^.petten Hardcore onder je slaapkamerraam Glas-in-loodramen voor Museum 't Freulekeshuus demkb n asi naar Speli OPRUIMING Abonnee in 't zonnetje Nederlagen Red Caps En verder: ndoetere im w automatiseerder Over de kop Style Hairstudio knippen v.a. €8.- VENRAY Julianasingel ongen dé specialist oor tegels, sanitair en tegelwerken! Ons extra voordeel maakt het sparen extra leuk. 399 Honderdvijfentwintigste jaargang - week 30 - donderdag 22 juli 2004 L EN MAAS Nieuws uit Meerlo-Wanssum 9-10 Kunst Cultuur 11 Sport 16-17 Gemeentelijke mededelingen 18 Kerkelijke diensten 20 prei iten lys, 54 552. groot in jonge mode voor hem en haar Grotestraat 33 5801 BE Venray 0478-586386 Familie Arts baalt van geluidsoverlast De hele dag door auto's met draaiende motoren onder je huis- en slaapkamerraam. Disco, rap, house, hardcore, trance en allerlei andere muziekstromingen knallen uit de gigantische geluidsinstalla ties van de bolides. Het echt paar Arts woont precies boven de tijdelijke pinautomaat van de Rabobank aan de Kemp- weg. De (geluids)overlast zijn ze inmiddels meer dan beu L. Arts en haar man wonen vanaf begin november 2003 aan de Gouden Leeuw. De slaapkamer en huiskamer liggen echter aan de Kempweg. precies boven de pin automaat en brievenbus van de Rabobank. "Voor beide zijden geldt een stopverbod, maar hier draaien de hele dag door de moto ren van auto's onder ons raam. Als we de ramen open hebben staan, kun je de tv niet horen en kun je 's nachts niet fatsoenlijk slapen. Zeker niet als ook nog eens de muziek vol open staat. Het dreunt door de hele straat." Ze willen niet muggeziften, snappen ook wel dat het een tijdelijke oplos sing is. De Rabobank is in hun ogen dan ook niet de boosdoener. "Nee, we begrijpen ook wel dat het over enkele maanden voorbij is. Maar toch. Als de mensen die pinnen nu even de motor en muziek uitzetten, dan is er ook niks aan de hand. Maar nee, ze blijven liever ook nog een half uurtje met elkaar kletsen. Daar zijn wij lekker mee." Wonen in het centrum brengt meer (geluids)overlast met zich mee. De familie Arts was zich daar vooraf terdege van bewust toen ze verhuisden van de Weg in den Berg naar de Gouden Leeuw. "Maar vergis je niet, dat is ook een drukke weg met veel sluipver- keer. Maar de auto's rijden daar gewoon door, daar heb je geen last van. Als de mensen zich hier aan de regels houden, is dat net zo." Het steekt het echtpaar dat de verkeersregels gewoon aan de laars worden gelapt. "Haal dan die borden weg, want als er niet han delend tegenop wordt getreden, hoef je ze daar ook niet neer te zetten." GEDOGEN Het meeste baalt ze nog van het afschuifsysteem bij de gemeente Venray, de politie en de parkeer wachters. Ze klopte de voorbije weken bij alledrie de instanties aan, zonder echt wijzer te wor den. 'We zijn drie keer bij de par keerwacht geweest, die ons weer verwees naar de politie. 'Wij mogen niks' krijg je te horen. Terwijl een medewerker van een zonweringsbedrijf hier pas'gele den zijn auto neerzet om de spul len uit te laden. Hij krijgt meteen wel een bekeuring. Dan vraag ik me toch af. Volgens de politie zijn tot 18.00 uur de parkeerwachters verantwoordelijk en daarna zij." Arts meldde zich daarop b'ij de gemeente Venray. Ook daar kreeg ze nul op het rekest. "Op mijn brief en telefoontjes naar de klachtencoördinator kreeg ik als antwoord dat de gemeente Venray niks aan de situatie gaat doen. Dat dit de consequenties zijn van het in het centrum wonen en dat de mensen in de gelegenheid moeten worden gesteld om te pinnen. Prima, maar haal dan de stopborden weg, die zijn dan volkomen nutteloos." Een gemeentevoorlichtster bevestigt dat de situatie zo blijft totdat de Rabobank het vernieuw de hoofdkantoor aan het Schouwburgplein weer in gebruik neemt. "Er is een afspraak met de Rabobank. Die verantwoordelijk heid nemen wij ook. De parkeer wachters gedogen ook dat men sen bij de pinautomaat