Ven ray se bowlers |op dreef Sportnieuws -info John van den Bosch wint Worldcup Kyro wint Royal Welsh Show Dubbelslag Dave Ewaits Eerste plaats Vice Versa :elicitas Europees campioen mennen Atletiek Vereniging Venray-Regio Zomeravond bridge PC Jumpers De Roerdomp Venray Triathlon vereniging Venray Joe Maessen derde Overloonse Bridgeclub Wijk Informatie Punt De Springplank Computerclub Regio Venray Confetti Venray's Mannenkoor Aostrumse Zang- kompeneej Chrisko Het Zonnelied Speel-o-theek Papier container Oud papier PEEL EN MAAS Houten speelgoed Bijenwacht mzssümecycuhg teel EN MAAS Donderdag 29 juli 2004 - Pagina 17 at 4 De Venrayse bowlers hebben vori- week goed gepresteerd tijdens de rste World Youth Friendship unes in Nederland Dit evenement staat uit acht verschillende sporten oetbal, volleybal, honkbal, basket- I, zwemmen, tennis, worstelen en iwlen) en is bedoeld voor de jeugd n 11 tot en met 20 jaar uit Amerika Nederland. Sander Broers en Nicky aessens namen deel aan het bow- lingtoemooi dat op een voortreffelij ke wijze georganiseerd werd door Bowlingverenigng HBB in het bow lingcentrum van Scheveningen. In teams van vijf spelers (twee of drie Amerikanen) werd gestart. Tij dens de voorronde was er al veel spektakel, Marcus Allen bowlde zijn eerste game 285, en het beloofde dus een prachtig bowlingweekend te worden. Niets was te veel gezegd. I Tijdens de 6e Internationale Shet- ind Pony Show in het Belgische (alen heeft de 14-jarige Felicitas Band üt Maashees verrassend de titel Euro- >ean Champion Driven behaald met laar negenjarige Shetlandpony ruin rotel ifenwood van de Belschuur Ze kaap- de felbegeerde titel weg voor een ^Heel veld met volwassen koetsiers. Eens per twee jaar organiseert het :emationale Shetlandpony stam- :k ergens in Europa de Europese C pmpioenschappen. Dit jaar was het Hgische plaatsje Balen, net over de :ns bij Eindhoven, aan de beurt. IjJjBehalve het showen van de diverse iten Shetlandpony's aan de hand Ijn er ook de zogenaamde sportru- ieken: onder andere het zadel, met :ssuur en springen, en voor de ;ts. Raaylandscholiere Felicitas am uit in de rubrieken Junior lip, bestgaande pony, vaardigheid Felicitas Band met haar pony Kenwood van de Belschuur en haat- broer Linus vlak voor de prijsuitrei- king en lange teugel. In de lange teugel- en Junior Whip klasse werd ze eerste, tussen de kegeltjes door moest ze slechts een combinatie voor laten gaan en bij de dressuur werd ze vier de. Vooral haar dressuurproef aan de lange teugel werd hooggewaardeerd door het Engelse jurylid. Broer Linus Band met Kevin van de Veldhoeve, Euro pees kampioen springen in 2000. werd derde in het eindklassement van de menners Hij behaald twee tweede plaatsen, bij de lange teugel en de dressuur. De derde Band in het gezel schap, Lando met zijn pony Kanu van de Viersprong, moest helaas op zater dag ziek naar huis. P. Steeghs uit Oirlo heeft met zijn iejarige hengst Steehorst Kyro de prestigieuze Royal Welsh Show in Wales gewonnen in de categorie Cungstock voor Welsh pony's (drie r en jonger). De vier dagen duren- 3e Royal Welsh Show is de grootste sn belangrijkste show ter wereld en trok dit jaar 70.000 bezoekers per X Sag. Het winnen van de Royal Welsh staat gelijk aan het behalen van het officieuze wereldkampioenschap ns ómdat het de hoogst haalbare titel ter 08 wereld is. Eerder al won P. Steeghs met de hengst Steehorst Kyro interna tionale overwinningen in