Ondiep kent hoogtepunten en een diep dal Meerlose exposeert in eigen bloementuin Gemeentegids Meerlo-Wanssum Burger biedt minder afval aan Kookkelder in Meerlo bestaat 10 jaar André Jacobs koning gilde Geijsteren St. Goar Service rubriek PEEL EN MAAS Donderdag 8 juli 2004 - Pagina 9 Dialectband uit Wanssum viert 12,5-jarig bestaan met openluchtfeest aan de haven De bekende Wanssumse dia lectband Ondiep uit Wanssum viert op 17 juli in Wanssum haar 12,5-jarig bestaan. Dit gebeurt in de open lucht in een kiosk naast de jachthaven. Vanaf 20.00 uur treden de feestvierende band en de Wanssumse fanfare Concor dia, onder leiding van John Gubbels, op. Fanfare en band brengen ook samen enkele nummers van Ondiep ten gehore. Deze zijn gearran geerd door John Gubbels. Het feest eindigt met een optreden van Ondiep. De Wanssumse band begint in 1992 vanuit jongerencentrum Midgard onder de naam Diep Sjit en weet in korte tijd een eigen stijl te ontwikkelen, die geken merkt wordt door Limburgse Folk, Tex Mex en folkrock. Ook country-invlöeden, veelal mee een gevoelige ondertoon, zijn te horen. De band kent veel hoogte punten, maar gaat in 1996 door een diep dal als één van de leden, Wim de Koster, ernstig ziek wordt én overlijdt. Op de dag van de begrafenis besluiten de muzi kale vrienden een cd ter ere van Wim op te nemen. Deze krijgt de titel 'Kameraod'. Hierop is tijdelij ke bassist Bas Jacobs te horen. 'Kameraod' wordt op 1 januari 1997 gepresenteerd in een bom vol gemeenschapshuis te Wans sum. Tevens wordt de nieuwe bassist Robert van Ratingen voor gesteld aan het publiek. De cd 'Kameraod' wordt regionaal heel goed ontvangen. Bij LI wordt het de cd van de week en er komen veel uitnodigingen van lokale radio's. Jack Spijkerman draait zelfs nummers van het album op radio 3- EIGEN WERK Live speelt de band voorname lijk eigen werk van de hand van zanger-gitarist Huub Janssen. De andere bandleden zijn: Frans Gie- len (trompet), Hans van Peer (zang, gitaar), Mare Lahnstein (drums), Rogier Rutten (accor deon), Peter Verheijen (basgitaar) en Wim Lensen (crew). Ex-drum- mer Sraar Lensen houdt zich momenteel bezig met het onder houd van de website www ondiep.com. De band heeft drie cd's op de markt gebracht: 'Kameraod', 'Van Vleis en Bloed' en 'Hemel op Aarde'. Het eerste album ken merkt zich door 'feest en hoem pa', 'Van Vleis en Bloed' is een stuk serieuzer van toon. 'Hemel op Aarde' verschijnt in maart 2002. De naam Diep Sjit wordt ook dan veranderd in Ondiep. De eerste twee albums worden door Arno op den Camp geprodu ceerd, de derde cd door Ron Lie- berton, bassist en producer van de Schintaler. In een recordtempo neemt de band het album op in de Johnny Hoes Studio in Weert. Het mee^t opvallende nummer van dit album is 'Hutje op de Hei'. Deze Steve Earle cover zingt Lim burg nu massaal mee. Dit mede door de prachtige videoclip, gere gisseerd door Eric Wijnhoven. 'Hemel op Aarde' is kort na de presentatie bij LI radio 'Cd van de week' en het liedje 'Hutje op de Hei' scoort erg hoog in de Lim burg Top tien. Het wordt nog regelmatig op de Limburgse zen der gedraaid. Dit jaar staat het nummer 20 in de Limbo top 100 De Wanssumse band Ondiep viert op zaterdag 17 juli haar 12,5-jarig bestaan met een openluchtfeest aan de haven van Wanssum aller tijden. Ondiep was ook op Ll-televisie te zien bij De Muziek- fabriek van Henk Hover. De band trad op in het voorprogramma van The Scene en Rowwen Hèze. Tevens waren de muzikanten een paar keer te horen op het Funp- opfestival in Arcen. Vorig jaar legde Ondiep de basis voor een uniek concert met alle fanfares en zangkoren in de gemeente Meer- lo-Wanssum ter gelegenheid van de grote derde wereldmanifesta tie van SOS-Meerlo-Wanssum. De solidariteit met de derde wereld ontaardt in een uniek concert waar band, koren en fanfares het lied 'Döje of Vrieze', onder leiding van dirigent John Gubbels, vertol ken. "Een absoluut hoogtepunt", zegt Huub Janssen. Dit nummer zal tijdens het openlucht jubi leumfeest ongetwijfeld over het Wanssumse water klinken. Dat