pinnen, ondanks dat er een stopverbod geldt. Mits ze pinnen en meteen weer verder gaan. Als ze er lang durig staan, wordt er natuurlijk wel handelend opgetreden. De parkeerwachters komen minstens vier keer per dag langs de auto maat. Dus er is beslist wel contro le. Al begrijpen wij ook wel dat de tijdelijke overlast voor sommige mensen heel vervelend is." Voor de familie Arts is het dus nog even 'uitzingen' op de muziek van de audio-installaties uit Mercedessen, BMW's en andere voitures. "Maar ik betreur nu al de mensen die aan de Merseloseweg wonen. Want wij hebben begre pen dat de pinautomaat aan die zijde van de Rabobank komt. Dan wordt voor die mensen ons pro bleem een blijvend probleem." Chrysler Jeep Dodge GEZELLENBAAN 8 5813 EA YSSELSTEYN TEL: 0478-541945 FAX: 0478-541876 41: VAKGARAGF.ëlGOMMANSENDEWTT-M. InlcrmiiUr: WWW.COM MA.NSENDEWI Zure pen vast) aam erne i me erge rsoft di funo mbe >ede jege bant ee? ennil tsys tiekf d e' te ns au... auiwct mt deic we k op 'Je schrijft te nega tie een. Je schrijft Biet niet objectief en niet :nd', aldus de ander, zoeken bijna wekelijks een om burgemeester Waals terug te slaan'. Zo, die zit. Daar kan ik het weer even mee doen. F.n met mij de overige eden van de redactie, die in snik ken uitbarsten toen ik de woor den ran de lezer (dc goede man of durfde zijn naam niet not nu ii) voorzichtig herhaalde Deze lezer stelde ook nog dat wij il en Maas-journalisten alleen negatieve' belichten en te oog hebben voor 'het en meende dat onze schrijfstijl zou zorgen voor een daling van het aantal abonnemen ten. Nou, ik kan u geruststellen meneer de lezer: het gaat goed met Peel en Maas! We hebben ruim twaalfdui zend trouwe abonnees, zelfs in Nieuw-Zeeland en de Verenigde Staten, en krijgen er gelukkig - en in tegenstelling tot veel regionale en landelijke dagbladen- alleen maar nieuwe bij. Maar kritiek op de pers is van alle dagen. De pers kan mensen maken en breken en dus probe ren ook wij ons werk zo zorgvul dig, objectief en kritisch mogelijk te doen. De ene keer zal dat beter lukken dan de andere keer en het ene verhaal zal de ene lezer beter bevallen dan de ande re lezer. Dat is nu eenmaal zo. Maar om nu te zeggen dat we alleen maar negatief zijn, dat gaar me toch veel te ver! De redactie van Peel en Maas is ook altijd van de partij als er iets positiefs te doen is in Venray. Is er een fees telijke opening? Wij zijn erbij! Vestigt zich een nieuw bedrijf in Venray? Wij maken er melding van! Begint de kermis? De wet houder hoeft maar te bellen! Wordt de nieuwe prins carnaval gepresenteerd? Peel en Maas draait overuren! Maar is er iets misgegaan in de gemeente, is er bijvoorbeeld met gemeenschapsgeld gesmeten óf heeft een wethouder een knoert van een fout gemaakt, dan maken wij daar natuurlijk ook melding van. Wij kunnen niet anders, dat behoort tot onze jour nalistieke taak. Ook al zijn niet alle mensen daar even blij mee. Tja, het zij zo PS: wij hebben helemaal niets tegen onze burgemeester. Integendeel. Jos is een toffe peer waarmee je erg kunt lachen. Maar af en toe kan hij beter even tot tien tellen voordat hij wat zegt... want dan schrijven wij dat natuurlijk op... als zijn verhaal [nieuwswaarde heeft tenminste... Nee, wij hanteren niet altijd de zure pen. Integendeel zelfs! Hannes Woensdag vond de officiële overdracht plaats van drie glas-in- loodramen aan Museum 't Freulekeshuus. De ramen zijn gemaakt in opdracht van de heer V. Vonck om een evacuatie van Venray naar Helmond aan het eind van de Tweede Wereld oorlog te herdenken. De huidige eigenaar. de heer Leo Oudenhoven, schenkt de ramen aan Museum 't Freulekeshuus omdat hij het belangrijk vindt dat dit Venrayse erfgoed voor de toe komst bewaard blijft. Het muse um is zeer ingenomen met deze schenking, die een waardevolle aanvulling vormt op de museum collectie. De drie ramen zijn 1.53 meter hoog en 0,66 meter breed. Op het