dobbe en 56.77% het beste. Plaats 2 en 3 werden gedeeld met 56.25% en wel door Lea Beijers- bergen met Mia van de Munckhof en Jan en Lucy Kroef. e-mail: redactie© vandenmunckhof.nl Het was een tropisch warme tomeravond toen de vierde ronde van rui^. Zomerbridgecompetitie werd De bridgeavonden hebben ïrtijdifd °Pen karakter, zowel club- als egeröRuisbridgers kunnen er aan deelne- war#cn 'edere week neemt een andere s worPwIgeclub de organisatie op zich van eden^'?vonc^ De kanshebbers op de wis- jd dffif&eker waren allemaal aanwezig om dividSeen punten te laten liggen. Uiteinde- ,p vr lijk, mogen de slechtste scores wor den weggestreept. In twee lijnen werd gespeeld. i In de rode lijn deden Therese Scha- effers en Wim Vervuurt goede zaken met een eerste plaats van 58.63%. Ze bezetten nu de zesde plaats in het algemeen klassement. Tweede heer lacobs en Henk Penninx 58 33% en derde Ilona Orosz met ria Stevens 57 92%. De groene werd gewonnen door Ingrid en Sjef de Vocht, die voor het meespeelden met 63.75%; 2. Jac en Hans Koopmans 62.92%; 3 v. Hooft en Trudy Jeurissen tussenstand in het algemeen na vier avonden: 1heer met Henk Penninx, gemiddeld op de voet gevolgd door Ans Hooft en Trudy Jeurissen met !l Ter afsluiting van het sjoelseizoen Ij Sjoelclub Venray is Anny v/d Hey- fcn, op haar zeventigste verjaardag, lor de voorzitter van de regio Lim- fnrg gehuldigd als erelid van Lim- Een trots Anny met oorkonde burg, voor de vele en goede zaken die ze voor de regio heeft gedaan. avond stond onder leiding van Hartong die als wedstrijdleider efde op te treden, tot slot het lot wie er naar de goed prijzentafe! mocht gaan Donderdag 12 augustus 2004 - Pagina 17 Zaterdag 14 en zondag 15 augustus Ruud Jakobs loopt deze week de 6- daagse van Erkrath, hier loopt men 144 uur aan een stuk, en per dag moet men minimaal de marathonaf stand lopen, zeer zwaar dus. Dit is dan ook de eerste 6-daagse die gehou den wordt in Europa, eerder waren dit soort wedstrijden in Europa nog niet toegestaan. De wedstrijd is te vol gen op www.cosibullig.de Trainingen: Dinsdag: Zwemmen: 18.00-19-00 uur Zwembad de Sprank. 20.30-21.30 uur Spinning. Woensdag: Lopen: 19.00 uur Atletiek baan Venray. Zaterdag: Lopen: 15.00 uur Training rondom de Kasteelse Bossen. Vertrek vanaf Peter Scheres (Gastendonk- straat 19, te Horst) of 16.00 uur Peel- runners, Schadijkerbossen. Zondag: 9.00 uur Wielrennen vanaf de Sprank. Programma: 7 augustus: Halve Triathlon Marc Her- remans Classic, Zolder. Info: info@sport.be 8 augustus: Kwart-triathlon Deil. Info: www.vahalis.nl 14 augustus: Triathlon Veenendaal (diverse afstanden). Info: http://triat- lonveenendaal.nl. Nieuws doorgeven: Via E-mail: twen- ray@hotmail.com of telefonisch: 077- 4674070. Informatie over TV Venray: E-mail: martiendupont@home.nl of bel: 0478- 511545. Website: www.geocities.com/twenray Martien Dupont startte zaterdag in Deil voor de kwart-triathlon, die hij tot een goed einde bracht. En Ruud Jakobs heeft zich vorige week met de tropische temperaturen flink in het zweet gelopen tijdens de Zesdaagse van Erkrath, hij liep in totaal 425,9785 kilometer verdeeld over die zes dagen op een sintelbaan, hij behaalde hiermee overall een 25e plaats, een zeer knappe prestatie. Ter wijl de zondagsfietsers hebben afge zien tijdens de viaducttraining. Aangezien het zwemwater van de Kasteelse Bossen van dubieuze kwali teit is, zwemmen we de komende tijd (tot nader bericht) in het Schaartven in Overloon (parkeren kost hier na 18 uur één euro). Trainingen: Dinsdag, baantraining, 19.00 uur. Kas- tiëlse Baan. Donderdag: duurloop, 19.00 uur, par keerplaats Schadijker Bossen Meterik. Zaterdag: bostraining, 16.00 uur, par keerplaats Schadijker Bossen Meterik. Zie ook www.peelrunners.nl Wedstrijdkalender: 14 augustus: Triathlon Veenendaal (diverse afstanden). Info: http://triat- Ionveenendaal.nl 21 augustus: Siebengewaldse Kermis- loop (diverse afstanden, ook voor de jeugd van alle leeftijden). Info: http://kermisloop.ravdekomeet.nl 22 augustus: Kwart-triathlon Weesp. Info: www.weespertriatlon.nl Uitslagen: Twan Keijsers nam op zaterdag 24 juli deel aan de Sprint-Triathlon te Hooge Mierde. In deze triathlon wordt ach tereenvolgens 500 m gezwommen, 20 km gefietst en 5 km gelopen. Na een onrustige zwempartij, waarin hij zijn horloge verspeelde nadat er plotseling een tegenligger in zijn "vaarwater" opdoemde, kwam hij als 8e uit het water. Vervolgens scoorde hij de 17e fietstijd en de 6e looptijd. De totaaltijd van 1.05:19 resulteerde in een 9e plaats in het totaalklasse ment in een veld van 51 deelnemers en dat was 2 minuten korter dan ver leden jaar op hetzelfde parcours. 