Ermelo, Aken, Brussel en Parijs. Aan de show- namen ongeveer tweeduizend Welsh pony's deel. Steeghs fokt al veertig jaar Welsh pony's op zijn fokkerij Steehorst. Hij was ontzettend blij met de behaalde titel. "Dit is voor iedere fokker het hoogst haalbare. Een erkenning ook voor mijn fokkerij Steehorst. En natuurlijk een enorme reclame voor de fokkerij." j Na de 10 kilometer bij de Acht van —Horst te hebben gewonnen, heeft Dave Ewalts van Triathlonvereniging Venray opnieuw een wedstrijd op zijn naam gezet; de kwart-triathlon van Hooge Mierde. Na 1 kilometer zwemmen kwam hij als achtste uit het water, maar door zijn snelle wis sel ging hij als derde de fiets op Tij dens het 40 kilometer lange fietspar- cours, wisten zich zes man bij elkaar te voegen, waaronder Ewalts. Na de wissel van het fietsen naar het lopen liep Ewalts op de vierde plaats, echter de nummers één en twee had hij op 150 meter voor zich al in zicht. Met de 10 kilometer lopen toonde Ewalts zich veruit de sterkste, en groeide zijn voorsprong tot uiteindelijk drie minu ten op de nummer twee, Ewalts ein digde in een tijd van .1.55.30 uur. Het sportieve team van reisbureau Vice Versa behaalde onlangs de eerste prijs tijdens het jaarlijkse beachvolleybaltoernooi in Wijk aan Zee. Op de foto Linda, Elianne en Jacqueline met partners Ruud, Erwin en Roel samen met oud __-iVolIeybalintemational en Olympisch gouden medaillewinnaar Ron Zwerver. De gelukkige winnaars mogen een weekje naar Barbacan op Gran Canaria. Eric Briggs moet gedacht dat kan ik beter en zette een 300-game neer in de tweede Zo gingen ook Sander en Nicky goed van start. Na de eerste serie van twee games had Sander 422 (191 en 231) en Nicky 411 (209 en 202). 's Middag wist Sander nog 253 en 220 te gooien zodat zijn totaal na de eerste dag 895 was. Nicky had helaas een mindere game van 158 maar wist dit direct te corrigeren met een 226 game, zodat zijn totaal na de eerste dag op 795 kwam. De tweede dag begon Sander zoals de eerste 191 gevolgd door een 225- game. Met een schitterend totaal van 1311 over 6 games ging hij als le van zijn klasse (tussen 160 en 170 gemid deld) de finale in. Nicky scoorde nog 180 en 233. Met een uitstekend totaal van 1208 over 6 games eindigde hij als elfde in zijn klasse (boven de 170 gemiddeld). 's Middags was het tijd voor de fina le van de beste 18 teams. Nicky bezet te met zijn team de eerste plaats en Sander stond met zijn team op de 8e plaats. Na de twee finalegames waarin Nicky 184 en 212 scoorde en Sander 204 en 237 werd de stand opgemaakt en bleek Nicky met zijn team eerste te zijn Sander wist helaas met zijn team geen podiumplaats te behalen. Hierna was het de beurt aan de single finale. Uit eindelijk bleek Sander toch de langste adem te hebben want met games van 215, 234, (in de laatste worp van deze game sloeg het nood lot tot en raakte Sander geblesseerd aan zijn arm) 150 en 167 eindigde hij als eerste in zijn klasse. Sander moest in de totale eindklassering 2 Amerika nen voorlaten en werd dus 3e met een schitterend toernooi gemiddelde van 209,83 over 12 games Nicky ein digde als 12e met eveneens en prach tig gemiddelde van 200,50 over 8 games. In het totaal waren er 225 deelnemers. Geen training pupillen en NSG- atleten in de zomervakantie. Voor de overige groepen zijn de trai ningen in overleg met de trainers Gedurende de zomervakantie, vervallen de trainingen voor de pupillen op de woens- en zaterda