geldt ook voor het lied 'Hutje op de Hei'. Tentoonstelling schilderijen Trees Broers-Hendrikx De 52-jarige Trees Broers- Hendrikx uit Meerlo schildert al twintig jaar voor haar ple zier en vindt het nu tijd om iets van haar creaties te tonen aan een groter publiek. Dat doet ze op zondag 11 juli van 10.00 tot 18.00 uur in haar eigen grote bloementuin aan het adres Mgr. Jenneskens- straat 14 te Meerlo. In totaal exposeert Trees Broers-Hendrikx zo'n dertig schil derijen die zij uitstalt op de mooi ste plekjes in de grote tuin. Tegen de achtergrond van een haag of temidden van klimrozen en ande re prachtige bloeiende bloemen exposeert zij haar kunstwerken. Het palet van kleuren in de tuin vormt een bijzonder decor voor haar eveneens kleurrijke schilde rijen. Trees Broers-Hendrikx was op jonge leeftijd al geïnteresseerd in het schilderen. Ze was altijd met verf en penseel bezig met het naschilderen van schilderijen die ze mooi vond. Totdat ze twintig jaar geleden cursussen ging vol gen en langzaam maar zeker een eigen stijl ontwikkelde. Momen teel volgt ze schilderles bij kunste nares Wilma Boscheri van Galerie Boscheri uit Arcen. "Vorig jaar zijn we met een clubje onder haar leiding naar Toscane in Italië geweest om te schilderen. Dat werkt heel inspirerend", vertelt de Meerlose schilderes. Zij maakt vooral aquarellen en olieverf maar gebruikt ook vaak gemengde technieken in haar schilderijen. Het liefst schildert zij mensen en figuren. Op haar schilderijen zijn ook veel dansende mensen te vin den. Maar daarnaast schildert ze ook landschappen en bloemen. Schilderen en tuinieren zijn de grootste hobby's van de Meerlose. "In de zomermaanden ben je meer bezig met de tuin dan 's win ters en dat betekent dat ik 's win ters meer schilder dan in deze tijd van het jaar. Als ik bezig ben met schilderen raakt me dat. Ik ben daar intensief mee bezig", zegt Onlangs zijn de nieuwe gemeentegidsen huis aan huis verspreid in de gemeente Meerlo-Wanssum. Mocht u onverhoopt geen gids hebben ontvangen, dan kunt u alsnog een exemplaar ophalen in het gemeentehuis (tijdens openingsuren). Dit geldt ook voor huishoudens met een nee/nee-sticker op de brie venbus. Daar is immers geen gemeentegids bezorgd. Trees Broers in haar bloemen tuin aan het werk aan een van haar schilderijen (foto Marijn Poels) Trees Broers-Hendrikx. Vrienden en bekenden hebben haar werk al geregeld kunnen zien in haar woning tijdens het schilderen of als het kunstwerk al een plekje in het huis heeft gekregen. Omdat ze ook buiten die kring steeds meer vragen kreeg over haar schilderhobby besloot ze om een keer naar buiten te treden met haar schilderijen. Ze verheugt zich er al op om haar eigen schil derijen een plekje te geven op de mooiste locaties van haar tuin. Bij slecht weer gaat de expositie gewoon door, al zullen de schilde rijen dan in een tent worden geëxposeerd. Het Koninklijk St.-Willibror- dusgilde uit Geijsteren hield op donderdag 10 juni traditie getrouw de schietwedstrijd om het koningschap van het gilde. Michiel Jacobs werd wederom koning bij de junio ren-aspiranten, gildekoning werd André Jacobs. Eerst werd echter afscheid genomen van koning Nick Wil- lems, koningin Hanny Coopmans en jeugdkoning Michiel Jakobs. Vervolgens hielden de junioren- aspiranten hun wedstrijd. Zes junioren namen aan het schieten deel. De wedstrijd nam een ver rassende wending toen Michiel Jakobs voor de tweede keer op rij met het 6 lste schot de vogel eraf schoot en zich wederom tot jeugdkoning van het gilde mocht laten kronen. Daarna kon de wedstrijd om het koningschap van het gilde beginnen. De houten vogel, tradi tiegetrouw gemaakt door keizer Hay Boom, werd door gildepries- ter pastoor Wim van Kempen, beschermheer Wilbert Baron de Weichs de Wenne en erelid Sjeng Kleeven bevrijd van eventuele 'boze geesten' (in de zin van afspraakjes vooraf tussen gilde- broeders over wel of niet raak schieten en dat soort dingen, red.). Maar liefst 35 gildebroeders mengden zich in de strijd om het koningschap en in vlot tempo volgden de schoten elkaar op. Maar de vogel gaf al tamelijk snel tekenen van vermoeidheid en na zo'n honderd schoten was er al behoorlijk veel zichtbare schade. Het duurde echter nog tot het 148ste schot van André Jacobs eer de vogel naar beneden stortte. Op 13 juni, sacramentszondag, werden de nieuwe koningen na de H. Mis in de St.