eerste raam is het wapen van Venray afgebeeld met daaron der de tekst: geëvacueerd van. Op het tweede en middelste raam is een gevleugeld symbool met een pijl erdoor afgebeeld met DAARonder de tekst: 29 oct '44 Thermaalbad 'Arcen Bron van gezondheid www.thermaalbad.nl bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl kt*CE7s> tot 28 febr '45. Op het derde raam staat het wapen van Helmond met daaronder de tekst: naar Helmond. De maker van de ramen is Sikko van der Woude. De ramen zijn oorspronkelijk gemaakt voor het pand in de Hofstraat 6 in Venray, waar toen een elektrozaak gevestigd was. Toen dit pand later overging naar een nieuw bedrijf, ijzerwarenzaak Leo Hendriks, werd het ver bouwd en werden de ramen ver wijderd. De aannemer die de ver bouwing uitvoerde kocht de ramen van de oorspronkelijke eigenaar. De tentoonstellingscom missie van 't Freulekeshuus, die bezig is met de organisatie van de tentoonstelling Venray 60 jaar bevrijd, is enthousiast over deze bijzondere glas-in-loodramen. De ramen gaan een mooi onderdeel vormen van deze tentoonstelling. Een 26-jarige automobilist uit Venray sloeg in de nacht van zaterdag op zondag met zijn auto op de Henri Dunantstraat over de kop nadat hij vermoedelijk door aquaplanning de macht over het stuur was ver loren. Onder een viaduct stond door de zware regenval veel water op de weg. Vermoedelijk door hoge snelheid raakte de man van de weg, en kwam via een lantaarnpaal en een boom in een greppel terecht. De bestuurder werd door een passant uit de auto gehaald en verdween daarna. Een zoektocht leverde niks op. Zondag meldde de man zich bij de politie. Hij vertelde uit paniek te zijn weggerend. 1 Theater op bezoek in Asteria Venray U bent van harte welkom voor een gezellige avond met zang en dans dooi een professioneel theatergezelschap, zij serveren U een heerlijk verrassingsdiner Asteria Venray Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inl. en reseveringen: Tel. 0478-511466 Nieuw in Wijkcentrum Veltum dames- en herenkapsalon ook zonder afspraak Veltumse Kleffen 58b Tel. 0478-512053 Deze week de Kenniskrant als bijlage! PEEL EN MAAS Leopold van Asten uit Ysselsteyn gaat naar de Olympische Spelen in Griekenland Samen met Wim Schroder, Gerco Schroder en Gert-Jan Bruggink vormt Van Asten het viertal dat in Athene uitkomt op dc springdisciplines. Bondscoach Bert Romp maakte afgelopen dinsdag het team bekend. Van de vijf springruiters die in aanmerking kwamen voor de vier startbewijzen, sneuvelde Eric van der Vleuten als laatste De olympische deelname van Van Asten hing aan een zijden draadje, nadat de springruiter vorige week zondag tijdens het CSI in Geesteren van zijn paard Think Twice viel en daarbij zijn sleutelbeen brak. Meteen na de valpartij werd Van Asten in Geldrop geopereerd door dokter Sala. Met een plaatje en schroeven werd het sleutelbeen vastge zet. Ondanks de blessure hield bondscoach Romp vertrouwen in Van Asten die de laatste maanden uitstekend op dreef was met Think Twice. Leopold van Asten, die tegenwoordig in Duizel woont, ver wacht dat hij begin augustus alweer kan rijden in Valkenswaard. De Olympisch Spelen worden op 13 augustus geopend, maar de spring- wedstrijden zijn pas op 21 augustus. "Ik heb nog tijd genoeg om te herstellen en volledig fit in Athene aan de start te verschijnen." TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviserent Keizersveld 22 Venray Tel: (0478) 55 04 10 yvww.rongenvof.nl idiKinJiignn We hebben deze week twee verrassingen In onze winkel aan het Hensenluspleln. Een machtig mooie korting van maar liefst 50% op AH Kipfilet En bovenop dat voordeel: gratis spaarzegels bij de kassa, waarmee u spaart voor een tas gevuld met 10 - of 25.- aan boodschappen. Nu met 50% korting CU Kipfilet verpakt per kilo 799 Ji Albert Heijn, Henseniusplein 7, Venray. Het grote voordeel van Albert Heijn. ch

Peel en Maas | 2004 | | pagina 1