gen. Voor de junioren en senio ren zijn de trainingen in overleg met de trainers. De trainingen zijn als volgt: Pupillen vervallen C/D-junioren in overleg trainers; maandag 19.00-20.30 uur; donderdag 19.00-20.30 uur. AB junioren senioren: dinsdag 19.00-20.30 uur; donderdag 19.00- 21.30 uur; zondagochtend in overleg trainer. NSG-atleten: donderdag vervalt tot 16 september. Lopersgroep/alle niveaus: dinsdag 19.00 uur baantraining; donderdag (start atletiekbaan) 19-00 uur baan, bos of wegtraining. De baantrainingen worden op de kunststofatletiekbaan gehouden (Sportpark De Wieën). Telefoon tij dens trainingen: 585522. Informatie bij de trainers of tel. 588217. Zie ook: www.av-venray.nl. Ledenadministra tie: tel. 582842. Oud papier: Iedere zaterdag is de papiercontainer van A.V. Venray- Regio, geplaatst aan de Weg in den Berg/kruising Veltumse Kleffen, geo pend van 09.00-13-00 uur. Wedstrijden/Agenda 21/22 augustus: Amsterdam nationale C-spelen 28 augustus: Gemert blokmeerkam- pen 5 september: Amsterdam nationale D- spelen. De tweede van de zes zomeravonden die door de verschillende Venrayse bridgeverenigingen wordt georgani seerd in De Kiosk was in handen van Niet-rokers Bridgeclub Venray. Er kwamen ondanks het warme weer nog 33 paren op af die in drie lijnen speelden. Voor degenen die het dichtst scoorden bij 60, 50 en 40% stond er een fles wijn klaar. En ook al was het warm, er werd gescored: in alle drie de lijnen behaal den de winnaars 60% of meer. In de gele lijn waren dat de heren Jakobs en Penninx met 67,92(!)%, in de rode lijn de dames Buyssen en Gorree met 60% en in de groene lijn mevrouw Har tong en de heer Heinekamp met 62,50%. In de gele lijn scoorden de heren Den Brok en Philipsen 61,25% en de dames Dobben en Vloet 60,83%. In de rode lijn werden de dames Hae- gens en Van Veghel tweede met 56,25% en de dames Mater en Camps derde met 55,83%. In de groene lijn scoorden de dames Van Hooft en Jeurissen 61,67% en mevrouw Van de Beele en de heet Teunissen 58,33%. Voor het winnende paar van deze zomercompetitie, waarvan de vijf beste avonden tellen, staat de wissel beker klaar. De zusjes Jeurissen bezochten de springwedstrijd in Maarheze voor pony's en paarden waar ze alle drie in de prijzen reden. Iris die de DM categorie met Kimula won had als extra prijs voor de twee de maal het Rabo-talentenplan gewonnen. Katja behaalde de derde prijs met Roosje in de categorie DL. Esther, die bij de paarden sprong, behaalde een derde prijs met Raspoe- tin in de categorie B met 48 stijlpun- ten. Programma junioren: 3 augustus kermisvissen voor de jeugd, bijeenkomst 13 00 uur en vis sen van 13-30 tot 15.30 uur. De wedstrijd voor de H. v.d. Heuvel beker is uitgesteld tot een nader te bepalen datum wegens vakantie van enkele deelnemers en begeleiders. Voor opgaven en inlichtingen kunt U terecht bij de jeugdcommissie tele foon 0478-582235 Wedstrijden senioren: 1 augustus koppel te Grubbenvorst op de Maas, vissen van 10.00 tot 17.00 uur 2 augustus het traditionele koppel kermisvissen voor senioren van hen gelsportvereniging De Roerdomp en handboogvereniging Diana, bijeen komst 08.00 uur aan de visvijver, alwaar men vist tot ongeveer 12.00 uur, daarna begeeft men zich naar de kantine van handboog vereniging Diana voor het schieten met pijl en boog, en wat bij vele zeker zo belang rijk is, het nodige 4 augustus onderling op de visvijver, bijeenkomst 18.00 uur en vissen van 18.30 tot 21.15 uur Dit alles is ook te zien op onze websi te www.hsvderoerdomp.nl Opgeven voor deze wedstrijd tot don derdags voor de wedstrijd tot 20.00 uur bij A. de Klein, tel. 0478-581066 of 06-613617597 denk aan het opge ven, te laat betekend niet mee doen. Uitslagen: De laatste wedstrijd van de zomer avond reeks is jl woensdag ook gevist, het was dit jaar ook weer een gezelli ge serie, waar in totaal 25 vissers aan hebben deelgenomen. 