-Willibrordus- kerk in Geijsteren aan de gilde- priester en aan beschermheer Baron de Weichs de Wenne voor gesteld. Vervolgens begeleidde het gilde de koning naar de woning van André's moeder aan de Dorpstraat, aangezien André in Wanssum woont, waar een ven delhulde werd gebracht en werd geproost op het nieuwe koning spaar. 'Gescheiden inzameling loont tot nu toe' In de gemeente Meerlo- Wanssum is in het jaar 2003 circa 3380 ton huishoudelijk afval ingezameld, ruim zeven tig ton minder dan in 2002. Ongeveer 62 procent van het afval is afgevoerd naar de ver werker voor hergebruik, circa 38 procent van al het ingeza melde afval is verbrand of gestort. Daarmee voldoet Meerlo-Wanssum aan de in het Landelijk Afvalbeheer Plan geformuleerde doelstelling dat niet-stedelijke gemeenten maximaal 40 procent van het ingezamelde afval mogen ver branden of storten. In 1998, het jaar voor de invoe ring van diftar, werd nog 3897 ton huishoudelijk afval ingeza meld. Vijfjaar na de invoering van diftar, dat staat voor gedifferen tieerde verschillende) tarieven afvalstoffenheffing, kan geconclu deerd worden dat 500 ton minder afval is ingezameld dan voor de introductie van diftar. Uit de cij fers blijkt ook dat de kosten per aansluiting licht zijn gaan dalen, wat voornamelijk komt door de daling van de aangeboden hoe veelheden afval. Wel zullen de inzamelings- en verwerkingskos ten de komende jaren blijven stij gen. Door contracten af te sluiten met meer gemeenten uit de regio wil de gemeente Meerlo-Wans sum die stijging binnen de perken houden. 'Gescheiden inzameling loont tot nu toe. Een verdere daling wordt echter niet ver wacht. Het zal vooral op een kri tisch contractbeheer aankomen om de kosten onder controle te houden', zo schrijft de gemeente in haar evaluatie 'Inzameling huis houdelijke afvalstoffen 2003'. GFT De hoeveelheid groente-, fruit en tuinafval (GFT) blijkt in 2003 nog steeds af te nemen. In 2003 werd 523 ton GFT ingezameld, in 2002 604 ton, een daling van circa 13 procent. Per inwoner bedraagt de daling twaalf kilo ten opzichte van 2002. Vanaf 1999 (het begin van diftar) bedraagt de daling van de hoeveelheid GFT- afval circa 28 procent. Waar het niet ingezamelde GFT-afval blijft, is niet bekend. Thuiscomposteren en ontwijkgedrag worden in het onderzoek van het Afval Overleg Orgaan (AOO) als mogelijke oor zaken voor de daling in het aan bod genoemd. De daling van de hoeveelheid GFT-afval is ook terug te zien in de daling van het aantal geledigde GFT-containers. Het totaal aantal geledigde GFT-containers is vanaf 2000 jaarlijks afgenomen (2000: 17.291. 2001: 15592, 2002: 14.481, 2003: 13.237). Terwijl het aantal in gebruik zijnde GFT-con tainers is toegenomen (2000: 2879, 2003: 2968. Vooral de grootste GFT-containers worden geregeld aangeboden. In de warmste maanden worden de meeste containers aangeboden. RESTAFVAL De stijgende lijn in het aanbod van restafval is sinds het jaar 2002 gestagneerd. De hoeveel heid restafval is ook in 2003 vrij wel gelijk gebleven. In 2002 en 2003 is circa 137 kilogram restaf val per inwoner van Meerlo-Wans sum ingezameld. De hoeveelhe den restafval kunnen per gemeente nogal verschillen. Het blijkt dat Meerlo-Wanssum onder het gemiddelde van Nederland en Limburg ligt. Het gemiddelde van niet-stedelijke gemeenten ligt rond de 146 kilogram restafval per inwoner. Ook daar ligt de gemeente Meerlo-Wanssum met 137 kilogram onder. De verwer kingskosten zijn in 2003 lager dan in voorgaande jaren, als gevolg van 'kostenbesparende maatregelen' binnen Essent Milieu, het bedrijf dat verantwoor delijk is voor de hoogte van het tarief. De inzamelkosten (SITA) zijn echter wel hoger. Dit komt door de sluiting van het overslag station