Rijdend motormuseum trekt veel bekijks De Vierdaagse van Nijmegen: wat een belevenis! Meerlo-Wanssumi Belg 100.000ste passagier veer Ruim 1500 mensen genieten van sprookjes Wandelaars Vierdaagse steunen gehandicapten Kermisschieten populair PEEL EN MAAS Meerlose debutanten voltooien wandeluitdaging Donderdag 29 juli 2004 - Pagina 1ÈL muziek die met het maximale aan tal decibels uit de speakers knal de, bleef tussen de huizen en win kels in hangen en bezorgde ons kippenvel op de kuiten. Voor mij een geheel nieuwe sensatie! En dan heb ik het nog niet eens over de emoties die los kwamen toen 'You 'll never walk alone' over ons heen denderde en de tekst luid keels mee gejankt werd. Fantas tisch! Dag 3: De dag van Groesbeek Ook vandaag verlieten we Nij megen in deels dezelfde richting als dag twee: een mooie brede weg, licht dalend, langs de gebou wen van het St. Radboud. Een beter routebegin kun je niet heb ben en zeker niet wanneer je gekweld word door blaren. Langs het Maas-Waal kanaal ging de route via Malden richting Mook. Na de lichte mist van die ochtend klaarde het weer op en werd het, zoals voorspeld, een warme dag. In Middelaar gingen we linksaf dwars door de Mookerplas naar Plasmolen. Een prachtig stukje Limburgs Land! In Milsbeek was het weer tijd voor de catering van Ria en Bep. Ditmaal zaten we zó dicht langs de straatkant, dat we nogal wat wandelaars de ogen uit staken met onze lunch; je zag ze soms smachtend kijken naar onze bouillon, macaronisalade en koude schotel. Ook de fles bier van Henk veroorzaakte enkele jaloerse blikken. Maar goed, je krijgt wat je verdient. Na deze welverdiende rust was het zaak om ons op te maken voor de Zevenheuvelenweg. Eerst nog even door het altijd gezellige Groesbeek en dan d'r tegenaan: heuvel op en heuvel af. Henk had een (zeer) snelle meid gevonden, ik volgde op enige afstand (niet storen!) en Roland liep (zeer ver standig) in zijn eigen tempo naar Berg en Dal. De binnenkomst in Nijmegen was weer even hartelijk als de dag ervoor. Dat vond ook een Nederlandse heer uit Nieuw Zeeland die al jaren zijn vakantie in Nederland combineert met de Vierdaagse. Dag 4: De dag vanCuijk Op de slotdag gingen we een uur eerder met de 'extra trein' vanaf Boxmeer(!) naar Nijmegen om zo wat eerder te kunnen star ten en daarmee de grootste druk te te ontlopen. Wederom langs 't Radboud omlaag en de stad uit. Gelukkig maar; ik kwam zeer moeizaam op gang. Maar ja, het is de laatste dag en je bent een bik kel, dus je loopt door! Evenals gisteren begon de dag met wat mist en nevel, maar in Overasselt was het al dermate opgeknapt, dat Roland een bekende van zijn werk tussen het publiek zag zit ten; "Hé joh, doe die sigaret uit en kom uit je luie stoel!" Daarop kre gen we te horen dat we een stelle tje halve zolen waren. Maar ik was blij dat ik allebei mijn zolen nog had, anders was ik alsnog uitge vallen. Lopend over de Overas- seltse Dijk genoten we van het wonderschone Maaslandschap. Tijdens de 'oversteek' langs de A73 was je getuige van een prach tig schouwspel: een kilometer slang gekleurd lint van wande laars over dedijk. Vervolgens kwamen we door het 'themadorp' Linden. Dit jaar hadden de inwo ners gezorgd voor een bonte ver zameling van 'vreemde vogels'. Een reusachtige Calimero, een zeer chique buikspreekvogel met uiteraard een 'grote bek', de Fabeltjeskrant of drie wc-eendjes op een plankje, het was allemaal mooi gemaakt. Na het gezellige en muzikale Beers was het vlak voor Cuijk weer tijd voor de inmiddels befaamde catering van Ria en Bep. Ook het bier ging er weer vlotjes in; de dames hoefden geen volle flessen naar Meerlo mee terug te nemen. Na het ver wisselen van de Ovivo T-shirts voor shirts van de FEM (Hoije wóh) en na het nemen van enkele foto's, gingen we op weg naar de pontonbrug over de