berden; Venray bomen spaart monumentale Julianasingel EXTREME JUBILEUM Dingus mag niet zelf bouwen OPRUIMING! Peel en Maas en de Venrayse kermis DeMKB w: En verder: Wij serveren weer 1 mosselen! j asteria w intratuin VENRAY Julianasingel 7 Bandoetere Tuinen J D5 automatiseerder INTRATUIN Badkleding 25%-50% afgeprijsd Honderdvijfentwintigste jaargang - week^- donderdag 2004 EN MAAS Nieuws uit Meerlo-Wanssum 9-10 Kunst Cultuur 11 Sport 15-17 Ploeteren op Gemeentelijke mededelingen 19 het zand Kerkelijke diensten 20 50 Jaar getrouwd pefl-brunch iedere zondag, jz; c I [vanaf 11-00uur I MENU makt-mar-wat-verreg 14- 5- of 6-eaneen menu Vf 24,00 Hotel. Restaurant* nodigt u uit VOOR./Ij TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Kermismaandag 2 augustus zijn wij GESLOTEN llIJHHHBSMHHBSHHBal -< Grotestraat 23 - 5801 BE Venray - Tel. 0478-581526 HET GROENE WARENHUIS Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 TAPIJTCENTRUM Kermisliefde Kermis in Venray: het jaarlijks hoogtepunt voor veel mensen uit Rooy. Zwaaien, zwieren cn bie ren, lekker genieten van de sfeer en vooral van die andere wereld Want zeg nou zelf: wie droomde er als puber met puisten nou niet van om op de kermis te werken? Een beetje stoer rondhangen, wat meiden versieren door gratis ritjes aan blonde stoten uit tc delen. Ja, als mannetje van zes tien ergerde ik me altijd rot aan die kcrmislui. Vooral als ik in de rups zat en uit alle macht pro beerde gratis ritjes te finnen door dc 'pluim' voor de nèus van mijn achterbuurman weg te gris sen Nooit lukte me dat, want 'die van de kermis' waren te han dig voor mijn snelle handjes en lieten de 'pluim' gewoon voor het welgevormde gezicht van een mooie dame van een jaar of achttien neerdalen 'Knip. ik heb je' en de meiden gierden het uit van de pret: weer een gratis ritje! Na afloop informeerden de man nen van de kermis dan even hoe de dames het hadden gehad en of ze nog steeds vrijgezel waren. Al maakte dat de kermisboys niet al te veel uit. Ik keek dat liefde volle tafereel altijd met gemeng de gevoelens - lees: jaloers- aan, Wat stoer! Wat zou ik graag op de kermis werken' Maar anno 2004 is de romatiek van toen bij mij een heel stuk minder geworden. Natuurlijk, ik hou nog altijd van de kermis. Met het verdwijnen van de rups van het Venrayse kermisterrein - en het verstrijken van de jaren- gin gen echter ook mijn ogen open. Want werken op de kermis bete kent flink aanpakken, van 's mor gens vroeg tor 's avonds laat. Stad en land afreizen, nooit thuis zijn en hopen op mooi weer om een goede omzet te draaien. Ach... dan gun je die jongens toch ook zo hun pleziertje! Én in elk stadje een ander schat je Ik zie jullie wel op de kermis! Hannes CAR-CITY VENRAY KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl Keuten van Loon5 Ontwerp Aanlog Crtefaü fern» Inrichting van tuin- en landschap Beekweg 52 Ventoy tel: 0478-546339% ;aüiOM)| jooa g'6 uss oui jsiusaou puaijig De gemeente Venray reikt dit jaar voor het eerst een publieksprijs uit tijdens de kermis. De bezoekers van de kermis kunnen stemmen op de in hun ogen beste, mooiste of origineelste attractie van de kermis die vrijdag 30 juli (morgen) wordt geopend. De kermisprijs is een initiatief van de gemeente Venray in samenwerking met Venraynaar Harrie Messemaeckers die de website www.kermisvenray.com beheert en onderhoudt. "De prijs is een stimulans voor de kermis exploitanten die naar Venray komen. Het is de bedoeling om de prijs voortaan ieder jaar tijdens de evaluatie op woensdagmorgen uit te reiken", zegt wethouder Jan Driessen van Venray over het nieuwe initiatief. De spelregels voor de Publieksprijs Kermis 2004 zijn simpel. Vanaf vrijdag 31 juli 13 00 tot dinsdag 3 augustus 20.00 uur kunnen bezoekers van de Venrayse kermis hun stem uit brengen via email publieks- prijs2004@kermisvenray.com. "In de kermiskrant staat een platte De Venrayse wethouders Emonts, Ruyten, Heidens en Driessen (vanaf links) beten dit jaar iedereen welkom op de kermis. (Foto: Harrie Messemaeckers) grond met alle 55 attracties en nummers die ermee corresponde ren. De bezoeker