1. A. van Mill 1680; 2. A. de Klein 1140; 3- L. v.d. Hoogenhof 740; 4. A. van Bakel 670; 5. M.Voermans 660 gram. Deze serie is met overmacht gewonnen door de heer G. Robben die de laatste jaren steeds bovenaan mee draait in dit klassement, de uit slag: 1. G. Robben 19 punten 30.830 gram; 2. L. v.d. Hoogenhof 27 punten 15.400 gram; 3- A. de Klein 30 punten 15.560 gram; 4. M. Voermans 30 pun ten 10.880 gram; 5. A. van Mill 32 punten 21.790 gram. Op de 8 uur koppel van Gennep was er een tweede plaats in de sector voor M. Goorts G. Broeren en een vierde voor het koppel A. van Mill B. v.d. Beuken. Dit weekend werd ook voor het eerst een marathon gevist door de karpervissers op onze visvijver. Er werd begonnen op vrijdag en gevist tot zondag 12.00 uur. De vangsten hadden wat beter gekund, maar gezel lig dat was het, en zeker voor herha ling vatbaar, en zoals altijd, de thuis blijvers zijn ook nu de grote verliezers. 1. Wilmar Swinkels met 4 karpers 6 en 7 plus 7 en 13 pond totaal 33 pond; 2. Jeroen Sanders met 3 karpers 15 en 11 plus 6 pond totaal 32 pond; 3. Leon Brauer met 2 kar pers 16,2 en 10 pond totaal 26,2 pond; 4. Phil met 1 karper 24 pond; 5 en 6. Marco en Huub met 0 vangst- punten, de gevestigde orde heeft flink klop gekregen van de jonge gaarde. Woensdag werd het begin van de zomervakantie gevierd door onze jeugdleden met een zwemloop. Zij zwommen ongeveer 100 meter in de Kasteelse Bossen en renden vervol gens een rondje van 1.2 km. rondom het zwemwater. Degene die het dichtste bij de tijd zat die hij/zij van tevoren opgegeven had, won een leuk prijsje. Pim Scheres won, gevolgd door Nina Pouls en Renée v.d. Munckhof De tijden komen in de Tripost. 's Avonds was het de beurt aan de senioren zij liepen bij de 8 van Horst de 5 of 10 km., op de 5 km. was er succes voor Peter Scheres hij werd tweede veteraan, maar ook nog eens derde overall. Op de 10 km. Liep Dave Ewalts met overmacht naar de over winning toe, gevolgd door Jan Hend rik Mulder, die de tweede plaats voor zich opeiste. Dave Ewalts wist zelfs in vier dagen tijd twee wedstrijden te winnen, want hij won ook nog eens de kwart-triathlon van Hooge Mierde, na een zeer spannend wedstrijdver loop. De hele wedstrijd zat er een groepje van ongeveer zes man bij elkaar, maar door de snelle wissels en zijn uitermate sterk looponderdeel wist hij uiteindelijk met drie minuten voorsprong te winnen van de num mer twee. Bij de jeugd werd Nina Pouls na een valpartij tijdens het lopen vierde. Trainingen: Dinsdag: Zwemmen; 18.00-19-00 uur Zwembad de Sprank. 20.30-21.30 uur Spinning. Woensdag: Lopen: 19.00 uur Atletiek baan Venray. Zaterdag: Lopen: 15.00 uur Training rondom de Kasteelse Bossen. Vertrek vanaf Peter Scheres (Gastendonk- straat 19, te Horst) of 15.30 uur Peel- runners, Schadijkerbossen. Zondag: 9-00 uur Wielrennen vanaf de Sprank. Uitslagen: 21 juli: 8 van Horst. 5 km.: 2. Peter Scheres: 18.06 min., 9. Joop Wijnho ven; 20,11; 6. Jan van Ass: 22.16; 18. Eric v.d. Munckhof; 23.11, 11. Jac ques Janssen: 26.43; 16. Jeroen v.d. Berg; 29 21. 