1 t/m 7 augustus: 6-daagse Erkrath: 25. Ruud Jakobs 425.9785km. 7 augustus: Triathlon Deil (1-43- 10km Martien Dupont 2.19.20u. Wedstrijduitslagen doorgeven via rpvdgoor@plex.nl of 077-4678240. De Computerclub Regio Venray houdt op vrijdag 13 augustus weef een bijeenkomst voor al haar leden. De avond vindt plaats in wijkcentrum Veltum aan de Veltumse Kleffen 62b. Ook wanneer u geen lid bent van de computerclub en met vragen of pro blemen zit omtrent uw pc, kunt u onze clubavond bezoeken. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met tel. 06-23873178 of kijken op onze homepagina: http://crv.isonze- club.nl. De Aostrumse Zangkompeneej is een mannenkoor van ca. 20 personen die regelmatig optreden. De wekelijkse repetitieavond is op dinsdagavond en wel van 20.00 tot 22.00 uur in 't Alle- manscafé te Oostrum. Zijn er nog mannen in Oostrum en omgeving die ons koor willen kómen versterken? U bent van harte welkom. Wilt u meer informatie, neem dan de telefoon en bel 0478-511251 of kijk op de website Aostrum.nl onder, -ver enigingen- Aostrumse Zangkompe neej. Koorvakantie itot en met 12 augustus. Donderdag 19 augustus eerste repeti tie Optreden Schuttersveld aanvang 19.00 (in uniform), aansluitend repe titie in de Witte Hoeve. Programma: Zaterdag 18 september: extra repeti tie van 09.00 uur tot 13.00 uur voor het gehele koor. Raceway Venray staat op zater dag 14 en zondag 15 augustus weer helemaal in het teken van spectaculaire autospeedwaywed- strijden. Een weekend lang kan de autosportliefhebber zijn hart ophalen in Venray. Het hoofdge recht wordt gevormd door de twee belangrijkste stockcarraces van het jaar: de races voor de World Cup Stockcar Formula 1 en 2. Naast Nederlandse coureurs als lokale favoriet Roy Maessen maken ook tientallen bekende en minder bekende Engelse coureurs de over steek naar Venray om aan de Stockcar Formule 2, die voor het eerst onder kunstlicht wordt verreden', deel te nemen. Toon Schut is in deze specta culaire klasse al zeker van 'poleposi- tion'. Hij wordt op de voet gevold door regerend World Cup-kampioen Willie Peeters, Frank Lauf, Henk Pee tere en Roy Maessen. In de Formule 1-klasse moet ieder- Zondag 5 september: in het schutters veld om 10.00 uur uitvoering (fam. L. Janssen). Zaterdag 18 september: in de Paters kerk. Vrijdag 1 oktober: Paterskerk, Venray. Zaterdag 2 oktober: in Oostrum, 50j bruiloft. Zondag 10 oktober: 10.00 uur in Hazerewoude. Dinsdag 12 oktober: 14.00 uur in de Paterskerk (zus van P. Hendriks 50j bruiloft). Aan- Afhielden bij: J. v. Loon, secreta ris, tel. 0478-585422. Elke week repetitie op maandag om 19.30 uur in de kapel van Beukenro de, ingang via de Paterskerk. Bij eventuele verhindering s.v.p. tijdig aftnelden. Informatie of afmeldingen bij Marly Driessen. tel. 588176 of Norma Ansin- ger, tel. 585234. Woensdag 1 september: repetitie 20.15 uur Vrijdag 10 september: huwelijk Han- neke Vrijdag 24 september: jaarlijkse feest avond Confetti is een enthousiast koor van mannen en vrouwen, ze zingen close harmony maar ook popnummere met eigen combo. Voor informatie bezoek de website, www.confetti.tk of neem contact op met de secretaris: Ralf Janssen, tel. 0478-569558. Repetities maandag om 20.00 uur in het Parochiehuis Paterskerk, Leunse- weg 5, Venray. Korenvakantie tot en met 29 augus tus. Eerste repetitie na de zomerva kantie: maandag 30 augustus. U bent altijd welkom op de repetitie avonden voor een kennismaking. Voor meer informatie, aanmelding, afmelding kunt u bellen: José Bak- kum, tel. 0478-582767 of Toos v.d. Heuvel, tel. 0478-583884. een nog flink aan de bak. Willie