Maas in Cuijk. Door duizenden mensen werden we uitgezwaaid, het volle talud langs de kade was een mooi gezicht. Via weer een stukje Maas dijk ging het door Mook, Molen hoek en Malden (even zitten en de kuiten strekken) op naar de intocht over de Via Gladiola, waar je onmogelijk vrienden of beken den kon 'spotten' op de overvolle tribunes. Na binnenkomst waren we het er alledrie wel over eens, dat het toch wel een mooie pres tatie was, ook al bleef ik de rest van de dag het gevoel houden enkele tenen te missen. Mijn zus vergeleek dit later met een zware bevalling: ééns, maar nóóit meer! Om het vervolgens nog één of meer keren over te doen, want 'je krijgt er zoveel voor terug!' En zó is het maar net!" Ruim honderd motorfietsen stonden zondag te pronken bij café-restaurant Tante fet in Blitterswijck, waar de start plaatsvond van een historische toertocht van de landelijke Veteranen Motoren Club (VMC), Van start gingen motor fietsen met een bouwjaar van voor 1941. Het rijdend motormuseum trok veel bekijks in Blitterswij ck en Baarlo, het eindpunt van de rit, waar alle juweeltjes van voor de Tweede Wereldoorlog door het publiek bekeken kon den worden, De leden restaureren niet alleen motoren. Wekelijks er ver wet ergens een treffen of <?eiFs c oldtimertoertocht. Daarnaasftcic verzamelt de vereniging veel over de historie van motorfietsen. Toneelvereniging Ernst Humor organiseerde zondag een tocht door het Swolgense 'sprookjesbos'. Een boven ver wachting grote groep mensen, jong en oud, genoot van de elf sprookjes die werden uitge voerd door leden van de toneelvereniging en een groot aantal vrijwilligers. Twee jaar geleden was de organisatie na afloop al zeer tevreden. Dit jaar werd deze tevredenheid echter overtroffen. Ruim 1500 mensen liepen de tocht en lie ten zich verrassen door de ver schillende sprookjesfiguren. Al met al een zeer geslaagde dag. Op naar een derde sprookjes- tocht! Vorige week kon u in dit i nieuwsblad lezen, dat een i groep van dertien enthousias- J te Vierdaagse-lopers uit de gemeente Meerlo-Wanssum door Ovivo Streekproducten I ondersteund werd met een goed gevulde knapzak. Van- 1 daag volgt het verslag van enkele debutanten uit deze groep: Jan Berkhout, Roland van Hooft en Henk Jacobs uit Meerlo. "Na op maandag de startkaarten I afgehaald te hebben en het start- en finishterrein De Wedren ver- i kend te hebben (T-shirt kopen), gingen we op de Molenpoort nog even een terrasje pikken. We heb- 1 ben'niet gewacht op de officiële openingsspeeches en de vlaggen- j parade in het Goffertstadion. Dat is voor een volgende keer. Dag 1: De dag van Eist. Na een vlot verlopen startpro- cedure gingen we op weg naar de Waalbrug, waar we ons distan tieerden van een wat al te enthou- i siaste 'megafoon-zanger'. Met een lekker gangetje liepen we door de dorpen Lent en Bemmel waar het publiek ons fanatiek aanspoorde. 3 Na onze eerste koffie en sanitaire stop begon het zachtjes te rege- nen; we waren inmiddels een klei- 3 ne twee uur onderweg. Tegen de tijd dat we bij onze lunch-break in Eist aankwamen, hadden we uren lange regenval getrotseerd. De warme bouillon van Ria Nabuurs en Marij Theelen (leden van de Fanfare Eendracht te Meerlo), was een welkome opkikker. Via de rijksweg Eist-Valburg vervolgden we onze natte tocht. Op de smalle Waaldijk vanaf Oosterhout was het door alle paraplu's erg moei lijk lopen. Bovendien was het zo, dat iedereen zo vlug mogelijk ver der wilde waardoor het 'peloton' compact bleef en je dus meer op je voorganger lette en minder van de omgeving genoot. Het laatste stukje, opnieuw via de Waalbrug, onder begeleiding van autogetoe ter, was voor iedereen weer een verademing; we roken immers de stal." Dag 2: De dag van Wijchen. Wederom werden we - zoals elke dag trouwens - luidruchtig en fanatiek op weg