10 km.: 1. Dave Ewalts' 36.20; 2. Jan Hendrik Mulder 39.27; 10. Martien Dupont: 42.16; 14. Twan Jeuken. 44.23. 24 juli: Triathlon Hooge Mierde: Sprint: Hans Pouls 1.07.55u. Kwart (1-40-10): 1. Dave Ewalts 1.55 30; Martien Dupont 2.13.43. Programma: 1 augustus: Halve Triathlon Eupen. Info: www.triathloneupen.com 7 augustus: Halve Triathlon Marc Her- remans Classic, Zolder. Info: info@sport.be 8 augustus: Kwart-triathlon Deil. Info: www.vahalis.nl Nieuws doorgeven: Via E-mail: twen- ray@hotmail.com of telefonisch: 077- 4674070. Informatie over TV Venray: E-mail: martiendupont@home.nl of bel: 0478- S 115-iS Website: www.geocities.com/twenray John van den Bosch heeft afge lopen zondag op circuit De Peel in Venray de worldcup voor hot rods gewonnen. In een spannen de finale liet Van den Bosch de regerend kampioen, Roel Bonga- erts uit Roggel achter zich. De coureur uit Rosmalen was in de kwalificatietraining al de snel ste en liet in de race blijken dat alleen hij recht had op de World cup. Ook afgelopen zondag was Van den Bosch, die dit seizoen titel na titel aan zijn totaal toevoegt, in topvorm en greep overtuigend de winst. Roel Afgelopen weekend was er een quadweekend in het Duitse Vosswin- kel waarbij motorcrosser Joe Maes sen een derde plaats in de eindstand in de wacht wist te slepen. Zaterdags moest hij in beide manches de Duitse kampioen Seifner voor laten gaan, ter wijl hij zondags de eerste manche met pech uitviel. Tijdens een sprong over een zeer hoge springbult brak zijn achteras en moest hij de strijd sta ken. De laatste en beslissende man che won hij op een zeer modderig circuit met overmacht. In de zomerdrive scoorden deze keer Tonny Claessens met Wim Hermans het beste met 61.46%. De tweede plaats was voor Bert en Nelly Vloet met 57.61% en derde zijn Toon den Brok met Mia Koopmans geworden met 56.25%. Deze drie beste genoem de kwamen in de A lijn uit. In de B lijn waren Mathieu en Gerda Crooij- mans wederom het sterkste en scoor den 62.50 op 2 eindigden Corry Borssen met Riet Blok en 6111 en derde zijn Maria Vloet met Mien Heg- ger geworden met 55.56%. De zomer drive gaat nog door tot en met 11 augustus en wel op iedere woensdag om 19.30 uur Iedereen is van harte welkom. Het Wijk Informatie Punt in Veltum is de hele maand augustus gesloten. Woensdag 1 september is men weer van harte welkom. Het Wijk Informa tie Punt in het Brukske is gesloten van 1 augustus tot en met 18 augustus. Woensdag 25 augustus kunt u hier weer terecht. Eventuele vragen kunt u tijdens de vakantie alvast stellen via e-mail: unitvenray@synthese.nl. Uw vragen worden dan zo spoedig moge lijk na deze vakantieperiode beant woord. De uitslag van de afgelopen donder dag gehouden spelletjes, tijdens de afsluitende country- en western avond: 1. Kay v. Pinxteren; 2. Rik Vrenken, 3. Tessa v. Pinxteren en Niels Jongmans. Er is nog geen reactie binnengeko men op de vraag naar een handige en enthousiaste vader, oom of buurman, om het Rollebolteam van de Spring plank te komen versterken. Het gaat hierbij om de bijdrage die de Spring plank ieder jaar moet leveren aan dit grote jeugdevenement. Ook zijn zij op zoek naar een beheer der. Alle hulp is welkom, ook als men maar één dagdeel kan. Reacties rich ten aan het secretariaat, tel. 583891 Het Springplankseizoen start weer op zaterdag 11 september. De Computerclub Regio Venray houdt op vrijdag 30 juli weer een bij eenkomst voor al haar leden. De avond vindt plaats in wijkcentrum Veltum aan de Veltumse Kleffen 62b. Ook wanneer u geen lid bent van de computerclub en met vragen of pro blemen zit omtrent uw pc, kunt u onze clubavond bezoeken. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Tel. 06-23873178 of kijken op onze homepagina: http://crv.isonze- club.nl. Vrijdag 10 september: huwelijk Han- neke Vrijdag 24 september: jaarlijkse feest avond Confetti is een enthousiast koor van mannen en vrouwen, ze zingen close harmony maar ook popnummers met eigen combo. Ben jij tenor en houd je van lekker zingen binnen een kleine groep van 22 zangers, dan pas jij waarschijnlijk goed binnen dit koor! Op dit moment is er plek voor jou bij confetti! Voor informatie bezoek onze website, www.confetti.tk of neem contact op met de secretaris: Ralf Janssen, tel: 0478-569558. Koor vakantie is van 29 juli t/m 12 augustus. Donderdag 19augustus eersterepeti tie: Optreden Schuttersveld aanvang 19.00 (in uniform), aansluitend repe titie in de Witte Hoeve. Programma: Zaterdag 18 september: extra repeti tie van 09 00 uur tot 13-00 uur voor het gehele koor. De Aostrumse Zangkompeneej is een mannenkoor van ca. 20 personen die regelmatig optreden. De wekelijkse repetitieavond is op dinsdagavond en wel van 20.00 tot 22.00 uur in 't AUe- manscafé te Oostrum. Zijn er nog mannen in Oostrum en omgeving die ons koor willen komen versterken? U bent van harte welkom. Wilt u meer informatie, neem dan de telefoon en bel 0478-511251 of kijk op de website Aostrum.nl onder: -ver enigingen- Aostrumse Zangkompe neej. Elke week repetitie op maandag om 19.3O uur in de kapel van Beukenro de, ingang via de Paterskerk. Bij eventuele verhindering s.v.p. tijdig afmelden. Informatie of afmeldingen bij Marlv Driessen, tel. 588176 of Norma Ansin- ger, tel 585234 Bongaerts revancheerde zich nog wel in de finale om het nationaal kam pioenschap door beide manches en de finale te winnen. De uitslagen van de overige finales: Formule Toyota: 1 Ingo Ingenbleek; 2. Derk Siebers; 3- Uwe Bachor 4. Stephan Driessen; 5. Andreas Dellin. Stockcar Fl: 1. Willie Peeters; 2. Mar tin Verhoef, 3. Louw Wobbes 4. Dave Schaap; en 5. Henk Alberts Stockcar F2: 1, Sebastiaan Vowinkel; 2. Dirk Jacobs; 3- Toon Schut 4. Paul Hermkens; 5. Adrie Schoenmakers. Barry Maessen uit Ysselsteyn wist geen ereplaats te behalen op zijn thuiscircuit Stockrods: 1. Sjeng Smidt; 2. Joop Smidt; 3. Christiaan Smidt; 4. Dorus Slaat; 5. Lars Drechsel. Hotrods: 1. Roel Bongaerts; 2. Josef Willemsen; 3- Karei Neleman; 4. Frank Claassen; 5. Erik Roeffen. Saloon stockcars: 1. Peter Oomen; 2. Gusje Peeters; 3. Ed Gatzen; 4. Ben Gatzen; 5. Wilfried Pockele. Repetities maandag om 20.00 uur in het Parochiehuis Paterskerk, Leunse- weg 5, Venray. Korenvakantie van 26 juli tot en met 29 augustus. Eerste repetitie na de zomervakantie, maandag 30 augustus. U bent altijd welkom op de repetitie- avonden voor een kennismaking. Voor meer informatie, aanmelding, afmelding kunt u bellen: José Bak- kum, tel. 0478-582767 of Toos v.d. Heuvel, tel. 0478-583884. Ook deze zomer is de Speel-o-theek een aantal weken gesloten, namelijk van 29 juli t/m 24 augustus. Vanaf 25 augustus staan zij weer op de regulie re tijden voor jullie klaar: op woens dag van 14.00 tot 16.00 uur en op vrij dag van 16.00 tot 20.00 uur. Tot en met 28 juli kunnen de kinderen hun kleurplaat nog inleveren voor