Pee tere staat momenteel op een eerste plaats, maar hij voelt de hete adem van Louw Wobbes en Martin Verhoef in z'n nek. Ook de regionale coureure Patrick Peetere en Theo - van Lier vechten nog altijd voor een goede eindklassering. Liefst vijftien sterke Engelse coureurs zullen het de Hol landers erg moeilijk maken. Onder hen zijn onder meer meervoudig wereldkampioen Frankie Wainman jr en Europees kampioen Nick Smith. Regerend kampioen Henk Jan Rönitz zal flink aan de bak moeten om zijn titel te kunnen prolongeren. Jong Nederland Venray werd 40 jaar geleden opgericht door wij len pastoor W. Geerits van de voormalige Vredeskerk te Venray. In het kader van de opbouw van de Christus koning parochie werd voor de jeugd een vereniging opgericht. Pastoor Geerits koos bewust voor de oprichting van een Jong Nederland in plaats van de gebruikelijke scoutinggroep. Dit vanwege de laagdrempelig heid van Jong Nederland. Iets wat nu nog steeds van toepassing is. Jong Nederland startte met 45 leden onder de naam St. Rochus. Het aantal leden is op dit moment 130 met 40 opgeleide leiders en leidsters. Na een piek van 160 leden liep het aantal begin jaren 80 terug naar zestig. Het roer werd drastisch omge gooid, de leiding ontwikkelde een nieuw programma, nodigde de buurt uit om te komen kijken en gaf meer publiciteit aan activiteiten. Het uitein delijke resultaat was dat het ledenaan tal wederom fors toenam. Het voormalige onderkomen van Jong Nederland, blokhut de Holle Boom, was gevestigd waar nu zwem bad de Sprank staat. Echter door de planning van het zwembad aldaar is Jong Nederland midden jaren negen tig verhuisd naar de huidige locatie aan de Kempweg naar het huidige clubgebouw de Vier Uterete. ACTIVITEITEN Heden ten dage worden er bij Jong Nederland activiteiten georganiseerd die zijn afgestemd op jongeren in de leeftijd van 5 tot 17 jaar. Dit gebeurt op wekelijkse groepsavonden die in het teken staan van veelzijdige activi teiten: sport, spel, natuur- en milieu activiteiten educatieve activiteiten en creativiteit. Verder kamperen de jongeren tweemaal per jaar een week einde in de blokhut aan de Kempweg en gaan ze eenmaal per jaar een week op kamp. Ook zijn er jaarlijks terugke rende activiteiten zoals de St. Maar- tensviering, camavalsmiddag, het poelenproject en toernooien en themadagen in district en provinciaal verband. FEEST Het jubileumfeest start zaterdag 11 september met een z.g. Koempoelan- tour, een project van Jong Nederland REBELS Op zondag 15 augustus wordt tevens de Rebels Dutch Open verre den. Dertig Rebels verschijnen aan de start en tijdens tevens voor het Engels kampioenschap. Ook de Stockcar For mule 1 Landklasse is weer van de par tij, auto's die normaal gesproken de Nederlandse klei- en zandbanen bevolken. Verder verschijnen dit weekend aan de start de Saloon Stock cars en National Hotrods, de klasse waarin John van den Bosch zich tot World Cup-winnaar liet kronen. Ook zal de Stockcar F1 duo-zitter weer zijn rondjes draaien voor het publiek. Limburg samen met de NOVIB om jongeren op de Molukken te onder steunen Een keur van activiteiten staat gepland zoals: luchtkussen, pop- comautomaat, leerzame spellen, twee heuse artiesten, en muziek. Deelne mers kunnen tegen een geringe ver goeding meedoen. De inschrijving Stockcar F1 World Cup 2003 spektakel van de eerste orde. Foto graaf: Frank Brucberbojf Op zaterdag 14 augustus beginnen de trainingen om 12.00 uur. de wed strijden om 15.30 uur. De strijd om de World Cup start om 22.00 uur en is om circa 23-30 uur afgelopen. Op zondag 15 augustus beginnen de trai ningen om 10.00 uur. de wedstrijden om 12.00 uur en de strijd om de World Cup om 13-00 uur. Om 18 00 uur zijn alle wedstrijden afgewerkt. Het circuit is gelegen aan de Midden- peelweg en is middels borden aange geven. start om 13.30 uur en het eindigt om 16.30 uur Wie de jubilerende vereniging de hand wil schudden is diezelfde mid dag van harte welkom tussen 15.00 uur en 1~.00 uur. Tevens is er een tentoonstelling ingericht over 40 jaar Jong Nederland Venray. Receptie, expositie op 11 september

Peel en Maas | 2004 | | pagina 17