hoeft alleen het nummer of de naam van de attrac tie in te vullen die volgens hem of haar de publieksprijs verdient", aldus Harrie Messemaeckers. Ook in 2003 konden de kermis bezoekers de attracties via een stemmachine op de kermis websi te van Messemaeckers beoorde len. Messemaeckers: "Toen was er echter nog geen prijs aan verbon den. In totaal 256 mensen hebben vorig jaar gereageerd. Ik hoop en verwacht dat nu minimaal 500 stemmen worden uitgebracht. Uiteraard wint degene die de meeste stemmen krijgt de publieksprijs." Harrie Messemaeckers is een kermisfanaat pur sang. Hij bezoekt jaarlijks dertig kermissen en kan dus een goed oordeel geven over de kwaliteit van de attracties. Waar moeten de ker misbezoekers naar kijken als ze een stem voor de publieksprijs willen uitbrengen? Is de grootste attractie ook meteen de beste? "Nee, helemaal niet. Je kunt naar heel veel dingen kijken. De ritbe- leving, de uitstraling, de klant vriendelijkheid, hoe gaat een exploitant met zijn klanten om. De spectaculairste of grootste attractie hoeft dus absoluut niet als beste beoordeeld te worden." Harrie Messemaeckers heeft zijn persoonlijke top drie al klaar voor de kermis. Op een staat de Extreme, een grote luchtcarrousel op het Schouwburgplein. Heel verrassend tweede is de suiker- spinkraam van de familie Geven uit Venray. "Dat bedoel ik nu met dat de grootste attractie niet de beste hoeft te zijn. De suikerspin- kraam is gewoon een hele mooie kraam." Als derde staat op zijn lijstje de Booster op de Raadhuisstraat, gondels die met 100 km/uur ronddraaien. Messemaeckers heeft ook nog een nieuwtje in petto. Helaas voor de kermisbezoekers haalt Skateboard van de firma Kroon de Venrayse kermis niet. "Die wordt op dit moment pas in Italië afge bouwd. In plaats daarvan komt het Boobytrap-hotel, een soort funhouse, van Jan de Vries. Ook een prachtige attractie." Op zijn favorietenlijstje van ker missen in Limburg en Noord- Brabant staat Venray derde achter Weert en Oss. Wat moet Venray doen om nog een, of zelfs twee plaatsjes te stijgen? "Het belang rijkste is dat Venray nog meer werkt aan zijn uitstraling. Dat is het belangrijkste criterium voor een kennis. De leek zal het beslist niet opvallen, maar zo is het kin- dervermaak dit jaar iets minder. En ik zou voorstellen om nog een dag eerder te beginnen zodat je als gemeente kwalitatief nog bete re attracties naar Venray kunt halen. Zo staat de River Rafting, een nieuwe, fantastische wildwa terbaan, nu helaas in Eindhoven Als die hier in Venray zou staan, was het beslist een publiekstrek ker van de eerste orde. Wellicht IRÜHL HAEGENS MOLENAARi Accountants Belastingadviseurs Managementconsultants Automatiseringsadviseurs Vestigingen in Venray Boxmeer Nuenen Uw adres voor al uw Feesten. Bruiloften. Partijen. Vergaderingen. Cafe-Zaal 't TJeufc NU THEMA FEESTEN Kwatsavond €45.- p.p. Spooktochten €45.- p.p. Arrangementen all in vanaf €20,-p.p. Onh-angst met vlaai koffie 5 uur vrij drinken 2x bittergarnituur uitgebreid buffet 't raspaardje van de horeca tot ziens in ,,'t Veule tel. 0478-581928 De 67 monumentale kastan jebomen langs de Juliana singel blijven ook na herin richting behouden. Dit is de belangrijkste conclusie uit het onlangs gehouden bomenon- derzoek. In het voorjaar van 2005 start de gemeente Venray met de herinrichting van de Julianasingel. Het college van B en W van Venray heeft besloten om de monumentale bomenstructuur hierbij te handhaven. De vijftig jaar oude kastanjebo men geven de Julianasingel vol gens het college zomers een bijna mediterrane uitstraling. Daarnaast hebben ze een monumentale uit straling Om die redenen kiest het college van B en W van Venray ervoor om deze laanstruc- WIJ KEUREN ALTIJD GOED VERKOOP NIElAU: EN GEBRUIKTE ALTO'S ■VAKKI M>IC ONDERHOLDEN REPARATIE Officieel Servicedcaler XangYOng Gotngm tuur duurzaam te handhaven bij de herinrichting van de Julianasingel. Uit het onlangs gehouden bomenonderzoek blijkt dat dit uitgangspunt haalbaar is en technisch en financieel verant woord. De uitvoering vindt met respect voor de bomen plaats. Het betreft hier alternatieve