gejoeld door groepen studenten en andere nachtbrakers. We verlieten Nijme gen via de zuidoostelijke stadsde len Brakkestein, Grootstal, Hatert - daar het Maas-Waal kanaal over - en Wezenhof. Daar vond nog een vervelend incident plaats: een deelnemer moest namelijk gere animeerd worden. Na de A73 'overbrugt' te hebben, gingen we langs het Wijchense Ven in de richting van Alverna en Wijchen. Het weer begon nu op te klaren en de stemming onder de lopers werd steeds beter. Ook de duizen den toeschouwers in Wijchen waren zichtbaar opgetogen en de vele muziekkapellen uit binnen- en buitenland hadden duidelijk zin in hun 'werk'. Even ten noor den van Wijchen was het tijd voor onze catering, waar Ria ditmaal vergezeld werd door Bep Poels en Gerty Kleeven van zaal 't Bru- geind in Meerlo. Het gekwebbel van Gerty leidde ertoe dat een cameraman van de KRO of SBS6 (of was het toch CNN?) even een kijkje kwam nemen hoe goed wij weer opknapten tijdens deze lunch. Even vreesde ik (Jan, red.) dat ook andere wandelaars door Bep uitgenodigd zouden worden om aan te schuiven, maar zover kwam het (nog) niet. Via Beunin- gen en Weurt kwamen we 's mid dags Nijmegen weer binnen. In de oude volksbuurten bij de Kanaalhaven en de Biezen waren de mensen zeer gul in het uitde len van fruit, spekjes, drop, kom kommer, pepermunt en vooral de zeer welkome bekertjes water. Hartverwarmend! Het laatste stuk je ging dwars door het oude cen trum van de stad, waar het geluid van de zingende en applaudisse rende menigte als een warme deken over ons heen viel. De ■j Cheque voor manege Seurenheide in Well Onder grote publieke belangstelling werd donderdag de honderdduizendste passagier van het voet- en fietsveer tussen Blitterswijck en Well looi overgezet. De initiatiefnemers wilden aan het bereiken van deze mijlpaal een extra feestelijk tintje geven en zetten de gelukkige, Stefan Agt uit het Belgische Leuven, in het zonnetje. Hij ontving een levenslang abonnement op het veer, een bierpakket van Hertog Jan, een bureauklo van wethouder Holl en een paraplu en een boekje over tweehonderd jaar Bergen van burgemeester Klaverdijk. 1Mien Rongen en Hennie Dinghs - uit Tienray en Riet Drabbels uit Maashees zijn al jaren trouwe deelnemers aan de Nijmeegse I Vierdaagse. De Via Gladiola, de j feestende mensen, de finish halen i c zonder blaren: de wandelaars genieten altijd volop van de bij- j zondere sfeer tijdens het populai- re wandelevenement. De drie lopers liepen tijdens de afgelopen j Vierdaagse weer in een shirt van één van de bedrijven die zijn aan- i gesloten bij de Ronde Tafel Land ivan Cuijck, die jaarlijks middels I diverse acties een goed doel spon- sort. I! Onder het motto 'Houdt, gehan dicapten in het zadel' heeft de Ronde Tafel dit jaar manege Seu- j renheide in Well omarmd. Op het blarenbal daags na de Vierdaagse t ontvingen de wandelaars, die lid t zijn van wandelclub Natuurvrien- I j den uit Merselo, ook nog een shirt ,en een roos als dank voor hun j inzet en werd het eindbedrag (bekendgemaakt dat alle wande laars bijeen hebben gelopen: 15.000 euro. I Ton Keijzers geeft de cheque 1 van 15-000 euro aan Antoine 1 Wintels, voorzitter van Seuren- 1 heide in Well de Mars in werd zaterdag voor keer het traditionele georganiseerd het St. Antonius-Abt Gilde, jaar streden maar liefst negen tien viertallen om de felbegeerde prijs. De uitslag van de vier tallen: 1. Peter Katelaan, Marco Wij- nands, René Tissen en Stef Kate laan (René Tissen werd in de fina le vervangen door Ronny Hofmans) 2. Ralf Hendrix, Niels Hendrix, Freddy Holtackers en Ronny Hol- De winnaars van het kermis schieten in Blitterswijck tackers. 3. Johan Theeuwen, Piet Zeegers, Bas Peeters en Loes Claessens 4. Marc Clabbers, Marco Jetten, Martijn de Boer en Paul Beurskens

Peel en Maas | 2004 | | pagina 10