de kleurwedstrijd. In september de win naar bekend gemaakt. In verband met de vakantie zal de papiercontainer die normaal gespro ken bij basisschool de Landweert staat weggehaald worden op zaterdag 31 juli en teruggeplaatst worden op zaterdag 28 augustus. In week 31 en week 36 kan oud papier gebracht worden van 14.00 uur tot 16.00 uur. HEIL DER ZIEKEN Op vrijdag 30 juli word het oud papier opgehaald in de wijk het Des- selke, aanvang 18.00 uur. Op woens dag 4 augustus halen ze het oud papier op in de wijk Vredeskerk en de Gouden Leeuw, aanvang eveneens 18.00 uur. Wilt u het papier goed gebundeld of in dozen aan de weg zetten. De container aan de Huben- hof is de hele zaterdag open. VELTUM Vrijdag 30 juli wordt er in de wijk Veltum (gedeelte dat omsloten wordt door Langstraat, Weg in den Berg, Kempweg en Westsingel) door leden van DOS Venray weer oud papier opgehaald. Men wordt verzocht het papier goed gebundeld of in dozen verpakt uiterlijk 13-00 uur aan de straatkant gereed te zetten. LANDWEERT III Op maandag 2 augustus halen de leden van DOS Venray weer het oud papier op in de wijk Landweert III. Men begint om 09.00 uur met inzame len. iedereen wordt verzocht het papier in dozen of goed gebundeld tij dig aan de straatkant gereed te zetten. e-mail: redactie@ vandenmunckhof.nl Een veel gewaardeerd en gekocht product in de Wereldwinkel is het houten speelgoed. Dit is afkomstig uit Sri Lanka, waar veel rubberplantages staan. Als de latex uit de bomen getapt is wordt de plantage gekapt en wor den nieuwe bomen geplant. De rub berboom is een snel groeiende hout soort en dus zeer geschikt voor het maken van speelgoed. Na het kappen worden de bomen gezaagd in planken, gedroogd, geschuurd en als het speelgoed is gemaakt geverfd met goedgekeurde verf. Deze verf moet aan veel eisen voldoen, omdat het gifvrij moet zijn voor de kinderen. Deze testrapporten moet de importeur in zijn bezit heb ben. Daarna worden er testen gedaan om de stevigheid en veiligheid van het speelgoed te waarborgen. Op Sri Lanka krijgen de zagers, schuurders, schilders en inpakkers van het speelgoed een eerlijk salaris De prijs die wordt gevraagd door de producent wordt gegeven. Zorg voor het milieu staat heel cen traal. Ook de veiligheid wordt zorg vuldig in acht genomen. Er wordt niet langer dan 8 uur per dag gewerkt en ook in de weekenden zijn de werkne mers vrij. De importeur Lanka Lamai kin derhulp Sri Lanka) wil door de ver koop van artikelen uit dat land de scholing in de arme gebieden van Sri Lanka realiseren. In de speelgoedhoek in de Wereld winkel en deze maanden ook in de (nieuwe) themaruimte is veel van dit houten speelgoed te bewonderen van kleine tot grote stukken. Zoekt u dus mooi houten speelgoed, kom dan gauw eens wereldwinkelen. Ook in 2004 zal de Bijenwacht van de Imkersregio Venray paraat zijn om bij overlast van een bijenzwerm en/of hommelnestje in b.v. een nestkastje, zich hierover te ontfermen. Het gaat alléén om vrij hangende bijenzwer men; dus niet in de spouwmuur, e.d. Bij overlast van wespen (en bijen op andere plaatsen) dient men zich te wenden tot een erkend bestrijdings- bedrijf. Beschikbaar zijn: Jan Wevs. gebied Leunen en Venray, tel. 585806 (tussen 12.00-13.00 uur en na 18.0 uur), Ad Meurs. gebied Venray en Leunen, tel. 512537, Piet Michels, gebied Ysselsteyn, tel. 0493-529511 en Wim Jacobs, gebied Oostrum, tel. 585652 (na 18.00 uur).

Peel en Maas | 2004 | | pagina 17