in Wanssum waardoor de transportkosten, het afval moet voortaan naar Venlo vervoerd worden, hoger zijn geworden. De totale kosten per ton ingezameld restafval en per aansluiting zijn echter lager dan de kosten in 2002 en 2001. GLAS De gemiddelde hoeveelheid ingezameld glas blijft de laatste jaren ongeveer gelijk. Per inwo ner werd in 2003 24 kilogram ingezameld, een hoeveelheid die vergelijkbaar is met het landelijke richtcijfer van 23 kilogram per inwoner. Sinds medio 2002 wordt het glas gesorteerd in wit-, groen- en bruinglas. Het witglas is de grootste ingezamelde fractie. Het grootste voordeel van gesor teerd glas is de hogere opbrengst die het glas oplevert bij de ver werker. In 2003 is evenveel textiel inge zameld als in 2002 (22 ton, 2,8 kilogram per inwoner). Ook in 2003 is de opbrengst per ton tex tiel verder gedaald (2002: 145,45 euro, 2003: 125,45 euro), doordat de waarde van textiel minder is geworden. Van 1999 tot en met 2003 is gemiddeld 649 ton papier en karton (OPK) per jaar opge haald. In 2003 is minder OPK dan het gemiddelde ingezameld, namelijk 636 ton, maar wel 7 ton meer dan in 2002. De daling in 2002 zou veroorzaakt kunnen zijn doordat het OPK in dat jaar voor het eerst niet meer aan huis opge haald werd, maar burgers sinds dat jaar het oud papier en karton zelf weg moeten brengen naar de papiercontainers. De stijging van 7 ton in 2003 kan er volgens de gemeente op wijzen dat de bur gers steeds beter de weg naar de papiercontainers op de laatste zaterdag van de maand weten te vinden. Per inwoner werd in 2003 gemiddeld 82,3 kilogram oud papier en karton ingeleverd (2002: 81 kg). KCA De gemiddelde hoeveelheid huis aan huis ingezameld klein chemisch afval (KCA) bedraagt over de jaren 1999 tot en met 2003 6,4 ton per jaar. In 2002 is een piek gemeten (9,9 ton, 1,3 kg per inwoner), maar in de overige jaren liggen de hoeveelheden onder het gemiddelde. Ook in 2003 ligt de hoeveelheid KCA (5,8 ton, 0,8 kg per inwoner) dat huis aan huis is ingezameld onder het gemiddelde van de laatste jaren en onder de hoeveelheid van 2002. Een mogelijke verkla ring voor het verschil met 2002 zou volgens de gemeente kunnen zijn dat de chemocar met ingang van het jaar 2003 geen route meer rijdt, maar op één centrale plaats in de dorpen blijft staan. De oorzaak voor de extreem hoge inzameling KCA in 2002 is onbekend. De totale kosten voor de huis aan huis inzameling zijn in 2003 (7.019,81 euro) lager dan in 2002 (9964,33 euro). Dit is het gevolg van de kleinere hoeveel heid ingezamelde KCA en de ver anderde wijze van inzameling. De hoeveelheid ingezamelde klein chemisch afval (KCA) op het milieustation is voor het derde jaar op rij gelijk gebleven (7 ton, 0,9 kg per inwoner). In totaal is circa 13 ton KCA in Meer lo-Wanssum ingezameld; dit is circa 1,7 kilogram per inwoner. In de hoeveelheid ingezamelde kringloopgoederen bij De Cirkel blijkt nog steeds groei te zitten. De stijging is echter minder groot ten opzichte van vorig jaar en dan het jaar daarvoor. In 2002 (77,4 ton) is in vergelijking met 2001 (51,9 ton) circa 50 procent meer afgedankt huisraad ingezameld. In 2003 (83 ton) is 5,6 procent meer ingezameld. De inzamelings- kosten zijn door de stijging van de hoeveelheden ook meer gestegen (2002: 15.521, 2003: 16.571) MILIEUSTATION Op het milieustation in Venray is door de inwoners van de gemeente Meerlo-Wanssum in 2003 ongeveer evenveel afval gebracht als in 2002 (2002: 868 kg, 2003: 865 kg), circa 112 kilo gram per inwoner. In 2003 is van uit de gemeente Meerlo- Wans sum 2946 maal afval aangeboden. Dit is ongeveer 38 procent van het aantal inwoners. In 2002 wer den 110 aanbiedingen minder gedaan. De hoeveelheid wit- en bruingoed dat in 2003 op het milieustation is gebracht is iets gedaald ten opzichte van 2002. Vanaf 1999 is de hoeveelheid van het ingezamelde wit- en bruin goed op het milieustation door onder meer de grotere bekend heid van het milieustation meer dan verdubbeld. De evaluatie komt dinsdag 13 juli in de commissie Ruimte aan de orde. De Kookkelder