werk methoden waarbij de boomwor tels gespaard worden Tevens zal het oude riool gebruikt gaan worden voor het water geven van de bomen. De bestaande bomen zijn voor een deel afhankelijk van het rioolwa ter dat uit het oude riool lekt. Het regenwater vanaf de rijweg wordt na de herinrichting deels naar het oude riool afgevoerd. Op deze manier is het effect van de herin richting voor de bomen minimaal. Bij de herinrichting wordt het nieuwe riool in de as van de weg Naast de rioleringswerkzaamhe den wordt de huidige asfaltcon- structie vervangen door een smal lere rijbaan van asfalt. Naast de Traditioneel nemen de medewerkers van Peel en Maas een weekje rust tijdens de Venrayse kermis. Dat betekent dus dat u het volgende week donderdag zonder uw nieuwsblad moet stellen. Wel kunt u dagelijks via Kabelkrant Venray het actuele nieuws blijven volgen Ook onze boekhandel is enkele dagen dicht. Kermiszaterdag sluit de winkel om 16.00 uur Op maandag 2 en dinsdag 3 augustus de gehele dag en op woensdag 4 augustus is de winkel vanaf 13 00 uur gesloten. Vanaf donderdag zijn de openingstijden weer normaal Voor (familie)drukwerk kunt u tijdens de gehele kermisweek bij ons terecht tussen 9.00 en 13 00 uur. Op kermismaandag en -dinsdag kunt u dan gebruikmaken van de ingang aan de zijde van het Schouwburgplein. Directie en personeel van Van den Munckhof bv wensen u allen prettige kermisdagen. rijbaan van vier meter breed komen twee fietsstroken met rood asfalt te liggen. Langs de nieuwe rijbaan komen aparte, beklinkerde parkeerhavens te lig gen. Op de kruispunten met de Wilhelminastraat en Poststraat komen twee snelheidsremmende plateaus. De inrichting voldoet zo aan de uitvoering van duurzaam veilig volgens het vastgestelde beleidsplan Verkeer en Vervoer. De uitvoering geschiedt binnen de totaal beschikbaar gestelde budgetten herinrichting Open bare Werken 2004. Hierbij wordt 159.000 euro subsidie beschik baar gesteld in het kader van de duurzaam veilige inrichting. bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: lnfo@jds.nl www.jds.nl is gedurende de kermisdagen nos maal geopend. Fijne kermisdagen/vakantie gewenst. \/Thermaalbad /Arcen Bron van gezondheid www.thermaalbad.nl Wegens vakantie gesloten Vanaf 23 augustus staan wij weer voor u klaar! Dingus in Venray mag niet zelf het jongerencentrum gaan ver bouwen. Die uitspraak deed het gerechtshof in Den Bosch dinsdag in het geschil tussen de gemeente Venray en Dingus. Het gerechts hof stelde daarmee in een spoed- appèl de gemeente opnieuw in het gelijk, nadat het jongerencen trum eerder al bakzeil moest halen bij de rechtbank in Roermond. In april beliste de Roermondse rechter dat Dingus de jongerensoos niet zelf mag ver bouwen. Zelfs al doet de gemeen te Venray er niets aan om de soos, die inmiddels in een zeer slechte toestand verkeert, op te knappen. De rechter besloot tevens dat de gemaakte bouwkosten van 40.000 euro niet door de gemeente hoe ven te worden vergoed. Wethouder Emonts reageert posi tief op de uitspraak: "De gemeen-- te gaat onverminderd door met de ontwikkeling van het jeugd- en jongerenbeleid, zoals gesteld door de gemeenteraad." Voorzitter Pieter Gijsbers vai Dingus blijft, ondanks de verloren slag, echter strijdlustig: "Eerlij" gezegd hadden we deze uitspra; wel verwacht. Maar we gaan ni< bij de pakken neerzitten. De ui spraak betekent wel dat we eri stig beknot worden in de mogi lijkheden om concerten t organiseren Twaalf per jaar i niet veel. Onze achterban blijft echter vechten voor haar jonge rensoos. Lees verder op p. 3 een suggestie voor volgend jaar?" Messemaeckers heeft overigens de komende weken een kleine kermisexpositie ingericht op de jeugdafdeling van de Bibliotheek Venray. In een grote vitrine is een verzameling van zijn spullen, bestaande uit affiches, posters en andere kermisattributen te bewonderen. v FIJNE KERMISDAGEN fSrlAAT 76 Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en Iaat u vakkundig adviseren. dé specialist tegels, sanitair en tegelwerken! Keizersveld 22 Venray Tel: (0478) 55 04 10 www.rongenvof.nl

Peel en Maas | 2004 | | pagina 1