in Meerlo viert in september 2004 haar 10-jarig bestaan. De opmaat van de Kookkelder was het faillissement van de Stichting Huishoudelijke Voorlichting in Nijmegen. Op 1 januari 1994 ging de stichting failliet De parochie van Meerlo viert zondag weer feest, aangezien die dag het feest van St. Goar wordt gevierd. St. Goar was een heilige uit Frankrijk, die als kluizenaar vooral in Duitsland leefde en werkte. Midden in het bos tussen Meerlo en Wanssum ligt een klei ne kapel ter gedachtenis aan hem. Zondag 11 juli wordt om 10.30 uur bij deze kapel weer de H. Mis gelezen. Bij slecht weer vindt de H. Mis gewoon in de kerk plaats. Om 10.00 uur trekt de fanfare vanaf de kerk in processie naar de kapel. Belangstellenden kunnen achter de fanfare aanlopen of op eigen gelegenheid naar de kapel gaan. Er zijn enkele zitplaatsen, maar wilt u er zeker van zijn dat u kunt zitten, neem dan zelf even een stoel mee. Vlak bij de kapel worden enkele extra parkeer plaatsen gerealiseerd (u moet dan wel via Wanssum en de Broek- berg omrijden, red.). en stond docente José Janssen op straat. Ze kocht haar ouderlijk huis in Meerlo en richtte daar een eigen kook kelder in. José Janssen begon in september 1994 met het geven van enkele kookcursus sen, maar anno 2004 biedt de Kookkelder een breed scala aan cursussen aan. Voor jong en oud, voor zowel mannen als vrouwen. En bedrijven, vriendengroepen en families kunnen in de Kookkelder terecht voor het zogeheten party koken, vier uur lang zelf koken en gezamenlijk dine ren. "Is altijd een gezellige avond", zegt José Janssen. In de Kookkelder kunnen men sen terecht die willen leren koken. Of die al kunnen koken, maar zich culinair willen verdie pen en verbreden. Voor het sei zoen september 2004 tot en met april 2005 kunnen belangstellen den de cursussen 'beginners', 'buitenlands', 'gevorderden', 'kerst', 'koud buffet', 'pasta', 'bak ken', 'Chinees/Indisch', 'borrel hapjes' en 'vis' volgen (zie ook de advertentie elders in dit blad). Docente José Janssen legt in de cursussen het accent niet alleen op het 'inhoudelijk koken'. "Ook het sociale aspect is belangrijk. Dat merk ik in alle kookgroepen. Gezelligheid en koken gaan in de Kookkelder hand in hand." De docente geeft al vele jaren cursussen en lessen. "Koken is een populaire hobby. Ik merk dat aan het aantal groepjes dat in de Kookkelder kookt en aan de diversiteit van de lessen. Koken met vis, borrelhapjes bereiden, Indische gerechten; buitenlandse gerechten, ga zo maar door. Veel mensen die vorig jaar een cursus gevolgd hebben, komen dit jaar weer terug om een andere cursus te volgen." Populair is ook het zoheten party koken. Groepjes van mini maal acht en maximaal twintig mensen die als avondje uit vier uur lang samen gaan koken en daarna gezamenlijk dineren. "Ide aal voor vriendengroepen, fami lies, personeelsfeestjes", zegt José Janssen. "Zo'n avondje uit kan ook nog gecombineerd worden met een wandeltocht van een uur voorafgaand aan het koken." Ook kinderfeestjes worden regelmatig in de Kookkelder gehouden. Op woensdagmiddag en zaterdag kunnen kinderen vanaf 7 jaar komen koken (maxi maal tien kinderen). Het menu wordt in overleg samengesteld. Meer informatie en inschrijven voor de kookcurssen: De Kook kelder, José Janssen, telefoon: 0478692803. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Alm ut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17-30 uur. za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13.00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AÉ Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer- lo-Wanssum, Constantijnstraat 7. 5864 BJ Meerlo. tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo. tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 08004)432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerló- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsy- straat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19.30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077^ 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 9